Vele dokters adviseeren SIGARETTEN FIFTY- FIFTY Nu 20 voor 15 cent JBuitetdand van uu) II kezC Stad en Omgeving. JBinneniand SIGARETTEN ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 212 rtöKUAKi tw» Verloren zoon keerde terug. Arr'erhalf jaar verdwenen, nu zich zelf aangemeld. HOOGWATER IN HONGAARSCH DONAUDAL. Gevaarlijke ijsopstuwingen. De plotselinge verandering van weer waarbij de temperatuur steeg van 20 graden vorst tot 10 tot 15 graden boven nul, heeft in het Donaudal hoogwatergevaar doen ont staan Vele plaatsen worden ernstig be dreigd Bij Mohacs heeft de waterstand reeds thans een niveau bereikt, gelijk sinds tientallen jaren niet is voorgekomen. Reus achtige massa's opgestuwd ijs verhinderen het normale wegvloeien van het water. Daar de ijsmassa's hoofdzakelijk op Zuid-Slavisch trebied liggen, hebben de Hongaarsche auto riteiten zich tot de Zuid-Slavische gewend met verzoek de ijsmassa's te doen springen. 120 gezinnen moesten reeds hun woningen verlaten. De bosschen van de aartsbisschop pelijke goederen van Kaloosa .zijn reeds overstroomd. Het wild is gevlucht naar 'hooger gelegen deelen, waar het door de boschwachters bijeengedreven en in veilig heid gebracht wordt. Het ontruimingswerk in het bedreigde gebied is in vollen gang. BELANGRIJKE VERKLARING VAN BALDWIN. De plaatsvervangende Engelsche minister president, Baldwin, heeft gisteravond te Londen een redevoering gehouden, waarin hij met nadruk verklaarde, dat het oogenblik gekomen is, dat alle groote naties van Euro pa zonder uitzondering hun rol moeten spe len en aantoonen, dat zij niet slechts den vrede wenschen, doch ook bereid zijn zoo noodig offers te brengen, ten einde dat gevoel van veiligheid te verkrijgen, waarzonder de vrede ten slotte niet mogelijk is. Zonder dit gevoel van. veiligheid! zou men er ook niet op kunnen hopen, de mate aan vertrouwen te bereiken voor een handel in Europa, welke essentieel is voor de wederge boorte van den internationalen handel, welke zoo noodzakelijk is voor allen en voor Groot- Britannië meer dan voor wie ook. De sinds achttien maanden vermiste Alfred Sharman, die, zooals gemeld, in September 1933 het ouderlijke huis te Kingston in het Engelsche graafschap Sussex verliet, en daarin sindsdien niet is teruggekeerd, heeft zich geheel onverwacht bij de politie te Lon den aangemeld. Toen de jongen de politie verteld had, wie hij was en waar hij woonde, heeft deze zich onmiddellijk met Scotland Yard in verbin ding gesteld, die er op zijn beurt voor heeft gezorgd, dat de blijde tijding binnen den kortst mogelijken tijd ter co-re van de ouders van den jongen kwam. Bij het vernemen van de mededeeling, dat haar zoon veilig en wel bij de politie te Londen vertoefde, brak de arme moeder in tranen uit, maar het waren tranen van vreugde en weldra was alle leed, dat zij in de afgeloopen anderhalf jaar had doorstaan, verdwenen en maakte het plaats voor 'n onuitsprekelijk geluk. De jongen heeft het raadsel, waarmede de politie zich zoolang heeft bezig gehouden, zelf opgelost. Woensdagavond om even over tienen stapte Alfred het politiebureau op Brixton-rcad in het Zuid-Westelijk gedeelte van Londen binnen. Op dat uur was het juist een va-et-vient van politiemannen, daar om dezen tijd de posten worden afgelost. Hij had al eenigen tijd bedeesd voor de deur van de kamer, waar de inspecteur verbleef, ge staan, voor hij werd opgemerkt. Toen de jon gen ten slotte werd binnengelaten, zei hij op verlegen toon tegen den dienstdoenden in- speceur: „mijn naam is Alfred Sharman! Ik ben de jongen, die uit Kingston wordt ver mist en ik wil zoo snoedig moglijk mijn vader en moeder zien." Alfred werd daarop naar het wachtlokaal der agenten gebracht, waar hulpvaardige politiemannen zijn door den regen door weekte kleeren te drogen hingen en hem een warmen maaltijd voorzetten. Terwijl de jon gen zich hieraan te goed deed, werd Scot land Yard van een en ander op de hoogte gesteld, die zich daarop met Alfred's ouders in verbinding stelde. De vader van den jongen is daarop per eersten trein naar Londen vertrokken om zijn reeds doodgewaanden zoon aan het politie bureau af te halen. Aan een verslaggever van de „Daily Herald" heeft mevrouw Sharman onlangs verklaard, dat zij vast en zeker geloofde, dat de door haar ontvangen brieven aan „iemand, die het goed met haar meende" slechts als een misleiding waren te beschou wen en dat haar kind was ontvoerd Deze ontvoeringstheorie staafde Alfred's moeder met er op te wijzen, dat een dame haar zoon ca. tienduizend gulden had nagelaten, welk bedrag later evenwel aan anderen was toe gewezen. Mevrouw Sharman heeft verdei verklaard, dat zij van meening was, dat men haar Alfred had willen vasthouden totdat hij 21 jaar zou zijn om dan in het bezit te kun- nen komen van de erfenis. Van de verande ring in het testament zouden in dat geval de ontvoerders natuurlijk onkundig hebben moeten zijn. Ook had mevrouw Sharman Alfied dikwijls in gezelschap gezien van een mysterieuzen vreemdeling, waarmede hij vriendschap had aangeknoopt. Toen de vader van Alfred aan de politie bureau kwam om zijn jongen af te halen, werd hij door zijn zoon, die er vermoeid en afgemat uitzag, begroet met de woorden „Hallo paps". Gevraagd waar hij geweest was, vertelde hij op kamers in de Londen sche wijk Peckham te hebben gewoond en de laatste paar maanden in een koffie- en thee winkel te hebben gewerkt. „Toen ik vernam hoe moeder en iedereen om mij treurde be sloot ik mede te deelen, waar ik was en nadat ik gegeten had verliet ik het huis en ging naar het politiebureau." Nadat een verheug de vader en een nog gelukkiger zoon eenigen 3 FIFTY-FIFTY EEN DOKTER SCHRIJFT ONS. Aan Goodwin 6 Co. Mijne Heeren Hoewel ongevraagd, wil Ik U toch even berichten, dat Ik met genoegen heb kunnen constateeren. dat het door U gefabriceerde merk Fifty- Fifty sigaretten, eigenschappen bezit, die ik lang tevergeefs in andere sigaretten heb verlangd. De zuiver' hcid en het aroma laten niets te wenschen over en Ik kan ze Inhalee' ren zonder eenigen nadeellgen In vloed te ondervinden. In mijn dokters- practijk komen vele patilnten met keelklachten bij mij. die zich het rookgenot niet laten ontzeggen en het doet mij daarom genoegen hun tegenwoordig op Uw Fiftg-Fifty sigaretten te kunnen wijzen. Mij houdende aan de waarheid, dat voorkomen beter Is dan genezen, raad ik mijn keelpatilnten voortaan aan Fifty-Ftftg sigaretten te rooken om prikkeling pan de keel te voor komen en zij blijken mij allen dank baar te zijn voor dit advies. Hoogachtend. Aan Goodwin 6 Co. Mijne Heeren. Als medicus wilt U mij wel toestaan U geluk te wenschen met Uw pres tatie ten aanzien van de fabricage Uwer Fiftg-Fiftg sigaretten, die blij kens lange persoonlijke ervaring alle goede kwaliteiten vereenigen met de leer loffelijke eigenschap, dat zij, door wetenschappelijke samenstelling, prikkeling van dat gevoelige orgaan, de keel. voorkomen. Ik beschouw dit a/a een besliste en blijvende bijdrage tot het ongestoord genot van de talrijke rookers en iedereen, die last heeft van keel-irri tatie of rookers-hoest, kan ik met vertrouwen aanbevelen voortaan Fif- ty-Fiftg sigaretten te rooken, daar hun dan in de meeste gevallen het lot bespaard wordt zich één van die weinige genoegens geheel of gedeel telijk te moeten ontzeggen, die in deze moeilijke tijden op allen zulk een weldadigen invloed uitoefenen. Hoogachtend, SA .0" (De origineelen van deie brieven liggen te ooien kantore ter inzage.) Indien U bemerkt dat andere sigaretten Uw keel prikkelen en dien „rookershoest" veroorzaken, probeer dan eens één week i tijd samen hadden gebabbeld zijn zij per auto naar Kingston vertrokken. Naar aanleiding van de door moeder en zoon afgelegde verklaringen heeft Scotland Yard thans een nieuw en uitgebreid onder zoek ingesteld. AUTOMOBILIST DOODT DRIE KINDEREN. En rijdt, zonder zich om hen te bekommeren, door. In Nefcringen, hij Stnttgart, zijn de drie kinderen van den spoorwegwachter Dürr, twee meisjes van resp. 12 en 10 jaar en een jongen van 7 jaren, die op weg naar huis waren van een bijeenkomst der Hitlerjeugd, door een personen-auto uit Herrenfcerg ge grepen en langs den kant van den weg ge slingerd, waar ze dood bleven liggen. De bestuurder van de auto reed, zonder zich om het lot der kinderen te bekommeren, verder, en trachtte later de autoriteiten te doen gelooven, dat hem op zijn verderen tocht persoonlijk een ongeval was overko men. Zijn verklaringen kwamen den autori teiten echter zoo ongeloofwaardig voor, dat hij denzelfden nacht nog werd gearresteerd. Onder den druk van het bewijsmateriaal heeft de dader spoedig een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. Aan de auto waren namelijk o.a. bloed sporen en haren van het knaapje gevonden. De kinderen hadden rechts van den weg en bovendien vlak langs den kant geloopen VREESELIJK LIEFDESDRAMA. Verloofde in rivier geworpen. Te Sheffieid (Engeland) staat de 28-jarige Russel terecht, beschuldigd van poging tot moord. Gedurende 2 a 3 jaar was R. in het ge heim verloofd met de even oude miss Lead- beater. Toen deze laatste een kind ver wachtte, stond zij erop, met R. te trouwen. Deze beloofdie dit inderdaad. Als datum werd bepaald 30 Juli van het vorige jaar. Op den avond van dien dag stapten de twee jonge menschen in een auto en reden naar Gainsborough, waar de huwelijksvol trekking zou plaats hebben. Bij de rivier de Trent stopte Russel en wierp miss Lead beater in het water. Het meisje strekte haar aimen nog uit, opdat hij haar zou kunnen redden, maar óe I onverlaat wierp haar terug in de rivier. Toen zij alle hoop opgegeven had, voelde ze plotseling grond onder de voeten, en slaagde er in den oever te bereiken. In haar hoofd had zij een diepe snede en één van haar schoenen had zij verloren. Een voorbij komende wielrijder bracht haar naar een Eredikant. Zij sprak met geen woord over et onmenschelijk gedrag van haar ver loofde. Het klinkt onbegrijpelijk, maar miss Lead- beater wil nog altijd niets liever dan Russell trouwen, hoewel hij verklaart niets om haar te geven. De officier van Justitie heeft haar op het hart gedrukt, niet te trachten haar verloofde te redden en de volle waarheid te vertellen. ZES JAPANSCHE FASCISTEN GEARRESTEERD. Zes leden der fascistische partij zijn gis- tenmorgen te Tokio gearresteerd in ver band met het feit, dat zij betoogd hadden voor de Amerikaansche ambassade, waarbij zij protesteerden tegen de anti-Japansche agitatie in Arizona. Het dagblad „Asahi" schrijft in een hoofdartikel, dat de anti-Japansche agitatie in Arizona niet kan worden beschouwd als een plaatselijke aangelegenheid en dringt er bij de Amerikaansche staatslieden op aan, deze agitatie te onderdrukken en de „bar- baarsche" wetgeving, die ten doel heeft de Japanners uit te sluiten en die thans in de wetgevende vergadering van Arizona in be handeling is, om der wille van de Ameri- kaansch-Japansche vriendschap op te heffen BOMAANSLAGEN EN STUDENTEN STAKING. Verscheidene communisten hebben een bomaanslag gepleegd op het station Jovel- lanos in Cuba, waar groote materieele scha de werd aangericht. Ongeveer 100 volge laden goederenwaggons werden een prooi der vlammen Een tweede bomaanslag werd in Qienfuegos gepleegd op de spoorbrug aldaar; de brug werd zwaar beschadigd. De leeraren en leerlingen van de openbare scholen en de studenten der universiteit zijn in staking gegaan met het motief, dat de regeering zich te weinig aan hen gelegen laat liggen. BOTSING TUSSCHEN STAKERS EN WERKWILLIGEN TE LOUVREUIL. In het departement du Nord is het tot bot singen gekomen in verband met de staking der metaalarbeiders te Louvreuil. De stakers eischten van de neringdoenden, dat zij hun sympathie met de stakers zouden betoonen door hun zaken gedurende een uur te sluiten Door de opwinding, welke reeds veroor zaakt is door de staking, die nu reeds vijf weken duurt, is het gister tot wanordelijk heden gekomen, toen een werkwillige een schot loste op een staker. De gendarmerie kwam er bij te pas en herstelde na eenigen tijd de orde. RUIM 1000 KINDEREN VERBRAND. Hoe gevaarlijk het spelen met vuur is, blijkt wel uit een Duitsche rijksstatistiek in zake de gevolgen van brandongelukken, ex plosies en gasvergiftigingen. Deze statistiek heeft betrekking op het jaar 1931. In dat jaar zijn door genoemde ongevallen in Duitschland 2.985 personen om het leven ge komen. Vooral schrikwekkend is bij dit cijfer het feit, dat daarvan 1003 kinderen beneden de 15 jaar waren, en daarvan weer 805 kin deren onder de 5 jaar. Als directe oorzaken der ongevallen worden genoemd: spelen met lucifers en met vuurwerk en het aanmaken van vuur met behulp van petroleum, benzine en spiritus. OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Men verzoekt ons opname van het volgende Woensdagavond hield voor de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" afd. Alkmaar, de heer H. Foppele uit Den Haag een openbare psychometrische seance. Nadat de voorzitter, de heer D. Rus, de aanwezigen hartelijk welkom had geheeten, kreeg de heer Foppele het woord, die aller eerst een korte uiteenzetting gaf van de gave der psychometrie, ook wel genoemd het „Zesde zintuig", waarmee het mogelijk is waarnemingen te doen op aetherisch gebied, de „geestenwereld". Met verschillende voor beelden werd duidelijk gemaakt hoe het mogelijk is om van voorwerpen beschrij vingen van de betrokken personen te geven enz. 't Zij nog levenden of z.g.n. overgegane (gestorvenen). Een psychometrische avond als deze openbaart soms volgens spr. voor vele menschen de weg volgens de spiritis tische gedachtengang. Hierna werden onder de aanwezigen ver schillende voorwerpen ter behandeling op gehaald. De heer Foppele begon met een grijzen heer te beschrijven, die naar een dame in de zaal wandeide. Vanuit de voorwerpen nam hij een sigarenpijpje, dat ook door de dame was ingeleverd. Hierna werd het ziektebeeld beschreven van den overledene, wat juist bleek. Verder vertelde deze via den neer Foppele, dat hem een taak was opgelegd om in een spiritistische seance-kring als contröle- geest *e mogen helpen. Deze boodschap was de dame ook bekend. Een andere overgegane manifesteerde zich en gaf het ziektebeeld weer waaraan zij was overleden. Zij begaf zich (zichtbaar voor de helderziende) naar de persoon waarvoo* de boodschap was bestemd en die een vaasje had ingeleverd, wat door den heer Foppele ook werd uitgezocht. Deze dame gaf een bood schap door voor een geopereerde in verband met een vriend van de betrokkene. Een intelligentie begaf zich naar een dame, waarna den "eer Foppele alweer frappant juist het voorwerp een foto, opnam, welke deze dame had ingeleverd. De intelligentie, een jongetje genaamd „Jopie", gaf een bood schap voor het persoontje op de foto. Bij een handtaschje, dat werd behandeld, manifesteerden zich een dame van pl.m. 35 jaar met een heer. die. na een zware ziekte was overgegaan. Deze werden na beschreven t° zijn door de dame herkend, waarna deze boodschap werd gegeven: „Moeder! Wij voelen ons heerlijk en prettig en zijn steeds om U heen. We vinden het fijn, dat U aan geestelijk werk doet, en zullen in het geesten leven, wanneer de tijd daar is het fees( van Uw aankomst vieren". Dit was een dier prachtige boodschappen, die velen diep ont roerden. Na een korte pauze werd verder gegaan met een Drief. waarin de gaven van den heer F. mooi tot uiting kwamen daar deze met den brief in de hand, geleid door zijn geestelijke controle, heel juist de persoon aanwees, van wie de brief afkomstig was. Van den brief werd verder nog een bijzondere geschiedenis verhaald die ln de toekomst zal gebeuren. Komt dit inderdaaa uit, dan is dit wel een zeer sterk staaltje van helderziendheid. De heer F. beschreef verder van een op genomen foio visionnair. het park Sonsbeek, waarin een overgegane veel had gewandeld De dame van wie de foto afkomstig was, erkence dit alles Bij een broche werd een ziekteproces be schreven. wat een overgegane meedeelde, die er ook nog op wees, dat er binnenkort in de familie een overgang zal plaats vinden. Er werd verzocht om bloemen te plaatsen bij de foto van de persoon die dit had doorge geven. Als laatste werd een nagelknippertje be handeld. Hierbij werden een jongen en een meisje beschieven, die nog leefden, en één persoon die was overgegaan. Deze werden allen herkend. Van het meisje werd een ziekte proces beschreven, waardoor longontsteking kan ontstaan. De moeder, die het voorwerp had afgegeven, deelde mee, dat zij haar doch tertje ook hiervoor al eens had gewaar schuwd. Met nog enkele woorden tot de (eleurge- stelden van wien niets was behandeld, ein digde de heer Foppele dezen hoogst interes santen avond. Met een opwekking om toe te treden tot „Harmonia'' (wat ook door enkelen is ge beurd) en gebruik te maken van de afdee- lingsbibliotheek, sloot de voorzitter dezen mooien avond, na ook nog de geestenvrien den dank te hebben gebracht voor hunne hulp en aanwezigheid op dezen avond OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Langestraat 85. Afdeeling jeugdbibliotheek. Nieuwe aanwinst en. 810 jaar. C 40 d Cramer—Schaap, D. A. Dappere Koen. (St. Nicolaasverh.) M 64.5h Milne, A. A. Het huis in het Poeh-hoekje. II. 10—12 jaar. B 25 Barrie, M. Peter Pan in den wondertuin. C 17 Caroll, L. Alice's avonturen in Wonderland. H 89.2 Huisinga—Scaf, L. Kasteel Rit- terode. H 90.5e Hulst, W. G. van de. Ergens in de wijde wereld. L 70dtu Lofting, H. Doctor Dolittle's tuin. VII. L 70dt Doctor Dolittle's terug komst. IX. 1214 jaar. D 29 Delden, Heieen van. Ellie. F 22 Ferris, J. Cody. Twee dappere jongens. H 55.2n Hertog, A. den. De nar van Jaca- tra. J 13 Jacobs, S. De ster van Bethle- hem; (kerstverhalen). N 23w Nesbit, Wij met ons vijven en Madeleine. S 77 Spauil, Hebe. De strijd om vrede. V 48 Vernet, Madeleine. De olijftak; vredesboek voor de jeugd. 14—16 jaar. A 41 Armer, Laura Adams. Van In dianen jongen tot medicijnman A 45t Asscher— Pinkhof, C. Tante Griet. G 81.5 Grilk, C. De bron in het oer woud. I 90d Ivoi, P. d'. Dick Fann en de radiumdieven. Techniek en vliegsport. 62 S 52 Schur, R. Het autoboek voor jon gens. 61 F 25 Feyter, J. M. de en A. Viruly. Met de K.L.M. naar Indië. 62 F 38 Fokker, A. H. G., en O. Gould. De vliegende Hollander. 61 M 97 Mijksenaar, P. J. „Wij" in de Melbourne-race. Reisbeschrijvingen, land- en volkenkunde 91 N44 Nor den, H. Nsia, de neef van den toovenaar. 91 N47 Nusbaum, D. Een padvinder in Mesa Verde. Bijbelsche verhalen. 22 R 19 Rappold, Fred. W. Vertellingen uit den Bijbel. 2 dln. SCHOLIER BIJ EEN PROEFNEMING GEDOOD. Donderdagavond wilde de leerling J. Na gels uit Oeffeit (N.-Br.) in het particulier ambachtsgesticht „De Heibloem" voor zijn medeleerlingen de werking van een stoom machine met een ketel van een diameter van 30 c.M. en een lengte van Vs M. demon- streeren. Plotseling vloog de ketel uit elkaar, waardoor de knaap tegen den grond werd gesmakt en opslag werd gedood. Van de hem omringde medeleerlingen liepen er eenigen niet ernstige brandwonden op- Het lijk van het slachtoffer en de resten van de vernielde machine werden door de Marechaussee van Heythuizen in beslag ge nomen. DE BEIDE VORSTINNEN IN UNTERW ASSER. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn gisteren in Unterwasser in Zwitserland aangekomen, waar zij haar in trek hebben genomen in hotel „Starren". - H K. H. Prinses Juliana heeft des mid dags met Haren adjudant en Hare hofda mes deelgenomen aan de skilessen, waar van zij om 5 uur weer voor de thee in het hotel terugkeerden. H. M. de Koningin heeft den geheelen dag in Hare vertrekken doorgebracht In Unterwasser houdt op het oogenblik ook verblijf de Russische grootvorstin Tira, dochter van den Russischen troonpresident TRAGISCH AUTO ONGEVAL. Overreden en gedood. Gistermiddag is nabij Beilen op den ver keersweg Beilen—Meppel de 67-jarige echt- genoote van R. Eetten uit Smalbroek door een auto aangereden en aan de gevolgen daarvan overleden. Een twee-personenauto bestuurd door den heer A. K. Besteboer, met indische verlof tijdelijk vertoevend te Bakkum in Noordholland, reed in de rich ting Meppel. Vermoedelijk door den harden wind heeft de vrouw den auto die haar ach terop reed niet hooren naderen. Vogens verklaringen van den bestuurder en zijn medepassagier de heer Muis uit Gro ningen, zou zij op het laatste oogenblik den weg zijn overgestoken. Zij werd door den auto gegrepen en tien meters meegesleurd. Met een schedel- en beenbreuk werd de vrouw overgebracht naar het Wilhelmina ziekenhuis te Assen, waar zij aan de gevol gen is overleden. De auto kwam in de sloot terecht doch beide inzittenden bleven onge deerd. De oude vrouw was op weg om eten te gaan brengen bij een zieke buurvrouw. BOERDERIJ AFGEBRAND. Veel vee omgekomen. Te Twijzel, bij Buitenpost, is de boe- renhuizinge, eigendom van en bewoond door W. G. Beerda, afgebrand. De bewo ners konden met moeite het huis verlaten. Acht-en-twintig stuks vee kwamen in de vlammen om. Van den inboedel is niets ge red. Verzekering dekt de schade.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9