Agenda Siad en Omgeving. VOLKSONDERWIJS. In de vacatures werden gekozen de 'JUooutciaal 'llieuws KOEDIJK HOORN HEEMSKERK SCHAGEN ZIJPE UITGEEST Onze JCalaniën SRinnentand SRecfUsiaken WeetAeeirAt Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Wie is de schuldige? (sens.); 2de hoofdnummer; Cohen en Kelly als gouddelvers (klucht). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, 's av. 7.30 uur. hoofdnummer Blossom Time (rom.); hoofdrollen Richard Tauber en Jane Baxter. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het mystery der 49e verdieping (sens.); hoofd rollen Warner Baxter en Myrna Loy. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Liefde, dood en duivel (rom.) hoofdrollen Kathe von Nagy, Brigitte Horney, Albin Skoda. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 23 Februari. 7.30 uur, Soiree Pacivolo. Zondag 24 Februari. 1 uur, De Unie en Central, liefdadigheids- kegelwedstrijden. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, derde opvoering revue „Geef mij maar Heiloo". HAUPTMANN IN DE DOODENCEL. Hij verzoekt geestelijken bijstand. Bruno Hauptmann heeft gisteren het verzoek ingediend den predikant van de Luthersche kerk, die hij te New York regel matig bezocht, vergunning te geven hem in zijn cel voor ter-dood-veroordeelden, in de staatsgevangenis van New Yersey te mogen bezoeken. De gevangenis-predikant heeft Hauptmann reeds verscheidene malen bezocht, doch kon niet te weten komen, waarom Hauptmann zijn eigen geestelijke adviseur wenschte te spreken. Men gelooft niet, dat Hauptmann voornemens is een bekentenis af te leggen. Het voormalige kindermeisje der familie Lindbergh, Betty Gow, die tijdens het pro ces tegen Hauptmann een der hoofdgetuigen was, is Donderdag in Engeland terugge keerd. Gisteren heeft zij eenige persvertegen woordigers een onderhoud toegestaan, waar bij zij een felle aanval deed op Hauptmann's verdediger Railly vanwege de poging om Hauptmann te ontlasten door de verdenking op haar te werpen. DE MALARIA OP CEYLON. Algeheele verzwakking. De officieele schatting van het aantal dooden, tengevolge der malaria-epidemie op Ceylon bedraagt 59000. De voedselvoorra den in het binnenland worden hoe langer hoe kleiner. Vele gezinnen eten slechts eens in de twee dagen en het gevolg van deze ondervoeding is een ernstige verzwakking van het weerstandsvermogen der inboor lingen, wat tengevolge heeft, dat zij een ge makkelijk slachtoffer der malaria-epidemie worden. SLAPEND DOOR LEEUW MEEGENOMEN. Een inboorling uit de omgeving van de Witwaterstand nabij de Olifanirivier in Transvaal was 's nachts voor zijn hut gaan slapen omdat het hem binnen te warm was. Hij werd gevonden door een leeuw, die hem op nam en wegdroeg, doch hem 20 meter verder weer neerlegde en toen verdween. De man is korten tijd later toch overle den tengevolge van een infectie aan een der op zichzelf niet ernstige schrammen, die de leeuw hem had toegebracht. GESLAAGD Aan de Ned. Handels Hoogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de Handelswetenschappen de heer F. J. Addens, comm. bij het Hoofdbest. der P.T.T. te 's-Gravenhage, zoon van den vroegeren Postdirecteur te Egmond aan Zee. Woensdag hield Volksonderwijs afd. Alkmaar haar jaarvergadering in café Centraal. De opkomst was bevredigend. In het jaarverslag werd herinnerd aan het groote verlies, dat de vereeniging heeft geleden door het overlijden van den heer Jb. Cloeck, die een 20-tal jaren als voorzitter fungeerde. Het ledental was sterk toegenomen, zoodat de afdeeling thans 425 leden telt. Bij de vermelding van het zoo schitte rend geslaagde 50ste schoolfeest naar Schoorl werd met dankbaarheid getuigd van het medeleven van het gemeentebe stuur te Alkmaar en Schoorl en tevens van de pers voor de uitvoerige versla gen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat me de door de feesten de financiën minder gunstig waren. Vertrouwd wordt, dat niettegenstaan de de slechte tijden de kinderen hun feest dit jaar en volgende niet zal wor den onthouden en dat, wanneer eind Mei begin Juni de schoolfeestlijsten worden aangeboden, de gaven weder als steeds zullen binnenkomen. Mede door het wegens drukke werk zaamheden aftreden als bestuurslid van mej. ds. Rappold moesten in 2 vacatures worden voorzien, terwijl volgens regle ment 3 leden aftraden. Korst en de heeren Lind en Gerling werden herkozen. Nadat verslag was uitgebracht door de Kascommissie en door de afgevaar digden van de algemeene vergaderingen in Utrecht en den Haag, sloot de voor zitter de vergadering. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 25 Februari2 Maart 1935 uit sluitend rundvleesch in blik wordt afgege ven op oranjebonnen en onvermengde marga rine op blauwe bonnen, terwijl gehakt in blik wordt verstrekt op paarse bonnen met roode streep. M i - v. A. X ifk „A ARCHIEF, MUSEUM EN BIBLIOTHEEK TE ALKMAAR. Verschenen is het jaarverslag van Archief, Museum en Bibiotheek der gemeente Alk maar over 1934. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: De bergruimte in het archiefdepot werd uitgebreid door de aanschaffing van een viertal stalen kasten. Ter binderij van het Rijksarchief te Haar lem werden voor Rijksrekening een groot aantal deelen der oude rechterlijke en nota- rieele archieven hersteld. De klappers op alle te Alkmaar voor nota rissen gepasseerde uiterste wilsbeschikkingen van vóór 1842 zijn grootendecls gereed geko men. De fiches betreffende de 18de en 19de eeuw konden reeds, lexicografisch geordend, in boekjes worden ingebonden. Wanneer die klappers geheel voltooid zijn, zullen daardoor de nasporingen in het ar chief ten zeerste worden vergemakkelijkt. Na een overzicht van publicaties uit het archief en een lijst der aanwinsten, vermeldt het verslag, dat het aantal bezoekers aan het Allcmaarsche Archief van 413 in 1933 tot 459 in 1934 is gestegen. Voor het Museum werden ook verschillen de geschenken ontvangen, o.a. een fraai schoorsteenstuk in stucwerk, afkomstig uit het huis der familie De Lange, in de Lange- straat 66, hetwelk daarvóór een der vertrek ken van het perceel Oudegracht 184 sierde Eenige schilderijen, o.a. van Ketel, Maerten van Heemskerck en Plas, werden gerestau reerd en verkeeren nu weer in uitnemenden staat. De Prentverzameling verwierf o.m. een aantal foto's van voor Alkmaar en omgeving belangrijke ms. kaarten uit de lóe eeuw, wel ke in de Archives Nationales te Parijs be rusten. Een geaquarelleerde teekening, voorstel lende „De barrière aan de Friesche brug" in 1843, van welk stadsgezicht de Prentverza meling nog niets bezat, behoort tot de nieu we aanwinsten. Van de Stedelijke Bibliotheek werd in het afgeloopen jaar ook een druk gebruik ge maakt, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat alleen reeds uit binnen- en buitenlandsche bibliotheken hier 325 deelen ter uitleening aan bezoekers werden ontvangen. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Gistermorgen is door de Alkmaarsche po litie een persoon aangehouden, die in het Alg Politieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van eenige dagen hechtenis. De man is naar het Huis van Bewaring overgebracht. HET BEZWAAR VAN DE N.V. NOOIT GEDACHT TEGEN HET UITBREIDINGSPLAN. Vrijdag 1 Maart zal een commissie uit Ged. Staten, naar aanleiding van het bezwaar schrift der N.V. Nooit Gedacht d.d. 31 Mei 1934 tegen het uitbreidingsplan Overdie en Achtermeer ingebracht een onderzoek ter plaatse instellen, na aflocp waarvan eene openbare zitting zal worden gehoucen ten raadhuize te Alkmaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 24 Februari is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende weck de nachtdienst waargenomen. UITBREIDING VAN ZAKEN. De bekende muebelzaak van de firma Schoonhoven in de Langestraat bij de Grooe Kerk is belangrijk uitgebreid. Het achterge deelte van het groote pand is thans ingericht als toonkamer ei. daarin staan eenige keurig-verzorgde ameublementen. Het be hang in deze toonkamer is in den geest van de geëxposeerde ameublementen gehouden, stemmig en smaakvol. Bovendien geven de moderne, gebloemde lampekaopen aan een en ander een bi'zonder cachet. Het devies van de vooruitstrevende firma is tnans, in overeenstemming met de tijds omstandigheden. geworden: Mooie meube len voor weinig geld! En inderdaad staat n:en versteld van de belangrijke prijsvermin dering; hetgeen evenwel op de kwaliteit van de ameublementen niet den minsten invloed heeft. Integendeel, met verdubbelde energie heeft men aan de afwerking van de dressoirs tafels, stoelen, bedden, bijzondere aandacht geschonken, zoodat de uitgebreide expositie daardoor in aantrekkelijkheid wint. MEER WERKLOOZEN NAAR DE DUINEN. Het aantal der werkloozen, die bij de centrale werkverschaffing in de rijks duinen onder Schoorl te werk zijn ge steld, wordt, naar het Volksblad meldt, met verkregen toestemming van den minister van Sociale Zaken voor wat de gemeente Koedijk aangaat, verhoogd met 20 en dus gebracht op 70 en voor wat de gemeente Oudkarspel betreft, verhoogd met 13 en dus gebracht op 25. 'Donderdagavond werd door de be- grafenisvereeniging De Laatste Eer een jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, onder lei ding van den heer P. Hart. Het perso neel der vereeniging was flink verte genwoordigd. De vice-voorzitter open- do met een woord van welkom en be sprak de beterschap van den voorzitter den heer W. de Geus. Er zou 'n felicitatie met wensch voor beterschap, namens de vereeniging aan den heer de Geus wor den toegezonden. Aan den over'eden secretaris-penningmeester, den heer G. K omp Nz., werd een stille hulde ge bracht. De voorzitter dee'de mede dat in de 12 Yt jaar nu een boek van over leden personen is afgesloten. De laatste eer werd bewezen aan 179 ter aarde be stelden. Het ledental is 743, er zijn 2 be- stuurs- en 1 algemeene vergadering ge houden en het werk van het personeel is tot aller tevredenheid verricht. De verlies- en winstrekening gaf als eind cijfer aan 1039.95 waarbij als winst is 51.23. De balans gaf als eindcijfer aan 2745.29K. De commissie rapporteerde tot goedkeuring. Het verzoek van de be woners van Huiswaard om gelijk ge stold te worden met de bewoners aan den Kanaaldijk, werd na eenige toelich ting goedgekeurd. De laatste aandeelen zullen worden uitbetaald en zijn binnen do 13 jaar afgelost. Dank werd gebracht aan de rentelooze aandeelnemers die het mogelijk hebben gemaakt dat de vereeniging kon worden opgerich,. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende leden, de heeren P. Hart en P. van Essenveld, werden her kozen en in de vacature G. Klomp Nz. werd gekozen de wed. G. KlompVink, die tevens tot 6ecretaresse-penning- meesteresse werd benoemd. Als lid van de financieele commissie werd aangewezen de heer P. Kooij in de plaats van den heer J. Hart die niet benoembaar was. Bij de rondvraag volg den eenige huishoudelijke besprekingen. De heer F. J. Boon, stationschef der Ned. Spoorwegen alhier, hoopt 1 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij 40 jaar gele den bij de H.IJ.S.M. in dienst trad. Na stemming is de candidatenlijst der S.D.A.P. voor de komende raadsverkiezing aldus vastgesteld: 1. N. J. Plomper, 2. H. Zijp, 3. A. de Groot, 4. J. Betlem, 5. M. Magchielse—Veldhuis, 6 C. J. F. Hendriks, 7. A. M. Bulens, 8. O. Be- lie, 9. C. Vader, 10. J. v. d. Zei—Moeijes, 11. J. Arends, 12. A. J. de Weyer. Hoe vreemd het ook moge klinken, maar een feit is het, dat in de duinstreek dezen winter, niettegenstaande dé natuur ons meer vocht dan vorst gaf, vele irissen bevroren zijn. Er zijn akkers bij waar het gewas krijt wit en dit zijn de sporen van vorst voor den dag gekomen is en dit beteekent „sa neering door de natuur", daar deze gewas sen proefondervindelijk ten doode zijn opge schreven. Paaschtentoonstelling. De Paaschtentoonstelling van vee zal dit jaar te Scha gen worden gehouden op Woensdag 10 April. Zal burgemeester de Moor ontslag vragen? Naar we vernemen heeft burgemeester Jb. de Moor het voornemen, binnen afzien- baren tijd ontslag te vragen uit zijn ambt Indien burgemeester de Moor aan zijn voornemen gevolg zal geven, zal zijn af- trec en algemeen worden betreurd In zijn ambt, dat hem boven alles lief is en waaraan hij zich geheel heeft gegeven gedruende een lange reeks van jaren leerden zijn gemeen- ten ren hem kennen als een waar burger vader. Wie tot hem kwam met zijne nooden. vond hem steeds bereid te doen wat moge lijk was. Zijn groote eenvoud i.aast zijn hoog menschelijk voelen maakten hem be mind tot ver buiten de gemeentegrenzen. Waar melk al niet goed voor is. Vrijdagmorgen kwam hier weer een brandje voor, doch thans iets wat niet van veel beteekenis was en dat men alreeds in zijn kiem kon smoren. Terwijl mej. V. den melkboer hielp, had een kleine jongen het ongeluk de gordijnen in brand te steken. Doch gelukkig werd dit dadelijk opgemerkt en de melboer wierp den in zijn emmer aan wezigen voorraad in de vlammen, waarmede het vuur was gedoofd. en is later, nadat de onverlaten met de spaarduitjes der oude menschen, ten bedrage van 40 waren vertrokken, naar de buren geloopen. P. V. heeft geruimen tijd in het ziekenhuis doorgebracht, alvorens hij van de zware verwondingen, welke hij had op- geloopen, was hersteld. De jongste der verdachten is een broer van P. W. de B. uit de moordzaak-Gerrit de Bie. Alvorens de zaak wordt behandeld, zul len de leden van de rechtbank te 's Herto genbosch zich naar Oss en Oyen begeven. WERKLOOSHEID IN NED.-INDIE. De steunverleening. Het aantal personen bij de Indische ar beidsbeurzen ingeschreven daalde van 17.715 in November 1934 tot 16.741 in December; van dit laatste getal zijn 3859 Europeanen. De steuncomité's op Java keerden over De cember een bedrag uit van 89.245.62 aan 6484 personen, over November 1934 bedroeg het uitgekeerde bedrag 94.660.21 aan 6497 personen. Uit het N.I.V.A.S.-fonds werd over Januari een bedrag uitgekeerd van 39 577 aan 704 Europeanen en een bedrag van 11.620 aan 5810 Inheemschen, allen ont slagenen uit de suikerindustrie. In December 1934 keerde het N.I.V.A.S.-fonds uit 37.811 aan 685 Europeanen en 11.622 aan 5811 Inlanders. De Indische Mij. voor Individueele werk verschaffing gaf in de maand Januari aan werkloozencursussen een bedrag uit van 7.575.63 en ten behoeve van de werkver schaffing 11.660.84; over December be droegen deze cijfers resp. 10.040.33 en 12.052.24. CORRESPONDENTIE. H. B. te Heiloo. Wat U wenschte te lezen was Vrijdag in onze courant opge nomen. Red. Alkm. Crt. DE MOORD MET ROOF TE OYEN. De instructie inzake den moord met roof te Oyen is gesloten. De strafzaak tegen de verdachten, den 24-jarigen F. J. v. O. en 16-jarigen W. P. de B., beiden uit Oss, zal Maandag 11 Maart om 10 uur in Den Bosch worden behandeld. Zooals men zich zal herinneren, zijn in den nacht \an 15 op 16 Maart 1934, de gebrs Verhoeven te Oyen overvallen. Twee jonge kerels drongen het huisje der bejaarde be woners binnen en eischten hun geld. Toen de Verhoevens zich tegen hun aanvallers trachtten te verzetten, brachten de booswich ten hun met een scherp voorwerp zulke he vige slagen op het hoofd toe, dat de 67-ja- nge A. Verhoeven dood neerviel De 63-ja- nge P. Verhoeven zonk bewusteloos ineen DE VACATURE AAN WATERSTAAT. Geruchten. De parlementaire redacteur van het „Algemeen Handelsblad" heeft reden om aan te nemen, dat er kans is, dat tot minister van Waterstaat zal worden be noemd jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, directeur der Neder- landsche Maatschapij van Ha venwerken, liberaal lid der Pro vinciale Staten van Utrecht en lid van den gemeenteraad van Baarn. HET LOT VAN DÜN SCHEVENING- SCHEN MOTORLOGGER. Nog geen reden tot ongerustheid. Zooals gemeld, is de Scheveningsche motor- logger Sch. 116 Simon en Pieter, schipper L. Rog, van de reederij voorheen Frank Vrolijk, welk schip op 4 Februari j.l. des namiddags van Scheveningen uit naar de treilvisscherij vertrok, tot op heden nog niet van deze reis teruggekeerd. In verband met den vrij langen duur van deze reis bijna 18 dagen maakt men zich eenigszins ongerust, mede ook door het vrij stormachtige weder der laatste dagen. Als regel duren de reizen voor de treilvis scherij van 10 tot 14 dagen, maar meer dan eens is het voorgekomen, dat de reizen langer duren dan 14 dagen. Ter bevcegder plaatse is aan het Vad. ge meld, dat het naar huis stoomen thans zeer lang duurt. Gedurende eenige dagen achter een is de wind voor de thuiskomende sche pen recht tegen en daar de Sch. voorzien is van een lichten motor, neemt men aan dat het schip zeer langzaam vordert. De gister te Scheveningen binnengekomen motorlogger Sch. 95, schipper A. den Duik, eveneens van de reederij Frank Vrolijk, is Dinsdagmorgen naar huis gegaan In d't schip zit echter een I zwaarderen motor. De p'aalsen, waar thans de treilvisscherij wordt uitgoefend. liggen vrij ver van Scheveningen en IJmuiden ver- wijderd. Mede werd op het kantoor der reedei ij Frank Vrolijk de mogelijkheid naar voren ge bracht, dat de Sch. 116 vermoedelijk zonder stookolie is en zoodoende op de zeilen naar huis moet komen. De huidige motorschepen voeren zeer weinig zeilen, in vergelijking met de vroeger zeilloggers Mocht het een feit zijn, dat het schip zonder olie zit dan zal wanneer de wind uit deze richting blijft waaien, het thuiskomen ten zeerste worden vertraagd. Afgaande op dez mededeelingen is er nog geen reden tot ongerustheid, niettegenstaande deze reis ang duurt. De reederij' Frank Vrolijk heeft zich inmid dels in verbinding gesteld met de schepen, die in IJmu'den binnenkomen, teneinde eeni ge zekerheid te verkrijgen over de plaats, waar de Sch. 116 zich mocht bevinden. ir ,1Ee"I°in,der?0ck door Nautilus. Hr. Ms. Nati'us is gisteren naar zee ver trokken, teneinde een onderzoek in te stellen naar den motorlogger Sch. 116, welke reeds 17 dagen op zee is en waarvan, zooals ge- meld, geen nader bericht is ontvangen. ZELDZAAM HUWELIfKSFEEST Op 17 Maart a^. hopen de heer en mevr. T'-w i, Knoop—De Heer te Vlaardigen het feit te herdenken, dat ze 70 jaar geleden in den echt werden verbonden. De heer v d Knoop is 92 jaar, zijn echtgenoote 95 jaar Beiden genieten, ondanks hun hocgen oi der-' dom, nog een goede gezondheid. HEEL SLECHT NIEUWS Even voor het ter perse gaan van dit ummer, zegt de Autokampioen, bereikt wntsn ontstellende gerucht, dat er een wetsontwerp gereed zou Eggen waarhii voorgesteld wordt de weïenbe astiïï voor auto's, vcorzien van een S? motor te verdubbelen. Het is wel ten zeerste te hopen, dat dit gerucht yin allen grond ontbloot" ls. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 754,1 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 721,8 m.M. te Skagen. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Februari: Matige tijdelijk wellicht toenemende wind uit westelijke richtingen; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk regen of natte sneeuwbuien; iets kouder overdag. Weeroverzicht. Terwijl de depressie in het noorden lang zaam in diepte afnemend oostwaarts trekt, is weer een nieuwe diepe secundaire snel over Frankrijk getrokken, die daar cycloonach tige winden met zware regen brengt en nu door buitengewoon snelle drukstijgingen worden gevolgd. Op den oceaan stijgt de druk, maar er is nog voldoende onregelma tigheid om nieuwe secundairen te vormen. Een koude noordelijke strooming heeft de Britsche eilanden bereikt en brengt sneeuw aan de zuidelijke Noorsche kust. Duitschland stond onder invloed van de secundaire en zal toenemende zuidelijke win den krijgen vermoedelijk met zw3ren regen. In Scandinavië heeft de vorst zich ge handhaafd. De algemeene toestand duldt nog op buiïg weer met langzame daling van temperatuur. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.52 uur licht op. OAQfIUKSCH WilUIIICNT ARBEID IN KAASFABRIEKEN. De minister van sociale zaken heeft gedu rende het tijdvak van 1 Maart tot en met 29 Februari 1936, in afwijking van het be paalde in artikel 24, eerste lid, der Arbeids wet 1919, aan hoofden of bestuurders van: lo. boter- of kaasfabrieken in alle gemeen ten des rijks vergunning gegeven, dat gedu rende 26 weken 10 uren per dag en 55 uren per week door arbeiders van 16 jaar of ouder arbeid wordt verricht, mits behal ve voor wat betreft arbeid in kaasfabrieken in Noordholland, waarin ten hoogste 7 per sonen werkzaam zijn gedurende 13 weken niet langer dan 7 uur per dag en 42 uren per week arbeid wordt verricht; 2o. boter-, tevens kaasfabrieken, in alle ge meenten des rijks vergund, dat: A. hetzij arbeid wordt verricht, als onder lo. omschreven; B. hetzij gedurende 13 weken 10 uren per dag en 57 uren per week arbeid wordt verricht door mannen en 10 uren per dag en 55 uren per week door vrouwen en door jeugdige personen van 16 jaren of ouder, en gedurende 13 weken 10 uren per dag en 54 uren per week door arbeiders van 16 ja ren of ouder arbeid wordt verricht, mits ge durende 13 weken niet langer dan 1Y, uur per dag en 42 uren per week arbeid wordt verricht. 60 000 GESTOLEN. Inbraak bij Wilton-Feijenoord te Schiedam. Donderdagnacht hebben inbrekers een bizoek gebracht aan de kantoren "van de werf Wilton-Feijenoord te Schiedam. Zij hebben daar lessenaars doorzocht en een safe geforceerd, waarin een groot bedrag aa i geld opgeborgen lag, dat dienen moest om de loonen uit te betalen, het geen gister zou gesch'eder. Daaruit heb ben do inbrekers 60.900 aan papier- gold meegenomen. Het zilvergeld, dat er ook in lag, hebben zij laten liggen. Er zijn vingerafdrukken gevonden doch verdere 6poron heeft de politie nog niet. De wakers, die op de werf snrveil- L eren, hebben niets bemerkt. Zij komen trouwens niet in het kantoorgebouw en dienen hoofdzakelijk om de haven en <le dokken in de galen te houden. Er is 40.000 gestolen. Nader vernemen wij, dat de inbrekers in het nieuwe kantoorgebouw op de werf Wil- ton-Fijenoord te Schiedam geen zwaar werk gehad hebben bij het forceeren van de kluis, daar werklieden bezig waren aan de mon tage en hun gereedschap nog gedeeltelijk hadden achtergelaten. Zij hebben de trbm- mels met de geldzakjes naar een ander lo kaal gedragen en daar in het donker, zon der gezien te worden, de zakjes geleegd en het zilvergeld op den grond achtergelaten. In totaal was f 60.000 aanwezig, waarvan 20.000 in zilver is achtergelaten. Er zijn verscheidene vingerafdrukken ge vonden en voetsporen, waarvan gipsafdruk ken zijn genomen. De directie, die niet tegen inbraak verze kerd is, looft 10 procent van het gestolen bedrag uit voor nem, die aanwijzingen kan geven, welke tot arrestatie van de inbrekers leiden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2