SPORT EN WEDSTRIJDEN. fttrnmeum [Voetbal. EEN VRIJWEL „OUD" PROGRAMMA. Wordt Go ahead nu eindelijk eens kampioen? Lastige wedstrijden van P- S. V. en N, A. C. Alkmaar naar Andijk. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. In de eerste klasse A is K. V. V. II vrij van spelen, maar de Krommenieërs kunnen hun kans versterkt zien, als K. F. C. IV er in zou slagen het bezoekende Z. F. C. IV irrt een nederlaag naar huis te zenden, iets, wat niet tot de onmogelijkheden behoort. De Zaandam mers zullen echter geducht van zich afbijten, zoodat we eerder een punten-verdeel.ng ver wachten, 'of een moeilijk behaalde zege voor de bezoekers. LANGENDIJKER KOLFBOND. BLANCHONNET MEER DAN EEN WEEK BEWUSTELOOS. Het gevaar van doping. ACHILLES TE EGMOND AAN ZEE. WIE IS DE SCHULDIGE? A. B. T. HET MYSTERIE DER 49STE VERDIEPING. VIctoria-Theater- Veertien dagen geleden was het zooveel graden onder nul en het ge volg daarvan was, dat slechts één wedstrijd doorgang vond. De rest kon thuisblijven en beter weer af wachten. Het is daarom geen wonder, dat de competitieleider voor morgen een groot deel van die uitgestelde wed strijden heeft vastgesteld. Zoo wor den in afdeeling I, II en III precies die wedstrijden gespeeld, die wij veertien dagen geleden bespraken. Afdeeling I, II en III. Van deze wedstrijden valt op 't oogenblik weinig meer te zeggen na hetgeen wij 9 Fe bruari 1.1. schreven. Wij wijzen er nog slechts op, dat Feijenoord naar Overmaas moet, dat V.U.C. tegen Xerxes speelt en dat de situatie misschien in afdeeling I niet veel verandert. In afdeeling II kan Haarlem, dat D W S. ontvangt, een beste dag hebben, als ze wint. Verder trekken hier de aandacht K F.C. Z.F.C. en Sparta—D.F.C. In het Oosten kan Go Ahead (al weer!) kampioen worden. Men zie het programma maar en bedenkt, dat Go Ahead nog 1 punt noodig heeft en nu al 16 wedstrijden ge speeld heeft. Afdeeling IV. In het Zuiden moet P.S.V. oppassen, want het ontvangende Noad laat zich niet zoo heel gemakkelijk in den hoek drukken, vooral niet, nu het nog best een puntje kan gebruiken. N.A.C. heeft het niet zoo moeilijk, want een uitstapje naar Den Bosch is geen walk- over. B.V.V. is thuis zoo sterk, dat het heel veel moeite kost, om ze te kloppen. Misschien lukt het met één doelpunt verschil! Bleyerheide kan thuis van Eindhoven win nen, als 't een beetje meeloopt. En anders moet ze met Willem II uitvechten, wie onder aan komt Het Noorden. Be Quick—Velocitas wordt natuurlijk door de kampioenen gewonnen en Be Quick za! waarschijnlijk alleen haar best doen, om de score zoo laag mogelijk te houden, zulks met het oog op de poging van Velocitas, om de 100 vol te krijgen. Frisia ontvangt H.S.C. en krijgt werkelijk een mooie gelegenheid, om te winnen, waar door de spanning in de onderste regionen da nig zou toenemen. Friesland—Achilles is van dezelfde betee- kenis voor de bezetting van de onderste plaats. Even de situatie: Friesland 15 gespeeld 9 ptn.; Achilles 15 gespeeld, 9 ptn.Frisia 14 eld. 6 ptn. fint Frisia, dan komt de verliezer van Friesland—Achilles in groot gedrang, wint Frisia en spelen de andere twee gelijk, dan hebben ze elk evenveel verliespunten. Wij zullen maar afwachten. Veendam—G.V.A.V. kan een stad-Groning- sche zege opleveren. Alcmaria is vrij en speelt vriendschappe lijk tegen Sneek. En ze wacht rustig af, hoe de uitslagen van morgen zullen zijn. O.S.V.Hercules is zeer belangrijk voor beide clubs. Wint Hercules, dan wordt het gedrang in de onderste helft nog grooter, verliest ze, dan staat het er donker voor voor de Utrechtsche club. Elk resultaat lijkt ons hier mogelijk. D.O.S.—A.F.C. geeft aan de overwinnaar moed voor de naaste toekomst. Wellicht, dat terreinvoordeel beslissend is in deze! In de B-klasse speelt Z.V.V. den zeer be langrijken wedstrijd tegen W -Frisia. De- Zaandammers moeten winnen, willen ze de kans op de eerste plaats behouden en het krachtsverschil is o.i. wel zoodanig, dat op een Zaansche zege te rekenen valt. De Spartaan zal thuis probeeren, om van Bloemendaal te winnen en een klein kansje is er wel op. ALCMARIA—SNEEK. Alcmaria benut den vrijen dag door het spelen van een vriendschappelijk ontmoeting tegen de Noordelijke eerste klasser Sneek Dat kan een aardig partijtje worden en als de withemden uit Sneek niet oppassen, wor den ze door de withemden uit Alkmaar ge klopt. Sneek is een middelmatige eersteklasser uit Friesland, die haar kracht in de eerste plaats zoekt in spel. Juist daarom verwach ten wij een aardige ontmoeting tusschen twee voetbal-spelende clubs. Ook hier is het programma vrijwel het zelfde gebleven als veertien dagen geleden zoodat we met onze bescouwing vanzelf sprekend in herhaling zouden moeten treden. Wij kunnen deze keer dan ook gevoegelijk kort blijven. Volewijckers kan reeds nu kampioen wor den, indien de Amsterdammers in eigen om geving van Helder weten te winnen, iets, wat volgens onze meening dan ook wel ge schieden zal enals H.R.C. het op bezoek komende Hollandia met een nederlaag naar huis zal zenden. In verband met het mooie resultaat van de Racers in de laatste ont moetingen, gelooven we niet dat de Hoorn- sche er zonder kleerscheuren af zal komen. Mogelijk weten de Hollandianen het nog tot een puntenverdeeling te brengen, om een zeer kleine kans te behouden. Van zeer veel belang zijn de ontmoetingen Assendelft—Zaandijk en K.V.V.—Meteoor. In 't eerste treffen geven we de Zaandijkers een goede kans op beide punten, daar de As- sendelfters vrijwel binnen zijn en een spel spelen, dat Zaandijk wel eenigszins ligt. dochde tweede ontmoeting betreft twee candidaten voor de onderste plaats en hier is alles mogelijk. Kan de Krommenieer-verde- diging echter haar gevreesden vorm ont plooien, dan konden de Amsterdammers wel eens aan het kortste eind trekken Overigens houden we het op een puntenverdeeling. In de B-klasse mag A.P.S.V. in eigen huis D.W.V. huldigen in verband met het be haalde kampioenschap der Nieuwendammers de eenige eer die de politiemannen wel ten deel zal vallen, want overigens zullen ze wel niet veel kans krijgen en ongetwijfeld een nederlaag lijden. Indien Purmersteijn van het bezoekende S D.Z. weet te winnen wat zeer wel mo gelijk is blijft de tweede plaats voor de Purmerenders gereserveerd. Z.R.C.—de Zee meeuwen is een strijd voor de onderste plaats en we geven Z.R.C. een kans om met de ove rigen gelijk te komen. O.D.E.—Halfweg kan op een puntenver deeling uitloopen. evenals de ontmoeting tusschen D.J.K.W.M.S. Onze groen-witte Alkmaarders krijgen een zeer lastige klip te omzeilen, daar een bezoek gebracht moet worden aan Andijk, dat in eigen huis een geduchte tegenstander is. Wc vreezen dan ook dat Alkmaar er niet zonder kleerscheuren af zal komen eneen groote ren achterstand krijgen te verwerken. Wij willen de volgelingen van Sougé nog even het resultaat op Texel en dat in Nieuwe Nie- dorp onder den aandacht brengen. Groen- wittenen wat toen konkan wellicht nu ook Nieuwe Niedorp zal wellicht blijven vol gen, want we geven Vrone tegen de Niedor- pers niet veel kans. D.T.S. ontvangt Schapen en hoewel een puntenverdeeling mogelijk de beste oplos sing lijkt, stellen we toch in de Oudkarsf>e- lieren het meeste vertrouwen. In de B-klasse zou Beverwijk kampioen kunnen worden, indien de Beverwijkers zelf van het bezoekende Westzaan wisten te win nen en Zilvermeeuwen het op bezoek komen de Uitgeest een punt afhandig kon maken. Twee moeelükheden die vrij groot zijn. De ontmoeting MeervogehZaanlandia kon wel eens op een puntenverdeeling uitloo pen, terwijl we O.S.C. kans op een overwin ning geven, nu in eigen huis tegen Rivalen gesree'd moet worden. Ook in den „Noord-Hollandschen" krijgen we nu een reeds eerder vastgesteld pro gramma te verwerken, zoodat we ook hier feitelijk in herhaling moeten treden met on ze beschouwingen, zoodat we ons overzicht dan ook hier iets kunnen bekorten. Nu Bergen I een bezoek aan Q. S. C. III gaat brengen, verwachten we /oor de Ber- genaren een overwinning, waardoor ze te vens weer wat op de ranglijst kunnen stij gen. Erg gemakkelijk zal het echter ,niet gaan en zij zullen zich geducht moeten inspannen. W. F. C. IV speelt in eigen omgeving te gen O. S. V. IV en zal met de Oostzaners wel raad weten. In de eerste klasse D zal H. R. C. III in de derby tegen Helder III geducht op moeten passen. De withemden mogen het er in de laatste ontmoetingen minder goed af brengen, het treffen tegen de Racers zal ongetwijfeld getuigen van energie. Waar de rood-jakken echter het be lang van een overwinning zullen inzien, verwachten we voor hen een zwaar bevoch ten zege. Petten krijgt een zeer gevaarlijke klip te omzeilen, nu een. bezoek gebracht moet wor den aan Wieringerwaard. De poldersche schoot in haar laatste ontmoetingen gewel dig uit haar slof en wordt ook nu deze vorm naar voren gebracht, dan ziet bet er voor de Noordzeekanters donker uit. We vreezen dat de Pettenaren er niet heel-huids zullen af komen Heldersche Boys I achten we in staat het bezoekende Succes II te kunnen slaan, ter wijl J. V. C. I het op bezoek komenden M. L. D. wel met een nederlaag naar huis zal zenden. De tweede klasse D brengt weer een ontmoeting, n.I. Koedijk I—Alkmaarsche Boys II, die echter van zeer veel belang is. Verliezen de Koedijkers, dan zijn zij tevens voor goed uitgesloten, maarweten zij te winnen dan hebben zij een redelijke kans en dient te worden af gewacht wat dan de overige concurrenten zullen gaan doen. In de derde klasse D verwachten we overwinningen voor de beide leidende ploegen, daar de Alkmaarsche Boys IV toch zeker over 't bezoekende Ur- sem I zal kunnen zegevieren, evenals Ber gen II het op bezoek komende Akersloot I wel zal kloppen. C. S. V. II kan Alcmaria V met een neder laag naar huis zenden, terwijl Vrone II kans op een winstpunt geven, nu Schoorl II op bezoek komt, daar deze „duinkanters" ge ducht uit vorm zijn. De vierde klasse F. brengt een zeer belangrijk treffen, en wel Koedijk II—Alkmaarsche Boys V, die bei den de eersten plaats bezetten. Het zal er in Koedijk geducht spannen, mogelijk geeft ter reinvoordeel de Koedijkers iets meer winst Oterleek I zal wel in eigen huis van HET PROGRAMMA. Volledigsheidshalve publiceeren wij hier nogmaals het programma der eerste Plas sers: Afdeeling I. Ie klasse. V U. C.—Xerxes. - V. S. V.—R. C. H. OvermaasFeijenoord. AjaxA. D. O. D. H. C.-H. F. C. Afdeeling II. Ie klasse. H. D. V. S.—Excelsior. Haarlem—D. W. S. K. F. C.-Z. F. C. H. B. S.—Stormvogels. Sparta—D. F. C. Afdeeling III. Ie klasse. Heracles—Z. A. C. Enschedesche Boys—Go Ahead. Tubantia—A. G. O. V. V. Afdeeling IV. Ie klasse. N. O. A. D P. S. V. B. V. V.—N. A. C. BleijerheideEindhoven. Afdeeling V. Ie klasse. FrisiaH. S. C. VeendamG. V. A. V. Be Quick—Velocitas. Friesland—Achilles. A. S. V. II verliezen, evenals Oudorp II, dat bezoek van Alkmaarsche Boys VI krijgt. De ontmoeting Akersloot II—Egmondsche Boys III kon wel eens op een puntenverdee ling uitloopen. VERRUWING VAN VOETBAL. Amsterdamsche Voetbalbond neemt strengere maatregelen. Naar het Hbld. verneemt, heeft het be stuur van den Amsterdamschen Voetbalbond dezer dagen aan de besturen der bij den bond aangesloten vereenigingen een rond schrijven gericht inzake verruwing van voet bal en de maatregelen, welke het daartegen zal nemen. In dit rondschrijven deelt de A. V. B. het volgende mede: Het aantal strafzaken beweegt zich in op gaande lijn. Het aantal spelers, dat zich aan diverse overtredingen: onhebbelijk optreden tegenover scheidsrechters en tegenstanders, ruw en gevaarlijk spel, natrappen, dreigen of slaan van tegenstanders, het uiten van onwelvoegelijke taal, schuldig maakt, neemt aanzienlijk toe. Het bestuur is van meening, wel het spel zijn opvoedend karakter behouden, dat hier tegen zoo streng mogelijk zal moeten worden opgetreden. Van 1 Maart a.s. af zal met de meeste ge strengheid tegen bovenvermelde misdragin gen worden opgetreden. Mochten tot voorheen overtredingen met een waarschuwing worden gestraft, in het vervolg zal deze maatregel slechts bij hooge uitzondering worden genomen en straffen van ontzegging tot speleft van een of meer wedstrijden zullen worden, opgelegd. Voorts zal het bestuuf 'niet schromen die vereenigingen, Wiër speelwijze of optreden niet wordt geacht te zijn in het belang van de voetbalsport, tot verwijdering uit het Bondsverband voor te dragen. Een verzoek om medewerking der club besturen vergezelt dit schrijven, terwijl tevens wordt meegedeeld, dat de scheids rechters dit ook hebben ontvangen. Kolven. TITELWEDSTRIJDEN N. KOLFBOND. Door de Prop. Commissie van den Neder- landschen Kolfbond worden wedstrijden georganiseerd om den titel van Keizer, Ko ning en Prins. In drie kolfbanen in West friesland zullen deze wedstrijden weldra aanvangen. Er wordt op gerekend dat on geveer een- 60-tal kolvers aan deze wedstrij den zullen deelnemen. In de kolfbaan van den heer D. Rijper werden Donderdag de prijzen uitgereikt van den wedstrijden vap den Langedijker Kolf bond. fi n De voorzitter van de L. K. B., de heer L. Mallekote, voerde het woord,, er op wij zend dat het kolven een mooie sport'is. Als men er aan begbn'nen is, kan men er niet meer mee ophouden. Dank werd gebracht aan de hr. M. Neug, die werd gebracht aan den heer M. Neug, die alles zoo accuraat heeft geregisteerd, voorts aan den heer P. Langedijk, de markeur, die steeds op z'n post was. Na nog eenige uitwendingen over het kolven, „dat men eigenlijk nooit leert" wer den de prijzen uitgereikt. Voor de uitslagen van deze wedstrijden verwijzen wij naar ons nummer van Dins dag j.1. De attractie van dezen avond was een wedstrijd met vreemde kolf en bal, zoowel gummi als sajet. De kolvers moesten ieder een maal met 'n sajet en tweemaal met een gummibal spelen. De uitslagen hiervan waren als volgt: 1. K. Ruiter 24 p.; 2. D. Rijper Sr., 19 !p.; 3. G. Langedijk 17 p.- 4. W. Bergen 17 p.; J. Bakker 16 p6. Sj. Maakal 15 p. 7. M. Vlug 12 p. Biljarten. D.D.R. IN ZUIDSCHARWCUDE. De uitslag van den gehouden biljartwed strijd tusschen De Drie Ruiten te Alkmaar en O. K. K. te Zuidscharwoude, gespeelc in het lokaal van den heer Kuilman te Zuidscharwoude, was, lat O. K. K. 526 carr behaalde tegen De Drie Ruiten 424. Wielrennen. Joris van den Bergh schrijft in „Sport- echo" o.m. het volgende, dat wij met instem ming overnemen: Herinnert ge u, dat de Amsterdamsche stayer de Graaf te Parijs reed? Hij had Viel tot verzorger, reed een oogenblik, kwam van z'n fiets, werd onpas selijk, braakte en was dagen ziek. Ik behoor tot hen, die van meening zijn, dat hij zich van deze Parijsche verzorging nimmer geheel heeft hersteld. Nu Zondag een week geleden reed Blan chonnet te Parijs. Hij had tot verzorger Viel. Blanchonnet reed een oogenblik, kwam van z'n fiets, liep waggelend en zwaaiend naar een stoel, liet -zich daarop neervallen en verloor het bewustzijn. En precies een week later was hij nóg bewusteloos. Blan chonnet werd naar het ziekenhuis Bouci- cant vervoert en verkeerde volgens medische verklaring in zorgwekkenden toestand. Toen hij na een paar dagen nog niet tot bewust zijn was teruggekeerd, verklaarde de medi cus zijn toestand voor hoogst ernstig. En nu heden, nu ik dit schrijf, is er be richt gekomen, dat er „eenige" verbetering in zijn toestand is gekomen. Hopen wij voor den jongen man, dien wij al kennen uit '23 en dien wij reeds in groo te coursen volgden toen hij nog amateur was en hij Frankrijk vertegenwoordigde in wereldkampioenschappen en Olympiade, ik herhaal, hopen wij voor den jongen man, dat hij er het leven afbrengt. De Parijsche pers is uiteraard onmiddel lijk na de ineenstorting van Blanchonnet op informatie uitgegaan. „Vergiftiging!" luidde het oordeel. De behandelende geneesheer hield een slag om den arm. Men weet, hoe doktoren zijn. Ik bedoel hier niets onaangenaams mee. Doktoren moéten zoo zijn. Er is nog zooiets hoe medische vaststellingen soms toch wel ruchtbaar worden. Dus: „vergiftiging". De Fransche Wielerbond interesseerde zich voor het geval. Maar!de Fransche wielerbond moet bewijzen hebben. Onzin Nimmer zal de medicus verklaren: Blan- connet heeft doping gehad. En nimmer zal de Fransche wielerbond het bewijs in handen krijgen dat Blanchon net doping heeft gehad. Want al wordt Blanchonnet beter en al zou hij verklaren: Viel heeft me iets laten drinken, dan ant woordt Viel laconiek: Ja! Een beetje Half om Half met een scheutje koude koffie. Onzin! De Fransche wielerbond heeft geen bewijs noodig om het besluit uit te vaardigen: aan alle „Soigneurs" wordt de toegang tot de wielerbaan verboden. De Fransche wieler bond heeft ook geen bewijs noodig om het besluit uit te vaardigen: elke soigneur, in wiens bezit doping wordt aangetroffen, wordt levenslang gediskwalificeerd en elke renner, in wiens cabine doping wordt aange troffen, wordt voor een vol jaar aan den kant gezet. Fransche officials kunne dan op willekeurige momenten zooiets van een „in val" doen in de cabine en visitatie plegen op soigneurs en hun bagage. En de soigneur, die er zich niet aan onderwerpt, gaat de laan uit. De Fransche wielerbond heeft ook geen bewijs noodig om den baandokter te verzoe ken de renners bij zich te roepen. En elke renner, die naar oether ruikt, gaat de laan uit en elke renner, wiens pupillen abnor maal wijd staan gaat ook de laan uit. Men moet willen. Men moet den ernsti- gen wil hebben aan een schandelijken toe stand een einde te maken, dan komt er een einde aan, want de macht en de middelen heeft men er toe. Het is een hemeltergend schandaal, dat een lichaam als de U.C.I. tot nog toe geen beulshouding tegen het gilde der gift mengers heeft aangenomen. Wat in de wielersport onbelet en onbelem merd geschiedt, komt in geen enkele andere tak van sport voor. Reeds jaren geleden heb ik er op gewezen, dat men de doping-klanten in de paarden sport met kracht is te lijf gegaan. Wanneer een paard doping is toegediend, worden trainer en eigenaar gestraft, de trai ner met levenslange diskwalificatie. In deze sport betreft het dan ook het ede le ras. In de wielersport betreft het maar een mensch. Turnen. "Donderdagavond gaf de gymnastiek vereniging „Achilles" te Egmond aan Zee in de groote zaal van „De Vergulde Valk" een uitvoering voor haar dona teurs en genoodigden. Nadat op de toonen van een marsch c leden het tooneel waren opgemar cheerd, bracht de heer N de Graaff den vaandelgroet, waarna de voorzitter, de heer P. Dekker, het openingsoord sprak. Hij verwelkomde in het bijzonder den beschermheer, burgemeester Eyma. Met leedwezen constateerde hij, dat vele do nateure afwezig waren, omdat zij door do tijdsomstandigheden gedwongen waren om te bedanken Dubbel jammer was dit, omdat de vereeniging juist op 2 November 1935 haar tienjarig bestaan hoopt te vieren. Hij wekte daarom allen op om donateurs te werven. Een terug- b.ik werpend op het afgeloopen jaar, memoreerde hij onder meer de successen te Hensbroek behaald. Vervolgens werd het programma, on der de uitstekende leiding van den direc teur, den heer S. Budding, .vlot afge werkt. .Het viel ons daarbij op hoe keu rig alle deelnemenden er uit zagen. Eerst kregen wij te zien vrije oefenin gen voor meisjes en ringen voor jon gens A. Bij het paardspringen voor dames mogen wij, zonder de anderen iets te kort te doen, speciaal de dames Schaak, Visser, van Pel en Sloot noemen De vrije oefeningen voor heeren wer den in keurige regelmaat uitgevoerd, terwijl daarna de kleinste jongens zich rexTjS.€C paalklimmers toonden. Niets dan lof hebben wij ook voor de oefeningen der meisjes op de brug cn de vn°r™n wgen d€r j°n8«ns A. Als steeds vormde het nummer knotsoefeningen Ivnnri n1(f het KlansPunt van den avond. Dat was „af". Het publiek was opgetogen. Nadat de heerep hun kunnen op de brug hadden getoond, de jongens B vrije oefeningen uitgevoerd hadden en de da mes aan de ringen gewerkt hadden, volg oj het groote nummer voor de nceren: het hoogrek. Tot slot kregen wij een rhytmische dans te bewonderen van mej. I. Schaak In ademlooze stilte volgde het publiek haar verrichtingen. In een beeldig cos- tuur, goed belicht door de schijnwerpers, verwierf zij de oprechte bewondering van het publiek, dat haar met een don derend applaus beloonde. Na de pauze werd opgevoord het blij spel ,.Als Amor Regeert". De bekende jazz-band var. Joh. van der Stok vroolijkte de verschillende nummers op, vulde de pauzes aan en zorgde tenslotte voor een passende sfeer bij het bal, dat dezen avond besloot „Achilles" kan op een zeer geslaagden avond terug zien. Gezien de groote belangstelling, welke reeds gisteravond voor de hoofdfilm be stond, zijn wij er van overtuigd, dat het bezoek aan het A. B. T. deze week zeer bevredigend zal zijn. En terecht Want het is de directie ook deze week weer gelukt een programma samen te stellen, dat klinkt als een klok. Wij noemen In de eerste plaats het uitgebreide en inte ressante buitenlandsch nieuws van Ufa en van Universal. Talrijke spannende momenten van paarderennen, motor races enz. wisselen elkaar af met boeien de kijkjes van groote gebeurtenissen, zooals het vei gaan van een schip, een enorme brand of de eeuwigdurende strijd tusschen China en Japan. In de plaats van een filmklucht „Cohen en Kelly als gouddelvers" zijn wij getuige van een zeker niet minder vermakelijke geschiedenis, vastgelegd in een komische twee-acter, getiteld „Ten slotte tóch nog getrouwd." De voortdu rende lachsalvo's van de talrijke aan wezigen bewezen hoezeer het gebodene op prijs gesteld werd. En dan de hoofdfilm, getiteld: „Wie is de schuldige??". Een rolprent van toe nemende spanning, van een met zeld zaam talent gespeelde moordgeschiede nis, waarbij de ontknooping voor ieder een openbaring is. Aldus lezen wij in het programma. En met dezen zin is eigenlijk alles verklaard. Want gaan we dieper in de lugubere moordzaak, waarbij list, wraak, liefde en opoffering de voornaamste factoren zijn, dan zou de spanning, welke zoozeer gewenscht i6, worden weggenomen en dat is aller minst de bedoeling. Vermelden wij alleen, dat onze eigen meer.ing omtrent het griezelig gebeuren telkens en telkens in afwijking is met het op film gegegevene. We kunnen niets anders doen dan een ieder deze film van harte aan te beveleh. BLOSSOM TIME. Richard Tauber in een romantische film in de Bioscoop Harmonie. In ons no. van Donderdag hebben we reeds den korten inhoud gegeven van deze film voor eiken leeftijd, maar nu wij haar op het witte doek hebben gezien, durven wij 'e zeggen: ieder die wel eens een bioscoop be zoekt, behoort thans naar de Harmonie te gaan, om Richard Tauber te zien (en te lux* ren) in de rol van Franz Schubert en Jane Baxter in die van Vicky Wimpassinger, de lieftallige dochter van een dansleeraar te Weenen. ruim een eeuw geleden. Het Weenen van die dagen was evenzeer al een centrum van zang, dans en hoffelijk heid als het in de latere jaren steeds is ge weest. Geen wonder dus dat men in „Blos som Time" vergast wordt op danspartijen en dat er een hertogin op het doek komt, die volgens officieren van haar regiment deze leger-afdeeling alleen in stand hield om steeds over een behoorlijken danspartner te kunnen beschikken. En bij deze danspartijen komen dan interieurs, die een ware schitte ring voor het oog zijn, alsmede natuuropna mende wandelbosschen rondom het vor stelijk Weenen trokken de minnende paren evengoed als de liefhebbers van een ritje. Richard Tauber voldoet in deze film behalve als zanger ook uitstekend als speler. Hij doet genieten van verschillende nummers, o.a. als hij in de rol van jong onderwijzer, die zich comoonist noemt, in een eerste concert op treedt bij ontstentenis van den geëngageer- den zanger, en hij is als artist op zijn best in de rel van den afgewezen minnaar. Jane Baxter is een verschijning, die we om haar goede spel gaarne weer eens op het witte doek zien, een inderdaad bekoorlijke speelster. Het voor-programma opent met twee jour nalen, die een keur van kieken geven van het wereldgebeuren en veel foto's uit de natuur en van het terrein van de sport. Verder is er een vroolijke teekenfilm van Betty Boop, en dan een twee-adertje „Fikkie is ontvoerd", waarin op een wel wat overdreven wijze wordt te zien gegeven hoe een te veel ver troetelde hond oorzaak kan zijn van huwe lijksellende en tal van andere narigheden, maar daarbij ook van veel vroolijkheid. Alles te zamen genomen een zeer aantrek kelijk programma. Het is inderdaad een mysterie, dat zich daar op den daktuin van de 49s<e verdieping van een gebouw in Broad- way afspeelt. Een jonge man en een jonge vrouw hebben daar enkele oogen- blikken met elkaar gesproken en als men plotseling een schot hoort en de gasten van dit huis het meisje doodge schoten vinden, terwijl er niemand an- ders dan de jonge man bij haar is, zal t wel niemand verwonderen, dat de de tectives van New-York niet lang naar den dader zoeken en dat de naasta toe-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6