Vtaag. en Aanbod £and= en 3mnlaum yUi&iicaties {Binnenland CINEMA AMERICAIN. Liefde, Dood en Duivel. Een fi m vol spanning en romantiek. CINEMA EN THEATER. STOMPETOREN. Gecombineerde vergadering van landbouworganisaties. BEDROGEN FILMILLUSIES. Boertje uit Alphen a. d. Rijn was al geëngageerd. Maar die twaalf en een halvé gulden! LICHTER OP DE NOORDZEE VERSPEELD. Sleepboot ter assistentie ver trokken. HET KONINKLIJKE BEZOEK AAN UNTERWASSER. GENERAAL W. H. PIEPERS, t FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. Valsch stempel in beslag r; genomen. VECHTPARTIJ TE OSS. Als de drank is in den man komst van den ongelukkige» jonge man er meer of minder duister uitziet. Vóórdat beide jongelui op den daktuin een luchtje gingen scheppen is er heel wat gebeurd. Allereerst is er een advo caat geweest, die veel van zijn beroep houdt en een gangster van den dood ge red heeft of liever van den electrischen stoel wat eigenlijk precies hetzelfde is Deze gangster is bij uitzondering een sympathiek en dankbaar man en stelt zijn geheelc boevenbende ter beschik king van den advocaat voor het geval deze eens een „mannetje" noodig zou hebben. Öe advocaat bedankt lachend voor de eer, maar al spoedig blijkt, dat hij niet één, maar veel meer van die mannetjes noodig zal hebben, aangezien een schurkenbcnde het op zijn leven voorzien heeft als hij het onderzoek en de verdediging in de moordzaak van den daktuin op zich, neemt. De zooge naamde moordenaar is namelijk ver loofd met het vroeger meisje van den advocaat en het pleit alweer voor diens edel karakter dat hij aan de smeekbede van dit dametje gehoor geeft als zij hem komt vragen haar verloofde van den dood te redden. Die belofte is spoedig gegeven, maar met het redden zelf gaat het zoo vlot niet. Er komt eerst nog een vrouw uit de onderwereld voor het voetlicht, een knappe jonge vrouw, die de vriendin was van het meisje, dat op den daktuin werd doodgeschoten en die bereid is hem alles te vertellen wat hij van haar wil weten. Zij is bij de boeven van den gangster Crelliman als het ware als kind aan huis gèweest en zij is dus voor hem een zeer waardevolle medewerk ster. Door haar komt hij op de gedachte, dat het schot wel eens vanuit een nog hoogere verdieping van een naastgele gen flatgebouw gelost kan zijn, vooral omdat de kogel schuin naar beneden door het lichaam is geschoten. Hoe ten slotte de moordenaar ontdekt wordt, in welk gevaar de advocaat zich begeeft, welke methodes de gangsters er in de wereldstad op nahouden, hoe weinig een menschenleven telt en hoe opofferend een meisje kan zijn wanneer zij een man werkelijk liefheeft al is het dan ook een meisje uit de onderwereld deze film laat het niet alleen hooren, maar ook zien en wij hebben er slechts één bezwaar tegen, namelijk dat de verdui delijkende tekst in witte letters is gege ven en tegen het vele wit van de film niet te lezen is, wat eenigszins ver moeiend is. Overigens heeft men dezen tekst niet noodig om het verloop der ge beurtenissen te begrijpen en men doet dus het beste ze maar ongelezen te laten. De film is buitengewoon interes sant en niet alleen interessant maar ook spannend, omdat zij het leven van de bonzen uit de Amerikaansche onderwe reld weergeeft en in een milieu speelt waar men er zijn hand niet voor om draait om iemands levenslichtje uit te blazen. En vooral als een jong en stout moedig man, die bezig is de onschuld te beschermen en de misdaad te straffen zich in levensgevaar, bevindt, is de spanning natuurlijk des te grooter. War ner Baxter en Myrna Loy spelen in deze film de hoofdrollen en zij doen het uit muntend. Vooraf gaat een film, die te groot voor een bijfilm en te klein voor een hoofd film is. Alweer een zonderlinge geschie denis, die zich in het hartje van New- York afspeelt, waarin eveneens raak ge schoten wordt en waarin de dader, of beter gezegd de daderes, niet zoo moei lijk te zoeken is, omdat zij bij het bin nenkomen van de politie naast het lijk zit Deze aardige film laat zien wat er in Amerika door een handig persagent voor een jury te bereiken is, mits de da deres een knappe jonge vrouw is, die eenig verstand van tooneelspelen heeft. De geheele rechtszaak is min of meer een comedie-vertooning. Het meisje wordt natuurlijk vrijgesproken en de man, die zich zooveel moeite voor haar heeft gegeven krijgt zijn belooning door dat hij niet met haar trouwt doch met de vrouw waarvan hij in een onverstan dig oogenblik gescheiden is en die hem nog altijd liefheeft. Wie beide vrouwen op het doek naast elkaar ziet zal wel toegeven, dat zijn keuze de juiste ge weest is. Men kan zich daarvan deze week in het Victoria-Theater overtuigen. Dit interessante misdadigersprogramma be vat ook nog eenige opnamen van Poly goon wat natuurlijk buiten elke mis daad staat. Robert Montgomery alsmede Sally Eilers en Madge Evans zorgen er voor, dat ook de bij-film „Kinderen van Broadway" natuurlijk spel en een uit stekende vertolking heeft gekregen. In het boeiende hoofdnummer, dat de Ginema Americain deze week brengt, is het verhaal verwerkt van de tooverflesch, die de bezitter gevaar doet loopen, in de macht van den duivel te komen. Hij kon de flesch verkoopen, maar dat moest steeds voor lager prijs zijn dan ze was gekocht. De oude schoener Tropic Bird met zijn ruwe bemanning komt na drie jaar in de 'haven van Kona terug. De mannen zullen het er nu eens van nemen. Ook Kiwe en zijn vriend Lopaka denken nu aan een gemakke lijk leventje en aardige vrouwen. Kiwe is in het bezit van een prachtige ketting, die de vrouw van zijn droomen eenmaal zal dragen. Maar bij 't passagieren verliest hij deze ketting. Hij begeeft zich naar etn bazar om een nieuwe te koopen, doch dan biedt de handelaar hem een ander koopje aan, n.1. een flesch die alle wenschen vervult. Kiwe koopt de flesch en bemerkt spoedig, dat ze inderdaad toovermacht bezit. Hij wordt erf genaam van een prachtig huis en geld. Doch hij krijgt angst voor de flesch en verkoopt ze aan Lopaka, natuurlijk voor minder dan in koopsprijs. Dan vindt Kiwe de vrouw van zijn droomen in de persoon van de schoone Kokua. De idylle is volmaakt, doch dan ont dekt Kiwe plotseling, dat hij lepralijder is. Alleen de flesch zal hem kunnen genezen. Hij moet ze terugkoopen, maar ze is steeds in andere landen overgegaan. Eindelijk in een ander werelddeel weet Kiwe de flesch te achterhalen en voor een enkele Amerikaan sche cent te koopen. Gezond keert hij weer naar Kowa terug en geluk komt voor Kiwe en Kohua. Maar dan komt de angst weer voor den duivel. Hij moet de flesch ver koopen, maar goedkooper dan één cent. Daartoe ziet hij geen kans. Doch de centime is er nog en Kohua weet eindelijk iemand te- bewegen voor dat bedrag Ki#t van de flesch te verlossen. Men zal kunnen begrijpen, dat deze film vol mysterie, Oostersche omgeving en roman tiek de toeschouwers in groote spanning' houdt. Steeds weer afwisseling en verrassin gen. De hoofdrol in Kiwe wordt uitmuntend- gespeeld door een nieuwe Ufa-kracht Albin' Skoda en Kathe van Nagy als Kokua is mede een attractie. Zeer goed was Brigitte Horney als Rubby en haar zangvoordiacht was een succes. Verder worden alle personen zeer juist getypeerd en sterk gespeeld, waaidoor een bijzonder geheel verkregen is. Het spel van Liefde, Dood en Duivel kan nog voor menigeen een attractie zijn. Het voorprogramma bracht een interes sant Profilti Nieuws met o.a. opnamen van Militta Brunner en Phil Taylor, de ijskun- stenaar, een teekenfilm en een Duitsche klucht, getiteld Lotjes verjaardag. Het nummer van deze week opent met een fraai portret van Cor. Ruys, de directeur van het Ned. Indisch tooneel. Verder vindt men er o.m. portretten van de tooneelspeel- ster Annie Verhulst; Mariene Dietrich; Fie Carelsen; Fientje de la Mar; Lien Deyers; van de film de Fakir, met Ko van Dijk, Mies Versteeg; Lau Ezerman en Otto Sterman. Tooneelspelers onder daglicht, van Ed. Veterman, enz. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Taa 15 regels M eent bi] vooruit' betaling te voldoen. Prima Duitsche Piano g. a. n 125, goedwerkenle Handnaaimachine met kap 6.50, Naumann 12.50, Singer 17.50, Spiegelkast 17.50, Ledikanten enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP wegenö plaatsgebrek eenige BABYWEEGSCHALEN in zeer goeden 10 DROGISTERIJ RIDDERSTRAAT 13. BILLIJK TE KOOP: een gebruikte VELO WASCH- en WRINGMACHINE. Adres: ZAADMARKT 62a, Alkmaar. TE KOOP z. g. a. n. 1 ronde tafel 3, 1 schuiftafel 2.50, 1 linnenkast 6, 1 dienstbodenkasije 7.50. Verder alle soorten Meubelen. Spotkoopjes. P. VENNIK's Meubelmagazijn. Ko ningsweg B 30, TE KOOP GEVR. NETTE MEUBELEN. Ook ruilen wij in. P. VENNIK, Koningsweg B 30, Alk- n.carsch Meubelmagazijn. Gebruikte Meubelen in alle soorten voor spotprijzen, Bedden, Dekens, Spira len, Fornuizen, Mangels, Karpetten, An tiek enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop lokaal, Ridderstraat 10. FE KOOP: ACCU, PLAATSTROOM- APPARAAT en GELIJKRTCHTER. COMANSSTRAAT 2a. Eenige goede rijwielen 2.50 en 3.50, Gemakskoffer 4.50, Ciosetstoel 7.50, klein Haardje z. g. a. n. 5, Bontmantel 4.50, Kapokbed 2.50, Veerenbed 7.50 enz. DEKKER, Laat 182. De afd. „Schermeer" van de Holl. Mij. van Landbouw had in vereeniging met de afdeelingen Ursem en Schermereiland in café Kamsteeg Woensdagavond een verga dering belegd. De voorzitter, de heer P. Spaans, ver welkomde de aanwezigen, in het bijzonder den spreker van dien avond ir. Huisman, secretaris van het hoofdbestuur van de Holl. Mij. v. L., die eenige beschouwingen zou houden over de crisismaatregelen naar aanleiding van de uiteenzettingen in het Alg. Hollandsch Landbouwblad van 27 Dec. 1934. Spr. vestigde de aandacht op de moeilijkheden in het veehoudersbedriif eff voelde veel voor de vrijheid van handelen, het oeroude recht van den boer, dat nu tel kens in den knel geraakt door de maatrege len die de regeering neemt. „Heeft het hoofdbestuur zijn plicht ge daan?" vroeg spr. Z.i. was het oordeelen over de moeilijke taak van dat college ge makkelijker dan het werk te doen. Daarna was het woord aan ir. Huisman. Spr. juichte het toe, dat de afdeelingen ver gaderingen beleggen om in contact te komen met het hoofdbestuur. Spr. beschouwde de crisismaatregelen ook als een last, doch daar men anders ook geen uitkoms* ziet, zullen die lasten gedragen moeten worden. Door de ingewikkeldheid is de toestand moeilijk te begrijpen en spr. vroeg zich af, of dit alles wel noodig is. De toestand in het veehou- dersbedrijf geeft aanleiding tot ontevreden heid en critiek. Spr. ried dringend aan, om gezamelijk schouder aan schouder te staan, om op één wijze, langs denzelfden weg, in vloed bij de regeerinrr te krijgen. Dit wordt weieens over het hoofd gezien. Onderling verschil van meening heerscht soms in afdee lingen, ook wel bij bet hoofdbestuur, doch spr. meende dat de minderheid zich bij de meerderheid moet aanpassen om daardoor de zoo noodzakelijke eenheid te bereiken Spr. wekte de leden op, om eigen inzicht op den achtergrond te plaatsen als het hoofdbe stuur een besluit genomen heeft en dit een drachtig te verdedigen, daar verdeeldheid in eigen gelederen zooveel kan afbreken. Spr schetste uitv erig net werk van de centrale organisatie, welke met de door de regeering samengestelde commissies overleg pleegt, waarna de voorsteller bij de regeering wor den ingediend. Daar echter de regeering re kening moet houden met het gansche Neder- landsche vJk, en in de commissies de ver tegenwoordigers van de landbouw- en vee teeltorganisaties erreweg in de minderheid zijn, vinden die voorstellen niet altijd gena de en wordt dan een minderheidsadvies inge diend. Spr. achtte dit beter, dan wanneer er in het geheel niets zou gedaan worden, al is ■het natuurlijk lang niet altijd naar zijn zin. Spr. constateerde, dat er onbegrijpelijke toe standen heerschen. Veel slechter dan de werklooze is het kleine boertje er aan toe, dat moet blijven ploeteren en geen steun krijgt. De democratie vond spr. voor de ar beiders, niet voor de ondernemers, en naar zijn meening moest daartegen bij de regee ring gestreden worden. Spr. achtte het een eersten eisch dat de boeren een loonend be drijf hebben. Om daartoe te komen moet de afzet worden uitgebreid. Eén derde van de productie wordt geëxporteerd. Als dat niet gehandhaafd zou blijven, achtte spr. den toe stand onmogelijk. Ir. Huisman legde vervol gens duidelijk uit waf minister Colijn met „aanpassing" bedoelt. De afzet der land bouw- en veeteeltprxlucten vermindert nog steeds. De consument betaalt naar verhou ding tot hetgeen de boer ontvangt voor zijn waar, een veel te hoogen prijs. Als die prij zen zoo blijven, geve hulpmaatregelen niets, daar de afzet er door belemmert wordt. Vol gens spr. belemmeren de beschutte bedrijven een prijsverlaging. Spr. wijdde daarop eeni ge bespreking aan de saneering in het bak kersbedrijf, dat gesteund wordt in Amster dam. De regeering zwijgt, de broodprijs blijft hoog. Spr. begreep zeer goed de moeite welke de regeering te bestrijden heeft, maar was van oordeel, dat er vrije concurrentie moet zijn. De middenstand beleeft ook zware dagen. Spr. pleitte voor verlaging van bedrijfsuit- gaven. Het arbeidsloon kan de boer niet meer betalen, een arbeider in het industrie gebied verdient veel meer, doch daar ging spr. niet verder op in. Wel wenschte hij te spreken over de pacht prijzen, welke hij voor deze tijden te hoog achtte, en ook een hypotheekhouder kreeg van zijn zijde critiek, daar de pachtheer en de hypotheekhouder profiteeren van de regee- ringshulp en ook van de goederen, welke laag in prijs zijn, hun voordeel kunnen halen. In de troonrede is reeds gesproken over hulp aan hen, die onder den last van een zware hypotheeksom gebukt gaan, doch de blijdschap, door die woorden gewekt, is reeds vergaan, daar er daadwerkelijk nog niets verbetera is. Spr. vertelde van minister de Geer, van wien bekend is, dat hij de deva luatie van den gulden vergelijkt bij een spoorderaillement, maar' deze toch zou ver kiezen boven het ingrijpen van de landbouw- hypotheken. Hierna ging spr. over tot den eisch vati< de organisatie. „Landbouw en Maatschappij", inzake het invoerrecht op veevoer, hetwelk 1,50 bedraagt en dat men op f 5 wilde stellen. Spr. ontried dat en beschreef zeer uitvoerig de moeilijkheden, welke er uit zouden voortvloeien. Hij toonde aan, dat een rekening op papier niet ^etzelfde is als de practische uitwerking daarvan. In dit geval zou toch de boer zelf dat invoerrecht weer betalen. Spr. drong aan op beperking van den veestapel en varkens, om langs den ge leidelijken weg verbetering te krijgen. Niets vreesde hij zoozeer als een plotseling ruw ingrijpen, wat voor den één de opkomst, voor den ander de totale vernietiging ten ge volge zou hebben. Hij begreep volkomen de redeneering van Landbouw en Maatschappij, maar achtte de aangewezen weg niet de juiste. Hij drong aan, om gezamenlijk onder de oogen te zien hetgeen de boeren verbindt, en niet naar wat hen zou kunnen scheiden. (Applaus). Discussie. Namens de afdeeling „Schermeer" vroeg de secretaris, de heer jb. Posch of het ge- wenscht is, dat leden van het H. B. in re- geerings-commissies zitting hebben. De heer Huisman was van meening dat het juist van zeer groote waarde is, daar zij het best op de hoogte zijn met hetgeen leeft in de harten van de boeren. De heer Spaans vroeg of het H. B. niet bij de regeering op het bakken van melk- brood kan aandringen. De heer W. Groot vroeg of de provincie Noordholland wel sterk vertegenwoordigd is in de regeerings- commissies. De heer Koelemey van Ursem achtte het goedkooper om de koeien met melk te voe ren. De heer Huisman ontried dit. De heer C. Groot Wz. besprak de oneenig- heid in de organisatie, wees op de houding van de boeren in het Noorden des lands, die eensgezind voor lotsverbetering hadden ge demonstreerd. De heer v. d. Laan wilde een misverstand uit den weg ruimen. Hij wenschte zich te schikken naar de toesluiten van het H. B. en vroeg of het niet zoo geregeld kon wor den dat export niet meer noodig zou zijn. De heer Huisman achtte dit onmogelijk. De heer Jb. de Boer vroeg naar den steun op de peulvruchten en tarwe en vond dat het H. B. weinig actie voerde voor de bie tencampagne. Alle vragers werden uitvoerig van ant woord gediend. Op de vraag van den heer W Groot moest Ir. Huisman antwoorden, niet te weten of de controleurs van de L. C. O. gewapend waren. De heer Burmann besprak de moeilijkhe den van de schooningskwestie, waarover nog eenige leden het woord voerden. De heer C. Klerk wenschte inkrimping van het crisis-ambtenarencorps. De heer Huis man wilde liever een groep betere. Ook gaf deze spreker als zijn oordeel te kennen, dat de regeering de industrie be voorrechtte boven den boerenstand, die toch de bewerke van den Hollandschen bodem is. Ook steunt volgens hem de regeering lang niet altijd het Nederlandsche fabri kaat, als men in het buitenland goedkooper terecht kan. Spreker juichte toe dat bij de aardappelen-steunregeling vele ambtenaren waren bedankt. De heer de Bruin (Graftdijk) was niet te vreden over het werk der drie organisaties De heer E. Govers dankte het bestuur van de afdeeling „Schermeer" voor het ge nomen initiatief, waardoor deze besprekinge mogelijk waren geworden. Hij gaf nog vele inlichtingen, en was verontwaardigd over het feit, dat men van wege het crisiscomité dekens uit België be trok, terwijl men in Nederland geen raad met de wol weet en een wollen deken één gulden duurder zou zijn geweest. De heer Helder weer op den toestand, dat in ons land nog Deensch vleesch wordt, in gevoerd. Ir. Huisman verklaarde de handels overeenkomsten tusschen Nederland en De nemarken. Een welgemeend dankwoord van voorzit ter Spaans maakte een eind aan de discus sies. Ir. Huisman slaagde er in, volkomen zakelijk het werk van den bond van de Hol- landsche maatschappij van Landbouw te verdedigen, waarvoor hij een extra bedankje ontving. UITBREIDINGSPLAN OVERDIE EN ACHTERMEER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS brengen ter algemeene kennis, dat een Com missie uit Gedeputeerde Staten van Noord- holland op Vrijdag 1 Maart a.s. des voor middags te 10.45 uur een openbare zitting zal houden ten stadhuize van Alkmaar in verband met het door de N.V. van onroe rende goederen „Nooit Gedacht" te Alk maar ingediende bezwaarschrift tegen het Raadsbesluit van 31 Mei 1934, nr. 5, strek kende tot vaststelling van een plan tot her ziening van het uitbreidingsplan der ge meente, betrekking hebbende op het Zuide lijk en Oostelijk deel der gemeente, alsmede van de daarbij behoorende bebouwingsvoorschriften, ten einde belang hebbenden in de gelegenheid te stellen hun standpunt ten aanzien van genoemd Raads besluit in persoon of bij gemachtigde toe te lichten. Alkmaar, 23 Februari 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1444 is opgenomen bet be sluit van den Raad dier gemeente van 20 December j.1. waarbij zijn vastgesteld VERORDENINGEN op de heffing en de invordering van opcenten op de hoofdsom der personeele belas ting in deze gemeente. Deze verordeningen zijn heden afge kondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelégd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen be taling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 23 Februari 1935. Burgemeester en. Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. TAXI'S MET RADIO TE PARIJS. In verband met de onlangs in Parijs ge nomen proeven met een drietal taxi's, uitge rust met een radio-installatie, kunnen wij thans mededeelen, dat de voortgezette proef nemingen hebben geleid tot het afsluiten van een contract tusschen de firma Philips en een tweetal taxi-ondernemingen voor de levering en installatie van 300 Philips „Octode Super" auto-radio apparaten. Met ingang van 1 Maart zullen <ieze luxueuze en behalve van radio ook van verwarming voorziene Peugeot taxi's in bedrijf worden gesteld en daarmede heeft Parijs voor Europa de primeur van de auto radio-taxi's, welke in Amerika reeds vrij al gemeen toepassing vinden. Het ontvang apparaat is bij deze taxi's jn den bagage koffer ingebouwd, de luidspreker in den rug van de voorzitting, terwijl het bedienings-, kastje in den linker carosseriewand is inge bouwd boven de armleuning. De bediening geschiedt door den passagier zelf, nadat de chauffeur het „Vrij"-vlaggétje heeft. Er zullen vermoedelijk heel wat meisjes, dames en heeren zijn, die dezer dagen ge schreven hebben op een advertentie van een buitenlandsche filmmaatschappij, welke voorgaf dames en heeren te zoeken voor een in Nederland te vervaardigen rolprent. Filmland, geld verdienen, filmster worden, het is nog altijd een droom van duizenden voor wie wel altijd Hollywood een droom zal blijven. Maar deze advertentie gaf ten minste een kans om misschien toch eenmaal naar het land van belofte te kunnen reizen. Zijn er niet veel sterren geweest, die toeval lig een kans kregen en toevallig werden ont dekt. Hoeveel „.Marlenes" en „GretaV zul len er gesolliciteerd hebben, en bij den solli citatiebrief de mooiste foto's uit haar album hebben ingesloten? Zij zullen vol hoop en vreeze hebben gewacht op het resultaat van haar brief, op een antwoord, dat misschien wijde perspectieven zou openen. Zij allen zullen echter een schrijven heb ben terugontvangen, zooals het meisje uit1 Alkmaar en het boertje uit Alphen a. d. Rijn, die Hollywood ook nog zoo gek niet vonden, en die hun oogen niet konden gelooven, toen zij eenige dagen later uit Parijs een schrij ven kregen van een echte „filmmaatschap pij", die het boertje reeds zonder dat men hem gezien had voor vier proefopnamen en gageerde. - v Binnenkort zou de regisseur nader bepa len wanneer hij moest optreden: Wij betalen u per opname 12.50, plus reis- «n verblijf kosten van 3 per dag, zóo schreef de maat schappij. U verplicht zich in den tusschentijd het door ons aan u te zenden manuscript aandachtig te zullen bestudeeren, zoodat u met de materie vertrouwd is, als wij met de eerste proeven zullen beginnen En dat alles, zooveel toekomstig fortuin, >od de filmmaatschappij voor slechts 12.50, die zij vroeg als garantie voor het ip behoorlijken staat houden van het ma nuscript. Een bedragje, dat men per postwissel aan den regisseur te Parijs moest zenden, en dat men weer terug zou krijgen bij het eerste op treden. Het boertje voelde er iets voor, maar ging voor alle zekerheid voordat hij het geld stuurde naar het hoofdbureau van politie te Amsterdam, waar men hem direct maar naar de „zwendelafdeeling" stuurde, een afdee- ing die wel meer van dergelijke zaken af weet. De Amsterdamsche politie stelde een nader onderzoek in, en verzocht den Neder- landschen consul-generaal te Parijs om in lichtingen. De consul-generaal deelde spoe dig mede, dat de filmmaatschappij niet be staat, en dat op het opgegeven adres geen regisseur woont, alleen vond men hier het briefadres van iemand die blijkbaar gaarne onbekend wenscht te blijven en van tijd tot tijd aan dit adres de brieven uit Nederland en vermoedelijk uit andere landen kwam af halen. De consul-generaal achtte het zeer waarschijnlijk, dat hier een oplichter aan het werk is, die het geld van goedgeloovigen, die niets liever zouden wenschen, aan filmster te worden, in zijn bezit weet te krijgen. Do Zvveedsche sleepboot Nestor, ko mende van Londen en bestemd voor Antwerpen, met twee lichters op sleep touw, heeft ter hoogte van het vuur schip Westhinder één van de lichters, de Rupelneté II, waarop zich drie man nen en één vrouw bevinden verspeeld. Het vuurschip heeft voor dezen 'ichter hulp gevraagd.. De sleepboot Scheide is ter assistentie daarheen vertrokken. Ook den tweeden dag van Haar ver blijf in Unterwasser heeft H. K. H. Prin ses Juliana ijverig gebruik gemaakt van de nog steeds aanwezige sportmogelijk heden. Zoowel des ochtends aA des middags heeft zij zich aan de skisport gewijd. H. M. de Koningin heeft evenals gisteren bijna den geheelen dag in Hare vertrekken doorgebracht. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 76 jaar overleden de heer W. H. Piepers, lui tenant-generaal der Cavalerie b.d. Na de zoo zeer gerucht makende affaire met de hulpkeurmeesters aan het Rotterdam- sche slachthuis is te Rotterdam een soort van stads-controle-dienst in het leven geroe pen, bestaande uit 4 personen, die speciaal zijn belast met het toezicht op de bepalingen tegen de clandestiene slachtingen en die voorts tot taak hebben nauwlettend te speu ren naar eventueele andere fraudes in het slachtbedrijf. Reeds een paar maal heeft deze dienst kleine succesjes mogen behalen. In de laatste dagen heeft de nieuwe dienst zelfs een paar grootere goede vangsten gedaao. De controledienst had er de lucht van ge kregen, dat er te Nieuwerkerk aan den IJssel op het gebied van slachtingen dingen geoeur- den, die niet door den beugel konden. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, waartoe de medewerking werd verkregen van den burgemeester van Nieuwerkerk en de centrale recherche te Rotterdam. Er werden een paar huiszoekingen verricht en als resultaat van een en ander kon in een pand een valsch vleeschstempel in beslag worden genomen. Het was een houten stempel, dat op het vleesch precies zulk een afdruk gaf als die, welke op het Rotterdamsche abattoir in ge bruik zijn. Vleesch, dat aldus valschelijk vas gestempeld, moest d-an ook wel den indruk wekken, als ware het op het Rotterdamsche abattoir goedgekeurd. Achter het pand werd in een schuur een pas geslacht varken aan getroffen, waarvan het vleesch aldus val schelijk van stempels was voorzien. Het varken is in beslag, genomen en het vleesch is vernietigd. Tegen den slachter is proces-verbaal opgemaakt. Voorts gelukte het vast te stellen, wie het valsche stempel had gemaakt. Dit bleek een timmerman te Polsbroek, zekere W. A. van V. te zijn. Ook tegen hem is proces-verbaal op gemaakt. Bovendien heeft de controledienst Donderdag te Rhoon een clandestien ge slacht kalf opgespoord en in beslag geno men. Tegen aen eigenaar is eveneens pro ces-verbaal opgemaakt. Gisteravond om. ongeveer negen uur ge raakten op het Marktplein te Oss twee Osse- naren, die beiden onder den invloed van sterken drank verkeerden, in een ernstige woordenwisseling. Een der partijen, een zeke re van S., zou geweigerd hebben een drank schuld te vereffenen aan den kastelein v. d. W., bijgenaamd den Bergschen Boer, welke laatste een berucht café heeft op den Ber- ghemscheweg.' Dé twist ontaardde weldra in een ernstige vechtpartij, waarbij v. S. een geduchten slag met eeh hard voorwerp op het hoofd kreeg, waardoor hij een zware hoofdwonde be kwam. Dit was voor hem geen beletsel, om, dol van woede, met een groot geopend knip mes zijn tegenstander een snede over den pols toe te rengen. Juist wilde de woesteling ten tweeden male op den kastelein toeloopen, toen twee surveilleerende marechaussée's tus- schenbcide kwamen. De messentrekker werd gearresteerd en naar de marechaussée kazer- ne overgebracht, waar zijn hoofdwond is ver bonden en proces-verbaal is opgemaakt

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7