tsaoW DUBBELVSTER jBuiteidand Jilmmeuuxs ZiMei QjQjHot! ObiUwenlaiuL yyiGüGJvt V\ ÏIasajum. i\ YlmjAjTP ALKMAARSCHÊ COURANT van VRIJDAG 1 MAART 1835 Gevangenis-pret. Rookt NIEMEIJER'S Geheimzinnige dood te Bussum. Uitgifte van gronden voor volkstuintjes. Een verduidelings-circulaire van den minister aan de ge meentebesturen. BANKROOVERS GESTRAFT. Stokslagen komen weer in de mode. Drie jonge mannen waren in November 1934 te Manchester een filiaal van een bank binnengedrongen. Zij hadden maskers voor en pistolen in de hand, waarmee zij de be dienden bedreigden. Dezen lieten zich de handen binden met kleefpleisters. De roo- vers wierpen hun vervolgens peper in het gelaat en gingen er van door met ruim 687 pond sterling. In Januari herhaalden zij dit grapje te Prestwicht, waar hun buit 460 pond bedroeg. Toen zij later gearres teerd waren vond men slechts een wapen hij hen, een luchtpistool, dat er angstwek- k' nd uitzag, maar betrekkelijk ongevaarlijk was. De jongens, veel meer waren het niet, waren door de bioscoop op hun rooversidée gebracht. De aanvoerder werd veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf num mer twee kreeg vijftien maanden en twaalf stokslagen, nummer drie een jaar een ook twaalf stokslagen. TWEE MEISJES IN DE AUE GEWORPEN. Moor'1 om onbekende redenen door onbekend gebleven dader In Soellingen (Dtl.) heeft Woesdag een afschuwelijk drama plaats gehad, waarvan twee jonge meisjes het slachtoffer zijn ge worden. Twee 10-jarige meisjes, Lisa Eberhardt en Lita Walfeben genaamd, waren op onge veer 2 kilometer afstand van de stad langs de rivier de Aue aan het bloemen plukken. Onderweg kwam een onbekende man naar beide kinderen toe en duwde deze op een gegeven oogenblik in de Aue. De meisjes verdronken. Tot dusver is nog niet opgehelderd, welke redenen den onbekenden dader tot deze mis daad hebben aanleiding gegeven. HET HAUPTMANN-FONDS. Reeds 20.000 dollar bijeen. Op de eerste massavergadering, georgani seerd door het comité ter verdediging van Hauiptmann, is ook een collecte gehouden, om de kosten van de behandeling van het proces in hooger beroep te dekken De col lecte bracht vijf duizend dollar op. Het ten bate van Hauptmann bijeenge brachte fonds bedraagt hans 20.000 dollars. FEDDINGSBOOT BIJ CASABLANCA GEZONKEN. 13 dooden. Volgens een bericht uit Rabat is op de reede van Casablanca een reddingsboot omgeslagen, welke een Spaansche trei- ler hulp wilde bieden. De bootsman, vier Europeanen en acht inboorlingen, die de equipage van de reddingsboot vorm den, zijn verdronken. Nadere bijzonderheden. Volgens aanvullende berichten heeft de scheepsramp van de Spaansche kotter „Ur- sula", ter hoogte van Casa Blanca 14 slacht offers gemaakt. Van de bemanning van de omgeslagen Fransche reddingboot „Marechal Lyautey" zijn de kapitein en vier leden der bemanning omgekomen in de golven. De „Ursula" verging eveneens toen van geen enkele zijde meer hulp werd verleend. Vier lijken zijn reeds aangespoeld. Vijf menschen worden nog vermist. De overigen hebben zich op een eilandje in veiligheid weten te bren gen, maar wegens den storm zijn ze nog niet biervan afgehaald. Een militair vliegtuig heeft de schipbreukelingen touwen, levens middelen en kleeding toegeworpen, opdat zij den nacht op het eilandje zouden kunnen doorbrengen. Een ander lid der bemanning wist zich op een kleine rots niet ver van het strand in veiligheid te brengen. Alle aange wende pogingen om hem hulp te verleenen mislukten echter wegens den storm en de in vallende duisternis. Men betwijfelt of de on gelukkige den nacht zal overleven. Niette min worden de reddingspogingen vandaag voortgezet. ZUID-SLAVISCH SCHIP IN NOOD. Van meerdere zijden hulp. Het s.s. „Hamburg" heeft geseind aan de Radio Marine Corporation een noodsein te hebben opgevangen van het Zuid-Slavische vrachtschip „Bosanka", dat zich in het Noordelijk deel van den Atlantischen oceaan in nood bevindt. Men meent, dat de „Bo sanka" 30 personen aan boord heeft. De „Hamburg" en twee andere schepen komen het schip te hulp. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de kapitein van het Duitsche motorschip „Cordillera" aan de Hamburg—Amerika lijn meedeeld, dat het de „Bosanka" hulp gaat verleenen en tegen middernacht het vaartuig denkt te berei ken. Weer een schandaal in Frankrijk. Frankrijk is altijd zeer toegeeflijk geweest voor politieke gevangenen, als het persdelic ten e.d. betrof, aldus schrijft de Msb Toen Drummond gevangen zat, kon hij toch eiken dag op zijn redactie zijn dagelijksch artikel gaan schrijven. Die vrijgevigheid is langzamerhand het apenage geworden, niet zoo zeer van politieke gevangenen, als wel van gevangenen, die aan politiek doen, of politieke voorspraak genieten. Maar zoo langzamerhand is dat toch op een schandaal uitgeloopen. Men weet, met welke égards sommige oplichtende finan ciers, Oustric bijvoorbeeld, behandeld wer den. Maar het is toch nooit zoo de spuigaten uitgeloopen, als nu er door de groote schan dalen een aantal parlementsleden in voorar rest zijn gekomen. Het lijkt wel, of men uit de gevangenis kan loopen, als uit een draaimolen. In het bijzonder zij, die in de Stawinsky- zaken betrokken zijn, schijnen van een zeer liefderijke verzorging verzekerd te zijn Men kwam ze op straat tegen en zag ze de jeu neeren en toen onlangs iemand, die den mi nister-president beleedigd had, buitengewoon zwaar werd gestraft en niet tot het regime der politieke gevangenen werd toegelaten (in nooger beroep kreeg hij strafopschorting en werd in vrijheid gesteld) hebben zijn vrienden de geheimen van de „Santé" rucht baar gemaakt. ',e' kamerlid Henriot heeft het schandaal in de Mawinsky-commissie gebracht en hij noemde zulke dwaze feiten, dat de commis sie met anders doen kon, dan den minister van justitie 0p het schandaal wijzen. Het bleek namelijk, dat Garat, Dubarry, Gue- bin, panus, GibouldRibaud e.a. van den directeur der gevangenis een salon hebben gekregen, waarin ze niet alleen eiken dag hun advocaten, maar ook hun kennissen kunnen ontvangen, zonder toezicht nog wel, dus zonder de minste waarborgen voor het geheim der instructie. Het kamerlid Garat kan zelfs vrijelijk met zijn vrouw uitgaan onder voorwendsel, dat hij naar den tand arts moet. Ook van anderen wordt dat be weerd, zoodat men gelooven moet, dat alle Stawinskv-verdachten al bijzonder last van kiespijn hebben. Maar het mooiste van de beweringen van het kamerlid Henriot is wel, dat hij meen de, dat men den gevangenisdirecteur niets mocht verwijten, want dat die eenvoudig ge handeld heeft op bevel van den vroegeren minister van justitie, Chéron. Toen de direc teur zich verzette heeft hij een schriftelijke order van dien minister ontvangen, gegeven in overleg met den officier van justitie. Onder die omstandigheden kan het niet verwonderen, dat de publieke opinie meer en meer het onderzoek der Stawinsky-commis- sie als een misplaatste grap beschouwt. Men voelt wel hoe gemakkelijk die zich zoo vrije lijk bewegende beschuldigden druk kunnen uitoefenen op de getuigen, bepaalde ant woorden voorbereiden, kortom de instructie tot een wassen neus maken. De commissie heeft na die mededeelingen heel gewichtig gedaan en zich tot den mi nister van justitie gericht, maar of dat pro test serieus zal worden opgenomen mag be twijfeld worden. Het gezag van de commis sie is totaal verdwenen. Toen zij heel plech tig uitsprak dat de namen van Chautemps en Pressard totaal ten onrechte in de zaken Stawinsky en Prince waren uitgesproken, hoorde men later, dat die uitspraak was ver kregen door de stemmen van zeven leden op de veertig, en toen de commissie na de zes medische rapporten omtrent de doods oorzaak van den vermoorden raadsheer Prince nog om een zevende rapport vroeg, heeft de officier geweigerd de documenten nog voor een nieuw onderzoek af te staan. De commissie is daar wel hevig verbolgen over, maar dat versterkt haar gezag niet, aangezien de publieke opinie heel goed be grepen heeft, dat 't toch nergens anders om te doen was dan om het onderzoek nog maar meer te vertroebelen. Intusschen heeft men wel iets bereikt; n.1. dat de publieke opinie voor die schandaal zaken niet de geringste belangstelling meer heeft. ECHTGENOOTE VAN EEN GOUVERNEUR ZOEK. Een vliegtuig vermist. Uit Bulawayo wordt gemeld, dat men zich aldaar ernstig ongerust maakt over het lot van Lady Young, de echtgenoote van den gouverneur van Noord-Rodhesia, Sir Hubert Young. Lady Young vertrok eer-gisteren per vliegtuig uit Livingstone naar Lusaka, waar zij haar echtgenoote zou ontmoeten Het vliegtuig passeerde Laomo, doch sedert dien heeft men er niets meer van gehoord. Twee vliegtuigen zijn uitgezonden om de vermiste machine te zoeken, doch zij hebben niets gevonden. Lady Young was vergezeld van dr. Kirby, een medicus in regeerings- dienst. OP 'T NIPPERTJE. Catastrophc voorkomen in Texas. Kort nadat de arbeiders de electrische centrale te El Paso in Teas (U. S. A.), wel ke centrale een gebied in een straal van 60 mijl van electrische stroom voorziet, uitvoe rig hadden gegeven aan hun stakings-drei- gement en tegen middernacht de centrale had verlaten, bereikte een commissie van arbitrage een overeenstemming en werd de staking opgeheven. VIVA VILLA. Van deze bijzonder mooie film, die in het Victoria-theater draait, meldt de Tel. nog de volgende bijzonderheden: Deze film is een unicum; deze hoofdrol is een unicum, meer dan één bijfiguur is een unicum. Kortommen staat hier voor een van de weinige werken die geschiedenis maken, Een Mexicaansch-Amerikaansch Nibelungen- lied Met Siegfried als super-gangster. Men ziet dezen Villa eerst als kleinen jongen die er ge tuige van is, hoe zijn vader op last van een wreeden, schatrijken grondbezitter doodge ranseld wordt. Villa bedrijft daar zijn eersten sluipmoord, door zich te wreken op den ma jordomo. En in het volgende beeld is Villa man. Een vogelvrij en acntervolgd bandiet, al vluch tend opgegroeid in de heffe van het volk, steeds heviger in strijd met recht en wet. Op standig, vuil en dom, en hatend met een haat, die wellust is: een wellust die zich slechts door wreedheid laat bevredigen. Dit zien van Wallace Beery beteekent: in één spanning zitten. Spanning om het bestiaal geweld en de duivelsche wreedheid van dien kop, om de verteederingen welke door het masker trekken, om de liefde die op eens zoo roerend uit de groote oogen spreekt, om de moeite die het brein zich geeft Made- ro's zinnen en de leugens van den reporter te begrijpen. Beery is de Villa van het epos; niet die misschien van de historie, doch dat doet er niets toe, want al is de echte Villa anders geweest: hij had als Beery moeten zijn. Een Amerikaansch-Mexicaansche Sieg fried: een bandiet tot in de laatste afschuwe lijke consequenties, en.. een eenvoudig man, met een helder, week hart. Romantiek, zoo ge wilt Maar deze wereld is romantisch. Zie zoo'n Siërra, dezen fabelachtigen adjudant van Ca- rillo, die uit de; heup schiet en met een zak- spiegeltje zijn haarval en zijn hoed en klee- ren ordent. Zie den prachtigen journalist van Stuar Erwin, Yankee tot in zijn kleinste ge baar en eiken hideuzen klinker van zijn dia lect. Zie ook Villa's vijand, den generaal, van Schildtkraut, den Madero van Walthall: vir- tuooze rollen alle in één kokende en vreese- lijke en reëele romantiek gegeven. Wild-West met een variatie, zoo ge wilt Maar dit land is wild, met zijn roovers- benden en schietpartijen, zijn zotte revoluties, zijn gemoord. En het land leeft in deze film; het land in zijn schoonheid en zijn verwil dering en het staat u reëeler voor het oog dan welk journaal-dan-ook het geven kan. Erger dan het wellicht is sterker in kleur en in contrast, en minder bot dan het thans reilt en zeilt en dan het volk er werkelijk uit ziet maar zoo levend, zoo fantastisch en zoo waar, als het slechts in een epos leeft! DREIGEND CONFLICT IN DE MEUBELINDUSTRIE. Besprekingen met den rijksbe middelaar. Gisteren zijn op het departement van so ciale zaken onder leiding van den rijksbemid delaar mr. de Vries, de besprekingen tus- schen partijen, betrokken bij het dreigend conflict in de meubelindustrie, voortgezer Het voorstel, door den rijksbemiddelaar op de vorige conferentie gedaan, welk voorstel een loonsverlaging van 10 pet. over de ge heele lijn inhield, was door beide partijen verworpen. De rijksbemiddelaar vond geen aanleiding zijn voorstel te wijzigen. Nadat de werkgevers zich onderling be raden hadden, verklaarden zij zich bereid, al hun neven voorstellen te laten vallen en het voorstel van den rijksbemiddelaar bij hun leden te verdedigen, op voorwaarde, dat de vertegenwoordigers van de arbeidersorgani saties zich eveneens daartoe bereid verklaar den. Deze laatsten waren hiertoe niet bereid zij wenschten niet verder te gaan dan een loonsverlaging van 5 pet. voor de meubel makers en stoffeerders, terwijl de behangers dan gelijk loon als de meubelmakers moesten ontvangen. Ook de mogelijkheid van arbi trage werd door de arbeidersorganisaties af gewezen. STAATSRAAD A. W. F. IDENBURG t Deelneming van de koningin. De koningin heeft gisteren telegrafisch haar deelneming betuigd met het overlijden van staatsraad Idenburg. De minister-president, dr. Colijn, en mevr Colijn hebben gisteren een bezoek van rouw beklag gebracht ten huize van de familie van den overleden minister van staat, Idenburg ONTSLAG AAN DE SPIEGEL- GL ASF ABRIEK Het gemeentebestuur van Sas van Gent heeft het volgende telegram aan oen mi nister van economische zaken gezonden: Heden bereikt ons het ontzettende bericht, dat bijna het geheele technisch- en kantoor personeel der spiegelglasfabriek ontslag is aingezegd. Wijl dit het begin van het einde van deze voor Sas van Gent van zoo groot belang zijnde industrie beteekent, doen wij nogmaals een dringend beroep op uwe excellentie om deze ramp voor Sas van Gent af te wenden, door alsnog tot contingenteering van spie gelglas te besluiten. Helpt ons voor het te laat is. HET ONGELUK IN DEN HAAG. De jeugdige dader aangehouden. In verband met het droevig ongeluk, dat gistermiddag in de Gabriel Metsustraat te •s-Gravenhage plaats gehad heeft en waarbij een zes-jarig meisje door een vrachtauto is gedood, vernemen wij nog, dat de politie in den loop van den middag den jongen, aan wiens onvoorzichtigheid het ongeluk te wijten is, heeft aangehouden. Het was de 15 jarige J. v. d. Bwonende in de van Bij- landtstraat. Naar hij verklaarde, was hij met den bestuurder van den vrachtauto mee gereden en zou even op den auto passen, ter wijl deze ging schaften. De man had den motor afgezet, doch de jongen heeft in zijn afwezigheid met jeugdigen overmoed en on bedachtzaamheid den motor op gang weten krijgen en den auto aan het rijden ge bracht, met het vermelde droevige gevolg De jongen is voor een verder verhoor naar het hoofdbureau van politie gebracht. Het lijkje van het slachtoffer is in beslag geno men. JONGEMAN DOODGEREDEN. Doodeliike aanrijding te Den Haag. Gistermiddag even na half vijf heeft op den Verlengden Raamweg in Den Haag, ter hoogte van de Witte Brug een ernstige botsing olaats gehad tusscben een vrachtauto en een motorrijwiel, waarvan de bestuurder van laatstge noemd voertuig, de 18-jarige J. G. B. uit de Konijnenlaan te Wassenap*1 het slachtoffer is geworden Deze kon na melijk den bestuurder van de vracht auto zekeren M. geen voorrang hebben verleend, tengevolge waarvan hij met groote vaart tegen deze auto opbotste. De gevolgen werden den jongenman noodlottig. Hij liep een ernstige schedel fractuur, een groote wonde aan het rechteroog op, terwijl het rechterbeen op drie plaatsen gebroken was. In zorg- wekkenden toestand werd de jongeman door den G. D. naar het Gemeente Zie kenhuis aan d«n Zuidwal vervoerd al waar hij eenige uren later aan de be komen verwondingen is bezweken De p>!itie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. ONDER EEN TANKAUTO. Jongen te Utrecht gedood. Gistermiddag wilde een 13-jarige scho lier per fiets uit de Abrikozenstraat de Laan van Chartreuse te Utrecht inrijden. Hij nam daarbij de bocht te ruim, met het gevolg dat hij gegrepen werd door een passeerende petroleum-tankauto De jongen werd ernstig gewond opgenomen en in hopeloozen toestand naar de Rijks klinieken vervoerd. Tijdens het vervoer L hij overleden. GOUDEN VOORWERPEN GESTOLEN. De die! gestoord. In den afgeloopen nacht om één uur schrok de horlogemaker C. van Straalen, wonende aan den Hoofddijk te- Eindho ven, wakker door het gerinkel van g'as in zijn winkel. Toen hij beneden kwam, bemerkte hij dat een spiegelruit vernield was en dat een dief bezig was zijn eta lage leeg te plunderen. Op zijn uitroep: „Wat moet dat" nam de dief de vlucht. Bij onderzoek bleek, dat de min zich had meester gemaakt van vier gouden ringen, drie gouden dameshorloges, 18 verchroomde dames-armbandhorloges en vier doublé-damesarmbandhorloges. RUBBER VERVANGT ZOOLLEDER. Door het steeds toenemende gebruik V':n rubber wordt het zoolleder al meer en meer verdrongen. De N. V. Lederfa- bnek voorheen Van Ierse! Witlox en Co. te Waalwijk heeft besloten de productie van haar fabriek aanzienlijk te beper ken. Blijft deze slechte toestand aanhou den, dan ligt het in de bedoeling het groote bedrijf voorioopig geheel stop te zetten. DR. HULST ZESTIG JAAR. De bekende politiedeskundige, dr. J. P. L. Hulst te Leiden, heeft gisteren zijn estigsten verjaardag gevierd. Dr. Hulst is privaatdocent aan de Laidsche universiteit, waar hij colleges in de criminalistiek geeft. DOODELIJK ONGELUK TE OVERSCHIE. Oude uian door auto gegrepen en in het ziekenhuis overleden. Gistermiddag is op den Delftweg te Overschie de 68-jarige voetganger P van der Kraan, wonende te Schiedam, toen hij onverwacht van achter een vracht auto te voorsch'jn kwam en den weg wilde oversteken, aangereden door een personenauto, die uit de richting Delft r.aderde. De oude man werd over een afstand van 25 meter meegesleurd en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam ver voerd, waar hij kort na aankomst is overleden. STEIGER INGESTORT. Bij een bouwwerk te Venlo. Gistermiddag fs bij een bouwwerk op den Kwietheuvel te Venlo door tot nog toe onbekende oorzaak een 4 Meter hoo- steiger ingestort, met het gevolg, dat de 23-jarige arbeider M. H. Jansen Kwam te vallen en op de straatkeien terecht kwam. De ongelukkige liep ernstige ver wondingen aan het gelaat op en werd naar zijn woning overgebracht. Zijn broer, de 33-jarige P. J. Jansen die even eens op den steiger werkzaam was, kreeg bij den val een kalkbak op den rug en moest met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Venlo worden overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. PREDIKANT DOOR TAXI AANGEREDEN. Zijn toestand zorgelijk. Gisteravond is de 55-jarige heer de Jong, predikant bij de Nederlandsch hervormde gemeente te Terheyden, op weg naar huis door een taxi uit Breda aangereden. De predikant, die bewusteloos werd opgeno men is met een ernstige hoofdwonde in zorgwekkenden toestand naar het diacones- senhuis te Breda vervoerd. GRIEP ONDER DE MILITAIREN. Dienstorder van den con man- dant var het veldleger. De commandant van het veldleger heeft in een dienstorder meegedeeld, 'dat zich in enkele garnizoenen gevallen van griep voordoen, welke gevallen zich overigens nog beperken tot een klein aantal en voors hands niet van ernstigen aard zijn. De commandant van het veldleger heeft het echter toch noodig geoordeeld te bepa len, dat in de garnizoenen voorioopig geen zware oefeningen en langdurige marschen en geen nachtoefeningen zullen worden ge houden en dat worde bevorderd, dat de ligging der manschappen op de ehambrees zoo ruim mogelijk zijn. WISSELLOOPER DOOR AUTO GEGREPEN. En gedood. Op den Oranjesingel te Nijmegen is he denmorgen de wissellooper M. P., die den weg wilde oversteken, door 'n vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De politie stelt een onderzoek in. Misdadigheid in 't spel? De Bussemsche politie heeft gistermiddag 'n 28-jarigen Amster dammer naar het bureau Pieter Aerststraat gebracht, die in ge noemde gemeente waarschijnlijk op ernstige wijze is mishandeld. De man had een wonde aan zijn hoofd, doch was niet in staat tot het geven van eenige inlichtingen over hetgeen er met hem was ge beurd. yan het Amsterdamsche bureau is hij overgebracht naar het Wilhelminagasthuis, waar hij is overleden. De politie zal thans trachten vast te stellen of voor den dood van het slachtoffer een of meer personen aansprakelijk moeten worden ge steld. SCHIP OP STAPEL. Kiel van een tankschip gelegd. Van een der beide tankschepen van 12.000 ton, welke door de Bataafsche Petroleum Maatschappij besteld zijn bij de Nederland- sche Scheepsbouw Maatschappij te Amster dam, is thans de kiel gelegd. Aan het begin van de volgende week zaj ook met den bouw van het tweede schip eeri aanvang worden gemaakt. De kiellegging van de twee houttransport schepen, welke door Sovjet-Rusland besteld zijn, zal over een paar weken geschieden, zoodat dan op de werf alom weer groote be drijvigheid zal heerschen. Laatstgenoemde twee schepen worden op één helling ge bouwd. De minister van binnenland sche zaken heeft een circulaire gericht tot de gemeente-bestu ren, betreffende de uitgifte van gronden voor volkstuintjes. In een vorig schrijven had de mi nister de gemeentebesturen reeds verzocht de uitgifte van gronden voo dit doel te be perken tot 2 Are per gezin, zulks in verband met de teelt- bej>erking voor tuinbouw. Het is de minister echter gebleken, dat in sommige gevallen aan dit verzoek nog geen gevolg is gegeven. In dit ver band ontving de minister van binnen landsche zaken een schrijven van zijn ambtsgenoot van economische zaken, waarin laatstgen »emde bewindsman onder de aandacht brengt, dat de teelt van tuinbouwproducten op drastische wijze beperkt is, teneinde het aanbod van groenten meer in overeenstemming te brengen met de mogelijkheid van af zet. Terwijl dus «enerzijds de producen ten, die voor hun levensonderhoud het tuinbouwbedrijf uitoefenen, gedwongen worden hun teelt in te krimpei. en een ceel hunner gronden braak te laten liggen, vindt aan den anderen Kant een uitbreiding plaats. Dit lijkt de minister in hooge mate ongewcnscht. De minister dringt er daarom op aan, dat er streng de hand aan wordt gehouden dat per gezin niet meer dan 3 Are wordt toege staan Het is aannemelijk, dat op deze oppervlakte geteelde groenten ook door hei gezin verbruikt worden. Indien per- ceelen grooter dan 3 Are worden uitge geven, zal dit niet meer het geval zijn en zal ongetwijfeld een deel der geteelde gi oen ten verkocht worden. Tenslotte vestigt de minister van economische za ken de aandacht op het feit, dat huur ders van tuingrond, grooter dan 5 Are, die hun producten verkoopen, onderwor pen zijn aan 'e bepalingen die ten op zichte van den tuinbouw getroffen zijn. Het is echter niet waarschijnlijk, dat deze menschen zich zullen aanmelden al, aangeslotenen bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, waardoor ontduiking der bepalingen waarschijn lijk is, met alle gevolgen daaraan ver bonden. De minister van binnenlandsche zaken verzoekt tenslotte alle gemeente besturen met het vorenstaande reke ning te willen houden. Geen sprake van een nieuw geluid 1 Al die rustverstorende bellen van trams en fietsen al die autotoeters klinken nog net even leelijk als in vorige lentes. 1

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9