Gtimtachje £atids en JuUt&ouw ALKMAAR—LEIDEN 1—1. WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN „NIEUWS VAN DEN DAG-BAL". K. V. K. V. trof het niet. WIELERDAG VAN R. V. „ALCMARIA". Geslaagde home-trainerwedstrijden. DE ANTWERPSCHE ZFSDAAGSCHE. PijnenburgWals aan den kop. TURNEN IN SCHERMERHORN. HET A.S. DRAFSEÏZOEN IN ONS LAND. Geen draverijen te Duindigt. De Maasstad in het teeken van de drafsport. V. O. T. VISCHT MET SUCCES. DE RESULTATE V DER 65 TUIN BOUWBEDRIJVEN TE KOEDIJK BLOEMBOLLEN. later uit een missen van v. d. Hilst de stand op 0—3 gebracht kan worden. Er is dan 32 minuten gespeeld en de Boys hebben een grooten achterstand te verwerken. Nog eenmaal mag Keesen red ding brengen, dan wordt v. d. Hilst ver vangen door Smeets en gaat Koster op de spilplaats. Van nu af komen de Boys ge- ducnt opzetten. Een kopbal van Kwaaijk naar den vrijstaanden Boots, 'n hard schot volgt dat Braat echter met moeite kan kee- ren. Het is echter uitstel, want even later kan Kwadijk met een goed schot den stand op 13 brengen. Met een Boys-overwicht breekt de rust aan. Dadelijk na rust volgen eenige wederzijd- •che aanvallen. Dan komen de gastheeren geducht opzetten en na vijf minuten volgt een vrije trap van Licht. Het leder komt bij Kwadijk, die afgeeft aan Boots en vervol gens naar den vrijstaanden Indri, die met een strak schot opnieuw den achterstand verkleint, 2—3. Dat geeft spanning, doch H.R.C. bemerkt het gevaar en zet eenige ge duchte aanvallen op, die echter voldoende worden bedwongen. Eenmaal een gevaarlijke situatie als Weel mist, doch de uitloopende Keesen kan erger voorkomen. Dan breekt een periode van Boys-overwicht aan, doch ondanks gevaarlijke aanvallen, blijft de ge lijkmaker uit. De invaller-doelman is in pri ma conditie en kan veel gevaar keeren, ter wijl menige goede kans op onbegrijpelijke wijze onbenut blijft. Dan nog plotseling een kritiek moment voor het Boys-doel. Reeds is Keesen gepas seerd, doch Licht weet den bal nog uit den doelmond te halen. Ook aan den anderen kant meenen we een doelpunt te kunnen noteeren, doch een half dozijn kansen worden jam merlijk gemist en zoo breekt het einde aan, zonder eenige verandering. Hockey. Deze voor beide partijen zoo belang rijke ontmoeting is in een draw geëin digd, waarmee vooral Alkmaar blij mag zijn. In de eerste helft heeft Leiden ge domineerd, zoodat Alkmaar slechts sporadisch over de middenlijn kwam. In do voorhoede van Leiden vlotte 't niet best, daar beide buitenspelers niet op dreef waren. Nu zat 't dezen vleugel spelers ook niet mee, daar de kaïitha.fs van Alkmaar ook af en toe tegen de regels speelden om hun de baas te blij ven. De motor in de aanvalslinie van Leiden was ongetwijfe'd Hepkema, die c'an ook den een ter-voor een opgelegde kans gaf om voor Leiden de score te openen (0—1). Beide partijen speelden e.g zenuwachtig en ook .'t veld vas niet gemakkelijk bespeelbaar. De half linie van Leiden 6teunde goed en zoo kreeg even voor 't verstrijken van de eerste helft Hepkema ien bal netjes toege speeld, waarop hij back en keeper van Alkmaar passeerde om den bal op twee meter afstand voor open goal voor de \oeten van den rechtsbuiten te leggen, die hun op onbegrijpelijke wijze over schoot. Leiden zou ongetwijfeld met een 2— 0 voorsprong de tweede helft gerus te; hebben kunnen beginnen. Nu bleef 't een dubeltje op zijn kant. Na de rust t ^gon Alkmaar fanatiek, luid aange moedigd door haar supporters, waarte gen de twee Leidsch* enthousiasten 't vanzelfsprekend moesten afleggen. Daar de leiding aan beide kanten te slap was, begon 't spel wat te ontaarden. Alkmaar brak een paar keer gevaar lijk door en de keiharde schoten van rechts bezorgden mengen Leidenaar een angstig moment. Nadat de linksbui ten van Leiden, die na de rust veel beter speelde, een keiharo schot had ingezon den, dat door de linksback van Alkmaar even voor de doellijn schitterend gestopt en weggewerkt werd. kreeg Leiden nog ee mooie kans om te scoren, Jie niet benut kon worden, daar de back op den grond zittend, zijn been ervoor hield. De scheidsrechter gaf hiervoor ten onrech te een strafcorner inplaats van een straf- bully, waartegen Leiden geprotesteerd heeft. Deze strafbully na den wedstrijd genomen leverde voor Leiden geen doel punt op, zoodat ze van een verder pro test afzag. Kort voor 't einde k"eeg Alk maar een strafcorner, die schitterend door Schuurman genomen den geliik- maker opleverde (1—1). Korfbal. Zondag moesten de Alkmaarders op bezoek bij K.Z. II om den eersten wedstrijd te spelen om den zilveren „Nieuws van den Dag-bal" en het was te voorzien, dat zij meteen wei uitge„bald" zouden zijn. Het is een prettige vlotte wedstrijd gewor den en beide partijen speelden alsof het een belangrijke competitiewedstrijd gold. Dat K. V.K-V. tenslotte met 52 verloor is nog zoo'n slecht resultaat niet en K.Z. II heeft zich wei degelijk tot het uiterste moeten in spannen. Met de rust stond het 2—1 voor de Koogers en was nog iedere uitslag mogelijk; pas toen de tweede helft twintig minuten oud was kon opnieuw gedoelpunt worden. Jam mer dat bij de toen volgende tweede wisse ling het middenvak der Alkmaarders zoo zwak speelde en de aanval bijna geen werk kreeg. De K.Z.-aanval maakte er toen regelmatig nog twee punties bij en in beginopstelling werd weer verder gegaan. Toen gelukte het nog er 52 van te maken; spoedig daarop kwam het einde en waren de K.V.-ers voor de volgende ronde uitgeschakeld. Er was vlot en eerlijk gespeeld. De adspirantjes speelden er een competitie wedstrijd tegen de K.Z.-dito's en wonnen weer eens met 80 in een wedstrijd van kat- en-muis. K.V.K.V. III moest in Hoorn op bezoek bij Velocitas, dat een uitstekende kampioenskans heeft en heeft er tenslotte met 3—1 verloren. Het is een vrij gelijkopgaande strijd geweest, alleen het plaatsen bij Velocitas was beter. Toch zullen met het spel van Zondag stellig nog eenige punten binnengehaald kunnen worden, vergeleken bij de eerste wedstrijden is er een goede vooruitgang te constateeren. En het is een prettig verschijnsel, dat er tot de laatste minuut enthousiast gewerkt worat. Wielrennen. De Alkmaarsche wielervereeniging „Alc- maria" heeft het lofwaardig initiatief geno men om een wielerdag te organiseeren. Deze is dan Zondag onder zeer groote belangstel ling in de Korenbeurs gehouden en wij kun nen niet anders constateeren, dan dat deze eerste groote home-trainerwedstrijden goed geslaagd zijn. Een 50-tal renners waren daartoe uitgenoodigd van wielrenvereenigin- gen uit Haarlem, Zaandam, Beverwijk, Den Helder, Nrd.-Scharwoude, Wieringen, Enk huizen en Alkmaar. De Korenbeurs zag er gezellig uit; aan het eind bevond zich het home-traintoestel, terwijl in lange rijen honderden stoelen ston den opgesteld. Garderobe en buffet waren aanwezig, terwijl door groote luidsprekers vroolijke marschen weerklonken. Het was ongeveer 7 uur, toen de voorzitter van „Alcmaria", de heer Verwer, dezen avond met een hartelijk woord de aanwezi gen welkom heette, waarna direct begonnen werd met de wedstrijden over 1 K M. De jury heeft zich op dezen avond bijzon der van haar taak gekweten en wij zijn ervan overtuigd, dat zij deze zoo sportief mogelijk heeft ten uitvoer gebracht. Burgemeester v. Kinschot kwam met in specteur Stienstra een bezoek aan de wed strijden brengen, hetgeen door het bestuur zeer op prijs is gesteld. Hier volgen dan de gemaakte tijden en uit slagen 1000 M. Ie serie. „De West-Fries"; J. van der Oort 50 sec.; J. van Rijn 40 1/5 sec.; S. Mazereeuw 50 sec. „Alcmaria"; J. Derkse 39 2/5 sec.; H. Bol 40 1/5 sec.; J. Beeldman 40 4/5 sec. Onderling Genoegen; Kwant 40 4/5 sec.; Zeeman 44 4/5 sec.; J. Renaud 44 sec. Kennemerland: Heine 40 sec B. Duirre- veld 39 4/5 sec.; Th. Pronk 40 4/5 sec. Wieringen: H. Meijer 45 1/5 sec.; Klink 42 1/5 sec S. Lont 43 2/5 sec. D.T.S Bak 41 4/5 sec.; J. Tel 39 3 5 sec.; J. Klooster 40 sec. D.O.K.: W. Braak 40 4/5 sec R. Ran 403/5 sec.; Jac. Snijders 41 1/5 sec. De Kampioen: Schelvis 39 1/ sec.; Koning 38 2/5 sec.de Best 39 3/5 sec. 3000 M. Ie serie. De West-Fries: H. Strubel 2 min. 41.2 sec.; H. Doedes 2 min 34.2 sec.; P. Brug man 2 min. 39.4 sec. Alcmaria: J. Homan 2 min. 11.6 sec J Snel 2 min. 11.8 sec.; J. Bouman 2 min 10.2 sec Onderling Genoegen: J. Renaud 2 min 41.6 sec.; M. Strijbis 2 min. 25.2 sec.; J Ridderbos 2 min. 32.2 sec. Kennemerland: Hoolwerf 2 min. 25 4 sec W. Voorthuis 2 min. 12.6 sec.; P. Braas 2 min. 4.2 sec. Wieringen: Hoep 2 min. 17.6 sec.; Cor- nelisse 2 min. 10.8 sec.; Muntjewerf 2 min 12 sec. D.T.S.P. Kesselaar 2 min 24.2 sec.; Dieterman 2 min. 5.4 sec.; Ofman 2 min. 26.6 sec. D.O.K.: Kossen 2 min. 21 8 sec.; C. Die naar 2 min. 21 8 sec.; Zoons 2 min. 25.8 sec. De Kampioen: Fruitema 2 min. 7.8 sec Molendijk 2 min 1.8 sec.; Drost 2 min 5.4 sec 1000 M. 2e serie. De West-Fries: J. v d. Oort 50.2 sec.; J van Rijn 40.2 sec.; S. Mazereeuw 49 4 sec. Alcmaria: J Derkse 40.6 sec.; H. Bol 40 sec.; Beeldman 41.2 sec Onderling Genoegen: Kwant 39.8 sec Zeeman 40 sec.; Renaud 42 sec Kennemerland: Heine 41 sec.; B DuineveUi 39 sec.; Th. Pronk 40 sec. Wieringen: Meijer 45.6 sec.; Klink 41.2 sec.; S Lont 42.6 sec. D.T.S.; Bak 41.2 sec.; J. Tel 39.6 sec.; Klooster 39.6 sec. D.O.K.: W. Braak 41.8 sec.; R. Ran 41.4 sec.; Jac. Snijders 41.8 sec De Kampioen: Schelvis 39 sec.; Koning 37.6 sec.; de Best 38.4 sec. 3000 M. 2 serie De West-Fries: H Strubel 2 min. 44 sec Jb. Doedes 2 min 34.2 sec.; P. Brugman 2 min. 39.4 sec. Alcmaria: Jb. Homan 2 min. 9.8 sec.; J. Snel 2 min. 6.4 sec.; J. Bouman 2 min 8.2 sec. Onderling Genoegen: Renaud 2 min. 13 sec.; M. Strijbis 2 min. 12 sec.; J. Ridderbos 2 min. 11 sec. Kennemerland: Hoolwerf 2 min. 23,2 sec.; Vocrthuis 2 min. 8.2 sec P. Braas 2 min 2.8 sec. Wieringen: Hoep 2 min. 20.4 sec.; Cornel- lisse 2 min. 12 sec.; Muntjewerf 2 min 7.4 sec. D.T.S.: P Kesselaar 2 min. 7.6 sec.; H. J. Dieterman 2 min. 1.8 sec.; Ofman 2 min 9.2 sec. D.O K.: Kossen 2 min. 36.2 sec C. Die naar 2 min. 23.4 sec.; Zoons 2 min. 28.8 sec De Kampioen: Fruitema 2 min. 4.2 sec.: Molendijk 1 min 59 sec.; Drost 2 min. 3.2 sec. De totaal-tijden der vereenigingen 1000 M.: 1. De Kampioen (Haarlem) 3 min. 52.2 sec 2. Kennemerland (Beverwijk) 4 min. 0.6 sec 3. D.T.S. (Zaandam) 4 min. 2 sec. 4. Alcmaria (Alkmaar) 4 min. 2 2 sec. 5 D.O.K. (Den Helder) 4 min. 7.6 sec. 6. O.G. (Noordscharwoude) 4 min. 11 4 Sec 7. Wieringen (Wieringen) 4 min. 20.2 sec 8. De West-Fries (Enkhuizen) 4 min. 40 se- Totaal 3000 M.: 1. De Kampioen 12 min. 21 sec. 2. D.T.S. 12 min. 43.4 sec. 3. Alcmaria 12 min. 58 sec. 4. Kennemerland 13 min. 16.4 sec 5. Wieringen 13 min. 20.2 sec. 6. Onderling Genoegen 14 min. 15 sec. 7. D.O.K. 14 min. 37.8 sec. 8. De West-Fries 15 min. 47.8 sec. P. Braas van Kennemerland reed niet op de 1 KM. De prijsuitreiking had direct na den wed strijd plaats. De persoonlijke prijzen werden gewonnen op de 1000 M. door Koning (De Kampioen) en op de 3000 M. door Molendijk (De Kam pioen). Als extra persoonlijke prijzen had de heei Gerritse, sigarenhandelaar uit de Lange- straat, voor eiken afstand 1 fraaie kist siga ren beschikbaar gesteld. De tweede rit tusschen van Rijn en Jt>oi was buitengewoon spannend en eindigde dan ook precies gelijk, evenals die tusschen Kwant en Heine, maar met een pracht-eind- spurt weet Kwant met 4/5 sec. te winnen. Zoo zijn er nog een paar prachtritten en het gaat er op lijken, dat er geen sneller tij den gemaakt kunnen worden dan 40 en 41 sec. Maar dan komt de Kampioen uit Haar lem en deze renners rijden verbazend snel Ook D.T.S. blijft 3 maal onder de 40 sec. Op de 3000 M. heeft Alcmaria jammer ge noeg geen strijd te geven, wat de tijden nog wel beïnvloed zal hebben. Cornellisse en Dieterman leverden een aar- digen strijd. De Antwerpsche Zesdaagsche is nu zoo ongeveer voor de helft verreden en er is dus eenige kijk te maken op den toestand en de kansen der koppels. Wals en Pijnenburg zijn langzaam-aan weer in vorm gekomen en heb ben gisteravond hun slag geslagen. Telkens weer demarreerden zij en het gevolg was, dat diverse koppels murw gereden werden. Het Nederlandsche koppel heeft echter nog con currentie van verschillende koppels, w.o. sterke Belgische en de Duitschers Schön Lohman en het gemengde koppel Guerra v. Nevele. De stand van hedenmorgen was: 1. Pijnenburg—Wals 121 p.; 2. Schön— Lohman 59 p.; 3. Guerra—Van Nevele 26 p.; op één ronde: 4. Buysse—Loncke 79 p.5. Charlier—Deneef 56 p.; 6. HamerlinckBil- liet 40 p.; 7. GuimbretièreBrocardo 20 p.; 8. Van Vlockhoven—Van Buggenhout 16 p. op twee ronden: 9. Smets— Martin 21 p. op drie ronden: 10. Huys—Bondeul 17 p. 11. HaesendonckVerreycken 16 p.; 12. Zims— Küster 14 p. op zes ronden: 13. RaesMeerschaert 48 p.; 14. Braspenninx—van Hout 28 p.; op 17 ronden: 15. MertensMortelmans 12 p.; op 18 ronden: 16. Van der Horst—v. Hoek 35 p. Turnen. De gymnastiekvereniging „Volharding" te Schermerhorn gaf Zaterdagavond een uit voering onder leiding van den heer A. Tol uit M. Beemster. en mej. J. Boekestein van Schermerhorn met een opmarsch. Het pro gramma bevatte een 16-tal nummers, welke vlug werden afgewerkt. Onder de heeren wa ren flinke werkers en verschillenden konden best de reuzenzwaai maken, aan de rekstok zoowel als op de brug. De rietoefeningen voor meisj'es van de afdeeling B vonden ai gemeen bijval, alsook de Tirolerdansen door dames uitgevoerd. Ook „De Waschvrouw", door kleine meisjes in aardige costumetjes gezongen, werd mooi weergegeven. Het laat ste nummer was een sportrevue gemaakt door den directeur, den heer A. Tol, „Dr Kukurol", welke prachtig werd opgevoerd In deze revue kwam tot uiting, dat sport de mensch verzongt en gezond doet zijn. De voorzitter, de heer P. Los, dankte iri zijn slotwoord de verschillende medewer- kres Aan mej. Boekestein reikte hij een cadeautje uit en aan de dames Klippel en Kan bloemen. Paarde n. Wij lezen in de N. R. C.: Zooals men weet was de commissie, welke het vorige jaar de Renbaan Duin- digt exploiteerde, er in geslaagd ook voor dit jaar een overeenkomst te slui ten met den eigenaar den heer W. Jochems. Deze heeft echter zijn monde linge toezegging ingetrokken de over eenkomst was nog i iet schriftelijk vast gesteld en de pogingen, welke de commissie heeft aangewend om den heer Jochems op zijn besluit te doen terug komen, faalden. Of de Maatschappij Ren baan Duindigt dit seizoen nog zal traen ten zelf coursen uit e schrijven, valt ten zeerste te betwijfelen, doch zeker is het, dat de eigenaren van onze harddravers, die lid zijn van de vereeniging De Dra- verssport, met h.:n paarden te Duindigt niet zullen starten De commissie heeft nu haar domicilie verplaatst naar onze stad en net oog latei, vallen op het sportterrein 'Vouile- steln, waar de paardensport reeds zoo veel triomfen heeft gevierd en dat tegen woordig beschikt over een baan, welke n.et de besten in den lande kan wed ijveren. Dank zij Stal Woudestein is deze baan het vorige seizoen zeer ver beterd en ook aan de accomodatie is de noodige zorg besteed. Het moge dan geen Duindigt zijn, maar in ieder geval pleit het voor de voortvarendheid en den sportleven zin van de commissie, om niet bij de pakken te gaan neerzitten en met nieuwen moed thans Woudestein te gaan exploiteeren. Men heeft zich natuurlijk reeds in verbinding gesteld met het gemeentebe stuur van onze stad en bedriegen de voorteekenen zich niet. dan mag men vrij zeker aannemen dat op Woudestein dit seizoen 21 dagen coursen gehouden zullen worden Aangezien de baan mo menteel niet geschikt is voor het houden van rennen, zullen de draverijen nu en aan worden afgewisseld door andere nummers op hippisch gebied. Aan de medewerking van ons gemeentebestuur valt natuurlijk niet te twijfelen. Daarop heeft men steeds mogen rekenen, en nu de „commissie tot instandhouding van onze drafsport", zoo zullen wij haar maar noemen, haar zetel in onze stad zal vestigen, waardoor een niet onbe langrijk bedrag in onze gemeentekas te recht komt, is het aan geen twijfel on derhevig, of men zal alles in het werk stellen op Woudestein nog tal van ver beteringen aan te brengen en met de commissie op aangename wijze samen- Heer des huizes: „Hendrik, telefoneer even om een prgrif Inbreker„Ja. Hendrik, en vlug alsjeblieft I" (London Opinion). werken. Morgen zullen de afgevaardigden van de coursen-gevende vereeniginven in ons land te 2 uur in Terminus te Utrecht bij elkander komen, ten einde na onderling overleg de data vast te stellen, waarop in ons land dit jaar coursen gehouden zullen worden. Op de tegenwoordigheid van de afgevaardigde van de Maatschap- p" Renbaan Duindigt zal in deze verga dering geen prijs gesteld worden Ver moedelijk zullen te Rotterdam de wed strijden plaats hebben op dezelfde data, welke reeds voor Duindigt waren vast gesteld. Visschen. Zondag hield 't vischcollege V. O. T. een onderlingen vischwedstrijd in 't N.H. kanaal te Schoorldam. Aantal deelnemers 11. Aan tal gevangen baars 37 stuks: 1. G. Strooker; 2. K. Snijder; 3. M. Wes terbeek; 4. R. v. Dalen; 5. B. Jansen; 6. P. Termaat; 7. K. Brands; 8. P. Ruiter; 9. J. Burgering. De Nederlandsche Tuindersbond maakt in een uitvoerig adres de regee ring bekend met de resultaten van de door dezen bond gehouden enquete bij een 65-tal tuinbouwbedrijven te Koe dijk Deze resultaten zijn zeer treurig. Betoogd werd, dat de tuinbouw zich heeft aangepast tot het schier onmoge lijke. De bedrijven worden tengevolge van de jaren achtereen gemaakte ver liezen ondermijnd De versobering is te bemerken aan het bedrijf, aan de ge wassen, aan den tuinder persoonlijk, aan zijn gezin, aan heele streken. •De opzet van de tuinbouwsteunmaat- regelen is technisch goed gezien, doeh de uitvoering, waardoor d.eze matige.richt prijzen op geep stukken na zijn bereikt, dreigt funest te worden. Een herstel- regeling over de vorige jaren is zeer dringend gewenscht. Zeer uitvoerig worden de resultaten der 65 bedrijven geschetst. De cijfers spreken voor zich zelf. De Bond trekt de conclusie uit deze gegevens, dat een groot percentage, 59 niet in staat is het bedrijf voort te zet ten tot de nnieuwen oogst Er is geld noch crediet voor levensonderhoud of be drijfsbenoodigdheden. Het aantal arbei ders is gezien de bedrijfsgrootte tot het minimum beperkt en gezinsarbeid is reeel. De totale veilingsbedragen zijn zoo laag. dat men zich ernstig afvraagt waarvan de tuinders nog hebben ge leefd en iets hebben kunnen betalen aan benoodigdheden e. d. Wanneer voor alle producten de richt prijzen van 1933 werden uitbetaald dan zou voor een groot deel der tuinders tij delijk in de ontbrekende middelen voor levensmiddelen zijn voorzien. Voor de aanpassing der landhuren heeft men voor sommige gevallen drin gend een pachtwet noodig. Vele zijn echter al aangepast. Ook voor de hypotheken is saneering ge venscht. De achterstallige posten zijn in vergelijking met de veilingomzetten beangstigend De achterstand is nl. plm. 69000 en de veilingomzet over 1934 met inbegrip van den voorraac 57000. Het berekende verlies over 1932 en 1933 is 59.064. Het verlies 1934 26784 Dat bij aanvulling van de richtprijzen over 1932 en 1933 en volledige uitbeta ling van die over 1934 de bedrijven weer vooruit kunnen bewijst het becijferde niet-uitgekeerde gedeelte der richtprij zen (ƒ59 046) en de achterstallige posten 57 214). Hieruit blijkt, dat het systeem voor de volle 100 zal moeten worden toegepast om deze jaren door te komen. Daarbij is een aanpassing der hypo theekschulden. pachten en andere schulden geboden In de Maandag gehouden 52ste algc- meene vergadering van het Holl. Bloembol len Genootschap te Haarlem is o.a behan deld het voorstel van de afd. Hillegom, ge steund door de afdeelingen Langendijk en Omstreken, Winkel en Omstreken en Haren- karspel en Omstreken. Afdeeling is overtuigd van de onmo gelijkheid voor bloembollenkweekers om de toefcelasting voor het opkoopen der surplus- bollen te betalen en draagt het Hoofdbestuur van net II B.G. op om de Ned. regcerini? te wijzen op de nooa der kweekers, die door de Ojebelasting ten ondergang gedoemd zouden Memorie van toelichting. Een groot deel der afdeelmgsleden is overtuigd, dat de Ned regeering zich omtrent de werkelijke toe stand van de bloembollenkweekerij geen juist beeld vormt, want anders zou het niet kunnen bestaan, dat deze Nederlanders aan gewezen zouden kunnen worden, hoewel be slist onmachtig, hun eigen steungelden, ver hoogd met aanzienlijke kosten, terug te be talen. Allen, die zich in de bloembollenstreek op houden, kunnen constateeren, hoe meer en meer de middelen tot onderhoud van de kweekerij en voor velen ook voor eigen be staan gaan ontbreken. Als gevolg van deze toestand, is een zeer sterke strooming ont staan, welke met inachtneming van legale wegen, zich ten doel stelt, door een krachtige actie de betrokken autoriteiten sterker nog dan tot heden geschiedt, op het onmogelijke der nieuwe lasten te wijzen. Prae-advies van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur ondersteunt en onderschrijft de meening door de genoemde afdeelingen naar voren gebracht. Het is overtuigd van de groote nood, welke onder de kweekers heerscht; van de onmogelijkheid om de toe belasting betaald te krijgen; en wil dienten gevolge krachtig medewerken om de regee ring te overtuigen van het verleenen van steun aan de bloembollenbedrijven, opdat een zeer groot gedeelte voor ondergang be hoed wordt. Het Hoofdbestuur dringt er bij afdeelingen met klem op aan, dit voorstel aan te nemen! Met algemeene stemmen, is dit voorstel aangenomen. Er zal samenwerking worden gezocht met den Zuidholl. Bond van Kleine Kweekers, Bloembollencultuur en den L. T. B. Na afloop hield dr. Dijk van Texel een rede over 't valuta-vraagstuk en den bloem- bollenhandel. De heer Ignatuis vertegenwoordigde op deze vergadering den regeeringscommissaris. DE LANGF.NDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De resultaten van de afgeloopen week op onze groentenveilingen waren weer treurig, zoodat de kans op een nog eenigszins gunsti ge winterkool-campagne al geringer wordt. De vooruitzichten blijven slecht, doordien de mogelijkheid op uitvoer eer af dan toeneemt. Daar komt nog bij, dat de exporteurs in ver band met de betalingsmoeilijkheden met Duitschland zeer voorzichtig zijn om met dat land handel te drijven, zoodat er daarheen maar weinig wordt uitgevoerd Van alle producten, die aan de veilingen kwamen, bracht alleen de roode kool bevre digende prijzen op, doch hierbij is te beden ken, dat van deze koolsoort zoo weinig is ge teeld (de oogst viel buitengewoon tegen door verwoestingen van de draaihartigheid), dat deze prijzen, herleid tot een normalen oogst, verre van bevredigend zouden zijn Voor het gezochtste goed. 2 tot 3 pond gewicht, werd 620 tot 6.70 betaald, enkele prima par tijen liepen nog iets hooger en bij uitzonde ring werd 8 betaald. Kool met een gewicht tot ongeveer 2 kilo werd voor 5/70 tot 5 90 verkocht, tweede soort voor 4.50 tot 4 80. Boven 2 kilo bracht de roode kool 4 tot 4 60 op voor eerste en 3 60 tot 4 voor tweede kwaliteit. Niet minder dan 75 spoorwagens werden aan beide veilingen aangevoerd Aan de Brceker veiling werden 55 spoor wagens gele kool aangevoerd, te Noord scharwoude 35. Met den handel in deze kool soort ging het deze week weer buitengewoon slecht Een belangrijk gedeelte van den aan voer draaide weer door, daar heel weinig vraag voor het buitenland kwam en de bin- nenlancteche markt niet alles kon plaatsen. Voor het mooiste goed van 2 tot 3 pond werd 1 40 tot 1.60 besteed, bij een zeldzame uitzondering 1 of 2 dubbeltjes meer. Dezelfde prijs werd ongeveer betaald voor iets zwaar dere, terwijl voor de grootste ƒ1 tot 1-30 werd besteed. Voor tweede kwaliteit werd, voor zooverre ze een kooper kon vinden, f 1 tot 1 30 voor kool van de meest gewenschte grootte betaald. Groot was de aanvoer van Deensehe witte kool. Bij de zeer geringe vraag, zoowel uit het binnen- als uit het buitenland, is het te begrijpen, dat de markt daarvan de nadeeli- ge gevolgen moet ondervinden. De meeste partijen, welke verkocht werden, brachten 79 cent per 100 K.G. op. Slechts enkele uiterst mooie partijtjes brachten het tot 80—90 cent. Veel echter bleef onverkocht, zoodat de aan voerder er 50 cent voor beurde en zijn wet zooveel zorg geteeld product naar den vee boer zag gaan De aanvoer aan beide veilin gen beliep 95 spoorwagens. Taai gele kool werd verkocht voor 2,i0 tot 3. Uien vertoonden een geringe neiging tot verhooging. Gewone gele uien werd tus schen de 2.40 en 2.70 betaald, enkele par tijtjes brachten het tot de 3 Drielingen rachten de laagste prijzen op, 0 70 tot L Voor nep werd 1 50 tot 1 70 besteed. De aanvoer bedroeg 10 spoorwagens. De aanvoer van peen was iets grooter dan gewoonlijk De prijzen bleven onbevredi gend Meestal werd er niet meer dan 80 cent tot 1 voor grove betaald, soms bij grootere behoefte 1 of 2 dubbeltjes meer Kleine peen bracht 0 60 op. Met de bieten liep het ook slecht. Kleine brachten 1.20 tot 1 70 op, grovere 60 tot 90 cent. De aardappclenaanvoer was gering. Voor Bevelanders werd 1.60 betaald.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10