Agenda Amstecdamscfie ïBeucs KIJKEN is KOPEN buCLOECK f» JUMicaiies FRANSCHE POSTZAKKEN VERDWENEN. Stad. en Omgeving Een tragisch ongeval. van Dinsdag 5 Maart 1935. OPGAVE VAN NOORr>"nT ANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. Koers van heden te: pl.m. 1.45 V' ff*. Bal-Masqué van N.R.V.-ers. Een zeer geslaagd en gezellig Weec&ecicht PANDER, Een welkomstwoord. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 toi 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain: In den Maalstroom der Wereldstad (hoofdrollen Jacqueline Francell en Roger Tréville); romantisch. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T.: I. Terwille van haar zoon (hoofdrollen Donald Cooh en Richard Crom- well); rom. II. De orkaan-express (le deel)(hoofdrollen John Wayne en Schirley Gray); sens. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie: Zondag 3, Maandag 4 en Dinsdag 5 Maart; De Moord in de Follies (hoofdrollen Carl Brisson, Victor Madag- len en Duke Ellington); sens. Woensdagmiddag, half 3, maiinee. Victoria-theater: Viva Villa (hoofdrol Wallace Beery); rom. Toegang boven 18 jaar. Dinsdag 5 Maart. 8 uur, De Unie, verg. vereen. Volkenbond en Vrede; spreker mr. A. Koelma. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „De vier jaargetijden". 9 uur, Stadhuis, alg. verg. vereen. Kinder- kleeding. Woensdag 6 Maart. 8 uur. Harmonie, feestavond Staatspen- sionneering. 8.15 uur, ten Stadhuize, algemeene leden vergadering Ned. Roode Kruis, afd. Alk maar. 8 uur, Waakt en Bidt, Chr. Dem. Unie, spr. Fedde Schurer. Donderdag 7 Maart. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, uitvoering christelijke gymnastiekver. O.D.I.S. 8 uur, 't Gulden Vlies, N.R.V. filmavond; spreker de heer de Vries. Vrijdag 8 Maart. 2—5 en 7—9.30 uur, Huishoudschool, kookdemonstratie. 8 uur, Harmonie (dancing), Prov. Sa menwerking op anti-mil. gebied; spreker B. de Ligt (psych. oorlogsoorzaken). Zaterdag 9 Maart. 2—5.30 uur, Huishoudschool, kookdemon stratie. kende de juistheid van deze geruchten, maar eenige blader verklaren, dat het bericht ondanks het dementi der politie volkomen juist is. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN CANDIDAATSTELLING. De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt hiermede ter algemeene kennis, dat op DINSDAG 12 MAART a.s. van des voor middags NEGEN tot des namiddags VIER UUR bij den Burgemeester van ZAANDAM, voorzitter van het hoofdstembureau in kies kring IV Zaandam, ter secretarie dier ge meente, lijsten van candidaten kunnen wor den ingeleverd voor het lidmaatschap van de Provinciale Staten van Noordholland. Alkmaar, 5 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt hiermede ter algemeene kennis, dat bij de op 17 April a.s. plaats hebbende stem ming ter verkiezing van leden van de Provin ciale Staten een kiezer, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente in de provincie Noordholland aan de stemming kan deelne men. De kiezer, die van deze bevoegdheid ge bruik wil maken, kan daarvan van 6 Maart tot en met 3 April a.s. IN PERSOON ter ge meente-secretarie aangifte doen. Hij deelt daarbij mede in welke gemeente hij aan de stemming wil deelnemen en geeft tegelijker tijd op zijn naam en voornamen, de dagtee- kening en plaats zijner geboorte, de gemeen te in welke hij op de kiezerslijst voorkomt en een adres in de gemeente dezer provincie in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat c-ft huisnummer. Van de terzake op te maken schriftelijke verklaring, waarvan het formulier ter ge meente-secretarie verkrijgbaar is, ontvangt de kiezer een afschrift. De kiezer, die heeft medegedeeld in een an dere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deel nemen, behoort tot het stemdistrict in het welk hij het door hem opgegeven adres heeft.Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. Aan het opge geven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van den Burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die ge meente. De kiezer noch eventueel zijn gemachti/de i zijn alsdan bevoegd deel te nemen aan de stemming in de gemeente op welker kiezers lijst de kiezer voorkomt. De mededeeling van den kiezer hierboven genoemd, geldt tevens voor zijn deelneming aan een nieuwe stemming ingevolge art 70 b der Provinciale wet. Alkmaar, 5 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Nadat reeds eenige weken geleden tusschen Parijs en een der vooreteden een postzak met 1M millioen frs. aan loongelden was verdwenen, zonder dat men tot nu toe het geld heeft terugge vonden of den dader heeft kunnen op sporen, wordt thans bij geruchte ver nomen, dat tusschen Parijs en Maison Ia Ffitte wederom een postzak met frs. 900.000 is verdwenen. De politie ont- DON JAIME GETROUWD. Don Jaime, de tweede zoon van ex-koning Alfons van Spanje, is gisteren te Rome in het huwelijk getreden met mejuffrouw de Dompierre, nadat hij van te voren afstand had gedaan van al zijn rechten op den Spaanschen troon. Ex-Koningin Ena, zijn moeder, was even als bij het huwelijk van haar anderen zoon, afwezig. DRONKEN WIELRIJDER. Door de politie is hedennacht een wiel rijder ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht, daar hij onder zoodani- gen invloed van het gebruik van alcoholhou denden drank verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn rijwiel verder naar behöoren te besturen. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. DE KAASDRAGERSGILDE JUICHT. Een oude traditie hooggehouden. Der traditie getrouw wordt aan onze kaas- dragersgilde bij bijzondere gelegenheden een bieravond aangeboden, welke avonden in den loop der jaren zulk een vermaardheid hebben verworven, dat wij gaarne van den bier avond, welke gisteravond plaats vond in het aaggebouw, melding willen maken. Zooals gezegd, worden deze avonden uitsluitend georganiseerd bij bijzondere gelegenheden en als zoodanig moeten wij de officieele ken nismaking van burgemeester v. Kinschot met de kaasdragers zien. Het voltallige corps was aanwezig, toen de burgemeester onder apphus in de feestelij versierde zaal kwam. En zooals dat op een kaasdragers-bier avond gewoonte is .werden allen voorzien va'n een langen steenen pijp, zoodat in min der dan geen tijd dichte rookwolken aan de middeleeuwsch ingerichte zaal een „warm" karakter geven. Aan lange groene tafels zaten daar de over de geheele wereld bekende kaasdragers met de pijpen in de hand, terwijl rijkelijk het bier in de tinnen bekers vloeide, om het mei een stipte regelmaat naar de bestemde plaa's te doen overhevelen. Ook de „hartige beet" ontbrak niet, diverse soorten worst en kaas deden met tusschenpoozen de ronde, enfin om kort te gaanê: de inwendige mensch werd verzorgd op een werkelijk eminente wijze. In den loop van den avond verschenen be halve het voltallige college van B en W. nog vele raadsleden, leden van de commissie voor het marktwezen en talrijke genoodig- den- .1 De kaasvader, de heer Bosman, heette al lereerst den burgemeester met een hartelijk woord welkom, evenals alle andere aanwezi- n alsmede een tweetal zoo juist vaq, „nood- vaste man" benoemde kaasdra ulp" tot gers. En toen eenmaal de juiste stemming reikt was, braken evenredig daarmede be- ook 70ste jaar directeur, daarna commissaris en in deze laatste functie was hij dit tevens bi, de organisatie het Groene Kruis. Uit bovenstaande korte opsomming van vele en belangrijke functies blijkt duidelijk dat de overledene een self-made man was een man met iniatief en doorzettingsvermo gen, die zich in het bijzonder op verzeke- ringsgeöied een bijzonder eervolle en voor aanstaande plaats had verworven. de speeches los. Allereerst was het de buige I 't Znnd vArdrnnlcpn meester, die in een geestige toespraak zijn Jongeman ie tZ.ana veraronKen verheugenis erover uitsprak thans ook den bieravond van de kaasdragers te hebben mee gemaakt. Naast hem noemen we nog „rede voeringen" van den nestor van den raad, den heer Govers, van mr. Bosman namens V.V. V., van wethouder Bonsema, mr. Langeveld, de heer Keysper, de heer Grondsma en zoo vele anderen. De secretaris van het corps, de heer Wol zak, liet zich min of meer pessimistisch uit over den financieelen stand van het kaasdra gersgilde, een geluid, dat door den heer Grondsma onmiddellijk den kop werd inge drukt (Stormachtig applaus.) Ook de voordrachten waren niet van de lucht en alle oogstten e engeweldig succes Van tijd tot tijd werden wij opgeschrikt door het lawaai van naderende „lijken", een be wijs, dat het heerlijke vocht zich bij de aan wezigen goed liet smaken. De tradioneele polonaise ontbrak niet waaraan een orkestje o.l.v. Melchert Schuur man de uiterste zorg besteedde. Het was reeds ver na middernacht, dat de bieravond weer tot het verleden behoorde. JOHANNES HOFSTEE f Op 82-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden de heer Johannes Hofstee, oud directeur der N.V. Noord Hollandsche Levensverzekering Mij. van 1891, gevestigd tc Alkmaar De overledene werd 24 Juni 1852 te Alk maar geboren, was hier oorspronkelijk win kelier en agent van diverse verzekerings maatschappijen. Hij werd benoemd tot direc teur van de R K. Levensverzekering Spes Nostra, welke later is overgegaan in Piëtas. In 1891 richtte hij de Noord Hollandsche Levensverzekering-Maatschappij op, welke oorspronkelijk was gevestigd op de Oude gracht, daarna op het Hofplein en vervol gens in het bekende architectonisch fraaie gebouw Het Hooge Huis op den hoek van de Langestraat. Tot 1922 bleef de heer Hofstee hieraan als directeur verbonden Daarna kwam de lei ding in handen van zijn zoon, Dr. Hofstee en de vader bleef commissaris. In 1915 was de thans overledene liquida- teur van de Credietbank alhier. Van de in 1916 door hem opgerichte Alk- maarsche Bank was de heer Hofstee tot zijn (Ontvangen per draad looze telefoon). STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 4 y0 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 ,<314 A 5M Duitschland 1930 Idem met keUingverklaring BANK-1N8TELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Berkels Patent 1000 Vorige koers 101 7g lOr/g 101»/j 101 29»/8 32»/, 1078/8 28'/a 35Vg 68'/, 101 33i/# 457, pl.m. 1.30 101% 30 317, 317g 2 pl.m. 2.00 29% 31% pl.m. .215 317a Calvè Delft Cert. 61t/„ Nederl Ford ex. 40 afst2437, Philips Gloeit Gem Bezit 219l'„ Unilever 83% INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 21 ®/i6 Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm U. S Leather CyLTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie 68/jg 166/16 uAa 197ie 36/i6 167 90 33 247 218% 85 «5 Va 85 6> 16%6 197,6 4 35/is 6Vi6-i- 16f 6/lg 16% 6Vl« 16% 19/, 167 167% 167 Vorstenlanden18 617, Dito actions MIJNBOUW. 11.60 Alg Explor. Mij.147// Boeton 40 Redjang Lebong 174»/ PETROLEUM. Dordtsche Petr112»/. D-'" 1367» 96«/g IJ'/ia 937g Kon, Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber IV, Deli Bat. Rubber 66 Hessa Rubber89 Oostkust Serbadjadi57 Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot58/ Scheepvaart Unie-u TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. At-hison Topeka 25 Southern Railw. Cert. Union Paciiic §Noteering per 50 fExclaim. *Exdividend. 147 40 172 88 31 58 1717, 136% 136% l 1367, 17» 139 U4" 138 6 57»/, 337, 1387, 133»/, 139 33 PROLONGATIE Vorige ko«n 1 pCt. Heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-Work f1 0"'UEEI- Parijs Brussel (Belgaj J Bazel Vorige koer* 1.457e 6 91»/* 59.38 9.74% 34.52 47,83 Kopenhagen Stockholm M Oslo Madrid Italië 36.30 35.30 20.22 12.377a Koer, op hed«6 2 uur 1.457/g 6 95 59 38 9.74% 34 52 47.97 3100 35 85 34 80 20. >3 12.40 Hedennacht heeft te 't Zand een zeer tra gisch ongeval plaats gehad. De 20-jarige G J. de Wit, zoon van den veehouder J. A. de Wit te 't Zand, was met een paar vrienden per auto naar Schagen gegaan, waar zij te samen aan een feestje deelnamen. Te onge veer middernacht kwamen de jongelui terug Genoemde G. J. de Wit stapte in het dorp uit om vandaar te voet naar zijn ouderlijke wo ning te gaan, die op eenigen afstand van het dorp is gelegen. De jongeman mankeerde niets op het mo ment dat hij de auto verliet, doch is blijkbaar onderweg naar huis onwel geworden. Men vond hem althans in den loop van denzelf den nacht in de sloot langs den weg, terwij de levensgeesten geweken waren. De inmiddels gealarmeerde geneesheer kon slechts den verdrinkingsdood constateeren. Naar wij vernemen, leed de jeugdige de Wit den laatsten tijd vaak aan toevallen en dit is hem hedennacht noodlottig geworden. De jongeman stond in het dorp zeer gunstig aangeschreven en dit gebeuren heeft aldaar en in wijden omtrek, waar hij zeer gezien was, een algeheele ontroering teweeg ge bracht. VRACHTAUTO IN DEN BERM GEZAKT. Men schrijft ons uit St. Maartensbrug: Tengevolge van de geringe breedte van den weg langs de Grootesloot geraakte een zwaar beladen vrachtauto van de N.V bouw- materialenhanóel v.h. W. F. Stoel en Zonen uit Alkmaar bij het passeeren van een andere vrachtauto ki den berm en zakte daarin weg Na veel moeite en met inmiddels toegeschoten hulp wist men den zwaren wagen weer op den weg te kriigen De geringe breedte van den weg is voor het tegenwoordige „zware" verkeer absoluut een ernstig bezwaar. FLESSCHEN WIJN ONTVREEMD. Te Callantsoog zijn omstreeks begin Fe bruari onbevoegden de villa van Jhr. v. d. Pol binnengedrongen en hebben alstoen een aantal flesschen wijn ontvreemd. In verband hiermede is de politie thans overgegaan tot arrestatie van een tweetal arbeiders uit den Helder. Beide verdachten zijn naar Alkmaar op transport gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring alhier. WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand Februari 1935 ver pleegden de Wijkverpleegsters 30 patiënten en legden 351 bezoeken af, waarvan 197 bij leden van het A. A. Z. A. en 32 stadspatiënten. De Wijkkraamverpleegster verpleegde patiënten, legde 150 beoeken af. bij DE VIER JAARGETIJDEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de tooneelvoorstelling van „De vier Jaargetij den", welke hedenavond in 't Gulden Vlies zou worden gehouden, door bijzondere en onvoorziene omstandigheden moet worden uitgesteld. Reeds gekochte kaarten kunnen worden ingewisseld. de BOND VOOR STAATSPENSION- SIONNEERING. Men verzocht ons te melden, dat afbeeling Alkmaar van den Bond voor Staatspensionnearing morgen Woens dagavond haar jaarlijksche vergadering houdt in de Harmonie met Daan Pool en Touny Bouman en dat er nog maar een beperkt aantal toegangskaarten ki ijgbaar zijn. ver- UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de arrondissements- lechtbank alhier is de uitdeeiingslijst gedeponeerd in het faillissement van P A van Battum, kapper te Heiloo, met een uitkeering aan concurrente schuid- eiechere van nihil. IvvSl, En tóch heeft Alkmaar zijn bal-masqué ge had, ondanks de slechte tijdsomstandigheden ondanks het feit, dat T.O.P. haar serie dit jaar had onderbroken, ondanksalles. Want er is hier in Alkmaar een krachtige en bloeiende afdeeling van de N.R.V., die ini- tiatief bezit en die onder haar leden er ver schillende telt, die iets kunnen en iets durven organiseeren. Een N R.V.-bal-masqué dus! En hoewel het op een Maandagavond ge houden werd, bleek die avond geen belemme- fèshjn Z1J" VOOf welslagen van het De groote tooneelzaal van 't Gulden Vlies was door den exploitant op alleraardigste wijze versierd met guirlandes en lampions de band van Stem Spruyt was op prettige wijze opgeste d, een draaiorgel stond schuin I lrr£eiF J V^ortom' de zaal was tip-top in orde. En de kleine eetzaal was in een intieme champagne-bar herschapen, wachtende op de klanten, wachtende op de gasten. En toen wij de zaal binnenkwamen en de carnavals lucht inademden, toen reeds oïoef den wij de stemming, die ongedwongen en naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,7 m.M. te Wishy. Laagste barometerstand 746,4 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Maart: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; nevelig tot licht bewolkt; droog weer; lichte vorst des nachts; overdag wei nig verandering in temperatuur. Weero verzicht. Het hooge drukgebied in het oosten ver plaatste zich in de richting van Duitsch land, waarna sneeuwval en gedeeltelijke opklaring in het oosten vorst is ingevallen, terwijl matige vorst tot onze oostgrens door drong. Het westelijke hooge drukgebied schijnt over ons land of ten zuiden daarvan oostwaarts te trekken en secundaire van de depressie bij IJsland, die zelfs afneemt, geeft barometerdaling aan de Noorsche kust. die het hooge drukgebied in Duitschland niet schijnt aan te tasten. In Scandinavië bleef de vorst zeer streng. In Frankrijk kwam lichte vorst voor op de Britsche eilan den is de temperatuur iets gestegen Behal ve aan de Noorsche kust, waar het in het zuiden stormt is het bijna overal rustig met veel windstilte in Frankrijk en Duitschland. In verband met de opklaring zijn hier te lande overdag hoogere temperaturen te ver wachten, maar kan 's nachts lichte vorst voorkomen. gezellig was, toen reeds heerschte er een ge zonde pret, toen reeds dansten de paartjes rond in de meest vreemde combinaties. Want iet is geen gewoonte, dat een oud-Hol landsch vrouwtje danst met een uiterst moderne cow- x>y; het is geen alledaagsch gezicht, als een echt-degelijk Noordhollandsch echtpaar op den dag van het huwelijk elkaar verlaat en dat de „hij" zich voelt aangetrokken tot een lem onbekende revue-girl en de „zij" gezel- ig gaat dansen met een hofnar. Op een bal-masqué zijn zulke combinaties, zulke vreemde dingen mogelijk en op een bal- masqué zijn ze zelfs gewenscht. En nu heb ben wij hier een paar voorbeelden genoemd, wij hadden er veel meer kunnen noemen. Want er waren vele gekke combinaties moge- ijk, omdat er altijd nog zoo'n 80 gecostu- meerden waren en daarnaast een groot aan tal gemaskerden. Meteen is daarmee gezegd, dat de belang stelling ruimschoots voldoende was, dat het er in 't Gulden Vlies gezellig druk was. En meteen kan men nu al wel zelf voorspellen, dat ook de champagne-bar reeds klanten kreeg! Er was vooral door de N.R.V.-ers veel werk gemaakt van de costuums. Daar was bijvoorbeeld de oud-Hollandsche boeren- jruiloft. Deze groep had werkelijk niets ver geten: de costuums waren goed, het jonge paar had 'n eerezetel, er was 'n echte ceremo niemeester, er waren gelukkige ouders en ge zellige vrienden, er was een koffietafel met dranken en koek, er waren de lange pijpen, ortom er was een brok oud-Hollandsch in den hoek van de zaal Daar was verder een andere groote groep, voorstellende de sprookjes van moeder de Gans. De bekende grootmoeder las uit het sprookjesboek voor enmen zag De schoone slaapster in het bosch, Roodkapje en de haren en vele andere bekende figuren uit de sprookjeswereld. Het was een fraaie groep met smaakvolle en in den stijl gehouden cos tuums. Trokken deze twee groote groepen de aan- u L van a"et1> °°k andere gecostumeerden jadden veel zorg aan hun costuums besteed. Jaar waren bijvoorbeeld de twee Hofnarren, die den geheelen avond hun rol uitstekend vol hielden, daar waren de tambour-maitre met zijn vier tambours, die er fleurig en aan trekkelijk uitzagen, daar was een schitteren de zeemeeuw, een alleraardigste baby, daar was het duo Rouge et Noir, daar was zelfs de Oeteldonksche boer, zoo maar uit Oetel- donk even overgewipt, om te zien, of Alkmaar evengoed als den Bosch carnaval kan hou den. En natuurlijk was de N.R.V. zelf vertegen woordigd o.a. met een wereldreiziger en met twee tippelaarsters, die precies in het goede wandelcostuum gestoken waren met de goe- w,a, choenen en -sokjes, met de goede wandelstokken. Zij maakten op handige wijze propaganda voor de N R.V.-voetreizen. Moeten wij nog meer noemen? Och, waar- 't Voornaamst is, dat er een echte stem ming heerschte gedurende de velen uren, die de aanwezigen in de zaal doorbrachten. De muziek daverde door de lucht, de serpentines sjilpten langs de dansende menigte, er werd gezongen en gedanst, kortom, er was groote vroolijkheid. De heer A. Burger, vice-voorzitter der af- eeling Alkmaar van de N.R.V. heette, toen iet feest goed was „los" gekomen de aanwe zigen hartelijk welkom. Speciaal verheugde spr. zich er over, dat er zooveel gecostumeer den waren, wat voor de organiseerende af deeling een belofte inhield voor het welsla gen van den avond. De avond aldus spr. moet algemeene vroolijkheid brengen, maar moet tevens het N.R.V.-cachet blijven dragen, opdat iedereen om

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2