J AANBESTEDING TWEE VASTE BRUGGEN IN DEN BERGERWEG. Xtxwuiciaat 'tlieuws OUDKARSPEL NOORDSCHARWOUDE ^Boeken QmteetUemde*t BROEK OP LANGENDIJK £udiivaact VLIEG- EN ZWEEFSPORT. fUiatste betichten STEEKPARTIJ TIJDENS HET CARNAVAL. Slachtoffer in de longen ge troffen. AARDAPPELLOSSERS IN STAKING. Wegens verlaging van 20 Hitier licht ongesteld. Macktbeuchten later met veel genoegen aan dit gecostumeerd feest zal kunnen terugdenken. Vervolgens heette spr. de juryleden wel kom, dankte den heer Mooij voor zijn mede werking en verder allen, die hadden meege holpen om dit feest te kunnen organiseeren. En na dit intermezzo ging het verder, tot dat om precies 12 uur het démasqué volgde En toen kwam meteen de jury de uitslag be kend maken en de gelukkige prijswinnaars mochten hun prijzen in ontvangst nemen. Het waren: dames-enkelingen (fraaiste costuum): 1 Zeemeeuw (mej. V. Wit); 2. Revue-girl (mej. K. Boon); (komische costuum):- 1. Boerenvrouwtje (mevr. O. de Boer); 2. Baby (mej. M. Wit vliet); heeren enkelingen: 1. Oeteldonksche boer (J. Worm); fraaiste paren: 1. Rouge et Noir (mej. Jo Kuhl en partner); komische paren: 1. Twee hofnarren (hr. en mevr. v. Zutphen); fraaiste groepen: 1. Sprookjes Moeder de Gans (Alkm. dames-telefonisten); komische groepen: 1. De vijf tamboers (Zus Schot c.s); 2. de Jockey's (dames Kor net es); folklore: 1. De oud-Hollandsche boeren bruiloft (Piet Kroon c.s.) N.R.V.-idee: 1. De wereldreiziger (L. Vier dag); 2. de Wandelaarsters (dames Meeu- wig). De heer A. Sietsma sprak tenslotte nog woorden van dank tot alle aanwezigen en meende, dat ieder tevreden mocht zijn met dit feest. Toen ging het onofficieele feest verder, nog uren lang. En het eind van 't liedje was, dat de N.R.V. getoond heeft, ook een bal-masqué te kunnen organiseeren. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De Zusters verpleegden in de maand Februari 92 patiënten en legden 1456 be zoeken af, waarvan 348 betalende bezoe ken. 963 bezoeken voor 't A.Z.A. en 145 gratis bezoeken. Er werd 2 maal den dokter geas sisteerd en 13 maal de laatste hulp ver leend bij 't afleggen. De Wijkverpleegster verpleegde 8 patiënten, legde 194 bezoeken af en heeft 4 maal den dokter geassisteerd. KALF ZONDER EIGENAAR. Gisterenmiddag is een kalf naar het slachthuis overgebracht, dat op de markt was achtergebleven. 'Maandagmorgen is door B. en W. publiek aanbesteed het maken van 2 vaste bruggen in gewapend beton in den Pergerweg. Ingeschreven werd als volgt: Fa. H. Broersrna te Harlingen 11150. Jan Kuiper te Zurich „11.340. H. en S. van Meekeren te Hin- deloopen en Schagen 12.800. J. Apeldoorn te Egmondb. 8.700.— P. de Regt te Schoorl 9.970.— N. V. Enkhuizer Betonijzer- bouw v. h. A. Last en Zonen te Enkhuizen 9.140. Jan de Boer te Bussum 11100.— Ir. V. L. Eerkes te A'dam 15.900. P. J. Kops en S. Kops te Bergen 12 851.— E Wout te Wormer 12.965.— Jan Moejes en Joh. van Hars kamp te Obdam Oterleek 11 500. N. V. Enkhuizer Betonijzer- bouw v. h. A. Last en Zonen te Enkhuizen (damplanxen en palen te maken op de fabriek 9040.— H. J. Brand te Z O Beemster 9.880 W. Borst en D. de Jong te Bakkum en Bergen 12.200.— INGEKOMEN PERSONEN. A. Jonker, N.H., dienstbode, Egmonder- straat 16 van Zuid- en Noordschermer H. Visscher, N.H., tuinder (o.), Omval 51, van Kampen. R. Burghgraef, N.H., schoenmaker, Kooltuin 13, van Rotterdam. J. H. Schermer, N.H., dienstbode, Wilhel- minalaan 11, van 's-Gravenhage. P Borst, R.K., dienstbode, Emmastraat 12, van Heiloo. K. Braun, R.K., dienstbode, Emmastraat 41, van Amsterdam. G Laagland Wider, N.H., schilder, Verdron kenoord 75, van Heiloo. P. F. Cheret, geen, Heiligland 6, van den Helder. B. Termaat, geen, slagei, Oudegracht 229, van Zaandam. S. Algra, G.K., dienstbode, Wilhelminalaan 11, van Het Bildt. P. Raven, N.H., handelsreiziger, en dochter, Ritsevoort 56, van Noordscharwoude. Chr. M. Boots, R-K... h. i. d. h., van der Kaaijstraat 21, van Hilversum. VERTROKKEN PERSONEN. H. Rehmet, geen, dienstbode, van Berger- weg 136, naar Bergen (N.H.) Th. P. v. Latum, R.K., timmerman, van Voordam 4a, naar Amsterdam. wed. J. D. Braak, z.b N.H., van v. d. Woudestraat 9, naar Beem ster. A. Groot, R.K., dienstbode, van Magdalenenstraat 17, naar Warmenhuizen. wed. J. Roos, geen, z.b., en kinderen, van Achterweg 31a, naar Oundorp (N.H.) A. Dozzi, geen, graniet werker, en gezin, van Oudegracht 104c, naar Veisen. P. van der Kooij, geen, fotograaf, en echtgenoote, van Schelpnoek 3, naar Oudorp (N.H.) G. J. Heeremans, R.K., z.b., van Eikelen bergstraat 26, naar Heemstede. T. Bak ker, N H., dienstbode, van Boezemsingel 7, naar Hoorn. C. Buijs, R.K., metselaar, van Overdiestraat 40, naar den Helder. F. Wielenga, Ger. K., z.b., van Schagenstr. I, naar Graft. F. Schnell, E.L., dienst bode, van Kraanbuurt 2, naar Duitschland. S. Krajewski, R.K., dienstbode, van Ca- beljaustraat 9, naar Duitschland. M. M. Stut—Leek, R.K., van Hoeverpad 34, naar Haarlem. L. J. Telleman, R.K., expedi teur, en gezin, van Ridderstraat 23, naar Anna Paulowna. J. G SnoekSmit, N.H., zb., van Koningsweg 61, naar 's-Gra venhage. C. C. Hof, R.K., dienstbode, van Konings weg 43 naar Castricum. J. G Radema- noo jeugdleidster, van Oudegracht 283 naar Amsterdam. - N. H. Slinger, N.rt., koopman van Langestraat 101a, naar Nederl. Oost-Indië, Batavia. E. F. W. I hlmann E.L kapper, van Perronstraat 4b, naar Frankrijk. D. Jonkman, N H handelsreiziger, en gezin, van Waerdendel- straa 4 naar Hoorn. C. P. Quax, R.K dienstbode, van Kennemerstr.weg 17, naar Warmenhuizen. G Homan, N.H., h. i d h., van 1 ayglop 11, naar Schagen. W. Seigers, NJI. z.b., en echtg., van Westerweg 65, naar Driebergen—Rijsenburg H. P. O. Q. Immers, R.K., strijkster, van Tous- saintstraat 22. naar Haarlem. W. van Beek, geen, z.b., en echtg., van Verl Land- straat 16, naar Haarlem. Wed. E. K. Grootes, E.L., z.b., van Stuartstraat 33a, naar Broek op Langendijk. M. J. P Heijboer, N.H., dienstbode, van Nassaulaan 23, naar Rilland Bath. A Zondervan, N.H., ambtenaar N. S., en gezin, van Rip- pingstraat 21, naar Maartensdijk. G Spruit—Groenewoud, N.H., naaister, van Spoorstraat 52, naar Barsingerhorn. G. Blom. R.K., dienstbode, van Corfstraat 12, naar Hoorn. Chr. Absil, R.K., electricien- instrumentmaker, van Snaarmanslaan 103, naar Leeuwarden. A. Englander, N.I., manufacturier, en gezin, van Costerstraat 8, naar Heiloo. F. Riezebosch, G.K., dienst bode, van Steijnstraat 02, naar Heiloo. -r- P. J van der Meche, R.K., winkelbediende van Koningsweg 45, naar Koog aan de Zaan. DE VEREENIGïNG VAN BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ged. Staten van Noordholland hebben thans alle stukken betreffende de vereeni- ging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin aan de beide gemeentebe sturen terug gezonden met het verzoek vóór 1 Juni a.s. het advies van de gemeenteraden en van de commissie uit de burgerij (de z.g. dubbele raad) te mogen vernemen. De candidaatstelling voor de commissie uit de burgerij zal vóór 1 April a.s. moeten plaats vinden; de eventueele stemming zal worden gehouden tusschen de Staten- en de gemeenteraadsverkiezing. Op de adviezen van den raad en de com missie uit de burgerij zullen Ged. Staten binnen een jaar rapport moeten uitbrengen aan de Kroon. Uitgaande van de Nederlandsche tuin dersbond zal Donderdag 7 Maart alhier een demonstratie worden gehouden, waarna het bestuur dezer vereeniging een conferentie zal hebben met B. en W. In het onderhoud dat de voorzitter, den hr. Kaan, gistermorgen met den burgemees ter had, verklaarde de burgemeester dat B. en W. alle medewerking zouden verleenen, teneinde de demonstratie zoo goed mogelijk te doen slagen. Ned. Tuindersbond. De afdeeling Noordscharwoude van de Ned. tuindersbond hield een algemeene ver gadering in hotel „Concordia", onder voor zitterschap van den heer G. Bakker Oz. De heer W. van Dok verklaarde zich bereid, deel uit te maken van de redactie commissie van het orgaan. De afdeeling Nieuw Vennep propageerde de candideering van den heer P. J. Joore als bestuurslid voor de bloembollenkweekers. Vervolgens werd behandeld de agenda van de provinciale vergadering, welke Za terdag a.s. te Alkmaar wordt gehouden. De heer Abr. de-Geus bracht verslag uit van de door hem bijgewoonde gecombineer de vergadering van Ned. tuindersbond en L. T. B. te Zuidscharwoude. De resultaten dezer vergadering werden uitvoerig besproken en men besloot om met de L. T. B. samen te werken en niet door een demonstratie de wenschen der tuinders ken baar te maken, daar dit toch alleen zal slagen met een massale deelname. Hierna was aan de orde de bespreking van de algemeene jaarvergadering van den Bond, te Amsterdam. Ook hierover werden eenige besprekingen gevoerd. Tot afgevaar digde naar beide vergaderingen werd de heer G. Bakker Oz. aangewezen, met als plaatsvervanger den heer P. de Geus. De kostei. der vergadering van Amster dam zullen door de afdeeling, die van de vergadering te Alkmaar, door de leden wor den betaald. Daarna sluiting. In de serie Monografieën over hedendaag- sche sier- en nijverheidskunst uitgegeven door W. L. en J. Brusse te Rotterdam. is thans verschenen Het schoone boek, door A A. M. Stols. Het rijk geïllustreerde en popu lair geschreven boekje bespreekt het oude handwerk in de boekdrukkunst en geeft daar na een beschrijving van de moderne zetwijze Het zetsel, de druk, de verschillende letter typen en de kunstenaars, die zich voor ds verfraaiing van het boek in ons land ge ïnteresseerd hebben en waaronder S. H. de Roos een eerste plaats inneemt, worden uit voerig besproken. Vele foto's laten fraaie banden, fraaien druk met bijzondere letter en moderne ontwerpen voor druk en bindwerk zien. De schrijver komt tot de conclusie, dat wanneer in ons land werk op typografisch gebied gemaakt wordt, dat op internationaal peil staat, dit te danken is, alleen en uitslui tend, aan enkele drukkers, die zich zelfs meestal tot het buitenland moeten richten om de volle maat van hun kunnen te mogen toonen. Dat ons land nog goede drukkers heeft, dankt het, behalve aan de zeer weinige uitgevers, die blijk hebben gegeven hun werk te apprecieeren, vocrr een deel aan die buiten landsche waardeering. De bibliophielen in ons land zijn uitermate schaarsch en dat is ook ten deele de reden waarom het geïl lustreerde boek nooit tot bloei is kunnen komen. Nog droeviger is het met de hand bindkunst gesteld. En wanneer men eens zou nagaan hoeveel boeken er uit de „gewone" productie typografisch „verzorgd" worden, zou men tot een bedroevend laag percentage komen. Men ziet het, veel reden tot tevredenheid heeft de schrijver niet. Wij helpen hem ho pen, dat het nog eens anders zal worden. Arme moderne Cupidct', door joh. H. Doorn, uitgaven van de ven nootschap Veritas te Amsterdam. Joh. H. Doorn maakt in „Arme moderne Cupido" den indruk, dat hij een door de tijds omstandigheden zwaar geslagen man is en daardoor eeh sinisteren kijk op het leven kreeg. Jip, de hoofdpersoon in'het boek, de alleen achtergebleven zoon uit een achtenswaardige Amsterdamsche familie, komt na het over lijden van zijn moeder tot de ontdekking, dat de rijkdom, waarin hij tot dusver geleefd had, totaal is verdwenen, zoodat hij zijn stu die moet staken om een betrekking als kan toorbediende te aanvaarden in dienst van een agenturenhandel, aan welks hoofd een man staat met een duister verleden. Hij leert hier een meisje kennen, Kitty, de typiste, een echt modern wezentje, dat alleen in uitgaan be vrediging zoekt en daardoor bij haar werk steeds ontevreden en onvoldaan is. Tusschen hen beiden ontstaat een band, waarbij Jip, de goedhatrige jongen, geheel danst naar de pijpen van zijn vlindertje en niet in de gaten heeft hoe zij ook nog naar anderen bloemen fladdert en o.a. op een te vertrouwelijken voet staat met den directeur van het kantoor. Deze merkt de goede verrouding tusschen de twee jongelieden en hij vindt dan al spoedig een aanleiding om Jip te ontslaan. Een nieu we „baan" kan de arme jongeman natuurlijk niet vinden, ook al dwaalt hij nog zooveel door Amsterdam, terwijl de tijdschriften niet gesteld zijn op de door hem, den gewezen student in de lefteréri, gewrochte artikelen In zijn omzwervingen door de stad maakt hij kennis met een ouderep man, die zich werk loos nortier noemde én Over allerlei onder werpen kon redeneeren en dan steeds blijk gaf van een bijzonderen kijk op het leven. Deze man werd een oprecht vriend van Jip en wist hem ook de oogen te openen omtrent de levenswijze van Kitt. Dit had echter on verwachte gevolgen, want in het cabaret, waarheen Knoof hem daarvoor voerde, werd Jip als waanzinnig en sloeg zijn vroegeren patroon met een fleseh neer, een daad, die nem in de gevangenis bracht. Na zijn straf tijd te hebben uitgezeten, werd Jip afgehaald door zijn vriend, die hem vertelde van succes met eindelijk geplaatste artikelen, enz. Maai Knoof had nog meer: hij was een rijwiel- zaakje begonnen en daar nam hij Jip nu in op als compagnon. Als rijwiel reparateur ont moet Jip een vroegere mede-studente, Annie, thans verpleegster, die hem ten slotte weet over te halen een boekwinkel in Bussum te beginnen, waarvoor zij hem de noodige con tanten verschaft. De nieuwe zaak loopt goed en geleidelijk ontstaat er een inniger vriend schap tusschen jip en Annie totdat hij kenis maakt met de dochter van den notaris aan den overkant. Men begrijpt het: Jip is niet standvastig, en Annie bemerkte het be drog Hij kon het .niet meer goed maken, dwaalde door Ams$éridam, ergerde zich aan hetgeen hij in barse-d. zag en kwam dan op het Rembrandtplein,waai; een vechtpartij zijn aandacht troki 'Eenige beschonkenen vochten om een vrouw zijn Kitty, die was afgezakt tot het diepste peil waarop een vrouw kan zinken Dit gegeven heeft de schrijver uitgespon nen tot een verhaal, waarin op minachtende en sarcastische wijze hedendaagsche opvat tingen, toestanden ten gewoonten worden ge hekeld. Er zit in dit boek veel waars, al is het ook hier en daar er wel wat dik op ge legd, hard en wreed. Raak ook zijn de schil deringen van verschillende menschen in hun nalaten van hetgeen zij zich ernstig hadden voorgenomen te zullen doen. En zoo is er heel veel in „Arme moderne Cupido", dat dit boek met groote instemming en meeleven doet lezen. H. De raad kwam Maandagmiddag half vijf ter vergadering bijeen in het gemeentehuis onder leiding van burgemeester P. Slot. Aiwezig was met kennisgeving wegens ziekte de heer D. A. Kansen. Ingekomen waren verschillende dankbe tuigingen en verslagen, benevens goedkeu ringen op genomen besluiten, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Op een adres "3n schippersvereniging „Beurtbevrachting" om in aanmerking te mogen komen voor het varen van eventueeie goede: en werd meegedeeld, dat de raad hierin weinig heeft le zeggen maar dat men zoo het eenigszins mogelijk is, hierin mede werking zal verleenen. Ingekomen was de rekening der Chr. lagere tuinbouwschool, welke sluit met een bedrag van 4314,32. Door den minister van Soc. Zaken was bericht, dat het loon der proef met toeslag der overheid ingaande 11 Maart a s. wordt bepaald op 15 per week. Door de commissie van vijf was rapport uitgebracht inzake het ziekenfonds en werd de gemeente aangeraden uiteindelijk 50 pet. te laten beia'en door de verzekerden25 pet. door de overheid en 25 pet. het dokters- fonds. Na gehouden bespreking met den ook er werd voorgesteld, dat alléén gevallen in aanmerking komen naar het oordeel van de beheerders van het doktersfonds en B. en W. Ieder geval wordt op zich zelf beschouwd. Aldus werd besioten Besloten werd tol afwijking van bepalin gen der winkelsluitingswet in verband met den zomertijd. Idem om op feestdagen een la er sluitings uur voor de winkels vast te s'ellen. Idem om aan de Kroon te verzoeken het aantal verloven A in plaats van 9 op 3 te stellen. Idem nadere vaststelling pensioengrond slag J. Groot. Idem over te gaan tot het indienen van een beroepsschrift bij den Raad van beroep te Amsterdam tegen een beslissing van den Raad van Arbeid te Alkmaar, inzake premie betaling invaliditeitswet voor een gemeente ambtenaar. Idem betaling van 30 pet. der rente van de tuinders voorschotten 1931 over 1934. Idem wijzigingen gemeentebegrooting, dienst 1934 en 1935. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel is te Calcutta geland. Het Maart-nummer van „Vlieg- en Zweefsport", uitgave A. J. G. Streng- holt's Uitg Mij. opent met een opwek king voor den Nationalen Jeugdlucht- vaartdag op 23 April a.s. C. W. Schönfeld schrijft over een staartloos vliegtuig. Verder bevat dit nummer de bekende rubrieken „Zweef vliegen", „Onze Jeugdbeweging", een en ander met mooie illustraties. (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER. Economische zaken. Aan de orde is de begrooting van het departement voor economische zaken voor 1935. De heer Dans (s d.a.p.) zegt, dat er meer wordt gedaan voor den landbouw dan voor andere takken van het economi sche leven. Spr. wijst op het nut der stichting van industrie-banken, doch geeft de voorkeur aan een centrale industriebank. De heer Drooglever Fortuyn betoogt, dat de crisismaatregelen groot nadeel hebben toegebracht aan de beteekenis van Rotter dam ais centraal punt voor de graanmarkt. Hetzelfde geldt voor Rotterdam als centrum van den fruithandel. Tijdens de carnavaldrukte heeft gis- te-avoid in de danszaal van café „Eniepkes" op den Boschweg te Eind hoven wederom een ernstige steekpartij plaats gehad. De 19-jarige Rooyakkers was met een gezelschap op stap en trad bovenge noemd café binnen, waar hem werd verwetqn, dat hij den vorigen avond het dansgeld niet had betaald. De geldopha- 'er verwijderde hem. uit de zaal. Een oudere broer van R. uit de Hugo de Grootstraat, die dit niet aanstond trok daarop zijn mes en stak den 26-jarigen géldophaler van Hoek met het wapen in de borst. De man werd ernstig gewond. Het bleek, dat ook de longen waren ge troffen. Op medisch advies is het slacht offer naar het binnengasthuis vervoerd. Zijn toestand was hedenochtend rede lijk. De dader, die pas uit de gevange nis was ontslagen, werd door de politie gearresteerd. Ondanks de besprekingen, die een dezer dagen onder leiding van den rijks bemiddelaar inr. S. de Vries, zijn gehou den in zake het dreigende conflict tus schen aardappel lossers aan de centrale markt en hun patroons zijn de betrokken arbeiders in staking ^egaan. Reeds gis teren legden zij het werk neer, terwijl de staking tot nog toe niet is opgeheven. Het conflict vindt zijn oorsprong in een principieel verschil tusschen de arbei ders-organisaties eenerzijds en de pa troons anderzijds. De werknemersorga nisaties zijn bereid voor hun leden een verlaging van 20 van de tarieven te vfcx'dedigen. De patroons daarentegen wenschen geheel en al met dit systeem te breken en in het vervolg de werklie den tegen een vaste salariëering van 30 per week in dienst te houden. De staking heeft tot nog toe een volkomen ordelijk verloop. Naar men ons meedeel de, zijn reeds den geheelen morgen be sprekingen gaande teneinde het con flict bij te leggen. De as. besprekingen met Simon uitgesteld. Bij zijn bezoek aan Saarbrücken heeft rijkskanselier Hitier een lichte verkoudheid opgeloopen, gepaard gaande met een hevige heeschheid. Op medisch advies zijn derhalve teneinde Hitler's stem te sparen alle voor de koinénde dagen vast gestelde besprekingen afgezegd. Onder deze omstandigheden heeft de rijksregeering door den rijks minister van buitenlandsche zaken den Engelschen ambassadeur ver docht ook het reeds vastgestelde bezoek van den Britschen minister van buitenlandsche zaken Sir John Simon zoo mogelijk te doen uit stellen, DETECTIEVE VAN MOORD BESCHULDIGD. Gisteren is te Pretoria in Zuid-Rfrika het proces begonnen tegen den 28-jarigen ser geant J. H Goetzee, dectective bij de spoor wegpolitie, die ervan beschuldigd is een vrouw vermoord te hebben, in wier moord zaak hij geroepen is. Het lijk van Gertrina Opperman werd aan de kant van den spoor weg gevonden zestien mijl ten noorden van Pretoria. Sergeant Goetzee werd oorspronkelijk met het onderzoek belast. Hij werd gearresteerd in de woning van den stationschef met wiens dochter hij verloofd was. De rechtszaal was den eersten dag over vol, daar Goetzee een zeer bekende persoon lijkheid in deze streeks is. Hij is een bekend rugby-speler, die op het internationale peil staat. Een spoorweg employé, die onder hem werkte, tijdens het onderzoek heeft bezwarende verklaringen tegen hem afgelegd. EILANDJE IN MEER VAN GENEVE TE KOOP. Qp een der mooiste plaatsen van het Meer van Oeneve, in de buurt van Clarens, tegen over het landschap van Montreux en de Al pen van Savoye, is het eilandje Salagnon, dat een oppervlakte heeft van 1500 vierkante meter, te koop. Tusschen de boomen ziet men een witte villa in rustige klassieke stijl. Zij is gebouwd door den in 1907 gestorven Fransche schilder Chartran, die er gewoond heeft. Thans is zij eigendom van een maat schappij en moet ter voldoening aan de hy pothecaire schulden verkocht worden Voor het gevraagde bedrag van 180 000 francs is tot nog toe echter geen kooper gevonden. POLITIE LOOPT OVER NAAR BANDIETENBENDE. De Japansche pers meldt, dat tien Mandsjoerijsche politie-beambten uit het stadje Finsjan in de provincie Sanzjan in Mandsjoekwo naar een Chinecsche bandie tenbende zijn overgeloopen en den comman dant der plaatselijke politie met eenigen van zijn medewerkers hebben ontvoerd. Boven dien werden ook eenige hooge ambtenaren van het provinciaal bestuur ontvoerd. Troepen werden uitgezonden om de aldus uitgebreide bandietenbende op te sporen. Men vond onderweg de lijken van den poli tiechef en zijn medewerkers, die door de bandieten waren vermoord. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Maart 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 1.60—4 Appelen per 100 pond 13.50; Bloemendaler kool per 100 stuks 37Boerenkool 0.60— 3.50; Gele kool per 100 K.G. 1—/ 2.30; Knolselderie per 100 stuks 2.603.80; Koolrapen per 100 K.G. 1.20; Peren per 100 pond 4—8; Prei per 100 bos 3.40 8.10; Raapstelen per 100 bos 2.90; Radijs per 100 bos 9.10; Roode kool per 100 K-G. 3.609.90; Selderie per 100 bos 1.90; Spinazie per bak 40—87 cent; Spruiten per 100 pond 2.50—7; Uien per 100 K.G. 0.602.60; Winterworte len per 100 K.G. 0.701.40, Wasch- wortelen per 100 K.G. 4—9; Witlof le s 4—7 en 2e s. 1.50—3.50 per 100 pond. PURMEREND, 5 Maart 1935. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 28 partijen, wegende 23.000 K.G. Hoogste prijs 15.50. Handel matig. 5 stapels kleine boerenkaas 17, handel vlug; 673 K.G. Boter 1.35—1 50 en weiboter 1.151.35 per K.G.; 426 Run deren w.o.: 165 vette koeien 52—60 cent per K.G, 128 Geldekoeien 80—140, 120 Melkkoeien ƒ1 10—185, 13 Stieren 32— 46 cent per K.G., handel vlug; 19 Paarden 60130 handel vlug; 54 Vette kalveren 30—50 cent per KG. handel stug; 1048 Nuchtere kalveren: slacht 2—8 en fok 8—12, handel vlug; 241 Vette varkens (slacht) 3739 ct. per K.G,, handel matig; 70 Magere varkens 13—23, handel vlug; 186 Biggen 9—15, handel vlug; 890 Schapen 312, handel matig; Kip peneieren 2.302.80 en Eendeneieren 1.90 per 100 stuks; Piepkuikens 72 80 cent en oude kippen en hanen 25—42H cent per K.G.; Konijnen 30—70 ct. per st.; Duiven 40 ct. per paar; 90 Schouw-eenden- eieren 60 cent; 1382 Eendeneieren A 190 2.20 en 5809 kippeneieren A 2.30— 2.70 per 100; 78 Kippeneieren (schouw) 80 cent. Coöp. Centrale Eierveiling. Aangevoerd 110000 stuks Eendeneieren 1 90— 205 en 10.00Ó stuks kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 3 10— 4.55, 65—66 2.70—2 80, 63—64 2.40—2.70, 60—62 2.20—2.50, 58 —59 2.20—2.40, 56—57 2.20— 2.30, 53—55 2.10-/ 2.20, 50-52 KG. 2—2.10. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 63000 K.G. Roode kool 4.50—7.70, doorschot 4—6.70; 115000 K G. Gele kool 1—/ 1.50, doorschot 1—/ 1.10; 92000 K.G. Deensche witte kool 70—80 ct.; 15000 K.G. Uien: uien 1.80—2.2Ó, drielingen 1 1.10 en grove uien 2.60 2.80; 5000 K.G. Peen 0.80—1, alles per 100 K.G, EIERF.NVEILING TEXEL. TEXEL, 4 Maart 1935. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 78188 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 50—56 K.G. (per 100) 2.10—2.40, 58—62 2.40—2.70, 62 —64 2.55—2.80 en 66—70 280- 3.10, alles per 100 K.G. TEXEL, 4 Maart 1935. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 2 Paarden 2.20—2,60; 2 Koeien 130150; 7 Lammeren 6 9; 28 Nuchtere kalveren 4—8; 4 Schrammen 25—30; 4 Biggen 9— 12 en 60 Kinpen 60—75 cent. WARMENHUIZEN, 4 Maart 1935. D. witte kool le s. 0.70; Drielingen 80 cent; Uien 1.90-/ 2.10. Aanvoer: 3075 K.G. D. witte kool en 1350 K.O. Uien NOORDSCHARWOUDE, 4 Maart '35. 1600 K.G. Uien: uien 1.60-/ 1.90, drie lingen 80—90 cent en grove 2.60: 500 K.G. Peen 80 cent; 42600 K.G. Roode kool 4-ƒ 7.20, doorschot 3.90-/ 5 10; 4000 K.G. Gele kool 1 1.10 en 72600 K.G. D. witte kool 0.70, alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3