Agenda DE in de pij.p. in nood.. k0ukb2ü JUMicaiUs Stad m OmgeowQ Weec&ecicfit CONTROLEUR BUREAU SOCIALE ZAKEN. Feestavond Bond v. Staatspensioneering OPTREDEN VAN DAAN POOL EN TOMMY BOUMAN. Spreker: de heer H. Bruin Nz. MAAB.... NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Afdeeling Alkmaar vergadert Bestuursverkiezingen. Weeroverzicht. Wat gebeurt er in Griekenland? Leest ons Buitenlandsch Overzicht en Gij weet hetl Wat hebben onze winkeliers te koop? Leest onze advertenties en Gij weet hetl ALKMAARSCHE COURANT: ACTUEEL NIEUWS. ACTUEELE ADVERTENTIES. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain: In den Maalstroom der Wereldstad (hoofdrollen Jacqueline Francell en Roger Tréville); romantisch. Toegang boven 18 jaar. A. B. T.: I. Terwille van haar zoon (hoofdrollen Donald Cooh en Richard Crom- well); rom. II. De orkaan-express (le deel); (hoofdrollen John Wayne en Schirley Gray); sens. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater: Viva Villa (hoofdrol Wallace Beery); rom. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 7 Maart. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, uitvoering christelijke gymnastiekver. O.D.I.S. 8 uur, 't Gulden Vlies, N R.V. filmavond; spreker de heer de Vries. 8 uur, Kapelkerk, ds. Ekering van Am sterdam over „De opgedrongen strijd" voor de Evangelische Maatschappij. Vrijdag 8 Maart. 2_5 en 7—9.30 uur, Huishoudschool, kookdemonstratie. 8 uur, Harmonie (dancing), Prov. Sa menwerking op anti-mil. gebied; spreker B. de Ligt (psych. oorlogsoorzaken). 8 uur, Waakt en Bidt, wereldgebedsdag der christenvrouwen en -meisjes. zijn functie in verband met zijn nationaal- socialistische gezindheid verloren had, be vond zich in het gezelschap van beklaagde in hotel „Imperia!", toen om 13.15 uur het bericht kwam, inzake de bekende radiomede- deeling over Rintelen. Dr. Rintelen was aldus verklaard de getuige daarover bui tengewoon opgewonden geweest en had ver klaard, dat van zijn naam misbruik gemaakt was. Hij had hem naar den bondskanselier gezonden om uit te zoeken, wat aan de hand was. De getuige was inderdaad daarheen gegaan, doch vond daar reeds alle deuren fesloten en ook op zijn kloppen antwoordde em niemand. Op dat oogenblik reden ook reeds de pantserauto's voor de bondskanse- larij. Hij snelde terug naar dr. Rintelen, deel de hem zijn ervaringen mede en nam toen af scheid van hem. Daar men aanneemt, dat het verhoor van de thans nog op de lijst staande getuigen nu vrij snel van stapel zal loopen, bestaat de mogelijkheid, dat de getuigenverhooren reeds morgen beëindigd kunnen worden. In dat geval kan een uitspraak Vrijdag of Zaterdag verwacht worden. De DIRECTEUR van het BUREAU VAN SOCIALE ZAKEN te ALKMAAR maakt oekend, dat sollicitanten naar de betrekking van TIJDELIJK controleur op arbeidscon tract hier sollicitatiebrieven kunnen inzenden vóór DINSDAG 12 MAART a.s. Belooning nader overeen te komen. Geen bezoek dan na oproeping Bij voorkeur ko men in aanmerking zij, die niet behooren tot degenen, over wie de controleur toezicht moet uitoefenen. Alkmaar, 7 Maart 1935. De Directeur voornoemd. VAN DEN HEUVEL. UITVAART EN BEGRAFENIS J. HOFSTEE. Hedenmorgen had in de St. Dominicuskerk de plechtige Uitvaart plaats voor wijlen den heer J. Hofstee, oud-directeur van de Noord- Fiollandsche Levensverzekeringmaatschappij, alhier. Het stoffelijk overschot, dat vanmorgen in de kerk was gebracht was voor de commu niebank opgebaard. Aan weerszijden brandde waslicht. De H. Uitvaartdienst werd opge dragen door den Z.E. pater A. Oorsprong, pastoor der St. Dominicuskerk, daarbij ge assisteerd door zijn kapelaans, de WelEerw. paters B. Siemes en J. Ruberg, respectievelijk als diaken en subdiaken. In het priesterkoor, dat geheel in rouwgewaad gestoken was, had de HoogEerw. deken Rengs plaats ge nomen. Aan het zijaltaar droeg de Hoog Eerw. pater H. Meuffels, Provinciaal der Paters Lazaristen een requiem-mis op. Het voor deze gelegenheid versterkte zang koor voerde met orgelbegeleiding van den heer P. A. van Langen en onder leiding van den heer Joh. Kuiper de twee-stemmige requiemmis -van W I. Reyniers uit, terwijl de Dies Irae uit de driestemmige requiemmis van L. Perosi werd gezongen. Onder de aanwezigen in het kerkgebouw merkten we behalve familieleden en belang stellende parochianen op ce directie en het personeel van de Noorc Holl. Levensverze kering, mr. P. A. de Lange uit Heiloo en prof. mr. B. M. Taverne uit Den Haag, com missarissen, de procuratiehouders en direc teuren der bijkantoren te Rotterdam, Tilburg, Hilversum, Brussel en Groningen. Om elf uur had vanuit het kerkgebouw de teraardebestelling van het stoffelijk over schot plaats. De rouwstoet trok langs het Hooge Huys, waar het personeel stond op gesteld en namens dit personeel een fraaie krans aan de lijkbaar werd gehecht, als stille hulde aan den beminden oud-directeur. Het personeel volgde den rouwstoet naar het kerkhof. Op het kerkhof merkten we, behalve ge noemde autoriteiten nog op ae commissa rissen dr. H. E. van Gelder uit Den Haag en mr. A. Prins uit Amsterdam. Ook op het kerkhof bestond veel belangstelling. De ab soute werd verricht door pastoor Oorsprong O P. Beha've van het personeel waren er nog kransen van de directeuren der bijkantoren van de commissarissen, vaa mevr, Ripping, de echtgenoote van een oud-commissaris en van den heer en mevrouw dr. R. Bromberg. Ook op het kerkhof, waar volgens Roomsch gebruik niet gesproken werd, be stond veel belangstelling. BEKNELD GERAAKT. Tijdens de werkzaamheden aan de Kanaal- werken te Schagerbrug had Woensdag morgen een ongeval plaats. De arbeider Sikkema. woonachtig te Schagen, geraakte met zijn voet bekneld onder de zware machine, welke den grond voor het nieuwe kanaal uitgraaft. De voet bleek zwaar gekneusd te zijn. Door dokter Schmidt van St Maaitens- >rug werd de eerste geneeskundige hulp verleend, waarna de gewonde per auto naar zijn woning te Schagen werd vervoerd al waar dokter Naninga verdere geneeskundige ïulp verleende. EERVOL ONTSLAG. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met in gang van 30 April e.k. eervol ontslag ver eend als burgemeester der gemeente Zijpe, met dank voor de bewezen diensten, aan den ïeer J. de Moor. BENOEMD. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 20 Maart e.k. tot burgemeester van Zaandijk de heer A. H. v. Gelderen. VEREENIGING „KINDERKLEEDING". Dinsdag heeft de Vereeniging „Kinder- deeding" alhier, onder voorzitterschap van mevrouw A. A. Voorthuijsende Regt, haar jaarvergadering gehouden. Deze vergade ring werd namens het gemeentebestuur bij gewoond door mej. N. Carels. Met voldoening kon het bestuur op de resultaten van zijn arbeid over 1934 terug zien, al zou het ook gaarne in ruimere mate lebben willen voldoen aan de behoeften, welke aan kleeding voor schoolgaande kin deren bestaat. Met de beschikbaar gestelde gelden zijn toch nog 367 kinderen éénmaal en 325 kin deren tweemaal geholpen. Aan elke kind werd verstrekt een paar kousen en een paar clompen of een stuk ondergoed. De uitdeelingen hebben plaats gehad in Januari en November. De hoofden van scholen verleenden hun zeer gewaardeerde medewerking door de namen van kinderen, die in aanmerking kwamen voor een ver strekking van kleeding of voor klompen, aan ons op te geven. De Armenraad bracht over de gezinnen, waartoe de kinderen behoorden, rapport uit. De subsidie, welke over 1934 van de ge meente werd ontvangen, bedroeg 1125. Het aantal donateurs verminderde, tot groote teleurstelling van het bestuur, be langrijk, zoodat het jaar 1934 piet een na- deelig saldo van 11.22 sluit. De goederen zijn gekocht bij verschillende Alkmaarsche leveranciers, op voor de ver eeniging gunstige voorwaarden en voor ge reduceerde prijzen. De subsidie der gemeente zal misschien door de groote uitgaven, welke de gemeente op allerlei gebied heeft en de vermindering der inkomsten, verlaagd worden. De nood op het gebied van de kinderkleeding blijft echter bestaan. Wil daarom het goede doel steunen door voor 1 of meer donateur te worden. Het bestuur kan den steun van stadgenooten niet missen. Denkt U het eens in, dat Uw eigen kinderen niet voldoende gekleed naar school moeten gaan. En heusch wat gegeven wordt is niet te veel. Tot leden van de Commissie van Toezicht werden herkozen mevrouw D. Eecen—v. d. Stok en mevrouw KuiperKosters, terwijl mevrouw Voorthuijsen en mevrouw Massink bij acclamatie werden herkozen als voorzit ster en 2e secretaresse. Mevrouw van der VegtTwisk trad uit het bestuur, wegens vertrek naar elders, terwijl mevrouw W. H. van ReijendamSchornagel in verband met f;ezondheidsredenen haar functie moest neer eggen. Beide dames hebben met liefde en toewij ding vele jaren hun beste krachten aan deze vereeniging gegeven. Nooit was hun iets te veel, wanneer het dit werk betrof. In de plaats van mevrouw v. Reijendam Schornagel werd tot secretaresse gekozen mevrouw M. J. Verschoor—v. d. Kuijl, Ken- nemersingel 13, die gaarne de aanmelding van nieuwe leden in ontvangst zal nemen. De belangstelling voor den feest avond, uitgaande van den Bond voor Staatspensionneering, afd. Alkmaar, welke gisteravond in de groote zaal van de „Harmonie" werd gehouden, was zoo groot, dat de zaal tot in alle hoeken be zet was, toen de voorzitter, de heer Bruin Nz. den avond met een harte lijk welkomswoord opende. Nadat spr. de verschillende afgevaar digden uit den omtrek welkom had ge- heeten, ging hij nader in op het doel en streven van den Bond voor Staatspen sionneering. Het is vooral aan de ver keerde regeeringspolitiek van heden tc wijten, dat nog zooveel ouden van dagen arm hun levenseind moeten slijten. Dat minister Colijn geen devalutie wil, is goed, doch laat dit niet ten koste gaan van de ouden van dagen. Wij, voorstan ders voor staatspensionneering, gaan niet met links mee, ook niet met rechts, doch vechten voor allen, die op 85 jari gen leeftijd geen ondersteuning hebben en ,.arm en oud" den dood moeten wachten. Want één vader kan beter kinderen onderhouden, dan dat 10 kin deren één vader onderhouden, dat een oude zegswijze en daarin schuilt een maar al te droeve waarheid. Wij zijn nu aan een tijd gekomen. dus epr., dat niet alleen de oudjes om is Douwt f gbertt Echte fnetche Heeren-Baai en Baai -Tabak. Nederland* geurigit* pijptabak. steun vragen, immers, duizenden werk- looze stumpers, tuinders, arbeiders, mid denstanders enz. enz. grijpen allen even hard naar den geldelijken steun en hoe- langer zoo meer komt deeiechvan onzen bond in de verdrukking. Waarom niet aan jonge krachten werk verschaft, op dat de ouden van dagen vroeger van hun welverdienden rust kunnen genie ten? Dat zou beter zijn dan zooveel mil- lioenen en millioen uit te geven, om er straks in den oorlog zoovele jonge men- schenlevens mee te verwoesten. Laat on6 dus alleen werken aan het groote christelijk sociale werk, waaraan onze bond reeds 34 ja r met hart en ziel "oor strijdt, n.1. voor iedereen een onbe- xngde ouden dag. Het is dan ook een schande, dat de heer Snoeck Henckemans in de Kamer beweert; dat ons volk demora'iseert door ouderdomsrente. En spr. schet t een droevig oorlogstafreeltje op den dag van Kerstmie; waarmee hij aar.toont, dat daardoor ons volk in den waren zin des woord demoraliseert. Engeltje Kloosterman zei eens in dien tijd: „Dat de begrooting van oorlog is aangenomen, is zeker om het linne ï- goed van Christus naar Bethlehem te schieten'" en deze zin heeft op spr. die pen indruk gemaakt. Voor onze ouden van dagen is 14 millioen noodig, wij hebben er 9 millioen, laat ons dus strij den voor de resteerende vijf. Vergelijk oifzon bond met een red dingboot, stap in en doe uw plicht, want nóg heerscht in Nederland ouderdoms- nuod. (Krachtig applaus.) De avond werd verder aangevuld door het optreden van het bekende duo Daan Pool en Tommy Bouman, die zich in een bonte rij van ernstige en komische liedjes en schetsjes van hun besten kant lieten hooren. Twee liedjes („de man, die lacht" en „.vat je krijgt") gingen aan de „groote' revue vooraf. Uit deze revue noemen we 't fiets-scene'tje „Mieksie"; de Amster- damsche dienstbode (heel goed); de pot pourri „Ouwe kast"; de koloniaal en dan speciaal de Westfriesche voor drachten „Bij ons in 't polderiand" en ,,'t Verkeersagentje". Groot was het succes met al deze nummers, die een voudig, doch smaakvol door décor-ver wisseling verlucht werden. Ook „De ge dropen baron" en „Moppie" waren giansnummers. Het duo had reeds na de eerste oogen- blikken contact met het zoo talrijke pu bliek en toen eenmaal de stemming erin zai,, bleef ze erin. De keus van het bestuur is ongetwij feld heel goed geweest, de aanwezigen hebben dit optreden ten zeerste gewaar deerd en zullen met genoegen aan dezen feestavond terug denken. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken zijn de faillissementen van: G. Snip, brandstoffenhandelaar te Schagen rechtercommissaris mr. Krabbe, curator mr Kraakman. M. Wonder, veehouder te Winkel, rechter commissaris mr. lïbbens, curator mr. Schen keveld. C. Dudink te Nibbixwoud, rechter-com missaris mr. Ledeboer, curator mr. Wind hausen. Opgeheven wegens gebrek aan baten is het faillissement van Jac. de Boer, manu facturier te Broek op Langendijk. HONDJE VERKRIJGBAAR. Een wit-geel hondje (reu) VA jaar oud, is hedenavond tusschen 7 en 8 uur voor be langstellenden verkrijgbaar bij den inspec teur van Dierenbescherming, den heer Ver- wer, Oudegracht, hoek Baanstraat. Gisteravond kwam de afdeeling Alkmaar van het Nederlandsche Roode Kruis op het stadhuis in algemeene ledenvergadering bij een onder voorzitterschap van den heer Haremaker, die op tijd de vergadering met een kort welkomswoord opende. Na voorlezing der notulen werden eenige onderscheidingsteekenen uitgereikt. De heer Haremaker wees er op, dat het Hoofdbe stuur bij 10- en 20-jarigen trouwen dienst onderscheidingsteekenen verleent aan de leden: een medaille bij 10-jarigen en een zil veren gesp bij 20-iarigen dienst. Spr. richtte zich vervolgens tot mevr. M Cohen StuartWichers en de heeren H. C Stoutiesdijk, J. Admiraal, M. Jimmink, A v. d. Meulen en S. J. Molenaar, die allen in aanmerking kwamen voor het onderschei dingsteeken voor 20-jarigen trouwen dienst de twee eerstgenoemden als bestuursleden, de vier andere als leden van de transport- colonne). Spr. wenschte hun allen hartelijk geluk met deze onderscheidingsteekenen, die voor allen van bijzondere beteekenis zijn. Steeds hebt gij aldus de voorzitter uw medewerking verleend en steeds hebt gij be grepen, wat er van U verwacht werd als ver- eenenden arbeid, dien gij verrichtte onder auspiciën van het Roode kruis. Uw arbeid is geheel vrijwillig geweest, maar U hebt de groote beteekenis van dien arbeid begrepen. Het deed spr., als afdeelingsvoorzitter, veel genoegen de onderscheidmgsfeekeneu te mogen uitreiken, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de „jubilarissen" nog vele jaren op dezelfde wijze mogen arbeiden. Nadat spr. de zilveren gespen had uitge reikt, richtte hij zich tot drie bestuursleden mr. F. A. Josephus Jitta, dokter J. Maats en mr. C. A. de Groot, die het Roode Kruis 10 jaren lang trouw gediend hebben. Ook hem wenschte spr. van harte geluk met de me daille, die zij voor dezen 10-jarigen dienst ontvangen, waarbij hij de hoop uitsprak dat zij de afdeeling nog lang mogen dienen, ter wijl de prettige samenwerking steeds onver anderd zal blijven. Ook de genoemde dr'.e >estuursleden reikte spr. de medaille over Jaarverslag. Mr. A. de Groot bracht het jaarverslag over 1934 uit. Er hadden in 1934 geen be stuurswijzigingen plaats, terwijl het ledental 71) constant bleef. Het jaarverslag maakte uitvoerig melding van het overzicht dat dr. Frederikse, leider der transportcolonne, gaf over het werk der transportcolonne. De cursus E.H.B.O. werd in 1934 voorge zet en binnenkort kunnen 17 deelnemers hun examen afleggen. Dan zullen er 29 lessen gegeven zijn, terwijl daarnaast vele prac- tische oefeningen verricht zijn onder leiding van andere leden, wie dank toekomt voor de vrijwillige opoffering van hun vrijen tijd. De transportcolonne telde op 1 Jan 1934 negen leden, welk aantal in den loop van het aar tot 11 steeg. Politie-agenten kunnen geen lid meer van de colonne zijn. Van de 9 leden, werkzaam op 1 Jan 1934, werden de jewijzen van geoefendheid verlengd. De transportcolonne kreeg er twee tasschen bij, waardoor men thans over 5 tasschen be schikt. Het bestuur heeft in het afgeloopen jaar j^kacht, aan het bestaan der transportco lonne meer bekendheid te geven, opdat de colonne nog meer nut zou kunnen afwerpen. In overleg met den directeur van den G G.D. en den commissaris van politie werd dezen zomer een wacht in het ziekenhuis be trokken, waarbij de transportcolonne zich in ploegen verdeelde. Het resultaat van deze post is helaas teleurstellend geweest. Individueel hebben de leden in 1934 her haaldelijk de eerste hulp verleend bij onge lukken. Verder deden zij dienst bij wandel tochten, bij sportfeesten, bij schoolfeesten, bij motorraces, bij wielerwedstrijden en bij bran den. De afdeeling was bij de teraardebestelling van Prins Hendrik door twee leden vertegen woordigd. Verder werd melding gemaakt, dat dokter J. Maats een cursus was begonnen voor helpsters, waaraan 19 personen deelnemen en net jaarverslag eindigde met den wensch, dat het ledental uitgebreid worde, en dat de belangstelling verlevendigd worde. De heer A. v. d. Meulen dankte daarna dr. Frederikse voor diens hulp aan de colonne, waarna de voorzitter dank bracht aan allen, die hun goede diensten hebben bewezen aan het Roode Krpis, terwijl hij tenslotte dank bracht aan de samenstellers van het jaarver slag, mr. de Groot en dr. Frederikse. Rekening en verantwoording. De boeken van den penningmeester, mr. Josephus Jitta, werd door de kascommissie in volkomen orde bevonden en de penning meester werd dank gebracht voor het beheer der gelden en décharge verleend. Het saldo per 1 Jan 1934 179.45, bedroeg per 1 Jan 1935 rond 167. Oe periodiek aftredende bestuursleden dok ter Maats en mr. de Groot, werden beiden met algemeene stemmen herkozen, terwijl tot afgevaardigde en plaatsvervangende afge vaardigde naar de algemeene vergadering resp. werden benoemd de heeren Haremaker en de Groot. De rondvraag leverde niets op om dit weer te geven, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. NIEUWE ZAAK. De Ridderstraat is vanaf heden ver rijkt met een nieuwe zaak. Op no. 20 ie nl. gevestigd de fijnhouthandel „De Bever", een adres voor speciaal soorten triplex en alle mogelijke verdere hout soorten. Bovendien is er in deze keurig ingerichte zaak van den heer M. Akker man een pracht-collectie beits, terwijl -"-n-^ast ook dit adres bijzonder is in gericht op den verkoop van gereed schappen, ijzerwaren, moderne schemer lampen, houtzaag-figuren, enz. Ongetwijfeld is deze nieuwe zaak een aanwinst voor de Ridderstraat. VOOR DE VROUWEN VAN HET PLATTELAND. Op verzoek van de afdeelingen Schagen en Schermeer van oud-leerlingen der Land bouwhuishoudschool, en de afdeeling Scher meer van den bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen, gaven mej. Roosje Prins en de heer Eli Prins Woensdagmiddag in bovenzaal van de Unie voor een talrijke messchaar, eenige uurtjes van kunstgenot Mej. Aaf Lakeman, voorzitster van den bond van oud-leerlingen, afd. Schermeer, riep len het welkom toe, in het bijzonder den clamator en zijn begeleidster aan den vieu- gel. Zij verheugde zich in de wetenschap, dat ook de vrouwen van het platteland genot in geestelijke ontwikkeling gaan zoeken er gaf daarop het woord aan den heer Prins Deze begon met te zeggen, dat hij zich in gezelschap ietwat vreemd gevoelde maar blij was, geroepen te zijn, om de dichtkunst te brengen aan de landbewoners In rhythme van den geregelden arbeid van oer boer, vond spr het rhythme van het gedicht De oude Grieken vereerden hun dichters al- de vleu- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 778,4 m-M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 742,5 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Maart: Meest zwakke wind uit oostelijke richtin gen; nevelig tot licht bewolkt; waarschijn lijk droog weer; in het oosien lichte tot matige vorst 's nachts; overdag om het vriespunt; in het westen lichte vorst des nachts; overdag iets kouder. De gisteren over Duitschland gelegen secundaire trok vrij snel Zuidoostwaarts af. Zjj werd gevolgd aoor flinke stijgingen van de barometer en waar ook in de hooge druk- termen nabij het Kanaal en over Zuid Fin land de luentdruk toenam, kwam een ver binding van deze beide maxima tot stand. Een machtig hooge druk gebied strekt zich thans van de Golf van Biscaje tot de Botnische Golf uit. Het opklarende weer deed in Duitschland tot dicht aan onze Oostgrens de vorst tot streng toenemen. Ook in ons'land, Frankrijk en over de Britsche Eilanden werd het kouder, terwijl over Scandinavië, waar nog zeer zware vorst voorkomt, de temperatuur gemiddeld weinig veranderde. Over IJsland, waar de depressie-toestand aanhield, werd het warmer, eveneens over de Shetlanas en de Faroer. Slechts over West- IJsland komen krachtige winden voor. Overigens brengt de hooge druktoestand overal rustig weer. Voor de komende dagen mag op wat toe nemende vorst des nachts gerekend worden, met overdag waarschijnlijk vrij zonnig weer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.16 uur licht op. reeds als de scheppende kunstenaars, die uit niets, met hun woordmateriaal, onverganke lijke werelden schiepen. Spr. onderscheidde koninginnen en vorsten onder de dichters. Na een korte verklaring over het ontstaan van Beatrys van den vorst der dichters Boutens, droeg de heer Prins dat schoone werk op zeer gevoelige wijze voor, waarbij de muziek zich wondermooi aansloot. Eenige kleine, eenvoudiger gedichtjes volg den en na de korte pauze hoorden wij „De Nachtegaal", het sprookje van Andersen, waarin hij de wereld van schijn en wezen zoo duidelijk voor ons openbaart. Vooraf ging een beschrijving van Andersen's levens loop. Mei. Prins gaf de muziek van Winter- nitz bij het sprookje; spel en declamatie vormden een geheel, waarbij men met ge spannen aandacht zat te luisteren. Mej. Lakeman vertolkte zeker alle gevoe lens, toen ze met een woord van dank aan den heer en mej. Prins, de laatste een bouquet bloemen overhandigde. De besturen, die dezen raiddag organi seerden, verdienen den dank van hun leden. Het waren eenige uurtjes van genotvolle, geestelijke ontspanning. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 1 tot en met 6 Maart 1935: huissleutel; ring met 2 sleuteltjes; handwarmer; kinder handschoentje bruin; kindertaschje met in houd; actetasch met materiaal; rood kinder wantje; portemonnaie met enkele centen: daraeshandschoen; gebreide muts; glacé heerenhandschoen; motorhandschoen; alpi nomuts; kindermuts en rijwieltasch. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1 tot en met 6 Maart 1935: C. Smit, Fabrieksweg 10, be lastingplaatje in étui; J Kleijmeer, Stuart- straat 21, handschoen glacé zwart; C. de Nijs, Akerspad E 5, rozenkrans; G. Mulder, Landstraat'53, nikkelen armband; B. Velt- man, Emmastraat 23, belastingplaatje; N. Bijwaard, Zuiderhoutlaan 17, medaille; Po litie Wormerveer, gekookte ham (vermoede

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2