HET GEHEIMZINNIGE LANDHUIS LEED 3 JAAR AAN RHEUMATIEK KLOOSTERBALSEM £cuul: en ZeuMelon Dank zi| KLOOSTERBALSEM kan hii weer wandelen en fietsen nen aanwezig zijn, die er op duiden, dat een nieuwe devaluatie zou plaats vinden". De buitenlandsche wisselmarkt zoowel als de New Yorksche beurs is door deze puzzle ge heel van de wijs gebracht. Inflatie-verwach tingen veroorzaakten in Wallstreet een scher pe koersstijging, die door een even scherpe daling werd gevolgd. Ten opzichte van den dollar blijft de stemming echter zeer gereser veerd. Bij dezen nieuwen factor van onzekerheid voor de fondsenbeurs kwam nog de vrees voor een vertroebeling der politieke verhou dingen in Europa, in verband met het uitstel van het bezoek van den Engelschen minister aan Berlijn. Ook een nieuwe rede van dr. Schacht over de Duitsche betalingspositie ten opzichte van het buitenland maakte een onprettigen indruk. De door den Duitschen minister van economische zaken en president der Rijksbank tot het buitenland gerichte ver wijten zijn weliswaar niet nieuw. Dr. Schacht ziet echter over het hoofd, dat de clearing- overeenkomsten, waartegen hij thans ten vel de trekt, slechts een uitvloeisel zijn van de Duitsche verhoudingen en door het buiten land zelf als een noodzakelijk kwaad wor den beschouwd. Destijds, bij het afsluiten der clearing- overeenicomst tusschen ons land en Duitsch- land, is er ook hier ter plaatse op gewezen, dat deze slechts dan een oplossing der transfermoeilijkheden zou brengen, wanneer het uitvoeroverschot van Duitschland vol doende groot zou blijven. De omvang van dit uitvoeroverschot hangt echter niet alleen van de houding van het buitenland af, maar in de eerste plaats van Duitschland zelf. Zoo lang de Duitsche machthebbers een „Inlands- konjunktur'' trachten te handhaven, die de krachten van het land te boven gaat, zal ka pitaal worden ingeteerd. Evenmin als een particulier kan ook een land boven zijn stand leven, zonder schulden te maken. resp. de oude schulden niet te betalen. Beide doet Duitschland nu reeds sinds geruimen tijd. Voor de uitvoering van het werkverschaf fingsprogramma moeten grondstoffen uit het buitenland worden betrokken; een verhoo ging van het levenspeil der groote massa brengt een toenemende behoefte aan allerlei producten met zich, die eveneens voor een deel uit het buitenland moeten worden ge- importeerd. Betaling hiervan met Duitsche goederen stuit niet alleen op de belemmering van den import in vele landen, volgens dr. Schacht de eigenlijke oorzaak van de Duit sche exportmoeilijkheden, maar wordt voor al ook tegengehouden door den betrekkelijk hoogen prijs van vele Duitsche artikelen, ge paard gaande met een vermindering van de kwaliteit door het gebruik van „Ersatz"- grondstoffen. De Duitsche fabrikanten, die in het binnenland gemakkelijk afzet voor hun productie vinden, vooral toen in het vo rige najaar de vrees voor een tekort aan grondstoffen een wilde vraag naar allerlei artikelen had doen ontstaan, hebben de bui tenlandsche markt verwaarloosd. Het zal moeilijk zijn, het verloren terrein te herwin nen, al wordt dit ook hoe langer hoe meer noodzakelijk niet alleen met het oog op de deviezenpositie maar ook omdat de afzet in het binnenland aanzienlijk is ingekrompen, daar de in het najaar gehamsterde voorra den een druk op de markt uitoefenen. Zeker zou het voor Duitschland thans de beste op lossing zijn, wanneer het buitenland zou in stemmen met een opschorting van den dienst van rente en aflossing der Duitsche leenin gen. Met de anders hiervoor benoodigde be dragen zou Duitschland dan een belangrijk deel van den invoer van grondstoffen kun nen financieren, ter handhaving van de bin- nenlandsche bedrijvigheid. Dit zou er dan echter op neerkomen, dat het buitenland de kosten van het Duitsche werkverschaffings programma, tenminste voor een groot deel betaalt. Of de door dr. Schacht in zijn jongste rede opgelaten proefballon door de buiten landsche crediteuren zal worden geaccep teerd, moet dan ook sterk worden betwijfeld. De ongunstige perspectieven, die de rede van dr. Schacht opent, hebben geleid tot een flauwe stemming voor Duitsche obligatiën, ook op de Amsterdamsche beurs. Op de bin nenlandsche beleggingsmarkt kon de gunsti ge tendenz worden gehandhaafd. Opnieuw werd een 3% pCt. gemeenteleening aange kondigd, n.1. die van Den Bosch, tegen 98 pCt. De omzetting van diverse 4 pCt. leenin gen der gemeente Groningen in 3% pCt. lee ningen werd tegengehouden door Ged. Sta ten, die hun goedkeuring aan het desbetref fende raadsbesluit hebben onthouden, omdat zij meenen, dat binnen niet te langen tijd wellicht conversie in een leening met nog la- geren rentevoet mogelijk zal zijn. De rentedaling, die zich sinds het begin van dit jaar heeft voltrokken, zou er inder daad op kunnen wijzen, dat wij geleidelijk naar het 3 pCt. rente-type toegaan. Toch dient men zijn verwachtingen te dien aanzien niet al te hoog te spannen, tenminste wat den termijn betreft, binnen welken de renteverla ging zich voltrekt. Het heeft geruimen tijo geduurd, voor de 4 pCt. rente-voet heeft kunnen plaats maken voor het 3U> pGt- ren te-percentage. Men herinnere zich slechts de verschillende vergeefsche pogingen van het vorige jaar, om dit lagere rente-type ingang te doen vinden. Ook thans nog hebben alleen 3Yi pCt. emissies, die enkele percenten bene den pari worden aangeboden, kans op vol- ledig succes, zooals b.v. 3^ pCt. leerling Leeuwarden met een emissie-koers van 9754 pCt., welke, evenals de 3>4 pCt. leening der Mij., voor gemeente-crediet belangrijk werd overteekend. Plaatsing van VA pCt. leenin gen met hoogeren emissie-koers gaat rèeds minder gemakkelijk. Zoowel de 334 pCt. lee ning Zuid-Holland, die a 991/* pCt. als de 314- pCt. leening Gelderland, die a 99 5/8 pCt. werd aangeboden, werd bij de inschrij ving niet geheel volteekend. Het restant van eerstgenoemde leening heeft inmiddels plaat sing gevonden. De 3 pCt. Nederlandsche staatsleeningen no'.eercn nog altijd 6 k 7 pCt. beneden pari; de rentedaling zal dan ook nog aanmerkelijke vorderingen moeten maken, al vorens nieuwe leeningen tot deze rente kun nen worden uitgegeven. Dit neet niet weg, dat het voor beleggers hoe langer hoe moeilijker wordt, eenigszins aantrekkelijke beleggingsobjecten te vinden. Minder dan de openbare lichamen hebben tot nu toe de hypotheekbanken van de rente verlaging kunnen profiteeren. De vrees, dat deze instellingen groote verliezen zouden hebben geleden tengevolge van executies, ge dwongen inkoop van panden en achterstand in rente en aflossing heeft den afzet van pandbrieven tijdelijk belemmerd. Intusschen is uit de gepubliceerde jaarverslagen geble ken. dat deze vrees schromelijk overdreven is. Wel zijn er, vooral onder de hypotheek banken, die voornamelijk in de groote steden werken, wier bedrijf zwaar gebukt gaat on der de economische crisis, maar in het alge meen mag worden geconstateerd dat de voorzichtige politiek onzer hypotheekbanken deze behoed heeft voor zware verliezen, ter wijl, voor zoover achterstand bestaat en pan den ingekocht moesten worden, hiertegen voorzieningen zijn getroffen door reservee ring en afschrijving. Natuurlijk is het winst cijfer hierdoor beïnvloed en moeten ook de dividenduitkeeringen worden verlaagd. De verschillende afdeelingen der aandee- lenmarkt geven ditmaal geen aanleiding tot een afzonderlijke bespreking, daar geen bij zondere factoren hierop van invloed waren, doch alle beheerscht werden door de alge- meene flauwe houding der beurs. Rubber- aandeelen hadden speciaal te lijden van het feit, dat de noteering van het product, uitge drukt in Engelsch geld, onveranderd bleef, wat dus in werkelijkheid een prijsdaling be- teekende. Aandeelen Unilever gingen weder in verband met de Pondenbelangen van dit concern, met het Pond Sterling op en neer. Overigens verwijzen wij, voor het volgen van het koersverloop, naar hier hieronder volgen de koersstaatje Youngleening 31 3/8, 26, 27 3/4; 434 pCt. Frankrijk 92 11/16, 9034, 91 15/16; 4i/o pCt. België 94 7/8, 94 1/4; 2'A pCt. N.W.S. 82 7/16, 821/4; 3% pCt. Nederland 101 1/16, 100 5/8, 1107/8; 5 pCt. Cities Service 30 j. 19U>, 1734 Bethlehem Steel 161/4, 151/8, 15 3/8; U.S. Steel 20 1/16, 18 1/4; Kon. Petroleum 13834, 133 1/4, 134 3/8; Redjang Lebong 17444, 166; Handelsver. „Amsterdam" 16734, 163/s, 16534; Javasche Cultuur 90. 8644; Amsterdam Rubber 95 1/4, 91, 91 3/4; Oost Java Rubber 119, 11144; Deli Batavia Rubber 67, 6134 Serbadjadi 57, 51 1/4, 52; Deli Mij. 135, 133; Deli Batavia Mij. 140, 137 1/4; Ford Automobielfabr. 243, 244, 24044; Philips' 220, 214, 219 3/4; Unilever 84, 83, 85 1/4, 82 3/4, 83 1/4. SINT PANCRAS. De Nederlandsche Tuindersbond, afd. Sint-Pancras, vergaderde Donderdag in het café van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Hoogland. In zijn openingsrede noemde spr. o.a. de actie van Koedijk. Niets is verzuimd om op een slechten toestand in de koolstreek te wijzen bij Kamerleden en den minister. Een schrijven was ingekomen van Nieuw- Vennep cm de candidaat Jore voor te dragen. Het leaental bedraagt in Noordholland thans 1600 en is steeds stijgende, onze plaat- relijke afdeeling telt 55 leden. Daarna werd de beschrijvingsbrief be sproken. Ais afgevaardigden werden gekozen de heeren Jb. Kloosterboer en Jc Wit, voor de landelijke vergadering de heeren G. Booy en J. Bruin. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht de demonstratie te Koedijk. Hier is toch door ontstaan dat door den heer Val- star is gezegd, dat de tuinders zouden kun nen beginnen. Het begin van het seizoen is er doch de hulp is er nog steeds niet, en als wij niet meer doen dan thans, komt er niets. De heer Koelemay wilde de ac*ie Maas en Waal steunen. De voorzitter noemde rog de resultaten bereikt door het onderhoud in Den Haag. De minister was niet te bereiken, doch gesp-o- ken is met de kamerleden Ebels, Bierema. v. d. Sluis en Houten. De resultaten zijn nog niet bekend, doch de toestand zal zoo goed mogelijk worden voorgedragen. De heer Kaas wilde Koedijk steunen voor de vele werkzaamheden en kosten aan de actie verbonden. Door den kring is f 10 gegeven en door den Landelijken bond 50, waarmede de kosten zijn bestreden. Hierna sluiting. SCHOORL. Woensdagavond vereenigdien zich de plaatselijke, tuinbouwvereeniging in het lokaal van den heer Schuijt tot het houden van de jaarvergadering. Door den voorzit,er den heer R. Wog- num, werd in uitvoerige uiteenzetting de nood van de bedrijven gememoreerd. De be- drijfsuitkomsten waren van alle artikelen treurig, en 1935 gaf nog weinig perspectief De contractartikelen zijn stug, al kunnen natuurlijk óe groente en het fruit op de vei lingen nog eenig herstel brengen. Gelukkig werkt het gemeentebestuur mede, door in 1934 een bedrag uit te keeren aan de armste tuinders tot instandhouding van het bedrijf. Ook het uitvoerig jaarverslag van den secre taris, den heer Jb. Mooij, gewaagde over dit laatste met woorden van dankbaarheid. Overigens sloot dit verslag, zoover 't ging over de bedrijfsu'tkomsten, volkomen aan bij de woorden van den voorzitter. Het leden tal was van 118 tot 112 teruggeloopen, er hadden één ledenvergadering en 9 bestuurs- en sectievergaderingen plaats gehad. De opbrengst van de artikelen, welken niet over de veiling zijn gegaan, doch direct door het besiuur zijn gecontracteerd of verhandeld, was nog weer lager dan in 1933, en beliep 4565,18. Natuurlijk is de opbrengst van groenten en fruit niet te noemen, daar elk lid deze artikelen individueel veilt Met den wensch op betere tijden eindigde dit verslag. De penningmeester, den heer D. Rus, gaf een financieel overzicht. Met een goed saldo van 58,67 begonnen, beliepen de ont vangsten 292.76 en de uitgaven 267.7134, zoodat er een batig saldo van 25,04% overbleef; 33.6234 minder dan in 1935 De rekening werd goedgekeurd en de diiverse ir.nctionnarissen kregen den dank van den voorzitter. B:j ballotage werden 4 nieuws leden to; g(iaten. Er waren diverse monsters van aard- beienslofVn Zeer goedé gebruikte a 3% ct en mooie nieuwe a 5 ct.. bij- afname van flinke nartijen franco te Schoorl De heer J. Blom alhier werd leveranci-r. Een goede partij werd er afgenomen, terwijl er nog 14 dagen tijd is tor het doen van na bestellingen. Hierna kwamen diverse aanbiedingen van zaadhandielaren ter tafel, betreffende con tractteelt van O I. kerszaden, tuinboonen, doppers, flageolet en kievitsboonen. Men besloot om met de telers van deze artikelen uiterlijk Zaterdag 9 Maart nader overleg te plegen. In de pauze had een gratis-venoting plaats; een drietai heeren waren de geluk kige winnaars van een stevige groenten mand. De verkiezingen hadden tot uitslag, dat die heeren W Druijven, Mart. de Zeeuw Hz en W. Sevenhuijsen met nagenoeg alle stem men tot bestuurslid werden Een flinke partij boonenstaken werd door de leden besteld, lerwijl de heeren D. Rus tot Waagmeester, en W. Druyven tot vracht rijder werden herbenoemd. Er waren aanbiedingen van schorseneeren zaden. De telers krijgen 14 dagen den tijd tot het doen van opgaven van het benoodigd kSanhS bij den secretaris Een nieuwe fmancieele commissie werd aangewezen, terwijl de voorzitter met nadruk wees 00 de noodzakelijkheid, dat de telers van O. I. kers de rankers goed uit de lage kers houden. Dit vergemakkelijkt de taak van de con trole commissie en geeft een goede m bij den zaadhandelaar. De zaaizaden moeten persoonlijk worden afgehaald. Bij de rondvraag wees Jen heer G. Zo nen od het nadeelige, wanneer aan de vei- IS van een partij Coed. na al««n wn een gedeelte daarvan, gelegenheid woi gegeven tot het afnemen van meei veelheden voor den ééns bepaalden prns. Dit is lastig voor de koopers en naaeeiu, voor aanvoerders en voor de veiling ze.t, ue heeien W Druyven en W. Kooij waren het hiermede in groote trekken eens. De voorzitter zegde toe, dat a.s. Zateraas, wanneer de exportveiling vergadeit, hier over gesproken zal worder De heer 1w 11- deboer deelde mede, dat te Warmen huizen in den geest van den heer Zoonen wordt geveild. De heer P. de Graaf Jz. zou het bestuur gaarne stappen zien doen om van het gemeentebestuur een nieuw steunvoorschot te verkrijgen. De voorzitter meende te weten, dat op de begrooting een bedrag is vastgelegd. Hij wist echtei niet of Ged. Staten dit besluit zullen goed keuren. Hierna sluiting. CACAOMEEL EN CACAODOPPEN ALS VEEVOER. Het veevoederbureau „Noordholland" schrijft ons: Evenals het vorig jaar kregen wij weer rantsoenen onder oogen waarin cacaomeei was opgenomen. Dienten gevolge meenen wij er goed aan te doen de reeds vroeger door ons geplaatste waarschuwing nogmaals in uw blad te doen opnemen. In het verslag 19231924 van het Rijks- landbouwproefstation voor Veevoeder-onder zoek te Wageningen staat o.m. dat er 32 monsters waren onderzocht afkomstig van cacao en dat meerdere klachten omtrent ziekteverschijnselen bij varkens en pluimvee na het gebruik waren ontvangen, hetgeen overeenkomstig de literatuur bevestigde, dat deze dieren gevoelig zijn voor de in cacao voorkomende theobromine. In het verslag 1924'25 lezen wij, dat er 35 monsters ontvangen waren van koek ge perst uit cacaokernen, die meestal zeer wei nig doppen bevatten. Het vetgehalte varieer de van 0,1 tot 22 pCt., eiwitachtige stoffen van 20.6—27 pCt., terwijl de monsters de verteerbaarheid der eiwitachtige stoffen aan gaven varieerendc van 3958 pCt. en ge middeld 44 de helft was onverteerbaar. In den winter 1924'25 was dit product in Friesland aan melkvee gevoerd, met de erva ring, dat het vetgehalte er door verhoogd, maar de melkproductie er door was gezakt. In een ander blad lazen wij in 1934 een artikeltje onderteekend met D., wat als titel droeg „Cacaodoppen als veevoer onge schikt". In dit artikeltje werd er op gewezen, dat in de literatuur meerdere gevallen ver meld staan van veigiftiging met doodelijken afloop bij paarden, koeien en varkens, tenge volge van het voeren van cacaodoppen. In de Barnevelder Courant van 20 Jan 1934 deed de pemeenteve^arts mede- deeling van 2 vergiftigingsgeva'len bij paar den na het gebruik van cacaodoppen. Schrijver van het artikeltje in boven bedoeld blad wijst er zeer terecht nadrukke- liik op. dat het een product is, dat geen aanspraak mag maken op den naam voeder- middel. Men late zich d^or den la^en priis n;et over ha1en cacaomeei of raraodoonen 'te kcooen. de kans op groote schade schijnt niet gering ZUIDSCHARWOUDE Ned. Tuindersbond. Donderdag vergaderde de afdeeling van den Ned. Tuindersbond ten huize van den heer C. Kuilman, alhier. De voorzitter, de heer J. Klingeier, open de met woorden van welkom. Als punten op de agenda stonden de beide beschrijvingsbrieven, één voor de a.s. Za- uit het Engelsch van Hugh Walpole en J. B. Prietsley, door H. A. C. S. 36) 't Doet er niet toe, wat ik daarop ant woordde. Er is slechts één persoon, die daarop een goed antwoord had kunnen ge ven en dat is die bijzondere domkop, de zelf- behaaglijke manspersoon, wiens beeld zij met zich mee neemt op deze wandelingen. Kort gezegd: jouw geheel onwaardige per soon. Wij wandelden een eindje samen op en praatten over jou. Ik vertelde haar een beetje van mijn eigen bespottelijke geschie denis, die haar uiterlijk onbewogen liet, maar, zoo verbeeld ik mij, innerlijk erg amu seerde en pret bezorgde. Feitelijk deed het haar, geloof ik, goed; zij heeft den laatsten tijd slechts van moeilijkheden van haar on gelukkige familie gehoord, zoodat een glimp van mijn ernstig-komische zorgen haar hee- lemaal geen kwaad deed. Uit dit alles zal jij opmerken, dat wij, bijna opeens, vrienden werden. Toen wij tenslotte teruggeloopen waren tot ongeveer veertig meter van Farthing Hall, stond zij stil en legde haar hand op mijn arm. Iets zeer ernstigs ging komen, ik kon dat merken. „Luister, mr. Newlands", be gon zij, heel ernstig. „Als u mij wenscht te helpen en misschien Mark ook dan is er iets, wat u kunt doen. Wilt u, als het u blieft, komen kennis maken met mijn vader, zoo spoedig mogelijk, en zoo lang als u kunt bij hem blijven? Hij is driftig en nogal excentriek, maar hij is een gentleman, hoe I vreemd hij soms mag zijn, en ik ben er zeket van, dat u hem erg interessant zult vinden. Ik weet ook, dat hij het prettig zal vinden met u te praten. Mark is te jong „Maar ik ben oud genoeg voor alles, een tijdgenoot van uw vader, is het niet?" Nu kon zij lachen. „Neen, het spijt mij. zoo meende ik het niet. Maar u moet begrijoen, wat ik bedoelde. U zult komen, niet? Mis schien morgen. Ik zal probeeren iets voor el kaar te krijgen". Wij lieten het hierbij. Ik heb ernorme sym pathie voor haar, Mark, meer dan voor eenig meisje, dat ik, deze laatste twee jaren, ontmoet heb. Ga door en overwin. Al jouw rhapsodieën en dolende-ridderschap zijn met het oog op haar, niet misplaatst, want zij is dat soort meisje. Met haar te praten, na die Londensehe brutale meiden, is alsof je uit de branding en schipbreuk komt in den zonneschijn van Prospero's eiland: zij is een der Miranda's. En nu ben ik benieuwd wat ik doen zal, met 't oog op de ontmoe ting met die Rosalinde van mij. Steeds je ROBERT. 20 Jermyn Street. Beste Bob, Een half uur geleden vond ik je langen en zeer interessanten brief in de club. Ik heb nu slechts vijf minuten, maar ik krabbel dit briefje, om je te vertellen, hoe jouw ont moeting met Jean mij ontroerde. Ik streek je brief in mijn zak en zal hem verschillen de keeren inzien vanavond; jij hebt haar zóó dicht bij mij gebracht, dat ik het gevoel heb dat zij hier nu, met mij, in de kamer is En ik kan je niet vertellen, wat jouw sym pathie voor haar voor mij beteekent; jij bent de beste vriend, dien ik in de wereld heb, en ik hecht aan jouw opinie over menschen en dingen een veel grooter waarde dan mis schien goed voor je is om te weten Jij hebt mij bijna duizelig gemaakt van opwinding; er is een zekere groote geruststelling voor mij in je brief, alsof ik nu weet, dat deze zaak werkelijk voor mij in orde zal komen Je begrijpt, dat ik, ofschoon ik de laatste week het gevoel had, dat ik iets voor haar ging beteekenen, geen werkelijke zekerheid daarvan had. 't Is niet, dat ik te beschei den ben, maar meer dat, wanneer je iets vreeselijk erg wenscht, je het gevoel hebt, dat het geluk je niet meeloopt; de appel, waar je naar verlangt, valt meestal nooit binnen je bereik. Maar dat jij haar bewon dert en het gevoel hadt, toen je met haar piaatte, dat zij aan mij dacht, dat zijn twee eenvoudig wonderbare dingen. Ja, het is verbazend gek, dat jij daar nu met Irump optrekt, zooals ik nu hier met de afgrijselijke schim van Jean's broer. Jij zult Marjorie binnen een dag of twee vin den, vermoed ik, een beetje met haar praten, verwonderd zijn hoe jullie beiden zco dwaas konden zijn en dan zal alles voorbij zijn Dan zal ik jullie beiden spoedig weer zien; feitelijk is mijn optimisme vanavond zóó kon zich niet bewegen Het kwam in eens, maar 3 Jaar lang was het of ik die pijn tn mijn rug nooit meer ku>ijt tou raken. Alles was mH teveel. Men tel mij dat ik rheu- matiek had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk- zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom ledereen den Kloosterbalsem aan." S. SL te E AKKER'S OHiatNIfl Tl* INZAQE Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfi brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrtjtmlddel bil Rbeumatlek, apit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct Potten6234 ct en f1.04 - sterk, dat ik mij zelfs kan voorstellen hoe binnen enkele weken Jean en ik en jij en Marjorie, wij met ons allen ergens een ge zellig dinertje zullen hebben. Hoe wensch ik dat liet waar mocht zijn! Maar deze kamers' waarin ik ben, geven mij, dat moet ik beken nen, geen moed. Vóór je brief kwam, had ik er een wa.g van; zij hebben de meest som bere, moorddadige atmosfeer. Ik las vandaag ergens een artikel, dat een van die kleine hotels in Londen bschrijft, waar de men- schen komen en logeeren, een van die ver schrikkelijke plaatsen, waar oude dames niet elkaar fluisteren en het lijk onder de sofa verborgen is Zie je, deze kamers zijn van die soort. Nu niet meer. En schrijf naar hier. Ik zal spoedig weer aan jou schrijven. Om je de waarhe d te vertellen het wekt mij op, wanneer ik de Bruine Stier" op de envelop schrnf. Wat houdt ik van dat dal met zïtti vind en regen en rust! Steeds je MARK. 20 Jermyn Street. Beste Bob, Ik laat op mijn brief van gisteravond een anderen volgen, niet, omdat er iets gebeuS s, maar het is een feit, dat, nu ik weet dat J'J op vijf minuten afstand van Jean ben 7^ °Pi 00£enb,ilf misschien ziet het tri ht rus e 00s niaakt> dat ik alle mogelijke kracht moet inspannen om hier te blijven en niet met den eersten trein naar juffie vliegen. Maar ik wil niet gaan vJor k dien jongen ellendeling, Rossett |r. die nu ergens te pruJen zit, te pakken heb. Ik heb plan, terdag te houden districtsvergadering te Alkmaar en de alg. vergadering van de N. T. B. te Amsterdam. Deze beschrijvingsbrieven werden uitvoe rig besproken en er kwamen verschillende gezichtspunten naar voren. Het volgende punt was de bespreking van een te houden demonstratie, zooals die ook te Koedijk is gehouden. Op de vergadering van eenige dagen gele den met de L. T. B. was men niet verder gekomen, dan dat de L. T. B. wel wilde sa menwerken, doch zonder demonstratie. De afdeeling besloot echter, een onderhoud met den burgemeester aan te vragen en toe stemming om tijdens dat onderhoud te de- monstreeren. De volgende punten zullen in dit onder houd naar voren worden gebracht: 1. Uit betaling van de matig berekende richtprij zen tot honderd procent over de jaren 1932- 1934 uitkeering tot honderd procent voor 1935 en directe uitbetaling voor elke perio de, die voor steun in aanmerking komt. Aanvrage van het gemeentebestuur aan den minister om machtiging tot het verstrek- k-n van voorschotten op te verwachten steungelden als dit voor de voortzetting der bedrijven noodig is. Verlaging der vaste lasten, die drukken op bedrijf en productie en 5e. De tuinders als gestuwde groep, dezelfde rechten te ge ven als die categorieën die door de overheid geacht worden in verband met geringe uit komsten behoefte te hebben aan verstrekking van goedkoope levensmidaelen e.d. OUDKARSPEL. Demonstratie van de tuinders. De Nederlandsche tuindersbond, afdee ling Oudkarspel, had met bet oog op den noodtoestand besloten een demonstratie te houden. Het slagen van deze demonstratie is het bewijs dat de nood ten top is gestegen. Een 300 mannen en vrouwen trokken op naar het raadhuis, waar een conferentie werd gehouden van het bestuur met B. en W. De burgemeester zei dat tegen het inge komen verzoek van den N.T.B. om een de monstratie te mogen houden, geen enkel bezwaar bestond en dat de gelegenheid werd gegeven verschillende wenschen, omvat is een 5-tal punten, toe te lichten. De heer Kaan dankte B. en W. voor de zeer welwillende houding. De nood drijft er toe om deze demonstratie te houden. Niet alleen de tuinders, ook de middenstand voelt aan den lijven hoe de crisis invreet in het economische leven. Alles moet gedaan worden om te trachten de bedrijven, de kurk waarop de gemeente drijft, iu stand te houden. De volle 100 der richtprijzen over de jaren '32, '33 én '34 dient te worden uitbetaald. Over 1932 werd 40 uitbetaald van de toen geleden verliezen. In 1933 was dit iets beter, n.1. 50 1934 heeft in het oog van verschil lende autoriteiten een tamelijk bevredigend verloop gehad voor onze bedrijven. De op brengst per eenheid was echter zoo gering dat de betere prijzen het niet konden goed maken. Het is nu zoover dat, in doorsnee, de tuin- vanavorid in de geheimen van dat gemeene hol van hem binnen te dringen, ik ben er achter, waar dat is en zal daar vermoedelijk een ellendigen avond doorbrengen. Ik heb afschuw van nachtclubs en hun bewoners en deze moet een van de allerslechtste zijn, naar ik hoor. Vandaag vriest het en Londen is onbewolkt en stil; er is op alles een kleu rig waas, alsof Renoir het opgeknapt had; alle vrouwen hebben een kleur, als die rood groene appels, die Renoir altijd schilderde en toen ik zooeven door Piccadilly liep, scheen het, of iedereen zijn vingers op zijn lippen hield, alsof zij, elk oogenblik, de een of andere wonderbare uitbarsting verwacht ten. Ik dineerde gisterenavond met een Amerikaan, die zei, dat Londen te vies is om aan te pakken, en zoo is de stad nu op het oogenblik, zij is als een oude dame. inge stopt in een nogal vuile, grauwe sjaal. Maar erg arrogant, hoogelijk met zichzelf ingeno men, ieder ander naar de hel verwenschend. Zooals ik den Amerikaan gisteravond ver telde, zij is een zóó krachtige persoonlijk heid, dat geen vreemde invloeden ook maar iets met haar bereiken kunnen, en daar moeten we voor danken, zeg ik. Maar dat is toch niet het eigenlijke van mijn gedachten, om vier uur op dezen don keren middag, in deze sombere kamer, waar al de meubels stinken naar ongetrouwde heeren, die, van eenzaamheid en verveling zelfmoord hebben gepleegd, waar nog geur tjes hangen van verschaalde whisky, van on betaalde rekeningen en van de gemeene uitvluchten van onge- hikt dienstpersoneel (Wordt vervolgd3

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10