Agenda Stad en Omqmuiq £and= en 'Juuiboum fyooincuiat Tlieuws buitenland binnenland WeecleeicAt ERNSTIGE BRAND TE BLOEMENDAAL. IÖ5 FUSIE NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND MET DEN NEUTRALEN BOND. HEILOO EGMOND AAN ZEE OUDKARSPEL NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE LANGENDIJK WINKEL Blusschinq bemoeilijkt door hevige koude. AUTO-GARAGE DOORBRAND VERNIELD. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur, Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Maskerade (rom.); hoofdrollen Paula Wes- sely en Adolf Wohlbrock. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De vier nachtlelies (hum-real.), hoofdrollen June Knight, Neil Hamilton, Sally O'Neill, Mary Carlisle. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., halt 8, eerste hoofdnummer De Opschepper (sens.); hoofdrol Buck Jones; tweede hoofdnummer De orkaan-express (2e deel), hoofdrollen John Wayne en Schirley Gray; sens. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, van Zondag t/m. Woensdag, telkens des av. half 8, hoofdnummer Le Grand Jeu (rom.); hoofdrollen Marie Bell, P RichardWillm. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 9 Maart. 2—5.30 uur, Huishoudschool, kookdemon stratie. De Unie, soiree dansinstituut A. J. Groen. dige beweging zal volgens het blad van langen duui zijn en op een breedere basis komen. Venizelos heeft anderhalf millioen Grieken uit Turkije ondergebracht op be langrijke en strategische punten, o.m. te Athene. Saloniki en in Oost-Thracië. Deze lieden moesten tegelijkertijd een basis zijn voor zijn politiek. Het is niet mogelijk vast te stellen in hoeverre deze berekening thans steekhoudend blijkt te zijn. Opmerkelijk noemt het blad het evenwel, dat juist in deze drie gebieden, tegelijk met Kreta, de eerste verschijnselen van een op stand naar voren zijn gekomen. Frankrijks houding blijft neutraal. De omtrent den toestand in Griekenland binnenkomende berichten hebben in politieke kringen te Parijs eenigen onrust gewekt. De door Turkije en naar het schijnt ook door Bulgarije genomen of ontworpen maatrege len geven aanleiding tot de bezorgdheid, dat de eerst zuiver binnenlandsch-Grieksche aangelegenheden buitenlandsch-politieke uit werkingen kunnen hebben, waartegenover de bij den vrede op den Balkan en de Mid- dellandsche Zee belanghebbende mogend heden niet onverschillig kunnen blijven. Men hoopt echter, dat fatale verwikkelingen ver meden zullen worden en hecht derhalve groot belang aan het feit, dat Frankrijk evenals Engeland volkomen neutraal blijft en voorts alles zal nalaten, wat zou neerkomen op het bepalen van een standpunt voor een der beide Grieksche partijen. Het standpunt der Engelsche regeering. Met het oog op zekere misleidende berich ten is gisteren officieel verklaard, dat de Britsche regeering op geen enkel moment eenigerlei meening tot uiting heeft gebracht over de huidige troebelen in Griekenland. De stap van den Engelschen gezant te Athe ne is beperkt gebleven tot het tot uiting brengen van persoonlijke deelneming met het feit, dat de recente gebeurtenissen tot bloed vergieten aanleiding hadden gegeven. Winnen de opstandelingen ter rein? Uit Londen meldt men ons: In officieele kringen wordt met groote aan dacht het verloop van de gebeurtenissen in Griekenland gevolgd. Volgens de laatste te Londen ontvangen telegrammen schijnt de toestand zich niet zoo gunstig voor de regee ring te Athene te ontwikkelen als deze het in de officieele berichten wil doen voorkomen. Verschillende correspondenten van de Lon- densche correspondenten van de Londensche bladen melden, dat de regeeringstroepen op het oogenblik weinig vorderingen maken bij de campagne tegen de rebellen. Volgens den correspondent van de Daily Telegraph zou den oorlogsschepen der rebellen Saloniki, waar het hoofdkwartier van generaal Kondi- lis is gevestigd hebben gebry bardeerd. Voor al in Macedonië ook schijnen de rebellen zeer sterk te zijn. Terwijl Italië en Turkije kruisers naar de Egeëische zee hebben gezonden, concentree- ren de Bulgaren troepen langs de Grieksche grens om te voorkomen, dat de rebellen, die zich in Macedonië bevinden, op Bulgaarsch grondgebied komen. Een telegram uit Sofia meldt, dat de vloot der rebellen Saloniki heeft gebombardeerd. De regeeringsverklaring. In een Vrijdagavond door generaal Kondylis afgelegde verklaring wordt meegedeeld, dat een eskader van 20 re- geeringsvliegtuigen er in geslaagd is, in Serres het station en troepenconcentra ties der opstandelingen te bombardee ren, en verkenningsvluchten boven de vlakte van Serres, die grootendeels over stroomd is, uitvoert. Wanneer de regen voortduurt zal de reeds wassende Strymon-rivier buiten haar oevers treden In de verklaring wordt verder gezegd: Ons leger is in uitstekende conditie; wij zullen onze pogingen voortzetten, om de Strymon over te steken. Minister-president Tsladaris legde Vrijdagav. tegenover journalisten eeni- ge verklaringen over den toestand af. Zoodra het slechte weer zal ophouden, zal onmiddellijk de onderdrukking van de opstandige beweging in Macedonië weer ter hand worden genomen, wan neer althans de rebellen zich intusschen al niet hebben verspreid, hetgeen ik zeer waarschijnlijk acht Regeeringstroepen overgeloopen? Uit Athene meldt men nog: Naar uit Petsjritsj wordt gemeld, heeft Zaterdagochtend om half 9 een eskader van uit Saloniki komende vliegtuigen de stad Demirjissar, die zich in handen van de op standelingen bevindt, gebombardeerd. Un- danks een hevige beschieting der regeerings- vliegtuigen door de opstandelingen konden de vliegtuigen onbeschadigd terugvliegen. Volgens de tot dusverre ontvangen berich ten zou voornamelijk slechts materieele scha de zijn aangericht. In Tracië zouden opstandelingen met on geveer 25000 vrijwilligers zijn versterkt. Het verluidt bij geruchte, dat deelen der regee ringstroepen naar de opstandelingen zijn overgeloopen. VERKEERSONGELUKKEN OP DEN RIJKSWEG DEN HELDER— ALKMAAR. De heer H. F. van Nuland te Schagen, lid van Provinciale Staten Van Noord-Holland, heeft de volgende vragen gesteld aan het College van Gedeputeerde Staten: Hebben Ged. Staten kennis genomen van de in den laatsten tijd vele malen met doode- lijken afloop plaats gehad hebbende aanrij dingen van auto's met wielrijders op den Rijksweg Den HelderAlkmaar? Is het Gedeputeerde Staten bekend, dat deze betreurenswaardige ongelukken Hoofd zakelijk, althans voor een groot gedeelte kun nen worden toegeschreven aan het feit, dat er langs dien drukbereden Rijksweg geen daaraan parellel liggende rijwielpaden be staan? Zijn Gedeputeerde Staten niet van oordeel, indien rijwielpaden langs dien Rijksweg zou den worden aangelegd, dat dan het aantal verkeersongevallen, waarvan boven sprake is, daarop belangrijk verminderd zou wor den? Zijn Gedeputeerde Staten, in verband met bovenstaande bereid, ter bestemder plaatse de aandacht te vestigen op het steeds voor komende gevaar, dat het ontbreken van rij wielpaden langs meergenoemden weg met zich meebrengt? En zijn zij tenslotte ook be reid de bevoegde instantie te verzoeken den aanleg van bedoelde rijwielpaden in welwil lende overweging te nemen? BREDERO-HERDENKING. Men schrijft ons: Vrijdag werd voor een kleine driehonderd leerlingen van verschillende middelbare scholen in 't Gulden Vlies een tweetal kluch ten van Bredero opgevoerd door De Jonge Spelers te Amsterdam. Met veel talent wer den de typen uit deze stukken uitgebeeld: 'n gauwdief en 'n boer, 'n „optrecker" en een waardin, een boerenzeuntje, een oud vaertje en z'n jonge vrijster, tot levende persoonlijk heden geworden door het vlotte spel van en kele artisten. Wat geen Neerlandicus kan be reiken werd hier zonder moeite verkregen: de herleving van den middeleeuwschen geest, zooals die zich nog spiegelt in de liedjes en kluchten van den 17en eeuwschen volksdich ter bij uitnemendheid. Het schijnt ons toe, dat dergelijke schoolvoorstellingen onmis baar zijn ter illustratie van behoorlijken lite ratuuronderwijs. OPENING NIEUWE KAPSALON. Mej. Vermeulen, die 7 jaar werkzaam was bij de firma van Merwijk ^e Alkmaar, opent een dameskapsalon aan den Heerenweg bij de Burg. de Wild Haan, Wij hebben een kijkje genomen in de nieuwe kapsalon en het interieur zag er gezellig uit. De nieuwste machines zijn aangeschaft, terwijl de warm watermachine is geleverd door den heer Jansen te Heiloo. Nieuw is, dat mej. Ver meulen ook de manicure-behandeling machtig is en men daar in haar salon gebruik van kan maken. Vanzelfsprekend heeft zij ook een voorraad reukwerken, parfumerieën en zeep- soorten. De opening heeft heden plaats. Het vorig jaar besloot de Neutrale Bond voorloopig voor een jaar tot het aangaan van een fusie met den Nederlandschen Tuin- dersbond. In de heden in „De Unie" gehouden vergade ring stelde het bestuur voor thans definitief tot aansluiting bij den Nederlandschen Tuinders- bond te besluiten. De voorzitter, de heer A. Schermer uit Hoog- karspel, opende de provinciale vergadering met er op te wijzen, dat de toestand in den tuinbouw steeds slechter is geworden. De grove tuinbouwproducten brachten iets meer op, doch de oogstmislukkingen waren zoodanig, dat het totaal resultaat slechter was. Ook voor dit jaar zijn de perspectieven somber. Door over te gaan tot den Tuindersbond zijn wij een landelijke organisatie met districts organisaties geworden. Nóg wordt de bond in den Landbouwcrisis organisatie niet voldoende erkent. Verwacht mag worden, dat hierin binnenkort wijziging komt. De internationale verhoudingen en de te lage steun aan de tuinders zijn oorzaak, dat de nood onder de tuinders zoo groot is. Uitvoerig gaf spreker een beschouwing over de normen van de tuinbouwsteunwet. Over drie jaar is er een achterstand van 23 millioen, waarin aan de richtprijzen zou zijn voldaan. Hoewel het Prov. Bestuur van oordeel was, dat voor Koedijk het demonstreeren wel kon plaats hebben, was het toch van oordeel, dat dit in de andere plaatsen, waar de bevolking meer verdeeld is, niet gewenscht was. Spreker meende, dat om de overvoering van de markt tegen te gaan, de eenige oplos sing is braakleggen van een deel van het te bebouwen oppervlak, met de kosten voor schoonhouden en rentebetaling voor rekening van de regeering. Het gaat om redding of ondergang en spr. wekte op tot eensgezindheid en voorkoming van verwijdering door kleine onderlinge geschillen. Uit het verslag van den secretaris stippen wij aan, dat geconstateerd wordt dat de tuinbouw- belangen worden opgeofferd bij andere belan gen en dat de betalingsmoeielijkheden met Duitschland den handel verlamden. De produc tieprijs wordt slechts voor de helft uitbetaald. Velen vallen als tuinder en moeten dan toch ook gesteund worden. Het ledental bleef vrijwel stationnair. En kele «fdeelingen traden uit, omdat ze moe wa ren gestreden, doch anderen traden toe, zoodat het ledental toch de 1600 overschrijdt. Ten aan zien van de contributie-afdracht werd gecon stateerd, dat vele afdeelingen in het nakomen van hun verplichtingen geen goed figuur maken. Het verslag besluit met den wensch, dat de regeering gaat begrijpen, dat spoedige hulp noo- dig is. De rekening 1934 werd in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op 1402.09 X met een kas saldo van 187.98. De begrooting voor 1935 wees in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 4000. De contributie bedraagt 2.50 per lid. De vergoeding voor den secretaris-penning- meester werd van 100 op 250 gebracht, die voor den voorzitter op 50. De presentiegelden en reisgelden voor het bestuur werden van 119 gebracht op 300. Aan den Tuindersbond moet 45 pet. van de contributie of 1800 worden afgedragen. Verschillende stemmen gingen op om de ver goeding voor den secretaris-penningmeester 50 hooger te stellen. De voorzitter wilde de werkzaamheden van de andere bestuursleden ook niet onderschat ten, en gezien de vergoeding die hem werd toe gekend, wilde het bestuur de vergoeding onge wijzigd laten. De secretaris drong er op aan om in deze een stemming te voorkomen, waarop het voorstel werd ingetrokken. De begrooting werd hierop conform vast gesteld. De heeren Hoogland en Nuyen werden als bestuursleden herkozen. In verband met het bestuursvoorstel, om het bestuur uit te breiden met een lid uit de bloemisterij, werd besloten om aan de afd Aalsmeer over te laten dit lid aan te wij zen. De heer Vennik werd herkozen als lid van het hoofdbestuur. Het bestuursvoorstel tot definitieve aan sluiting bij den Nederlandschen Tuinders bond werd bij acclamatie aangenomen. Door dit besluit werd den Neutralen Bond offi cieel opgeheven. Het aantal prijsreglementen, regelende de verhouding tusschen het hoofdbestuur, de provinciale besturen en de kringbesturen, werd zonder discussie vastgesteld. Besloten werd de bestaande kringbesturen t- handhaven. De kringen „Hoorn"' en „Twisk" werden gecombineerd tot een kring „Wognum en Omstreken''. Het te werk stellen van tuinders. Een door het bestuur gesteund voor stel van de afd. Hoogkarspel en Lange- reis, om pogingen in het werk te 6tellen om te bereiken dat de tuinders, die bij a.-deren te werk worden gesteld, die werkzaamheden op eigen bedrijf mogen verrichten, werd bij acclamatie aange nomen. Met het oog op een landelijke regeling stelde, naar aanleiding van ingekomen voorstellen, het bestuur voor om de soorten „Bintje" en de „blauwe Eigen heimers" onder de late soorten te blijven rangschikken. Andijk bestreed deze zienswijze, en oordeelde het wenschelijk, dat deze soorten in de tuinbouwcentra als vroege soorten werden vrij gegeven en voor 2 Augustus gerooid mogen wor den. Deze afgevaardigde stelde voor Andijk dö noodzakelijkheid daarvan met het oog op de daar uitgeoefende cultuur in het licht. Met nadruk verzekerde de voorzitter, dat elke wijziging absoluut uitgesloten was. Uit zonderingen voor een bepaalde streek zullen afgewezen worden. Spr. gaf toe, dat Andijk daardoor in moeilijkheden blijft. De heer Valstar, als regeeringscommissa- ris, heeft de bevoegdheid de soorten voor 1 Augustus vrij te geven, doch dan voor het ge heele land. De oogstresultatcn en de rnarkt- aanvoeren houden hiermede verband. Mogelijk is het waarschijnlijk dat An dijk voor de late soorten een teeltver- gunning krijgt voor andere vroege soorten. Spr. stelde voor aan Andijk om er ge noegen mede te nemen, dat dit gevraagd wordt. A n d ijk was van oordeel dat Andijk daaraan dit jaar niets heeft. Het geld om andere poters te kocpen ontbreekt. Spr. was van oordeel dat men niet steeds moest bukken voor de inzichten van den regeringscommissaris. De voorzitter had geen bezwaar het te probeeren, doch wanneer dit niet gelukt, wilde hij trachten voor Andijk een omzet ting te krijgen. De afgevaardigden var. Oostwoud en St. Pancras bestreden het voorstel-Andijk, om dat het een ramp voor de eerstelingen wordt, als de blauwe eigenheimers einde Juni komen. Oudkarspel oordeelde het ongewenscht om terwille van streekbelangen de regeering nog meer in verwarring te brengen. Koe d ij k wilde het verzoek van Andijk voor dit jaar steunen en voor het volgend jaar voor Andijk een wisseling bereiken. Dit denkbeeld werd door het bestuur overgenomen. Oudkarspel bleef het voorstel bestrij den, doch ging er tenslotte mede accoord, waarop het voorstel werd aangenomen. De vergadering duurt voort. De christelijk-historiscben en anti- revolutionnairen zullen zooals we reeds eerder meldden uitkomen met een lijst Aan den kop van de lijsi zal staan oe heer A Schroo lei (c.-hno. 2 der lijst is de heer H. Nijdam Lzn. (a.-r.) Aan den gemeenteveldwachter, den heer W ten Bruggencate, is door het hoofdbe stuur van den Alg. Ned. Politiebond het dienstkruis voor tienjarigen trouwen politie dienst verleend. Het dienstkruis met brevet zal hem worden uitgereikt op Maandag 25 Maart 1935 in ho tel ten Heuvel-Brouwer te Hoorn. Na gehouden referendum is de candidaten- lijst voor raadsleden van de S. D. A. P. in deze gemeente vastgesteld en is als.nr. 1 geplaatst de heer Herm. Bakker, die reeds 16 jaar raads lid en 7 jaar wethouder is; nr. 2 de heer R. KjJ- keboer; 3. mevr. P. Paarlberg—Hartland; 4. de heer Ant. Jonkers; 5. de heer Jb. Butter; 6. de heer Jn. de Jong; 7. de heer Jn. Maakal; 8. de heer B. Mulder en 9. mevr. J. Bakhuis—van Beem. j„ De heer Ant. Jonkers wenscht niet op ae lijst voor te komen, zoodat nr. 4 komt te ver vallen. De R. K. Rijwielvereeniging „Sint Nicolaas" hield haar algemeene jaarvergadering in hotel „de Burg" alhier onder voorzitterschap van den heer J. Ooievaar. De secretaris, de heer G. de Boer, bracht he jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeni- ging 96 leden telt. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre denden, de heeren J. Schuffelen, Ant. Oud en J. Brink met groote meerderheid van stemmen herkozen. Ingevolge een besluit van de afdeeling Zuidscharwoude van den Ned. Tuindersbond heeft een der bestuursleden zich tot den bur gemeester gewend met het verzoek om een on derhoud en tegelijkertijd toestemming voor het houden van een demonstratie. Het onderhoud werd toegestaan, doch de burgemeester had liever niet dat een demon stratie werd gehouden, al verbood hij deze niet. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de afdeeling besloten, geen demonstratie te hou den. Meermalen is er reeds op gewezen hoe gevaarlijk het is om achter of naast de bus te rijden per fiets, doch velen zien dit helaas nog niet in. Dit bleek ook Vrijdagmorgen, toen het dochtertje van den heer Z. van St. Pancras zich per fiets naar Alkmaar begaf en naast de bus bleef rijden met gevolg dat zij tegen de bus aanreed en vieL Gelukkig bleek de toestand niet van ernstigen aard en kon zij zich bij om wonenden in huis begeven in afwachting van de komst van den dokter. De heer K. Leguit, directeur van 'n electro- technisch bureau te Winkel, ontving dezer da gen van „Philips, Eindhoven" de heugelijke tij ding dat hem voor den radioverkoopwedstrijd voor de handelaren den tweeden prijs was toegekend, bestaande uit een zilveren medaille en 250. COMPLOT TEGEN HITLER ONTDEKT. Opstand in Duitschland beoogd. De politie heeft gisteren, naar de corres pondent van de Daily Telegraph te Kopenha gen meldt, nog enkele aanhoudingen verricht m verband met de reeds vermelde zaak be treffende spionnage of een complot. Er zijn thans in het geheel 13 personen gearres teerd, van wie er slechts 3 Denen zijn. De jongste aanhoudingen hebben er de politie-autoriteiten van overtuigd, dat zij een uitgebreid terroristisch complot op het sj oor zijn gekomen in denzelfden geest als dat het welk leidde tot den moord op koning Alexan- der van Joegoslavië te Marseille. Een der doeleinden blijkt te zijn geweest Htiler te vermoorden en een opstand in Duitschland te organiseeren. Op een der gis teren gearresteerden vond de politie bepaal de documenten, kaarten en brieven, waaruit bleek dat er vergevorderde plannen waren om deze maand een aanslag te plegen op het leven van Hitier en dat de ontdekking juist intijds was geschied om te beletten dat de sa menzweerders tot daden overgingen. Tot de gisteren aangehoudenen behoor den er twee met Joegoslavische paspoorten Alle gearresteerden waren zooals gemeld ruim van geld voorzien. De politie heeft haar onderzoek nu ook tot de provincie uitgestrekt; er worden nog ver dere arrestaties verwacht. De organisatie werkte in twee verschillende richtingen. Eén deel hield zich bezig met militaire spionnage in Denemarken: het andere complotteerde te gen Duitsch'and. Een der buitenlanders was in het bezit van internationale propaganda geschriften van communistischen aard. In den afgeloopen nacht te om streeks 1 uur is brand uitgebroken in pand No. 155 gelegen aan den Bloemendaalschen weg te Bloemen- daal, waarin het kantoor van de firma Dunlqp i$ gevestigd. De boven het kantoorgebouw wonende conciërge, die alleen thuis was, ontdekte onraad en toen hij ging kijken bleek hem, dat de geheele benedenverdieping jn lichter laaie stond De man wist met moeite daarbij geassisteerd door omwonenden langs een bakon het brandende perceel te verlaten. De bloemendaalsche brandweer was in middels gealarmeerd en verscheen weldra met twee motorspuiten. Door den feilen wind naar waarnemingen, verlicht in den morgen van 9 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 786,5 m.M. te Osna. Verwachting, geldig tot den avond van 10 Maart: Matige aanvankelijk tijdelijk nog krachtige meestal oostelijke wind; helder tot licht of half bewolkt; droog weer; lichte tot matige vorst des nachts; overdag om het vriespunt. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied versterkte zich In zijn kern, verder veranderde in de alge meene drukverdeeling weinig. De hier en daar vrij krachtige oostenwinden brachten over het geheele westelijke vasteland toene. mende koude, terwijl ook over Engeland de vorst over een groot gebied zijn intrede deed. De laagste temperaturen komen bij Zwitserland voor. Over Duitschland en Frankrijk vriest het matig, naar het westen toe licht. Over Duitschland komt in het mid den en oosten sneeuwval het toch reeds vrij dikke sneeuwdek versterken. Over IJsland alwaar na eenige daling van de barometer gisteren overdag den druk thans weer stij gende is, zijn de temperaturen hooger ge worden. Ook over noord-Scandinavië is de temperatuur gestegen en de vorst geheel ver dwenen. In het zuiden van Scandinavië bleef de vorst nog aanhouden. Er is in de thans heerschende weerstoestand nog weinig ver andering te wachten. Geseind van de Bilt, hedenmorgen ooi 7.55 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, moforrntui- gen en andere voertuigen 6.20 uur licht op. OAOILUKSCH WEMBftlCMT: aangewakkerd was het vuur naar de boven verdieping overgeslagen, vanwaar het zich baande naar de zolderverdiepingen van de belendende perceelen No's 157, 153 en 151. De blussching werd zeer bemoeilijkt door de hevige koude, terwijl er tevens slechts zeer weinig druk op de waterleiding stond. Te ongeveer half drie werd ook ae hulp van de Haarlemsche brandweer ingeroepen, die met een motorspuit en een slangenwagen op het terrein van den brand verscheen. Te ongeveer 3 uur was men den brand zoo goed als meester. Het pand van de firma Dunlop is vrijwel geheel uitgebrand, terwijl de zolderverdie pingen van de perceelen bewoond door de wed. Zwijndrecht, de heer Verbiest en het kantoor van de „Kennemermaatschappij tot exploitatie van onroerende goederen even eens uitbrandden. De oorzaak moet worden gezocht in kortsluiting of een defect aan de oliestookinrichting, in het sousterrain van de firma Dunlop en Co. Schade van 35.000. In verband met den brand die in den af geloopen nacht te Bloemendaal heeft gewoed, ernemen wij nog nader, dat zoowel de huizen als de inboedels van de perceelen die door den brand schade hebben opgeloopen door verzekering zijn gedekt. Volgens ruwe schatting bedraagt de schade ongeveer 30 i 40000 gulden. MEUBELFABRIEK IN VLAMMEN OPGEGAAN. Groote brand te Rhenen. Hedennacht te omstreeks 1 uur is brand uitgeb oken in de meubelfabriek „Rhenen" te Rhenen. Door den feilen wind aangewakkerd, was het gebouw spoedig een groote vuurzee en brandden de aanwezige hout voorraden fel. De vlammen, die uit het drie verdiepin gen hooge gebouw sloegen, waren tot ver in den omtrek te zien. Door de vonkenregen ontstond hier en daar in de omgeving een begin van brand, doch de brandweer, die zeer op haar qui vive was, heeft het vuur steeds in de kiem weten te smoren. Ook de belendende perceelen wist zij te behouden. Na ongeveer een uur stortte de voorgevel van het brandende fabrieksgebouw in. Drie brandweerlieden liepen daarbij onbeduidende kwetsuren op. De fabriek brandde totaal uit. Slechts een enkel stukje muur staat nog overeind. De voorraden hout gingen mede verloren. In de fabriek, waar vroeger ongeveer 30 man werkten, arbeidden reeds sedert geruimen tijd 5 k 6 man. De belen dende perceelen liepen waterschade op, de schade wordt door verzekering gedekt. Drie auto's tc Oldeboorn (Fr.) in vlammen opgegaan. Hedenmorgen is door tot dusverre onbekende oorzaak brand uitgebroken in een kamer ge'e" gen boven de auto-garage van den heer A. EHersma in de kom van Oldeboorn (Fr.) De brand, welke zich door den feilen wind aange-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2