SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Competitiewedstrijden van morgen. De situatie der tweedeklassers, L2&, i6 !°o 5 |-1 Voetbal; Zter belangrijke wedstrijden in afdeeling I en II: Feijenoord Ajax en D. W. S.K. F. C. Vallen er beslissingen? Alcmaria naar A. F. C. Een belangrijke dag voor de withemden. DE EERSTE KLASSERS Feijenoord—Ajax. De puzzle in afdeeling II. Het Oosten. P. S. V. naar Maastricht Het Voorden. DE TWEEDE KLASSERS Alcmaria naar A. F. C. NEDERLAND - BELGIE NEDERLAND-ENGELAND Er zijn pas drie kampioenen bekend. Noordhol'and z. v. V. 't Gooi Zuidholland. Het Oosten. Het Zuiden Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spriltot- Bij alle Drogisten. DE DRAVERIfFN OP DE LANOEBAAN IN '935. DAMWEDSTRIJD. f V V i u i. De besliésingen naderen 1 Wel zijn er op het oogenblik nog maar twee kampioenen bekend en weten wij nog slechts, dat Viteese degradatiewedstrijden moet spelen, maar nu komen wij toch wel heel dicht bij de be slissingen. Dat moet ook wel, want tal van clubs moeten nog slechts enkele wedstrijden spe len. Een en ander bewijst trou wens, dat de competities over 't algemeen een spannend verloop hebben gehad ennog heb ben. Wat den dag va nmorgen betreft, er kunnen verschillende beslissingen val len. En er zuller. waarschijnlijk eenlge beslissingen vallen Zoo kan (maar dat gilooven wij nog niet Feijenoord mor gen reeds kampioen worden, als ze van Ajax wint; zoo kan Overmaas definitief onderaan komen, als ze van R. C. H Verliest (de kans daarop is vrij groot); zoo kan P. S. V. kampioen worden, als ze van M. V. V. wint (wat vrij waar schijnlijk is); zoo kan tenslotte Willem II definitief onderaan komen, als ze van Bleijerheide verliest (onmogelijk is dat ook al niet.) En zoo zijn er nog meer beslissingen, die mogelijk zijn, maar dan komen wij tot de rubriek: „als die club dit en die anderen dat doet". En daar houden wij niet al te veel rekening mee. De allergrootste strijd van morgen is natuurlijk Feijenoord—Ajax. Men kent de situatie: Feijenoord is een punt voor en bij een overwinning kampioen, omdat beide clubs van morgen nog slechts één wedstrijd hebben te 6pelen. Zou Feijenoord een kans hebben, orn te winnen. Wij gelooven, dat Ajax ster ker is. omdat haar ploeg minder be langrijke zwakke punten bezit. Went het is ontegenzeggelijk waar, dat de Ajax-voorhoede sterker is dan die der Rotterdamsche club Waar beide half- linies vrijwel een gelijke kracht zijn en de defensies ook weinig voor elkaar or der doen, meenèn wij, dat Ajax een tikje meer kans op de zege heeft lan Feijenoord. Zoodnt het kampioenschap morgen nog niet valt. R. C. H. heeft het voordeel, dat het Overmaas thuis ontvangt. Hier kan de beslissende slag vallen, want R. C. H. achten wij positief sterker dan het Rot terdamsche Overmaas. Daarom mag hier een Haarlemsche zege verwacht worden. V. U. C en Xerxes moeten zorgen, er nog een puntje bij te halen, omdat nog altijd Overmaa,s R. C H kar kloppen en dan staan ook zij nog niet veilig. Wij gelooven dat V. U. C. tegen H. F C. een kansje heeft en dat Xerxes tegen V S. V. ook wel een puntje kan binnen halen. Rest ons dan nog in afdeeling I A.D O. D. H. C. 't Kan een aardige en boeiende partij worden, waarbij A. D. O. zal trachten, haar fraai seizoen met een mooie derde n'aats te voleindigen. Dat kan door een zege op D. H C. In afdeeling II wordt de pqzzle nog Steeds niet oplosbaar, al heeft Haarlen met haar puntje voorsprong, op 't oogen- blik nog de beste kansen. Maar wat be- teckent één punt, waar de partijen zoo aan elkaar gewaagd zijn? De groote strijd D. W. S.-K F. C., welke in het Stadion gespeeld wordt (na dén wedstrijd A. F. C—Alcmaria!), is Wel de belangrijkste voor morgen, omdat de verliezer vrijwel kansloos wo dt. De eerste wedstrijd wonnen de Koogers met 4—1, maar nadien zijn de Amsterdam mers veel beter geworden, en hebben nu zelfs een leidende positie ingenomen. Hoewel de strijd zeer spannend zal zijn en hoewel het krachtsverschil uiterst gering zal blijken, meenen wij toch, dat K. F. G een iets betere kans heeft, al was het alleen door meerdere routine in zware wedstrijden. Excelsior ontvangt Haarlem en ook hier zal de tegenstand groot zijn. Wel gMooven wij, dat Haarlem kan winnen, maar Excelsior zal haar best doen om voor een verrassing te zorgen zij het dan in den vorm van een gelijk spelt H. D V. S.- -D. F. C. moet een zege worden voor de Schiedammers Zij zijn duo aan hun stand verplicht en 't zal i. wel lukken ook! De twee overige wedstrijden staan in het teeken der degradatie. H. B. S. moet naar Z. F. C. en waar de Kraaien in uit wedstrijden dit seizoen nog geen enkel succes hebben behaald, ziet het er voor de Hagenaars donker uit. Doch wie weet, komt er nu een kentering! En wat doet Sparta tegen de Storm vogels? Zouden de Rotterdammers het tot een overwinning kunnen brengen? 't Zou ops niet verwonderen, wanneer Sparta in elk geval een nunt veroverde op het niet al te sterke ÏJmulden-elftal. In het Oosten is alles in kannen en krui ken. Morgen speelt Go ahead thuis tegen Heradea en zal deze ontmoeting wel winnen Beide clubs beëindigen morgen de competi tie. De wedstrijd in Enschedé tusschen de beide Enschedesche clubs wordt natuurlijk spannend. De uitslag beteekent alleen een verschuiving op de ranglijst. Het Oosten is na deze twee wedstrijden klaar met de competitie. De a.s. kampioene P.S.V. gaat morgen naar Maastricht, om M V.V. te bekampen. De Eindhovensche club moet winnen, 0111 zich kampicen te kunnen noemen, maar M.V.V. is thuis een zeer lastige tegenstander 't Zal er spannen in de Limburgsche hoofd stad, waar wij toch van Run c.s. tenslotte zien winnen. Intusschen zal N A C. men kan nooit weten! er wel voor zorgen, dat haar thuis wedstrijd tegen Noad op een Bredasche zege uitloopt B.V.V. ontvangt Longa en de kracht der thuisclub op eigen terrein wetend, moeten wij Longa niet veel kans geven. Thuis zarÉindhoven nog net van Juliana kunnen winnen in een wedstrijd, die van geen belang meer is, maar dan komen wij tot de groote ontmoeting tusschen Bleijerheide en Willem II. Dat beteekent voor Willem II de allerlaatste kans. Ze heeft het nadeel van een vreemd veld, maar ze zal hard vechten voor de puntjes. En ze kan winnen, want Bleijerheide is niet al te sterk In het Noorden zijn de resteerende wed strijden belangrijk geworden door de eind spurt van Frisia. Leeuwarden ontvangt Be Quick, dat zoo veel sterker is dan de thuis club, dat wij wel op een Groningsche zege mogen rekenen. Als Be Quick tenminste haar best doet! Sneek ontvangt H.S.C. en moet winnen Maar H.S.C. is geen gemakkelijke ploeg om te kloppen en daarom zou een puntenverdee- ling niet geheel en al ondenkbaar zijn. Velocitas—Veendam beteekent een zege voor Velo, dat meteen de 100 doelpunten vóór kan volmaken De drie onderste clubs hebben rust; ze kunnen dus afwachten, of er morgenavond nog meer candidaten zijn voor de tiende plaats! Wanneer wij onze tweede klassers thans aan een bespreking onderwerpen, moeten wij even beginnen met den stand der in degradatie-verkeerenden clubs te noteeren: Alcmaria 16 6 2 8 36—31 14 B.F.C. 16 6 1 9 39-40 13 D.O.S. 16 5 3 8 35—51 13 H reu les 16 5 2 9 36—52 12 Alcmaria gaat naar A.F.C., dat zelf ge heel veilig staat, dank zij een vinnige eind spurt. Als wij ons de laatste wedstrijden van beide clubs herinneren, dan meenen wij, dat Alcmaria het morgen weer moeilijk krijgt. Maar toch lijkt ons dezen wedstrijd niet zoo moeilijk als die van de vorige week tegen Hercules. Toen was Alcmaria veel te sterk en vocht zij aanvallend tegen een elf tal, dat met 8, 9 man stond te verdedigen. En er was geen doorkomen aan. Nu komt Alcmaria tegenover een elftal, dat ook wil winnen, getuige de Sportkroniek. Wij kunnen dus een strijd verwachten, waarbij beide elf tallen aanvallen. En dus is er meer kans, dat de sterkste zal winnen. En wij achten ondanks alles Alcmaria nog altijd de sterkste van deze twee, als het spel maar open gehouden wordt en als er maar hard gewerkt wordt. Open spel en enthousiasme, en vooral geen gegoochel, kan de strijd gunstig voor Alc maria laten verloopen. Laten wij het hopen. Zooals men weet, wordt deze ontmoeting gespeeld in het Stadion. Om half één wordt begonnen en na dezen wedstrijd kan men voor hetzelfde geld D.W.S.—K.F.C. zien 't Wordt dus druk en vol in het Stadion Tegelijkertijd wordt in Amsterdam O.V V.O.—O.S.V. gespeeld. Wanneer O.S.V wint, staat ze veilig en anders moet de Oost- zaansche ploeg nog heel erg oppassen, De strijd zal ook hier spannend zijn. Trouwens, de overige drie wedstrijden zijn al even zeer van groot belang en Alcmaria heeft belang bij al de uitslagen. Daar is bij voorbeeld Hercules—Kinheim. Wint Hercu les en zou Alcmaria verliezen, dan wordt de nood nog nijpender. Maar Kinheim zelf staat ook nog niet veilig en wij gelooven. dat de oontmenschen wel in staat zullen zijn, om in elk geval een puntje binnen te halen. D.O.S.B.F.C brengt ook al twee degra- datiecandidaten tegen elkaar in 't veld. De winnaar staat vrij veilig, de verliezer kri'gt het heel erg benauwd. Zou terreinvoordeel D.O.S. de twee puntjes bezorgen?! En tenslotte Hilversum—Blauw Wit! Dat gaat om het kampioenschap Hilversum moet winnen, wil ze haar kansje behouden, want anders is Blauw Wit zelfs bij een ge lijk spel al kampioen. En Hilversum kan winnen, in welk geval Blauw Wit daarna nog Hercules moet kloppen, om toch kam pioen te zijn. Men ziet, het programma is wel heel be langrijk. In 2 B ontvangt Zeeburgia—t' Gooi Twee kampioenscandidaten dus, waarbij de thuis club de beste kansen heeft op de twee punten. En dan zou 't Gooi definitief uitgeschake'd zijn. T.O.G. ontvangt ook al een kampioens- candidaat: Z.V V. En alle goede bedoelingen van T O Ci. ten spijt, gelooven wij in een Zaansche overwinning. HET ALKMAARSCHE PROGRAMMA. 2e klasse A. A F. C.—Alcmaria (Stadion, 12.30 u. n.m.) Reserve 2e klasse A: Alcmari.a.2—W.M. S. 2, Alkniaarsche Boys vrij. -1 - Alkmaar vrij.- - - Bloemcndaal—E D.O. wordt spannend om het plaatselijke karakter van den strijd. Elke uitslag lijkt ons hier mogelijk. West-Frisia kan zich door een thuisover winning op Velox definitief in veiligheid ste.- len. Met een beetje goeden wil lijkt ons dat wel te zullen gaan. En dan W.F.C.-Spartaan! Verliest W.F C. opnieuw, dan ziet het er donker uit voor de Wormerveerders. Maar wij vertrouwen op de uit-eindelijke kracht van W F.C en ver wachten dus, dat de Spartaan met een neder laag huiswaarts wordt gestuurd. Alle plaatsen uitverkocht! In verband met de buitengewoon groote belangstelling, welke voor bovengenoemden wedstrijd bestaat, deelt het bestuur van den K.N.V.B. reeds thans mede, dat alle plaats bewijzen voor deze ontmoeting uitverkocht zijn. Het aantal aangevraagde plaatsbewij zen heeft het aantal beschikbare plaatsbewij- ze met duizenden overschreden. Aan ver- eenigingen, bonden, officials kan maar een klein percentage worden toegewezen. Het publiek wordt beleefd verzocht geen aanvragen meer aan het Bondsbureau in te zenden, daar dit geen zin meer heeft en het Bondsbureau onnoodig met werk wordt be- last. Bovendien wordt er nog eens, dit met net oog op volgende wedstrijden, op attent ge maakt, dat particuliere slechts schriftelijk moeten worden ingediend onder bijvoeging van eventueel verschuldigde gelden. Ook het aanvragen van plaatsbewijzen voor de rangen van ƒ1.of 2.is nutteloos. De regeling is zoo, dat aanvragen van vereeni- gingen en bonden in de allereerste plaats behandeld worden. Het aantal beschikbare plaatsen van deze rangen is echter zoo ge ring, dat zij steeds overvraagd worden, zoo dat voor particulieren voor deze rangen geen plaatsen beschikbaar zijn. Aan alle particulieren wordt steeds bericht van afwijzing of toewijzing gezonden. Men dient er echter rekening mede te houden, dat het voor het Bondsbureau eerst ongeveer 10 a 14 dagen vóór een wedstrijd mogelijk is deze aanvragen te behandelen, zoodat men het Bondsbureau dan ook niet lastig valle met de mededeeling: Wij hebben op on ze aanvrage nog niets gehoord. Aanvragen voor de verschillende wdstrij- den moeten in afzonderlijke brieven behan deld worden. Het is niet mogelijk rekening te houden met verzoeken om voor „iederen wedstrijd" plaatsen te reserveeren. Het reeds maanden van te voren aanvra gen om plaatsbewijzen houdt niet in, dat men daardoor meer recht heeft om plaatsen toegewezen te krijgen. Men kan er mee volstaan aanvragen enkele.-weken van te vo ren schriftelijk in te dienen en dan rustig af te wachten. Dit voorkomt wjor velen een nut- telooze tocht naar de Bondsbureau en voor het Bondsbureau onnoodige verspilling van tijd. Aanvragen om kaarten voor Nederland— België, welke nu nog inkomen, kunnen niet meer in behandeling worden genomen, ook niet als ze afkomstig zijn van vereenigingen, bonden en officials. De wedstrijd Nederland—Engeland, de groote voetbalgebeurtenis van dit seizoen, is vastgesteld op Zaterdag 18 Mei in het Stadion te Amsterdam. Definitief bericht van de F.A. is echter nog niet bij den K.N. V.Ba binnengekomen. De F.A. had voorgesteld zoo kort moge lijk na beëindiging van haar voetbalseizoen (4 Mei) te spelen, doch 11 Mei was niet mogelijk aangezien daags daarop België Nederland gespeeld wordt. Zoo is men dan tot 18 Mei gekomen en al moge het een be zwaar blijven, dat nu twee zware wedstrij den kort ra e'ka,ar worden gespeeld, een feit is het dat men nu niet In de noodzakelijkheid verkeert de spelers nog langer in training te houden. Het aanvangsuur is nog niet vastgesteld, maar zal wel vrij laat kunnen worden ge steld. Een anderen wedstrijd spelen de Engel- sche profs ditmaal na afloop van het sei zoen niet. De toer raar Scandinavië, waar over eerder is bericht, betreft een amateurs- elftal. (Sportkroniek). Er worden hier ,n Nederland elf com petities gespeeld door de tweedeklassers en dus komen ei elk jaar elf kampioe nen, die met vijf eersteklass ere mogen uitvechten, wie het volgend seizoen de vijf gelukkigen mi jen ?ijn. Dat, nu de competitie yrijwel op het eind loopt, er nog slechts drie kampioe ne 1 bekend 'zijn, wijet op spanning in verschillende afdoellngen, Daarom ook meenen wij, dat het niet on-interessant der diverse kopploegen is. In afdeeling I weten wij natuurlijk precies, hoe de standen zijn. In 2 A heeft Blauw Wit de leiding met 24 punten uit- 13 wedstrijden. Zij wordt gevolgd door Hilversum me' 21 punten uit 10 wed strijden De strijd gaat hier dus tusschen deze twee clubs waarbij momenteel de Amsterdammers de beste kansen heb ben. De stand is: biauw Wit 16 11 2 3 48—25 °4 Hilversum 10 10 1 5 43—34 21 A-F. G 10 8 1 7 45-38 17 In B leidt Zeeburiga nog met één punt voorsprong op Z V. V dat jebter een wedstrijd minder gespeeld heeft en dus in werkelijkheid».er- iets heter voor staat Daarnaast heeft 't Gooi qok nog een behoorlijke kans, al is ze een punt achter bij Zeeburgia en heeft ze dus 2 verliespunten meer dan Z. V. V- De rest moeien wij hier wel uitschakelen. De stand is: 9 3 9 2 8 4 Zeeburgia 16 15 16 4 33—20 21 4 28-18 20 4 33—22 20 In Zuidholland blijft de spanning in beide klassen voortduren. In 2 A heeft G V. V. nog altijd de leiding met 21 pun ten uit 15 wedstrijden. Ze moet echter steeds op haar qui-vive blijven, omdat twee andere clubs met 2 verliespunten nieei haar op den voet volgen. Het zijn H V. V en U. V. V.. die beiden al haar best doen, om weer in de eerste klasse tarug te komen De strijd zal hier waar- s'hUn',M; nas in den laatsten wedstrijc beslist worden. De stand is: C. V V. 15 9 3 3 39—27 21 H, V. V. 10 10 1 5 62—29 21 U V V. 15 9 1 5 36—30 19 't Valt op, dat H. V. V. wellicht de sterkste ploeg !s men (zie de doelpunten- cijfers!), maar de Groote Haagsche heeft een paar onnoodige misstappen gedaan, die haar de eerste plaats zouden kunnen kosten. In 2 B had 't er enkele weken geleden alle schijn van, dat O D. S. met vlag en wimpel kampioen zou worden De twee laatste wedstrijden leverden echter slechts één punt op, zoodat V D. L. zoo waar nog een kansje krijgt. Maar dan moet O. D. S. beginnen, met nog eens te verliezen, wat niet onmogelijk, maar wel niet noodig is. De stand is hier: O. D S. 16 11 3 2 55—25 25 V D. L. 10 10 3 3 54—37 23 I eptunus 16 9 5 51—33 20 In de 2de klase A van afdeeling III heeft men zooals verwacht werd gedurende de geheele competitie een nek-aan-nek-race gezien tusschen Hen gelo, Borne en Rigtersbleek. De twee laatste clubs zijn al herhaaldelijk dicht bij de eerste plaats geweest, bijna zeifs eens eersteklasser, maar ook nu zullen ze wel weer stranden en genoegen moe ten nemen met de 2de en 3de plaats Want de pas gedegradeerde eersteklasse Hengelo bleek de meest constant* ploeg en schijnt inderdaad de sterkste te zijn (reeds het vorig jaar beschouwde men Hengelo als te sterk voor de onderste plaats in de eerste klasse). Wij zuilen dus zeer waarschijnlijk een duel krijgen tusschen Hengelo en Vitesse. De stand is: Hengelo 15 12 1 2 57-18 25 Borne 15 10 2 3 56-27 22 Rigtersbleek 15 8 3 4 49—34 19 Dan komen wij bij de eerste kampioen In 2 B. n.1. is S. C. H. uit Nijmegen zon der al te veel moeite kampioen *eworden met 27 punten uit 16 wedstrijden Slechts één wedstrijd ging verloren, terwijl drie keer gelijk gespeeld werd. N. E. C. dat op de tweede plaats staat, heeft reeds 5 pqnten achterstand en Zutphania de derde, komt met 16 punten uit 13 wed strijden nog'verder achteraan, De stand is hier: S C H. 16 12 3 1 51-29 27 N. E C. 16 11 0 5 49-29 22 Zutphania 13 7 2 4 33—29 16 Het Zuiden heeft drie afdeellngen tweede klasse, wat voor dit uitgestrekte district zeker niet te veel is. In 2 A is de oud-eersteklasser Mid lel- burg opnieuw kampioen geworden en mag dus al weer probeeren, om het ver loren terrein te heroveren. Inderdaad is Middelburg de sterkste ploeg uit deze klasse. Men zie den stand. Middelburg 16 14 1 1 68—15 29 Vlisslngen 15 9 2 4 39—20 20 Dosko 13 7 4 2 25—16 18 Meer spanning heerscht er in de tweede klasse B. Wel staat Roermond daar bovenaan met 23 punten uit 16 wedstrijden, maar minstens twee an dere clubs zullen het hare doen om Roermond te verdringen. Het zijn Hel mond en Wilhelmina terwijl ook VVV. nog een kansje heeft. Hoe deze puzzle zich nog zal ontwikkelen moet de tijd leeren. De stand is: Roermond 15 10 3 3 45-28 23 Helmond 15 9 3 3 31-19 21 Wilhelmina 15 7 5 3 44-34 19 V' V V 15 7 4 4 35—34 J8 Ook in 2 G Is alles nog niet in kannen en kruiken ,al heft Paiemig ontegen- zegge!ijk de beste papieren Zij heeft misschien minder hinder van nummer twee. Staatsmijn Hendrik, dan van num mer drie Waubach. dat slechts twee achterstaat. En ook Staatsmijn Emma heeft nog een goede kans, zooals d-» stand laat zien: Palemig 16 11 2 3 53-19 24 Stm. Hendrik 17 11 1 5 3317 93 Waubach 13 9 4 3 48 27 00 Stm. Emma 16 8 6 2 37 -22 ^2 t j OJ Woorden. In de 2de klasse A zal de Kooi zeker wel kampioen worden. Ze heeft reeds een voorsprong van 2 punten op Heeren rtpnY" T n<ïg twee wedstrijden voor den boeg is ze favoriet. Een enkele mis stap kan echter fataal worden e! dan DenKoroime UtWio a"odere candidaten: worV B |e,Hoo^zt nd2 kampioen^ ge° Noordster zeeÏYeHlg TelLt' Hoogezand bleek Inderdaad de sterkste H<x>gezand|0n Tli* Wij kunnen hier nog opmerk' m dat- h* k6,,?0Y?lljke comPctiUes slecht 9 elftallen tellen, zoodat de clubs inW 1c wedstrijden moeten spelen Eu nu Wachten wij af, wie van a' (W clubs over een half jaar in Je eerste klasse mogen uitkomen Automabilisme. NIEUWE RECORDS VAN CAMPBELL Sir Malcolm Campbell heeft Doderdag te Davtona eenige nieuwe snelheidsrecorda ge- maakt met zijn Blue Bird Wij laten ze hier volgen, tegelijk met de oude record». 1 kilometer 438,350 441,85b 1 miil 437,914 442,906 5 kilometer 414.146 429,558 5 mijl 390,669 402,234 Men ziet, dat er hier en daar toch nog vn belangrijke verschillen zijn, al is Campbel beneden zijn eigen verwachting van 300 m p h (480 K.M.) gebleven. Zonder gevaar is deze nieuwe recordavrie echter bi lange na niet geweest. Campbell is letterlijk op het randje van het graf geweest. In de eerste plaats was het zicht «recht; er hing een lichte mist over het strand, dat bo vendien verre van vlak was. Het was de ruwste rit welken Campbell ooit in zijn leven heeft gemaakt. Op sommige plaatsen van het parcours maakte de Blue Bird sprongen van 50 voet (ruim 16 meter), zoodat de wielsporen geheel verdwenen. Bo vendien heeft de raceauto in noordelijke rich ting gaande, over een volle mijl angstwek kend geslingerd. Aan het einde van den rit waren de banden tot op den laatsten draad versleten. Op sommige oogenbllkken waa het onzeker of Campbell in de duinen of In de zee terecht zou komen. Bovendien verstuikte hij op den terugweg zijn pola bij de kramp achtige pogingen om de auto in het goede spoor te houden. Ditzelfde overkwam hem trouwens toen hij in 1933 zijn vorige record vestigde. De condities waren tegen hem om de 3(X> mijl te halen, anders had hij een goede kans gehad Het is echter wel zeer waarschijnlijk, dat Campbell niet zal rusten, vóór zijn harte- wensch van 300 mijl vervuld is. Zijn grootste snelheid in Noordelijke rich ting was 452.177 K.M. per uur, dus «lechts ruim 27 K.M. beneden zijn verwachting. Nadat hij uit de Blue Bird was gestapt, weigerde Campbell inlichtingen te geven. Hij zeide tegen de journalisten: „Ga er zelf maar eens met een automobiel over, dan zal je zien hoe het is", en hij zeide het op de ma nier van een man, die zoo juist den dood on der de oogen heeft gezien. Nog niet tevreden. Sir Malcolm Campbell heeft gisteren ver klaard, dat hij zoo tevreden was over de prestatie van zijn Blue Bird, dat hij nog één poging wil wagen om zijn gemiddelde anel- neid op 300 mijl per uur te brengen. Den 15den Maart zijn de omstandigheden van het getij daarvoor waarschijnlijk het gun stigst en tot zoolang zal Campbell in elk geval nog te Daytona blijven Majoor Gard- ner, een zijner helpers, is het spoor van d.e Blue Bird op het strand nagegaan en daarbij is gebleken dat Campbell vier maal van het zand is afgeraakt, eenmaal over een afstand van bijna 9 meter! Paarden. De volgende data zijn vastgesteld, waar- op dit seizoen draverijen zullen gehouden worden op de ,ange baan: Rotterdam: 7, 14', 22 en 28 April, 5 en 30 Mei, 9 en 23 Juni, 7 Juli, 4, 18 en 31 Augustus, 15 en 29 September, 13, 20 en 27 October, 3, 10, 17 en 24 November. Groningen: 12 Mei, 2 en 30 Juni, 21 Ju'i en 22 September. Hilversum: 19 Mei, 16 Juni, 14 Juli, 11 Augustus en 8 September. Alkmaar: 18 Juli, 1 September en 6 October. Valkeveen: 10 Juni en 25 Augustus. Leeuwarden: 19 Juli Drachten: 30 Juli. Dammen. DAMCLUB „VORWAARTS". De A'kmaarsche damclub „Voorwaarts" heeit een onderling en wedstrijd gehouden; de resultaten waren tot nu toe: C. Bellem 14 10 2 2 22 1,57 H. 1 immerman 16 10 2 4 22 1,37 D. Homma 11 7 1 3 15 1,36 H. v. Wichend 12 7 2 3 16 133 H. Dehs 10 5 3 2 13 1§ A. Burgert 11 6 2 3 14 1# J. N. Mooy 12 7 1 4 15 1,25 W. oe Koning 8 5 0 3 10 1,25 J. Hemmelder 11 6 1 4 13 1,18 0-Woonijk 9 4 2 3 10 1,11 P. de Wijn 10 5 1 4 11 1.10 A. Hom 11 5 2 4 12 1,09 D Marees 14 6 3 5 15 1)07 Jb. Hagens 13 6 1 6 13 100 Jb. Ptnooy H 5 6 10 0,90 C. Massereeuw 6 2 1 3 5 0,83 |- Yos 10 3 1 6 7 0,70 F Appe 13 5 1 7 11 0,59 A van Weert 11 3 0 8 6 0,54 B. Luitjes 9 2 0 7 4 0,50 J Tellt.nan 10 2 0 8 4 0,40 D Berkhout 12 2 O 10 4 0,33 Jb v. d. Made 12 1 0 11 2 0,16 Donderdagavond j.1. speelde de d&m- c ib „D.O.S." uit Sint-Pancras een ne derlaagwedstrijd tegen „O N D." uit Obdam in Café Stadegaard aldaar. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: Jb Kooy (D.)-P. Dekker (O) 1—1; F. I.unst (D.)—J. Commandeur (O.) 20; Jb. Toepoel (D.)-P. Obdam (O.) 1—1; K. de Ruiter (D.)—G Stuit (O.) 2-0; D. Kloosterboer Czn. (D.)~N. Insing (O 2-0; P Peereboom (D.)—J. Dekker (O.) 2—0; J. Jongeman (D.j—P. Boret (O.) 2 0; C. Ivangh (D.)—P. Bakker (O0—2; J- Oud (D.)N. Paauw (O.) 20; G. Teuwland (D N. van Diepen (O, 2—0; Pv. d. Molen (D.)S. Koopman (O.) 1—1; J. Madderom (D.)—Jb. Groot (O.) 2 -0; K. Bakker Tzn. (D.)—W. Bakker (O.) ï—0; H Wiedijk (D.)—D Wester (O.) 2—0; P Kloosterboer Jzn. (D.)T. Commandeur (O) 0; C Hoogland (D)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6