Aqwda DUBBELSTER £aatste Betichten !PjxMnciaa£ Tlieuws JiecfUswAen Silnuiieuws Weecéeddit Stad en Onujeoing- ZITTING EERSTE KAMER. Vervolg departement van on derwijs, kunsten en weten schappen ZITTING TWEEDE KAMER. OVERDRACHT MINISTERIEELE PORTEFEUILLE. BELEEDIGING VAN HITLER. Op S.D.A.P.-verg. te TieL HET AMSTERDAMSCHE „TRIANON" FAILLIET. COLPORTEUR MISHANDELD. Zes maanden achten slot. DE KONINKLIJKE VERLOVING OFFICIEEL. Tusschen Prinses Ingrid en Kroonprins Frederik. MERKWAARDIGE ACTIE TE BELGRADO. Druk toch onwelkom cafébezoek. HEILOO Ij het soms strafbaar, dat een bouw ondernemer er ook nog een eigen idee op na houdt? BERGEH BROEK OP LANGEND1JK HEERHUGOWAARD Kantongerecht te Alkmaar. itDe 6-daagsche" en „Gamit" voor den kantonrechter- SO ENDETE EINE LIEBE. Theater Harmonie. HERBENOEMD. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkddag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, t/m. Woensdag, telkens des av. half 8, hoofdnummer So endete eine Liebe (rom.) Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De familie van mijn vrouw (kom.-sens. Hol- landsche film); hoofdrollen Johan Kaart Jr., Silvain Poons, Gusta ChrispijnMul der. Leeftijd boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 3, hoofdnummer De dubbelganger van Woronzeff (sens. rom.); hoofdrollen Brigitte Helm, Albrecht Schönhals, Hansi Knoteck. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Wat hun leven verwoestte (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 15 Maart. 7.30 uur, café Rozing te Heiloo, vergade ring candidaatstelling raadsleden voor een vrije lijst. (Ongecorrigeerd Vandaag wordt voortgezet de behandeling van de begrooting van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen voor 1935. De heer van Sas van IJsselt zegt, dat er verschil is van opvatting omtrent de be voegdheid der commissie van beroep bij ont slag van onderwijzers in verband met de ar tikelen 125 en 92 der L.O.-wet. Mevr. Pothuis-Smit bepleit voortzetting van cursussen voor landbouwhuishoudonder- wijs te Slootdorp in de Wieringermeer. De heer de Gijzelaar acht de reorganisatie van aan de rijksprentenkabinetten niet gemo tiveerd door de geringe bezuiniging. De heer de Jong bespreekt de toepassing van eenige artikelen der L.O.-wet. O.m. wenschte spreker vaste regelen voor de afvloeiing van onderwijzers en een cen trale commissie van beroep. Hij betoogde, dat het onjuist is, als zou bij de concentratie het bijzonder onderwijs zijn ontzien. Wat de spellingkwestie betreft, men oordeele niet te scherp, voordat de mi nister zijn beleid nader heeft verdedigd. I het zoo vreemd, dat het jonge ge- sl cht anders leert schrijven dan wij doen? De minister wilde orde brengen in den spellingchaos. Is dat nu dictato riaal optreden? De begrooting van het landbouw-crisis- fonds wordt hedenmiddag goedgekeurd met 61 tegen 9 stemmen. De heer Duymaer van Twist (a.r.) roept uit: Een mooi stel, die 9! Aan de orde is het wetsontwerp tot con- tingenteering van den invoer van steenkool en stikstofhoudende meststoffen. De heer Krijger (r.k.) keurt de houding der regeering ten opzichte van de kolenconventie goed. Hij is ook voorstander van een centraal verkoopkantoor. De neer Wijnkoop (comm.) zegt, dat de contingenteering niet de resultaten had, die men er van verwac' tte. Hij wijst erop, dat onze particuliere mijnen in Duitsche en Fransche handen zijn en men nu steun vraagt van de Nederlandsche regeering. De ze mijnen zeggen wel over de laatste jaien verlies te hebben geleden, maar welke con trole hebben wij daarop? Een centraal ver koopbureau beteekent, verhooging van den prijs der brandstoffen. De particuliere mijn- oezitters dienen zelf te zorgen voor handha ving der loonen en de regeerin~ dient in die richting pressie uit te oefenen. De neer Wijnkoop dic:.t een motie in, de regeering vragende pressie uit te oefenen ten einde te komen tot intrekking van aangekon digde verslechteringen ontslagen tegen te gaan en in te voeren den 7- en 6-urige ar beidsdag zonder loonsverlaging. De heer Drop (s.d.a.p.) meent, dat van ver dergaande contingenteering niets te verwach ten is. Autarkie op kolengebied is dwaasheid. Spr. is ook van meening, dat er van de loonen niets af kan, maar merkt op, dat men daar mede niet uit de moeilijkheden is. Bij de ratio nalisatie heeft men het element van de levens positie van de mijnwerkers uit het oog ver loren. De minister-president dr. Colijn heeft hedenochtend 11 uur de porte feuille van waterstaat overgedragen aan den nieuwen minister van wa terstaat van Lidth de Jeude. Dr. Colijn heeft hedenochtend op het dep. van waterstaat afscheid genomen van de hoofdambtenaren van dit departement en hen aan den nieuwen minister van waterstaat jhr. ir. van Lidth de Jeude voorgesteld. Tijdens de gisteravond vanwege de s.d.a.p. te Tiel gehouden vergadering, waarin als spreker optrad het Tweede Kamerlid ds. Fa- ber, werd de debattcr R. J. Brugman, commu nistisch lid van de Provinciale Staten van Gelderland, door de politie gearresteerd we gens opzettelijke beleediging van het hoofd van een bevrienden staat (art. 117 van het Wetboek van Strafrecht). De betreffende passage luidt als volgt: „Hindenburg legde de macht in handen van den moordenaar Hitier". Brugman is hedenmorgen ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld. De Amsterdamsche rechtbank ver klaarde heden in staat van faillisse ment de N.V. Exploitatie Maat schappij „Trianon", (Restaurant „Trianon") te Amsterdam. Tot rechter-commissaris is be noemd mr. Ruys en tot'curator mr. J. G. Steneke. Een 45-jarige Zaandammer stond 14 da gen geleden voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens mishandeling van een colpor teur der N.S.B., dien hij in den nacht van 30 November op 1 December 1934 met een schop zwaar lichamelijk letsel had toege bracht. Verdachte, die alles had ontkend, werd tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch luidde acht maanden. Hedenmiddag is de verloving van Prinses Ingrid van Zweden met kroon prins Frederik van Denemarken offi cieel aangekondigd. De datum van het huwelijk is nog niet vastgesteld. Prinses Ingrid, die in 1910 geboren is, is de eenige dochter van kroonprins Gustaaf Adolf van Zweden en wijlen prinses Margarethe van Engeland. Kroonprins Frederik is in 1899 geboren. Terwijl in het algemeen caféhouders hun établissementen graag vol zien, heeft dezer dagen de eigenaar van een chicste café's van Belgrado een ver zoek tot de politie gericht hem tegeii al te druk bezoek te vrijwaren. Eenige da gen geleden kwamen tegen drie uur 's middags vele eenvoudige, doch be hoorlijk gekleede personen zijn café binnen en namen plaats aan de tafel tjes, zoodat kort na drie uur geen stoel meer onbezet was. De gasten bestelden de goedkoopste consumpties, die op de kaart te vinden waren, in het algemeen binnenlandsch mineraalwater, en had den buitengewoon veel tijd noodig om deze consumptie te gebruiken, 7. odat het café tot tien uur 's avonds geheel vol bleef. Het gevolg was, dat toen de bv.ter-gesitueerde bezoekers en stamgas ten, die tusschen drie en tien uur het café plegen te bezoeken, arriveerden, zij geen plaats meer konden vinden en on- verrichterzake het café moesten ver laten. Hetzelfde geschiedde de volgende da ge: zoodat de eigenaar zich verstoken zag van de inkomsten der grootere en duurdere verteringen van zijn vaste clientèle, waaruit de bedrijfskosten ge dekt kunnen worden, en welra ontdekte, ('at dit geen toeval was, doch een welbe wuste en georganiseerde actie van den Bond van Hotel- en Cafépersoneel. De dagelijksche bezoekers, die zonder winstgevende consumptie den geheelen dag de stoelen bezet hielden, bleken werklooze kellners met hun vrouwen te zijn, die gestuurd werden door hun or ganisatie, welke geruimen tijd reeds een vergeefsche actie bij den betrokken caféhouder had gevoerd voor de beta ling van redelijke loonen aan zijn per soneel. Toen de normale loonactie was mislukt, nam de vakbond zijn to.vlucht tot deze list. De eigenaar van de zaak wendde, zoo dra hij de list had doorzien, zich om hulp tot de politie, doch aangezien de ongewenschte gasten zich rustig en zelfs voorbeeldig gedroegen en hun goedkoope consumptie normaal betaal den, moest de politie het verzoek om hulp afwijzen. Nu de actie doorzien is, deelt de kellnerscrganisatie mede, dat zij het experiment zal voortzetten en dat andere vakbonden zich bereid hebben verklaard werkloozen beschikbaar te stellen voor cafébezoek. De heer J. M. van Veen verzoekt ons opname van het volgende naar aanlei ding van de bespreking in den Raad bij wien hij zich beklaagde over tegenwer king van B. en W. bij zijn bouwplannen, welke door de adviescommissie te Am sterdam niet goedgekeurd zouden zijn. In deze mededeelingen zoo schrijft hij ons - word ik als een leugenaar beschouwd en ik wensch zulks uitdruk kelijk tegen te spreken, en wil desnoods met een schrijven van B. en W. aantoo- ne^. dat steeds zij het zijn, die drie maal met veel veranderingen van zeer ver schillenden aard afkeuring adviseerden. Ik houd vol en wil de Adviescom missie als getuige laten oproepen om t/> verklaren, dat mijn bouwplan goed gekeurd is. Ik bedoel de Adviescommis sie te Amsterdam, en als deze steeds ter zijde wordt gezet, is het beter haar ge heel uit te schakelen. De Adviescommissie te Amsterdam teekende zelf twee dakramen op den kap, dat was de heer Van Goch, terwijl B. en W. ijzeren dakramen voorschrij ven De heer van Veen spreekt verder over een persoonlijke veete tusschen hem en den heer Opdam. Zelfs, zegt hij, nu er weer een bouwplan was ingezonden volgens schets van de Adviescommissie te Amsterdam, is dit Maandag al 3 we ken ten gemeentehuize zonder dat er bericht komt. Van goedkeuring zal aldus de heer Van Veen wel weer geen sprake zijn. *De Bloemieten-patroonsvereeniging hi >ld Donderdagavond vergadering in café van Gemeren, onder voorzitterschap van den heer C. Bruin uit Alkmaar. In bespreking kwam de vergadering, ge houden op 2 Aug. in Alkmaar. De aan» /ezigen stelden vast, dat de heer Dogge- naar, op wiens verzoek de vergadering was uitgeschreven, de leden niet voor do kosten k 12.50 kon aansprakelijk stellen. Het was bij de opening gezegd dat men geen kosten voor rekening der vereniging kon nemen. Ingekomen was een verzoek ven den christelijken bond van arbeiders in het tuinbouw- en bloemi6tenbedrijf, m sa menwerking. Besloten werd om 29 Maart met de hoofdorganisatie te ver gaderen. Van de Sierteelt-centrale was bericht ontvangen dat de organisatie tot do centrale was toegelaten. Nu zal men spoedig overgaan tot het uitreiken van ventvergunningen. Van de gemeente Alkmaar kwam bericht omtrent het ventvraagstuk met het bekende resul taat. De vergadering besloot om aan den raad van Alkmaar te verzoeken om den o- gebreidelden handel in tuinbouwarti- kelen, Zaterdags op het Hofplein te Alk maar, te verbieden. Besloten werd om via de hoofdorgani satie te pogen tc verl. rijgen dat 't onge breidelde venten in Alkmaar een einde neemt. Van Limmen komen 42 venters, van Akersloot 5, van Heiloo 12 en in Alkmaar zijn slechts 14 venters. Dat deze toestand ongehoord is en weinig getuigt van den vooruitzienden blik van den raad van Alkmaar, voor e'.gen bur gers, spreekt boekdeelen. Besloten werd om den heer Presser, voorzitter van den Bond van Markt kooplieden te Amsterdam, hier een spreekbeurt te laten vervullen, te meer omdat vele venters niet eens ge organiseerd zijn. Tevens werd in prin cipe besloten tot samenwerking met de afd. Heiloo. Dankbaar werd gememo reerd dat de gemeente Heiloo 10 sub sidie gaf voor de Floraliatentoonstelling 1935. Na rondvraag volgde sluiting. Het Nieuw-Schouwtooneel, artistieke lei ding Ko van Dijk en Frits Bouwmeester, geeft 22 Maart a.s. voor den Berger Kunst kring het non-stopspel in 20 tafreelen „De Fakir" van Jan Lamers en S. de Vries Jr. In dit stuk maakt men kennis met de men- schen van nu, die zich nog steeds laten beet nemen door waarzeggers en z.g. occultisten De ongewenschte gevolgen, voor velen, die zonder hun bijgeloovigheid gelukkig konden zijn, worden in dit stuk scherp belicht. Twintig artisten vertolken het stuk en een bijzonder goede vondst kan het genoemd worden om in de éntre-actes de bekende ac cordeonist Jan Volmer te laten optreden, die prachtig spel te zien «reeft met Lou Ezerman hls surveilleerend politieagent. Door de S.D.A.P. is de navolgende lijst opgemaakt voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing: 1. P. v. d. Molen, 2. Alb. Kaas, 3. Aid. Bakker, 4. J. Vink, 5. J. Vinkv. d. Bosch, 6. P. Stam, 7. L. Witsel»—Spaaij. Een dezer dagen passeerde een dus danig hoog opgeladen vrachtauto met stroo deze gemeente, dat meerdere huisaansluitin gen aan het laagspanningsnet benoorden de Halte M'ddenweg werden vernield. Een verboden loterij? He-den werden twee zaken behandeld betreffende overtreding der Loterijwet en wel in de eerste plaats tegen 3 inke- liers uit Schagen, de heeren J. N. Schene, C. D. Schmalz en J J. de Moei. die de commis-ie van uitvoering hadden gevormd van de winkelweek in Schagen, g naamd „de Zesdaagsche" en waaraan was verbonden in navolging van de „Gamit" een soort van wedstrijd dSor middel van letters, die samen één woord v^mden. Daarna warden aan deze n- z nders door middel van het z.g n d van vontuur de prijzen toebedeeld. Deze z.g. loterij was georganiseerd na overleg met den ambtenaar, die in den op/.et niets strafbaars zag. doch zich overigens alle rechten voorbehield bij eventueele klachten of last van regee- ringswege. Die moeilijkheden bleven niet uit en nu was de ambtenaar wel verplicht ex- officia een vervolging it. te stellen, zoo wel tegen het comité van de Gaini' als tegen de Schager Zesdaagsche. Voor het trio uit Schagen opponeerde heden mr. Buiskool uit Schagen. Na vaststelling van de feiten, die wer den toegegeven, kwam al spoedig de ambtenaar aan het voord, die in een uitgebroid requisitoir, dat echter meer het karakter droeg van een pleidooi, zijn onveranderd standpunt in deze zaak uitvoerig belichtte. Met nadruk wees mr Tack op „Het Leven" dat geregeld wekelijks wedstrijden van dergel ijken aard uitschrijft en waartegen nimmer een vervolging werd ingesteld. THEODORUS NIEMEIJER GRONINGEN Voorts bracht de ambtenaar ter spra ke dat de Hoog© Raad niet geheel con stant was in deze materie, aangezien aan vankelijk prikplanken en 't populai re „kienen" onvervolgd bleven, d:>ch toen een en ander al meer in een misbruik ontaardde, volgde het verbod. De ambtenaar bleef ook hier zijn raee- ning getrouw, dat geen overtreding in u ,n zin der loterijwet had plaats gehad en requireerde alzoo ontslag van rechts vervolging, subs. vrijspraak. Mr. Buiskool, wien het gras voor de voeten grootendeels was weggemaaid, bracht nog eenige onaangevoerde pun ten ter sprake en sloot zich aan bii dit requisitoir. Pleiter stelde in het licht dat he hier gol.t een geoorloofd systeem, bedacht door den middenstand om in deze moeilijke tijden het hoofd boven water te houden. Hierop werd behandeld de zaak con ti a do Gamit waarvoor als verdachten waren gedagvaard de heer V. Keijsper, A. Burger en H. Lind. Geen van drieën was verschenen. Als gemachtigde voor V. Keijsper was verschenen mr. Smal, die ook hee' veel vergeefsch werk van de zaak had ge maakt daar toch na hetgeen door den ambtenaar en mr. Buiskool was ge oreerd, niet veel meer voor de verdedi ging overbleef. Ook hier werd gevorderd ontslag van rechtsvervolging. De Kantonrechter zal a.s. Vrijdag schriftelijk vonnis wijzen. De Weensche actrice Paula Wessely heeft men in ons land alleen nog maar in „Mas kerade" kunnen bewonderen. Een merkwaardig toeval is dat de man die haar ontdekte en haar eerste film regis seerde in So endete eine Liebe haar partner is, nml. Willy Forst. Deze prachtfilm loopt vanaf hedenavond in de Harmonie. Wij geven er de volgende persstemmen van weer. De Telegraaf: Willi Forsthet is een superieur ge noegen dezen droomer van het projectiedoek deze slanke jonge man met het melancho lieke gezicht en de languissante bewegingen wederom als speler te zien, onder regie van Karl Hartl, die van deze film een prachtige, gave rolprent gemaatk heeft. Paula Wessely is de incarnatie van alles, wat een vrouw aan schoone innerlijkheid naar buiten kan spelen zij heeft die aan biddelijke zachtheid, die onbevangenheid dat reine, onbaatzuchtige, die echt vrouwelijke praedispositie voor het lijden, die iemand plotseling veroveren en voor altijd haar partisan, haar vereerder doen zijn die door geen Schmiere en geen mislukkingen te verdringen vereering wekken, door geen nieuwe sterren te verbleeken. Een prachtig ensemble Ja, het is een genoegen, een film te signa- leeren, die zoo van begin tot einde harmo nieus is en schoon. Nieuwe Rotterdamsche Courant: Wel, als een dergelijke film niet stormenderhand Europa zou veroveren, dan kunnen de bioscopen wel sluiten. Het is niet moeilijk, deze film succes te voorspellen, maar dit succes is dan ook in elk opzicht verdiend en men begint te geloo- ven, dat de Europeesche film de Amerikaan- sche nastreeft en langzamerhand in een be langrijk hooger stadium komt, niet alleen in technisch opzicht, maar vooral ook naar inhoud. De opzet van „So endete eine Liebe" de prachtige, gespannen en daarbij toch doodeenvoudige dialoog maakt dit voor alles tot een film van zeer goeden huize, en te mid den van het huidige repertoire zegt dat nog al wat. Karl Hartl's cemara-behandeling is daarbij zoo habiel en zoo virtuoos tevens, dat de film van het begin tot het einde op een niveau blijft: een hoog niveau. Er zijn prach tige contrast-montages in, voorts een uiterst subtiele zorg voor het detail, zoowel het psy chologische als het historische en het ver baast en verrast stellig bij een zoo op effect belusten regisseur als Hartl, men is er in ge slaagd onder de Oostenrijksche spelers een bezetting te vinden, die behalve voor suave spel tevens voor een voortreffelijke realiteits- illusie zorgt Van deze spelers staat Paula Wessely vooraan. Zij vertolkt deze 19-jarige Marie- Louise met een zuiverheid en een innerlijke noblesse, die zij een zoo merkwaardig en zoo positief on-schoone filmactrice in zulke rollen kan leggen. Weik een vorstelijk heid van houding, welk een intenze vrouwe- lijkheid tot in de vingertoppen! Naast haar geeft W. ly Forst een met minder sterke creatie als hertog Franz van Modena een fijn en ingetoomde karakterrol Dit is Forst op zijn best, zonder uitbundigheid maar volkomen en geraffinneerd natuurlijk' Men merkt echter in de schoone harmonie Ret!ef1 n-iet T dat de ganzen van tooneel en film in elkaar overvloeien, men waardeert deze kostelijke tafereelen van het Oostenrijksche hof, verbannen naar een zomerKasteel in Hongarije, waar de arme zieke keizerin Luigia (een pracht van een rol naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,8 m.M. te Warschau. Laagste barometerstand 752,3 m.M. te "verwachting, geldig tot den avond van 16 Maart: Zwakke tot matige later wellicht toene mende zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind; toentmende bewolking; aanvankelijk nog weinig of geen regen; zachter des nachts. Weeroverzicht. De hooge druk heeft haar centrum reeds naar Polen verplaatst en trekt zich verder uit Scandinavië terug. De depressie op den oceaan wordt dieper en begint zich over de Britsche eilanden en IJsland uit te breiden, terwijl bij de Azoren de barometer stijgt In Scandinavië is de vorst in het noorden nog toegenomen en een groot deel van het vaste land had nog Biscaye, die overdag voor zacht weer plaats maakt. In zuid-Frankrijk is de temperatuur gestegen. Op de Britsche eilanden neemt de bewolking toe en bij Ier land viel reeds regen. Overigens valt alleen neerslag in noord-Scandinavië. Het einde van de fraai weer-periode kan echter binnen één of twee dagen worden ver wacht, waarbij 's nachts hoogere, overdag iets lager temperatuur te verwachten is met af en toe regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.28 uur licht op. van Rosa Stradner met een hoogtepunt als zij in het koortsvisioenen den gehaten naam van Napoleon fluistert) met haar kinderen en pleegkinderen woonten als contrast van de zeer fraaie en meestelijk geregisseerde tafereelen in het vormelijk paleis te Weenen, waar slechts de arme vernederde keizer ver blijf houdt, en deze keizer Franz is ook al weer een subliem stukje romantisch en edel tooneelspel onder de handen van den begaaf den acteur Franz Herterich: tragisch en ver fijnd van uiterlijk en met een melodieuze stem, waarbij het zachte Weensche acctnt zoo voortreffelijk past. Rotterdamsch Nieuwsblad: kort en bondig zij vooraf vastge steld, dat „So endete eine Liebe", imposant, fascineerend, grandioos van opzet, mooi ge speeld, ontroerend is. Het Volk: „Triomf van Paula Wessely. De film is een nieuw bewijs voor het dramatisch talent en de allen veroverende persoonlijkheid van Paula Wessely Katholieke Illustratie: „De film „So endete einde Liebe" behoort dan tot de weinigen, die beantwoorden aan de verwachtingen, welke de filmreclame heeft gewekt." Het Algemeen Handelsblad: „So endete eine Liebe" in haar genre een meesterstuk. Willi Forst is in deze film een openbaring, een groot tooneelspeler, die al dadelijk in druk maakt door zijn stil spel. Gustaf Gründgens heeft nier een bijzonder zware opdracht schitterend volbracht. Hij maakt van deze creatie bepaald iets grootsch en zij is dan ook de glansrol van zijn car rière. NAAR HET HUIS VAN BEWARING GEBRACHT. Gistermorgen is een persoon overgebracht naar het Huis van Bewaring alhier tot het ondergaan van enkele dagen hechtenisstraf, waartoe bij stond gesignaleerd in het Alge meen Politieblad. BELEEDIGING. Gisternamiddag maakte één der personen, die zich in verband met het bouwconflict in de Eikelenbergstraat ophielden, zich schuldig aan beleediging van een politie-ambtenaar. Hij is naar het bureau van politie overge bracht. Later op den avond is hij weder op vrije voeten gesteld. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Bij kon. besluit is herbenoemd tot burge meester der gemeente Bergen (N.-H.) mr. H. D. A. van Reenen, aldaar. UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Op de griffie der Arrondissementsrecht bank, alhier, zijn heden gedeponeerd de uit- deelingslijsten in de volgende faillissementen: le. Corn. Spruit, handelsreiziger te Heiloo met een uitkeering van 61.345 pCt. 2e. Wed. M. Bos-Slikker te Opperdoes met een uitkeering van 5.425 pCt. 3e. G. W. Noot, landbouwer te Schager- brug, met een uitkeering van nihil. EEN AFSCHEID VAN „DE HALTER". Woensdagavond hield de gymnastiekver- eeniging „De Halter" haar jaarvergadering ir hotel „London" en op die vergadering heeft iets plaats gevonden dat even onder de aandacht gebracht moet worden. Op deze vergadering werd n.1. door het bekende lid, den heer H. Jonker, het besluit genomen te bedanken als le secretaris. Hij meence, dat nu de tijd gekomen was, om zijn iunctie aan jongere krachten over te

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2