Qemeenietaden WINKEL Puadecuèciek Provinciaal TUtnm GROOTSCHERMER op verschillende dagen blootgestaan aan den druk van verkoopen, die het koerspei' opnieuw belangrijk hebben verlaagd. Men had hierbij voornamelijk te doen met den terugslag van een plotselinge scherpe da ling der katoenprijzen, waarmede tevens een prijsval op de graanmarkt gepaard ging. Op geruchten, volgens welke de regeering op het punt stond, de op katoen verstrekte voor schotten stop te zetten, daalde de katoen- noéering met bijna 11 dollar per baal. On danks officieele tegenspraak van deze ge ruchten is slechts een zeer gering herstel ingetreden; evenals op zoo velerlei ander gebied blijft ook de houding van de regee ring ten opzichte van de katoenmarkt on zeker, zooaat men rekening moet houden met de mogelijkheid van onaangename verras singen. Het bericht, dat de Amerikaansche regee ring van de „winst", die zij bij de devaluatie van den doller op de goudvoorraden ge maakt heeft, 675 millioen zal gebruiken voor aflossing van de 2 pCt. Consols en de 3 pCt. Panama-obligatiën heeft weinig in vloed op de stemming der New-Yorksche beurs gehad, al wordt deze maatregel, die tot een uitbreiding van de biljettencirculatie leidt, door de inflationisten toegejuicht. Be halve door de daling der katoen- en graan prijzen wordt de fondsenmarkt echter ook gedrukt door de economische inzinking. Spoorwegaandeelen waren opnieuw lager, zoowel tengevolge van de onbevredigende ontvangstcijfers en de niettemin op 1 April ingaande verdere loonsverhooging met 5 pCt. als wegens de vrees dat het ingrijpen der regeering in het spoorweg-vraagstuk ge paard zal gaan met het verlangen van finan- cieele offers van .aandeelhouders en wellicht ook van obligatiehouders der Amerikaansche spoorwegmaatschappijen. Openbaar nutsbe drijven hadden te lijden van de nadere me- dedeelingen van president Roosevelt omtrent de controle, welke hij op de openbaar nuts bedrijven wenscht ie laten uitoefenen, waar door deze sterk in hun bewegingsvrijheid zullen worden beknot. Zoo werkte alles er toe mee, om de reeds gedeprimeerde stem ming der New-Yorksche beurs nog ongunsti ger te maken. De Europeesche beurzen hebben zich bij de flauwe houding van New-York aangeslo ten. In verhouding tot de koersverliezen, die elders werden geleden, hebben de meeste noteeringen op de Amsterdamsche fondsen- markt nog goed weerstand geboden. De han del is opnieuw sterk ingekrompen, omdat zoowel het publiek als de beroepshandel on der de tegenwoordige onzekere verhoudingen weinig durft te ondernemen. Later trad eenig koersherstel in. Van industrieele fondsen waren aandeelen Philips' lager op de publicatie der uitvoercij- fers voor Februari, die zoowel voor radio artikelen als voor gloeilampen een verdere daling te zien geven. Aan radio-artikelen werd voor een waarde van 2.80 millioen geëxporteerd, tegen 3.58 millioen in Janua ri, aan gloeilampen 428000 te<ren 442000. In de eerste twee maanden van dit jaar teza men werd aan radio-artikelen voor 6.38 millioen geëxporteerd, wat slechts weinig meer is dan de export in een enkele maand gedurende het laatste kwartaal van 1934. Toch mag men hieruit niet al te ongunstige conclusies trekken. Het laatste kwartaal van een jaar geeft altijd een belangrijke toene ming van de bedrijvigheid te zien, waarop dan onvermijdelijk een inzinking in de eerste maanden van het nieuwe jaar volgt. Ook voor dit jaar valt dit seizoenverschijnsel waar te nemen. De daling van den uitvoer van kunstzijde in Januari heeft plaats gemaakt voor een aanmerkelijke toeneming in Februari, n.l. van 528 ton ter waarde van 1.008.000 tot 686 ton ad 1.34 millioen. Ook de gemiddel de prijs per K.G. uitgevoerde garens is der halve gestegen, en wel van 1.91 tot 1.961/;. Voor kunstzijde plegen de eerste maanden van het jaar juist gunstig te zijn, zoodat deze toeneming van den export op zich zelf weinig zegt voor de algemeene po sitie van de kunstzijde-industrie. Het vorige jaar was de export van kunstzijde-garens in Februari nog aanmerkelijk grooter dan dit jaar, n.l. 760 ton ter waarde van 1.50 mil lioen. Aandeelen Aku zijn in de afgeloopen week slechts betrekkelijk weinig in koers te- ruggeloopen. Aandeelen Ned. Ford hebben eenige ver betering kunnen boeken op de publicatie van het jaarverslag, hoewel dit op zich zelf niet buitengewoon gunstig is. De netto-winst is van 629.587 tot 463.568 teruggeloopen. Dat niettemin een dividend kan worden uit gekeerd van 12 pCt. (waarvan reeds 5 pCt. ad interim betaald) over het gereduceerde kapitaal van 3 millioen tegen 6 pCt. vorig jaar over een kapitaal van 5 millioen is te danken aan het feit, dat een deel van de af schrijvingen kan worden bekostigd uit het opgeloopen winstsaldo uit vorige jaren, dat hierdoor van 948.834 tot 899.575 is ver minderd. De omzet van de Nederlandsche Fordfabrieken is in 1934 wederom grooter geweest dan in het voorafgaande jaar, doch de prijzen zijn verder gedaald. Aandeelen Unilever konden zich vrij goed in koers hand haven, nu ook de Pondenkoers op het ver laagde niveau geen verdere belangrijke fluc tuaties heeft ondergaan. In de cultuurafdeeling is wederom weinig omgegaan. Rubberaandeelen ondervonden nog den ongunstigen invloed van de nieuwe waardevermindering van het Pond, die niet gepaard is gegaan met een overeenkomstige stijging van den in Engelsche valuta luiden den rubberprijs. Daarentegen konden tabaks- aandeelen eenige verbetering boeken op be richten, volgens welke er groote kans zou bestaan op een verlaging der hooge invoer rechten op tabak in Amerika. De binnenland- sche tabaksproducenten aldaar zouden hun verzet tegen zulk een verlaging, die door de Amerikaansche fabrikanten gewenscht wordt, hebben opgegeven. Suikeraandeelen zijn bij gebrek aan belangstelling in koers ingezakt. Ook aandeelen Koninklijke Petroleum liepen in koers terug. De groote Mexicaansche on dermaatschappij van de Koninklijke Shell, de Mexican Eagle, heeft in hooger beroep een proces verloren, waardoor zij gedwongen wordt tot betaling van een groote schade loosstelling aan een andere petroleummaat- schappij voor het gebruik van bepaalde pe- troleumbronnen. De Mexican Eagle zal het proces thans voor de hoogste instantie bren gen, doch de uitspraak schijnt weinig zeker te zijn. De Vereeniging voor den Effectenhaude heeft thans toch in de gronden, waarop de uitspraak van het Haagsche Gerechtshof in zake de goudclausule van de Koninklijke en de Bataafsche steunde, punten gevonden, waardoor cassatie mogelijk is gebleken, zoo dat deze zaak nogmaals ter behandeling zal komen. De kwestie der goudclausule is op nieuw in het middelpunt der belangstelling komen te staan, zoowel door de deze week gehouden pleidooien in het proces tegen de gemeente Rotterdam inzake haar 6 pCt. dol- larleening als wegens een door beleggers buiten Amerika op touw gezette actie, om aan de Amerikaansche autoriteiten te bewijzen, dat betaling van rente en aflossing van lee ningen met goudclausule op papierbasis ern stige benadeeling van hun financieek belau- gen betëekent. De onzekere toestand op valuta-gebied is aan onze beleggingsmarkt niet geheel voor bijgegaan. De stemming was in het algemeen mat en de koersen zijn hier en daar kts te ruggeloopen. Van ernstige onrust was echter niets merkbaar. Afgewacht dient intusschen te worden, of onder deze omstandigheden de nieuwe aangekondigde 3% pCt. gemeente- en provinciale leeningen wel evenveel succes zullen hebben als de voorafgaande. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Philips 222, 215%, 2163/4, 220%; Unilever 83,841/4, 82%, 84; Ned. Ford 242, 241, 24414, 242 1/4; Aku 32, 30 7/8; Bethlehem Steel 1515/16, 14 9/16, 151/8; U.S. Steel 19, 17 9/16, 18; General Motors 17 13/16, 167/16, 16 15/16; Kon. Petroleum 1351/4, 132 1/4, 134%; Handelsver. Amsterdam 166. 164, 166; Amsterdam Rubber 92 3/4, 901/4, 92 7/8; Hessa Rubber 83, 83%, 84; Oost Java Rubber 1141/4, 108%, 111%; Deli Batavia Mij. 139, 146, 1471,4; Deli Mij. 134%, 138, 137; Senembah 1351/4, 138, 13814; 2% pCt. N.W.S. 82. 81. 81 15/16; 3% pCt. Nederland 100 7/8. 101; 4 pCt. Amsterdam 100, 99 3/4, 99 15/16, 100; 3V4' pCt. 's-Gravenhage (1906) 100, 99 3/4; 4 pCt. Kon. Petroleum 63, 643/4; 6 pCt. Rotterdam 72%, 70 3/4, 72. Donderdag vergaderde de raad. De voorzitter richtte een bijzonder woord van welkom tot den heer Kamp, die na een langdurige ingesteldheid weer aanwezig was. Mededeelingen. In verband met eer ge dane poging om de te behalen rente voor loo- pende leeningen terug te brengen tot 4 1/4 pet., is door de meeste geldschieters in gun- stigen zin beantwoord. Door de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen en de Eerste Nederlandsche zijn daaraan echter voorwaarden verbonden in verband met de te wijzigen overeenkomst. De Spaarbank te Deventer is niet bereid haar gesloten over eenkomst waarbij vervroeging van aflos sing is uitgesloten, te herzien. Van het kroondomein was eveneens be richt ingekomen, dat het verzoek om rente verlaging wordt afgewezen. B. en W. stelden voor de toegestane ver laging te aanvaarden met eventueel noodige wijzigingen der overeenkomsten. Aldus besloten Ingevolge een in de raad gestelde vraag ten opzichte van de vastrechtberekeningen door boerderijen heeft een onderhoud plaats gehad met het P. E. N Stond de gemeente op het standpunt dat in 1930 was overeen gekomen dat voor Winktl gedurende de eerste 10 jaren afstand werd gedaan van het recht van reductie en de aangeslotenen voorts gelijkelijk in aile rechten zouden deelen, de directie van hei P. E N. stond op een ander standpunt, n.l. dat onverande -d dienoe te blijven gedurende de eerste 10 jaren, de vastrechtbasis, welke heeft gediend voor de berekening der stichtingskosten. De directie was echter bereid een wijzi ging van hun standpunt in den geest van dat der gemeente te overwegen en te be spreken met Ged. Staten. Als tegenprestatie voor deze tegemoet komende houding vroeg men van het ge meentebestuur te willen bevorderen dat de nog niet aangesloten perceelen zich ook bij het P. E. N. zouden aansluiten, welke mede werking werd toegezegd Nadere afwikkeling dient te worden afge wacht. In verband met de stichting van den pro vincialen weg Niedoroer VerlaatAartswoud heeft een onderhoud plaats gehad met ver tegenwoordigers van den provincialen water waterstaat over de voorziening van arbeids krachten daaraan. Aan den aannemer zal de verplichting worden opgelegd 90 pet. der arbeidskrachten te betrekken over de ar beidsbemiddeling der betrokken gemeenten, Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Hoogwoud en Winkel, die elk 1/4 zullen leveren. Ver wacht wordt 14 15 arbeiders per gemeente Het loon wordt gesteld op f 0.30 per uur Regenverlet 80 pet. van het vastgestelde loon. Verwacht mag worden bij uitvoering in accoordwerk een loon van pl m. 17 per week, terwijl het werk pl.m. Mei zal begin nen. Door B. en W. is bepaald dat de stem ming voor leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 19 Juni 1935. De candidaatstelling heeft plaats 14 Mei 1935. Na ingekomen bericht van de Heide Maat schappij moesten de bij de werkverschaffing geplaatste arbeiders in de Wieringermeer vanaf 21 Februari 1935 worden vervoerd per autobus, aangezien de afstand tot het werk meer was dan 15 K.M. Gezien de zeer korte termijn, waarop dit bericht wero ge daan, kon geen ander overleg worden ge pleegd, dan met de H A.B.0 te Winkel en hei door haar gedane aanbod worden aan vaard en begonnen werd met een bus van 30 personen tegen 75 per week. Na enkele dagen bleek, dat het getal te vervoeren per sonen voor één bus te groot was en een Onze Tweede Maart-Opgave. feil Kruiswoordpuzzle. Deze puzzle was nog lang niet gemak kelijk en velen hebben er dan ook heel wat werk aan gehad. Hun volharding word echter ruimschoots beloond. Hiernaast vindt men het volledig in gevulde diagram. Onze Nienwe Opgave. (No. 3 der Maart-serie). Optellen en aftrekken. Twee getallen van negen cijfers zijn hieronder in letters gegeven, eerst in den vorm van een optelling, daarna in den vorm van een aftrekking Dezelfde letters stellen steeds dezelfde cijfers voor. 1. 2. Optelling. DBHMSANHD ADSSBMNLS MP N L D H MM K Aftrekking. DBHMSANHD ADSSBMNLS PHSPMDNSM Gevraagd wordt deze twee sommen in cijfers in te zenden. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 22 Maart aan den Puzzle Redacteur van de Alkmaarsche Courant. tweede bus moest worden ingelegd. De af stand van Winkel tot de verzamelplaats der tewerkstelling bedraagt pl.m 16 K.M. en ter voorkoming van deze abnormaal hooge ver voerkosten is in overleg met en onder gi^ed keuring van den inspecteur der rijkswerk verschaffing bepaald, dat vanaf Maandag 11 Maart 1935 de zomerafstand is ingetreden en 20 K.M. mag worden afgelegd, waarvoor de rijwieltoeslag wordt toegepast. De heer Raven deelde mede, dat door be middeling van het hoofdbestuur de inspec teur is opgebeld, doch deze gaf te kennen, dat hem van een afwijkende regeling voor Winkel, niets bekend was. De heer van Zoonen merkte op, dat in de vergadering van wethouders werd gespro ken over rijwieltoeslag, doch op het hun toe gezonden bericht stond daar niets van in. Beter had spr. het gevonden, als er vooraf overleg was gepleegd met de menschen. De voorzitter deelde mede, dat het ant woord van den inspecteur hem bevreemdde, eerst is er telefonisch over gesproken en daarna heeft een persoonlijk onderhoud plaats gehad. De rijwieltoeslag wordt uitgekeerd. Persoonlijk met de menschen overleg plegen, was misschien een goede weg ge weest, doch als het nu niet goed gegaan is, hebben we ons vergist. De heer Brugman merkte op, dat dan aan deze vergissing mede schuldig is de wet houder van Zoonen, dat met de voorge stelde regeling ook accoord ging en met geen enkel woord heeft gesproken over overleg plegen. De heer Raven stelde voor, de autobussen weer te laten loopen tot 30 Maart a.s. Dit voorstel werd met 5 tegen 2 stemmen ver worpen. Door het Hoogheemraadschap Noordhol- ands Noorderkwartier is medegedeeld, dat volgens de opvatting van het Dep. van Waterstaat de destijds gesloten overeen- comst tusschen genoemd Hoogheemraad schap en de gemeente, inzake overname, be leer en onderhoud van wegen een wijziging dient te ondergaan. Als voorwaarde dient daaraan te worden verbonden dat de gemeente betaalt het ge- heele bedrag der kosten van onderhoud enz. zijnde 9575. Het Hoogheemraadschap restitueert aan de gemeente 2900 per jaar, zoodat de bij drage der gemeente ad. f 6675, gelijk blijft. Deze wijziging behoeft nog de vaststel ing van de vergadering van hoofdingelan den van het Hoogheemraadschap Stichting woonwagenkamp. In verband met pogingen om het woonwagenkamp over te brengen naar een andere plaats in de ge meente is overleg gepleegd met het Hoog- ïeemraadschap, wat tot gevolg heeft gehad, dat daar als meest geschikte plaats werd aangewezen een terrein op den Westfrie- sehendijk bij de Dijkbuurt ter grootte van il.m. 850 M2 Het Hoogheemraadschap is jereid dit terrein te beharden, te voorzien van in- en uitrit en het beschikbaar stellen van de sieenen, benoodigd voor bevloering van een paardenstalling. Voor rekening der gemeente blijft een aariijks te betalen recognitie van f 10 aan iet Hoogheemraadschap, voorts het afbek ken van het geheele terrein pl.m. 150 M., het stichten van stalling, een privaat met beerput en het aanbrengen van waterleiding, welke tosten worden geraamd op 1200. Inmiddels is van de bewoners uit de naaste omgeving van dit terrein, een verzoek ingekomen om niet tot deze stichting over te gaan. Met het oog hierop en op de ge- meentefinanciën, die een zoodanige uitgave niet gedoogen, stellen B. en W. voor nog niet tot deze stichting over te gaan. De heer Kamp meende dat de inrichting nog al geriefelijk wordt opgezet. Aan den Winkelerweg is dit ook heel anders en vol doende, daar kunnen ze echter niet blijven, de gemeente is niet meer verantwoord tegen over het drukke verkeer. De voorzitter meende, dat het goed moet worden ondernomen, anders wordt het een toestand, zooals nu. Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd besloten. Verzoeken ontheffing schoolgeld Door S Groot te Barsingerhoi n is verzocht om ont- ïeffing van schoolgeld voor één leerling, die de school voor Ulo in November 1934 heeft verlaten. B en W. stelden voor 6 maanden onthef fing te veder nen. Aldus besloten. Door Ch. L Pijcke is verzocht hem wegens vermindering van inkomsten ontheffing van schoolgeld ie willen verleenen. GebVlen is dat adressant over het belas tingjaar, dat gediend heeft als grondslag voor het schoolgeldkohier, wel ontheffing is verleend, doch tot een zoodanig bedrag, dat dit niet van invioed is op zijn aanslag. B. en W. stelden voor op het verzoek af wijzend te beschikken. Aldus besloten. Door P. Beers Czn. te Winkel is verzocht ontheffing van schoolgeld voor een kind, aangezien hem door den inspecteur der di recte belasting te Alkmaar ontheffing is verleend voor het belastingjaar, dat als ba sis heeft gediend voor het schoolgeldkohier, welke beschikking is overlegd. B. en W. stelden voor den aanslag van de de 3e naar de le klassen terug te brengen. Aldus besloten. Door C. Wiemeersch en J. Klijnsma te Winkel is ontheffing van schoolgeld ver zocht wegens verminderde inkomsten. Aan gezien adressanten niet hebben aangetoond dat over het betrokken belastingjaar door den inspecteur der directe belasting onthef fing is verleend, stelden B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Wijziging winkelsluitingswet, verordening. Nu vast staat, dat de zomer-tijdregeling dit jaar nog van kracht zal blijven en de bepalingen daarmede in overeenstemming zijn, stelden B. en W. voor de verordening op de winkels thans vast te stellen. Aldus besloten. Benoemingen. Ambtenaar van den bur gerlijken stand. Voorziening vacature J. Kos ter. Benoemd werd de heer J. H. Zwart. Vertegenwoordiger vleeschkeuringsdienst. Voorziening vacature J. Koster. Benoemd werd de heer P. van Zoonen. Lid gascommissie. Voorziening vacature J. Koster. Benoemd werd de heer J. H. Zwart. Vertegenwoordiger in waterschappen. Voorziening vacature J. Koster. Benoemd werd de heer J. H. Zwart. Leden schattingscommissie. Periodieke aftreding: Benoemd werden in de vacature J. Koster de heer J. H. Zwart; in de vacatu re G. Kamp de heer G. Kamp; in de vaca ture D. Brugman de heer D. Brugman Jbzn.; in de vacature J. de Veer de heer J. de Veer. De leden der stemburaux werden benoemd Vaststelling pensioensgrondslagen. B. en W. stelden voor de pensioensgrond slagen te herzien en vast te stelen als volgt: slagen te herzien en vast te stellen als volgt: benoemen ambtenaar van den burgerl. stand 25 en voorts in overeenstemming te brengen met eventueele wijzigingen der begrooting. Aldus besloten. Wijziging verordening regelende de werk zaamheden van de ambtenaren van den burgerlijken stand. In verband met de benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand be last met het voltrekken van huwelijken zal diens naam in de verordening moeten wor den vermeld en derhalve gewijzigd dienen te worden. Aldus besloten. Verzoek nationale commissie tegen alco- hoiisme, toepassing verlaging maximum aantal vergunningen en verloven. Door de nationale commissie tegen het alcoholisme werd verzocht nu dit jaar daar toe weder de gelegenheid bestaat het maxi mum aantal vergunningen voor den ver koop van sterken drank in het klein en het maximum aantal verloven te verlagen. Aan gezien zoowel 't getal vergunningen als dat der verloven reeds beneden het maximum is, stelden B. en W. voor dit verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. A'dus besloten. Onderhandsche verpachting sportterrein Lutjewinkel. Door Jn. van Raalte te Lutjewinkel is verzocht het sportterrein alhier achter de O. L. school te Lutjewinkel te mogen huren voor beweiding met schapen. B. en W. stel den voor dit terrein voor 1 jaar onder- handsch te verhuren aan J. v. Raalte voor 10 Aldus besloten. Bepaling termijn verblijf in de gemeente om in aanmerking te kunnen komen voor de steunregeling of werkverschaffing. B. en W. stelden voor een termijn te be palen voor verblijf in de gemeente om in aanmerking te komen voor steunregeling of werkverschaffing en wel voor 6 maanden. De heer Dekker stelde voor 12 maanden te bepalen, doch dit voorstel werd niet ge keurd. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Vaststelling begrooting 1935. Algemeene beschouwingen werden niet gehouden. Begrooting, memorie van toe lichting, bemerkingen van Ged. Staten en het antwoord van de commissie van onder zoek werden post voor post voorgelezen Overeenkomstig den wensch "der Ged Staten moeten heel wat posten geschrapt worden. Aan alle wenschen kan niet wor den voldaan en besloten werd niet in te gaan op intrekking van den post voor ver zekeringen tijdens de raadsvergadering en tegen intrekking van verkiezingskosten voor de stembureaux. Tot invoering van een straatbelasting meende de raad niet toe te moeten overgaan. Enkele leden verzetten zich tegen verhoo ging van lasten, onmogelijk als men dit acht, en als gevolg van ingehouden hef fingen op andere belasting een noodtoe stand is ontstaan. Na uitvoerige bespreking werd besloten de begrooting in zijn geheel vast te stellen. De commissie voor malariabestrijding in Noordholland vroeg een subsidie, be paald oip 20, andere subsidie-verzoekingen werden afgewezen. Van de afdeeling Winkel van den Neder- landschen tuindersbond om kunstmest be schikbaar te stellen en plaatsing in de steunregeling. Besloten werd te verstrekken een bedrag als het vorig jaar. Vaststelling begrooting algemeen burger lijk armbestuur 1935. Op voorstel van B. en W. goedgekeurd. Vaststelling begrooting gemeenschappe lijke gasfabriek 1935. Op voorstel van B. en W. goedgekeurd. Vaststelling suppletoire begrooting 1935. Besloten werd deze supp. begrooting goed te keuren. Rondvraag. De heer Raven vroeg hoe het kon dat 2 arbeiders uit de werkverschaffing geen be richt hadden gekregen dat zij weer aan het werk moesten. Medegedeeld werd dat die berichten gewoon lijk laat aankomen en dan moet de een het wel eens aan den ander zeggen. Daarna is de vergadering geschorst. Na heropening der openbare vergadering werd voorgesteld op de begrooting een post uit te trekkken van 150 als subsidie in een eventueel te stichten bad- en zweminrichting met sportterrein. Dit voorstel werd aangenomen zonder stemming. Daarna sluiting. Onder voorzitterschap van dr. Kop pen te West-Graftdijk hield de vereeni ging „Wijkverpleging Zuid- en Noord- Schermer en Omgeving" haar jaarlijk- sche ledenvergadering op Dinsdag 12 Maart ten huize van den heer J. Kay te Groot-Schermer. Aanwezig waren 34 leden, waaronder het voltallige bestuur. Uit het jaarverslag vermelden we het volgende: In 1934 werden gehouden 2 bestuurs- en 1 algemeene vergadering. Algemeen gesproken is men niet ontevreden over het jaar, dat achter ons ligt, de finan- cieele toestand is met 200 verbeterd. Het tekort bedroeg in 1933 464, thans nog 263. Dit tekort was 31 Dec. een schuld bij de Boerenleenbank te West- Graftdijk. De ontvangsten voor de T. B. C. be strijding bedroegen 857.41, de uitgaven 1078.07, nadeelig saldo 220.66. De ontvangsten voor Wijkverpleging waren 1874.33, de uitgaven 1917.20, totaal nadeelig 263.53. Het was het bestuur een genoegen te verklaren, dat de zuster tot volle tevre denheid haar taak vervult. Als nieuwe tak van dienst werd genoemd de zuige lingbescherming, die op advies van den hoofdinspecteur der volksgezondheid in het geheele rayon der vereeniging ter hand is genomen. De zuster is hiertoe wettelijk bevoegd. Aangaande de reorganisatie der wijk verpleging is geen nieuws te melden. De gemeenten Oterleek en Akersloot werken niet mede. Het aantal leden bedroeg 31 Dec. 1934 352, vorig jaar 342. Deze leden betalen gezamenlijk aan contributie 537.55. 19 Zedelijke lichamen steunden de ver eeniging met een totale subsidie van 410. De gemeente Zuid- en Noord- Schermer gaf een subsidie van 600, de gemeente Graft 300. Aan Rijkssubsidie werd voor T. B C. bestrijding ontvangen 444, terwijl de provinciale subsidie voor dit doel bedroeg 52.50. Van 6e provinciale commissie voor Wijkverple ging werd ontvangen het tekort op de rekening wijkverpleging 1933, zijnde i47. Aan klassetarief werd ontvangen 108. Over de werkzaamheden der zuster het volgende:

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10