oooooooooo Jihaakaédek HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor KM. au lil IS ül HET GEHEIMZINNIGE LANDHUIS Radionieuws Uiidschcifiett im fcia £eui££etw CASTRICUM SCHAGEN HEERHUGOWAARD UITGEEST EGMOND AAN ZEE WERVERSHOOF BEVERWIJK LANGENDIJK Stationneeren verboden! in ifii i iÉÊi üh 1 =rJL overleden 11 personen, waarvan 1 in de gemeente Akersloot, 3 in de gemeente Graft en 7 in de gemeente Zuid- en Noord-Schermer, waaronder haar oud ste inwoonster mej. Wed. Oth aan de Zuidervaart. Voor Wijkverpleging legde de Zuster af 1238 (vorig jaar 9291 bezoeken, n.1. Groot-Schermer 370, Zuidervaart 116, Driehuizen 34, Laanweg 77 (totaal 597 in de gemeente Zuid- en Noord-Schermer), West-Graftdijk 312, Oost-Graftdijk 223, Graft 91 (totaal gemeente Graft 626), te Jisp 4, Akersloot 11. Voor T. B. C. bestrijding waren afge legd 180 bezoeken in 15 gezinnen met 13 patiënten. In 1934 werden geen ligtenten verstrekt voor T. B. C. patiënten. Voor zuigelingbescherming werden bij 10 Zuigelingen 37 bezoeken afgelegd. Een kwade post voor de vereeniging blijft steeds de vervanging der zuster bij verlof. In 1934 werd hiervoor 137.50 betaald. Een goede regeling hiervoor schijnt met een naburige vereeniging niet mogelijk. De heer IJ. Molenaar vroeg nadere in lichtingen over den post „vacantiezus- ter". Spr. zou gaarne zien, dat het be stuur alsnog een poging deed hierom trent overeenstemming te verkrijgen met de zustervereeniging in de Rijp. Uit voerig lichtte de voorzitter dit punt toe, waarna het jaarverslag werd goedge keurd. Thans was de rekening aan de beurt. De rekening-commissie, bestaande uit de heeren F. Wiedijk, Jz. Ouweltjes en v. d. Beidt, verklaarden bij monde van laatstgenoemde, dat de zaak volkomen in orde was bevonden en adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. De heer v. d. Beidt merkte nog op, dat de pensioen-verzekering der zuster zeer hoog was, een bedrag van f 322 per jaar werd door allen hoog gevonden, doch het bestuur had alles geprobeerd om hierin verandering te krijgen, echter zondar succes. De ouderdom der zuster speelt hier een rol. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Jb. Waterdrinker en S. v. Stralen. Beiden werden met overgroote meerderheid herkozen. Als nieuw lid voor de rekening-com missie werd gekozen de heer v, d. Beidt te West-Graftdijk en als plaatsvervan ger de heer D. Kool te West-Graftdijk. Bij de rondvraag verkreeg de heer v. d. Haan inlichtingen over de reorgani satie der wijkverpleging. Met dit insti tuut wordt weinig spoed betracht en de voorzitter deelde daarop mede dat de gemeenten Akersloot en Oterleek, die daaromtrent zijn aangeschreven, tot nog toe niets van zich laten hooren. Verder leverde de rondvraag weinig op en werd de vergadering gesloten. Wederom, mislukte poging tot een heid, Op initiatief van eenige leden van de Middenstandvereeniging had de pastoor van Castricum Woensdag de bestuursleden der R.K. sociale- en poli tieke vereenigingen in deze parochie bijeen geroepen in het café van Jak om te komen tot het samenstellen van één politieke lijst van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Ofschoon de voorzitter, de pastoor, nut alle klem de noodzakelijkheid van toenadering betoogde en zeide, dat de genen die niet tot dat doel wilden mede werken, niet als 100 pet katholieken beschouwd konden worden, heeft het niet mogen gelukken dat overeenstem ming werd bereikt Na de inleiding van den pastoor stel de de heer Berlee eenige vragen en ver klaarde, dat de arbeiders als steeds, ook deze bemiddelingspoging aanvaardden en hoopte dat bereikt zou worden het geen op dezen avond tot doel was ge steld. De heer Borst adviseerde de beide politieke groepen ineen te smelten en alzoo tot één lijst te komen. De heer Berlee zei, dat dit voorstel reeds gedaan was op een vergadering van de beide groepen en dat dit voorstel op die vergadering was aanvaard, doch 10 dagen later werd het voorstel door de R.K. Kiesvereeniging teniet gedaan. De heer P. de Wildt verklaarde na mens den L. T. B. alleen een comité te vormen in de R. K. Kiesvereeniging, en deze commissie belast te zien met de samenstelling der candidatenlijst, ter wijl de heer W. de Groot namens de kiesvereeniging verklaarde, dat samen smelting onmogelijk was, omdat de arbeidersgroep gedurende deze periode geen contributie aan de kiesvereeniging had betaald. Het mocht noch den voorzitter, noch den heer Berlee gelukken allen te over tuigen dat het voor katholieken moge lijk moet zijn het ten deze eens te wor den. Vroegtijdig is men onverrichter zake naar huis gegaan. Staande deze vergadering bedankte de heer Jb. Brakenhoff als bestuurslid der R.K. Kiesvereeniging. Misdadig. Naar we vernemen vermiste in den Castricummer polder dezer dagen een veehouder aldaar een schaap. Na de omgeving afgezocht te hebben, vond r i de huid en de ingewanden in een sloot. Ter plaatse is het schaap geslacht geworden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Autobushalten. Op verzoek van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben B. en W. van Castri cum bepaald, dat de autobusdiensten, welke de verbinding onderhouden tus- schen Alkmaar en Beverwijk enz., al leen in de richting Beverwijk mogen stoppen bij hotol „de Rustende Jager" en in de richting Alkmaar bij hotel Bioksma, waardoor zal worden tege moet gekomen aan het bezwaar dat twee autobussen tegenover elkander stoppen, waardoor het verkeer ter plaatse ernstig werd belemmerd. Donderdag had de aanbesteding plaats voor den bouw van een nieuw bankgebouw aan de Oudeslotstraat, hoek Heerenboschstraat (Torenplein) voor de Hoornsche Crediet en Effecten- bank te Schagen. Architect de heer Chr. Dekker te Schagen. Ingekomen waren 13 biljetten. J. J. Feyen te Heiloo 11170.—; S. A. Knüwer te Schagen 11100.W. Uiter dijk te Wieringerwaard 10977. Gebr. Veeter te Schagerbrug 10940.—; G. Koning te Schagen 10355.M. Schipper te Schagerbrug 10144.70; Gebr. Boekei te Oude-Niedorp 9985. A. van Eekeren en Zonen te Keinsmer- brug 9975.K. Kreyger te Oudesluis 9650.Koorn en de Jong, Medemblik 9585.—; P. Tuin te 'tZand 9580.—; Blaauboer en v. d Hoven te Schagen 9404.en P. de Geus, Sint Maarten 8310.—. De gunning is aangehouden. Van polderwege is men aangevangen met den aanleg van een behard fietspad aan beide zijden van den Middenweg vanaf de Halte tot aan de r.k. kerk aan den Honden- weg. Naar men mededeelde, worden hiervoor de resten van den schoorsteen van het voor malige stoomgemaal benut. Op den Molenwerf aan den Molenweg (Voddenweg) is men bezig de enorme hoop afgesleten straatklinkers, die men daar in den loop van het vorige jaar heeft bijeenge bracht met den steenenbreker te bewerken tot geschikt materiaal voor den ondergrond van de teerlaag, waarmee die weg bedekt zal worden. Donderdagavond zijn van verschil lende rijwielen weer rijwielbelasting- merken gestolen. De fietsen stonden ge stald bij het lokaal voor lichamelijke oefening nabij de R. K. Bijz. school aan de Langebuurt. Dien avond had de ge wone wekelijksche oefening plaats. Naar het schijnt zijn verschillende per sonen er op uit geweest om toen hun slag te slaan. Van 3 rijwielen zijn de merken ontvreemd. Twee die in een étui zaten waren al heel gemakkelijk mede te nemen, terwijl de derde ver zekerd was door een buisje om de stuur- pen. Men zij gewaarschuwd. Dinsdagnacht had de heer K. J. P. S. te Uitgeest het ongeluk met zijn luxe auto op den primairen weg onder de gemeente Zaandijk tegen aan den kant van den weg staande hardsteenen paal tjes te rijden. Het gevolg was dat de vooras door midden knapte en een der wielen van de auto afgerukt werd. Naar wij vernemen schijnt het ongeval te wij ten aan het moeten uitwijken voor een aankomende auto. In ons blad van Woensdag namen wij een stukje op over de nieuwe verlichting der oud-katholieke kerk. Daarin sloop een druk fout, die wij niet mogen nalaten te herstellen Als opbrengst der collecte voor de verlich ting werd namelijk vermeld 30, hetgeen moet zijn 360. Men zal deze fout waar schijnlijk reeds ontdekt hebben Immers werd verder vermeld, dat de verlichting het dub bele kost van de opbrengst der collecte. Deze kosten zouden dan dus 60 hebben bedra gen! Voorts was boven het raadsverslag abu sievelijk vermeld Egmondbinnen in plaats van Egmond aan Zee. V erkeersverbe tering. Het gemeentebestuur van Wervers- hoof heeft een plan ontworpen tot ver- botering van een gevaarlijke bocht in den weg van Hoorn naar Medemb'ik in de kom der gemeente nabij het raalhuis door aankoop en slooping van een in deze bocht gelegen huis. In de kosten dezer verbetering bebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C- een ge zamenlijke bijdrage toegezegd. Reeds lang bestaan er tusschen de gemeen ten Beverwijk en Heemskerk moeilijkheden over de interpretatie van een bepaling van het contract waaronder eerstgenoemde ge meente gas levert aan Heemskerk. Het ge schil betreft een door Heemskerk verlangde uitkeering van een gedeelte van de door Be verwijk gemaakte winsten. Bij een arbitrale uitspraak werd Heemskerk onlangs in het gelijk gesteld. Wie verwacht had, dat hiermede de kwestie tot oplossing zou zijn gebracht, vergiste zich, want Beverwijk heeft thans een gasprijsver- hooging van 3 cent per M3. aangekondigd, geldend uitsluitend voor de gemeente Heems kerk en ingaand met de meteropneming over Maart. Het laatste woord zal over deze tariefs- verhooging nog wel niet zijn gesproken, te meer omdat het gemeentebestuur van Heems kerk hierin een onrechtmatige daad ziet en zich beroept op een clausule in het contract, waarin zou zijn bepaald, dat de gasprijzen voor Heemskerk gelijk dienen te zijn aan die, geldend voor de verbruikers te Beverwijk. r i Meldden we onlangs, dat er plannen be stonden tot oprichting van een coöperatieve Verbruiksvereeniging aan Langendijk, thans kunnen we meedeelen, dat deze plannen weldra werkelijkheid zullen worden. Volgen de week wordt een oprichtingsbijeenkomst gehouden tot stichting van een coöp. Ver- bruiks- en Productievereeniging. De actie gaat uit van den R.K. Volksbond aan den Langendijk en van de arbeidersorganisaties te Harenkarspel. VOLGENDE WEEK: JAZZ-WEEK. Door de Vara. In samenwerking met het maandblad „De Jazzwereld" wordt door de V.A.R.A. in de week van 17 tot en met 23 Maart a.s. een serie uitzendingen verzorgd, gewijd aan de Jazz. De bedoeling is om meer bekendheid te geven aan deze moderne muziek, waarom trent de voordeelen even sterk uiteenloopen als er misverstand over heerscht. Ter aankondiging van deze uitzendweek is het pas verschenen nummer van „De Ra- diogids", het programmablad van de V.A R.A., grootendeels aan de Jazz gewijd. Het bevat allereerst een artikel van Eli Bomli, chef van de programma-afdeeling der V.A. R.A., waarin deze de vraag beantwoordt: „Waarom een Jazz-week?" Voorts o.a. arti kelen van Bertus van Lier, mr. C. Postouchki- ne en Bob Schrijver, ter inleiding van de door hen te houden lezingen over verschil lende onderdeden, op de Jazz betrekking hebbende. Bovendien bevat het blad uitvoe rige toelichtingen tot de verschillende Jazz- uitzendingen, die uit concerten van een aan tal bekende ensembles en met zorg samen gestelde gramofoonplatenprogramma's be staan. Met verschillende teekeningen en foto's van Louis Armstrong, Duke Ellington en zijn band, Cab Calloway, Paul Whiteman, Jack de Vries' Internationals, het Dubbel X- Ensemble, de Flierefluiters, de Boswell-Sis* ters e.a. zijn de diverse artikelen verlucht. Een goede gedachte was het ongetwijfeld om aan verschillende bekende en onbekende landgenooten hun oordeel over Jazz te vra gen. Zoo treft men in groote verscheiden heid aan meeningen als van minister Mar- chant, prof. dr. Willem Mengelberg, dr. Jo- han Wagenaar, Willem Andriessen, B. v. d. Sigtenhorst Meyer, Theo Uden Masman, A. M. de Jong, Frangois Pauwels, Koos Vor- rink. A. de Vries, Pijnenburg en Wals, een landarbeider, een bootwerker, een kantoor bediende en vele anderen. Moge deze Jazz-week de belangstelling hebben die zij in ruime mate verdient. Twee belangrijke exposities staan in Ne derland voor de deur en aan beide wijdt Ons Nederland het officieel orgaan der A. N. V. V. - zijn aandacht. Mr. H. M. Merkelbach schrijft belangwekkende bijzon derheden over de bloemenshow „Flora te Heemstede. W. P. F. van Deventer en dr W. P. Hubert v. Blyenburg viagen belangstelling voor de onder A. N V. V. auspiciën te houden expositie „Mooi Nederland", welke van 719 Mei a.s. te Amsterdam plaats vindt. In deze aflevering beluistert men voorts een optimistischen toon iri het artikel waarin het hotelwezen een weg wordt gewezen on der den titel: Are we downhearted? No!" Tal van interessante bijdragen waarvan wij nog noemen ar'ikelen over de Betuwe, over Nederlandsche Folklon en over typische bij namen vroeger en thans dit laatste van de hand van Henri ter Hall, geven dit Maart nummer weer een prettig cachet. De catalogus van de Flora. De catalogus, die door het Uitvoerend Comité van de „Flora" is samengesteld, is inderdaad een boekwerk geworden, dat er in alle opzichten wezen mag. Het is overzichte lijk en een gids voor ieaer, die aandachtig de tallooze inzendingen en variëteiten wenscht te bestudeeren, onmisbaar. Het begin wordt gevormd door een serie fotografiën van de vooraanstaande personen Met een artikel „Welkom op de Flora" opent het Uitvoerend Comité het tekstgedeel te, waarin allereerst voorkomen de samen stelling der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en voorts een lijst van de autirteiten, die bereid zijn bevonden het Eere-comité voor Flora 1935 te vormen. Van de 10-daagsche tentoonstellingen, die in het Bloemenpaleis eiken Vrijdag om de 14 dagen zullen worden geopend, verschijnt op den openingsdag een afzonderlijke catalogus, die in den „permanenten'' catalogus wordt ingelegd. Van elke der bijna 1000 verschillende in zendingen bevat deze catalogus de volledige beschrijving. In de volgende rubrieken worden de ver schillende dienstgebouwen met hun functies beschreven en ook in het kort de verkeers regeling vermeld, die aan de hand van een kaart van de omgeving van het terrein, den bezoekers den weg wijst. Aan de speciale filmvertooningen, de avondverlichting, de publiekwedstrijd der voorjaarstuinen enz. zijn speciale artikelen gewijd. Een aantal beschrijvingen van de aanwezige installaties en voorzieningen sluit dit hoofdstuk af. De in- en uitwendige verzorging, waarin in aansluiting met het doel, dat met alles op Flora wordt beoogd, groote zorg is besteed, is een compliment voor de uitgeefster, die daarmee nogmaals getoond heeft berekend te zijn voor de veeleischende taak om in korten tijd een dergelijke uitgave te verzorgen. (Niet langer stil staan dan noo- dig voor on middellijk In- en uitstappen) Probleem 536. P. ten Cate. jD 21 iéts.* 4 1 wm. m abcdefgh Tweezet. Oplossing problem 536. 1. Ph5 Eindspel 866. A, Gurwitsch. WA, abtdefgh Wit speelt en wint. 1. Pa6 c7 al Pf (anders 2. Lb6 mat 2. Kb2 Pb3 (om op pat te spelen) 3. Kb3 Le3 4. Lh2 Lgl (Lf4) 5. Pb6 als in de hoofd variant) 5. Lf4 Le3 6. Pb6 Lf4 7. Pc4 mat of 6. Lb6 7 Ld2 mat of 6. Kz6 7. Pd5f Kc5 8 Pe3 en wint. Eindspel 867 R. Alexandrow. abcdefgh Wit speelt en wint. 1. Pe3f Kd2 (na andere zetten volgt 2. Ka3 en wit blijft in 't bezit van twee lichte figuren tegen zwart één, wat winst waarborgt). 2. Pc4f Kc3 3. Pa3 Pb4f 4. Kal Kb3 5. Pb5 Kc4 6. Pd6f (niet 6. Pc7? Pc6 of 6. Pa7 Paö! enz.) 6. Kdd5 7. Pf7!t Anders 7Pa6.) Kd6 8. Pa6f naast Pb4 en wint. De volgende partij gespeeld in 't aan den gang zijnde Moskouer-tournooi toont de groote kracht van Flohr, zijn tegelijk verdedigend en aanvallend vermogen. Wit: Flohr. Zw. Robinavic. 1. 'd4 Pf6. 2. c4 e6 3. Pf3 Lb4f 4. Pbd2 b6 5. e3- Lb7 6. Ld3 Pe4! Dit paard houdt wii langen tijd in de verdediging. Moei- uit het Engelsch van Hugh Walpole J. B. Prietsley, door H. A. C. S. 42) 20 Jermyn Street. Besfe Bob, Ik kan je vertellen, dat ik geroerd en blij •*n dat je mij zulke volledige berichten geeft over je avonturen in het Noorden Je doet het, vermoed ik,'voor een deel, omdat je op gewondenheid (en al verberg je het, je bent opgewonden) je er toe brengt benoefte aan een gehoor te hebben en ik ben het eenig mo gelijke voor je, maar ook, omdat je weet hoe zeer ik, elke minuut van den dag, ver langend uitzie naar nieuws uit dat dal. Den ffeheelen tijd ben ik benieuwd of Jean mij geen brief zal schrijven; ik kijk naar iedere post uit, zooals ik niet meer gedaan heb, sinds ik een klein kind was, met Kerstmis. Ik heb zelf niet aan haar geschreven, of schoon het mij moeite kostte het te doen; «.hen bang geweest, dat het haar in moei lijkheden zou brengen met haar ongelooflij ken vader. In welk ander licht, tusschen haakjes, verschijnt hij, door jouw kijk op hem? Ik vermoed, dat jij 't bij 't rech te eind hebt, ik heb hem mei zijn eigen kleu ren geschilderd, maar, het is een feit, dat er overeenstemming bestaat tusschen onze beide gezichtspunten. Hij zal nog al sympa thie voor jou hebben, verbeeld ik mij; hij had van mij een afschuw en heeft zulk een heftig temperament, omdat hij zich door mij geprikkeld voelt, dat hij mij in de hel zou willen slingeren. Bij hem, zou ik denken, wordt een gevoel altijd terstond omgezet in een daad; gelukkige duivel! Ik wou, dat ik zoo geschapen was. Nu dan, is Londen niet de meest-buiten- gewone plaats? Heb jij ooit wel eens opge merkt, wanneer je hier waart, hoe bepaalde gezichten en gestalten in het oog vallen, in de menigte en in de theaters en winkels? 't Kan iemand zijn, die je flauwtjes kent. of het kan iemand zijn, dien je heelemaal niet kent. maar, evenals motieven, in poëzie of muziek, verschijnen ze telkens en telkens, totdat je tenslotte werkelijk het gevoel be gint te krijgen, dat je het een of andere ge heime contact met hen moet hebben. In vroegere dagen, wanneer ik naar de schil der-academie ging (men vergeve mij die misbruikte en verknoeide uren) ontmoette ik gewoonlijk een klein oud vrouwtje, met een zwarte muts met kialen, en vuile schoenen, die op de steenen klapten. Ik zag haar wel honderd keer, altijd ergens heen vliegend, nooit naar mij kijkend, maar toch voelde ik, dat zij en ik op een dag met elkaar in con tact zouden komen (ik zou haar op haar hoofd beuken, om haar opgespaarde schat ten te rooven) of er van doorgaan met haar dochter. Maar ik had het bij het vrkeerde eind, moet je weten, zij vertoont zich nu nooit meer en toch ken ik haar zooveel in tiemer dan ik de meeste van mijn vrienden ken. Op dezelfde manier heb ik den dikken luilak van een man, met zijn bleeké gezicht, dien ik gisteravond in de nachtclub ont moette, verschillende keeren gezien, en ten slotte praatte ik een paar woorden met hem. Ik geloof, dat hij rondsjïookt in de' straten en kroegen in de buurt van Leicesfer Squa re; eens heb ik hem gezien in Charing Cross Road, eens, terwijl hij wachtte buiten het Alhambra, en gistermiddag volgde ik hem in het café tegenover Anthony Young, den kapper, twee huizen van het Prince van Wales-theater. In Charing Cross Road liep ik een eindje achter hem en wat ik opeens opmerkte, was, dat geen enkel vrouwelijk we zen, jong of oud, leelijk of mooi, hem voor bij ging of hij gaf haar zijn volle aandacht Hij is een van die mannen en ik geloof dat er een heele hoop daarvan in de wereld zijn die voortdurend, onophoudelijk, op een "annende en wanhopende manier in hun gedachten met vrouwen bezig zijn. Ik kende eens zoo iemand; vrouwen waren nooit uit zijn gedachten, hij hoopte steeds, dat hij iets van ze zou krijgen, dat zijn borst zou stillen, ofschoon hij liet natuurlijk nooit kreeg. Later schoot hij zichzelf voor den kop. Ik geloof niet, dat die vriend van den jongen Rossett, met zijn dikke gezicht, ooit zichzelf voor den kop zal schietenhij heeft er den moed niet voor, maar er is iets vreeselijk-tragisch en onuitsprekelijk-walge- lijks in den blik, dien hij op een vrouw werpt, zóó begeerig, zóó onderzoekend, zóó sluw, zóó omstrengeld, zóó hongerig, zóó leeg. Nu, om kort te gaan, ik volgde hem gisteren in een cafétje, dat op een mui zenval lijkt, bij het Prince van Wales-the ater. Hij bestelde aan het buffet iets, op een manier alsof hij een oude habitué van die zaak was. Hii had tamelijk goede en toch nogal vuile kleeren aan; hij had een groote valsche parel in zijn das, verkleurde slob kousen om zijn schoenen, en ringen aan zijn vingers. Hij praatte met twee boezemvrien den, maar wendde zijn oogen geen oogenblik van de buffetjuffrouw af, een nog al leelijk meisj-, die blijkbaar hem goed kende. Zijn hoofd was bij zijn praten met zijn vrien den, maar zijn hartstocht was bij de buffet juffrouw; twee aparte deelen van hem gingen in verschillende richting. Niet, dat hij eenige kans bij haar had; hij had waar schijnlijk lang geleden al een aanval cup haar gedaan en was voor straf neergesmakt geworden, maar zij was 'n vrouw, en daar om een symbool. Na een tijdje draaide hij zich om en zag mij bij zijn elleboog staan. Hij herinnerde zich mij niet in het minst. Hij wou, vermoed ik, met den een of anderen vreemde praten, met de bijgedachte, dat er op de een of an dere manier iets van hem te halen was en den geheelen tijd keek hij naar de buffetjuf frouw, met dien ongelukkigen, rusteloozen, begeerigen blik en je kunt je voorstellen, Bob, welke mijn gevoelens waren, wanneer ik overwoog, dat hij eens op diezelfde ver vloekte manier naar Jean had gekeken en het zou niet aan haar jongen broer liggen als hij niet spoedig weer haar zoo zou aan kijken. Ik nam daar toen, in die gemeene vuile kroeg, het besluit, dat ik den jongen Rossett en zijn vriend niet met rust zou la ten totdat ik eens en voor goed een eind had gemaakt aan hun rol in deze geschiedenis Ik zwoer bij mijzelf een plechtigen eed, toen ik daar stond, en toen ik bij mijn dikken vriend de blinde vereering voor het kunst matig gebleekte haar van de buffetjuffrouw opmerkte. Ons gesprek had niet veel om het lijf, maar het kwam hierop neer: hij vroeg mij, waar ik vandaan kwam (terwijl hij als het ware door de ribben van de buffetjuf frouw heen sprak). Ik zei Cumberland, ter wijl ik hem recht in de oogen keek. O ja, zei hij op zijn afschuwelijk onaangename en giftige manier; alsof, terwijl hij je zijn com- Eliment over je gezondheid maakte, zijn and in je zak was om naar je horloge te voelen, hij had enkele vrienden in Cumber land, één bijzonderen vriend. Enkele aardi ge meisjes in Cumberland voegde hij er bij, terwijl zijn nevelachtig oog recht streeks op den mond van de buffetjuffrouw afkwam, er was in Cumberland een meisje, dat hij kende maar toen viel ik hem in de rede; ik kon het niet langer verdragen. Ik, de traagste aller stervelingen, zou hem bij zijn nek hebben willen pakken en zijn beest achtige oogen uit zijn walgelijk gezicht heb ben willen schudden. Ik draaide mij opeens om, betaalde mijn vertering en ging weg. En morgen komt de jonge Rossett mij opzoe ken. Hoe zuiver en zoet is de klank van jouw dal, hoe levend en reëel jouw Marjorie! Wat zou ik niet geven voor jouw trouwe gezel schap! Beste Bob, ik voef mij, alsof ik rond loop in een donkere vuile wereld. Ik houd erg veel van je, ik hoop, dat je, zoo dikwijls je kunt, schrijven zult. Je je toegenegen MARK. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11