YImujum. (junia, YImjaj-F Pluimveeteelt. KOEDIJK Besloten werd hierover eerst het georgani seerd overleg te hooren. WILEY POST HEEFT AL WEER PECH. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dooden, drie gewonden. RONDVLUCHT BOVEN NEDERLAND MET DE FOKKER F XXXVI. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Glimlachje PRINSES JULIANA TE MIDDELBURO. Hoewel het bezoek van prinses Juliana aan Middelburg streng incognito was, had den toch vele bewoners van den Burg, een der straten langs welke de hofauto naar de Abdij reed, naar de woning van den commissaris der Koningin, de vlag uitgestoken. Toen de auto met de prinses ongeveer vijf uur de stad binnenreed, was er aanvankelijk weinig be langstelling, omdat het bezoek nog niet al gemeen bekend was, maar op de Markt en vooral op den Burg stonden veel belangstel lenden, die de prinses toejuichten. In de Abdij, voor de woning van den commissaris der koningin, stonden zeer veel kinderen, die de prinses gaarne wilden zien. Toen de prin ses de auto verlaten had en door de commis saris der koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, en zijn familie was verwelkomd, werd de prinses hartelijk toejuicht, welke toe juichingen Zij met een buiging beantwoord de. Gisteravond heeft de prinses ten huize van den commissaris der koningin gedineerd. Vandaag keert H. K. H. in den loop van den dag naar de residentie terug. Qememtecadm Vrijdagmiddag ten 3 ure kwam de raad, onder voorzitterschap van burgemeester Ninaber, voltallig bijeen. Van ae gemeente Alkmaar was bericht in gekomen, dat wegens verminderd gasver bruik 828.16 betaald moet worden. Dit schrijven leidde tot een uitvoerige be spreking. Besloten werd met Alkmaar te gaan praten, aangezien de hooge gasprijs tengevolge van de slechte economische toe stand, tot het verminderde gebruik heeft geleid. Unaniem was men van oordeel dat door in voering van het vastrechttaiief geen ver hoogde afname bevorderd wordt. Van Ged. Staten was de goedkeuring in gekomen op het raadsbesluit tot ondtr- handsche aanbesteding van de verbouwing der openbare lagere school, met verzoek den naam van den aannemer en de aanneemsom ter goedkeuring in te zenden. Als men tot de noodlijdende gemeenten behoort, kan men niets anders doen, dan dergelijke verzoeken, die het beslissingsrecht van den raad formeel verplaatsen, inwilli gen. Besloten werd hieraan te voldoen en behoudens goedkeuring van Ged Staten het went aan den heer Frans Hes te gunnen voor 1740. Dit geldt ook voor 't verzoek van hetzelfde college om op de jaarwedden der ambtenaren dezelfde korting toe te passen als voor het rijkspersoneel is ingevoerd. Ingekomen was voorts een -verzoek van den heer G. Sietsma, onderwijzer, om buiten de gemeente te mogen wonen. Aangezien de ïaad van oordeel ie, dat het huis, dat door den veldwachter wordt verlaten, als woning geschikt is, word besloten het verzoek af te wijzen. Een verzoek van den heer J. v. d. Mo len om ontheffing van de hondenbelas ting werd in comité behandeld. Naar aanleiding van 'u verzoek van de Natio nale commissie tegen het alcoholisme, stelden B. en W. voor om het aantal ve gunningen onveranderd te laten. Conform besloten. Met het oog op den zomertijd stelden B. en W. voor om de winkelsluitingsver ordening te wijzigen. Conform besloten. Het volgende voorstel beoogde om vanaf 1 April a s. het verhaal van premie volgens de ziektewet, tot het wettelijk maximum op te voeren. Conform besl 3ten. Wijziging gemeentebegrooting. Ingevolge een ingekomen schrijven van Ged. Staten werd besloten de door dit college gewenschte wijzigingen aan te brengen. Benoeming leerling-ambtenaar. B. en W. stelden voor om na goedkeu ring der uitgave, over te gaan tot be noeming van een leerling-ambtenaar ter secretarie. Het salaris zal op 250 wor den gesteld. Conform besloten. De benoeming krijgt een tijdelijk ka rakter, aangezien naast den secretaris reeds een ambtenaar en een volontair werkzaam zijn. Besloten werd om 500 van de winst van het G. E. B. in de gemeentekas te storten, met het oog op de van Alkmaar ingekomen gasrekening. Hierna sluiting. £uditoaatt De één-oogige vlieger Wiley Post is giste ren voor den 2den keer te Los Angeles opge stegen voor een stratosfeertocht naar New °rk. Bij Cleveland moest bij echter dalen wegens gebrek aan zuurstof. ÏPtcoc^J:..» Geen sprake van een nieuw geluid 1 Al die rustverstorende bellen van trams en fietsen al die autotoeters klinken nog net even leelijk ak ia vorige lentes. Een verkeersvliegtuig, dat den dienst tus- schen Cairo en Palestina onderhoudt, is op ongeveer 10 mijlen ten Oosten van El Arisch verongelukt. Twee passagiers werden gedood, een zwaar en twee licht gewond. Twee passagiers bleven ongedeerd, terwijl de piloot beenbreuken op liep. Vanmiddag zal met de Fokker F XXXVI, Neerland s grootste vliegtuig, ter gelegen heid van de aanstaande overneming door de K.L.M. een rondvlucht worden gemaakt over Nederland. De machine zal over de volgende steden vliegen en daarbij op zulk een hoogte, dat het toestel vanaf den grond in al zijn grootte goed kan worden waargenomen. Boven Amsterdam om 12.30 uur; Leeu warden 1 uur; Oroningen 1 uur 20; Assen 1 uur 30; Enschedé 2 uur; Arnhem 2 uur 20; Maastricht 3 uur 10; Eindhoven 3 uur 25- 's-Hertogenbosch 3 uur 45; Tilburg 3 uur 55; Breda 4 uur 5; Dordrecht 4 uur 20; Rotterdam 4 uur 30. In alle afmetingen is dit vliegtuig, het vlaggeschip der K.L.M.-vloot, enorm. De vlucht bedraagt 33 M., de lengte 24 M, de hoogte 6 M. en het dragend vleugelopper vlak 172 M2. Het totaal gewicht bedraagt 16.5 ton, waarvan ruim 6.5 ton nuttige last De manshooge wielen van dit gevaarte heb ben alleen al een gewicht van 245 K G. elk. Het vliegtuig is uitgerust met vier 700 P.K. Wright Cyclone motoren en in vlucht verstelbare schroeven, die het toestel een top snelheid geven van niet minder dan 300 K.M. per uur. De comfortabele cabine biedt plaats aan 32 passagiers op de Europeesche trajecten en aan zestien passagiers op de Indië-route. In dit geval beschikt iedere passagier over een ruim bed. Het feit, dat door toepassing van een speciale geluiddemping het lawaai in de cabine tot een minimum is beperkt, draagt in niet onbelangrijke mate bii tot het buitengewoon prettige reizen in dit vliegtuig De Kwartel (terugreis) is te Calcutta, de Rijstvogel (heenreis) te Rome en de Havik (heenreis) te Medan aangekomen. £cmd: ett JMHBOUW VRETERIJ OP GESCHEURD GRAS LAND. De Plantenziektenkundigen dienst te Wa- geningen schrijft ons: Waar vorig najaar en dit voorjaar veel grasland is gescheurd, bestaat er groote kans, dat vreterij zal optreden aan de op deze perceelen verbouwde gewassen, speciaal door emelten en ritnaalden. In dit bericht zullen daarover eenige wenken gegeven wor den betreffende de bestrijding van deze in secten. Deze geschiedt, voor wat aangaat de emel ten, door op een hiervoor geschikten dag een mengsel uit te strooien bestaande uit 1 K.G. Parijsch groen en 25 K.G. zemelen. Deze stoffen worden eerst drooggemengd. Dit mengen kan uitstekend geschieden in de voor granen in gebruik zijnde droogontsmettings- trommels. Na de menging wordt aan de massa al knedend zooveel water toegevoegd, dat ze juist zóó vochtig wordt, dat ze nog lijn kruimelig blijft, tiet mengsel kan dan gemakkelijk worden uitgestrooid, zonder dat het op kleine hoopjes komt te liggen. Per K.G. zemelen is ongeveer 600 c.M.3 water noodig om dit te bereiken. Het uitstrooien moet met zeer veel zorg geschieden. Het middel zal alleen dan goede resulta ten opleveren, indien het wordt uitgestrooid op een dag, dat in den daaropvolgenden nacht de emelten boven den grond komen. Dit heeft plaats, zoodra de temperatuur niet te laag en de grond niet te droog is. De maand April is over 't algemeen voor de be strijding van de emelten het best. Men wacht dan met het uitstrooien op een middag met zoel lenteweer. Wil men onderzoeken, of er al of geen emelten aanwezig zijn, dan giet men op verschillende plaatsen van den akker een kleine hoeveelheid benzine. De emelten komen, indien aanwezig, binnen korten tijd boven. Parijsch groen is een zwaar maaggif. Men neme dus de noodige voorzorgen om inade ming of opname in de maag te voorkomen, door voor den mond een doek te binden, kleine watenpropjes in den neus te doen en door na afloop van het werk de handen goed te reinigen. Ook houde men bij het mengen rekening met de windrichting. Men zorge er verder voor, dat niet gemorst wordt. Den voorraad houde men achter slot! De bestrijding van de ritnaalden (koper wormen) is in het groot zeer moeilijk. Een middel, dat meermalen succes geeft en op niet te groote perceelen nog wel kan wor den toegepast, is het uitleggen van aardap pels of stukken daarvan, die dan dienst doen als lokaas voor de ritnaalden, aangezien aardappelen door hen gaarne worden ge nuttigd. Het beste is de aardappelen van tijd tot tijd op te nemen waarna de zich daarin bevindenae ritnaalden gedood kunnen wor den. Ook is wel waargenomen, dat, wanneer de aardappelen over het veld worden uitge legd en iets worden ingerold, de vogels de ritnaalden uit de knollen weghaalden. Petroleum schijnt een afweermiddel te zijn voor ritnaalden, waarom men er wel gebruik van maakt om ze van kie mende zaden, vooral boonen, af te hou den. Er mag echter slechts zeer weinig gebruikt worden (ongeveer een, hoog stens twee vingerhoeden per liter boo nen). Bij andere zaden moet dit middel slechts toegepast worden, als door een voorafgaande kiomproef van met petro leum behandeld zaad is gebleken, dat dit er tegen kan. Bietenzaad b. v. ver draagt de behandeling in 't geheel niet. Een van de beste middelen en ook het eenvoudigste en het best uitvoerbaar is er voor zorg te dragen, dat 't gewas dat op het gescheurde perceel wordt ge zaaid, zoo snel mogelijk opkomt en ook snel door de eerste groeiperiode heen- komt. Zorg dragen voor een goed zaai- bed, ondiep zaaien en bemesten met een snelwerkende stikstofmeststof zijn o. a. de hiertoe aangewezen middelen. Aard appelen pote men liefst met flinke sprui ten en niet te vroeg, zoodat ze in zeer korten tijd boven den grond staan. Nadere inlichlingen zijn gratis te be komen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de daarbij werkzaam zijnde ambtenaren, alsmede bij de Rijkslandbouwconsulenten. JCeck éi Schoot Aan frater Th. Kaptein van Akersloot, van de orde der Montfortanen, is beden te Rome de H. Priesterwijding toege diend. Bij de gehouden verkiezing voor nota belen bij de Ned. herv. gemeente te Oud karspel werden 59 stembriefjes uitgebracht. Aftredend waren de heeren C. Smit en C. Wagenaar. Gekozen werd de heer C. Smit met 42 stem men en de heer C. Wagenaar met 59 st. JEUGDDIENST. Men heeft ons verzocht de aandacht te vestigen op de Jeugddienst, welke Zondag morgen 9 uur wordt gehouden in de Kapel- kerk. Dit is de eerste morgendienst na de winteravondbeurten, waarin zal voorgaan ds. Warners, een der plaatselijke predikan. ten. DE RIJP. „Kerk en Vrede". „Federatie Noordholland Noord". Donderdagavond j.1. werd in de Doopsgezinde kerk te de Rijp een open bare samenkomst gehouden. Als le spreekster voerde het woord mej. ds. J. L. van Dalfsen, Rem. predi kante te Hoorn met als onderwerp „Ver dedigt het gezin". De 2e spreker, de heer A. Elffers te Bentveld, lid van het hoofdbestuur der vereeniging „Kerk en Vrede", had tot onderwerp gekozen „De noodzakelijkheid van het anti-militai risme". Beide sprekers werden met belang stelling beluisterd. Het was een zeer leerzame en nuttige avond. VACATURE-ONDERWIJZER. Vervulling einde des jaars. Zondag 31 Maart :.al de ressortalc ver gadering van het synagogaal ressort Noordholland bijeenkomen. In deze ver gadering zal worden voorgesteld het voorloopig besluit van het ressortaal bestuur om het opperrabbinaat van het ressort Noordholland tijdelijk te doen waarnemen door de drie rabbijnen der Ned. Isr. Hoofdsynagoge te Amsterdam, de heeren L. H. Sarlouis, Ph. Coppen- hagen en G. de Lange, te bekrachtigen. Het ligt in het voornemen het ressort te splitsen in een opperrabinaat voor Am sterdam en een voor de overige gemeen ten, waartoe een voorstel bij de Centr. Commissie voor dtf Alg. Zaken van het Ned. Isr. Kerkgenootschap zal worden ingediend. Men verwacht, dat de hoofd synagoge te Amsterdam voor het einde van 1935 een opperrabbijn zal benoemen. DS. A. M. A. REIJNDERS JUBILEERT. Op 22 Maart a.8. hoopt ds. A. M. A. Reijnders, emeritus remonstrantsch predikant van Amsterdam, zijn gouden ambtsjubileum te vieren. Velen uit Uitgeest zullen zich nog herinneren dat ds. Reijnders aldaar heeft ge staan, en dit zijn eerste standplaats was (1885—1887). Daarna heeft Z.E. achtereen volgens gestaan in de gemeenten Aartswoud (1887—1890), ognum (1890—1897), vervol gens te Alkmaar (1897—1901) en ten slotte in Amsterdam tot October 1923. Als emeritus-predikant vestigde hij zich te Doorn alwaar hij in combinatie met Drieber gen een remonstrantsche kring wist te vor men die tenslotte een eigenkerkgebouw ver kreeg. Ds. Reijnders is thans nog secretaris van de commissie voor de remonstranten in de verstrooiing. PREDIKBEURTEN. Stads Evangelisatie, Keetkolkschool, Zon dagmorgen 10 uur wijdingsdienst, Zondag middag 12.30 uur Zondagschool, Zondag avond 8 uur avonddienst; Maandagavond 7.30 uur zang repetitie; Donderdagavond 8 uur openbare samenkomst. (Wij plaatsen dit nog bij uitzondering. Predikbeurten moeten voor de courant van Vrijdag worden opgegeven). Stad w Omgeving. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Langestraat 85. NIEUWE AANWINSTEN. Nederlandsche letterkunde. 811 C33 3go Collem, A. van. God. 811 H84 Houwink, R. Christofoor. 811 D40 Dichters, Groningsche. 812 HI55 Herzberg, A. Vaderland. Romans. B 35.3 Beer Poortugael, H. den. Rond om de escadrons. B 92nz Brusse, M. Het nachtlicht van de zee. B 99rs Buysse, C. De roman van den schaatsenrijder. E 28t Elsschot, W. Tsjip. E 34z Epen, van. De zigeunerin. H 48o Helman, A. Orkaan bij nacht. M 12.2dv Maas—van der Moer, Agnes. Drie vrouwen. S 64.91e Slauerhefj, J. Het leven op aar- de. O 40m Otf, L. Mensen onder schijn wer- pers. P 24m Pauwels, E. De madonna van Juan-les-Pins. P 44b Philips, Marianne. Bruiloft in Europa. S 46 Schoup, OBlanke boeien. S 58.3 Serstevens, A. t'. De verliefde vagebond W 15.2 Wagenaar, W. A. Sjanghai. W 72.6d Wilma. Die vrijwillig dragen. Z 24ap Zeggelen, Marie C. van. Alles paraat! W 802b Woestijne, K. van de. De besten dige aanwezigheid. W 80.2j Janus met het dubbele voor hoofd. (Verhalen.) !n 't Nederlandse/te vertaalde romans. C 31.1 Cambridge, Elizabeth. Geluk maar geen geld. C 24i Christiansen, S. In den storm D 45kh Diers, Marie, De kinderen van Heckendam. F 13.7wk Fallada, li. Wij hadden eens een kind. M 23.8 Marai, S. Vreemdelingen. M 79.5 Móra, F. Het lied der korenvel den. P 34.2bm Pérochon, E. Bernard Mazureau. S 97.7 Sutherland, H. En de jaren gin gen voorbij T 36.9 Tokutomi, K. Nami-Ko. Ontspanningslectuur. K 990 Kyne, P. B. Ochtendgloren. W 18.9rb Wallace, E. De rubberbandieten W 18.9f „De fantast". W 18.9sa Sanders. W 18.9si Sanders in actie. O 34.5mc Oppenheim, E. Ph. De moderne Croesus. 0 34.5mr Misdaad aan de Rivièra. 1 85sk Ivans. De spookkamer van Ca- hernane—Abbey. P 62m Poe, E. A. De muiterij op den walvischvaarder. W 18.9gs Wallace, E. De geheimzinnige smaragd. ENGELSC van Engelsche romans. 823 A 35 Anois, Countess (T. The white cat. 823 B93.1h Buck, Pearl S. A house divided. N.B. Verv. op „Sons". 823 N27 Nichols, B. Down the garden path I. A thatched roof. II. A village in a valley III. 5iidschciften Panorama heeft fraaie kieken met een be schrijving van het paleis van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië te Buitenzorg. Interessant is de serie foto's, welke van een filmexpeditie naar Tibet zijn genomen. Van Groningen wordt veel karak teristieks verteld, hoofdzakelijk van de bode karren, welke op deze stad in het Noorden rijden. In dit nummer wordt in woord en beeld natuurlijk bijzondere aandacht gewijd aan de Flora 1935, de groote bloementen toonstelling in Heemstede. De filmrecensent bespreekt de nieuwe rolprent „De roode wagon". Aan alle belangrijke en actuecle gebeurtenissen in binnen- en buitenland als mede aan mode, sport en speil, is weer volop aandacht gewijd. Dit nummer vergezeld van de vermakelijke Humorist geeft ver halen en novellen van Henry Lawson, Alce Duer Miller, Maximiliaan Bernd en Ma- riëtte van Mechelen. Vragen, deze rubriek betréffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Ziektebestrijding door andere voederin jsmethoden. In een vorig artikel wees ik op de waarde van legvvedstrijden in verband met een der voornaamste problemen van den tegenvvoordigen tijd voor de pluimveehouderij, n.1. met het oog op de toenemende sterfte. De Engelscken be handelen dit onderwerp serieus en geven een overzicht van de sterfteoorzaken, in Nederland hoort men weinig over de sterftecijfers en nog minjer over de sterfte oorzaken. Dit heeft zijn vóór en zijn tegen doch ik vrees, dat de nadeden van dit systeem veel grooter zullen zijn dan de voordeden Zoo heb ik al herhaalde malen van pluim- v ehouders de vraag gekregen of het waar is dat de Barnevelders en de Welsummers zoo sterk gedegenereerd zijn ei. de sterfte daaronder zoo hcog is. Het is moeilijk daar op een juist antwoord te geven en de on zekerheid maakt dat er dan allerlei over dreven verhalen in omloop komen Omtrent de Welsummers is nu een verslag over den legwedstrijd in 19331934, gehouden te Beekbergen, verschenen en dit verslag ziet er niet fraai uit Van de 7C dieren zijn er niet minder aan 20 gestorven dat is dus 28,6 pet Zoon cijfer is verschrikkelijk en beteekenf den ondergang van elk bedrijf als men daar bij nagaat dat het jonge hennen be'reft die 5p de best bekende mamer behandeld worden. In een overmaat van productie kan net hier ook niet liggen want het gemiddelde aantal eieren per hen bedroeg maar 153 5 ei, waarvan het gemiddeld gewicht 65.7 gram bedroeg. In totaal was het gemiddelde per hen aan gelegde eieren dus 10068 K.G. Neemt men nu een goede leghorn hen die 180 eieren legt van 58 gram, dan legt deze e?n grooter gewicht aan eieren, die waar schijnlijk ook meer opbrengen, terwijl de sterfte onder witte leghorns op de meesie !egwedstrijden lang zoo hoog niet is bij een gemiddelde van 180 eieren. Maar men moet de zaak ook van een anderen kant bekijken en eens zien of de kippen dan wel de fokkers de schuld hebben. Als we de sterfte in de toornen nagaan blijkt dat er drie toornen geen sterfte hadden, vijf toornen één kip (dus 20 pet.), drie toornen 2 kippen (dus 4 pet.) en drie toornen 3 kippen (dus 60 pet.) De drie toornen zonder sterfte legden gemiddeld 130, 190 en 149 eieren en legden resp. 8.351, 14,955 en 10.155 K.G. eieren De 2e en 3e toom zijn dus goede dieren en de 2e zelfs uitstekende dieren. In deze toom bevinden zich ook de kippen die no. 1, 4 en 7 van den geheelen wedstnjc! gehaald hebben en no. 1 legde 236 eieren van een gemiddeld gewicht van 68 7 gram. Dit is dus wel een prachtdier. De vraag doet zich dus nu voor: waaraan zijn de kippen gestorven :n de andere toornen en welke fokmethodes houden de verschillen de fokkers er op na? Fokken zij van jonge of van oude dieren, hoe is hun voedermethode, enz. enz. Kijk, als dergelijke vragen nage gaan worden dan krijgt een dergelijke wed strijd waarde. Mijns inziens moet men ter dege rekenschap houden met de fokkers, al vorens men de dieren zelf de schuld geeft. Ik sprak daar juist over de voeding in ver band met de toenemende sterfte en dat brengt me weer op een ander punt. In ver schillende landen vraagt men zich af of de voedermethode wel deugt, afgezien van de voedersamenstelling. Over de voedersamen stelling wil ik het nu niet hebben, als deze niet aeugt ligt het voor de hand dat de dieien ziek worden. Maar nu de voeder methode. Laten we aannemen dat een kip in leg zoo ongeveer 100 gram droog voer per dag eet en dat dit, zooals dit tegenwoordig het geval is verdeeld wordt in 50 gram graanvoer en 50 gram meelvoer. Nu is dat meelvoer veel eiwitrijker dan het graanvoer, sommige meelvoeren bevatten tot 30 pet., doch laten we aannemen dat het meelvoer 10 pet. vischmeel en 10 pet diermeel bevat. Doordat de kip nu veel meel te eten krijgt zullen haar ingewanden heel anders werken dan wanneer zij haar voer in na tuurlijken vorm krijgt als graan, sappig groen, insecten wormen, enz Daarop is nu een nieuwe theorie gebaseerd welke weer terug wil tot den meer natuurlijken vorm van voedsel en fokkers van naam, die deze methode gedurende de laatste jaren toe pasten, zijn daarover ook zeer content. Zoo als ik zeide, groen, wonnen, insecten en der gelijke voederstoffen zijn vochtig, sappig en woimen en insecten zijn feitelijk geconcen treerd eiwitvoer. Welnu men geeft nu bij de nieuwe voedermethode alleen de eiwitbron nen als meel en het graan weer allemaal als geheel graan, zooals dat bij de boerenkippen vroeger op de boerenerven ook het geval was. Bij ons voorbeeld zou men dan b.v. per kip per dag 80 gram graanvoer geven en een meelmengsel van 50 pet. vischmeel en 50 pet diermeel, rul aangemaakt ongeveer 20 gram per kip per dag. Om deze beide laatste pro ducten beter rul aan te kunnen maken, worden ze met een weinig meel vermengd. Deze nieuwe methode breekt dus geheel met de methode die tot nu toe gebruikelijk ge worden is en laat aan de kippen maag en de sappen van het spijsverteringskanaal weer over wat thans in de meelmolens geschiedt. Zou deze methode er ingaan dan zou zij een totale ommekeer brengen in de tegenwoor dige toestanden, .vant een der voordeelen van het tegenwoordig systeem is juist dat daardoor graanafvalproducten dienstbaar gemaakt kunnen worden voor kippenvoer. De nieuwe methode neemt het graan in ori- gineelen vorm en schakelt de molens weer uit. Een voordeel is dat de verbruiker het voer dan weer veel beter beoordeelen kan, daar granen zich beter laten beoordeelen dan meel. Zoowel in Duitschland als in Frankrijk, waar ik deze week de groote internationale tentoonstelling 'e Parijs bezocht, ziet men al op verschillende stands van voederfirma's graanvoer vermengd met gedroogde vischjes. Deze vischjes zijn ongeveer 3 a 5 c.M. lang en komen meestal uit Engelsch-Indië. Hier wordt dus ook het vischmeel zelf al uitge schakeld en menschen die ik er over sprak waren er ze°r content over. Hoe deze nieuwe voederingsmethodes zullen verloopen valt niet te zeggen. Zeker is wel dat er in ver schillende landen meer en meer aandacht aan besteed wordt en dat juist de verhoogde sterfte de menschen aan het zoeken gebracht heeft of er in de wijze van voedering niet wat verbeterd zou kunnen worden. Het prin cipe van alleen het hoogst noodige in meel voer te verwerken en de rest in graanvoer te verstrekken is al verschillende jaren gepropa- gandeerd door sommigen uit zuinigheid, daar de bcei meestal het graan zelf wel had er. alleen vischmeel, diermeel. levertraan, enz. moest koopen Deze gedachte van z.g. voederke.nen" vindt dus in de nieuwe voe- deringsrichting ook weer steun. Dr B. J. C. TE HENNEPE „En nu zullen juffrouw Van Lieven en ik ons verstop pen. De anderen tellen tot 120.000 en dan moeten ze gaan zoeken." (Loudoo Opinion). V

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7