Agenda DE IN DE PUP. JCetk ÓL School Otecfd&zoJken Stad en Omgeoiug. WüSlWOUD HOORN WAR HENHUIZEN NOORDSCHARWOUDE WILDE AUTOBUSSEN VELSEN—WIJK AAN ZEE. Het schandaal te Medemblik. 10 VOGELS m VS LUCHT V» HULDIGING H. DE JONG. MAAP A, SLAGT. f ERNSTIGE AANRIJDING. Motorrijder en wielrijdster d«- wond. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, t/m. Woensdag, telkens des av. half 8, hoofdnummer So endete eine Liebe (rom.) Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De familie van mijn vrouw (kom.-sens. Hol- landsche film); hoofdrollen Johan Kaart Jr., Sylvain Poons, Gusta Chrisp'jnMul der. Leeftijd boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De dubbelganger van Woronzeff (sens. rom.); hoofdrollen Brigitte Helm, Albrecht Schönhals, Hansi Knoteck. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Wat hun leven verwoest (sens.) Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 18 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, ontspanningsavond voor werkloozen. 8 uur, Waakt en Bidt, pred. B. Götze uit Warschau over „De geestelijke en stoffelijke nood in Rusland en Polen". sche wapening geen werktuig van oorlogs- zuchtigen aanval, doch veeleer uitsluitend van verdediging en behoud van den vrede te willen vormen. De Duitsche rijksregeer'ng drukt daarbij de stellige hoop uit dat het aan het Duit sche volk, in onafhankelijke gelijkgerechtig- heid zal vergund mogen zijn, zijn bijdrage te leveren tot het scheppen van vrede in die we reld in een vrije en openlijke samenwerking met de andere naties en haar regeeringen. In dezen geest heeft de regeering besloten tot de wet op den dienstplicht, die hiermee wordt afgekondigd. yUavinciaai 1lieuws SCHOORL Een mooi jubileum. Donderdag herdacht de heer P. Algra, ploegbaas alhier, den dag waarop hij vóór 25 jaren terug bij de Nederlandsche Spoorwegen in dienst trad. Dit jubileum is herdacht op een wijze, welke „Piet" nog lang in het geheugen zal blijven. Al vroeg op den dag, 's mor gens te 10.30 uur, arriveerden vele em- ployé's te zijnen huize, onder meer de heer A. Lesterhuis, opzichter van weg en werken te Alkmaar, die na een bij zonder hartelijke toespraak de gebrui kelijke enveloppe met inhoud overhan digde. Hierna sprak de heer J. Nap, lijnwer- ker, namens alle takken van dienst, en deed zijn woorden vergezeld gaan van een gemeenschappelijk cadeau, n.1. een aanvullend slaapkamer-ameublement. De heer P. Blankenstijn feliciteerde na mens het stationspersoneel. Den gehee- len dag bleef het druk en o.a. kwamen ter receptie de burgemeester van Schoorl en dr. Heringa en echtgenoote. Er waren veel bloemen en veel felici- tatiebewijzen. 's Avonds werd het feest voortgezet in het Stationskoffiehuis, welks interieur door rappe handen in feestdos was ge zet. Hier was het de secretaris van de organisatie van den jubilaris, die onder hartelijke bewoordingen als geschenk een „Swan" vulpen overhandigde. Een mooie attentie was een door het plaatse lijk fanfarekorps gebrachte serenade. Verder verliep het avondfeest onder de bekwame leiding van den heer P. Blan kenstijn op rolletjes, onder toespraken, voordracht en zang. Dit alles heeft wel getoond hoe deze eenvoudige en be scheiden ploegbaas in de samenleving wordt gewaardeerd. Het bestuur van de Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" heeft besloten de loonen van het personeel over 193Ó ongewijzigd te laten Het salaris voor den directeur werd op peil gebracht door een verhooging met 500. Te Hoorn zijn de werkzaamheden begon nen tot verbetering van de Drieboomlaan De oude boomen zijn thans bijna alle ge rooid. Eerst tegen a.s. herfst of volgend voor jaar denkt men met de nieuwe beplanting der laan te kunnen beginnen. Af deeling W armenhuizen Midden- standsvereeniging KJJ.M.B. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen een vergadering ten huize van den heer Slikker. Aanwezig waren o.a. afgevaar digden van Dirkshorn en Koedijk, die spe ciaal welkom werden geheeten en inzon derheid den heer A. Swaan, bur. redacteur van het Algemeen Weekblad, uit Den Haag, die zou spreken over: „Toekomstige Mid- denstandspolitiek". Spreker begon met de middenstandsbeweging in de toekomst uit te stippelen, naar aanleiding van een bonds- voorstel voortgekomen uit het laatstgehouden congres in Amsterdam. Eenige hoofdpunten kwamen inzonderheid naar voren, zooals publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie door prof. Veraart verdedigd, maar door den bond niet direct geaccepteerd Ook de vakbe kwaamheid bracht spreker sterk naar voren Het nieuwe wetsontwerp, het verbindend verklaren van contracten, bepleitte spreker; hij zette de voor- en nadeelen uiteen. Door verschillende heeren werden vragen gesteld, welke door spreker beantwoord werden Verder kwam na de pauze nog een en an der ter tafel, maar daar er te weinig leden waren, werden verschillende dingen tot een volgende vergadering aangehouden. Tot afgevaardigden naar de komende districtsvergadering werden gekozen de hee ren Diepsmeer en de Geus. De nieuwe Provinciale weg. Men is begonnen aan den nieuwen weg door Geestmerambacht met het aan planten van boomen, struiken en heesters, zoodat deze mooie weg, ook wat betreft het natuurschoon niet vergeten wordt. 'Zondagavond werd het aangekondig de bal-masqué gehouden door de gym nastiekverenigingen Hercules en Hy- giea, alhier, in de zaal van den heei J. de Bakker .Dit is bijzonder goed geslaagd. De deelname was buitengewoon groot, ver boven de verwachting. Had men, aldus de voorzitter, de heer A. Ootjers, gerekend op een aantal van 50 deelne mers, het waren er precies het dubbele. Animo bleek er wel voor te bestaan. Ook van de «ijde van het publiek was er flinke belangstelling. De zaal van De Bakker had een feestelijk aanzien met het groote aantal gemaskerden. Vele aardige costumes waren er te bewonde ren. Wij meenen dan ook, dat de jury eer lang niet gemakkelijke taak had, 0:1 al deze honderd personen te beoor- deelen. Gedurende den avond werd onder lei ding van den heer K Boot een gezellig bal gehouden, waarbij een tweetal or kesten medewerking verleenden. Te elf uur had het démasqué plaats en werden de verschillende prijswinnaars en win naressen bekend gemaakt en in het be zit gesteld van een aardigen prijs. De uitslag was als volgt: voor het mooiste costuur: le pr. Rembrandt, mej. M. Mooij, 2e pr. Zwart wit fantasie, mej. Nel Kok; 3e pr. Haremda ne, mej. Zeeman; 4e pr. Motermascotte, mej. Gr. Mulder; 5e pr. Pikeur de heer J. Ooster- wijk, 6e pr. Pinguin, de heer P. de Vet, 7e pr. Selma, danseres. Groepen: 1. De Hollandsche film da mes Gr. Slot, M. de Waard, M. Slot, An. Renaud, Tr. de Waard en de heeren Ten Have, Jb. Wijna, Jb. Renaud, C. de Waard, C. de Geus, Rein Groot. 2. Oud-Holl. paar: dames Tr. Nap en Gr. Nap; 3. Bridgeclub de heeren P. de Geu*, C. de Geus, Jb en W. van Hout; 4. „K. 18 meldt zich" jongeh. A. en C. Boot. Komisch. 1. Opa en Opoe gaan naar bed: Jo Krijgsman en P. de Koning; 2. Zii,eunertrio: A de Vries, J. Steffens en G. Meeldijk; 3. Charlie Chaplin, le heer M. van der Molen. Origineel: 1. Ned. Fabrikaat, mej. J Jansen; 2. Hercules en Hygiea, dame Hercules en Hygiea heer, resp. mej. A. Ludeke en de heer P. Langedijk; 3. Schctsche fantasie; 4. Onbewaakte over weg de heer S. de Beurs; 5. Midinette mej Tr. Kalf; 6 Spaansche dame, mej. N. Glas; 7. Napolitaansche. De jury bestond uit de dames Eecen— Schipper, EecenSlot en de heer J. Keizer. DE MEISJESSCHOOL IN BERGEN. Het bestuur der Berger Schoolvereniging schrijft ons: De verklaring, door den heer Voute afge legd in een raad oer gemeente Bergen en af gerukt in de Alkmaarsche Courant van 16 Maart, noopt ons tot een tweede schrijven ter voorkoming van misverstanden. In de eérste plaats meenen wij er op te moeten wijzen, dat ons artikeltje uit het num mer van 1 Maart geen enkel woord bevat, waarin een persoonlijke aanval op den heer Voute is opgesloten het is niets dan een zakelijk verweer tegen een klacht over ver spilling van gemeentegelden. Zeer zeker kan er niet uit worden afgeleid, dat het school bestuur den spreker zou zien als iemand, die stelling neemt „in de oude dorpspolitiek voor of tegen de Boschschool". In de tweede plaats: ons bleek bij een persoonlijk onderhoud met den heer Voute, dat een onduidelijke formuleering onzerzijds een verkeerd inzicht heeft doen ontstaan om trent het gebruik der gelden voor nieuwe boeken. In ons stuk van 1 Maart komt niet duidelijk uit, dat het bij ae aanschaffing van boeken voor Fransch, Duitsch en aardrijks kunde niet ging over vervanging van oude exemplaren door nieuwe van dezelfde soort (vergoeding volgens art. 101 der 1. o.-wet: instandhoudingskosten), maar over de in voering van nieuwe methoden, die. als im mer, krachtens art. 72 werden aangevraagd ^verandering van inrichting). De heer Voute is mei ons van meening. dat hier dus is gehandeld op de wijze, die algemeen tot usance is geworden en van verkwisting niet mag worden gesproken. Ten slotte de mededeeling, dat de Welt- wir'schaftskaarten, volgens het bestuur on misbaar, ondanks dit feit onmiddellijk van de aanvrage werden afgevoerd, toen de in specteur van het 1. o. dit wenschelijk oor- ceelde teiwijl de voortdurend wisselende bevolking uit Bergen net absoluut nood zakelijk maakt, te beschikken over enkele extra boeken en een paar banken. Wij meenen hierdoor voldoende duidelijk te hebben gemaakt, dat ook bij deze aan vrage de zuinigheid is betracht die in oezen tijd van iederen Nederlander mag worden ge- eischt; tevens hopen wij voorgoed te hebben aangetoond, dat er voor de autoriteiten en de inwoners van Bergen alle reden is, de meisjesschool te steunen, die aan de ge meente niet onbelangrijke ifnancieele voor- deelen geeft. De advocaat-generaal mr. van Riel concludeerde tot verwerping van het ca- 6atieberoep van den garagehouder F. F. te Velsen, die bij aankomst der buoten der Alkmaar Packet personen, die met deze booten meekwamen, ver voerde naar Wijk aan Zee De rechtbank te Haarlem had dezen garagehouder veroordeeld tot 10 boete De Hooge Raad zal 15 April arrest wijzen De Hooge Raad zal 1 April a.s. conclusie nemen. De Hooge Raad heeft heden behandeld het cassatie-beroep van P. E., directeur van een handelsavondschool te Medemblik Van deze school was de administratie niet in orde. Deswege liep de subsidie door het rijk toegekend in gevaar. In de bestuursvergadering waarin deze aangelegenheid aan de orde werd gesteld, zat ieder met de handen in het haar; echter niet de directeur, die de vergadering bij woonde. Hij meende, dat men maar aan hem moest overlaten, dit zaakje in den Haag op te knappen. De directeur zag kans, de rekening toch goedgekeurd te krijgen en dan zou de sub sidie zeker niet zijn uitgesloten. Het was noodig dat een desbetreffend ambtenaar van het departement gunstig gestemd werd en dat zou eenig geld kosten. Het bestuur meende, dat men over zulke bezwaren kon heenstappen en zoo verkreeg de voorzitter de heer G., volledige volmacht om zoodanig te handelen, dat men er toch ;n zou s'agen de geheele subsidie in handen te krijgen. Zoo togen de voorzitter G. en de directeur E. naar den Haag. Eerstgenoemde was n.1. van meening dat men eerder iets zou berei ken, als men met zijn beiden voor den ambte naar zou komen te staan, die voor zijn vrien delijkheid, wel 'n belooning zou willen accep teeren. Voor het departement gekomen meende de directeur plotseling dat het toch beter was, als hij maar alleen naar bin nen ging. Hij nam 50 gulden mede en trad het departement van O. K. en W,. binnen. De voorzitter heeft hierna naar hij zeide, drie uur op den Bezuidenhout heen en weer geloopen om op den directeur te wachten. Toen deze eindelijk te voorschijn kwam, zeide hij dat het zaakje in orde was. Het tweede bedrijf in deze zaak speelde zich af voor de rechtbank te Alkmaar, want er was gebleken, dat er geen ambtenaar „ge stopt" was. en dat de directeur zelf het geld opgestreken had, weshalve hij veroordeeld werd wegens oplichting. Als zijn verweer voerde de directeur aan, dat hij zijn salaris niet geheel had uitbetaald gekregen en meende recht te hebben op de f 50. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van drie maanden, welke straf door het Hof te Amsterdam verminderd werd tot een maand. Mr. van Ooven lichtte in deze zaak 5 cas satiemiddelen toe. Nog heeft de Hooge Raad een zaak van denzelfden E. behandeld, die wegens het schrijven van een ingezonden stuk in de Enk- huizer Crt. onder 'iet hoofd „Het schandaal van Medemblik", welk stuk beleedigend werd geacht voor den burgemeester van Medem blik, door de rechtbank te Alkmaar veroor deeld tot 150 gulden boete, doch in hooger beroep door het Hof tot 100 gulden boete. Mr. van Ooven lichtte hiervoor twee cas satiemiddelen toe. De advocaat-generaal van den Hoogen Raad, mr. van Lier. zal in beide zaken con- clusie nemen op 1 April. V v* 40 jaar boekhouder bij de licht- bedrijven. Hedenmorgen werd in het kantoor der ge meentelijke lichtbedrijven de heer H. de Jong gehuldigd ter'gelegenheid van het feit, dat hij 40 jaar lang als boekhouder hieraan ver bonden was. Aanwezig waren: de wethouder der be drijven de heer T. Bonsema, de voltallige commissie van bijstand, de directeur en het gezamenlijke personeel. Te half elf betraden de jubilaris en zijn fa milie het feestelijk versierde kantoor. Wethouder Bonsema, het woord nemende, zeide, evenals de jubilaris het altijd is, kort te willen zijn. Een veertig jarig jubileum in gemeentedienst is zeldzaam. Immer heeft de jubilaris voor het bedrijf, waarin hij veertig jaar lang veel lief en leed heeft meegemaakt, geijverd. Groote verdiensten heeft hij zich ook verworven als secretaris der commissie van bijstand. Welke enorme sommen er ook door zijn handen zijn gegaan, nimmer was er eenige aanmerking te maken op zijn boe ken. Spr. overhandigde hem dan, behalve de gebruikelijke enveloppe, namens het college van B. en W. de gouden medaille der ge meente. De directeur der bedrijven, de heer A. Hof man, sprak daarna den heer de Jong toe. Hij dankte den trouwen medewerker voor zijn steun aan het bedrijf. Deze jubilaris is eigen lijk de gasfabriek. Als jongmaatje kreeg hij reeds een vertrouwenspositie. Met negen honderd aansluitingen aan de gasfabriek be gon hij en dit aantal zag de heer de Jong stijgen tot tienduizend. Later kwam er het Electriciteitsbedrijf bij. Eerst met 126 aan sluitingen en nu reeds 7700. In 1932 is ook 't Radiobedrijf geboren. Op uitstekende wijze heeft de jubilaris het administratieve gedeel te van dit nieuwe bedrijf ingevlochten in de algemeene administratie. Dat het Radiobe drijf op zoo goedkoope wijze kon gefinan cierd worden, is een der vele verdiensten van den heer de Jong. Kenmerkend is, dat bij een bezoek van een drietal controleurs der Ver eeniging voor Nederlandsche Gemeenten bleek, dat de administratie hier zoo goed in orde is, dat zij geen enkele wijziging behoef de voor te stellen. Het is een buitengewoon groote zeldzaamheid, dat iemand veertig jaar lang bij een bedrijf in dienst is en al dien tijd boekhouder is Maar de jubilaris was niet en kel boekhouder, hij was ook de vertrouweling van alle directies. Zelfs is hij enkele keeren waarnemend directeur geweest en dit tot groote tevredenheid van B. en W. Dat het geheele personeel spontaan aan deze huldi ging deelneemt, is het beste bewijs voor de goed verstandhouding die hier bestaat. Spr hoopt, dat het personeel aan dezen jubilaris een voorbeeld zal nemen. Persoonlijk dankte de heer Hofman den heer de Jong nog hartelijk voor zijn groote steun, welke hij tijdens zijn vierjarig directeurschap Douw* Egberr* Echte friesche Heeren-Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. hier van hem mocht ondervinden. Ook mevr. de Jong dankte hij van harte voor de hulp, welke zij hem en zijn gezin heeft verleend. Hij bood den jubilaris als persoonlijk ge schenk een fraaie leeslamp aan. De heer W. Ellis feliciteerde namens het personeel. Hij wees op de groote energie van den jubilaris, die reeds op jeugdigen leeftijd de acte boekhouden M. O. behaalde en als jongeman reeds op de voordracht kwam voor administrateur voor de lichtbedrijven te Haarlem. Over een paar jaar zal de heer de Jong als ambteloos burger de welverdiende rust moge genieten. Spr. heeft daarom het genoegen na mens het personeel den jubilaris een fauteuil aan te bieden; aan mevrouw de Jong werd een fraaie vaas bloemen overhandigd. De heer A. Sietsma sprak als oudste lid van de commissie van bijstand. Hij memo reerde de groote verdiensten van den heer de Jong in deze commissie en wenschte hem van harte geluk. De jubilaris, het woord verkrijgende, haal de herinneringen op uit de voorbije veertig jaren. Hij dankte het gemeentebestuur, den directeur, de commissie van bijstand, den heer Ellis, die 38 jaar zijn rechterhand is ge weest, voor de geschenken, maar vooral ook voor de waardeerende woorden tot hem ge sproken. Hierna was er gelegenheid den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen, waarna ver- verschingen werden aangeboden. Gister overleed alhier de heer A. Slagt. een bekende Alkmaarsche persoonlijk heid, in den ouderdom van 52 jaar. Arie Slagt, die met zijn zadelmakers- stand op de Alkmaarsche landbouwten toonstelling en de L. E. T. T. te Heiloo nooit ontbrak, nam in het Alkmaarsche Vereen igingsl even een vooraanstaande plaats in. Een reeks van jaren was hij voorzitter van het Mannenkoor „De Vereenigde Zangers", en ettelijke malen trok hij met de jongens naar verschillende concour sen, er daarbij steeds zorg voor dragen de, dat de echte kameraadschap werd bevorderd. Arie Slagt behoorde tot de links georiënteerde burgers in onze stad. Ofschoon hij een van de bestuurs leden van de Vrijdenkersvereniging „De Dageraad" was, behoorde hij niet tot die burgers, die alleen met gelijk ge zinden konden optrekken. Daarvoor was hij te vrijheidslievend, hetgeen ook tot uiting kwam in zijn functie van pen ningmeester van de „Vrije Groep", een organisatie van Vrije Socialisten, die vroeger, toen deze organisatie nog be zield werd door den arbeid van Domela Nieuwenhuis, in onze stad van groote beteekenis was. Arie Slagt laat in het Alkmaarsche Vereenigingsleven stellig een ledige plaats achter, die niet spoedig op de zelfde wijze zal kunnen worden bezet. STILLE OMGANG. In den nacht van 9 op 10 Maart werd aan de Stille Omgang te Amsterdam door met minder dan 35000 personen deelgenomen. In den nacht van verle den Zaterdag op Zondag werd door de Om&ang gehouden, waaraan een 800-tal mannen uit Alkmaar deel nam. Een 22-tal personen vertrok van hier uit te voet, om zoo de geheele bede vaart mee te maken. VERBOUW VOORMALIG ZENWPAVILJOEN. ront°rar,ih7 - ,Ci,0ll£g* van regenten van het Ziekenhuis werd hedenmiddag ten Stadhuize aanbesteed: het verbouwen van het voormalige zenuwpaviljoen tot zuster huis met aanverwante werken, staande bii het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar ha^rte58"' 20l,<ier 8las- B. Glas-, verf- en behangwerken. C Rnf?nVenwa,S1°P l*rC€el A door: ai? P helder sub a (met 80 pet Alkmaarsche werklieden) 27900- «nh h (zonder beperkende bepaling) 27900 a j ®?er.te Drachten a 26617 NVwr,£trf te Har,1"gen a 26562; hou7a 24944re drijf Aerde" naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,5 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 750,8 m.M. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Maart: Aanvankelijk zwakke wind uit westelijke richtingen; later toenemende en krimpende wind; half tot zwaar bewolkt; later toene- mende bewolking; weinig of geen regen- zelfde temperatuur. Weer o verzicht. Sedert Zaterdag heeft de luchtdrukverdee- ling zich belangrijk gewijzigd. Vanuit het zuidwesten naderde een stijggebied van den druk, waardoor de depressie in het zuid westen plaats markte voor een gebied van hoogen druk. Het maximum in het zuiden vormde een verbinding met het stationnaire gebied van hoogen druk hoog in het noor den, die thans een stijging vormt tusschen een aftrekkende depressie in het noord oosten en een vrij diepe stationnaire depres sie in het westen op den oceaan. Deze laatsten schijnen zeer uitgebreid te zijn en zich ver naar het zuiden uit te strek ken. In ons land en in Frankrijk vielen on beduidende hoeveelheden regen. Alleen in Marseille regende het zwaar. De toevoer van lucht uit de poolstreken bracht vorst in bijna geheel Duitschland en matige vorst in het binnenland van Zweden. Ook op IJsland vriest het nog steeds. Het is te verwachten, dat in onze omgeving het weer zacht en be wolkt zal blijven met weinig of geen regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.38 uur licht op. W. Vasbinder te Alkmaar a 26790; N.V. Bouw- en Expl.-Mij. Santpoort te Santpoort a 26488: fa. Doedens en Schilder te Alkmaar a 28500, b 28200; P. Scheepsbouwer te Castricum a 26880, b f 26600; R. K. Koppen en Zn. te Alkmaar a 25600, b f 25500; P. Frölich te Harlingen a 26197; R. J. E. Bot te Alkmaar a 26827, b 27500: Aann. Mij. A. G. Hófte te Amsterdam a 25670; A. Buur te Alkmaar a 26700, b 26700. G. Groot te Den Helder a 27642, 27642; K. Kuipers te Surhuisterveen (Fr.) a 26800, b 26800; N.V. Aann. Mij. Noordholland a 31000; M. K. de Groot te Heerenveen a 25700, b 25700; Fa. H. Broersma te Harlingen a 26826; Zaansche Coöp. Bouwerst|pnd te Wormerveer a 24500, b 24500, perceelen A en B sa men 27700; IJ. Kroonenburg te Heiloo a 29.300; Voor perceel B was ingeschreven door: IJ. Kroonenburg te Heiloo sub a (80 pCt. Alkmaarsche werklieden) 4500, sub b (geen beperking) 4300; S. Koster en Zoon te Alkmaar a 3661 A. Breed te Heerhugowaard 4666; J. Langenberg te Alkmaar a 3033; H. Buning en J. Doorenkamp te Groningen a 2599, b 2599; L. Nijman en Zonen te Alkmaar a 2719, b 2719; J. Vreeker te Alkmaar a 2865; D. Reek te Heiloo a 3333, b idem; J. de Boer te Alkmaar a 3570; D. Heitman en Tj. de Boer te Edam a 4164, b 3950; Fa. P. H. van den Bosch en Zoon te Haar lem a 3269, b 3180; De gunning wordt nader bekend ge maakt. Tegenover een vóór de opening der biljet ten gestelde vraag of er na de sluiting der bus niet nog een biljet was ingeleverd, deel de de architect, de heer D. Saai. mede, dat wel een biljet was aangeboden door een aan nemer, maar de commissie voor de aanbeste ding had geweigerd dit alsnog te aanvaar den. UITDEELINGSLIJST. Gedeponeerd Is de eenige uitdeelings* lijst in het faillissement van C. Schra- man, voorheen caféhouder te Anna Paulowna, met een uitkeering van 50.058 pet. aan concurrente schuld- eischers. Zaterdagmiddag vond op den hoek Ka* naai kadePaternosterstraat een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een wiel rijdster. De motorrijder, de heer P. Biesboer uit St. Maarten, kwam uit de Paternoster straat en wilde de Kanaaïkade oprijden in de richting van het Texelschehek. Volgens ge* tuigen reed hij op het linkerweggedeelte van de Paternosterstraat en links in de bocht Fa* ternosterstraatKanaalkade, waarbij hij een vanuit de richting Texelschehek komende wielrijdster, mej. Bosch uit de Heemraad straat, alhier, aanreed, die bewusteloos op den grond bleef liggen. De motorrijder bloed de hevig aan zijn gezicht. Omtrent dit ernstige ongeval vernemen wij nader, dat de ziekenauto van den geneeskun digen dienst zeer spoedig na het gebeurde ter plaatse was met één verpleegster. Onmid dellijk daarop arriveerde ook geneesheer

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2