ÉÈÜk ASPIMN Persstemmen over de invoering van den Duitschen dienstplicht. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL ■SHHSlflnk JkooiHciaal llieuws "oude niedorp £xmd- en 'Juinêouw hoorn Een groot aantal arbeiders zal hierdoor voor eenige weken werk verkrijgen. stompetoren HEILOO EGMOND AAN ZEE -rcuuvt stlecOs falpt Buitenland. Hoe de groote mogendheden erover denken. De Duitsche pers enthousiast. De indruk in de Engelsche pers. Rosenberg over het besluit. Onder het opschrift „Het herstel der Duit sche eer" schrijft Rosenberg in den Voelki- scher Beobachter": VENIZELOS EN DE ZIJNEN NAAR ITALIË. Waarom de opstand mislukte. Venizelos is gisteren met zijn familie van Rodos naar Napels vertrokken. Voor zijn vertrek verklaarde Venizelos, dat het misluk ken van den opstand voornamelijk was te wijten aan de aarzeling van leger en vloot. De vloot had meer dan 84 uur verloren al vorens in actie te komen en daardoor was het voordeel van de verrassing, die de over winning zou hebben kunnen brengen, verlo ren gegaan. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN AME.HKA. Duizenden dakloos! ze gemeente hij dit ook door menschen uit deze gemeente laat uitvoeren. De voorzitter wist reeds van dit geval, een volgende maal zou een dergelijke bepaling in het bestek moeten worden opgenomen. Hierna sluiting. Vrijdagavond werd ten lokale van den heer Feijs de jaarvergadering gehouden van de Floraliavereeniging onder voorzitterschap van den heer D. Kriller. De voorzitter opende met een woord van hartelijk welkom. Bij monde van den heer Feijs werd hierna, namens de commissie, voor het nazien der rekening van het jaar 1934, financieel verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Hieruit noteeren we, dat de ontvanpten hebben bedragen 673.78, uitgaven 659.25, batig saldo J 14.53. Het kasgeld op 1 Jan. 1935 bedroeg 14.53 min 13.65 (batig sal do over 1933) is 88 cents. De bezittingen der vereeniging bedragen thans 130.56 aan ka pitaal, gedeponeerd op de bank plus 4.04 rente plus 88 cents is 135.48. Hierna kwam aan de orde de bespreking van de tentoonstelling voor 1935. Met algemeene stemmen werd besloten, dat ook dit jaar weer een floraliatentoonstelling zal worden gehouden. Evenals het vorig jaar zal aan de commissie voor bloemen wor den overgelaten, welke soort planten zullen worden uitgereikt. Deze commissie zal voor dit jaar bestaan uit mevr. Heinis, mevr. Doorn, mej. T. van Zoonen en mej. J. Hei nis (plaatsvervangend). Besloten werd weer een verloting te hou den. Als hoofdprijs zal worden beschikbaar gesteld een divan. De heer Feijs stelde voor om het aantal loten te verhoogen van 2000 tot 2500. De voorzitter betwijfelde of het mogelijk zal zijn om dit aantal aan den man te bren gen. De heer Feijs wees er op, dat de meerdere opbrengst ten goede zou kunnen komen voor de tent. Spr. zag niet in, dat 2500 loten niet verkocht zouden kunnen worden. Met wat meer activiteit onder de jongeren zal dit we) lukken. Na ampele bespreking werd besloten toch maar 2000 loten te verstrekken. Het voorstel van den heer Feijs om ten bate van de tent de contributie een weinig te ver hoogen vond geen bijstand. De tentoonstelling zal worden gehouden op 15 en 16 September a.s. Mej. D. Huysen en de heeren P. Boom en W. Opmeer behaalden het diploma als typist(e) van den Ned. Stenografenbond. De met schoenen geladeD auto van de firma Fred. van Schoten is in de garage in brand geraakt. Men wist de schoenen te red den; de auto is aan de voorzijde geheel uit gebrand. HOOGKARSPtL Het werkverschaffings-comité heeft in samenwerking met het banbestuur beslag weten te leggen op een belangrijk werk object. Het zoogenaamde Groote Wijzend zal vanaf de brug tot het veilingsgebouw worden uitgebaggerd. Zondagavond was er bal onder leiding van den heer Staps, dansleeraar te Alkmaar, in café Renses. De bal avonden, door hem eorganiseerd, trekken steeds veel publiek, p tonen van het uit vier leden be staande orkest, waaronder een dame, werd er tot sluitingstijd lustig gedanst. Een schrijven aan den Raad. Het lVitte Kruis en liet Wït-Oele Kruis. Door den heer A. N. K. Hopman, voorzit ter van de afd. Heiloo van het Witte Kruis is aan den raad der gemeente Heiloo het vol gende schrijven gezonden: Edelachtbare heeren, Naar aanleiding van de jongste besprekin gen in de avondvergadering van uwen raad van den 17den Januari j.1., waarvan een verslag voorkomt in de Alkm. Courant van 18 en 19 Januari d.a.v., meen ik goed te doen, u aangaande die besprekingen, voor zoover die betreffen de door het Wit-Gele Kruis aangevraagde subsidie, het volgende mede te deelen. Ik ga uit van de onderstelling, dat het ver slag, zooals dat in de Alkm. Courant voor komt, juist is. De onlangs opgerichte vereeniging het wit-Gele Kruis te Heiloo vraagt 500 sub sidie; dit is haar recht; men kan vragen zoo veel men wil. Maar, is het in het belang van de gemeente, als men die subsidie toekent? bestaat er een zóó dringende behoefte in de- *e gemeente, dat naast het Witte Kruis nóg een vereeniging wordt opgericht (en gesub sidieerd), die dezelfde doeleinden nastreeft? Js het verantwoord in dezen finantiee! zorg barenden tijd wederom een aanval op de overheidskas .te doen, welke niet strikt nood- zakelijk is? Mag men de overheidskas zoo maar direct beschikbaar stellen, als een be volkingsgroep al is het een groote van meening is, dat zij zich van de andere groep in de gemeente moet gaan afzonderen? Het Witte Kruis voorzag en voorziet nog steeds in de behoeften, welke het Wit-Gele Kruis tot haar arbeidsveld zal gaan rekenen. Wenscht men in geval van ziekte, als an derszins, om godsdienstige reden een ver pleegster, verzorgster of andere hulp van eigen religie, dan zou daarover kunnen wor den geraadpleegd. Maar is alleen daarvoor eèn confessioneele of sectarische vereeniging verantwoord Dat de katholieke burgers prijs stellen op gelijkgezinde hulp, kan waar zijn; het kan óók een streven van énkelen zijn. Wat de ge zinsverpleging betreft, is daartoe voor zoo- Ver mij bekend, nimmer het verzoek gedaan. De vereeniging voor Huis- en Kraamver zorging (onder-afdeeling van het Witte Kruis) houdt echter met dat eventueel ver langen rekening. Aangaande de hoegrootheid van de toe te kennen subsidie meen ik uog het volgende te moeten mededeelen. werd voorgesteld eene verhouding 4 5 (Wit-Oele Kruis Witte Kruis); dit met het oog op het ledental. Hoe komt men daaraan? Een slag in de lucht? Het witte Kruis had vóór de oprichting van het Wit-Gele Kruis 1010 leden, tenge volge van die oprichting bedankten 250 le den, zoodat het Witte Kruis thans nog telt 760 leden, allen woonachtig te Heiloo. Het Wit-Gele Kruis telt blijkens het in den aanhef genoemde verslag 400 leden te Heiloo, zoodat dus de verhouding in het gunstigste geval 4 7H zou moeten zijn. Een hooger bedrag, dan thans het Wit! Kruis alléén aan subsidie ontvangt, n. slechts 12.50 voor de verstrekking van ij. mag naar mijne meening niet van de gemeen te worden gevergd; zéker niet, nu zelfs niet vaststaat, dat de subsidie ana het Wit-Gele Kruis toegekend, uitsluitend zal worden aan gewend ten behoeve van Heilooër ingezete nen. (Gezinsverpleging, die 500 krijgt, gaat niet uit van het witte Kruis; de Stichting Badhuis staat ook op zich zelf met 300 subsidie; de vereeniging voor Huis- en Kraamverzorging, onderafd. van het Witte Kruis, ontvangt niets en de subsidie voor de t.b.c.-bestrijding ad 150 gaat geheel buiten de kas van het Witte Kruis om). Dat tengevolge van de oprichting van het Wit-Gele Kruis het Witte Kruis voor moei lijkheden zal komen te staan, is buiten twij fel. De inkomsten toch zullen alleen reeds door ledenverlies verminderen met ongeveer 400, terwijl de exploitatie-uitgaven niet noe menswaard zullen dalen. Hetzelfde geldt ten aanzien van de veree- liging voor Huis- en Kraamverzorging. Waarom toch moeten zelfs vereenigingen met philantropische strekking kapot worden gemaakt Dat de Inspecteur van de Volksgezond heid een overheids-ambtenaar dus krachtig heeft medegewerkt aan de oprich ting van het Wit-Gele Kruis te Heiloo, tee kent m.i. ten duidelijkste hoever de geest van den tegenwoordigen heersch- en verdeelenden tiid reeds is doorgeziekt, tot schade van het algemeen belang. 100.000 zwakke kinderen verpleegd. Op Donderdag 14 Maart zijn wederom een aantal zwakke schoolkinderen toegelaten in de koloniehuizen van het Centraal Ge nootschap te Egmond aan Zee. In 1905 begon het genootschap zijn zegen rijk werk met 12 kinderen uit Baarn, Doetin- chem en Hoogezand—Sappemeer. Thans zijn ruim 450 afdeelingen over het land verspreid, die voor de uitzending van jaarlijks ruim 7000 kinderen zorg dragen. Gerekend van de eerste uitzending in 1905 af, trad op 14 Maart het 100.000ste zwakke kind de gastvrije vacantiekolonie binnen. Het bestuur van het genootschap wil deze heugelijke gebeurtenis niet onopgemerkt voor bij gaan. Wel noopt de ongunst der tijden tot groote soberheid, maar wie zou de zwakke jeugd één enkelen zonnigen dag willen onthouden? Op een nader te bepalen dag in April zal in een der koloniehuizen een bijzonder pretti ge stemming heerschen: onder het genot van zang en versnapering zal aan het 100.000ste kind een blijvend aandenken geschonken wor den, evenals aan het eerste kind van het tweede honderdduizendtal. Er zijn zooveel kindervrienden in den lan de: nimmer is vergeefs een beroep op hun beurs gedaan, waar dit het welzijn van het zwakke schoolkind aanging. Hier is nu een mooie gelegenheid. Meer en meer wordt er van de open lucht geprofiteerd en het genootschap Keft reeds bij verschillende van zijn koloniehuizen lig- hallen doen bouwen, waardoor het zelfs bij gure dagen mogelijk is, het zwakke kind, be schut tegen de al te ruwe vlagen, zoo lang mogelijk van de buitenlucht te laten genie ten. Bij het koloniehuis „Zwartendijk" is er reeds een; bij het kcloniehuis „Kerdijk" is wel nieuw terein aangekocht, maar een lighal is er nog niet. Het hoofdbestuur zou het nu zoo heerlijk vinden, als de vele vrienden van het Cen traal Genootschap ter gelegenheid van de op neming van het 100.000ste kina een bijdrage zouden willen schenken voor de oprichting van zulk een lighal. Men kan dat doen door e»n storting of een overschrijving op de postgiro-rekening van „het Centraal Genootschap voor Kinder herstel lings- en Vacantiekolonies", onder no 130427, Egmond aan Zee. Zoowel kleine als groote giften zijn van harte welkom. komen bij ons klimaat ge regeld voor; het product van vertrouwen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Als we de roode kool uitzonderen, brach ten de aangevoerde producten aan de veilin gen weer weinig op. Van roode kool zijn de voorraden zeer gering, zoodat slechts in geringe mate van deze gunstige prijzen wordt geprofiteerd. Toch is het voor som migen nog een meevallertje, dat te meer welkom is, nu het zoo langen tijd ook voor dat product Ook onbevredigend was. Waren de prijzen in het begin der week ruim 10 voor de mooiste partijtjes eerste soort van twae tot drie pond, op het laatst werd tot 13 besteed. Er zijn er zelfs nog voor 13.50 ver kocht. Iets zwaardere kool van ongeveer 2 kilo bracht nu 10 of soms iets meer op Nog zwaardere van 5 pond, die anders over het algemeen niet zeer gezocht waren, werden nu voor 9—9.50 verkocht. En zelfs de zwaarste brachten 8.50—9 op. De zwaarste kool is nu het duurst, iets, w^t in langen tijd niet is voorgekomen. Ook tweede soort, zoogenaamd als overschot bracht goede prijzen op. Een weinig afwij kende partijen werden voor ongeveer 1 en minder verkocht dan overeenkomstige eerste ort, terwijl de meest afwijkende kwaliteit or ongeveer J 2 minder werd verkocht, it zijn in ieder geval prijzen, waarmee de inders tevreden kunnen zijn. Deze week erden aan beide veilingen meer dan 100 poorwagons van 10.000 K.G. aangevoerd, zoodat de voorraad sterk afneemt. Men mag dan ook verwachten, dat de aanvoeren in 't vervolg wel sterk zullen verminderen. Belangrijk was ook de aanvoer van gele kool. Jammer dat de prijzen hiervan zoo onbevredigend blijven. Wel was er eenige verbetering aan te wijzen, doch ze is van weinig beteekenis. Voor kool van 3 tot 4 pond werd 2.302.50 besteed, een en kele maal iets meer. Toch bracht een belang rijk gedeelte niet meer dan 1.80—2.10 op. Voor tweede kwaliteit werden aanmer kelijk lagere prijzen besteed, n.1. 1.40— 1.50, een deel echter nog lager in verband met kwaliteit en vaak ook met grooten aan voer. Sommige partijen draaiden nog door Nog slechter was het met de Deensche witte kool. Van deze koolsoort zijn groote voorraden, zoodat de markt wel wat over voerd wordt, te meer daar er zeer weinig vraag naar dit product is. Deensche witte kool is in het bijzonder op export aangewe zen, doch van vraag uit het buitenland is bijna geen sprake. Vandaar dat de puikste kool van het meest gewilde gewicht, bij uit zondering, 1.30 opbrengt. Het meeste, wat verkocht werd, bracht echter slechts 80 cent tot 1 op. Verkochte tweede soort bracht 't niet verder dan 70— 80 cent. Enkele partijen bleven weer onver kocht. Er werden 100 spoorwagons verhan deld. Aanvankelijk werden voor uien dezelfde prijzen besteed als op het eind van de vorige week. De stemming werd later echter flau wer. Grove uien brachten 3.40—4.10 op, middensoort 3.20—3.50, drielingen l.fO—2, terwijl voor nep 1.80-/ 2.10 werd betaald. Aanvoer 16 spoorwagons. De aanvoer van peen was bevredigend, de prijzen echter niet. Mooie, groote peen bracht 11.20 op, kleine 60—80 cent Het gebeurde zelfs, dat sommige partijen den minimum-prijs niet konden opbrengen. De aanvoer van bieten was niet groot. Mooie kleine golden van 1.20—1.40, grovere 40—90 cent, soms waren ze onver koopbaar. Voor taaie gele kool werd 4.70 betaald. De meening van de Fransche pers. De Parijsche bladen hebben het besluit der Duitsche regeering met extra-edities bekend gemaakt. In officieele kringen heeft het besluit geen buitengewone verrassing gebaard om dat men, naar men zegt, er reeds geruimen tijd op was voorbereid. In de jongste kabi netszitting zou Laval zijn collega's reeds be langrijke mededeelingen erover hebben ge daan. Reeds Zaterdag hebben Laval en Flandin overleg gepleegd en hebben de Fran sche ambassadeurs te Londen en Rome op dracht gekregen, zich met de regeeringen al daar in verbinding te stellen. In sommige kringen is men dan ook van meening, dat het besluit althans het voordeel heeft, een kwestie op te helderen, die in de laatste jaren op den Europeeschen toestand heeft gedrukt. Het „Journal" schrijft, dat Duitschland zijn woord heeft gebroken en verwacht, dat tegenover deze gewelddaad thans eindelijk de door de nieuwe Daitsche dreiging geboden veiligheidsmaatregelen genomen zullen wor den. In Engeland is het bericht uit Berlijn als een bliksemschicht isgeslagen, hoewel men ook daar, volgens de „Observer", in offi cieele kringen er niet door verrast is. Ge noemd blad schrijft, dat een paniek absurd zou zijn. Wat men niet kan verhinderen, moet men op den koop toe nemen. Er wordt thans een schril licht op den feitelijken toe stand geworpen, en men heeft tenslotte de har de werkelijkheid onder 't oog tezien. Misschien zal dit de snelste en betrouwbaarste weg naar den vrede blijken te zijn. Welke uitwer king deze ontwikkeling op Simon's reis naar Berlijn zal hebben, is nog niet bekend. Wan neer Duitschland zijn aanspraken hand haaft, zal het echter zoo goed als onmoge lijk zijn een bewapeningsovereenkomst te be reiken in den zin van de Engelsch-Fransche verklaring van 3 Februari j.1. De „Sunday Times" achte het noodig, dat de reis naar Berlijn opnieuw overwogen zal worden. Volgens dit blad zou het bericht uit Berlijn zelfs in de best ingelichte kringen verbazing hebben gewekt. De „Sunday Express" schrijft, dat men al gemeen aanneemt, dat geen sancties zullen worden toegepast of zelfs zullen worden overwogen. Niettemin zullen de gevolgen in Groot-Britannië reusachtig zijn. Verklaringen van Britsche mi nisters. Lv Pers publiceert nog twee korte verkla ringen van Britsche ministers. De minister van oorlog, Lord Hailsham, verklaarde, dat het niet geheel waar zou zijn als hij beweerde, dat hij erdoor verrast werd. Sir Austen Chamberlain riep uit, toen hij het telefonische bericht ontving: „O Ood 1 Minister Hymans over den indruk van het besluit te Parijs en bij de Belgische regeering. Bij zijn terugkomst uit Parijs heeft de Bel gische minister van buitenlandsche zaken Hymans op verzoek der aan het station aan wezige journalisten de volgende verklaring afgelegd over het besluit der Duitsche Rijks- regeering tot invoering van den algemeenen dienstplicht: „Deze gebeurtenis is van zeer ernstigen aard en vraagt groote aandacht van de regeering. Door het optreden der Duitsche regeering kan het streven der leden van den Volkenbond teneinde den vrede en de veilig heid te versterken, waartoe te Rome en te Londen het initiatief is genomen, in gevaar worden gebracht, alhoewel misschien door dit optreden een toestand, dien men wel ver moedde, niet wordt gewijzigd. Het is thans noodig dat de mogendheden elkaar raadple gen. De Fransche minister van buitenland sche zaken heeft het initiatief daartoe geno men. De waarborging van den vrede eischt ge meenschappelijke actie der mogendheden. Tijdens ons verblijf te Parijs hebben wij ook besprekingen gehad met den Fransche mi nisters over deze kwestie. De Fransche re geering beschouwt den toestand koelbloedig. De gedachtenwisseling erover is reeds gaan de. Men zal begrijpen, dat ik me op het oogenblik moet onthouden van verder com mentaar. België zal in nauw contact blijven met de andere belanghebbende mogend heden." Duitsche persstemmen. „De Nationalsozialistische Partei Kor- respondenz" schrijft: „De proclamatie van den rijkskanselier is voor het Duitsche volk een historische ge beurtenis van de grootste beteekenis. Sedert de dagen, dat Duitschland onder verraad in een stortte, sedert de dagen, waarin het dictaat van Versailles ons werd opgedrongen, is de dag van heden de grootste voor het Duitsche vplk. Door deze proclamatie, die een document van den vrede, maar ook van de vastbeslotenheid is, is het Duitsche volk bevrijd van een drukkenden smaad, die zes tien jaar op ons woog. Op den dag van heden is de eer der Duitsche natie hersteld. Wij staan met opgeheven hoofden weer als vrije natie onder de volken. Wij kunnen als souvereinen staat vrij onderhandelen om mede te werken aan de organisatie van den vrede. Wij bezitten weer een Duitsch leger om ons Duitsche vaderland zelf met de wa penen te kunnen verdedigen. De vrijheid en het leven van ons volk zijn de heilige goederen der Duitsche natie. De herinnering aan het roemrijke Duitsche leger met zijn roemvolle geschiedenis is thans geen vaag historisch verschijnsel meer. Er is geen wonder gebeurd. Deze rechtsge lijkheid der Duitsche natie, deze vrijheid is or.s niet in den schoot gevallen, wij hebben ze zelf verworven. De Führer heeft ze voor ons verworven. In dit historische uur vergete het Duitsche volk niet, wat het zijn Führer verschuldigd is. Het weet, dat alles wat bereikt is, zijn werk is. De boeien zijn gevallen. Als een phalanx in onverbreekbare eenheid staan volk en Führer. Zij bedreigen niemand, die Duitschlands vreedzamen arbeid in vrede zich Iaat ontwikkelen. Doch zij zullen den- gene hun gansche heldhaftigheid bewijzen, die het wagen zou, het leven en de vrijheid van onze natie aan te vallen. Slechts onder vrije volken kan er ware vrede zijn. Wij ge- looven daarom, dat de 16de Maart 1935 als de dag der Duitsche eer en vrijheid tegelij kertijd het begin van een nieuw tijdperk van vreedzame samenwerking der Europeesche volken zal zijn." De „Deutscne Allgemeine Zeitung" schrijfi, dat de heerschende vreugde niets te maken heeft met militairen geestdrift Zij is ds tevredenheid van een man, die zijn recht her steld heeft. De „Germania" spreekt eveneens van een historisch uur. De invoering van den alge meenen dienstplicht is een beslissende stap op weg naar de binnenlandsche en buiten- landscne consolidatie van het rijk. „In de proclamatie der rijksregeering is alles gezegd, wat Duitschland de wereld te antwoorden heeft op alle vragen en critieken, die zullen volgen. Al datgene, wat door ver keerd begrijpen en kwaadwilligheid zou kun nen worden geproduceerd, vindt zijn ijzeren weerlegging in de aangevoerde historische feiten. Deze zijn ook als een geducht ant woord op de pogingen in de Fransche Ka mer, om niet alleen de geschiedenis der laat ste vijftien jaar, maar ook die der laatste honderdvijftig jaar om te draaien. Alleen een dergelijk woord toont de ge vaarlijke mentaliteit, waarvan men zich in Frankrijk nog steeds niet vrij heeft gemaakt. De rijkskanselier heeft tegenover deze hou ding, die niets anders is dan een herhaling van de methode van Poincaré en Clemen- ceau, een besluit genomen, dat de practische verwezenlijking der Duitsche rechtsgelijkheid inleidt: op 16 Maart 1935, aan den voor avond der doodenherdenking, is de proclama- tie der Duitsche souvereiniteit geschied. Duitschland voert den algemeenen dienst- en weerplicht in, niet om eenig ander volk te be dreigen, maar integendeel, om zijn veiligheid tegenover eventueele overvallen te waarbor gen De Duitsche proclamatie heeft ondub belzinnig gewezen op den volkenrechtelijken toestand. Nog eendrachtiger dan vroeger staat in dit ernstige uur geheel Duitschland achter Adolf Hitier en zijn leiding en, zon- der zich op een dwaalspoor te laten brengen door een wellicht komende hetze, staan 66 millioen menschen voor hem in den onbuig- zamen wil, de Duitsche rechtsgelijkheid te waarborgen in den dienst van een werkelij- ken vrede". De op het eiland Rhodos gevluchte rebel len, met Venizelos, Demestichas, Kollialexis en Maris aan het hoofd, zullen het Italiaan- sche eiland in den loop van den dag verlaten en zich naar Italië begeven. Te Athene hebben de autoriteiten de ver mogens der opstandelingen verzegeld, tot het gerechtelijk besluit is afgekondigd, waarbij zij ten gunste van den staat verbeurd worden verklaard. Morgen begint het werk der krijgsraden ter berechting van de gevangen genomen op standelingen. Naar verluidt zal minister president Tsaldaris bij de vonnissen der krijgsraden op clementie aandringen, ten ein de een verzoenende stemming te bevorderen tusschen de verschillende volksgroepen. Gisteren zijn langs de Mississippi en de Ohio meer dan 50000 acres rijke bouwgron den overstroomd, door de ontzaggelijke wa termassa's, we'ke de rivieren aanvoerden en die met groot geweld kaden en dijken ver nielden Vijfduizend gezinnen werden uit hun woningen verdreven. In ec- zestal sta ten van het midden der Ver. Staten is scha de aangericht. Het breedst verspreidden de watermassa's zich in het Zuid-Oosten van Missouri en het Noord-Oosten van Arkansas Het Roode Kruis heeft een hulpbeweging op touw gezet, teneinde de gevluchte gezinnen bij te staan, die op het oogenblik in tenten cn bii particu lieren in de geteisterde streken zijn onderge bracht, terwijl de nationale garde de dijken bewaakt en alles in het werk stelt om de 171. Maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Hel zeemonster was erg sterk en toen het zijn kop opstak ging het heele dak van het huisje mee. 't Leek wel oï het beest een hoedje op had. 172. 't Zeemonster maakte van zijn vrijheid onmiddellijk ge bruik om er vandoor te gaan, het hoedje op zijn kop. Drein Drentel en Piet Prikkel bemerkten nu pas hoe hard of zoo n zeemonster er vandoor kon gaan. Weldra was het uit het ge zicht verdwenen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7