Jkooutciaal Tïieuws Spoct INBRAAK IN RAADHUIS- Te Ridderkerk. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het Raadhuis der gemeente Ridderkerk. De brandkast is aan ae achterzijde open gesneden en uit de kluis der secretarie werd de geheele kas meegenomen, benevens de kas der crisis-commissie. Alle laden en bu- reaux zijn overhoop gehaald. Hoe groot het gestolen bedrag is, is nog niet bekend AUTO MET SMOKKELWAREN P AANGEHOUDEN. Hedennacht is het personeel van de Ko ninklijke Marechaussee te Nijkerk erin ge slaagd op den Rijksstraatweg onder deze gemeente een auto aan te houden, welke een groote partij automatische pistolen be vatte, benevens de daarbij behoorende muni tie. Reeds eenige maanden werd vermoed, dat per auto, werd gesmokkeld, aangezien meer malen manschappen van de brigade op het kantje af werden aangereden door autobe stuurders, die op den weg op een gegeven stopteeken door vol gas te geven, zich aan controle wisten te onttrekken. Twee auto's rijden op elkaar in. Een geweldige botsing. Eén doode. HOORDSCHARWOUDE Voor het Instituut voor Arbeidersontwik keling hield mr. H. Scholten van Zaandam een inleiding over het onderwerp: „De ge meente in deze tijd". WARMENHUIZEH Langs de N.H.V.B.-velden. T urnen. S.S.S. TE ST. PANCRAS. DE MOTOR VAN WARDENIER. Da heer Koolhoven ontkent eik bezoek. In de verslagen omtrent de overigens niet doorgegane demonstratie van den Wardenier- motor werd ook melding gemaakt van het feit, dat de heer Koolhoven of ictnr.'id v£n zijn fabriek den motor zou komen bekijken. Daar met den Koolhoven-naam nog ge poogd werd cachet aan de zaak te geven, had de „Msb." te dezer zake met den heer Kool hoven een onderhoud. De bekende vliegtuigenbouwer ontkende ten stelligste, dat er van een bezoek zijner zijds of van een van zijn technische menschen sprake is. Hij wierp de gedachte van een be zoek zoo ver van zich af als het vliegveld .Waalhaven lang is. De heer Koolhoven gelooft in het geheel niet in den motor van Wolvega. „Langdurige studie kan iets tot stand bren gen, maar dan nog kan men de mechaniek niet verkrachten'', aldus was zijn kort reso luut bescheid. De politie stelt een uitgebreid onderzoek In, De chauffeur van de auto is aangehouden en in de kazerne opgesloten. De gesmokkel de pistolen zijn vermoedelijk uit België af komstig. Hedenmorgen half negen reed de heer v. d. L uit Zwijndrecht met zijn auto over den Nieuwen Straat weg in de richting Rotterdam. On der de gemeente Hendrik-Ido-Am- bracht wilde hij een voor hem rij dende auto passeeren. Terwijl hij naast de wagen reed, kwam plotse ling een groote luxe auto met drie inzittenden uit de mist te voorschijn. Een botsing was onvermijdelijk. Tenge volge van deze botsing werd een der inzit tenden van de tegemoetkomende wagen, de heer B. uit Rotterdam, vrijwel op slag ge dood. De bestuurder E. werd zwaar ge wond, terwijl de derde passagier slechts lichte verwondingen opliep. De heer van der L liep inwendige kneuzingen op. De politie van Hendrik-Ido-Ambacht ge assisteerd door de politie van Zwijndrecht stelde onmiddellijk een onderzoek in en nam het lijk, alsmede de totaal vernielde wagen in beslag. Omtrent het auto-ongeval vernemen wij nog het volgende: De heer Joh. v. d. Lei, directeur van een zeepfabriek, begaf zich per auto naar Rotter dam. Nabij Hendrik-Ido-Ambacht wilde hij een voor hem rijdende auto passeeren. Waar schijnlijk tengevolge van den mist zag hij niet tijdig genoeg, dat er uit tegenoverge stelde richting ook een auto naderde. Met groote vaart botsten de twee wagens op elkaar en werden grootendeels vernield. De heer van der Lei werd hierbij niet ernstig gewond. Hij kon per auto naar zijn woning overgebracht worden. In de andere wagen zaten drie personen Een van hen, de heer J. W. N. Beerden uit Rotterdam, werd zooals gemeld vrijwel op slag gedood. De beide andere inzittenden werden min of meer ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Dordrecht over gebracht.- De spreker ging terug tot de grondwets herziening van 1848, waarbij door Thorbec- ke verschillende wijzigingen in de verhou ding van de gemeenten en het rijk werden aangebracht, in het bijzonder voor de gemeenten; de invloed van de regeering en van de provincie werd daardoor verminderd. Thorbecke is de man, die de autonomie der gemeenten verzekerd heeft, waarvoor in de eerste plaats een goede gemeentewet noodig was, welke nu nog geldt. Spreker gaf een duidelijke uiteenzetting wat autonomie feite lijk beteekent, met de bevoegdheden welke de gemeente heeft, welke beperkingen aan de autonomie der gemeente worden opge legd enz. Voorts dat het van groot befang is, welke personen er in ged. staten zitten, omdat die het toezicht uitoefenen. Spr. wees op 't groote verschil van de functie van de commissaris der koningin in ged staten, die een orgaan van de Kroon is, en de bur gemeester in B. en W., die een deel van het gemeentebestuur uitmaakt. De gemeente is belast met de uitvoering van de wetten van het rijt. De bestuurstaak van de burgemees ter en de raadsleden werd hierna behandeld. Na hierbij uitvoerig te hebben stilgestaan wees spr. en tenslotte op, dat, nu de gemeen ten eigenlijk meer centraal worden bestuurd, men zich in hoofdzaak tegen de landspoli- tiek moet keeren. Daarom zijn de verkie zingen voor de prov. staten en de tweede kamer van het grootste belang. De vereeniging Maatschappij tot Nut van het Algemeen hield Zaterdagavond haar derden Nutsavond in de zaal van den heer Slikker. De heer Swan opende deze bijeenkomst en vond het onbegrijpelijk dat zoo weinigen waren opgekomen, omdat de spreker, de heer ten Bruggencate uit Heiloo, gezien de goede recensies in de bladen, overal een goeden indruk heeft gemaakt. De heer ten Bruggencate zou thans een causerie geven over een reis door de tropen. Spreker meende dat als een avond over Indië werd gegeven, wij als Hollanders de zen niet mogen overslaan, omdat we te wei nig van land en bevolking afweten. Het is niet sprekers gewoonte een lezing te houden, maar aan de hand van lantaarn plaatjes een en ander te vertellen en toe te lichten. Geheel Indië zijn wij doorgereisd maar hoofdzakelijk door Sumatra_ waar spr. jaren heeft gewoond. Sumatra is dertien maal zoo groot als Nederland, twaalf talen worden er gesproken en nemen we den af stand van dit eiland van Koetaradja tot Telokbetong, van punt tot punt dus, dan is deze gelijk als van Amsterdam tot Algiers. Volgens de laatste volkstelling telt Ned. Indië ruim 60.000.000 inwoners, met 97 4 Inheemschen, 2 Chineezen, 0.4 Euro peanen en 0.2 Oosterlingen. Uit de grafi sche voorstelling van regenval in Indië is gebleken dat daar meer regen valt dan hier. De gemiddelde temperatuur is in Atjeh 83 graden en in Nederland 48 graden. Plaatsjes van de stad Medan kregen wij te zien, een stad waar 50 jaar geleden nog bijna geen huis stond en die nu tot de mo dernste steden kan gerekend worden. De pioniers waren Cremer en Nienbuys. Vervolgens zeden en gewoonten uit dit land, waarvan één gewoonte ons wel het meest aantrok. Dit betrof den Batalcstam. Op het lantaarnplaatje zagen we afgebeeld een Batakmeisje een dag voor haar trouwen met mooie tanden, en een dag na het huwe lijk waren alle tanden verdwenen. Deze worden niet getrokken, maar door een z.g. deskundige in het openbaar onder groote belangstelling van de jeugd, met een beitel uitgehakt. Aan het einde van de causerie merkte spreker op, nog bijna nooit zoo'n aandachtig publiek te hebben gehad, iets wat voor een spreker zeer aangenaam is. De thuisblijvers hebben iets gemist. De heer ten Bruggencate heeft ons door zijn geestige en prettige wijze van vertellen een genotvollen avond bezorgd. De voorzitter dankte den spreker voor zijn mooie en leerzame lezing, en hoopte hem nogmaals te zien. Tevens werd een woord van dank gebracht aan de dochter van den heer ten Bruggencate die zoo bereidwillig was de lantaarn te bedienen. SPOORLIJN HOORN—MEDEMBLIK. Met ingang van den nieuwen dienst 15 Mei zal de spoorlijn HoornMe- demblik als tramlijn (zonder beveili ging) worden geexploiteerd. LANDBOUWCRISISORGANISATIE OOR NOORDHOLLAND. De minister van economische zaken heeft benoemd tot lid van het dage- li'ksch bestuur van de stichting Land bouw Crisis-organisatie voor Noordhol land, Arn. Kuylaars, te Westerhoven. MEDISCHE SPORTKEURING. Jaarverslag van het bureau te Alkmaar. Het jaarverslag van het bureau der medische sportkeuring te Alkmaar maakt gewag van het feit, dat het ook het vorig jaar niet gelukt is, om alle sportverenigingen in Alkmaar en om geving lid van het bureau te maken. Zelfs bedankten de turn vereeniging Ad- vendo, de tennisclub Be Quick en de A. J. C. als lid, wat te wijten is aan de heer- schende economische crisis. Dat is jam mer, want juist in dezen kommervolle- tijd dreigt het gezondheidspeil der men schen nog meer omlaag te drukken, juist nu is geneeskundige controle bij de sport zoo dringend noodig. Het aantal keuringen was in 1934 minder dan in 1933, maar het aantal af- gekeurden en onder contróle gestelden beduidend hooger. Het bestuur verloor in wijlen den heer G. Veen, in mej. M. ter Horst en in den heer H. Scholten drie ijverige leden. Hun plaatsen werden ingenomen door mej. G Bol en de heeren J. Jonker en A Hutter, zoodat het bestuur thans be staat uit: W. J. Bulens, voorz., J. Jonker, secr. penn.m.; A. Hutter, 2e vooiz., J. G. Kemp, 2de secretaris en mej. zuster C. Bol, mevr. M. Jonker—Jonker en H. Scholten, leden. De medische commissie bestond uit de doctoren dr. Kerssemakers, dr. Maats en dr. v. Kleeff, die evenals dr. Straver, dr. Moolhuyzen, dr. van Leeuwen, dr. Frederikse en dr. Destree, hun medewer king belangeloos toezegden en verleen den. Ook dr. Louis verklaarde zich bereid, om medewerking te verleenen. Het Bureau is zeer erkentelijk voor de welwillende medewerking van den di recteur-geneesheer van het centraal ziekenhuis, die een keuringslokaal be schikbaar 6telde, terwijl tevens dank moet worden gebracht aan zuster Mein- dersma voor de keurige verzorging van het lokaal. Het ledental verminderde in 1934 met 3 en bedraagt thans 14. Het zijn: gymnastiek: N. A. S. B.. Kracht en Vlugheid, Turnlust, de Halter, S S. S. te St. Pancras en Be Quick (Bergen?). voetbal: Alcmaria Vlctrix, Alkm. Boys en Alkmaar; korfbal: K. V. K. V. hockey Alkm. mixed hockey-club; krachtsport: S. S. S. (Alkmaar); zwemmen: D. A. W- diversen: Alkm. Pol. Sportvereen Samen telen deze vereenigingen on geveer 1700 leden. Het resultaat der keuringen was: gekeurd 147; goedgekeurd 114; afge keurd 7; onder contróle gesteld 10; lichte sport 16. De financiën. Do ontvangsten over 1934 bedroeg (met irbegrlp van het saldo) 256.33, de uit gaven 139.99, zoodat het saldo thans 116.34 bedraagt. De begrootinT luidt in ontvangst en uitgaaf 178.90. Voetbal. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Het voetbalprogramma voor Zondag a.3. luidt: Kampioenschap van Nederland. P. S. V.—D. W. S. Ajax—Go ahead. Afdeeling I. Ie klasse. Xerxes—V. S. V. Promotie 2de klasse: Overmaas—Blauw Wit. 2e klasse A: Hercules—Kinheim. O. V. V. O.—O. S. V. 2e klasse B: Z. V. V.Zeeburgia. 't Gooi—West-Frisia. B1 oemen daal—Spartaan. W. F. G—T. O. G. 3e klasse B: Purmersteijn—D. W. V. S. D. Z Z. R C. Halfweg—D. J. K. 4e klasse A: B. K. G—Andijk. D. T. S.Vrone. 4e klasse B: Uitgeest—Q. S. C. Meervogels—Westzaan. Res. 2e klasse A: W. F. G 2W. M. S. 2, K. F. G 2—Ajax 3. V. S. V. 2—Alcmaria 2. Res. 3e klasse A: Q. S. C. 2—W. F. C. 3 Assendelft 2Helder 2. Hollandia 2—Kennemers 2. Afdeeling IL le klasse. Stormvogels—Sparta. 2e klasse A: Unitas—H. V. V. Fortuna—C. V. V. Aideeüni UI. Nog niet bekend. Aideeling IV. Willem II—Bleijerheide. Juliana—Longa. Afdeeling V. Friesland—Frisia. Be Quick—Achilles. Uitgesteld zijn alle wedstrijden om den K. N. V. B.-beker. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het programma voor de helft bepaald. Het programma van de komende wed strijden om het kampioenschap van Nederland is gisteravond voor de helft vastgesteld en 'uidt als volgt: 24 Maart: P. S. V.—D. W. S. Ajax—Go Ahead. 7 April: Velocitas—Ajax. Go Ahead—D. W. S. 14 April: D. W. S.—Ajax. 22 April: Ve'ocitas—P. S. V. 28 April: D. W. S.Velocitas. P. S. V.—Go Ahead. 5 Mei: Ajax—D. W. S. Go AheadVelocitas. Het verdere programma wordt daar na vastgesteld. Het is zeker, dat D. W. S. zijn thuis wedstrijden in het Stadion zal spelen. Geen nieuwe beslissingen. Mooi werk van Bergen en Q.S.C. III, De spanning in 3 D en 4 E duurt voort. Hooge scores in de vierde klasse. Nieuwe beslissingen waren niet te ver wachten. De leidende ploegen in de eerste klasse A hadden een vrijen dag en in de eer ste klasse D en tweede klasse D is het pleit voor de bovenste en onderste plaats reeds beslist. De beslissingen in de derde en vierde klas se konden nog wel eens enkele weken op zich laten wachten, of er zou een tamelijk plotse linge wending moeten plaats vinden. Ook nu werd er in de vierde klasse weer eens lus tig op los gescoord en doelsaldo's van om en nabij de 100 blijken hier geen bijzonder heid te zijn. In de eerste klasse A deed Bergen I zeer goed werk, daar de Ber- genaren kans zagen K.F.C. IV in eigen huis een 1—O-nederlaag toe te brengen, zoodat Bergen meer deed dan we van haar verwacht hadden en nu zelfs beide punten naar den duinkant liet verhuizen. Q.S.C. III doet buitengewoon veel pogin gen om de onderste plaats te ontvluchten. Opnieuw werd een overwinning geboekt (3—1) ten koste van het bezoekende GS.V. I. Zouden de Wormerveerders nog De stand is hier nu: K.V.V. II 15 12 3 0 3814 27 Z.F.G IV 13 9 2 2 41—14 20 K.F.C. IV 12 6 1 5 24—28 13 W.F.C. IV 13 4 5 4 37—33 13 Bergen I 13 5 3 5 26—28 13 CS.V. I 17 5 3 9 26-46 13 O.S.V. IV 11 4 2 5 26-31 10 Zaandijk II 14 4 2 8 31—31 10 Zilverm. II 14 4 2 8 35—45 10 Q.S.G III 14 3 1 10 18-35 7 In de eerste klasse D deed H.R.C. III toch meer dan we verwacht hadden. De kampioenen brachten een bezoek aan Schoorl en nu de „duinkanters" in eigen omgeving speelden, zouden ze weer voor een overwinning kunnen zorg dragen. De Racers dachten er echter anders over en gingen met een mooie 13-overwinning huisvvaarts. Hun competitie leverde dus een waardig slot op. In de ontmoeting J.V.C.—Heldersche Boys kon de thuisclub het eveneens niet bolwerken. De Julianadorpers konden zelf het Helder sche doel niet vinden, terwijl hun doelman tot tweemaal toe het leder uit-de-touwen kon halen, zoodat de Boys met 0—2 zegevierden. De stand is hier nu: H.R.C. II 18 11 5 2 47—22 27 Watervogels 17 8 5 4 3534 21 W.-waard 16 9 2 5 5330 20 Petten 15 7 4 4 39-33 18 Schoorl 16 8 2 6 40-38 18 Held. Boys 17 7 4 6 42—36 18 Succes II 15 6 2 7 35-44 14 Helder III 17 6 2 9 44—57 14 J.V.G 16 3 6 7 27-37 12 M.L.D. 17 0 2 15 22-53 2 In de tweede klasse D is men thans zoo ver gevorderd, dat men op één wedstrijd na door het programa heen is. Alkmaarsche Boys III was op bezoek bij Koedijk I en wist het tot een puntenverdeeling (11) te brengen. Het heeft er nu veel van dat de rood-wit-geblokten zich op de tweede plaats zullen handhaven, daar nog thuis te gen Alcmaria IV gespeeld moet worden en een gelijk spel hiervoor reeds voldoende is. Allernaar II wist D.T.S. II in eigen huis een 3—6-nederlaag toe te brengen en de groen- witten klommen op de ranglijst dus ook nog een plaatsje. De stand is thans: Alkm. B. II 14 9 3 2 60—29 21 Alkm. B. III 13 7 3 3 46-36 17 Koedijk 14 7 3 4 44-45 17 Alcmaria IV 13 6 4 3 38—30 16 Alkmaar II 14 6 2 6 46-38 14 Egm. Boys 14 6 2 6 40—37 14 AS.V. 14 3 1 10 33-53 7 D.T.S. II 14 1 2 11 23-64 4 In de derde klasse D hadden de beide leidende ploegen in eigen huis met hun bezoekers zeer veel moeite. Alkm. Boys IV kon er ternauwernood GS.V. II onder houden en het einde bracht de lei ders een magere doch zeker niet onver dienstelijke 1—O-zege, zoodat de positie er niet slechter op geworden is, daar Bergen II tegen het bezoekende Schoorl II eenzelfde resultaat boekte, de kaasmenschen op den voet blijven volgen en van eiken misstap den ken te kunnen profiteeren. Alcmaria V deed in de derby goed werk en klopte aan de Sportlaan Alkmaar III maar liefst met 7—1. Van de groen-witten valt ons dit geducht tegen. De stand is hier nu: Alkm. B. IV 14 12 1 1 43—19 25 Bergen II 16 11 2 3 44—31 24 Schoorl II 17 8 2 7 38-29 18 Alcmaria V 18 8 2 8 63—44 18 Egm. B. II 16 6 4 6 40-43 16 C.S.V. II 18 7 2 9 46-45 16 Alkmaar III 17 6 2 9 39—58 14 Ursem I 15 5 3 7 42—36 13 Akersloot I 16 6 1 9 4442 13 Vrone II 17 2 3 12 31—78 7 In de vierde klasse E kreeg Alkmaarsche Boys V in eigen veste gelegenheid zich tegen Oterleek van de jong ste nederlaag te herstellen, wat dan ook op afdoende wijze gebeurde. Met een klinkende 12—2-nederlaag gingen de Oterleekers huis waarts. Alkmaarsche Boys VI bracht het er tegen 't op bezoek komende Oudorp I niet bepaald slecht af en de gastheeren kregen slechts van de Oudorpers een bescheiden 5—3-nederlaag te slikken. A.S.V. II blijft nog in de running, daar zij kans zag Koedijk III in eigen huis met maar liefst 102 te slaan. Nog een knetterende uit slag noteeren we bij de ontmoeting Ursem II Oudorp II (11- De stand is hier nu: Oudorp I 15 13 Alkm. B. V 16 12 Koedijk II 13 10 A.S.V. II 12 9 Alkm. B. VI 15 8 Ursem II 15 6 Egm. B. III 14 5 Koedijk III 12 5 Akersloot II 18 3 Oudorp II 8 1 Oterleek 13 0 1 1 109-27 27 0 4 92-41 24 2 1 6018 22 1 2 64—14 19 1 6 61—56 17 1 8 49—80 13 2 7 42-38 12 0 7 46—47 10 2 13 31-96 8 0 7 16-65 2 0 13 15-101 0 ALCMARIA 2—K. F. G 2 3—0. In een goed gespeelden wedstrijd heeft Alcmaria 2 de Koogsche reserves met een 30 nederlaag naar huis gestuurd. Alcmaria 2 speelde in de volgende opstel- Waiboer Schokker Hartland Meijer Watertor Hoorn Jo Bos Pieterse Homan Charlewie Pesle .K. F. C wint de toss en verkiest met de wind in den rug te spelen, De eerste aanval len zijn echter voor Alcmaria en al spoedig moet de K. F, C. keeper optreden, wat hem echter goed afgaat. Na een klein Alcmaria overwicht probeert ook de K. F. C. voorhoede de Alcmaria-verdediging te passeeren, doch zonder succes en daar de K. F. C.-ers nog al eens in de buitenspel val loopen krijgt Wai- boer niet veel te doen. Zoo verloopt het eerste half uur van den wedstrijd in een gelijk op gaand spel, totdat ongeveer 10min. voor rust Watertor op keurige wijze het eerste doelpunt van de wedstrijd scoort (1—0) Nog eenige corners aan beide zijden volgen, doch zonder dat er meer gedoelpunt werd breekt de rust aan met een verdienden 10 voorsprong voor Alcmaria 2. Nt de thee krijgt Alcmaria windvoordeel en al gauw trekken de withemden ten aan val, waardoor de K. F. C. backs eenigzins raar beginnen te schutteren, temeer waar de A cmaria-voorhoede het spel goed open houdt. Doelpunten kunnen dan ook niet ui» blijven en nadat de K.F.C.-keeper reeds eenige mooie safe heeft verricht, moet hij tenslotte toch zwichten voor een keuriger! omhaal uit moeilijke positie van Homan Oc K. F. C.-ers, bekend uit hun taaie vol houden, geven den moed niet op en probceren het spel te verplaatsen, doch verder dan de Alcmaria-backs brengen zij het in den regen niet. Slechts éénmaal moest Waiboer een hard schot van den K.F.G-linksbinnen keeren, hetgeen hij keurig doet. Ook de Alcmaria-voorhoede laat zich nvt onbetuigd en bestookt het K.F.G-doel, dat het een lust is en als Jo Bos een mooie voor zet van rechts geeft, en de backs van K.F.C. even wijfelen, sprint Homan er handig tus- schen door en passeert den uitgeloopen K.F.C.-keeper (3—0). Ook maakt Alcmaria nog een 4de doel punt, doch dit wordt door den scheidsrech ter geannuleerd. Zoo verstrijkt de 2de helft van den wedstrijd, waarin de Alcmaria-reser- ves beter spel te zien gaven dan de Koog sche, en toen de scheidsrechter eindigen floot, was de 3—0 overwinning ten zeerste verdiend. Deze wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld. Scheisrecliter Augussteijn leidde goed. BEEN GEBROKEN. Bij een Zondag te Akersloot gespeelden wedstrijd had een der spelers der thuisclub, A. v. Sikkelerus, het ongeluk zijn been te breken. De jongen is in het St. Elisabethzie- kenhuis opgenomen. De gymnastiekvereniging S.S.S. te St. Pancras gaf onder leiding van den directeur G. de Rie Jr. uit Alkmaar voor een tjokvolle zaal de tweede uitvoering in dit seizoen. De voorzitter, de heer Boskamp, sprak allereerst een kort, maar kernachtig welkoms- woord en meende, dat het een goede gedachte was geweest, om een tweede uitvoering te geven, omdat men nu voor de tweede keer de verrichtingen van S.S.S. zou kunnen aan schouwen. Het programma werd daarna in een zeer vlot tempo afgewerkt en iedereen vanaf de jongste adspirant tot de oudste veteraan werkte uitstekend, zoowel aan de toestel len als bij de vrije oefeningen. Zeer fraai was het werken der dames aan de brug en dat van de heeren aan brug en ringen. De standgroepen werden schitterend uit gevoerd en veroverden een krachtig applaus. Het programma bestond verder uit eenige voordrachten en een één-acter, die ook al zeer in den smaak vielen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen, die aan dezen avond hadden meege werkt en wees op het nut van lichamelijke oefening. Het een opwekking, om zooveel nelijk leden te verwerven (laat men er aan en, dat turnen zoowel voor het lichaam en geest goed is!), sloot de voorzitter de bij eenkomst, die ongetwijfeld van groote waar de is geweest en die weer getoond heeft, dat de Rie een bekwaam turnleider is! Automobilisme. DE K. N. A. C. EN DE FLORA. Bloemenrit op Zaterdag 13 April. De Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club heeft als bewijs van haar medeleven in het wel en wee van iedere onderneming, welke ten doel heeft den Nederlandschen naam in binnen- en buitenland hoog te houden, van haar groote belangstelling voor de Bloemen tentoonstelling te Heemstede doen blij ken, o. m. door deel te nemen aan deze expositie. In het Verkeershuis op de Flora heeft zij, door middel van een dio rama de aandacht van de vele automo bilisten, die naar Heemstede komen, ge vestigd op de schoonheid van onze oud- Hollandsche steden, in de hoop en de verwachting, dat daardoor het reiden in eigen land zal worden aangewakkerd. Op de stand zal tevens steeds iemand aanwezig zijn die landgenoot en vreem deling over het maken van mooie toch ten per auto zal kunnen inlichten. Daarnaast heeft de K. N. A. C. ge meend door het uitschrijven van een Sterrit naar deze tentoonstelling haar leden en candidaatleden in de gelegen heid te moeten stellen in clubverband een bezoek te brengen aan dit voor ons land zoo belangrijke gebeuren. Dit wordt dus een rit, welke in het teeken zal staan van de bloemen, weshalve als naam is gekozen „Bloemenrit naar de Bloemententoonstelling te Heemstede". Om geheel in den stijl te blijven, zal aan alle inschrijvers die den rit vol brengen, een door de Koninklijke Begeer ontworpen Bloemenplaquette worden uitgereikt. Deze plaquette zal dus voor de leden een waardevolle herinnering aan deze grootsch opgezette tentoonstel ling worden. Het ligt in de bedoeling dezen Bloe menrit te houden op Zaterdag 13 Apn' e.k. De inschrijvers zullen in drie ver schillende plaatsen tezamen moeten ko men en wel Den Haag, Hilversum en Alkmaar, waar zij de in hun bezit zijnde deelnemerskaart moeten laten afstem pelen. Bij de inschrijving moet worden opgegeven welke plaats van samen komst men heeft .uitgekozen. Uit ieder van deze drie genoemde plaatsen wordt des morgens te 10 uur precies onder lei ding van een paar leden der Sportcom- missie gezamenlijk naar Heemstede ver trokken, waar de drie groepen te 11-30 uur bij het tentoonstellingsterrein zul len aankomen. Vlak achter het hoofdge bouw is een speciale parkeerplaat inge richt, waar do automobielen van de deel nemers moeten worden geparkeerd. D.rect daarna heeft er een samenkomst p aats in het hoofdgebouw van de Flora, dat vervolgens onder deskundige leiding zal worden bezichtigd. Daarna zal er gelegenheid zijn om deel te nemen aan een gemeenflehapp©' lijke koffietafel in het Volendammer restaurant, waar het orkeet van Louis© Gjldemond voor de noodige afwisseling zal zorgen. Tijdens deze koffietafel zul le- de speciale plaquettes worden uitge reikt tegen afgifte van de afgestempeld© deelnemerskaart En tenslotte zullen de bezoekers den middag in de prachtig© tuinen van het tentoonstellingsterrein op eigen gelegenheid kunnen doorbrc1 ger.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10