Na het nieuwe Duitsche besluit.... ^Binnenland Staatslotecil De Duitsche teerling is geworpen. ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 19 MAART 1935 Buitenland Het psychologisch juiste oogenblik. Meubelfabriek te Vlaardingen een prooi der vlammen. Drijvende stoomspuit verleent assistentie. Een groote ruïne. Moordaanslag te Voorburg. 42-jarige juffrouw tracht haar verloofde te dooden, omdat deze haar niet wilde trouwen. Na den daad zichzelf ernstig gewond. KONGINGIN EN PRINSES OP HET LOO. CONFLICT IN HET BOUWVAK. Te Veendam. DE KONINGIN GAAT VOORBIJ. En het succes van een gelegen- heidscommandant. HET ONGELUK TE DOMMELEN. Het derde slachtoffer overleden. DE JOHAN DE WITT. Heeft vertraging, DE REIS VAN DE K. XVIII. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Ontvangsten in het afgeloopen jaar volgens de definitieve cij fers f 112.3 (v.j. 122.4) millioen. VECHTPARTIJ NABIJ VENLO. ERNSTIGE AUTOBOTSING BIJ AMERSFOORT. SLAPTE IN DE ZINKINDUSTRIE TE BUDEL. MEISJE LIEP TEGEN EEN - AUTO OP. Het werd op slag gedood. REORGANISATIE BIJ DE NED. SPOORWEGEN. (Van onzen Berlijnschen correspondent). B e r l ij n 17 M a a r t. Terwijl ik deze regelen schrijf, hebben zich op de historische plek aan het einde van de „boulevard van Pruisen", die zich „Strasse Unter den Linden" gedoopt zag, in de geweldige ruimte tusschen het complex der musea, den Dom, het vroegere Keiezrlijke Slot, de Staats- opera en de Universiteiten, hon derdduizenden geestdriftige en als altijd nieuwsgierige Berlijners ver- eenigd om de twee millioen in den wereldoorlog gevallen landgenoo- ten-frontsoldaten te eeren. Het is de dag, die in de „republiek van Weimar" een nationale treurdag heette, door Adolf Hitier echter tot „gedenkdag der Hel den" gemaakt is, trouw aan het beginsel, dat een volk het noodig heeft, heroïsche mo menten te beleven, die het er aan herinneren, dat er dagen kunnen komen, die eischen, dat het zijn leven offert op het altaar van de eer, de onaantastbaarheid en de toekomst van den staat, waarvan hij deel uitmaakt. De Duitscher is in eerste en laatste instan tie soldaat. Zelfs zijn pacifistische bevliegin gen zijn niet anders dan korte pauzes tus schen soldateske periodes van langeren duur die in bloedige botsingen culmineeren. Duitschland kent het verschijnsel der krijgs haftige pastoors en dominees, als weinig andere staten ter wereld. De protestantsche Rijksbisschop van Duitschland, dominee Ludwig Müller, is oud-marine- en leger- predikant. Zijn werkkamer in Berlijn is één groot museum van herinneringen aan zijn dienst op oorlogsbodems, en wordt 's avonds verlicht door scheepslantaarns, die hun schijnsel werpen op wapens en kompassen, boegfiguren en eeretropheeën. Het nieuwe Christendom der nationaal-socialistische Duitschers, door den rijksleider Alfred Ro- senberg beïnvloed, verwerpt het symbool van den gekruisigden Christus en propageert een heldhaftigen, strijdlustigen, dapperen Hei- laind van blond-Germaansch type, dien men het liefst een vlammend zwaard in de hand zou willen drukken. De ketenen verbroken. Deze dag der huldiging van de nagedach tenis der twee millioen tot helden verheven offers van den bloedigen strijd der volken, der twee millioen, die onder Duitsche vanen hun leven gegeven hebben, is heden van wel zeer bijzondere beteekenis. In de ochtenduren hangen de vlaggen halfstok, in de middag uren wordt het rouwfloers weggenomen, hangt het vlaggedoek weer hoog aan stok en spelen de kapellen vroolijke marschen, nadat zooeyen bij 't officieele treurfeest in de Staats- opera Beethoven's onsterfelijke „Eroïca" levenden en dooden nader tot elkaar ge bracht heeft. De wijziging in het vroeger ge bruikelijk ceremonieel is geen gril van het nationaal-sociaüsme, maar hoogere symbo liek, een demonstratie van zeer bijzonder ka rakter, de feestelijke wijding van de om standigheid, dat de feesteliike wijding van de omstandigheid, dat het Duitsche volk uit eigen kracht de ketenen van het Verdrag van Versailles verbroken en van zich af ge worpen heeft. Immers, gisteren heeft de Duitsche dicta tor met de verrassende spontaneïteit, die we van hem gewend zijn der wereld kond ge daan, dat Duitschland den algemeenen dienstplicht als basis van een volksleger op nieuw invoert, zonder af te wachten, of de overwinnende staten van 1918 ten slotte toch nog bereid zullen zijn, den overwonnenen de souvereiniteit over eigen landsverdediging te hergeven. Na twee jaren van meer of minder geheim gebleven militaire voorbereidingen bekent Duitschland sinds gisteren openlijk, dat het niet alleen over reeds zeer voldoende strijdkrachten boven de aarde beschikt, maar bovendien alle maatregelen getroffen heeft om onmiddellijk zijn beroepslegertje in een volksleger van 36 divisies, vermoedelijk dus minstens 360,000 man, te doen overgaan. Het verscheurde verdrag. Men kan deze daad van alle mogelijke kanten beschouwen, en zal toch altijd weer tot de conclusie moeten komen, dat Duitsch land hiermede practisch een einde gemaakt heeft aan het door hem in 1918 in den Spie gelzaal te Versailles plechtig onderteekende Verdrag. Want, nadat Duitschland reeds alle oorlogsschuld-aflossingen met uitzon dering van de particuliere schulden, die ech ter ook al in uiterste verdrukking gekomen zijn door technische moeilijkheden bij de af betaling radicaal gestopt had, schrapt het nu nog de militaire clausules, die zijn verdedigingsmiddelen aan banden legden Zoodat feitelijk van het grootendeels ver scheurde Verdrag, dat zooveel ellende over de wereld gebracht heeft, nog slcehts het torso der territoriale maatregelen is overge bleven. Maatregelen, die Duitschland zijn koloniaal gebied afnamen en zijn grenzen nieuw trokken. En die nu als de overwin naars van 1918 heden nog daartoe bereid zijn, het onderwerp van besprekingen kun nen gaan uitmaken, welke de volgende week bij het bezoek der Engelsche regeering in Berlijn, gevolgd door bezoeken van minister Eden in Warschau en Moskou, beginnen kunnen. Wij willen ons, als Berlijnsche briefschrij ver, hier tot eenige bijzonderheden van Duitschland uit gezien, bepalen, en de be oordeeling der internationale situatie aan meer bevoegden overlaten. De kogel van Berlijn is door de kerk. De Duitsche teerling is geworpen. Adolf Hitier trekt over de Spree-Rubicon. Hier zien we den dictator met onbeperkte macht en ook onbegrensde verantwoording in optima forma. Het ware wellicht belang wekkend, over de omstandigheden, waaron der dit besluit van wereldbeteekenis tot stand gekomen is, anecdotische bijzonderheden te geven. Ik zou u kunnen vertellen van de typi sche karaktertrekken van den Duitsch en al- leenheerscher, die ook zijn intiemste mede werkers voor de grootste verrassingen pleegt te stellen, en die zoowel bij het afzeggen van het eerste bezoek der Engelsche ministers ais gevolg van ontstemming over het Engelsche Witboek, als ook eergisteravond bij het ken nis nemen van het verslag van de zitting der Fransche Kamer, die den tweejarigen dienst tijd besloot met zijn impulsieve onbereken baarheid binnen enkele minuten tot besluiten gekomen is, waarover in vroegere omstandig heden kabinetten en parlementen wekenlang gedebatteerd zouden hebben. Maar het anec dotische, hoe teekenend ook, is onder de gege ven omstandigheden niet het belangrijkste. Duitschland voor de Duitschers. We hebben op het oogenblik te doen met het feit. dat Duitschland zijn plaats onder de groote Europeesche mogendheden weer in neemt op eigen gezag, en onder bewuste ver scheuring van een verdrag, waaraan het zich niet meer gebonden acht, omdat de mede-on derteekenaars het door vermeerdering in plaats van vermindering hunner bewapening naar Duitschlands en niet alleen Duitsch- lands opvatting reeds 15 jaar lang ge schonden hebben. Vraagt men mij, hoe deze radicale maat regel door het Duitsche volk zelf beoordeeld wordt, dan moet ik voorloopig een allesom vattend antwoord schuldig blijven. Het is wel zeker, dat zeer breede kringen in Duitsch land reeds jaren voordat Hitier aan het be wind kwam, de buitenlandsche politiek van het Duitsche Rijk, te beginnen met den koers, dien Gustav Stresemann na de liquidatie van de Ruhrbezetting insloeg, van harte toege juicht hebben. In den Rijksdag van de „repu bliek van Weimar" hadden Stresemann, Curtiusen hun opvolgers steeds groote meer derheden achter zich. De nationaal-socialis tische Staat heeft in die richting, in zeer ver sneld tempo, verder gewerkt. Ten koste, dit zij niet vergeten, van veel vriendschap voor Duitschland in de overige wereld. Maar men kan Duitschland ten goede houden, dat het van die vroegere „vriendschap" practisch niet veel nut gehad heeft. De dictatuur in Duitschland heeft naar buiten toe een in drukwekkende eenheid gebracht, die uit den aard der zaak andere meeningen dan die der machthebbers niet meer naar voren bracht, en die ook nu, na den radicalen maat regel der invoering van den algemeenen dienstplicht, niet zal toelaten, dat op dit nieuwe critiek wordt uitgeoefend. Men zal niet anders gedrukt zien en gesproken hoo ren, dan lof voor Hitier en geestdriftige vreugde over de herwonnen nationaale eer. En slechts in intieme kringen zal men ver nemen van ernstige bezwaren, van vrees voor nieuwe complicaties, van lijdelijk verzet en van drukkende voorgevoelens van een toe komstig internationaal bloedbad. Hitier is populair. Eén ding is zeker: dit alles is in Duitsch land in breede kringen populair. Het Duit sche bloed is vijftien jaar lang gekropen, waar het niet gaan kon Een deel der gene ratie, die in de loopgraven gelegen had, was jaren lang voor pacifistische ideeën toegan kelijk; een ander deel dezer generatie echter is soldaat gebleven, bereid, als 't zijn moest, morgen de half stuk geschoten botten voor het vaderland opnieuw in splinters te laten schieten. Wat na deze frontsoldaten gekomen is, kent de ellende niet, en ziet al leen de eet en het uiterlijke. Sinds de Hitier- dictatuur heerscht, is elke poging, den oorlog bekend te maken ook van zijn viezen, onzè- delijken, vernietigenden kant. onmogelijk ge worden. De uniform, de militaire muziek, de vaandels, het eeremetaal, de gesloten forma ties, het bevel, de onvoorwaardelijke gehoor zaamheid beheerschen de straat, het gezin, de school, den vrijen tijd en daarmee den ge- heelen jongen mensch. Het „socialisme" is op den achtergrond gedrongen ten bate van het „nationalisme"; langzaam, koppig en onver moeid heeft de kaste der beroepsofficieren de macht in den Staat heroverd. Heden is het Hoofd van Staat, frontsoldaat van 1914, in de eerste plaats de opperbevelhebber van Le ger en Vloot, die wel in laatste instantie be veelt, maar wiens bevelen eerst door den voorbereidenden arbeid der militaire staven uitvoerbaar gemaakt zijn. Pruisisch-Duitschland herneemt zijn plaats onder de groote Europeesche staten en bouwt een weerwacht, die, bij alle bezwerin gen, dat men slechts een „honderdjarigen vrede" nastreeft, een element van onzeker heid gaat vormen, waarmee vergeleken de militaire bedreiging van vóór 1914 op den duur nog kinderspel zal lijken. Want het volksleger van 1935 zal het zwaard worden in de handen van een dictatuur, die geen weestand in eigen rijen meer kent, geleid door een persoonlijkheid van onberekenbaar temperament, van wien men slechts hopen kan, dat hij altijd zal nakomen, wat hij in schoone woorden pleegt te verzekeren. Daarmee wilden de werklieden wel genoegen nemen, maar ze wenschen hun recht op va- cantiebons niet prijs te geven en evenmin zon der contract te werken. Hedennacht heeft te Vlaardingen een zeer ernstige brand gewoed, waardoor de meubelfabriek van Jan leewis gelegen aan de Wilhelmina- haven aldaar, totaal is verwoest. let vier verdiepingen hooge ge bouw, waarin geschilderde en la- 'ué-meubelen werden gemaakt, is ^taal uitgebrand, terwijl een aan legen pand grootendeels werd rnield. Ten Oosten van het fa- eksgebouw staat een huis, waar in de benedenverdieping het kan- >r van de N.V. is ondergebracht; j de bovenverdieping woont de di rectrice der N.V. Te ongeveer kwart voor 2 vannacht werd mevr. L. wakker, vermoedelijk door het bre ken van ruiten. Toen bemerkte ze, dat in de fabriek brand was uitgebroken. E>eze is ver moedelijk ontstaan op de tweede verdieping in de z.g. „witwerkerij". De brandweer zag in, dat men met het ma teriaal het vuur niet meester zou worden en om kwart voor drie werd besloten assistentie te vragen van de drijvende stoomspuit „De oude Maas" van het havenbedrijf van Vlaar- dingen-Oost. Ook de reserve-motorbrandspuit werd gere- quireerd. De brand breidde zich steeds uit en om 3 uur stonden ook de vierde verdieping en de zolder in lichterlaaie en brandde het gebouw als een fakkel. De geheele omtrek werd door fantastische vlammen verlicht. Juist toen tegen half vier de reserve-spui ten ter plaatse waren en met 11 stralen water werd gegeven, stortte het dak met een gewel dig geraas in. Een oogenblik doofde het vuur, dat echter onmiddellijk daarop weer fel oplaaide. Het neerstortende dak trok aan de westzijde een gedeelte van den gevel mee naar beneden, dat terecht kwam op de aan dien zijde staande zoutkeet van de firma C. v. d. Burg, een laag gebouw, dat tengevolge hiervan grootendeels werd vernield. Ook aan de Oost-zijde werd een gedeelte van den zij gevel meegesleurd, die hier echter in het bran dende gebouw terecht kwam. Het duurde tot ongeveer kwart voor vijf, voordat men kon zeggen, dat men den brand meester was, maar toen bleek ook, dat het fa brieksgebouw totaal was uitgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Het personeel van de fariek, waar momenteel ongeveer 27 man werkten, was gisteravond om 6 uur naar huis gegaan en na dien tijd was er niemand meer in de fabriek geweest. Het gebouw was op beurspolis verzekerd, maar de bedrijfs schade wordt niet door verzekering gedekt. In het gebouw waren vele kostbare hout bewerkingsmachines, die in den brand verlo ren zijn gegaan. De schade is zeer aanzien lijk en beloopt in de tienduizenden guldens. Ook het gebouw zelf was eigendom van de vennootschap. Hedenmorgen heeft nabij Den Haag op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Vrijburgstraat te Voorburg een moordaanslag plaatsgehad. De 54-jarige van B. uit Voorburg passeerde aldaar op weg naar zijn werk, toen plotseling zekere mej. B. uit Den Haag op hem toekwam en hem met een dolkmes verscheidene verwondingen toebracht. Na het aanbrengen van de verwondingen sloeg zij de hand aan zich zelf en verwondde zichzelf o.a. aan den schouder zeer ernstig. Zij is naar het ziekenhuis overgebracht Haar toestand is zorgwekkend. De verwon dingen van den heer van B. bleken niet van ernstigen aard te zijn. Na verbonden te zijn, kon hij huiswaarts keeren. Omtrent de aanleiding tot dezen moord aanslag is nader gebleken, dat de vrouw, die de aanslag pleegde en vervolgens poogde zichzelf van het leven te berooven, reeds ge- ruimen tijd met den aangevallen man in re latie stond. De 42-jarige mej. B. uit Den Haag was n.l. verloofd met den 54-jarigen van B. uit Voorburg. Er schijnt echter spra ke van te zijn geweest, dat het voorgenomen huwelijk niet zou doorgaan, in verband waarmede de vrouw reeds eenigen tijd in overspannen toestand verkeerde. Haar daad heeft zij vermoedelijk tengevol ge van dezen toestand gepleegd. H.M. de Koningin is gistermiddag om half één per auto uit Den Haag op Het Loo aan gekomen, voor Haar voorgenomen verblijf aldaar van eenige dagen. Prinses Juliana is eenige uren later per auto op Het Loo gearri veerd. Te Veendam en Wildervank werd door de werknemers in de bouwvakken een contract gevraagd van 50 cent per uur plus een va- cantiebon. De plaatselijke patroonsvereeni- ging heeft tot nu toe geweigerd in de eischen van de werknemers te treden, waarna de ge zellen gisteren besloten het werk neer te leg gen. Toen dit bekend werd, hebben de werk gevers om een spoedconferentie gevraagd, welke vermoedelijk vandaag zal worden ge houden. Tegen een uitstel van een paar dagen had den de arbeiders gren bezwaar. De loonsver laging zou hier 1 cent per uur bedragen. Wij lezen in de „Maasbode" het volgende: Het gebeurde gistermorgen in de drukte van Jaarbeurs-Utrecht. De stroom van wiel rijders en auto's kolkte druk en woelig voor bij den verkeerstoren op den hoek van Leid- scheweg en Catharijnesingel. Plotseling werd het verkeer uit alle richtingen gestremd, waarvoor een motor met zijspan van d^ poli tie het signaal gaf. En even later gleed over den weg een opmerkelijke wagen voorbij, met een chauffeur in livrei. En slechts weinigen zagen, dat in dien wagen het vriendelijke gelaat van H.M. de koningin groette. De ko ningin ging voorbij, op weg van 's-Graven- hage naar het Loo. Aan de overzijde van de Smakkelaarsbrug was eveneens het verkeer stopgezet. En het gebeurde, dat even later een groote groep militairen te paard halt moest houden voorop in de verkeers-opstopping. Er was, behalve de verkeerspolitie, een hoofdagent op die plaats, die uit de gestes van zijn collega's en het verschijnen van de motor-politie opmaak te, wat er ging gebeuren. Volijverig plaatste hij zich bij oen troep en commandeerde „Hoofden links". Niet één van de ruiters rea geerde aanvankelijk, daar niemand wist, dat het de auto van H.M. de koningin was, die met groote snelheid naderde. Nog eens, maar nu met wat meer ccmmandovuur en een tikje commentaar, dreunde de hoofdagent: „Hoof den links! De Koningin!" En niemand wist, waar hij de hooge be zoekster zoeken moest. De agent had geluk! De plaats, waar hij zich had opgesteld was zóó, dat alle man schappen verbaasd opkijkend om dit onver wacht commando, keurig „Hoofden links" hielden, op het moment, dat de wagen voor bijreed. En de gelegenheidscommandant glunder de In het St. Joseph-ziekenhuis te Eindhoven is thans ook het derde slachtoffer van de in stortingsramp te Dommelen, de arbeider L., uit Someren, aan de gevolgen overleden. De Stoomvaart-Mij. Nederland bericht dat het stoomschip Johan de Wit door een lichte machineschade eenigszins is vertraagd. Het vertrek van Genua is thans bepaald op 27 dezer 1 uur 's mid dags. De boottreinen, die oorspronkelijk op 21 Maart zou vertrokken, zal thans op Vrijdag 22 Maart en al op de gebruike lijke tijden rijden. De ware plaats van de K VIII was 17 Maart 12 uur 3 4gr. 38 min. Z. 24 gr. 25 min. W., wind N.N.West kracht 5; be wolkt achter inkomende zee, geen bij zonderheden, alles wel. Indertijd hebben wij reeds de geschat te ontvang6ten-cijfers der Nederlandsche Spoorwegen (inclusief die der geëxploi teerde spoor- en tramwegen) over De cember 1934 gepubliceerd. Thans zijn de definitieve ontvanbsten over December bekend gemaakt. Bij beliepen 8.427.490 (v. j. 10.678.043). Hiervan kwam uit het reizigersver- voer 4.417.265, bagage 60 756, brief en pakketpost 230.000, goederen 3.491.068, levende dieren en lijken 94.324 en diversen 134.075. De totale ontvangsten in het afgeloo pen jaar beliep an 112.381.595 (v. j. 122.437.753). Het gemiddeld aantal kilometer* in exiploitatie was 3626 (v. j. 357). dus ont vangst per dagkilometer 84.91 (v. j. 91.73). Nabij Genooy bij Venlo is gisternacht een hoogloopende twist ontstaan tus* schen zekere B. en H., doordat B., die dronken was, voor de woning van H den boel op stelten zette. H kwam naar bui ten en loste drie schoten uit een revolver B.. die aan hoofd er armen getroffen werd. Toen bemoeide de heele buurt zich met het geval. Weldra verscheen de po litie, die B. en 4 arresteerde. Na voor loopig te zijn verbonden kon B. naar zijn woonhuis terugkeeren. H. is in het poli tiebureau opgesloten. Het wapen, dat hij weggeworpen had, is gevonden en in be slag genomen. Op den Rijksstraatweg is nabij het kinder huis „Kinabu" op de grens van de gemeen ten Soesterberg en Amersfoort een uit Utrecht komende vrachtauto van de firma Los uit Amersfoort, bij het passeeren van een rechts van den weg staande auto, met volle vaart tegen een uit Amersfoort komende personen auto gebotst. De personenauto werd van den weg geslingerd en op de tramrails geworpen. Het geheele chassis werd onder de carrosse rie weggerukt, terwijl de carrosserie geheel in elkaar werd gedrukt. De vrachtauto werd zwaar beschadigd. De beide chauffeurs kwa men er vrij goed af. De heer S. uit Utrecht die in de personenauto zat, werd vrij ernstig gewond, terwijl mej. W., wier woonplaats nog onbekend is en die eveneens in de perso- nenauto gezeten was, in zorgwekkenden toe- (Niet officieel) le Klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 19 Maart 1935 Hooge prflzen 20.000.— 17350 5000.— 7888 f 1500.— 7083 f 400.— 1729 6783 200.— 13384 100.— 1172 4275 8351 13417 14259 14490 15170 Prijzen van f 20.— 10 63 81 122 147 176 196 199 214 233 244 309 371 397 420 429 442 508 525 601 620 643 653 669 680 681 687 700 797 858 909 932 928 966 969 991 1012 1039 1059 1065 1068 1103 1115 1138 1149 1167 1192 1202 1217 1260 1265 1277 1290 1367 1388 1397 1422 1456 1464 1499 1518 1548 1587 1604 1650 1670 1680 1696 1732 1735 1741 1743 1779 1783 1785 1796 1807 1853 1869 1888 1892 1959 1960 1967 1992 1996 2014 2017 2052 2077 2086 2117 2127 2131 2235 2268 2359 2360 2405 2429 2451 2502 2510 2588 2611 2659 2660 2668 2695 2706 2740 2927 2950 2988 3008 3022 3048 3081 3167 3189 3259 3312 3339 3343 3345 3358 3361 3374 3390 3415 3421 3428 3436 3470 3482 3561 3614 3622 3635 3647 3684 3698 3748 3750 3769 3805 3903 3933 3961 3995 4029 4040 4056 4075 4114 4125 4189 4191 4220 4240 4260 4331 4354 4363 4367 4395 4399 4425 4426 4549 4613 4622 4627 4639 4650 4674 4681 4689 4693 4697 4735 4820 4853 4858 4867 4899 5022 5039 5045 5077 5100 5148 5161 5223 5251 5284 5310 5369 5380 6381 5406 5424 5439 5446 5463 5473 5483 5493 5595 5602 5639 5688 5690 5801 5808 5809 5837 5840 5882 5895 5912 5974 6084 6101 6164 6179 6203 6213 6233 6239 6347 6358 6367 6393 6439 6472 6473 6484 6511 6518 6551 6573 6639 6648 6657 6658 6667 6691 6698 6724 6732 6734 6766 6800 6832 6892 6904 6929 6985 7018 7025 7076 7077 7081 7099 7108 7216 7236 7241 7375 7413 7431 7432 7454 7473 7526 7547 7559 7563 7603 7661 7673 7739 7791 7836 7854 7882 7928 7985 7997 8014 8016 8042 8074 8117 8163 8170 8186 8218 8275 8298 8309 8361 8376 8393 8441 8454 8482 8510 8514 8522 85T2 6628 8694 8794 8861 8873 8881 8904 8907 8909 8931 8949 8969 8985 9003 9011 9069 9098 9171 9202 9215 9216 9222 9228 9229 9238 9257 9276 9280 9302 9318 9346 9349 9398 9411 9520 9578 9588 9590 9594 9607 9653 9671 9677 9741 9764 9789 9817 9823 9844 9924 9931 9955 9981 10040 10047 10056 1U065 10066 10074 10099 10119 10198 10219 10221 10226 10261 10264 10334 10350 10448 10461 10526 10536 10557 10577 10586 10595 10599 10620 10626 10670 10671 10677 10686 10753 10761 10781 10807 10839 10849 10866 10871 10874 10889 10893 10897 10920 10928 10937 10992 11020 11037 11053 11063 11100 11102 11123 11136 11141 11270 11279 11355 11379 11433 11441 11492 11561 11590 11597 11628 11647 11657 11665 11739 11760 11806 11820 11842 11862 11871 11914 11953 12027 12059 12068 12095 12134 12142 12162 12185 12190 12251 12268 12274 12316 12420 12422 12466 12474 12526 12547 12565 12606 12679 12695 12749 12762 12776 12777 12790 12795 12820 12823 12825 12864 12930 13069 13090 13095 13132 13140 13196 13270 13289 13293 13324 13333 13380 13385 13386 13415 13444 13450 13493 13526 13534 13538 13593 13613 13744 13811 13826 13864 13869 13909 13918 13920 13929 14087 14091 14104 14152 14212 14227 14352 14853 14356 14400 14417 14454 14464 14475 14647 14649 14658 14680 14722 14754 14772 14783 14839 14863 14945 14975 15050 15059 15120 15145 15202 15204 15211 15233 15247 15250 15271 15306 15325 15397 15420 15423 15464 15512 15556 15560 15566 15680 15803 15813 15826 15836 15948 16010 16013 16027 16078 16133 16148 16204 16244 16274 16278 16317 16346 16361 16378 16379 16383 16408 16449 16491 16503 16523 16526 16552 16568 16590 16603 16654 16778 16781 16791 16792 16803 16807 16833 16836 16853 16858 16895 16915 16917 16993 17079 17115 17134 17220 17230 17242 17256 17257 17264 17271 17275 17294 17334 17360 17385 17489 17502 17508 17546 17623 17651 17675 17737 17810 17818 17835 17843 17938 17962 18001 18015 18034 18054 18083 18095 18123 18144 18149 18175 18281 18304 18332 18337 18357 18385 18425 18632 18663 18672 18684 18770 18867 18974 19028 19050 19051 19052 19061 19062 19078 19081 19144 19153 19194 19198 19199 19209 1929? 19316 19350 19407 19425 19432 19440 19450 19456 19504 19517 19518 19576 19585 19602 19627 19681 19690 19702 19726 19741 19744 19796 19830 19852 19931 19994 20009 20076 20157 20163 20184 20237 20286 20303 20307 20338 20345 20346 20372 20407 20415 20438 20480 20485 20490 20511 20518 20520 20531 20533 20563 20577 20609 20644 20727 20742 20758 20766 20820 20823 20824 20857 20891 20925 Verbet, le klasse le Hjst: 17553 m. z. 17583; stand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg'' werd vervoerd. Ook de heer S. werd daar heen getransporteerd. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. In de eenige hier te lande gevestigde zink- fabriek te Budel (N.Br.) is een ongekende slapte ingetreden. Op 1 April a.s. zal een der hallen, waarin vier zinkovens staan, worden stilgelegd. Door dezen maatregel, welke ook zijn weerslag zal vinden in atelier en droog- bouw, zullen ongeveer 170 tot 200 arbeiders werkloos worden. Deze arbeiders zijn groo tendeels afkomstig uit Budel, terwijl een an der deel woonachtig is in de gemeenten Weert, Maarheeze en Soerendonk en in de Belgische grensgemeente Hamont. Gisteravond om kwart voor vijf is in de Korte Marnixstraat een 6-jarig meisje, Cor- nelia D., onder een vrachtauto terecht geko men en op slag gedood. Het kind was spelende het trottoir afge loopen en liep recht tegen een naderende vrachtauto in. De chauffeur trachtte door het omwerpen van zijn stuur en krachtdadig rem men een aanrijding te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Het lijkje is door den G. G. en G. D. naar het Binnengasthuis getransporteerd. Het meisje woonde in de straat, waarin het ongeluk gebeurde. De verslagenheid in de buurt was groot. Den chauffeur van de auto treft hoegenaamd geen schuld. Naar wij vernemen zullen met ingang van den a.s. zomerdienst, behalve de locomotief depots te Enschede, Hoek van Holland en Ol- denzaal, waarvan dit reeds eerder werd ge meld, worden opgeheven de locomotiefdepots te Rotterdam D.P. en te Den Helder.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9