Crisiswetgeving en Executieverbod. 'fxoomaaal 'Hieuw 91 hoe denkt men in den landbouw erover? Geen onverdeeld gunstig oordeel. HEILOO TEXEL SCHAGEN UITGEEST WERVERSHOOF HOOGKARSPEL HOORN OUDE NIEDORP EGMOND BINNEN GROOTSCHERMER BERGEN HEEMSKERK WIERINGERWAARD Stationneeren verboden! QQQQQQQQQQ Glimlachje Jefke Bruyninckx met „De Witte" en de tweede Vlaamsche film, waarin hij, naar men weet, ook een rol speelt, niet aan het einde van z'n filmloopbaan staat. Van de verschillende volwassenen is er niet een, die boven z'n collega's uitblinkt. Het zijn allen geheel natuurlijke menschen van vleesch en bloed die de Vlaamsche sfeer op een buitengewoon goede wijze weten te treffen. De fotografie van deze film is over het geheel genomen bijzonder mooi, misschien was er nog wat meer profijt te trekken ge weest van het mooie Vlaamsche land. Van de persrecensies nemen wij de volgen de over: Algemeen Handelsblad: waarvan wij geenszins den indruk kregen, dat zij op lager peil staat, dan tot nu toe in Nederland vervaardigde films. In dit genoeglijke filmwerk is veel te roemen De Telegraaf: De eerste opvoering van „De Witte" is met een daverend applaus, een ovatie voor acteurs en ondernemers beslotenen dan bemerken we ook, dat een film is gemaakt, die er zijn mag. De verdeeling van t beeld, de vlotheid van de montage, de muzikale il lustratie, dat alles is verzorgd met een lief de en een toewijding, die allen lof verdie nen Wij kunnen zeggen, dat de eerste Vlaamsche film een gezond product is worden, dat veel doet verwachten. De Maasbode: De film is met veel bijval vangenen als wii eerlijk willen moeten we toegeven, dat we in „De te"meer Nederlandsch bloed kunnen ont dekken, dan in hetgeen is gepresenteerd.. Ik hootp dan ook... dat deze film overal Nederland haar weg zal vinden Nieuwe Rott. Courant: Een begin is gemaakt en het is zui ver, eenvoudig en verdienstelijk. Men kan zeggen, dat dit eerste pro duet van de Vlaamsche filmkunst overeen komt met de eerste Nederlandsche films met luid applaus begroet. ge- ont- 'fc in (Van onzen reisredacteur.) Het door de Kroon op voordracht van dea minister van economische zaken zoo rauwelijks uitgevaardigde besluit, om aan de landbouwcrisiswetgeving de practische mogelijkheid van een execu tieverbod te verbinden, heeft de Tweede Kamer, gesteld voor een fait accompli, zonder tegenspraak aanvaard. Dat wil echter niet zeggen, dat de naast betrok kenen er onberoerd door zijn gebleven. In een vorig artikel ebbben we reeds uit eengezet, hoe men in notarieele kringen over dezen nieuwen maatregel dei.kt en welke gevolgen ervan al spoedig te con- stateeren vielen. Reeds toegezegde hy potheken werden ingetrokken en de vree6 is niet ongegrond dat het voor het platteland zoo niet onmogelijk, dan toch wel zeer moeilijk zal worden, om aan geld te komen. De bewijzen daar voor hadden we dan ook al aangetroffen in de kringen van verzekeringsmaat schappijen en spaarkassen, waar men, onmiddellijk na het bekend worden van het bewuste Koninklijke besluit, alle nog hangende landelijke hypotheken had teruggenomen en besloten had, nog maar alleen hypotheken te geven op gebouwde eigendommen. De landbouw. Het geldt hier evenwel een maatregel, die nauw verbonden is aan de andere crisismaatregelen, welke genomen zijn om den landbouw te sieunen. De minis ter is van de redeneering uitgegaan, dat dj hypotheekhouder er zich van bewust moet zijn, dat het land, waarop hij hy potheek heeft gegeven, zonder die steunregeling vrijwel waardeloos zou wezen, en dat het dus billijk is, dat ook hij een deel van de crisismaatrege'en te zijnen laste krijgt, 't Was hier derhalve uitsluitend de bedoeling, het platteland terwille te zijn, waarbij men de eventu- eele verkeerde gevolgen dan maar op den koop toe moest nemen. Misschien had de regeering ook wel gehoopt, dat deze kwade gevolgen niet zoo erg zouden wezen, als zij ihans in sommige kringen worden beoordeeld, en dat in ieder geval de voordeelen belangrijk grooter zouden blijken te zijn dan de eraan verbonden nadeelen. Dit gaf ons aanleiding, om ook eens in landbouwkringen te gaau informeeren, hoe men over deze invoering van de mogelijkheid van een executieverbod denkt. Wij hebben ons daartoe gewend tot vertegenwoordigers van verschillen de groepen, hetgeen wij noodig oordeel den, omdat, nu de regeering haar stand punt bepaald heeft, aan dit vraagstuk onvermijdelijk ook een politieke kant is gekomen, waardoor mogelijkerwijze het oordeel over den nieuwen maatregel zou kunnen worden beïnvloed. Nergens ebben wij evenwel entnousi- asme aangetroffen over dit nieuwe cri- sisbesluit. In sommige kringen is reeds lang voor een executieverbod geijverd en deze zijn nu tevreden gesteld. Maar vooraanstaande persoonli kheden gaven on6 blijk, niet blind te zijn voor de er aan verbonden nadeelen, die soms zelfs grooter worden geacht dan de voordee len. Juist voor de overweging, dat het plattelandscrediet wel eens ernstig ge schokt zou kunen blijken te zijn, was men niet ongevoelig, terwijl men ook moeilijkheden verwachtte bij de toe passing van het regeeringsbesluit. Afwachten. Men hoopt natuurlijk, dat het zoo'n vaart niet zal loopen. Uiteraard staat men er in landbouwkringen minder af wijzend tegenover dan in de kringen der geldbeleggers. Men wil eer6t de werking van het besluit afwachten, spe ciaal den arbeid van de commissie, waarin algemeen groot vertrouwen wordt gesteld. Het belangrijkste voor deel acht men een preventieve werking, die ervan uit kan gaan. Er waren hypo theekgevers, zoo deelde men ons mede, die alleen uit angst voor mogelijke scha de hun hypotheken opzegden, waardoor sommige boeren zeer gedupeerd werden. Tegen zulke ongemotiveerde opzeggin gen geloofde men dat thans in de eerste p'cats met succes zal kunnen worden opgetreden. Dan hebben zich inderdaad ook wel gevallen van executie voorge daan, waarbij, zooals een onzer zegslie den het zoo treffend noemde, een gevoe lig mensch de tranen in de oogen komen. Over het algemeen echter moest men het eens zijn met wat wij in notariee'e kringen al eerder hadden hooren ver zekeren: dat de crediteuren vaak groote lankmoedigheid aan den dag leggen en meestal wel geneigd zijn eenigen achter stand in de betalingen van rente en af lossingen dooi de vingers te zien Moeilijkheden bij de toepassing ver wacht men verder ook in landbouwkrin gen van de omstandigheid, dat de com missie op veelal zeer oncontroleerbare gegevens moet afgaan. Van een geregel de boekhouding is bij het ove-groote deel der hypotheekboeren niet de min ste sprake. Als zij nu beweren, de over- ee.: gekomen bedragen niet te kunnen betalen, is het heel lastig, de juistheid daarvan na te gaan Het is vaak een kwestie van aanvoelen en de commissie za'„ naast de noodige juridische kennis, vooral ook over veel menschenkennis moeten beschikken. Vóór de afkondiging van het onderhavige besluit bestond reeds bij sommige debiteuren een stre ven om te trachten aan de overeengeko men verplichtingen te ontkomen; of deze mentaliteit door de instelling der hypotheekcommissie er op is vermin de d, staat zeer te bezien. Niet geheel nieuw. Naar wij hebben vernomen, i6 het denkbeeld, dat aan dezen crisismaatregel ten grondslag 'igt, niet een volmaakte noviteit. Iets dergelijks, als nu ten aan zien van het hypotheekwezen mogelijk is gemaakt, werd al eerder toegepast op het gebied der collectieve arbeidscon tracten. In sommige streken van ons land zijn collectieve contracten gesloten tusschen landelijke werkgelere en werknemers, welke overeenkomsten echter geen bindend karakter droegen. Als sanctiemiddel tot handhaving ervan werden dan evenwel de crisiswetten ge bruikt, doordat een boer, die zich niet aan de overeengekomen norp*m hield, gedreigd werd van de crisisorganisaties te zullen worden uitgesloten. Daar dit moest neerkomen op een gedwongen stillegging van het bedrijf, heeft deze 6tok achter de deur steeds goed gehol pen. Geruimen tijd geleden nu is het idee aan de hand gedaan, om op dezelfde wijze ook de hypotheekboeren te helpen. Vrij algemeen stuitte dit echter op be denkingen. Bepaalde groepen van hypo theekboeren bleven evenwel op dwingen de maatregelen aandringen met een beroep op de moeilijke omstandigheden, waarin zij verkeerden. Een oplossing van het vraagstuk langs wettel ijken weg, met inschakeling dus van de Sta- ten-Generaal, had in de oogen an velen groote bezwaren. Men vreesde, dat, wan neer een wetsontwerp in den gevraag- den zin zou worden ingediend, de stroom van executies door hen, die even tueel verbod vóór wilden zijn, niet te stuiten zou wezen. Min of meer tot ver rassing van sommige ingewijden is nu plotseling het oude denkbeeld weer te voorschijn gehaald. De invoering bij Koninklijk besluit voordeel, dat de toepassing onmiddellijk door middel van de crisiswetten had het kon geschieden. Aan onnoodige execu ties zal thans wel paal en perk kunnen worden gesteld, doch de gevolgen voor het. platteland zullen moeten worden af gewacht. Het kan zijn, zoo zeide ons een vooraanstaande persoonlijkheid in land bouwkringen, dat het middel erger zal b ijken te, zijn dan de kwaal. Veriere gevolgen. Er is nu een groote onevenredigheid geschapen ten aanzien van andere schuldverbintenissen. Een gewone schuldvordering kan minstens even zwaar drukken als een hypotheek. Zij, d o daaronder gebukt gaan, vragen zich af, waarom voor hen geen beschermende maatregelen worden genomen. Aan den anderen kant zijn het nu ook de huis eigenaren, die om bescherming vragen U-gen mogelijke executies. Zij genieten geen crisissteun, dus zulk een bescher ming zou een anderen vorm moeten hebben dan die voor de landelijke hypo theeknemers. Alleen door een wet zou hier kunnen worden ingegrepen. Niettemin heeft de Invoering van de mogelijkheid om ten aanzien van de landelijke hypotheken practisch tot een executieverbod te komen nu ook al tot gevolg gehad, dat, zooal6 wij hebben ver nomen, talrijke hypotheken, die ook hier een executieverbod tengevolge kunnen hebben, Het gansche hypotheekwezen heeft een knak gekregen, waarvan het zich misschien eerst op den langen duur za. kunnen herstel'e Door den burgemeester is de candidaat stelling voor leden van de gemeenteraad be paald op 14 Mei en de verkiezing op 19 Juni. Het bestuur van de r.k. Volksbond heeft en bloc zijn ontslag genomen. Er is in het bestuur een kwestie over het financieel be heer. De heer W. Mossel heeft zijn ontslag ingediend als lid der S. D. A. P. Zonder twijfel is dit voor het bestuur, doch ook voor de afdeeling een zwaar verlies. Vooral met het oog ojp de gemeenteraadsverkiezing, daar hij aan elke verkiezingsactie een werk zaam aandeel nam. Het verbod voor het invoeren van her kauwende dieren, paarden en varkens in deze gemeente, dat door B. en W. den 25 Sept. 1934 was uitgevaardigd, is thans weer ingetrokken. De invoer van deze dieren is dus weer vrij. Overgeplaatst. De heer H. R. Weide, adjunct-commies bij de directe belastingen te Purmerend, wordt met ingang van 1 April a.s. overge plaatst naar het kantoor der directe belas tingen alhier. Weer in functie. De burgemeester dezer gemeente, de hr J. M. v. Roosmale, wien tot 't ondergaan eener operatie voor eenigen tijd verlof was verleend, is Woensdag geheel hersteld weer in de gemeente' teruggekeerd en heeft Don derdag d.a.v. zijn functie weer hervat. Poldernieuws. Tot Dijkgraaf van den Dorregeesterpol- der, in de vacature L. Klaver, is gekozen de heer A. Cornelisse alhier. Tot hoofdingeland van den polder de Zien is gekozen de heer A. van den Eng Hz. alhier. Naar de kunstijsbaan te Amsterdam. Daar we een ijsloozen winter achter den rug hebben, heeft het bestuur van de ijsclub Uitgeest besloten voor haar leden 'n reis te organiseeren naar de kunstijsbaan te Amsterdam, ten einde de liefhebbers van deze sprot toch in de gelegenheid te stellen dezen winter hiervan te genieten. Zoowel mef het oog hierop als met de idee dat toch vele deze kunstijsbaan wel eens willen zien en tevens berijden, schijnt het ons toe dat dit besluit door vele leden zal worden toegejuicht en er wordt dan ook verwacht dat vele leden hieraan zullen deelnemen. De dag waarop dit zal plaats hebben is gesteld op Dinsdag, 26 Maart a.s. Naar we vernemen is door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. een gezamenlijke bijdrage toegezegd voor de verbetering in de gevaar lijke bocht bij het raadhuis, waartoe een huis door de gemeente is aangekocht. Wegens gezondheidsredenen heeft de heer D. Schoenmaker alhier bedankt als voorzitter van het district Hoogkarspel van het Witte Kruis. Door de soc. dem. vrouwenclub is een adres aan B. en W. gericht tot herziening van de tarieven aan het buitenbadhuis; te vens een verzoek van de afdeeling S.D.A.P. om medewerking voor den bouw van 38 wo ningen aan de Schoutenstraat. De heer P. H. Sasburg, chef-tuinman aan het „Avondlicht", behaalde te Amster dam aan het instituut voor wetenschappelijk nieuws het diploma voor bloementeelt, met lof der examen-commissie. R.K. Staatspartij. In de gehouden bestuursvergadering is het politiek-advies voor de gemeenteraad vastgesteld als volgt: 1 W. Leegwater, 2 J. Dekker, 3. J. de Boer, 4 H. Poland, 5 P. Groot, 6. S. v. d. Stoop, 7 N Wit Tuinbouwcursus. .Dinsdag- en Woensdagavond had res pectievelijk te Egmondbinnen en te Egmond aan den Hoef onder hooge belangstelling de eindles plaats van de aïgemeene tuinbouw cursus, die alhier dezen winter weer door de heeren Jager en Beun werd gegeven. Burgemeester Bos en de ipastoor waren tegenwoordig, als ook de heer Hazeloop, rijkstuinbouwconsulent, het bestuur van den L. T. B., de heeren J. Verheggen en de heer C. Valkering. In Egmondbinnen werden aan de 11 cur sisten de diploma's uitgereikt, waaronder één met vermelding „uitmuntend". In Eg- mond a. d. Hoef werden 8 diploma's uitge reikt, waaronder 4 met vermelding „uit muntend". De heer Hazeloop reikte de di ploma's uit en drukte de jongens hierbij op het hart, dat ofschoon zij den cursus met goed gevolg hebben doorloopen zij daarom nog geen goede tuinbouwers waren, echter wel op den goeden weg dit te worden. Ook burgemeester Bos sprak de jongens toe en dankte tevens de leeraren namens hen. Wij vernamen voorts, dat er plannen be staan tot oprichting van een vereeniging van oud-leerlingen van uinbouw-wintercur sussen om hierdoor contact met elkaar te houden en het geleerde in toepassing te brengen, b.v. door het aanleggen van proef velden en dus theorie en praktijk te verbin den. De S. D. A. P., afdeeling Groot-Scher mer, hield Dinsdag een openbare verga dering ten huize van den heer J. Kay. De voorzitter, de heer D. Pascha, heette een 25-tal belangstellenden wel kom, in 't bijzonder den spreker, den heer W. van de Vall te Alkmaar, die als onderwerp had gekozen „De beteekenis der verkiezingen voor de provinciale staten". Volgens spr. hadden deze verkiezin gen niet zooveel belangstelling als die voor den gemeenteraad en de Ilde ka mer. In de prov. staten komen de partij belangen niet zoo zeer naar voren. Hul de bracht spr. aan de niet terugkeerende statenleden Ketelaar (hoewel geen par tijgenoot), Gerhard en Zeeman, voor het vele goede werk dat door hen in hun lange zittingsperiode was verricht. Uitvoerig schetste spr. de onderwer pen, die behandeld waren en nog behan deld zullen worden. We denken daarbij aan 't stemrecht bij waterschappen, de wegenvoorziening, die spr. bij één lichaam voor alle wegen wenschte on der te brengen, sneller tempo bij wegen aanleg. Spr. was voorstander van goede kanalen tusschen de groote centra, geen kanalennet. Veel grond was provinciaal bezit ge worden en 't natuurschoon daardoor be waard gebleven. De provinciale bedrij ven als Pen en Waterleiding mogen geen winst afwerpen en overal licht en water voor dezelfde tarieven. Tuin- en akkerbouw dienen te worden geholpen, er is in Noord-Holland een achterstand in te halen. Zuid-Holfand is ons ver voor. Na de pauze besprak de heer v. d. Vall de beteekenis der prov. staten ten op zichte van de le kamer. De le kamer is belangrijker Geworden dan men aanvankelijk dacht en men dient meer dan anders de provinciale staten als kiescollege der 1ste kamer te bezien. Onvoorwaardelijk verwierp spr. de dictatuur en wees daarbij op het Oos ten en Zuiden. Waar moet dat heen? Er moet komen verwerkelijking van 't pa rool: tegenover chaos organisatie, tegen over anarchie ordening. Met vuur be sprak de heer v. d. Vall de wanverhou dingen, die er bestaan en wees op de toenemende bewapening. De oorlogs industrie floreert. Er kome meer eenheid onder de men schen, wier belangen parallel loopen. De democratie leidt tot eenheid. Aanstonds kan het Nederlandsche volk zich weder om uitspreken. Spr. spoorde aan uit te zien en met een „Weest op Uw hoede, de tanden op-, de handen in elkaar, op voor de democratie" eindigde spreker zijn gloedvol betoog, dat door het aan dachtig luisterend publiek met een har telijk applaus werd beantwoord. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt en de voorzitter sloot onder dankzegging de vergadering. Ten behoeve van den bouw van een brug in den Bergerweg, welke brug een breedte van 18 M. krijgt en dienen zal ter vervanging van de brug bij café „Rustwat" is een deel van den Berger- weg tusschen den Groeneweg en café „Rustwat" omgelegd, waardoor tijdens den bouw van de brug het verkeer van den Bergerweg gebruik zal kunnen blij ven maken. Ook aan de verbreeding van het nog niet verbreedde gedeelte wordt voortdurend gewerkt. Dat men hiermede in het seizoen gereed zal zijn kan uitgesloten worden geacht. JEUGDHERBERGEN. In het afgeloopen jaar was het over nachtingsaantal in de 70 Nederlandsche Jeugdherbergen 170.000. Dit zijn sprekende cijfers. Maar ook voor het maken van meer- daagsche schoolreizen gaan de jeugdherber gen een groeiende beteekenis krijgen. In 1934 werden ruim 200 schoolreizen langs jeugdherbergen gemaakt, schoolreisjes geor ganiseerd zoowel door openbare, als bijzon dere, lagere en middelbare onderwijs inrich tingen. Daarom meenden wij dat het goed zou zijn aan de jeugdherbergen meer be kendheid te geven en daarom organiseert men einde Maart voor zeer geringe prijs een conferentie voor onderwijzend personeel in de J. H. „De Zevensprong" te Petten. Daar wordt o.a. een inleiding gehouden door den heer Wim Wiese, ouderwijzer te Petten. ,vr Bloembollencultuur. In de Woensdagavond gehouden leden bijeenkomst werd besloten op een daartoe aan de afd. gericht verzoek eener hier geves tigd muziekgezelschap „Jeugdwerk" om voor dit jaar een subsidie te ontvangen goedgunstig beschikt. Besloten werd 10 té voteeren. Met het oog op onze a.s. Narcissenexport naar Amerika werd in de rondvraag met VOOR KLEINE TUINEN. Als we voor eigen gebruik groenten willen teelen, zullen we vooral moeten zorgen, dat de te kweeken groentensoorten op tijd ge- zaaid en geplant worden, en dat we niet te groote hoeveelheden tegelijk zaaien of plan ten, maar kleinere hoeveelheden in opvol- ging. We zullen dan ook in opvolging kun- nen oogsten en maken daardoor een nuttig gebruik van den beschikbaren grond. Heel wat soorten kunnen nu reeds worden gezaaid en geplant. Indien we nog geen spinazie zaaiden, doen we het nu spoedig; indien we reeds zaaiden en het eerste zaaisel begint te ontkiemen, zaaien we nu voor opvolging. Onder glas te kiemen gelegde erwten, peulen en tuinboonen, welke een lengte van 3 tot 5 c.M. hebben bereikt, worden nu flink ge lucht en overdag nemen we zelfs de ramen geheel weg. Zoo worden de plantjes voorbe reid voor het uitplanten in den vollen grond. Dezelfde soorten zaaien we nu ook direct buiten, waardoor we aansluitende oogst krij gen aan de vroegste pluk. Tusschen erwten, peulen en tuinboonen zaaien we nu radijs^ raapsteelen, spinazie en dunsla. De eerste kropslaplanten, die we buiten uitplanten, zijn de in October onder glas gezaaide en daar overwinterde planten We noemen der gelijke planten „weeuwen". Na behoorlijk te zijn afgehard, kunnen deze nu ook buiten worden uitgeplant. Bij ongunstig weer zul len ze nog wel roodbruin van kleur woioen. door de koude, maar de wortel groeit vast en bij eenigszins gunstig weer zullen ze direct doorgroeien en een vroege oogst leveren. Wie in de vorige, of het begin dezer maand krop sla in een bak zaaide, kan de jonge plantjes nu onder glas verspeenen en deze straks be gin April buiten uitplanten. Desnoods kan men ze nog onder glas zaaien. Hetzelfde geldt van bloemkool, waarvan we nu ook de weeuwen buiten gaan uitplanten. Een ander gewas, waarvan we de overwinterde plantjes nu gaan uitplanten, zijn pootuien. Hiervan planten en oogsten we niet in opvolging, maar de hoeveelheid dien we wenscnen tege lijk. Immers kunnen we deze vrij lang bewaren en dienen ze als winter-provisie. Wie uien wil zaaien, houde er rekening mede, dat deze ook reeds vroeg, n.1. einde Maart of begin April moeten worden gezaaid. We zaaien deze liefst niet op versch bemesten grond of wel gebruiken daarvoor uitsluitend kunst mest. In kleine tuinen teelt men vaak sjalot ten inplaats van poot- en zaaiuien. Hiervan worden dan de bolletjes omstreeks einde Maart of begin April uitgeplant. Een ander cewas, dat al vroeg moet worden gezaaid, is de schorzeneer. Vroeger werd dit gewas wel tweejarig gekweekt, maar wanneer we einde Maart of begin April zaaien, zullen ze in een jaar voldoende ontwikkeling bereiken. A. O. klem aangedrongen voor de bestrijding der zoozeer gevreesde Narcisvlieg. Aan den gemeenteraad zal voor de zoo- veelste maal een adres gezonden worden ter bestrijding van het euvei van losloopende honden ter bescherming onzer bollenakkers. Een voorstel om ieden, die de afdee- lingsvergaderingen niet vereeien met hunne tegenwoordigheid, een geringe boete te doen opleggen, werd later door den voorsteller in getrokken. De beschijvingsbrief van de 176e Alge meene Vergadering was reeds in een vorige bijeenkomst besproken. Aan de heeren Dekker en Lont te Wieringen is door den heer G. W. Jan sen, architect alhier, opgedragen het bouwen van een boerderij aan den Slui- zerweg te Wieringerwaard. Aan den heer G. W. Jansen, archi tect te Wieringerwaard, is na gehouden prijsvraag opgedragen de architectuur van een landhuis te Almelo. HEILOO (Febr.) Geboren: Johan z. van C. Olij en N. Hoogschagen. Catharina Nelly d. van W. Beemsterboer en E. van der Goes. Wilhel mus z. van J. de Nijs en A. Pronk. Petrus Johannes z. van A. Hoetjes en M. Vermeu len. Andreas Bernardus z. van D. Bakker en W. Daans. Ondertrouwd: Jan Bruin, te Amster dam en A. Slotemaker. Getrouwd: Bernardus Johannes Tiebie en Afra Zoon. Overleden: Hester Visser, eebtg. van F. W. Focke, 66 j. Sijtje Veldevers, 75 j. Jan Hosmus, 60 j. (Niet langer stil staan dan noo dig voor on middellijk In- en uitstappen) ■aetaé*Uk». „De gevangene is er van door, Inspecteur, maar kijk eens wat ik geschoten heb 1" (Passing Show).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10