HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. £atuU mJ-uinAoum gesteld van den heer Wiggers, die echter lieden een niet bij uitstek gunstig rap port had ingeleverd. Een voorw. veroor deeling werd feitelijk niet aangedurfd. De man is in financieele aangelegen heden niet vertrouwd, luidde de conclu sie. Verdachte had liever 'n voorw. ver- oo' deeling. Ei6ch 2 maanden gev. Mr. v. d. Loos, sprak nog 'n goed woord voor dezen in de verleiding gebrachten Een 27-jarige jongedochter Christina Stfungeerde gedurende een dag als winkeljufrouw bij V. en D. te Alkmaar, doch liet zich al direct verleiden tot dief stal van eenige heerenartikelen, waar mede zij haar galant blijde had willen maken. Een der andere dames, die on raad vermoedde en haar oogen den kost gaf, snapte haar, terwijl ze nog in het Ix^it was van het ontvreemde. Zij stond op 25 Jan. terecht en besloten werd alsnog een nader onderzoek te doen instellen en de voortzetting der be handeling gelast op heden. De heer Wig gers bleek zeer pessimistisch gestemd. Golet op de omstandigheden die echter zeer ongunstig genoemd moesten wor den, requireerde de officier 40 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 30 boete of 15 dagen hechtenis. EEN BEZOEK AAN DE DRUIVENK^S. De Rijper heeren Andr. K., Gerard H. en de 18-jarige kapper Eduard V., be dachten in den nacht van 20 op 21 Octo- ber de wel origineele maar niet onge vaarlijke aardigheid ongenood een be zoek te brengen aan de druivenkas van den heer Chr. Rankema, teneinde zich een6 duchtig te goed te doen. De heer G. J. H. had het slot vooraf geopend met behulp van een mollenklem. Heden stond het trio terecht doch op grond van een informaliteit moest echter de zaak worden aangehouden tot 15 April a.s. MET EEN SCHOP GESLAGEN. Een bloemistenknecht uit Anna-Pau- lowna, de heer Dirk H., op 5 Jan. in dienst van de werkverschaffing te Wie- ringen, had alstoen, naar aanleiding van eer gerezen loonkwestie, waar deze werkverschaffingen van wemelen, den voorwerker P. H. de Jong met een schop op het hoofd geslagen, voor welk feit hij heden terecht stond, verdedigd door mr. Buiskool van Sehagen. Verdachte was door de Jong geschorst en geraakte toen in woede. Hij had den voorwerker zoo danig toegetake d, dat deze bewusteloos geraakte en gedurende eenigen tijd on der geneeskundige behandeling moest blijven. Volgens verdachte was het conflict ontstaan naar aanleiding van een grep pel die hij moest graven en waarvoor hij slechts 1 kwartje betaald kreeg. Mr. Buiskool wilde weten van den op zichter of hij niet de gewoonte had om minder bekwame werklieden werk te laten verrichten voor méér loon dan vaklieden, die minder zwaar werk moes ten doen voor minder loon, hoewel zij op méér loonend werk waren aangewezen. De opzichter ontkende zulks. De getuige Mosk, ook een der tewerk- gestelden, verklaarde dat op het werk wel veel werd gekankerd en gescholden, doch ernstige conflicten als dit, kwamen niet veel voor. De officier noemde het evenwel een ernstig feit, dat in de Wieringermeer meermalen voorkwam. Daartegen moest krachtig worden opgetreden en alzoo werd gevorderd 3 maanden gev. Mr. Buiskool wees v.p de toestanden in den Wieringermeerpolder en op de omstandigheid dat dikwerf jonge op zichters worden aangesteld, die heel wat hebben in te brengen. Een en ander gaf meermalen aanleiding tot conflicten. De man werd geprikkeld en liet zich tot deze in elk geval ongeoorloofde daad verleiden. Mr. Bulskool vestigde nog eens in 't bijzonder de aandacht op de zen huisvader met 5 kinderen, die al reeds zwaar werd gestraft door zijn ont s ag. Pleiter verzocht een voorw. straf en in ieder geval uitstel opdat een reclasseeringsrapport kon worden uit gebracht. De officier had daaraan geen oogenblik gedacht, doch wilde zich niet tegen pleiters wensch verzetten. De politierechter achtte de zaak ech ter te ernstig en veroordeelde den ver dachte direct tot 1 maand gev. EEN ONJUISTE OPGAVE. De gemeente Egmond aan Zee levert zoo nu en dan eens 'n steuntrekker, die het met de opgave van zijn inkomsten niet zoo erg nauw had genomen. Thans was het de 50-jarige werklooze vis- scher Engel SI., die gedureii le de maand December niet had opgegeven ^schillende bedragen, varieerende van J 2.50 tot 5, die in kwaliteit van waker op een bouwwerk door hem waren ver diend. SI. ontkende, hij streed echter voor een slechte zaak en zijn houding op de zitting maakte die zaak niet beter. Hij had in elk geval de belooning als waker niet opgegeven. Dit feit was dan ook voor den officier voldoende. En het mooiste was dat de officier hem daar Persoonlijk op dat bouwwerk ils Cerbe rus had gadegeslagen en een praatje met hem had gemaakt. Gevorderd werd 1 maand gevangenisstraf ter zake valech- heid in geschrifte. Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. HIJ WILDE HET STADHUIS NIET VERLATEN. De 33-jarige heer Jan K., 'n Alkmaars los werkman, had zich op 14 Januari niet op de eerste vordering van den wet houder T. Bonsema willen verwijderen uit de B. en W.-kamer en voorts had hij ziel met geweld verzet tegen den hoofd agent ter Horst en collega's die hem uit bedoelde gemeentebe6tuurskamer had den willen verwijderen. Op grond daar van stond Jan K heden terecht ter zake woderepannigheid en huisvredebreuk. De verdachte was, volgens zijn opgaaf, o\ereenkomstig het advies van den di recteur van het bureau voor sociale za ken naar het stadhuis getrokken en had zich daar vervoegd bij wethouder Bon sema. Hij wenschte een paar kinder schoenen van het crisis-comité. De heer Bonsema verklaarde dat ver dachte uitkeering B had gevraagd van hot crisiscomité doch getuig© had daar voor nog geen machtiging, waarop ver dachte begon op te spelen en hem door getuige werd verzocht zich te verwijde ren, waarop hij na herhaaalde aanma ning door eenige agenten met gewell en onder krachtig verzet verwijderd moest worden. De verdachte repliceerde op dit alles afdoende dat „er niks van an" was. De heer ter Horst, hoofdagent, onder schreef geheel de verklaring van den heer Bonsema. Verdachte had zich hevig verzet en den verbalisant nog geschopt. Ook was verdachte nog gevallen onder de expeditie! De verdachte sprak deze verklaring tegen en ontvouwde 'n courant om te demonstreeren hoe het dan wel gegaan zou zijn, doch de politierechter toonde meer waardeering voor het ambtseedig procesverbaal. Een poging van verdachte om een paar oude schoenen uit te pakken werd hem daarop belet en de officier vorderde 2 maanden gevangenisstraf. Verdachte is nog al opstandig aange legd en was al reeds veroordeeld tot 25 brete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak ten slotte 10 boete of 10 dagen hechtenis en 2 maanden gev. maar voorw. met 2 jaar proeftijd. DE CONTROLEUR OPGESLOTEN. De 22-jarige bollenkweeker Theodorus Ger. A. te Egmond-Binnen, die onlangs reeds 'n conf 'et had met den controleur der aardappelcrisiswet de Waard, stond nü terecht omdat hij dezen controleur tegen diens wil in 'n schuur zou hebben opgesloten. Theodorus werd in deze zaak verdedigd door mr. Smal en beweerde dat de schuurdeur door den wind was dichtgeslagen. De controleur de Waard verklaarde dal hij de schuur binnengestapt was en al diverse zakken aardappelen had ge- plompeerd, waarbij de verdachte de schuur uitsloop en zooals de Waard dui delijk hoorde de schuurdeur sloot. Het gelukte dg Waard zich ten slotte in vrij heid te stellen. Getuige beschouwde het als een wraakneming over hetgeen om trent een aardappelen-aanhouding vroe ger was voorgevallen. Deze geschiedenis werd kort geleden in het Kantonge- rechtsverslag gereleveerd. De officier verzocht wegens ziekte van den heer Minee aanhouding tot 15 April. Conform besloten. EEN ONWILLIGE WIELRIJDER. De 21-jarige Egmonder Albert Zw. zou te Bergen aan Zee niet hebben voldaan aan de vordering van den rijksveldw. v. d. Leeghte, om van zijn rijwiel af te stappen, ten einde een rijwielbelasting controle te ondergaan. De rijksveld wachter was niet in uniform gekleed. Verdachte heden terecht staande ont- k i.de zich op genoemden tijd (20 De cember) aldaar bevonden te hebben. Hij werd verdacht van strooperij en daar om had men sr belang bij hem in han den te krijgen Het scheen een sensatio- neele jacht te zijn geweest, volgens de omschrijving van v. d. Leeghte Hij werd positief herkend aan zijn zwarte wenk brauwen. Beklaagde bleef echter op zijn negatief standpunt staan, doch werd desondanks veroordeeld tot 25 boete of 15 dagen hechtenis. HOE KWAM HIJ AAN DE PORTEMONNAIE. Een Amsterdamsche koopman, genaamd Eli N.. geboren te Winterswijk, stond te recht ter zake de tegen htm bestaande ver denking dat hij getuige H Sieverink 'n 52- jarige vischkoopman uit Hoorn had ontlast van een portemonnaie, inhoudende 155 of daaromtrelit. In een café kwam hij in 't ge zelschap van den verdachte met het hier over omschreven noodlottige gevolg. Het scheen, dat de heeren aan 't kaarten waren geraakt en verdachte een tamelijk bedrag van Sieverink had gewonnen: Deze heer had on- geheer f 62 terug gekregen. Gevorderd werd 30 boete op 15 dagen en teruggave van 12 aan den bestolene. Vonnis conform. DE STAAT BESTOLEN! De beroeplooze heer J. J. v. D. uit Zijpe had te Schoorl wederrechtelijk 5 wagens duinzand gestolen, voor welk feit hij heden werd veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen. EEN INTERLOCAAL DELICT. De sigarenhandelaar Jan K. uit Beemster had te Zwaag gereden met een auto. waar van het nummerbewijs stond ten name van O. Coenn te Beemster en voor welk feit de sigarensmid heden werd veroordeeld tot 15 of 10 dagen. BELEEDIGING. De 25-jarige visscher jacob Sch. uit Eg- mond aan Zee had in het dagblad „Het Eg monder contact" of zoo iets den S. D. A. P er L. Hartman bejeedigd door te beweren, dat deze wegens Wangedrag uit de partij was gezet. Door den heer Hartman was een klacht ingediend met gevolg, dat de scribent heden teecht stond. De heer Hartman was ziek én kon niet gehoord worden. Verdachte stond er echter per sé op, dat de heer Hart man zou worden gehoord. De zaak werd als- nu voor onbepaalden tijd uitgesteld. De re dactie van het contact kreeg oen raad der gelijke bijdragen liever niet op te nemen. KLEINE DIEFSTALLEN. De 18-jarige dienstbode, Catharina Bos, had ten nadeele van de 71-jarige winkelierster Neeltje Kossen te Oudesluis bij wien ze des tijds diende, weggenomen 'n doosje sigaret ten, 'n sigarettenpijpje, 'n rolletje drop, wat postzegels, een aantal visitekaartjes en 'n pakje Shampooging, voor welke diefstalletjes het dwaze kind heden terecht stond. Het meisje werd in het reclasseeringsrappor' ge kwalificeerd als 'n „jongensgekGevorderd werd 3 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met 3 proefjaren. De verdediger, mr Buiskool, wees op de onvoldoende opvoeding van dit kind door huwelijkscopflicten en beval krachtig het hoofd der school aan als toezichthouder en verzoet een niet al te zware straf. Vonnis 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 3 jaar proeftijd, waarmee het meisje gaarne genoegen nam. STOMPEN EN KRABBEN. De 29-jarige Johauna Maria Gl., huis vrouw van den heer J. M. Frederiks te Ber gen, verscheen voor den rechter op grond van de nogal ernstige feiten, dat zij op 22 November haar 58-jarige tante mej. Jong kind—Briefjes, die op de fiets kwam aan rijden, zou hebben gestompt en gekrabt en haar mantel verscheurd Nicht Jo die voor zien was van twee getuigen k décnarge, ont kende de mishandeling, doch beweerde, dat haar tante haar dikwijls voor den gek hield en uitschold. Dit alles werd weer pertinent door tante Betje ontkend. De politierechter deed nog 'n poging tot verzoening tusschen tante en nicht, doch hü had evengoed tot de strijders in de Grand Chaco kunnen praten. Waar twee kijven, hebben twee schuld, sprak de politierechter na het hooren van eenige getuigen en nam voor de zooveelste maal tante nog eens onder handen. Een 63-jarige oude heer, Andreas Petrus de Groot, vrachtrijder te Bergen, had gezien, dat tante Briefjes haar nichtje een stevige klap om de ooren gaf, waarop nicht en ook op los troefde. De officier eischte in deze onverkwikkelijke familiezaak vrijspraak. Uitspraak conform eisch. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 19 Maart. PLATTELANDS ZEDENBEDRIJF. Achteeenvolgens stonden met gesloten deuren terecht de 72-jarige particulier Joh. H. en de 34-jarige kruidenier Leonardus Christianus Josephus de W., beiden te Eg mond-Binnen, thans in voorarrest. Hun was tenlaste gelegd het zedemisdrijf art. 248 Bis. Het plegen van niet nader aan te duiden handelingen met minderjarige personen van hetzelfde geslacht. Eisch: voorwaardelijk ter beschikikng van de regeering gesteld tegen den ouden Jan H. Mr. Dwars uit Hoorn, de verdediger, kon zich volkomen met dezen milden eisch ver eenigen. Wat den kruidenier betrof, tegen hem werd gevorderd 10 maanden gev., waarvan 6 voorw. met 3 proefjaren. Verdediger was mr. Herman Scholten. EEN BEROOIDE BAKFIETS TRAPPER. De 35-jarige bloemenventer Jac. de Groot, voorheen ingezetene van Bergen en thans burger van Den Helder, kan gevoegelijk wor den ingedeeld bij het groote leger bezitlooze scharrelaars, dat helaas ieder jaar in sterkte toeneemt. Toen hij nog behoirde tot de Bergenaren. had hij meer prozaïsch een bakfiets gehuurd van den wagenmaker Feld tegen den huur prijs van f 2 per week. Aanvankelijk werd deze huur betaald, doch weldra begon Jacob te slabakken als gevolg van de schrale op brengst der bloemennegotie en was hij ver plicht den heer Feld met beloften te paaien, die hij op den duur toch niet meer kon nako men. Op 4 Januari zat hij geheel aan den grond. Hij had zoowat geen cent verdiend en wist alsnu den dikken volkslogementhou der Andries M. te Den Helder, n gewezen zeerom, te bewegen zijn bakfiets in pand te nemen voor 'n leening van 5 rijksdaalders. Andries zou de bakfiets eenige dagen in be zit houden, doch wanneer Jacob in dien tijd de geleende som niet had terug betaald, plus 5 provisie voor het risico, dan verkocht de hotelier de fiets. En zoo gebeurde het. De heer M. verkocht, na vooraf advies van de politie te hebben ingewonnen, het voertuig aan den burgwachter Murgret voor 25, alsmede een vulkachel en een handkar, alles totaal ter waarde van 55. Maar de heer Feld, die geen spoor meer van zijn bakfiets terug zag, nam daarmede geen genoegen. In gezelschap van den agent van den bakfietsenfabrikant Posthumus ging hij persoonlijk op recherche in Den Helder en toen waren de heeren, na lang zwerven lang9 Helders grachten, eindelijk zoo geluk kig om bij den logementhouder aan te landen, die na gehouden conferentie op de hovenverdieping van het hotel zou zorgen, dat de kar weer terug en in het bezit van den heer Feld kwam. Dit gebeurde echter niet en het gevolg was, dat de justitie in de zaak werd gemengd en heden de heer Jac. de Gr. terecht stond wegens verduistering en de hotelhouder dito als verdacht van heling De verdachte de Gr., wiens advocaat mr Judell uit Bergen niet was komen opdagen, waarin hij geen ongelijk had, want het bleek dat zijn cliënt accoord ging om zonder ver dediging de behandeling voort te doen zet ten, beweerde, dat hij de bakfiets had be leend, onder de hierboven omschreven condi ties, doch de heer Andries M., juridisch bij gestaan door mr. A. Prins, verklaarde daar entegen, de bakfiets te hebben gekocht voor 12.50, waarbij was bedongen, dat hij de fiets nog eenige dagen zou beschikbaar hou den voor het geval dat de verkooper de fiets nog wilde terug koopen. Toen echter de Gr. deze voorwaarde niet nakwam, verkocht de logementhouder de fiets aan den brugwachter, na vooraf inlich tingen te hebben ingewonnen, of hij daar ook kwaad mee kon. In het nadeel van de Gr. werd echter uit gespeeld, dat hij een naambord van den ver huurder van de kar had gesloopt, terwijl hij voorts in 1927 te Alkmaar ook al eens voor waardelijk was veroordeeld wegens verduis tering. Tegen hem vorderde de officier dan ook 2 maanden gevangenisstraf. Wat den logementhouder betrof, ook hem achtte de officier schuldig, want toen de ge tuigen Feld en Posthumus hem hadden be zocht en hij hoorde, dat het ging over de bakfiets, had hij uitgeroepen: „O God, daar heb ie 't al", waaruit bleek, dat het met dien handel niet geheel in orde was geweest. De officier vorderde dan ook in dit geval twee maanden gev. Mr. Prins gaf evenwel blijk (lijk, 'n andere meening te zijn toegedaan. Het was „luce clarius^ niet naar voren gekomen, dat zijn cliënt niet te goeder trouw zou zijn geweest en het stond allerminst vast, dat de fiets door misdrijf was verkregen op het moment, dat de transactie, die geheel het karakter droeg van inkoop met terugkoop en dus van civiel rechtelijke constructie was, werd aangegaan. Immers, de verdachte de Gr. gebruikte de bakfiets in weekhuur en was dus volkomen vrij er als heer en meester over te bechikken Voorts \v::s pleiter er op, dat deze huurder vermoedelijk al niet geheel en al te goeder trouw was, aangezien hij het identiteitsbord van de fiets er reeds vooraf had afgesloopt. Ten slotte releveerde pleiter dat de loge menthouder in het bezit was van een blanco strafregister en in Den Helder gunstig be kend stond. In verband met al hetgeen pleiter had aan gevoerd in het belang van zijn cliënt, con cludeerde hij tot vrijspraak. Geen repliek. EEN ZEDENZAAKJE. In de middagzitting werd als nog buiten tegenwoordigheid van onbevoegden behan deld een zaak contra Dina Gezina Hendrika B., huisvrouw C. S. te Helder, betreffende artikel 251 Bis strafr. Gevorderd werd 6 maanden gevangenisstraf. JAARVERGADERING VAN GEITEN- FOKVER. IN NOORDHOLLAND. 'Elk jaar komen de geitenliouders van den bloeienden bond in „De Roode Leeuw" te Amsterdam bijeen. Regel is dat de jaarvergadering druk is bezocht. Dit jaar mankeerden slechts 3 afdeelin- gen. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. L. Groot, uit Schoorl, opende en heette welkom, inzonderheid den rijksveeteeltconsulent, ir. L. de Vries te Alkmaar, en de vele afgevaardigden De secretaris deelde mede dat het Juni-or- gaan wederom gereserveerd is voor Noordholland en wekte alle afdeelingen or om goed voor den dag te komen. De afdeelingen werden u:tgenoodigd om een bezoek te brengen aan den geiten stal van den heer Martens te Diemen. Er zijn 34 geiten gestald en de melk wordt verkocht in Amsterdam. Veelal bruikt men de melk voor zieken en herstellenden. Enkele heeren uit de buurt van Amsterdam vonden den toe stand niet ideaal. De consulent merkte op dat alle begin moeilijk is en de man heeft geen middelen om alles op moder nen leest te schoeien. De heer Kroon (Wormer) bracht ver slag uit namens de kascommissie De rekening 1934 werd vastgesteld in ont vangsten en in uitgaven op 1987.4514, nadeelig saldo 11.05 54. Aangeboden werd de begrooMng 1935. De heer Smits (Heiloo) had bezwaar tegen den post secretaris en inspiecteur. De kosten a 350 vond spr. afdeeling te hcog De heer Kat (Assendelft had be zwaar tegen de zeer lage vergoeding voor melkcontröle. De controleur de heer Kwantes, had veel voor den bond over, doch de liefde kan niet Mtijd van een kant komen. Een drukke discussie ontstond over de 14-daagsche of maan- delijksche contróle. De consulent gaf toe d.tt de vergoeding laag is, doch we moe ten roeien met de riemen die we hebben Spr. prefereerde de 14-daagsche contro le en zou zien wat hij kon doen om in sommige gevallen de vergoeding 1. per seizoen te verhoogen. De heer Rosmalen (Bussum) wilde liever zelf controleeren. Zoo mogelijk zal men die bijzonder actieve afdeeling ter wille zijn. De begrooting werd vastge steld met de stem van Heiloo tegen. De ontvangsten en de uitgaven waren 1543.1554. Het jaarverslag werd aangeboden en na, bespreking goedgekeurd. Melkcon tröle. De consulent wilde nu men meer volwaardige bokken krijgt de touwtjes strakker halen. Besloten werd alleen jonge boklammeren te erkennen van moeders met volwaa~dige melksta- ten. De aanhoudpremie werd bepaald op 5, bij overname door den bond 15. De heer K. Vet (Zaandam) werd als lid van het hoofdbestuur herkozen met 51 van de 62 stemmen. Herdenking 25-jarig bestaan. De con sulent wilde eerst een fout herstellen. Hij had geschreven aan de afdeelingen dat het hoofdbestuur in Zaandam bet feit wilde herdenken. Dit moet zijn: voorstellen aan de afdeelingen Heiloo en Assendelft waren tegen Zaandam. Zoo veel presteert Zaandam niet. Bovendien heeft Zaandam altijd zijn paaschten- toonstelling. De voorzitter ontkende dat Zaandam zoo weinig presteerde. De paaschtentoonstelling gaat niet uit van den bond. In aanmerking zouden komen Zaandam, Sloterdijk en Berkhout doch dit laatste lag niet in het centrum. Het was niet zoo eenvoudig de puzzle op te lossen. Toen een bijdrage van de afd. Zaandam in het geding kwam, lieten ook andere afdeeling een geluid hooren dat het geen looven en bieden moest worden. Bij stemming werd Zaandam aange wezen met 36 stemmen tegen 24 op Slo terdijk. Daarna werd bepaald dat 300 noodig zal zijn voor de feestelijke her denking. Verschillende afdeelingen zeg den bedragen en medailles toe. De bok- kenverzekering werd opgeheven Het hoofdbestuur zegde toe om de afdeelin gen aan fokmateriaal te helpen op een wijze die voor iedereen aanvaardbaar is, terwijl noodlijdende afdeelingen gratis geholpen worden. Na een geanimeerde rondvraag, volgde sluiting. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 7 tot 13 April 1935 in verschillende plaatsen ge legenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Voor onze omgeving is dat: Amsterdam, Maandag 8 April, 911 uur v.m., veemarkt. Purmerend, Dinsdag 9 Apfil, 810 uur, v.m., veemarkt. Schagen, Donderdag 11 April, 810 uur v.m., veemarkt. Hoorn, Zaterdag 13 April, 911 uur v.m., bij het abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Geweste lijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 30 Maart 1935 zijn ingezon den bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Or ganisaties waaronder de betrokken veehou ders ressorteeren. Voor levering op de Zeeuwsche plaatsen zullen de aangiftekaarten mogen worden in gezonden tot Dinsdag 2 April 1935. Met nadruk wordt er aan herinnerd, dat de week van 7 tot 13 April de laatste week van levering is en dat dus daarna geen ge legenheid tot levering meer zal worden ge opend. CONSUMPT1EMELKREGELING 1935/1936. De Crisis-Zuivel-Centrale deelt omtrent de consumptiemelkregeling in het wettelijk aan gewezen gebied der groote steden in het Wes ten des lands mede, dat voor het per 1 April a.s. intredende nieuwe contractjaar 1935/1936, wat de hoofdzaken betreft, het volgende is bepaald. De per 31 Maart 1935 ten einde loopende regeling blijft in beginsel gehandhaafd. In de uitvoering der nieuwe regeling echter zal ten aanzien van de hierna te noemen punten wijziging worden gebracht. De toelaatbare taxe. De af te sluiten taxe zal in maximum mo gen overeenkomen met die, welke in het afge- loopen contractjaar heeft gegolden; als regel zal dus niemand een hoogere taxe kunnen af sluiten dan het vorige jaar. Beteekent zulks eenerzijds, dat de voor het contractjaar 1934/35 ingestelde zónegrenzen voor wat de taxen aangaat practisch blijven gehand haafd, anderzijds volgt hieruit, dat bedoelde grenzen formeel kunnen vervallen. Tot dit laatste is inderdaad besloten. Afdracht van een halve cent. Tot dusver gold de bepaling, dat voor con- sumptiemelk, andere dan taxe-melk, alzoo melk, in consumptie gebracht door z.g. con- tingentbedrijven, melkveilingen en zelfven- tende of daarmede gelijk gestelde veehou- zwakkeling. Uitspraak 15 boete of 10 dagen hech tenis, benevens 2 maanden gev. voor waardelijk met 2 proefjaren. H£T diefachtige winkelmeisje. 177. Er zat niets anders op. Hand in hand zetten Drein Dren ten en Piet Prikkel hun tocht naar het Westen voort, terwijl Drein het zeemonster aan een touwtje emevoerde. Ze gingen maar loopen. Maar hoe zouden ze de Gele Zee over moeten komen? 178. Nauwelijks hadden ze zes passé ngedaan of Drein Drentel begon den stationschef uit te schelden. Dit wae natuurlijk erg flauw van Drein. De stationschef werd erg kwaad en gooide een seintoestelletje, dat hij in zijn hand had, naar hem toe. Na tuurlijk kreeg Piet Prikkel het tegen zijn hoofd aan, -

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7