^Binnenland JUooiHdaal Uieuws m mk Jieck éi Sxhaol Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Glimlachje WIERINGERWAARD NOORDSCHARWOUDE HOORN ST. MAARTENSBRUG OUDESLUIS 'T ZAMO Open autodeuren voorzichtig1 H. BOEREMA. t LAFFE AANVAL OP N.S.B.-ER. Zijn kaak op drie plaatsen gebroken. MAN GEDOOD. Van auto gevallen te Leiden. STRIJD IN HET LOODGIETERS- BEDRIJf De r.k. patroons wijzen het contract af. CONFLICT IN DE SIGAREN- iNDUSTRIE. Het aantal arbeiders, dat erbij betrokken is. KRANSLEGGING, DIE NIET DOORGING. Afdeeling Baarn der N.S.B. keer de onverrichterzake uit Delft terug. VERVROEGD PENSIOEN VOOR ONDERWIJZERS. OVERVAL BIJ BEJAARDE MENSCHEN. Indringers ontkomen zonder b t. BRAND TE ROSMALEN. Twee woningen uitgebrand. IN EEN REGENPUT GEVALLEN. En verdronken. FRAUDULEUS MARGARINE VERVOERD. OFFERBLOKKEN GELICHT. GESLAAGDE PROEVEN MET RAKETTEN. Aan het strand te Katwijk aan Zee. BURGEMEESTER VAN ZAANDIJK GEÏNSTALLEERD. weten niet hoe we hiermee an motte, baas." >x (Passing Show)> ders, aan de Zuivelcentrale een halve cent per liter moest worden afgedragen. Per 1 April a.s. treedt vorenbedoelde be paling buiten werking. In verband hiermede zal ten aanzien van de melkveilingen de eisch gelden, dat de in het contractjaar 1935/1936 zonder eenige afdracht voor de consumptie af te leveren hoeveelheden melk niet mogen stijgen boven een nader vast testellen contingent, waarvan de grootte aan de hand van de omzetten in de jaren 1932-1934 nader zal worden vast gesteld. Voor wat de zelfventende veehouders aan gaat, brengt het vervallen der afdracht van een halve cent de noodzakelijkheid met zich, dat hun een bepaalde taxe wordt toege wezen. Hierdoor zal deze categorie van melk producenten in het vervolg dus geheel zijn gelijkgesteld met alle overige melkveehou ders. Verlaagde taxe gedurende de win termaanden. Met het oog op de gewijzigde omstandig heden, waaronder ook het veehoudersbedrijf wordt uitgeoefend, is verder bepaald, dat bij het afsluiten der regeeringscontracten zal kunnen worden overeengekomen, dat in de periode van 15 September 1935 tot 1 April 1936, of een gedeelte hiervan, door de vee houders een hoeveelheid taxe-melk wordt ge leverd, welke hoogstens 20 lager zal zijn dan de voor de overige maanden van het contractjaar overeengekomen taxe. De prijs der overmelk. De te dezen opzichte reeds geldende rege ling zal slechts in zooverre wijziging onder gaan, dat voor zoover vaststelling van den overmelkprijs in georganiseerd overleg niet mocht hebben plaats gevonden, als mini mumprijs zal gelden een prijs, overeenstem mende met den regeeringscontractprijs voor eerste klasse melk, verminderd met 1 Y> cent per liter. Z.g. bakkersmelk. Ingaande 1 April a.s. zal de melk, be stemd voor bakkerijdoeleinden, mogen wor den afgeleverd op industriebasis en zal daar van geen afdracht verschuldigd zijn. Deze bepaling sluit geheel aan bij het streven om door het beschikbaar stellen van zoo goedkoop mogelijke melk de consumptie van melkbrood hier te lande op te voeren. Positie der z.g. randbedrijven. Goedgevonden is om, eventueel buiten het kader der consumptiemelkregeling, nadere voorzieningen te treffen met betrekking tot de positie van zuivelfabrieken, welker leve ranciers voor een grooter of kleiner deel woonachtig zijn in gebieden tot welke de be hoefte aan consumptiemelk, aangekocht op regeeringscontract, zich uitstrekt en als ge volg waarvan "zoodanige zuivelfabrieken bij zondere moeilijkheden zouden kunnen onder vinden. Orossiersmarges voor melk. Met het oog op bepaalde moeilijkheden, welke zich in de practijk hebben voorgedaan tengevolge van de sedert September 1934 of ficieel geldende minimum-grossiersmarges voor melk, is besloten over te gaan tot ophef fing daarvan. Inschakeling van nieuwe bedrijven. In gevallen, dat een consumptiemelkbedrijf zou verwisselen van eigenaar of pachter, is rekening te houden met de bepaling, dat op het nieuw af te sluiten regeeringscontract een taxe zal kunnen worden overeengekomen, welke maximaal 8 liter per dag en per koe bedraagt. Het aantal stuks melkvee, door den vorigen bewoner gehouden, zal hierbij als nadere grondslag dienen. Voor zoover voor het leveren van con sumptiemelk bedrijven zouden moeten wor den ingeschakeld, welke tot dusver melk pro duceerden, voor industrieele verwerking be stemd, zal de toe te kennen taxe op basis van de in 1933 gehouden veetelling niet meer dan 6 liter mogen bedragen. Grossiers-slijters-contracten. De aandacht van belanghebbenden wordt voor zooveel noodig gevestigd op de wen- schelijkheid de vorengenoemde contracten, geheel in den geest als te vorigen jare heeft plaats gevonden, zoo spoedig mogelijk af te sluiten. Formulieren voor regeeringscon tracten. De Crisis-Zuivel-Centrale is voornemens formulieren als vorenbedoeld binnen den kortst mogelijken termijn verkrijgbaar te stel len aan dezelfde adressen, als welke zich te vorigen jare met de afgifte daarvan hebber, belast. De Bond van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen hield Maandagavond weder om een algemeene vergadering in de zaal van den heer H. v. d. Woude De opkomst was weer zeer groot. Zoowel dames als heeren, naar schatting minstens 1-25. De presidente sprak dan ook in haar openingswoord haar groote voldoening daarover uit. In 't bijzonoer werd welkom geheeten de heer Chr. v. d. Kolk Jr., die een lezing zou houden over ae nieuwe spelling- Marchant, om na de pauze een en ander te vertellen over zijn reis met den heer Jb. Rezelman van Auna-Paulowna per auto (model Ford) naar Noorwegen. Wat de nieuwe spelling betreft, zou de heer v. d. Kolk het willen verdeelen in 2 groepen, n.1. de gesproken en de geschreven taal. Als voorbeeld hoe de vroegere woor den werden geleerd, las spr. diverse gedich ten voor uit de middeleeuwen en uit latere tijden. De nieuwe spelling-Marchan* als iets nieuws wil er bij de Hollanders niet 'best in en wat is zij toch veel gemakkelijker Volgens spreker zou 99 pet. niet geheel zonder taalfouten kunnen schrijven. De te genwoordige taal is zeer moeilijk. Aan alle aanwezigen werd een circulaire uitgereikt, waarin de regels voor de spelling- Marchant worden aangegeven. Na de pauze hebben we een autotocht ge maakt naar Noorwegen. Verduidelijkt door kiekjes met de projectielantaarn verlicht, heeft de heer v. d. Kolk ons veel interessants ver» teld over hun reis. Uit het verhaal bleek, dat de tocht naar 1800 M. hoogte langs smalle slechte wegen niet steeds zonder gevaar is geweest. Noorwegen biedt overigens zeer veel natuurschoon. Met algeheele aandacht hebben we de reis gevolgd en het applaus was dan ook zeker verdiend. Aan de dames leden werd door de presidente medegedeeld, dat het bestuur zich heeft voorgesteld, om gezamenlijk per touringcar de bloementen toonstelling te Heemstede te bezoeken. Met een woord van dank aan den heer v. d. Kolk voor zijn interessante lezing, werd deze goedgeslaagde bijeenkomst geleden Dinsdagavond werd in hotel „De Burg'' een propaganda-avond gehouden voor de r.-fc coöperatie. De belangstelling was niet bijzonder groot. Ongeveer 100 personen waren aanwezig. De voorzitter van den Volksbond opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna de heer Beumer het doel en den in houd van het coöperatiewezen uiteenzette Spr. wees daarbij op het groote nut, dat de 120 coöperaties in Nederland hebben voor de katholieke arbeiders. Thans heeft de r.-k coöperatieve bewe ging reeds 35000 leden. Spr. becijferde de voordeelen, welke met de coöperaties zijn te behalen, omdat deze worden opgericht en gedreven ten nutte van de verbruikers. Naast de vakbeweging moet een coöpe ratieve organisatie worden gesticht om de koopkracht van het loon grooter te maken. Een vertegenwoordiger van de Midden- standsvereeniging wilde debatteeren, doch dit werd niet toegestaan. Hierna werd een film vertoond, getiteld „De twee wegen", waarin vertoond werd de groei van een winkeliersbedrijf tot grossiers- bedrijf en het stichten van coöperaties. Deze film werd met aandacht gevolgd. Wij informeerden eens, hoe ver het feite lijk met de voorbereidingen stond, aangezien er geruchten gingen/dat reeds een perceel was aangekocht om te worden gesloopt en op dat bouwterrein, aan het Noordeinde van Zuidscharwoude een coöperatief bedrijf te stichten. Van bestuurszijde werd medege deeld, dat deze geruchten allen grond missen. Van de stichting zal dus voorshands nog wel niet veel komen. Dinsdagavond is de Hoornsche ge meenteraad bijeen gekomen ter behandeling van de begrooting dienst 1935. Voorzitter was burgemeester Leemhorst. Aanwezig alle leden. De geheele avond werd gewijd aan alge meene beschouwingen De r.-k. raadsfractie becritiseerde de samen stelling van het college van B en W. Voor en na komt tot uiting, dat in de voorstellen van B. en W. de meening van den raad niet wordt beluisterd. De fractie was van meening, dat bij de volgende samenstelling het college gevormd moet worden uit de grootste fracties. De heer Zijp (s.-d.) becritiseerde scherp de regeering, waarbij aanslagen op de loonen worden gepieegd en de autonomie van den gemeenteraad aan banden wordt gelegd. De heer Dorhout (v.-d.) bepleitte de tot standkoming van een centrale boekhouding, waartegen B. en W. afwijzend staan Tevens was hij van meening, dat er gemeentelijke con trole moet komen op den tijd van verpleging van patiënten in het stads-ziekenhuis. Spr. drong voorts aan op beter onderhoud van de straten, in 't bijzonder den Koepoortsweg. De heer van Boxmeer drong aan op meer overleg met omliggende gemeenten inzake tewerkstelling der werkloozen in de Wierin germeer. De heer Bossert (v.-d.) bepleitte de wen- schelijkheid om het gemeentepersoneel tegen ziekte te verzekeren. De heer Baesjou (r.Tc.) besprak de wen- schelijkheid om te onderzoeken, in hoeverre het gewenscht is de radio-centrale bij afloop van het contract onder beheei der gemeente te nemen. Mevr. Rupert (r.-k.) bepleitte de wensche- lijkheid van een vent-regeling in deze ge meente. De vergadering werd gister voortgezet. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school alhier luidt als volgt: 1. G. J. A. Groen te Medemblik; 2. A. Kap- tein te Amsterdam; 3. A. Boerendans te Wieringen. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1 school alhier luidt als volgt: 1. A. Kaptein te Amsterdam; 2 G. J. A. Groen te Medemblik; 3. M. M. Seelemeijer te Emmen. "In een alhier gehouden vergadering van de afd. ,,'t Zand" van de R. K. Staatspartij werden voor de gemeente raadsverkiezing van Zijpe candidaat ge steld de heeren H. Dignum (aftr.) en J. A. de Wit (aftr.), benevens de heeren W. E. J. Doedens en N. Filmer. 'iflfigfev,. 'elkom thuis Uitstappen: het einde van den rit. Het portier gaat open voorzichtig Ianders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan f 150, boete kosten I Op 46-jarigen leeftijd is na korte onge steldheid overleden de heer H Boerema te Nut, lid van het hoofdbestuur van oen bond van ambtenaren in dienst bij de Nederland- sche spoorwegen en voorzitter van dé vak groepafdeel ing administratieve ambtenaren van dien bond. De Amsterdamsche politie heeft den N. S B.-er, die Maandagavond door vier commu nisten in de Kanaalstraat is overvallen, nog niet kunnen verhooren. Zijn kaak is op drie plaatsen gebroken, zoodat hij niet in staat is te spreken. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vier communisten zich verdekt hadden opgesteld en den jongeman onverwacht heb ben overvallen. Gisteravond is op den Rijnsburgtrweg te Leiden de 28-jarige grossiersknecht W. S. die op een met vaten geladen vrachtauto zat, toen de chauffeur plotseling van richting veranderde, van de auto gevallen. Hij bleef zwaar gewond liggen en een dokter van den Eersten Hulpdienst kon slechts den dood constateeren. De Alg. Ned. Metaalbewerkersbond deelt ons mede: De onderhandelingen over de vernieuwing van het collectief contract in het loodgieters bedrijf hebben met de grootste groep van patroons; de Bond van Loodgieters- en Fit- terspatroons in Nederland, tot een bevredi gend resultaat geleid. Daarbij zijn door de metaalbewerkersbon den en de betrokken loodgietersgeze'len con cessies gedaan op de loonen, die voor de twee hoogste klassen met 2 ets., voor de an dere klassen met 1 ets. per uur verlaagd wor den. Tevens moeten de arbeiders voortaan de helft van de ziektepremie en de kosten voor administratie van het vacantie- en feest dagen-zegelfonds betalen. De Ned. R.K. Bond van Loodgieters- en Koperslagerspatroons heeft daarvoor bij zijn leden geen meerderheid kunnen krijgen en derhalve het contract afgewezen. Deze patroons wenschen een vermindering van het aantal vacantiedagen met twee, doch, wat hoofdzaak is, met langer gebonden te zijn aan het zegelfonds waaru-'t het verzuim op christelijke feestdagen en bij vacantie be taald wordt. Dit fonds, dat nu eenige jaren bestaat en door beide partijen wordt beheerd, is een on misbare instelling voor de toepassing van de sociale bepalingen van het contract. Door de samenwerkende metaalbewerkers bonden is thans machtiging verleend aan de besturen ter plaatse, den leden van den R.K Patroonsbond een ultimatum te stellen. Bij de op 1 April ingaande uitsluiting in de sigarenindustrie zijn volgens de s.-d. ar beiderspers ongeveer 12000 werklieden be trokken. Hét conflict zal zich in hoofdzaak concentreeren, wat de fabrieken der Noorde lijke patroonsorganisatie betreft, in Amster dam, Utrecht, Hilversum, Wageningen, Vee- nendaal, Amersfoort, Deventer, Beverwijk, Hoorn. Ridderkerk, Delft, Leiden, Dieren en Kampen. Voor het Zuiden treft het conflict Eindhoven, Valkenswaard, den Bosch, Breda, Maastricht, Reusel, Meerveldhoven, Zeelst Duissel, Kuyk, Boxmeer en Boxtel. De hoofdbestuurder van den modernen (s.-d.) sigarenmakersbond, W. v. d. Hoeven, deelde in antwoord op een vraag, hoe de uit gesloten arbeiders over de bij het conflict betrokken vier samenwerkende arbeidersor ganisaties verdeeld waren, het volgende mede: Het grootste aantal komt voor rekening van den R.K. bond, die met meer dan 6500 leden bij dit conflict is betrokken. Van onzen bond zouden ruim 2500, van den christelijken bond en de Federatie tusschen de 2000 en 2500 man door deze uitsluiting, worden ge troffen. Naar schatting ook de bovengenoemde aantallen zijn schattingen werken onge veer 1000 ongeorganiseerden in de hierbij betrokken fabrieken. Voor hen zullen, als zij bereid zijn op de door de werkgevers ge stelde voorwaarden aan den arbeid te blijven, de fabrieken open blijven. Wat de georganiseerden betreft, rekenen de werkgevers niet met eventueele georgani seerden, die bu'ten de bonden om. aan den arbeid zouden willen blijven. Als zich hier of daar groepjes bereid zouden verklaren, de ge- eischte loonsverlaging te aanvaarden, zullen zij door de werkgevers niet worden geac cepteerd. Dezen rekenen alleen met de be slissingen van de samenwerkende organisa ties, niet met die van afzonderlijke leden. De loonsverlaging, die de vier samenwer kende bonden unaniem hebben afgewezen, zoo deelde de heer Van der Hoeven nog mede, bedraagt 10 15 pet. Dat was het laatste bod der werkgevers in de gevoerde onderhandelingen. De organisaties meenen, dat zulk een verlaging op de thans verdien de loonen niet kan worden toegepast. Het bedrag der loonen is moeilijk vast te stellen, daar in deze industrie alles tarief- werk is. Het stukloon houdt verband met met den prijs, waarvoor de sigaar verkocht wordt. Gisteren zouden de hoofdbesturen in ge combineerde vergadering bijeenkomen om de maatregelen, die genomen moeten worden, nu de werkgevers de uitsluiting aangekon digd hebben, vast te stellen. De rijksbemiddelaar prof. Aalberse heeft de partijen tegen vandaag telegrafisch op nieuw bijeengeroepen voor een conferentie in Den Haag. Naar „Het Volk" verneemt, kwam gistermor gen een deputatie van de afdeeüng Baarn van de N.S.B. naar Delft, om een krans te leggen op het graf van wijlen de koningin moeder. Dit werd echter op order van den burgemeester, die tevens commissaris van de grafkelder in de Nieuwe kerk is, niet toege staan. De deputatie van de N.S.B., afdeeüng Baarn, moest dus onverrichterzake terugkee- ren. Naar minister Marchant gister middag in de Eerste Kamer heeft medegedeeld zal een voorstel tot vervroegde pensionneering van on derwijzers worden opgenomen in een spoedig in te dienen wetsont werp. De minister doelde hier blijk baar op het algemeene bezuinigings plan der regeering. In den afgeloopen nacht zijn twee tot nu toe onbekende mannen bin nengedrongen in een perceel aan de Tunnelstraat 'e Luttcrade (L.), bewoond door den heer C. M. en zijn zuster, beiden bejaarde beden. Nadat de indringeis zich door een raam aan de voorzijde toegang tot de woning had óen verschaft, doorzochten zij het geheeie huis. Doordat een tafellade wat stroef open ging werd oe zuster van M. wakker. Op het zelfde moment trad een oer mannen haar slaapkamer binnen, die haar met een zak lantaarn belichtte en geld opeischte. De vrouw riep om hulp, doch haar hardhooren de broer werd niet wakker. Even daarna echter ontwaakte hij toen de andere indrin ger zijn kamer binnenkwam. Toen M. naar diens zaklantaarn wilde grijpen, kreeg hij een tik met een hard voorwerp, zcodat hij weer op het bed viel. De onverlaten gingen er toen vandoor langs denzelfden weg als zij ge komen waren Zij werden een eind achter volgd door de beide ontstelde bewoners. Een van de mannen lostte daarbij een schot, dat echter geen doel trof. Het bleek, dat de mannen, die spoorloos zijn verdwenen niets hebben ontvreemd. Gouden sieraden, die voor het grijpen 'agen, bleven onaangeroerd. Blijkbaa- was het hun alleen om geld te doen en dit hebben zij niet kunnen vinden. De politie stelt een onderzoek in. Zij ver zoekt hen, die omstreeks middernacht eenige verdachte personen hebben gezien, dit te willen melden. Gisteren is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van den steenkolenhandelaar en vrachtrijder L. van Drunen, gelegen aan den Rijksstraatweg Den Bosch—Grave onder Nuland-Rosmalen. De brand nam een aanvang in een achter het huis gelegen schuurtje, doch de vlammen sloegen weldra over naar het woonhuis. De inboedel ging totaal in ae vlammen op. In het achterhuis bevond zich een voorraad steenkolen en een vrachtauto, die eveneens een prooi der vlammen zijn geworden. De brandweer is niet uitgerukt, daar wegens gebrek aan water toch niets verricht kon worden. Door den Zuidwesten-wind sloegen de vlammen over op de landbouwerswoning van den heer W. van Zoggel Daar kon nog een en ander naar buiten worden gedragen, doch de inboedel ging toch grootendeels ver loren. Het vee kon gered worden. De schade wordt in beide gevallen door verzekering gedekt. De naast de boerderij van den heer van Zoggel gelegen villa „Ne- derveen kon voor het vuur gevrijwaard worden. Het verkeer, dat op den Rijksweg zeer druk is, was geruimen tijd gestremd. Gisteravond vond men de 70-jarige vrouw van Schayck achter haar huis aan den Hout- schen Parellelweg te Helmond verdronken in den regenput, waarin slechts een halve meter water stond. Het slachtoffer was pas ziek geweest en waarschijnlijk tengevolge van nog optredende duizeligheid is de vrouw bij het waterscheppen voorover gevallen en ver dronken. Door de marechaussee te Moerdijk is gis teren een inwoner van Dordrecht aangehou den. De man had een koffer bij zich, waarin zich een flinke hoeveelheid Belgische marga rine bevond, welke frauduleus vanuit België ons land was ingevoerd. De man is ter beschikikng gesteld van den brigade-commandant. De laatste dagen wordt de omgeving van Moerdijk onveilig gemaakt door een persoon, die er zijn werk van maakt in de r.k. kerken de offerblokken te forceeren en den inhoud mede te nemen Zoo werden in de afgeloo pen week in de r.k. kerken te Lage Zwaluwe en Leur de offerblokken gelicht. Gisteren was dit het geval in de r.k. kerken te Moerdijk. Terheyden, Teteringen en Gilze. De politie is er echter in geslaagd den da der, een zekeren B. M. L. uit Breda aan te houden en tot bekentenis te brengen. De man zal in verschillende plaatsen wor- den verhoord en daarna voor den officier van justitie te Breda worden geleid. Gisteravond zijn door de Stichting Neder- landsche Rakettenbouw te Den Haag en de Firma Kat uit Leiden in de duinen te Kat wijk aan Zee wederom proeven genomen met postraketten. De genomen proeven zijn zeer goed ge slaagd en worden beschouwd als de beste tot nu toe genomen. In totaal zijn drie raketten met post (600 brieven) afgeschoten. Door de politie waren uitgebreide maat regelen getroffen en het terrein was met roode lantaarns afgezet, terwijl het publiek op grooten afstand werd gehouden. Even na acht uur werd het eerste raket af geschoten vanaf een rechtstandige start baan. Na 40 sec. ging de raket met een flinke vaart omhoog en gooide toen op zijn hoogste punt gekomen, een lichtkogel uit. Direct daarop werd een tweede afgestoken. Deze bleef eenige seconden steken, doch door de groote voortstuwingskracht werd deze moei lijkheid overwonnen en daarna ging het raket recht omhoog onder het uitstooten van een vuurstraal. Daarna werd het grootste en laatste raket beproefd. Het was er een, gebouwd volgens systeem van den heer Roberti met een lengte van 1,65 M. en geheel van alluminium en in stroomlijn en voorzien van groote vinnen Het startgestel was van staal vervaardigd Het apparaat vloog in de juiste baan vooruit en het raket verdween zichtbaar door zijn vuurstraal over de duintojjpen. Toen men ging zoeken, vond men het raket Vjj K M. van de startbaan. Het apparaat was tegen een duintop gebotst, waardoor het even was blijven doorbranden, doch het werd bijna onbeschadigd gevonden. Algemeen was men het er over eens, dat de proeven van gisteravond de beste waren, die tot nu toe genomen zijn. Binnenkort zullen weer nieuwe proeven ge houden worden. In een buitengewone gemeenteraadszitting te Zaandijk is gisteren de nieuwe burge meester, de heer A. H. van Gelderen uit Bos koop, geïnstalleerd. Uit handen van den loco burgemeester, den heer H. Rem, ontving de nieuwe burgemeester de ambtsketen. Nadat de heer v. Gelderen dank gebracht had voor de vriendelijke begroeting, spraken de voorzitters van de V B. en de A R. raads fracties nog woorden van begroeting. Namens de Zaansche burgemeesters be groette de burgemeester van Wormerveer, de neer Draaijer, den nieuwen collega. Verder voerden nog het woord de burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer Colijn, de bur gemeester van Boskoop, mr. Verkerk. In zijn dankwoord herdacht de heer v. Gelderen het vele ,dat hij op de secretarie te Boskoop van de heeren burgemeesters Colijn en Verkerk heeft geleerd. De heer Th. Hink broeder Gervatius afkomstig van Alkmaar, slaagde aan he| H. L. instituut te Oudenbosch voor het godsdienstexamen. *Ds. P. H. Kapteijn, Ned. herv. predikant te Blija, heeft voor een beroep als predikant naar de Ned. herv. 8°* meenten Graft-de Rijp, bedankt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8