Agenda ^Binnenland faMicaties Jieck School Stad en Omgeving. llieec&ecicht GEEN AMATEURBEULEN MEER IN ZU/D-AFIKA. Twee olflcieele benoemingen. GEEN BOUW TWEEDE „STATENDAM". Reeds gepubliceerde berichten tegen gespróken. VRACHTSCHIP „AMSTERDAM" AAN HET BUITENLAND VERKOCHT. ZWARE AUTOBOTSING TE APELDOORN. Militaire deelnemers aan de 24-uurs betrouwbaarheidsrit het slachtoffer. ZONDERLINO OEDRAO. Te Rotterdam. EN DE WERKLOOSHEID STIJGT 6400 meer dun verleden jaar. De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van WOENSDAG 27 MAART 1935 de ZIJDAM, DE MIENT en de VOORD AM tusscher de Schapenbrug e de Spekbrug, tot nadere aankondi ging voor alle SCHEEPVAARTVER KEER ZAL WORLEN AFGESLOTEN, terwijl gelijktijdig de VOORDAM en de ZIJDAM voor die RIJVERKEEk, met uitzondering van handwagens, ZAL WORDEN AFGESLOTEN. Stedelijk Museum ingang Br eedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, tot en met Donderdag des av. half 8, hoofdnummer De Bengaalsche lan siers (rom -sens.), hoofdrollen Gary Cooper, Franchot Tone, Richard Cromwell, üuy Standing. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De familie van mijn vrouw (kom.-sens. Hol- landsche film); hoofdrollen Johan Kaart Jr., Silvain Poons, Gusta Chrispijn—Mul der. Leeftijd boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De Witte (rom.); hoofdrollen Jefke Bruy- ninckx en Magda Janssens. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het joch uit Spanje (kom.j; hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 23 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, Pacivolo-avond. Zondag 24 Maart. 7.30 uur, zaal Kok te Rustenburg, too- neeluitvoering. 8 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren, opvoering van ,,H.' ar andere man" door Aurora. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN. In Plains, in Wales, is het tot ernstige botsingen gekomen tusschen de politie en werklooze communisten. De communisten namen tijdens een massa- foetoogmg een dreigende houding aan, zoo dat de politie gedwongen was met den gum mistok handelend op te treden. Bij de ge vechten, die zich hierop ontwikkelden, wer den 12 agenten en een communist gewond. HET ITALIAANSCHE ANTWOORD AAN ABESSINIE OVERHANDIGD. Vrijdagavond heeft het secretariaat van den Volkenbond een Italiaansch telegram ge publiceerd in antwoord op het laatste tele gram van de Abessinsche regeering, waarin Abessinië een beroep had gedaan op artikel 15 van het Volkenbondsstatuut. De Italiaansche regeering verklaart dat de Abessinsche eisch berust op ongemotiveerde en onjuiste veronderstellingen. Onwaar is, dat Italië een lichting heeft ge mobiliseerd. Het verschepen der troepen naar de Oost- Afrikaansche koloniën is gedicteerd door de noodzakelijkheid voorzorgen te treffen voor de veiligheid van deze koloniën ten gevolge van de militaire maatregelen, welke door Abessinië in veel grooter omvang zijn ge troffen De troepenverscheping is voorts noodza kelijk geworden door de ongewone situatie in het grensgebied, welke duidelijk wordt be wezen door de incidenten in deze zone. Italië heeft met geen mogelijkheid kunnen inzien, dat de militaire voorbereidingen van Abessi nië tijdens zijn onderhandelingen op grond van het verdrag van 1928 eenvoudig passief zijn. Voorts wordt verklaard, dat Italië de op 19 Januari te Genève aangegane verplichtin gen is nagekomen. De Italiaansche regeering beschouwt de directe onderhandelingen nog niet voor ge ëindigd en wacht nog steeds op een ant woord van Abessinië. Zij is nog steeds voor de procedure op grond van het verdrag van 192®; zij is bereid een commissie toe te staan. Het telegram is geteekend door Suvich. De regeering van de Unie van Zuid- Af rika heeft twee officieele beulen be noemd, zoodat de dagen van den „an.ateur"-beul voorbij zijn. Vroeger had iedere provincie haar eigen beul, die dan de executies bij wijze van „bij baantje" verrichtte en hiervoor een k eine extra vergoeding kreeg. De laat ste jaren is het echter steed6 meer ge woonte geworden, de ter dood veroor deelden naar Kaapstad of de dichtstbij gelegen groote stad te brengen, in plaats van den plaatselijken beul hiermede te belasten. De twee nieuwbenoemde beu len zullen waarschijnlijk naar verschil lende deelen va;i d' Unie moeten reizen voor het verrichten van executies. EEN ONVERSCHROKKEN ZEEMAN. Hoe hij een paar gangsters buiten gevecht stelde. De Zweedsche bladen maken met voldoe ning melding van het moedig gedrag van een lid der bemanning van een der schepen van de Zweedsche Amerika-lijn, dat zooeven van een reis naar New-York te Gothenburg Is teruggekeerd. De man, een zekere Bror Nilson. die aan boord slager is, bevond zich met andere ma trozen in een bar te New-York, toen plotse ling een paar gangsters met een auto aan kwamen en voor de bar stil hielden. Terwijl een hunner op de auto paste, kwamen de twee andere gangsters de bar binnen. Een hunner hield den waard met zijn revolver in beuwang, terwijl de tweede zich gereed maakte om onder bedreiging met een revolver de aanwezigen te plunderen. Toen nij bij Nilson kwam, gaf deze den gangster zoo n hevigen kaakslag, dat de man buiten gevecht werd gesteld. Hiermede niet tevreden, nam Nilson een stoel op, stormde op den tweeden gangster af en sloeg deze met den stoel zoo op het hoofd dat ook hij niets beters wist te doen, dan zich met zijn maat zoo spoedig mogelijk uit de voelen te maken. Nilson kwam ook naar buiten en had nog juist gelegenheid het nummer van de auto op te nemen, zoodat hij dit. toen de politie arri veerde, kon opgeven en de gangsters binnen enkele uren gekDipt konden worden. Het bleek, dat de politie reeds sedert enkele dagen deze ber.de op het spoor trachtte te komen, die er haar werk van maakte in bars er. bioscopen haar handwerk uit te oefenen. Een belooning wacht thans Nilson bij zijn volgende reis, welke hem op het hoofd bureau van politie te New-York uitgereikt zal worden Ook de eigenaar van de bar wenschte zijn dank te oetuigen en zond een paar flesschen whisky aan het adres van den Zweed. Naar aanleiding van de berichten om trent den bouw van een tweeden .Sta tendam", waartoe de regeering in prin cipe bereid zou zijn steun te verleenen uit het werkfonds tot een bedrag van 8 millioen, wordt ons van zeer bevoegde zijde meegedeeld, dal bij het werkfonds van een dergelijke beslissing niet' be kend is. De besprekingen tusschen de regeering en de scheepvaart maatschap pijen inzake de mogelijkheid van steun verlening duren nog steeds voort. Geen enkele beslissing is nog genomen en de plannen verkeeren ook nog geenszins in een stadium, als men op grond van bo venbedoelde berichten zou meenen. Naar wij vernemen, worle onderhandelingen gevoerd to verkoop naar het buitenlanc van het ruim 13000 ton-bruto- registerton metende vracht schip „Amsterdam" van de K. N. S. M. „De Amsterdam", het grootste vrachtschip van de Nederland- sche koopvaardijvloot is destijds gebouwd voor de vaart op Chili. Bij gebrek aan employ was het reeds enkele jaren opgelegd. Wij vernemen voorts, dat Rus land op het oogenbllk geen ge gadigde is voor dit schip. Gisteravond omstreeks 11 uur heeft op den Arnhemscheweg te Apeldoorn ter hoogle van de R.-KV) begraaiplaats een ernstige aanrij ding plaats gehad, waarvan twee militaire deelnemers van de 24 uurs betrouwbaarheiosrit van de vrij willige burgerwacht Amsterdam het slachtoffer zijn geworden. Enkele honderden meters voorbij de con trolepost had zich een groepje verzorgers geposteerd, die de deelntmers op hun nach telijke rit van verfrisschingen voorzagen. Daar vele deelnemers van deze gelegenheid gebruik maakten, was de weg door automo bielen en motoren veisperd Twee deelnemers aan de betrouwbaarheidsrit, die eerst op het laatst moment deze versperring bemerkten, waren genoodzaakt plotseling te remmen met het gevolg, dat een un achterop rij dende vrachtauto, bestuurd door J. de R te Apeldoorn, tegen een boom botste Bij het plotseling uitwijken van aezen wagen werden twee militairen, die ter zijde van den weg stonden, gegrepen Een van hen brak een arm, terwijl de andere een ernstige hersen schudding heeft opgeloopen. Beide slacht offers zijn naar 't ziekenhuis overgebracht MIN. MARCHANT TE OSSENDRECHT. Gistermiddag, omstreeks kwart over twaalf, heeft ministei Marchant te Ossen drecht een cursus voor huishoudelijke voor- lichtinug ten plattelande, welke in een lokaal op het gemeentehuis aldaar wordt gehouden, geopend. Minister Marchant was in gezel schap van den griffier van den commissaris der koningin in de provincie Noordbrabant terwijl verder bij de opening aanwezig wa- ren de directeur van het R.-K. Jeugdwerk in het bisdom Breda, den heer Van Campen, eenige afgevaardigden van den Noordbra- bantschen Christeliiken Boerenbond en afge- vaarden van het Wit-Gele Kruis in het bis dom Breda. De heeren werden door het college van B en W. en de geestelijkheid van Ossendrecht ontvangen. INBRAAK OP DE JAARBEURS. Gistermorgen bij het openen van de stand op de Jaarbeurs te Utrecht, kwam men tot de ontdekking dat uit den stand van de firma D. A. Doyer en Co. in Den Haag ze- ven van de daar geëxposeerde regenjassen waren gestolen. De politie is van den dief stal in kennis gesteld. Men staat voor een raadsel hoe de dieven erin geslaagd zijn binnen te dringen en met hun buit ongezien te verdwijnen. MR. WENDELAAR ZIEK- Liberaal congres geleid door mr. De Boer. Wegens ongesteldheid van mr. W. C Wendelaar zal de algemeene vergadering van de,Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond", heden en morgen te Amsterdam te houden, geleid worden door den onder voorzitter, mr. M. H. de Boer, wethouder van Utrecht. In verband hiermede vervalt de radio-uitzending van de openingsrede van den voorziter en zal de V.L.R A. van daag geen gebruik maken van den zendtijd OOO UITOESCHOTEN. Te Waddinxveen heeft een zes-jarige jongen een vier-jarig meisje met een pijl een oog uitgeschoten. Donderdagavond ontdekten voorbijgan gers, dat een vrouw, die zwaar beschonken was, zich heel ver uit het raam van de tweede verdieping van een pand aan den Schiedamschendijk te Rotterdam, waagde. Men riep haar toe voorzichtig te zijn, maar zii sloeg geen acht op die raadgevingen. In allerijl heeft men toen uit een benedenhuis een matras geleend en deze op straat gelegd; onder het raam, waaruit de vrouw hing. Toen zij de matras zag liggen, liet zij zich pardoes vallen. Met een gekneusden rib is zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. In de maand Januari 1935 boekte de Aoasterdamsche Arbeidsbeurs in totaal 70914 aanbiedingen van werknemers, waartegenover maar 4699 aanvragen van werkgevers stonden. Het aantal tot stand gebrachte plaatsingen bedroeg 3183, dat zijn 582 plaatsingen meer dan de vorige maand en 232 minder dan in de/elfde maand van het vorige jaar. Onder de geplaatsten waren 1702 man nen en 1481 vrouwen. Aan het einde van Januari stonden als niet geplaatst nog bij de Gemeente- Arbeidsbeurs ingeschreven 59162 werk zoekenden, waarvan 55213 werkloozen naar eigen opgaaf alsmede 756 gedeel telijk werkloozen. Bij vergelijking met het einde der vo rige maand, toen het aantal werkloozen 53811 bedroeg, blijkt, dat dit aantal aan het einde der verslagmaand 1402 hooger was, terwijl vergeleken met het einde van dezelfde maand van het vorige jaar, toen 48787 werkloozen werden geno teerd, hun aantal 6426 hooger is. De toe neming geldt bijna alle bedrijfstakken. WERKKAMPEN VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Actie voor de financiering door christelijk» organisaties. De perscommissie voor de Centrale voor Werkloozenzorg schrijft: De Centrale voor Werkloozenzorg te Utrecht, opgericht op initiatief van den raad van kerken voor practisch christendom, zal werkkampen op langen termijn gaan inrich ten voor jeugdige werkloozen. Daarnaast zullen de organisaties als het Ned. jonge lingsverbond, de N. C. S. V. en de andere chr. jeugdorganisaties, die reeds dien arbeid zijn begonnen, het werk voortzetten. Om eenheid te verkrijgen in de financie ring, zal de inzameling van gelden, noodig voor het werk, geschieden door de Centrale voor Werkloozenzorg, Het geld, dat wordt bijeengebracht, geldt dus voor alle werkkam pen van de christelijke beweging in ons land. Maar de leiding blijft in handen van de organisaties, welke het werk reeds zijn aan gevangen. Er zijn in ons land 160.000 jonge werk loozen tusschen de 14 en de 24 jaar. Om 1800 jongens in tien maanden tijds in dit jaar in werkkampen tewerk te kunnen stellen en de andere werkkampen te kunnen houden, is een som van ten minste 50.000 bulden noodig. Deze som moet bijeen zijn vóór 1 Mei, want dan wordt het eerste nieu we groote werkkamp op de Veluwe geopend In het geheele land zullen successievelijk werkkampen worden ingericht. De regeering betaalt uit 's rijks kas 5 gulden per week voor eiken tewerkgestelden jongeman. Maar dit bedrag is ontoereikend, en daarom moet uit particuliere bijdragen een ri'ksdaalder per week gevonden worden voor eiken tewerkgestelde. Op 27 Aoril zal een groote landelijke col lecte worden gehouden. De chr. besturen bonden in ons land belasten zich met de op richting van plaatseliike comité's welke de collecte in de bepaalde plaatsen zullen voor bereiden. Deze collecte geschiedt door mid del van bonboekier. waarin bonnen van 5 ct tot een gulden zich bevinden en daarnaast met lusten onder degenen die meer dan een rijksdaalder kunnen geven. Het plan wordt gesteund door alle kerken welke ziin aangesloten bit den Raad van ker ken voor practisch christendom, door de Sv- node der Ned. Herv. kerk. door de Geref kerken, door de Chr. Geref. kerk. door alle Chr. jeugdorganisaties, door de Chr. vakbe weging en de Chr. soc. organisaties. itn.nnn drachtige vofjfn 7JIN NOODFT OOS AFGESLACHT. In de gister in Krasnapolsky te Amster dam gehouden vergadering van den Bond van Melkveehouders deelde de voorzitter, de heer J. van Maarveld, mede. dat ten gevolge van het gebrek aan medewerking van de Ne derlandsche Runveecentrale en van het De- Eartement van economische zaken, de ver oop van de 150.000 jonge drachtige koeien, aan Rusland is mislukt. Toen in het vorige najaar bekend werd ge maakt, dat 150.000 jonge drachtige koeien zouden worden afgeslacht, besloot de Bond van Melkveehouders te trachten een andere bestemming voor dit vee te vinden. Zooals bekend, bestaat er in boerenkringen een zeer sterke tegenzin tegen het afslachten van drachtig vee. De secretaris van den bond, de heer Wolmerstedt, reisde over Berlijn naar Moskou en voerde daar besprekingen, die tenslotte tot zeer bevredigende resultaten leidden. De Russen bleken gegadigden voor levend vee, zoowel voor koeien als voor varkens en bovendien voor spek, een en ander tot een vrijwel ongelimiteerde hoeveelheid. De beta ling zou moeten geschieden op crediet, zoo als bij ieder groote transactie het geval is De Russen waren bereid het vee in Rotterdam vrij aan boord over te nemen en het heele transport voor eigen risico uit te voeren. De ze laatste conditie vooral was het, die de zaak zeer aantrekkelijk maakte. Opgetogen kwam de heer Wolmerstedt in Nederland terug en het bestuur wendde zich onmiddellijk tot de Nederlandsche Rundvee centrale, die over het af te slachten vee te be schikken had. Ontgoocheling. Het was een groote teleurstelling toen men ondervond, dat Den Haag volstrekt afwij zend tegenover de verkoop naar Rusland stond. De Bond werd niet serieus genomen en de besprekingen werden tot in het onein dige gerekt. Tenslotte zegde de Rundveecen- trale toe een prijsopgaaf te zullen doen, maar daarna kwam weer een briefje, waarin stond, dat de centrale niet met tusschenpersonen (zooals zij den Bond van Melkveehouders gelieft te beschouwen) wenscht te onderhan delen. Tenslotte vroeg het bestuur een onderhoud aan met den secretaris-generaal van econo mische zaken, dr. van Rhijn, om te trachten de regeering te overtuigen van de groote be langen, die hier op het spel staan. Deze hoo- ge ambtenaar volstond echter met te berich ten, dat hij het bestuur niet kon ontvangen en verwees de heeren weer naar de Veehou derijcentrale. Het bestuur probeerde dr. Van Rhijn duide lijk te maken in een volgende brief, dat hij zich blijkbaar vergiste, omdat de Veehoude rijcentrale de onderhandelingen reeds had laten vastloopen, maar als antwoord daarop kwam doodleuk nogmaals een verwijzing naar de heeren Louwes en Van Zwanenberg, welke laatste de comercieele adviseur van de Rundveecentrale is! Twee maanden lang heeft men aldus in een kringetje rondgedraaid zonder een stap verder te komen. In regeeringskringen wei gert men de onderhandelingen met Rusland te bevorderen, zoodat tenslotte de Bond van Melkveehouders aan de Russische regeering heeft moeten berichten, dat door gebrek aan regeeringsmedewerking van de geheele zaak niets kon komen. De verontwaardiging van de vergadering, die zich tijdens de rede van den heer Meer- veld had gemanifesteerd, werd bij de dis cussies nog duidelijker. Algemeen was men van oordeel, dat de regeering in deze haar plicht schromelijk heeft verwaarloosd. Uit ander bron vernemen wij, dat reeds in 1933 de Rundveecentrale zelf pogingen had aangewend om vee naar Rusland te verkoo- pen, maar toen niet is geslaagd om met de Sovjet-regeering tot overeenstemming te ko men. En dus zijn nu noodeloos met zeer groote kosten 150.000 jonge drachtige koeien ge slacht en ingeblikt. Dit stuitende werk is ver richt ondanks de mogelijkheid van verkoop van levend vee en ten koste van millioenen, die de consumenten moeten opbrengen. Ten koste ook van de boeren, die behalve hun ethische bezwaren tegen afslachting, ook hun commercieele belangen door de regee ring zien verwaarloosd. WOONHUIS. ANNEX WINKEL UITGEBRAND. Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in het woonhuis van den heer G. Raven te Lutjebroek, waarin tevens een kappers- en sigarenzaak is gevestigd. De brand brak te omstreeks vier uur uit en spoedig stond het geheele pand in lichter laaie. Toen de brand weer ter plaatse verscheen, viel aan blusschen niet meer te denken, zoodat men zich be paalde tot het nathouden van de omliggende huizen. Het woonhuis en de winkel brandden zoo goed als geheel uit. Verzekering dekt de schade De oorzaak is niet met zekerheid vast te stellen, doch waarschijnlijk is de brand door een kachel ontstaan, Tot onderwijzeres aan de o. 1. school te St.-Maartensbrug is benoemd mej G. J. A. Groen te Medemblik. De be noemde zal 1 April a.s. in functie treden. PREDIKBEURTEN. ALKMAAR, Vrijz. chr. jeugdkerk (ev.- luth. kerk), av. 7 uur, da. van Dalfsen, van Hoorn. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur v.m., de heer Baart van Alkmaar. BENOEMD. Benoemd is tot lid der Commissie voor Kinderhygiëne uit de Noord-Hollandsche vereeniging Het Witte Kruis, dr. A. A Koopal, arts, te Alkmaar. HET EERSTE KIEVITSEI. De heer Meyroos heeft hedenmorgen van den heer G. Prins te Koedijk het eerste kie vitsei ontvangen. EERLIJKHEID. Donderdagavond verloor een meisje haar portemonnaie met inhoud, bestaande uit aantal guldens en wat kleingeld. Toen zij den volgenden morgen op uci politiebureau kwam, bleek, dat de portemon naie reeds den vorigen avond daar bezorgd was. Een werklooze vader van een huisge- zin die reeds drie iaar zonder werk is. het voorwerp gevonden en dacht er niet - niettegenstaande hij het geld zelf heel had kunnen gebruiken om de portemon naie zelf te behouden. En terwij! de meeste portemonnaies met een niet al te onbelangrijk bedrag steeds zoek een het hac aan best naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 743,8 m.M. te Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Maart: Matige tijdelijk wellicht krachtige zuide- lijke tot westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; met tijdelijke opklaringen; regen buien; weinig verandering in temperatuur. Weero verzicht. Tusschen de gebieden van lagen en hoo- gen druk beweegt zich een krachtige lucht stroom uit het westen, waarin het weer be. wolkt is en afwisselend regenachtig en be trokken of opklarend met betrokken luchten. De voorjaarswarmte heerscht nog in een- traal-Europa, doch zal daar spoedig eindi gen en plaats maken yoor koeler en regen achtig weer. Ten noorden van de strook van den laag- sten druk heerscht allerwege arctische koude. In Finland vriest het nog 20 graden. De langgerekte depressie strekt zich nog ver naar het westen op den oceaan uit, waardoor voorloopig weinig verandering in de druk- verdeeling en in het weertype te verwachten LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.40 uur licht op. blijven, toonde een arme werklooze, dat eer lijkheid bij hem nog steeds een zeer vooraan staande plaats inneemt! DE KAASPRIJZEN. In onze gister gepubliceerd© beschou wing staat, dat voor 1 K.G. kaas 4X L. melk noodig is. Dit moet zijn 10H L. Voorts staat er dat de fabriek gister voor 1 K.G. kaas 13 cent ontving. Dit moet zijn voor 1 pond kaas, aangezien de noteering per 50 K.G. geschiedt Onze berekening wordt hierdoor evenwel na genoeg niet gewijzigd. Waneer er geen verbetering optreedt, dan wordt de toe stand voor den zuivelbereider absoluut onhoudbaar. HET HUIS DF.R MYSTERIES. Ulvadero geeft Dinsdagavond in het Gulden Vlies een zeer sterk speelstuk, „Het huis der mysteries", een detective- spel van Rien van Nopen. Het stuk voldoet aan de hoogste eischen, die aan een dergelijk stuk ge steld moeten worden en de N. R. S. schreef dan ook terecht: er is spanning, er is climax en de ontknooping, die zich niet laat gissen, is tot het allerlaatste bewaard. Voor Ulvadero heeft deze uitvoering zeer groote beteekenis, omdat ze met dit stuk meedingt in den wedstrijd van den prov. bond van dill. tooneelvereeni- gingen. Waar aan alle onderdeelen zeer veel aandacht is besteed, en waar Ulvadero zeer serieus gestudeerd heeft, gelooven wij, dat de uitvoering van a.s. Dinsdag op hoog peil zal staan. BANKETBAKKERSPRIJS. Op de gehouden tentoonstelling voor vakonderwijs voor banketbakkers te Amster dam behaalde de heer J. Prinz, vroeger alhier, een eersten prijs voor marseipem- werk. HET RADIOPROGRAMMA. Het programma van heden. Tot onzen spijt konden wij gisteren het radioprogramma niet opnemen, om dat dit te laat in ons bezit kwam. Hieronder nemen wij daarom het programma van vandaag van Hilver sum en Huizen op, beginnende met het tijdstip waarop onze krant'ongeveer bij de eerste lezers thuis bezorgd kan zijn. Het programma van Zondag en Maan dag vindt men op de gewone plaats. Zaterdag 23 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (VARA-uitz.) 2-40 „Hoe een vreemdeling Holland en de Hol landers ziet", dialoog tusschen een Hollan der en een buitenlander. 3.Lex van Spali en zijn orkest cn Bobby 't Sas, zang. 3.30 R'damsch Philh. Orkest olv. S. Swaap, m. m. v. Eduard en Marirus Flipse, piano en W Ravelli, bas. 4.30 L. M. G. Arntzenius: Bach en de huidige muziekcultuur. 4.50 Verv. orkestconcert. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.Sam Nyvcen's Syncopa- tors. 6.15 De Flierefluiters, olv. E. Walis. 6.30 M. Weersma: De stylistiek in het pianospel, hierna pianorecital door M. Weersma. 7.15 To v d. Sluys, sopraan en B. Renden, piano. 8.Herh. SOS-ber. 8 03 Gr.pl. 8.30 VARA-Maandrevue, mmv. XX- Ensemble olv. C. Steyn, J. Remy en P. Col- lins, zang en tooneelspeHrs. 9.Vaz Dias en VARA varia. 0.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.45 Bent progr., mmv. de ver schillende VARA-orkes:en en solisten. 12.— Sluiting. HUIZEN, 301 M. (KRO uitzending)- 2.— Voor de jeugd. 4.— Causerie 4.30 Voor kinderen. 5.30 Esperanto. 5.45 Concert en lezing. 7.15 Causerie. 7.35 Gr.pl. Om 8 Vaz Dias. 8.35 Schlagcrmuziek, mmv. vocaal ensemble. 10.15 Gr.pl. 10.20 Populaire mu ziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Orkestconcen. 10.50 Populaire muziek. 11.— Orkestcoo eert. 11.30—12.Gramofconplaten.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2