JSwnettiand Professor Dr. Otto Lanz. t Beroemd chirurg is heengegaan Gisteravond is te Amsterdam plotseling overleden, professor dr. Otto Lanz, hoogleeraar in de heel- kunde aan de Gemeente-Universi teit te Amsterdam. Hij bereikte den leeftijd van 69 jaar. Gister heeft hij nog op gewone wijze zijn werk zaamheden in de Boerhaave Kliniek verricht. De hoogleeraar overleed te zijnen huize. Sinds de oprichting in 1909 is professor Lanz als chirurg aan de Boerhaave Kliniek verbonden geweest, in welke functie hij groote vermaardheid tot ver over de grenzen heeft verworven Zijn levensloop. Otto Lanz is Zwitser van geboorte. Hij aanschouwde den 14den October 1865 te Stef- fisberg in het kanton Bern het levenslicht. Zijn vader oefende daar de dokterspractijk uit. Toen de jonge Otto de lagere schooj achter den rug had, werd besloten, dat hij eva:eens voor geneesheer zou gaan stu- deeren. Eerst bezocht hij het gymnasium te Bern, waarna hij met zijn medische studie Begon. Hij studeerde achtereenvolgens aan de universiteiten te Genève, Bern, Bazel, Leipzig en München en promoveerde in 1889 tot medicinae doctor. In 1888 was hij assistent bij Lichtheim te Bern en van 1890— 1892 bij Kocher. Gedurende 1893 maakte hij een studiereis naar Berlijn, Napels en Lon den en het volgende jaar vestigde hij zich te Bern als practiseerend geneesheer en docent in de heelkunde aan de Universiteit aldaar. De universiteit van Keulen verleende hem den titel Honoris Causa. Te Bern stichtte dr •Lanz de Roode Kruis Kliniek Lindenhof, waarvan hij directeur werd. In 1902 werd hij geroepen tot de vervul ling van den leerstoel in de heelkunde aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam en den 19en Februari van dat jaar aanvaardde hij het hoogleeraarsambt met een redevoering, getiteld: „Die praventive Chirurgie". Hij wijdde zich aan de studie van verschillende chirurgische onderwerpen als: de leer der gezwellen, de Basedowsche ziekte, de wond- behandeling enz. Hij heeft zich vooral be kend gemaakt door zijn onderzoekingen over de „Appendicitis" (blinde-darm-ontste- king) en de operatieve behandeling daarvan. Een groot gedeelte zijner wetenschappelijke geschriften is verspreid in verschillende, meest buitenlandsche, periodieken. Afzonder lijk gaf hij o.a. in druk: „Die Kehlkopfextir- pationen an der Chirurgischen Klinik in Bern" (1892), „Zu der Schilddrüsenfrage" (1894), „Die praventicve Chirurgie" (1902), „Die pathologisch Anatomische Grondlagen der Appendicitis" (1903), „Het streven naar volmaakte asepsis" (1904), „De indicatie der operatieve behandeling der appendicitis" (met B. J. Kouwer en A. L. Sitson, 19C7). Prof. Lanz wijdde zich naast zijn weten- schappelijken arbeid aan de kunst en ook aan de sport. Hij was een der bekendste kunst verzamelaars hier te lande, vooral op het ge bied van schilderijen en oude meubelen, waarvan hij kostbare collecties bezat. Hij was een groot bewonderaar van het tooneel, dat in hem een warm vriend verliest. Als Alpinist, aan welke sport hij als Zwit ser zijn hart ophaalde, deed hij eveneens van zich spreken. Onder zijn patiënten was hij zeer gezien, men kan wel zeggen bemind, om de harte lijke toewijding, waarmeae hij zijn taak ver vulde. De studenten verliezen in hem een leermeester, die slechts moeilijk zal Lijn te vervangen. DE HEER STOETE BIJ ZIJN PROEFNEMINGEN GEWOND. Gistermorgen werd door den uitvinder van de mechanische zeilpropeller, den heer C J. Stoete te Zandvoort, een laatste proef neming met den meetwagen genomen. De heer Stoete bevond zich op den Zeeweg en reed met ongeveer 90 kilometer snelheid riotseling ontdekte hij een steen op den weg. Met zijn voorwiel kon hij den steen ont wijken, doch zijn achterwiel kwam in aan raking met den steen, met het gevolg, dat dit wiel van den wagen vloog, waardoor deze over den kop sloeg en de heer Stoete een salvo door de lucht maakte en op den straat weg werd neergesmakt. Hevig bloedend aan het hoofd en de handen werd de heer Stoete, na verbonden te zijn, naar huis gebracht. Zijn toestand is op het oogenbiik redelijk wel. Hij deelde gistermiddag mede, dat hij zich door het ongeluk niet zal laten ontmoedigen om verdere proefnemingen te nemen. WERKLOOZENZORG VANWEGE DE KERKEN. Kampen op de Veluwe en elders. Decentrale voor werkloozenzorg vanwege den Ned Raad van Kerken, voorzitter de heer J. Schippers, zal werkkampen voor jeugdige werkloozen oprichten. Op 1 Mei hoopt men het eerste kamp, dat ergens op de Veluwe zal worden gevestigd, te openen, de overige kampen komen in andere streken van het land. Voor de uitvoering van plan is een bedrag van 30.000 noodig. De regeering betaalt uit 's rijks kas gulden per week voor eiken tewerkgestelde jongeman. Maar dit bedrag is ontoereikend, en daarom moet uit particuliere bijdragen een rijksdaalder per week gevonden wordei voor eiken tewerkgestelde. Op 27 April 7-> men overal in ons land collecteeren, om benoodigde bedrag bijeen te krijgen. het vijl: za het STAKING TE LEIDEN GEEINDIOD De moeilijkheden bij den bouw van 80 woningen aan de Zeemanslaan te Leiden zijn opgelost. Bij de onderhandelingen is volkomen overeenstemming bereikt tusschen den werkgever en de bouwvakarbeiders, zoo dat het werk is hervat. Kantongerecht te Alkmaar. LOTERIJOVERTREDERS VEROORDEELD. In afwijking met het requisitoir van den ambtenaar en de conclusie van de verdedigers, achtte de Kantonrechter de loterijwetovertreding strafbaar en ver oordeelde de heeren J. H. Schenk, Corn Th. Schmalz en Jos. de Moei, allen te Schagen, en de heeren V. Keijsper, A Bruyn en H. Lind te Alkmaar, ieder tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Waar natuurlijk deze principieele kwestie wel in hoogste instantie zal moeten worden uitgevochten, is 't noo dig dat de veroordeelden tegen dit von nis appèl aanteekenen. Misschien zal de ambtenaar, die ontslag van rechtsver volging subs. vrijspraak vroeg, dan niet in hooger beroep gaan en kan dan bij een veroordeeling van hooger aanleg, geen hooger straf worden opgelegd. (De uitspraak zelf hebben wij reeds in ons nummer van gister opgenomen. Red. Alkm. Crt.) HET LOTERIJSPEL GAAT WEER BEGINNEN I Evenals in Alkmaar en Schagen wa ren te Warmenhuizen de handeldrijven de middenstanders en winkeliers in actie gekomen en hadden een winkel week georganiseerd met een daaraan verbonden extra attractie, bestaande uit een wedstrijd, waarbij de inwoners van Warmenhuizen en omtrek, daartoe door advertenties en strooibiljetten uitge- noodigd, op een hen verstrekt formulier moesten invullen, dat men in Noord- Holland of Warmenhuizen het voordee- ligst kocht. De deelnemers aan dit vraag- en antwoordspelletje, die dit bil jet hadden ingezonden aan het Comité van Actie, gevormd uit leden van Hanze of Middenstandsvereeniging, zonden deze prijsvraag in, ontvingen bonnen, waarop bij de aangesloten winkelzaken voor een zeker bedrag moest worden be steed, waarna zij gerechtigd waren om mede te dingen naar een aantal prijzen, voor dit doel beschikbaar gesteld. De toewijzing van deze prijzen zou ge schieden door geheel buiten de Vereeni- ging staande personen, aangewezen door den plaatselijken voorzitter der Hanze-afdeeling de heer Willem Bakker, aldaar. Beschikbaar stelden zich op verzoek de heeren F. K. J. Bots en J. C. D. Koster agenten in meel te Alkmaar. Deze hee ren zouden in een daartoe aangewezen café, de prijzen, die al vooraf door het comité waren uitgezocht, aan de gega- dif den verdeelen. De burgemeester van Warmenhuizen e Lter, die niet overtuigd was dat deze urijzenwedstrijd niet was een strafbare poging om de desbetreffende artikelen det Loterijwet te ontduiken was zoo vrij, mede door middel van de pelitie, rijksveldw. Leegwater en gem -veld wachter Brandsen te waarschuwen, doch de voorzitter, die zich in verbin ding had gesteld met het hoofdbestuur van de Hanze, verklaarde van dit be stuur de verzekering te Lebben gekre gen, dat 'n dergelijke methode niet viel onder de bepalingen der loterijwet en dus niet strafbaar was. Besloten werd derhalve deze waar schuwingen te negeeren en zou op den aangegeven datum de toewijzing der prijzen plaats hebben. De inzendingen waren opgezameld in een groote wasch- teil en de heeren uit Alkmaar, daartoe uitgenoodigd, waren present hun taak te aanvaarden. Het bestuur en de commissie, alsme de een groot aantal in blijde ve.-wachti- ging verkeerende inzenders waren pre sent en vulden het café tot de uiterste hoeken. Doch ook de twee veldwachters waren niet thuis gebleven en traden, toen zij bemerkten dat de aangekondigde prijs- uitdeeling zou doorgaan en de heer Bakker, na herhaalde waarschuwing, verklaarde: „we gaan onzen gang", meer positief op om de uitdeeling te beletten. Natuurlijk viel dit optreden van de bevoegde macht niet in den smaak van de aanwezigen die zich niet ingenomen toonden over de stoornis van een prettig en voordeelig avondje, zoodat al spoedig afkeurende uitingen en zelfs 'n minach tend gefluit werd gehoord. Waar ech- tei de politie op haar stuk bleef staan en biijken gaf van tot meerdere activi teit te zullen overgaan, was he* bestuur verplicht de afwerking van het pro- grarpma te staken en werd door den voorzitter Bakker aan het ontstemde publiek medegedeeld dat de zaak heden 11iet door ging, maar meni* a.s. Maandag de prijsuitdeeling zou voortzetten, na gehouden beraadslaging. Maar intus schen trad de politie in contact met den ambtenaar met het resultaat dat de prijzen in beslag werden genomen en tegen de comitéleden Bakker, H. Kauvv manufacturier en de boekdrukker J. Kok, procesverbaal werd opgemaakt. Ook de bestuursleden van den winkel- reclameweek zateh evenwel niet stil, hielden voeling met hun organisatie, zoodat zelfs het 2e kamerlid Stumpel, de bekende Hanze-spreker, daarover op audiëntie ging bij den minister van justitie. Voorts brachten de heeren uit War menhuizen een bezoek aan den ambte naar mr. Brueys Tack, die verklaarde bereid te zijn de zaak alsnog te schikken en het schikkingsbedrag stelde op J 5 ten opzichte van de heeren Kauw en Kok doch met betrekking tot den heer Bak ker, die hij beschouwde als Stuwende kracht van de oppositie en wien hij dus verdacht van tegenwerking, bepaalde de ambtenaar dit bedrag op niet minder dan 250. Op deze voorstellen werd niet inge gaan en het resultaat was heden de heeren Bakker, Kauw en Kok als ver dachten voor den Kantonrechter ver schenen. Als getuigen waren gedagvaard de veldwachters Leegwater en Brandsen en de heeren Bots en Koster. Van de zijde van den verdediger, mr. Smal, werden als getuigen h décharge nog voorgebracht de heeren Koedijker en Denij6 die als belangstellenden den emotievollen prijsaanwijzing hadden bijgewoond. In den loop van het proces bleek nog dat de ontevredenheid over den misluk ten winkelreclame ook nog aanleiding had gegeven tot het lanceeren van een scherp gesteld ingezonden stuk in een der bladen. Door den heer Bakker werd ontkend dat hij deel zou hebben uitgemaakt van de commissie, wat in strijd was met zijn verklaringen tegenover rijksveldwach ter Leegwater in zijn procesverbaal vastgelegd. De heeren Leegwater en Brandsen deelden voorts nog mede, dat zij door de onwelwillende houding van het teleur gestelde publiek 'n zeer onaangenamen avond in het café hadden meegemaakt. De rijksveldwachter echter, te voren bemerkende dat er iets broeide, had vooraf de echtgenoot van den caféhou der gewaarschuwd op haar qul vive te zijn. Waar de heer W. Bakker bleef ontken nen 'n bepaald werkzaam aandeel in deze loterij-geschiedenis te hebben ge nomen, werden de materieels feiten door de beide andere heeren toegegeven, met dien veistande echter, dat,ook zij, overtuigd waren geeo^trafbaar feit te hebben begaan. Voorts verklaarde de ambtenaar betreffen de deze loterijzaak op een geheel ander stand punt te staan, dan in de zaken, de vorige week behandeld. In dit geval achtte de ambtenaar, uitvoe rig nagaande het gevolgde systeem, in casu de meest zuivere overtreding der loterijwet aanwezig. Zonder twijfel wilde de ambte naar lof brengen aan den Middenstand van Warmenhuizen om te trachten in deze depres sie wat meer het zakenleven op te wekken, doch de manier waarop kon de ambtenaar niet apprecieeren. De regeering heeft de ambtenaren aange- spoord tegen dergelijke loterij-overtredingen met de meest mogelijke gestrengheid op te tre den. De heer Bakker had voortdurend getracht zich te verschuilen achter het hoofdbestuur der Hanze, maar hij is nimmer royaal met zijn correspondentie voor den dag gekomen. De papieren, die daarop betrekking hadden werden nooit getoond. Men had na de tijdig gedane waarschu wingen ruimschoots den tijd gehad er mee op te houden. Dat het zoo onbevredigend is geloojjen, achtte de ambtenaar de schuld van den heer Bakker. Op alles wat er met zijn eigenwijze gezicht. Op alles wat er werd gezegd had hij slechts één antwoord: heb er niks mee te maken, ik ga er mee door! Aan het slot van zijn requisitoir rele veerde de ambtenaar nog eens de sympathie- ce rol die de heer v. Dissel had gespeeld en eindigde met te requireeren tegen de goed gezinde heeren Kauw en Kok ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis en tegen Bakker 250 boete of 100 dagen hechtenis. De bedoeling van de attractie was niet om de loterijwet te overtreden, maar om het za kenleven op te wekken in het slapende War menhuizen. En daartoe had men het middel te baat genomen om attracties te geven, die naar men meende, geen overtreding inhiel den. Aan het ministerie wist men feitelijk zelf niet wat al dan niet strafbaar was. Zoo had men een lange waschlijst van attracties ter eoordeeling aan den minister gezonden en wanneer men dacht buiten de strafwet te blijven, stonden er weer ambtenaren op om een vervolging in te stellen. Het was duidelijk dat in dit geval geen winstbejag op den voorgrond stond, aoch een poging om op geoorloofde wijze de za ken weer wat te doen floreeren. Pleiter ver meende, dat de considerans van de loterij wet het tegengaan van deze pogingen niet oeoogde. Hier werd niet de speelzucht, doch het al gemeen belang van Warmenhuizen bevor derd. Pleiter ontkende ook. dat de heer Bakker in deze aangelegenheid een actief aandeel had genomen. Met het vragen van adviezen had hij geijverd voor Warmenhuizens Midden standsbelang. Had men gewaarschuwd vóór de zaak in dit gevorderd stadium was geko men, dan waren men de verkwikkelijke too- neeltjes achterwege geblevfn. Pleiter ontkende voorts, dat de methode nu gevolgd in strijd zou zijn met de loterij wet en toonde aan ambtenaar en kantonrech ter een knipsel uit een blad, waarin afgebeelc een wedstrijd in bet herkennen van sterren zoo belachtelijk eenvoudig, dat ieder daarin met succes mee kon doen. Daarin werden prijzen van 1500 uitge loofd en dit spel was al sinds twee jaar aan den gang, zonder dat men over een vervol ging heeft gedacht. Zei _elfs de vrouw van pleiter had meege daan, doch hield op toen ze bemerkte, dat onder de voorw. 10 aan artikelen, die men moest koopen om mee te kunnen dingen naar die hooge prijzen, zich een voorwerp bevond berekend op 1.50, waarin nog een prijs- briefje van de Bijenkorf, behelzende dat het maar 80 cent kostte. Zij betaalde hier dus maar even 70 cent te veel. Pleiter concludeerde ten slotte vrijspraak en teruggave van de prijzen. Mocht echter een veroordeeling volgen, dan zou pleiter verzoeken, in navolging van een geste van den Haagschen kantonrechter die casu quo de prijzen teruggaf met de bepaling, dat zi onder de werkloozen moesten worden ver deeld. De heeren Kauw en Kok toonde zich hier toe ook bereid. De ambtenaar repliceerde nog, dat Bak ker ondanks de waarschuwingen steeds met de Hanze bleef schermen en toonde zich te- Senstander der prijzenverdeeling. De volgen- e week zal de rechtbank uitspraak doen. J. v. d. M. te Anna-Paulowna, M. B. te Heiloo, P. G. O. te Medemblik, C D. te Diemen, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. J. D. te Nieuwe-Niedorp, N. B. te Egmond-Binnen, A. K. te Egmond aan Zee, ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. M. G S. te Heemstede, L. A. v. H. te Bergen, P. H. te Harenkar spel, P. H. A. te Egmond-Binnen, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. G K. te Zuid-Scharwoude, 8 boete of 8 da gen hechtenis. D. M. te Winkel, 10 boete of 10 dagen hechtenis. I.M. te Arum, 12.— boete of 12 dagen hech tenis. J. A. te Bolsward, W. v. D. te Kerk rade, H. G. G te Alkmaar, H. G IJ. te Haarlem, H. B. L. te Hoorn, E. de B. te Alkmaar, leder 2 boete of 2 dagen hechtenis. E. 8. te Egmond aan Zee, 6 boete of 8 dagen hechtenis. F. M. te Warmenhuizen, J. D. te War menhuizen, sub 1. 8 boete of 2 weken tuchtschool, sub 2. 1 maand tuchtschool voorwaardelijk met een proeftijd van jaar. P. G. G. te Warmenhuizen 10 boete of 2 weken tuchtschool, J. G. te Warmenhuizen 15 boete of 10 dagen hechtenis. Jihtmieums DE BENOAALSCHE LANCIERS. Bioscoop Theater Harmonie. De hoofdfilm, die thans wordt gebracht in het theater Harmonie is een bijzondere film van de Paramount en één der beste, die deze filmmaatschappij jn dit genre heeft uit gebracht. De prachtige Oostersche sfeer uit het mysterieuse Britsch-Indië is door den regisseur Hathaway -op zeldzame wijze ge troffen. Een groot gedeelte der opnamen zijn in Britsch-Indië zelf gemaakt. Bekende hoofdofficieren van het zevende regiment Bengaalsche Lanciers hebben zeer gewaar deerde technische adviezen gegeven bij de opnamen. De avontuurlijke en spannende in houd dèr film moge blijken uit de volgende beschrijving. het kale, bergachtige gebied van Noord west Britsch-Indië, temidden van vele mil- lioenen vechtlustige inlanders, ligt het 41e regiment der Bengaalsche Lanciers, wakend voor de rust van het groote Britsche keizer rijk, onder commando van enkele Engelsche officieren. Bij dit regiment worden geplaatst luitenant Forsythe, van de Koninklijke Lijf garde en luitenant Stone, de zoon van kolo nel Stone, commandant der Lanciers. De laatste komt regelrecht van ae opleidings school op aanvrage van majoor Hamilton buiten medeweten van den kolonel. De twee nieuwe officieren worden toever trouwd aan de hoede van kapitein McGregor een ervaren vechtjas. De jonge Stone, die verwacht als zoon begroet te worden, is erg v*n streek als zijn vader hem even koud en tormeel begroet als Forsythe. Hij geraakt in eert verbitterde stemming, die op McGregor overslaat. Forsythe amuseert zich met beiden en maakt McGregor zoo nu en dan woedend met zijn sarcastische plagerijen. Maar des ondanks groeit tusschen de drie officieren een groote vriendschap. McGregor krijgt order om met een klein detachement contact te zoeken met luitenant Barrett, die als spion onder de inlanders ver keert en waarvan in weken niets is vernomen Zij vernemen dan van Barrett dat Moham med Khan, een gevaarlijk, twistziek stam hoofd, een groote opstand onder de inlan- cters voorbereidt. De Khar vereenigt de ver schillende stammen onder de belofte twee millioen patronen te zuilen leveren McOregoi rapporteert dit aan den kolonel en verneemt dat juist twee millioen patronen zijn besteld voor den bevrienden Emir van He' verband is duideliik en onmid dellijk wordt besloten den Emir een .bezoek" te brengen En zóo trekt het régiment óp naar Gopal, onder voorwendsel in het wild rijke gebied van den Emir op de zwijnen jacht te willen gaan. In het prachtige paleis van den Emir worden de officieren der lansiers schitterend ontvangen. Er worden te hunner eere groote feesten gegeven, maar desondanks hangt er een dreigende sfeer, doordat Mohammed Khan ook tot de gasten behoort McOregor, Stone en Forsythe dingen alle drie naar de gunst van Tania VoUcanskaya, een schoong Russische, die intusschen een spionne van den Khan is. Des avonds blijkt de jonge Stone eens klaps verdwenen. Hij s door Tania naar een rendez-vous gelokt, en vervolgens door Mo hammed Khan ontvoerd naar diens berg vesting. Als de kolonel weigert zijn regiment te wagen in een vervolging, maakt Mc-Oresgor hem hierover verwijten en wordt in arrest gesteld. Forsythe moet hem bewaken. Samën ontvluchten zij om Stone te redden. Zij wor den m de stad van- den Khan gevangen ge nomen en met Stone gepijnigd om geheimen te verraden. Stone houdt net niet uit en geeft inlichtingen. De gevangenen zien in dat bet er nu voor hun makkers leelijk begint nit te zien. Zij komen op de gedachte, dat als er eens een vlammetje bij de amamtie kwam, er van het «ort niet veel zou overblijven. Zij weten dan het slot van hun kerker te for- ceeren, slaan enkele wachters neer, verove ren een revolver en een mitrailleur en weten een eind m de richting van de mumtietoren op te rukken. Dan is het McGregor die tenslotte met een brandende staak de ren naar het magazijn waagt. Door een kogelregen getroffen, valt hij voor den ingang neermet mspanmng zijner laatste krachten werpt hij de fakkel op d: kisten ammunitie... en met een ontzag gelijke knal springt de toren in de tocht! Kleinere ontploffingen volgen en de halve vesting stort m puin. De aanstormende lan siers vinden hun vijand zoodoende geheel gedemoraliseerd en dringen zegevierend voorwaarts. Vol schaamte over zijn vroeger verraad, komt thans de jonge Stone in actie, ontrokt een der vijanden zijn kris en snelt langs de palissaden naar de plaats vanwaar Moham med Khan zijn mannen aanvuurt Hij stort zich op den Khan en doodt dezen temidden van zijn mannen Enkele weken later staan de Lansiers op gesteld op het oefenterrein bij hun kazerne. Het betreft de plechtige decoratie van de luitenants Forsyrhe en Stone voor bun held haftig gedrag. McGregor's laatste woorden tot Forsythe waren, dat Stone's verraad ver geten moest worden. Dus werd alleen bekend hoe stoutmoedig de jonge officier den vij andelijken aanvoerder doodde, en met nau welijks verholen trots speldt kolonel Stone het eeremetaal op de borst van zijn zoon. En terwijl de trompetten schallen, hecht hij het Victoria Kruis aan het zadeldek van ka pitein McGregor's ruiterloos paard.,.. In ademlooze spanning volgen de bezoe kers de film tot het einde Het prachtige spel van Gary Cooper, die als McGregor één zijner mooiste rollen speelt, Franchot Tone, een acteur, die steeds meer op den voor grond treedt, Richard Cromwell, Ouy Stan ding en Kathleen Buche doet dit heldendrama even, wat ieder die de film ziet, en dat wi en er velen zijn, met overtuiging zal cbn- stateeren. Het voorprogramma brengt behalve de mooie journaals nog een extra-verrassing en wel in de serie Nederlandsche Cabaret-fibns iet optreden van Fientje de la Mar m haar succesnummer Hollandsch Hollywood. Wie zich de film van Louis Davids uit het vorig programma herinnert, zal ook deze met veel genoegen zien. Als geheel een goed programma. De familie van mijn vrouw blijft nog zeven dagen in het Victoria-Theater ogeeren en hoewel de logeerpartij van een schoonmoeder in den regel niet bij zonder op prijs gesteld wordt, hebben alle filmliefhebbers natuurlijk met ge* noegen gelezen dat dit product van Ne* derlandsch fabrikaat we spreken na tuurlijk over de film nog voor een week geprolongeerd is. Wij hebben de vorige week bij schoon mama's eerste bezoek al het een en an der over haar en haar familie verleid en er is dan ook niet veel nieuws te ver melden. Maar toch willen we er nog wel even dit van zeggen, dat het een der aardigste en meest geslaagde films van Hollandsch maaksel is die wij tot dus ver onder de oogen hebben gekregen. VVie herinnert zich niet het gelijkna mige tooneelstuk, dat hier eenige jaren geleden tijdens de kermis opgevoerd verd en waarin Johan Kaart de verma kelijk© rol van Dr. Nix speelde. Ziehier weer dezelfde Kaart, maar zijn arbeids veld is, doordat hij van het kleine too neel naar de wijde wereld verhuisd is» veel uitgebreider geworden. Men ziet hem nu op de buitenwegen met zijn rol lend warenhuis en met Rika, zijn vier voetige makker, die evenveel honger als tiaar baas heeft. En daar is ook mevr. uirispijn weer, de schoonmoeder-gene raal, die allen en alles naar eigen in zicht zal regeeren. Ongeloofelijk hoeveel misverstanden er in één enkele dag In dezelfde familie kunnen yoorkomen als de zoon des huizes met de dienstbode getrouwd is, dat wil zeggen in het ge heim getrouwd is en bovendien nog een kind heeft, ook in 't geheim natuurlijk- En als dan dat kind in een tuinhuisje verborgen wordt gehouden en in dat zelfde schuurtje de heer des huizes ook nog een piano voor den verjaardag van zijn vrouw verstopt heeft, als bovendien een veearts voor een dokter wordt aan gezien en de piano voor een zieke schoonmoeder, ja dan staat in dat huis gezin natuurlijk de wereld op zijn kop en komt men van de eene dwaze vergis sing in de andere. Een stuk zonder degelijken inhoud? Ja. eigenlijk wel; het is geen poëzie vai. Vondel, noch een meesterwerk van Shakespeare, het is zelfs niet eens van ShaW. Het is au fond een collectie onzin door een groepje Hollandsche artisten rf Strafzitting van 22 Maart. Ditmaal te Warmenhuizen. De voorgeschiedenis. Requisitoir vau mr. Brueys Tack. De ambtenaar bracht een zeer uitgebreid requisitoir uit, waarjn; duidelijk naar voren kwam de antipathie, die de naar zijn meening weinig oprechte en tot medewerking geneigde houding van den heer Bakker bij hem had verwekt van den heer van Dissel had de amb tenaar echter alle medewerking genoten en hem bracht hij daarvoor hulde. De verdediging. De verdediger, mr. Smal, vermeende dat iet odium hoofdzakelijk werd opgestapeld op het hoofd van den heer Bakker, wat plei ter niet kon onderschrijven. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 22 Maart 1935. Overtredingen van de Motor- en Rij wlelwet: Overtredingen van de Politieverorde ningen: Overtreding van Art. 411 van het Wet boek van Strafrecht (loopen over ver boden grond): Overtredingen van Art. 424 van het Wetboek van Strafrecht (baldadigheid): DE FAMILIE VAN MIJN VROUW. Victoria-Theater.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6