SPORT EN WEDSTRIJDEN. Een klein, maar interessant programma. De eerste kampioenswedstrijden. Ook de promotiewedstrijden beginnen. Frisia's laatste kans. Kinheim naar HerculesI OH DEN LANDSTITEL! Langs de N.H.V.B.-velden. op het witte doek gebracht, maar het is e^a opeenstapeling van vergissingen zóó dwaas en door zulke alleraardigste ty pen in beeld gebracht, dat men alle zor gen opzij zet en crisis en malaise ver geet om eens hartelijk te kunnen lachen, en dat is ten slotte een goedkoop en snelwerkend medicijn, waaraan men- schen in deze sombere tijden behoefte hébben. De geschiedenis van de booze schoon moeder en den miskenden echtgenoot wordt, omdat velen er nog van willen genieten, nog een week lang in dit thea ter ten tooneele of, beter gezegd, ten doeke gevoerd. Vooraf gaat een uitgebreide collectie wereldnieuws, een aardige screensong en een éénacter, die een volslagen revue met zang en dans is. CINEMA AMERICAIN. De Witte. Een eerste proeve van Vlaamsche Filmkunst, die ieders aandacht verdient. Met. groote belangstelling is de eerste Vlaam sche film in ons land en ook in Alkmaar in de Cinema Americain ontvangen. De inlei ding was een reeks prachtige opnamen van Vlaanderenland, begeleid door het zingen van het lied van Vlaanderen. En dan begint de eigenlijke film, het verhaal van de Witte haar het bekende boek van Ernest Claes. De Witte is de zoo mooi geteekende dorpsjon gen met het hoog-blonde haar. In alles een echte jongen, die zijn ouders, zijn broer, zijn kennissen, zijn onderwijzers soms heel wat last veroorzaakt, doch die een goed hart be zit en nimmer tot laffe streken vervalt. Zijn broer Nis en Treeske de dienstmaagd kun nen het samen best vinden. Maar Nis heeft de laatste dagen iets anders in 't hoofd, n.1. Lieske, de dochter van den herbergier. Hij vraagt de Witte om haar een bloem en een appel te brengen en men moet zien wat er van dez boodschap terecht komt. Lieske heeft nog een anderen aanbidder, n.1. Hein Henke, de onderwijzer, en deze maakt de beste kan sen. Maar door verschillende misverstanden komt de zaak eerst aan 't eind der film in orde. Er is o.a. weer een Marie Louise in 't spel, waarop Lieske hevig ja'.oersch is, doch die later blijkt Hein's zuster te zijn. Dan ziet mpn de Witte weer in actie, in school waar hij zijn lessen niet kent, bij het zwemmen, waar zijn moeder de kleedingstukken weg neemt en de Witte als een meisje van Hawaï naar huis moet, bij den molenaar, waar hij de vrouw des huizer zoo kwaad maakt, in huis, waar de aardappelen tot driemaal toe zout krijgen enz. Alles geschiedt zoo echt natuurlijk en men amuseert zich kostelijk met het Vlaamsch, dat zoo goed verstaanbaar is. Dan komt de kermis, iets speciaals uit het Vlaamsche volksleven, en daar komt ten slotte alles in orde, met Hein en Lieske en met Nis en Treeske, terwijl de Witte met Marietje, het aardige dochtertje van den muziekleeraar Boon, deftig meedanst. Het is niet mogelijk alle fijne en aardige tafreeltjes uit deze film met zijn veel natuur schoon te noemen, maar alleen al om Jefke Bruyninckx in de rol van de Witte te zien, mag men deze film niet verzuimen. Jefke is een kostelijke órtt'dekkihg geweest. Zijn ge zicht, zijn witte haardos, alles had hij mee en bovenal een natuurlijk speeltalent. Magda Jansens is de echte Vlaamsche moeder, die heel wat met haar zoon heeft te stellen, maar die toch zooveel van hem houdt, wat zoo dui delijk uitkomt in het mooie gedeelte van den strijd van de Leeuw van Vlaanderen. Nora Gevers was een lieve Treeske. Een prachtig type maakte Willem Benry van de hoofdonderwijzer, terwijl Willy Cauwenberg zeer goed voldeed als Hein Henke. Ida Was serman speelde de lang niet gemakkelijke rol van de herbergiersdochter. De verschillende kleinere rollen gaven echte Vlaamsche typen en zeer aardig was het kermistafreel van de zoon van Napoleon, dat deed denken aan de bekende „moord van Raamsdonk", met de geverfde tafreeltjes. Zang en muziek waren heel goed. Gij moet de Witte gaan zien. Het voorprogramma bracht eenige mooie journaals, waarbij de wedstrijd Holland— Duitschland in het Profilti-Nieuws bijzonde re vermelding verdient. Men ziet vooral het maken der doelpunten op interessante wijze. Een twee-acter: „Voor de radio", gaf een reeks van bekende Amerikaansche radio-artis- ten in hun beste prestaties. Een zeer geslaagd nummer. THE KID FROM SPAIN. Reprise in het A. B. T. Eddie Cantor, de bekende Amerikaansche komiek, zal deze week in bovengenoemde film de bezoekers van 't A, B, T. in lachbuien brengen en ook in spanning houden. Van de vele films welke den laatsten tijd van hem gemaakt zijn, is deze wel de beste. Want dat het oerkomisch was, is wel gebleken uit de geregelde lachsalvo's. En het komische ge deelte is niet het eenige, want spanning, schitterende décors, artistiek uitgevoerde dansen, maken de film tot een geheel, waar van niets anders gezegd kan worden, dan dat „ze èf is"! De inhoud laten wij in het kort volgen: Eddie en zijn vnend Robert Young zijn op een dansschool, waar ze, door hun domme streken, van verdwijnen moeten. Na tal van komische momenten vertrekken ze naar Me xico, z'n vriend's geboorteland. Daar na vele avonturen aangekomen, is de liefde van Ro-; bert voor de oude vlam (Lyda Roberti): weer opgewakkerd. Haar vader echter heeft voor haar een ander uitgezocht, waarmee zij gedwongen wordt te trouwen. Nu is de z .1.' *r Edfie Cantor, cnr hen bij elkaar te brengen, waar hij op aller- mogelijkste en raarste man.eren toch in ge slaagd is. Voor verschillende personen wordt hij uitgegeven, maar een van de voor naamste is die van matador Don Sabastiaan de tweede. Wat hij als deze meemaakt is om te gieren, voooral de clou: het stieren gevecht. Hierin komen zulke dwaze mogelijk heden voor, dat het een lust is om deze te gaan bezien. Eddie Cantor heeft hier een film tot stand gebracht, die in alle opzichten geslaagd is en die wij deze week een goed bezoek voorspellen. - Het voorprogramma bestaat uit-het weke- lijksche journaal, een radio-programma waarin verschillende melodieën gezongen en gespieeld worden en „De Stamgast" een soortgelijke 1-acter. Voetbal. De voetbalcompetitie loopt ten einde. Dat is aan alles te merken en natuurlijk allereerst aan de lengte van het programma. Trou wens, op een enkele uitzondering na is dat gewone programma van geen enkel belang. Maar thans zijn nieuwe wedstrij den op het programma geplaatst, wedstrijden, die van heel veel be lang zijn: de kampioens- en pro motiewedstrijden. Met de eersten zullen wij be ginnen. Om den hoogsten titel. Zoo ben je tweed-klasser en zoo mag je meespelen om den hoogsten titel, die voet hal-Nederland kent! Zoo ben je tweede-klasser en zoo mag je den eeretitel en zoo moet je vechten, om het eersteklasserschap te verdedigen! Wel twee zeer uiteenloopende feiten, die ojj waarheid berusten. Het eerste kan D. W. S. zeggen, het tweede Willem II Datzelfde D. W. S„ dat met moeite eer steklasser werd, dat daarna onderaan stond, toen de competitie goed en wei aan den gang was, heeft geprofiteerd van het elkaar afmaken der anderen concurrenten. Nor maal gesproken had D. W. S. misschien Wel de meest constant-spelende ploeg nooit kampioen mogen worden, maar Haar lem, H. D. V. S. en K. F. C. hebben rare dingen uitgehaald en D. W. S. kampioen laten worden. En nu mogen de heeren uit Amsterdam- Noord morgen beginnen met hun serie kampioens-wedstrijden 't Begin is altijd moeilijk en thans wel dubbel moeilijk, want D. W. S. moet naar Eindhoven, om v. Run c.s. te bevechten. Is dit op zichzelf al een zeer lastige opgave, daar komt nög bij, dat de uitstekende sipil Huisman geblesseerd is en dus niet kan meedoen. En tenslotte stellen kampioens wedstrijden weer andere eischen dan compe titie-wedstrijden. Waarmee wij maar willen zeggen, dat D- W. S. het morgen zeer moeilijk zal krij gen. Dat beteekent niet, dat de Amsterdamsche club nu al bij voorbaat geklopt is! Verre van dat. De P. S. V.-voorhoede zal heel wat moeten presteeren, om den oer-sterke D. W. S.-verdediging te passeeren. En van Run moet danig oppassen voor de snelle doorbraken van D. W. S. Men moge P. S., V. voor deze ontmoe ting favoriet noemen, gewonnen hebben de lampjesmenschen nög lang niet! Ajax boft, want haar eerste ontmoeting gaat thuis! Dat beteekent een groot moreel voordeel, vooral nu Go ahead de a.s. te genstander is. Ajax is bij vele favoriet, speelt ook wel het beste voetbal van ons land. Maar de Ajax-machine is wel eens machteloos; hun voorhoede is wel eens niet in staat, om doelpunten te maken. En Halle c.s. laten zich waarachtig niet gemakkelijk passeeren. Ook hier heeft de thuisclub dus misschien op papier een uitstekende kans; in de prac- tijk is elke uitslag mogelijk. Promotiewedstrijden. De kampioen van afdeeling I 2 A, het Am sterdamsche Blauw Wit trekt morgen naar Rotterdam, om Overmaas te bestrijden Blauw Wit heeft zich in de competitie goed gehouden en is thans met een groote ener gie bezield, óm weer eersteklasser te worden. Het zal Overmaas, dat toch al niet al te sterk is, zeer moeilijk vallen, om de Amster dammers te kloppen. Voorloopig althans feven wij Blauw Wit de beste kansen, daar- ij rekening houdende, dat een gelijk spel voor Overmaas onvoldoende is. Behoud moet allereerst komen van de volle winst uit cje thuiswedstrijden. Eerste klassers. In afdeeling I speelt Xerxes thuis nog tegen V., S. V. Het hangt van de vechtlust der partijen af, of de wedstrijd boeiend kan worden. Maar van eenig belang is deze ontmoeting niet meer. Hetzelfde geldt voor StormvogelsSpar- ta in afdeeling II. De uitslag doet niets ter zake en dus kan het een gemoedelijk partijtje worden. Dan worden in het Zuiden nog twee wedstrijden gespeeld, n.1.: Juliana-Longa en Willem IIBleyerheide. De eerste is heelemaal zonder interesse en wordt dus een aardige ontmoeting tusschen twee goed spelende ploegen. Met de tweede ontmoeting is het anders, want hoewel Willem II al de finitief onderaan staat, heeft ze in dezen wedstrijd een prachtige gelegenheid, om te oefenen. Men weet, hoe een verjongd Wil lem II-tëam op regelmatige wijze P. S. V. klopte. Is dat een bevlieging geweest, of waren die jongeren zoo goed! Dat zal mor gen misschien hunnen blijken. In elk geval is deze wedstrijd Van groot belang bij de elftal-commissie van Willem II Het Noorden tenslotte heeft ook twee wedstrijden, maar deze zijn wel van belang. Allereerst ontvangst Be Quick Achilles, dat nog steeds niet veilig staat. Wint Achilles, dan is er geen kou meer aan de lucht, ver liest ze, dan De Be Quickers kunnen winnen; maar hun vechtlust is al eenige weken geleden verdwe nen en dus geven wij Achilles wel een klein kansje. En Friesland ontvangt Frisia, Wint de oudste club, dan is zij gered, wint Fries land, dan staat die veilig. En bovendien heeft Friesland aan een gelijk spel al genoeg omdat ze op het oogenblik één punt meer heeft dan Frisia en evenveel als Achilles In het Noorden kan morgen dus de be slissing vallen! DE TWEEDE KLASSERS Z.V.V. of Zeeburgia? In onze tweede klasse A is één wedstrijd van groot belang, n.1. Heracles—Kinheim. Men kent de .situatie; als Hercules niet wint, moet ze degradatiewedstrijden spelen. En wint ze, dan volgt eerst nog een beslissings wedstrijd, waarschijnlijk tegen D. O. S., dat haar protest tegen Alcmaria wel zal ver liezen. En anders tegen onze withemden! Het beste zou dus zijn voor alles, dat Kin heim zich in Utrecht niet liet kloppen. En de kracht van beide ploegen herinnerende, mee- nen wij, dat Hercules,morgen definitief onder aan komt. O. V. V. O.—O. S. V. is van geen belang meer. De Amsterdammers hebben de beste papieren in deze ontmoeting. Dan komen wij tot de 2e klasse B en be ginnen natuurlijk met de grootste en belang rijkste ontmoeting Z. V. V Zeeburgia. Een van die twee wordt morgen kampioen, waarbij Z. V. V. de beste kansen heeft. Want zij heeft aan éen gelijk spel al genoeg en speelt bovendien thuis, in eigen omgeving. Veel krachtverschü is er niet tusschen beide elftallen, 't Wordt natuurlijk een ste vige wedstrijd, waarin weinig doelpunten zullen worden gemaakt. En voor de rest moeten wij afwachten. Voor W. F.'C. is .de thuiswedstrijd tegen T. O. G. van belang, omdat zij bij een over winning twee punten uitloopt op de Am sterdammers. En.waar wij W. F C. absoluut de sterkere achten, meenen wij, dat Wormer- veer morgenavond tevreden kan zijn. Als Bloemendaal dan thuis nog Spartaan klopt en dat kanl zullen twee Amster damsche ploegen -onderling moeten uit maken, wie ondéraan komt. 't Gooi tenslotte 'kar. thuis winnen van West-Frisia, dat yojjromer veilig staat. ALCMARIA—E.D.Q. Alcmaria benut taar vrijen Zondag doorj het spelen van eéfcovriendschappelijke ont moeting tegen E. Dr Oegn al oude en zeer sympathieke Tegenstander. Waar Alcmaria nog steeds in de hekerwedstrijden zit en een nieuwe proefneming doet met haar voor hoede, kan dezen wedstrijd zeer interessant worden. Men verzuime niet, deze ontmoeting te zien want zeer zeker ziet men goed voetbal, beter dan in de laatste competitiewedstrijden. DE DERDE KLASSERS Ook in d© B-klasse loopt het op een eind en krijgen we zoo zachtjes aan de ros toerend© wedstrijden. Purmersteijn krijgt bezoek vau de kampioenen en we zijn zeer benieuwd of het de Purmeren- ders nu ze in, eigen huis spelen gelukken zal D. W. V. de eerste neder laag toe te brengén. De Amsterdam mers zullen echter hun ongeslagen re cord wel willen' handhaven en de Pur- merenders zullen het dan ook stellig niet verder dan een puntenverdeeling brengen. Of Z. R. C. iets meer de onderste plaats zal kunnen ontloopen nu ze bij S. D Z. op bezoek gaat, meenen wij te moeten betwijfelen. Ook Halfweg krijgt een der gelijke zware taak daar D. J. K. geen ge makkelijke tegenstander is. Het feit ec hter, dat ze op eigen terrein speelt, zou wellicht een puntenverdeeling kunnen beteekenen. DE VIERDE KLASSERS In de vierde klasse krijgen we even eens het „restantje". B. K. C. krijgt be zoek van Andijk en nu de Breezanders in eigen omgeving spelen, geven we ze een kans op een winstpunt, hoewel we in de Andijkers het meeste vertrouwen schenken. Vrope gaat naar D. T. S. en of de man nen uit St-, Pancras met eenige winst huiswaarts' zullen keeren. meenen we te moeten betwijfelen. Köm aan Vronia- nen, probeert het nog eens! In de B-klasse krijgt Uitgeest bezoek van Q. S. C. en nu er weinig me r op 't spel staat, verwachten we een zege voor do Ultgeesters. De groen-zwarte Meervo- gels en Westzaan ontmoeten elkander te Zaandam en verwacht inag worden, dat ook hier.de zege bij de thuisclub blijft. In de eerste klasse A. zou de beslissing kunnen vallen. Alkmaarsche Boys IV en Ou- dorp I kunnen hun positie ver sterken. Er zijn weer ©enige zeer aantrekkelij ke wedstrijden "vastgesteld en als hét p'ogramma in--zij'rf geheel verwerkt zou kunnen worden, zijn we in de afdeel in- gen waar de beslissing nog niet is gevallen al weer heel wat dichter bij he> eindresultaat. Zoo zou bijvoorbeeld in de eerste klasse A. de beslissing kunnen vallen, indien K. V. V. II, K. F. C. IV op eigen veld een nederlaag wist toe te brengen en Zilver meeuwen in de derby, het bezoekende Z. F. C. IV wist te verrassen. Twee mo gelijkheden. die stellig kunnen bestaan, daar de Krommanieërs zeker de Koogers at home kunnen kloppen al blijven „Zaansche"-derbies lastige ontmoetingen terwijl de Meeuwtjes heusch wel in staat geacht kunnen worden hun stad- genooten een spaak in het wiel testeken. We zullen echter geduldig afwachten. O. S. V. IV krijgt bezoek van Q. S. C III en het zal ons zeer benieuwen of de Wormerveerders ook te Oostzaan zullen zegevieren. Mogelijk brengen zij het dan nog tot een puntenverdeeling. Nu in de eerste klasse D voor de bovenste en,onderste plaats de beslissing gevallen is, zijn de overige ontmoetingen minder belangrijk. M. L. D- krijgt bezoek van Heldersche Boys en dit kon wel weer eéns een nieu we zege voor de Boys beteekenen. Wie- ringerwaard zal met bet bezoekende J. V. C. wel raad weten, zoodat de pol- dersche de tweede plaats zou kunnen bezetten. De ontmoeting Succes II—Petten kon wel eens op een puntenverdeeling uit- loopen, hoewel we in de Noordzeekan- ters het meeste vertrouwen stellen. In de tweede klasse D wordt de laatste competitie-wedstrijd verwerkt en het getreft hier de ontmoe ting van Alkmaarsche Boys III tegen Alcmaria IV. Indien de rood-wit-geb ok- ten het tot een overwinning of een gelijk spel weten te brengen, zouden zij zich van de tweede plaats kunen verzekeren terwijl ze bij een nederlaag met de be zoekers van plaats verwisselen.' Daar zij steeds voortdurend een ernstige bedrei ging vormden voor de bovenste plaats, zullen ze zich ongetwijfeld handhaven In de derde klasse D gaan de leiders Alkmaarsche Boys IV op bezoek bij Akersloot I en krij gen een moeilijke doch mooie kans om hun positie te versterken. Weten de rood-witten te winnen dan behoeven ze in de resteerende drie wedstrijden slechts twee punten en zouden ze zich mogelijk in de eerstvolgende ontmoeting kampioen kunnen noemen, maar waar deze Boys-reserves het in de laatste ontmoetingen slechts tot magere over winningen weten te brengen, zal het te Akersloot wel niet gemakkelijk gaan. Toch rekenen we op volle winst! Egmondsche Boys II krijgt bezoek van Ursem I en zal er wel voor zorg dragen dat de puntjes in Egmond blijven. De vierde klasse E. Het leidende Oudorp I speelt in eigen omgeving fcegen Egmondsche Boys III en zal wel weer opnieuw winnen. Koedijk II krijgt het in eigen huis iets moeilijker, daar Alkmaarsche Boys V partij gegeven moet worden en we ach ten de kaasmenschen tot een' puntenver deeling in staat. Alkmaarsche Boys VI dai vorige week tegen Oudorp I zulk een keurigen tegenstand bood zou nu tegen het op bezoek komende A. S. V, II een beter resultaat kunnen boeken, waarmee we willen zeggen dat een winstpunt aan den Westerweg kan blijven. Ko»dijk III zou van Ursem II kunnen winnen, terwijl Oterleek in eigen huis tegen Oudorp II een klein kansje krijgt. Toerisme. DE 24-UURS OEFENRIT VAN DE VRIJWILLIGE BURGERWACHT „AMSTERDAM". De sfart der deelnemers. Gistermiddag vond bij den brug over de Ringvaart te Duivendrecht de start plaats van de deelnemers aan de 24-uurs oefenrit van de Vrijwillige Burgerwacht „Amster dam". Deze rit, die thans voor de zesde maal gehouden wordt en ten doel heeft, rijvaar digheid, wilskracht en uithoudingsvermogen te controleeren van hen, die geroepen kunnen worden om een zware taak met hun voertuig te volbrengen, mag zich in een steeds grooter belangstelling verheugen. Het aantal deel nemers was ditmaal weer veel grooter dan het vorig jaar en bedroeg thans 259, van wie- op slechts zeer weinigen na, allen hun in schrijving gestand deden. Aan dezen oefen- rit kan worden deelgenomen zoowel per auio als per motorrijwiel door heeren- en dames leden van Burgérwachten in Nederland, be roeps- en reserve militairen van land- en zee macht, politiepersoneel, marechaussee, rijks- veldwacnt, leden van den Bijz. Vrijw. Land storm en teams bestaande uit drie personen behoorende tot een der bovengenoemde corp sen. Voor dezen rit zijn vijf routes vastgesteld, n.1. voor hen die nog niet met succes aan den rit hebben deelgenomen, over een afstand van circa 825 K.M.voor hen die den rit met minder dan 75 strafpunten hebben volbracht over een afstand van circa 919 K-M.; voor hen, die den in 2 bedoelden rit met minder dan 75 strafp. hebben volbracht, over een afstand van circa 928 KM; voor hen die den onder 3 bedoelden rit met minder dan vijf strafpunten hebben volbracht, over een afstand van circa 913 K.M. en tenslotte voor hen die den onder 4 bedoelden rit met minder dan 75 strafpunten hebben afgelegd, over een afstand van circa 896 K.M. Deel nemers die den onder 5 bedoelden rit met minder dan 75 strafpunten hebben volbracht, dus degenen die thans voor de zesde maal aan den rit deelnemen, kunnen een keus doen uit route 2, 3, 4 of 5. Dit zijn er drie, n.1. de heeren C. A. J. Roering Warmolts, B. Sprin ger en J. Salm, allen leden van de Vrijwillige Burgerwacht te Amsterdam. Onder de deel nemers bevinden zich ook drie dames, waar van mevr. Salm van de V.B.A. voor de vijfde maal deelneemt. De verschillende militaire en politiecorpsen zijn allen zeer goed ver tegenwoordigd. Onder de deelnemers zagen we ook luitenant Haberkorn van den Motor- dienst uit Haarlem, die zooals bekend het commando had van de afdeeling van den motordienst, die naar het Saargebied is ge zonden. De routes loopen door de verschil lende deelen van het land, al naar gelang de lengte daarvan. De routes van de deel nemers, die reeds eenige malen hebben deel genomen, zijn zwaarder dan die der deel nemers welke voor het eerst aan den rit deel nemen. Of vijf uur precies werd de eerste deel nemer gestart en vervolgens elke minuut 1 of 2 deelnemers, naar gelang van de klasse, Alles had een vlot verloop en te ongeveer half acht waren alle deelnemers vertrokken De eerste deelnemers worden Zaterdag middag te omstreeks vijf uur weer te Amster dam terugverwacht aan het hoofdgebouw van de V.B-A. aan den Singel bij de Vijzel straat. Schaken. EUWE-ALJECHIN COMITÉ. Massale bridge-drive op 9 April a.s. Het Euwe-Aljechin Comité heeft besloten op 9 April a.s. wederom een groote bridge drive te organiseeren, welke alle overige zal overtreffen. De leiding berust bij de neeren mrs F. W. en E. C. Goudsmit, mr. Max Levenbach, M. A. Salvador Note, voorzitter van de afdeeling Amsterdam van den Ned. Bridgebond. Zeer mooie prijzen met speciale attractieve prijzen voor slembiedingen, nader door den leider bekend te maken, worden voor de win naars ter beschikking gesteld. Er zal wederom gespeeld worden volgens het Scheveningssche systeem, d.w.z. men speelt tegen meerdere koppels, waardoor de zwakkere spelers zich met de sterkere kunnen meten* met matchpunten per tafel. Aanmeldingen moeten geschieden bij den secr.-periningmeester van het Euwe-Aljechin Comité, Sarphatistraat 25, Amsterdam (CV hetzij schriftelijk, hetzij telefonisch (52400) onder mededeeling of men met partner speelt of een wenscht toegewezen te krijgen. Dammen. DAMNIEUWS UIT SINT PANCRAS. Donderdagavond speelde de damclub D.O.S. uit Sint Pancras een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen Voorwaarts uit Alk maar. De uitslagen waren: D.O.S. Voorwaarts Jb. Kooy—A. Burgert 1—1 F. Kunst—J. Hagens 2—0 D. Kloosterboer Czn.—G. Wonijk 2—0 P. PeereboomH. Timmerman 0—2 Tj. KoelemeyE. Hofman 02 J. Jongejan—J. van Ingen 20 C. Ivangh—K. Jacks tof 0—2 Jn. Oud—S. Vos 2—0 G. Nieuwland—W. de Koning 0—2 Jb. Madderom—E. Marees 0—2 K. Bakker Tzn.—D. Stam 1—1 C. Hoogland—F. Appel 0—2 P. NieropP. Wijn 11 D. Buisman—D. Berkhout 2—0 A. Meereboer—V. van Dijk 2—0 K. Kieft—B. Luitjes 2O Zoodat door D. O. S. gewonnen werd met 17-15. Biljarten. DE DRIE RUITEN IN ACTIE. Gisteravond «peelde het 3e vijftal een bil jartwedstrijd tegen het tweede vijftal van de biijartveréóöging Harmoriië" te Castricum. De uitslag- was: H. Kufe 53 29 7 1.83 Fri de Vries 100 29 10 3.45 P. Bos 70 41 8 1.71 S. Bloothoofd 100 41 13 2.29 W. Rozing 100 56 10 1.78 J. Govers 96 55 9 1.75 Kuis 75 41 10 1.83 W. Jansen 59 40 9 1.48 Kehl 50 50 9 1.00 F. Schoenmaker 45 50 6 0.90 Totaal Harmonie te Castricum 348, totaal De Drie Ruiten 400. BILJARTBOND ALKMAAR EN OMSTREKEN. Deze week werden de volgende wedstrijden gespeeld om het clubkampioenschap: De Drie RuitenZ.E.K.Z.? 20. N. Venneker 125 18 35 6.94 A. J. de Wit 118 18 35 6.56 D. Kieft Adr. de Wit 125 15 24 8.33 103 15 22 6.87 Jb. Mors J. Burger J. Zwaan S. Schilder 125 27 19 4.63 93 27 12 3.44 125 28 29 4.46 29 28 6 1.04 G. Wessels 125 27 ld 4.63 B. Govers 52 27 8 1.93 De Drie Ruiten-Z.E.K.Z.? 625-395. Kinheijn—Excelsior 20. CN. Welsch 125 17 30 7.35 C. Rood A. Bing J. van Beek J. Lüdeke J. Helderman S. Swager T. Witte 67 17 10 3.94 125 70 125 80 111 125 28 28 17 17 32 32 19 8 19 19 14 26 4.46 2.50 735 4.70 3.46 3.90 Schröder 125 '44 11 2.84 J. Koeman 102 44 9 2.54 Kinheim—Excelsior 611 - 444. Het programma voor de volgende week luidt: Z.E.K.Z.?—Kinheim, Excelsior—De Drie Ruiten en de uitgestelde wedstrijd: De Driesprong-w .E.K.Z.? Door bovengenoe Ie nederlaag van Z.E. K Z. welke vereeniging helaas met zieke le den te kampen heeft gehad, gaat het kam pioenschap tusschen De Drie Ruiten en De Driesprong. De Driesprong krijgt nog thuis Excelsior en Z.E.K.Z.?, terwijl De Drie Rui ten nog uit moeten spelen tegen Excelsior, Beide vereenigingen kunnen een gelijk aantal punten behalen en wij wachten dus met be langstelling op den einduitslag. Het mooiste zou zijn een beslissingswedstrijd, omdat wö danTiog 'n spnnenden en emotievollen wed strijd zullen te zien krijgen. Dus op naar een gelijk aantal punten! Het bi'jartlievend pu bliek in Alkmaar rekent daar op. I

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7