JCeckóL School Jlechlazaken £atuL mJuUt&ouw 3-ijdschaften. 'fitooinciaai 'flieiuus Terug. OUDERAVOND TE HEILOO. Maandagavond had in de O.L. school te Heiloo een ouderavond plaats. Het was geen avond met een spreker, geen lichtbeelden of een gezellige avond. Of misschien het laatste wel. Er was gelegenheid om het werk der leerlingen te zien, te spreken met de onder wijzeressen) en vooral om het handwerk te zien, handwerk dat er mocht wezen en dat getuigt met welk een liefde de onderwijzeres sen bij het kind den lust en ijver kweeken om eens wat moois en nuttigs te maken. De bedoeling der ouderavonden is Maan dagavond volkomen tot uiting gekomen. Tien tallen ouders kwamen een kijkje nemen. In elke klas was de onderwijzer(es) present en men kon eens spreken tot hen wien men da gelijks zijn kind toevertrouwt. Ja, we wilden niet onbescheiden zijn, maar toch, men spreekt eens vrij uit, men vraagt, men heeft wenschen, kortom het contact is er. Dat is het doel der ouderavonden en dat heeft men bij de O.L. school begrepen. DE SCHOOLJEUGD EN DE JEUGDHERBERGEN. Men schrijft ons: Inderdaad wordt het weer zomer. En met de zomer komt ook de tijd weer aan, dat de verschillende onderwijs-inrichtingen school feesten in elkaar gaan zetten. Zoo'n school feest beteekent heel wat in de jonge jaren van de kinderen, vooral in deze tijd. Vader en moeder zullen vaak niet in staat zijn de kinderen eens volop te laten genie ten. En danis er wel een feest te be denken dat wedijveren kan met het school feest? Daarom hoe slecht de tijden ook mogen wezen, de kinderen hebben recht op hun schoolfeest De zorgen komen later en meest al nog te vroeg. Voor de hoogste klassen der lagere school en voor de inrichtingen van vervolonderwijs zoowel de U. L. O. als de inrichtingen voor Middelbaar en Nijverheids onderwijs, be staat dat schoolfeest heel vaak uit het ma ken van een tochtje, per bus, per trein en soms een enkele maal per fiets. Men trekt er op uit, om te gemeten van al datgene wat anders is dan de gewone dage- lijksche gang van zaken. Men trekt er op uit om te genieten van Hollands prachtige land schappen en rijke natuur. Men trekt er op uit om andere streken te Jeeren kennen en daardoor eigen inzicht te verruimen. Bij het orgatiiseeren van deze jaarlijksche tochten stuif men vaak op moeilijkheden. Het onderwijzend personeel kan dit uit er varing weten, omdat de organisatie meestal aan dat personeel wordt overgelaten. De moeilijkheden zijn van tweeërlei aard en wel io de eerste plaats de financieele en in de tweede plaats de moeilijkheden in verband met de beschikbare tijd. Om bij we oplossing van deze problemen te helpen, willen we de aandacht vestigen op het bestaan van de jeugdherbergen. Deze in richtingen zijn nog jong, maar groeien on danks de omstandigheden snel. We kunnen dan ook beweren, dat de jeugdherbergen in dit kleine aantal jaren een bezit van beteeke- nis is geworden voor de geheele Nederland- sche jeugd. In de practijk is nu reeds gebleken, dat de jeugdherbergen zeer bruikbaar kunnen zijn voor het maken van schoolreisjes. In 1934 werden reeds vele schoolreisjes langs jeugd herbergen gemaakt door verschillende on derwijs-inrichtingen met een uitstekend1 resul taat. Dit is te verklaren, want de leiding in de jeugdherbergen berust bij ervaren men- schen, terwijl die leiding en de inrichting regelmatig worden gecontroleerd door de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale. Het maken van een tochtje langs jeugdu herbergen beteekent een winst aan tijd. Ten slotte zijn de jeugdherbergen goedkoop. Ge middeld werd in 1934 1,12 per kind per dag betaald en dit is te begrijpen als men weet dat in vele jeugdherbergen een goede warme maaltijd voor schoolkinderen wordt geleverd voor 45 cent. De jeugdherbergen zijn bovendien uiterst eenvoudig en leeren de jeugdige zelf werk zaam te zijn en elkaar waar mogelijk te helpen. Al deze factoren doen voor de school reisjes nieuwe mogelijkheden ontstaan en het is duidelijk dat men steeds meer van de jeugdherbergen gebruik zal gaan maken. De Nederlandsche Jeugdherberg Centrale meende, dat het wenschelijk was om voordat de schoolreisjes zijn georganiseerd, een con ferentie te beleggen voor onderwijzend per soneel in de jeugdherberg „De Zevensprong" te Pehen op 30—31 Maart a s. om daai eens de nieuwe mogelijkheden rustig en uitvoerj- ger te Kunnen bespreken. Verschillende officieele instanties en ver schillende onderwijsorganisaties gaven reeds blijken van hun instemming. Nadeie inlich tingen worden gaarne verstrekt door den iic-r Wan Wiese te Petten. De Nederlandsche Jeugdherberg Centrale zal tevens trachten een duidelijk beeld te geven van de Nederlandsche jeugdherbergen. Het mooiste resultaat dat van deze confe rentie verwacht kan worden is, dat vele jon gen en meisjes thuis verheugd zullen kunnen zeggen: Als het zomer is, dan gaan we trek ken langs jeugdherbergen. MOORD TE SCHIEDAM VOOR DE RECHTBANK. Hoofdagent toerekenbaar geacht. Naar de „Tel." verneemt, zal de zaak tegen den 51-iarigen C. C. v. d. K., gewezen titu- lair-hoofdagent van politie te Schiedam, die op 1 December van het vorig jaar den dag dat hij wegens drankmisbruik werd gedegradeerd1 zijn chef den commissaris van politie Eilenberger doodschoot, op 4 April a.s. in een openbare zitting van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam worden behandeld. Als rechter-commissaris in deze zaak is opgerreden mr A. J. Markx, als officier van Justitie fungeert mr. H. A. J. Reumer en als verdediger van verdachte treedt op mr. K. W. Zieleman. Omtrent het vooronderzoek van deze zaak vernemen wij, dat v. d. K slechts een nega tieve verklanng heeft afgelegd. Alhoewel hij de getuigenverklaringen. y^n. ,d,e. agenten Visch en Hagesteijn, in wiens tegenwoordig heid de commissaris werd gedood, niet te genspreekt, erkent hij toch ook zijn daad niet, omdat zijn geheugen l.em op dat punt in den steek zou laten. Wel heeft hij een motief voor den moordaanslag opgegeven, n.1. zijn degradatie van hoofd-agent tot gewoon agent van politie Het onderzoek naar de geestvermogens van v. d. K., hetwelk geschied is door dr. K. Penon en dr. J. J. van Straaten, heeft echter uitgewezen dat hij volkomen toerekenbaar is, en dus ten volle voor zijn daad verantwoor delijk. De verdediger is voornemens belangrijke mededeelitigen te doen, welke den aanslag en den dader in een veel minder ongunstig licht zullen plaatsen, zonder hierbij echter interne aangelegenheden van het Schiedam- sche politiecorps te betrekken. N.S.B.ER MISHANDELD. Strenge straffen. In hooger beroep hebben voor het gerechts hof te Rotterdam terecht gestaan een 24-ja- rige radiomonteur, een 32-jarige varensge zel en een 30-jarige chauffeur, allen uit Rotterdam, die door de rechtbank wegens mishandeling zijn veroordeeld ieder tot twee maanden gevangenisstraf. De drie verdachten ontkenden de hun ten laste gelegde feiten. Zij zouden n.1. op 31 Mei van het vorig jaar aan het stempello kaal aan de Vonder te Rotterdam een chauf feur, die een insigne van de N.S.B. droeg, gevolgd zijn en hem op den Steenselweg hebben mishandeld, door te stompen en te schoppen. Er ontstond daarbij een vechtpar tij, waarbij een havenarbeider een blauw oog opliep. De advocaat-generaal concludeerde tot vernietiging van het vonnis en tot veroor deeling van den monteur tot drie maanden en van de beide anderen tot twee maanden gevangenisstraf. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 26 Maart. UITSPRAKEN VORIGE ZITTINO. Jan H., zonder beroep. Egmond-Binnén, in hechtenis, zedemisdrijf art. 248 Bis straf recht, voorwaardelijk ter beschikking der regeering en in vrijheid gesteld. Leonardius Christiaan Josephus W., krui denier te Egmond-Binnen, thans in voor arrest, zedemisdrijf art 248 Bis strafrecht, 1 jaar gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Jac. de Gr., koopman te Helder, verduiste ring van een bakfiets, f 15 boete of 10 dagen. Andries M logementhouder te Helder, heling van een bakfiets, vrijgesproken. Dina Hendrica Br., huisvrouw Corn. Sm., zonder beroep, Den Helder, zedemisdrijf art. 251 Bis strafrecht, gesteld in handen van den rechter-commissaris. BLAUW WORDEN VAN AARDAPPPELEN. De heer S. Vlaar te Hensbroek schrijft ons: Nu het den tijd weer is, dat de aardappe len gepoot worden, komen nogal eens klach ten binnen over het slecht uitloopen (sprui ten) van vele knollen. Wanneer men deze nauwkeurig beziet en door snijdt, blijkt veelal, dat onder de schil vooral aan het naveleinde de knollen blauw zijn en hard. Ook dit jaar komt die noga! eens voor bij de late- of winteraardappelen zelfs zeer sterk, deze zijn voor voedsel abso luut ongeschikt. Doch ook bij de Schotsche muis komen klachten naar voren, reden waarom ik op aanvraag eens enkele poters heb opgezon den. Wat toch kunnen de oorzaken zijn? Men kent ze n.1. een der hoofdzaken is wel kali- Sebrek, zoowel bij de late soorten. Ook kan et ontstaan door stooten en bij vroege de Schotsche muis door te warme bewaring, al hoewel men over deze laatste oorzaak nogal euis van meening verschilt. Toevallig kwam ik in het bezit van een stukje van ir. Veenstra, rijkslandbouwconsu- lent, die ook gezien de ernstige klachten in zijn ambtsgebied op deze kwestie in gaat. Deze heeft een uitgebreid onderzoek inge steld. Hij stond ons toe, hiervan gebruik te maken Bij de besprekingen kwam naar voren, dat vooral in droge zomers die euvel optrad. Op de lichtere gronden meer al op de zware klei Tevens bleek, dat een groot varkenshouder, die over veel mest beschikte en liggende in het blauwgebied, nimmer last had (varkens- mest is rijk aan kali). Er bleek ook, dat giften van 300—500 kali 40 niet steeds het blauw worden voorkwa men, vooral omdat dit alleen voor aardap pelen werd gegeven. Andere cultures ont vingen geen kali. Ir. Veenstra heeft ook een onderzoek inge steld in Friesland, daar gaf men naast stal- mest vaak 1200 K G. Patent kali en kwam het blauw niet voor. Hooge stikstofgiften werken het blauw in den hand. De heer Veenstra besluit dan ook, dat het voorkomen van blauw veelal moet worden toegeschreven aan kaligebrek vooral bij de late aardappelen, doch de vorige zo mer (die zeer droog was) hebben ook de vroege aardappelen kaligebrek te zien ge geven. Het advies voor '35 luidde dan ook aldus: „Bemest, als ge die heeft, uw aardappelen met stalmest, met veel gier en geer bovendien SOO—1200 K.G. P. kali en geen hooge stikstofgift". Waar ook in deze omgeving het blauw voorkwam, is een woord van dank aan ir. Veenstra voor zijn gegevens zeer zeker op zijn plaats. En wie met dit euvel te kampen heeft, ga eens na wat de oorzaak vermoedelijk kan zijn. Mogelijk speelt kaligebrek ook hier een rol! LANGENDIJK. Langendijker Groentencentrale. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Langendijker Groentencentrale wordt dit jaar gehouden in het café van den heer C. Blokdijk te De Rijp op Dinsdag 9 April a.s. Het bestuur der L.G.C. heeft zelf twee voorstellen, t.w. 1. subsidie-verleening ad 2500 aan een te maken nieuwen weg in de gemeente Broek op Langendijk van den Oos- terdijk tot de Dorpsstraat, loopende door het poldertje van den heer K. v. d. Molen; 2. stelt het bestuur voor, dat de alg. verg aanspraak doet in het betalen van de sub sidie aan de kanalisatie, waarvoor volgens besluit der alg. verg. in 1931 600 beschik baar was gesteld, onder voorwaarde dat eerst het kanaal HuigendijkOmval klaar gemaakt werd. Een vertegenwoordiger van de Prov. Waterstaat zal ter toelichting op de vergadering komen. E»e Groentecultuur te Broek op Langendijk wil het Vi geheven voor het minimum- Erijzen-fonds in het vervolg niet meer effen, aangezien nog steeds geen bestem ming aan dit geld is gegeven. Het H.B. kan hier niet meer accoord gaan. De Tuinbouw te St. Pancras wil bij de regeering aandringen op een keuringswe: voor kunstmest. Verder wil deze vereeniging het doorsnijden van de wittekool voor zuur- ko: 1 niet meer doen plaats vinden. Het be stuur acht dit echter noodzakelijk, om moei lijkheden te voorkomen. De West van Koedijk stelt voor de kool teelt geheel uit de z.g. buitenpolders terug te trekken en aan de Langendijk en Omstreken toe te wijzen. Voorts stelt De West voor, het cultuur, en teeltveranderingsplan, dat wij in ons num mer van 21 Januari publiceerden, later ge noemd het plan-Zeeman, op de alg. verg te bespreken. Het jaarverslag. Het jaarverslag van den secretaris, den heer S. de Boer Kz., begint met een zich angstig afvragen, wat er van terecht zal ko men. De inzet van 1934 was goed. doch ten gevolge van vroeg invallen van het lente weer is de laatste kool, groote kwantiteiten nog, voor een zeer lage prijs weggegaan De teleurstelling wordt uitgesproken over de verlaging van de uitkeeringsprijs der mini mumprijzen. Behandeld wordt dan achtereenvolgens de geheele teelt van het jaar 1934, waarbij op het goed functionneeren van de aardappelen regeling wordt gewezen en de geringe oogst tengevolge van de droogte. De geldelijke uitkomst van de veiling is wel aanmerkelijk hooger dan verleden jaar. doch over het algemeen genomen is 1934 een slecht jaar geweest. De totale omzet was 1.350.428.43. Ter vergelijking eenige cij fers van voorgaande jaren. 1928 4.298.861, in 1929 3.724.188 34, in 1930 2.523.114. in 1931 2.064.456, in 1932 1.299.735, in 1933 979.981. De normale omzet behoort 3 millioen te zijn. Een en ander toont aan, dat met groote verliezen is gewerkt. De fondsvorming voor de minimumprijzen bedroeg per 31 Dec. 1934 12.045 83. De teeltbeperking heeft, vooral voor de groote tuinbouwbedrijven, moeilijkheden op geleverd ten aanzien van de teelt. Graanteeh is voor deze bedrijven niet gemakkelijk. Bi de gehouden inventarisatie was de voorraat ondanks de beperking, grooter, n.1. totaa 2540 wagon tegen 2030V2 wagon in 1933 De aanvoer der producten aan de veiling was als volgt: Aardappelen 9.594.276 KG., bloemkool 525.938 st., roode kool 9.476 675 K.G. gele kool 8.929.925 K.G Herfst-witte- kool 4.040.500 K G., Deensche wittekool 4.117 475 K.O., tomaten 697.659 K.G., dr-ui ven 26929 K.G., slaboonen 177.015 K G. bospeen 156.174 st., uien 2.974.720 KG., bieten 659 825 K.G., andijvie 424.352 K.G Waarom de voorkeur aan een dagblad-advertentie? Wel, enkel dan alleen krijgt gij van elk attentie! NOORDSCHARWOUDE Esperanto Zondag hield de vereeniging „La Norda Stelo" haar maandelijksche bijeenkomst m hotel Concordia alhier. De opkomst was aanvankelijk niet zoo groot als verwacht werd, maar viel later nogal mee. 's Morgens om elf uur opende voorzitter Roggeveen de officieele vergadering waarin de belangen van Esperanto werden bespro ken. Des middags volgde het niet-officleele ge deelte, waarin onder meer 2 aardige too- neelstukjes werden opgevoerd, die zeer in den smaak vielen van de aanwezigen, voor al ook doordat bij het laatste een aardige verrassing was. Verder werd de middag met zingen enz., met 'n wandeling naar den nieuwen weg ge vuld en zeer gezellig doorgebracht. Bij Het scheiden klonk een harteliik Gis revido. HOORN Bouwwerk opgedragen. Door den architect J. Faber is de bouw van een operatiekamer c.s. in het stadszie kenhuis opgedragen aan den laagsten in schrijver, den heer Th. Dekker, voor de som van 5562. Salarisherziening gemeente personeel. Donderdag komt in den gemeenteraad aan de orde de salarisherziening van het gemeentepersonecl. Zooals uit het overlegde advies van de commissie van overleg voor de ambtenaren blijkt, kan de commissie zich, over het ge heel genomen, met de ontwerp-verordening, vereenigen. Niet overgenomen zijn door B. en W. de volgende, door de commissie van overleg aangenomen amendementen, strekkende om: 1. Het maximum-loon van de werklieden in de groepen I t.m. IV te verhoogen met 1 per week, zoodat deze loonen worden ge steld als volgt: Oroep I 24-/ 30, groep 2 25—31, groep 3 26-ƒ 32, groep 4 27-/ 22. II Voor de werklieden te bepalen, dat het maximum-loon wordt bereikt door 6 één- jaarlijksche verhoogingen. III In verband met de voorgestelde wijzi ging van het aantal periodieke verhoo gingen een overgangsbepaling op te nemen, in dien zin, dat 't bij de in werking treding van de nieuwe verordening in dienst zijnd oersoneel daarvan geen nadeel ondervindt. Tegen het overemen van I hebben B. en W. bezwaar, omdat daardoor niet bereikt wordt het door den minster gestelde doel. Ten aanzien van II en III merken B. en W. op, dat het rapport-Schouten spreekt van 5 verhoogingen. B. en W. wijzen er voorts met nadruk op, dat wanneer wordt opgevolgd het advies van de commissie voor overleg, door het maximum-loon in de eerste vier groepen te verhoogen met 1 per week. de kosten voor de gemeente dientengevolge ruim 1700 per iaar en voor het tijdvak van 1 April t.m. 31 Dec. 1935 ruim 1213 meer zullen be dragen, waarop bij de begrooting voor 1935 alzoo niet is gerekend, ij UMMEN Schaap in de weide geslacht. Een tweetal personen, die door de poli tie alhier waren gearresteerd in verband met een dezer dagen gepleegden diefstal van een schaap uit de weide van den veehouder G. Veldt, welk schaap blijkens de achtergelaten sporen ter plaatse bleek te zijn geslacht, zijn heden na te zijn gehoord op last van de jus titie wederom op vrije voeten gesteld. HEILOO Magazijnmeester benoemd Tot magazijnmeester bij de Heiloosche Burgerwacht is door het bedanken van den heer Altman, benoemd de heer K. Mulder. De Tooneelspiegel-redactei hekelt in haar Maartnummer een vraaggesprek, dat een Duitsch-Nederlandsch persbureau met onzen landgenoot Theo de Maal, tooneel- speler in Duitschland, had. Volgens den heer de Maal, dien men wellicht kent uit zijn film- roi in „Dood Water", is het Nederl. tooneel een eeuw bij het Duitsche ten achter Ben van Eysselsteijn schrijft over Albert van Dalsum. Een ander artikel van denzelfden auteur gaat over Argentina, die in April ons land zal bezoeken. Mr. H. M. Merkelbach behandelt het probleem: „Hoe kleeden we ons in den schouwburg?" A. M. Buis ver zorgt „De Amsterdamsche kroniek". Verder treffen we een uitgebreide rubriek „Ama- teur-Tooneel" aan, vele korte commentaren, berichten. Het nummer is riik geïllustreerd. Glimlachje Op d© autobussen staat dat „Ganz Berlin Jumbo raucht". Hier en daar wandelen B. A. nanoen voorbij. Wij zijn *r werkelijk. Het „IJaus der deutschen Presse" is een prachtige villa, volkomen modern ingericht, in de rustige Tier- gaiten. Tijdens de lunch wordt er ge speecht. De K. L. M. verleger woor.'i^ er en Herr Matthias van de Lufthansa be wijzen elkaar wederkeerig de noodige eei. Inmiddels gaat de tijd verder. Zorg zaam bedenken wij, dat we vanavond nog een dringende afspraak hebben in Amsterdam om ongeveer zeven uur. Inmiddels heeft de F. XXXVI vier rwedvluchten boven Berlijn gemaakt. De Duitsche journalisten hebben het toestel grondig geinspecteerd en maakten bij groepen vluchten mede. Ook Z. Exc. graaf van Limburg Stirum en zijn echt- genooto namen aan ten tochtje deel. Dan om 4 uur Duitsche tijd starten we opnieuw en arriveeren om kwart over zes op Schiphol. We kijken elkan- dc raan en vragen ons af, of het nu toch werkelijk waar is geweest, of we nu werkelijk in Berlijn zijn geweest of niet. „Tot 1 April", zegt de heer de Vries van de K.L.M., „vliegt de F. XXXVI op Berlijn, daarna is ze bestemd voor de route Berlijn, Amsterdam, Londen. U kuut dan des middags van Tempelhof vertrekken om des avonds rustig in uw Londensch hotel te gaan slapen." KINDERVERPLEGING DOOR HET VERZAMELEN VAN POSTZEGELS. Ds. Ruys verzoekt ons opname van het volgende: In hartelijken dank mocht ik den laakten tijd weer verscheidene z-ndin- gen postzegels ontvangen ten bate van verwaarloosde en armr kinderen, ten eirde verpleging in een eenvoudig hos pitaal mogelijk te maken. Men vroeg mij, wat men met deze postzegels doet? Ik had hierovei on langs juist een onderhoud met de dame, die de zegels verzamelt en die ik persoonlijk mocht bezoeken. Begrijpelijkerwijs hebben Holland- sche postzegels in Engeland een veel grootere waarde voor verzamelaars dan hier. Dit in de eerste plaats! Bovendien worden van de postzegels allerlei bij zondere, aardige dingen gemaakt. In mijn bezit is thans een aaidige foto genomen in „The Queen's hosDital for children" te London, under the Patro nage of Her Majesty The Queen". Deze foto stelt één lieve kleuter voor, die door de postzegelverzameling kan verpleegd worden. Gaarne ontving ik weer nieuwe zen dingen. De zegels behoeven niet afge weekt te worden. Daarvoor zorgt de dame die zich voor deze zaak bijzonder veel moeite getroost door de zegels in een groote tobbe in massa to behandelen en te sorteeren. Gaarne wilde ik ook van deze gelegen heid gebruik maken om belangstelling te wekken voor armen, ellendigen, we duwen enz. in onze naaste omgeving. (Alkmaar en de 23 dorpen waar ik 'n deze streek en in N.-Brabant evangeli serend werk). Vrijdagsavonds van 7.30 to;. 9.15 vergadert fn v. d. Meijstraat 16 eea naaikrans onder leiding van zr. G. J. Meijer, gedipl. verpleegster. Welke dames of jonge dames hebben lust aan dit mooie werk mee te helpen? ten einde klieren enz. te vervaardigen voor ellen digen van diverse gezindten? Een ieder is hartelijk welkom De arbeid staat boven de partijen. Ook net gedragen kleedingstukken, van hoe weinig waar de ook, worden aan bovengenoemd adres gaarne aanvaard. Dezer dagen bezocht ik te Breda een arme geheel verlamde en blinde vrouw die in den grieptijd zóó ongelukkig was gewerden. De vrouw zat den gansehen dag op een armzalig stoeltje geheel al leen. Haar man, een voddenkoopman, moést naar zijn werk. Op mijn vraag: „Hoe de vrouw zich kleedde" kreeg ik ten antwoord: „Van de vodden die mijn man ophaalt!" Gaarne wilde ik ook voor deze ellen dige eerige nieuwe Kleedingstukken la ten vervaardigen op onzen naaikransI Wie helpt daaraan mee? Aangaande de bloembollenveiling zegt het verslag dat het, wat den ver koop betreft, een lijdensgeschiedenis is geweest. Zoolang mogelijk werd met het veilen volgehouden, opdat men in aan merking zou komen voor het opslaan en veilen van regeeringsbloembollen. Een aardige partij bloembollen was opge slagen en men hoopte dat ook dit jaar de kosten weer gedekt zijn. Veel bloem- bo len zijn echter op andere plaatsen geveild in de hoop op hoogere prijzen. 3e partijen die daar niet verkocht zijn zu'len wel een hoogere onkostenreke- ning boeken. De hoop is ook hier geves tigd op betere tijden, waardoor de be langrijkheid dezer bloembollenveiling wordt verwacht. Er is totaal geveild 27.320.90. Het kwantum doorgedraaide proiuc- ten is heel wat verminderd, vergeleken bij 1933. De cijfers van 1933 tus?chen haakjes. Aardappelen 25700 K.G. (3.578.694), roode kool 351.500 K.G. (5.635.760 K.G.), gele kool 108.675 K.G. Andijvie en bloemkool komen op 't lijst je van 1934 niet voor, terwijl in 1933 resp. 112.521 en 29.491 stuks doorliepen. Herinnerd wordt aan de jubilea, het 12K-jarig jubileum van den voorzitter, Het verslag eindigt met de opmerking, da' het er voor den tuinbouw moeilijk den heer P. Slot en het 25-jarig van den veilingbeambte, den heer T. Keizer, voorstaat. Het is thans: hoe moet ik mijn bedrijf weer klaar maken voor den volgenden oogst? Wanneer geen prijsver hooging en meer toeslag van de regeo- ring komt, zal het voor een aantal leden moeilijk zijn, hun bedrijf voort te zetten en bestaat de vrees, dat enkele van de leden 'n anderen werkkring zuilen moe ten zoeken. De hoop word4 uitgesproken, dat allen weer in staat zullen zijn, hun bedrijf voor den volgenden oogst in orde te kunnen maken. De balans per 31 Dec. 1934 staat in ao tiva en passiva met een totaal-bedrag van 110.253.45. De exploitatierekening gaf een overschot te zien ad 132.20, wat aan de reserve werd toegevoegd. De balans van de afd. Bollenveiling elcot met een verlies van 4430.23. De exploitatierekening van deze afdeeling leverde een nadeelig saldo op van 1917.20. De begrooting der L. G. C. voor 1935 6luit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 220.75. Mevrouw„Maar Marle, Je had ons toch beloofd om mei ons mee te gaan en niet ln betrekking te gaan bij ae menschen die hier komen wonen. Wat ter wereld ni °P eens van plan doen veranderen DienstbodeDe nieuwe agent die ze hier ln de wijk hebben gestuurd." (Happy Mag.)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6