ü&itweutand £aaiste Aedcfitm JUcfUsaaAen Jjuieumden Siukken Mackt&ecicfUen SIMON OPSCHIPHOL Het vertrek ven Sir John Simon. Arrondissements Rechibank te Alkmaar. zonder beroep, van Ritsevoort 15 naar Cas- tricum. H. J. Muhren, R.K., schilders- knecht, van Luttik-Oudorp 51 naar Heiloo. K. van den Berg, R.K., arbeider N. S., en echtgenoote en kinderen, van Eikelenberg straat 52 naar Utrecht. F. M. Meeuwig, N.H., winkeljuffrouw, van Toussaintstraat 22 naar Bussum. D. de Haan, geen, koopman jn balckerswaren, en echtgenoote, N.H., en zoon, N.H., van Zocherstraat 30 naar Haren karspel. J. Pisuisse, geen, sigarensorteer- der, en echtgenoote, R.K., en kinderen, van Hooftstraat 43 naar Heiloo. J. Kramer, N.H., slagersknecht, van Ritsevoort 26 naar De Rijp. O. Koopmans, geen, zonder be roep, van Jaagpad 34 naar Amsterdam. J. O. van der Weide, geen. zonder beroep, van Lyceumstraat 63 naar Opmeer. MET DE MANDOLINE DOOR NEDERLAND. Op ons redactie-bureau kwam heden middag een jonge werklooze uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die met een man doline een rondreis maakt door Neder land. Daar werk voor hem niet wegge legd was, zoo zei hij, ben ik zwerver geworden en al zingende wandel ik door ons mooie landje. Moge de Alkmaar- ders dezen frisschen jongen man zien, dan zullen ze hem een kleinigheidje niet onthouden. EEN VASTGELOOPEN HEIMACHINE De walmuren van de Voordam zullen ge restaureerd worden en de aannemer, de heer J. de Vries uit Heemstede, liet dus een drij vende heimachine aanrukken. Maar ei lacie, hij had daarbij niet gerekend op een zoo nauwe passage door de bruggen van de Voordam, zoodat het hedenmiddag ruim een half uur duurde, voor en aleer de hei machine op de plaats der bestemming arri- ve-'de. Een en ander trok een groote belan^ stelling. INBRAAK IN DE GEREFORMEERDE KERK. Te Ermelo. Hedennacht is ingebroken in de Gerefor meerde Kerk te Ermelo. Dief of dieven zijn binnengekomen, doordat zij zich gisteravond hadden laten insluiten. Hedenmorgen werd de diefstal ontdekt. Alle kasten in de con sistoriekamer waren opengebroken en de bus sen waren geledigd. Een schrijfbureau, dat in de Kerkeraadskamer stond, is geheel ver nield en alles is overhoop gehaald Een deu', die leidt naar het collectantenkamertje, is geforceerd, doch men is er niet in geslaagd de brandkast, die in dit vertrek staat, te ope nen, zoodat de buit niet groot kan zijn. De politie heeft vingerafdrukken genomen. De daders zijn nog niet opgespoord. VECHTPARTIJ TE OSS. Politie aangevallen. Gistermiddag is zekere H. uit Nijmegen, die zijn moeder te Oss had bezocht, zwaar beschonken langs den weg gevonden. Toen de politie hem wilde arresteeren pleegde hij hef tig verzet. Een familielid bemoeide zich met het geval, waarop beide mannen de politie aanvielen. De agenten zagen zich genood zaakt van sabel en gummistok gebruik te ma ken, waarna de vechtersbazen konden worden overmand. H. is in het politiebureau opgeslo ten. Tegen zijn helper is proces-verbaal op gemaakt. KORTE BERICHTEN. Gisteren is te 's-Gravenhage overleden in den ouderdom van 68 jaar mr W. Boek houdt, oud-raadsheer, laatstelijk in het ge rechtshof te Amsterdam. (Ongecorrigeerd ZITTING TWEEDE KAMER. Kieswet aangenomen Het wetsontwerp tot wijziging der kieswet wordt in de Tweede Kamer aan genomen met 60 tegen 10 stemmen. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting voor het Zuiderzeefonds 1935. In 6temming komt de gewijzigde mo tie van der Waerden-Bongaerts, lui dende: De Kamer van oordeel, dat geen ver dere vertraging in de uitvoering der werkzaamheden ten behoeve van de in poldering van den noord-oost-polder behoort voor te komen, verzoekt de re- peering de voorbereiding van die werk- za-.mheïïen met zoodanige voortvarend heid ter hand te nemen, dat met de uit voering dier werken alsnog in 1935 kan worden aangevangen en gaat over tot de orde van den dag. De motie wordt z. h. s. aangenomen. Klachten over zeewier-vis- scherij op Texel. De heer v. d. Zaal acht verschillende klachten over toepassing der Zuiderzee- steunwet gegrond. Vele belastingaansla gen en steunregelingen zijn onbillijk. Spr. wenscht een commissie van onder zoek. De heer Drop heeft eveneens klachten en bespreekt de positie der ze-uvier-visechers op Texel en der bin nenvisschers op het Zwolsche diep en het Zwartewater. DUO-RIJDSTER VLIEGT DOOR EEN RUIT. Hevige botsing te Soesterberg Hedenmiddag heeft te Soesterberg een ernstige botsing plaats gehad. Een personen, auto bestuurd door den heer Saai botste met een hevigen slag tegen een motorrijder, die een dame op de duo had. Door de slag sloeg de dame over de motorkap door de voorruit van de auto heen en bleef bewusteloos lig gen. De motorrijder sloeg tegen den grond doch bleef zoo goed als ongedeerd. De dame is in hoogst ernstigen toestand naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd, Hartelijke begroeting door zijn bejaarde tante. Opnieuw wappert vandaag op Schiphoi naast de Nederlandsche driekleur de Union Jack in het zonlicht. Want evenals Zondag wordt de Britsche minister van buitenland sche zaken, Sir John Simon, op de Amster- damsche luchthaven verwacht, na het vol brengen van zijn missie te Berlijn, waar hij gedurende twee dagen met den Duitscnen rijkskanselier heeft geconfereerd over den internationalen toestand, geschapen door het besluit tot wederinstelling van een Duitsche weermacht. Evenals Zondag was er ook vandaag weer groote belangstelling van de zijde van de pers voor het korte verblijf van den Brit- schen staatsman, die opnieuw in het sta tions-restaurant van Schiphol de lunch zal gebruiken, waarvoor achter een kamer scherm de keurig gedekte tafel reeds gereed Stdclt. Er is ditmaal echter een kleine bijzonder heid van persoonlijken aard. die dadelijk de belangstelling der wachtende persmenschen heeft getrokken, omdat zij belooft een spe ciale noot te brengen in de officieele begroe ting, die verwacht mag worden en omdat zij althans eenig stof tot schrijven oplevert, aan gezien de verwachting dat Sir John Simon ditmaal verklaringen over den politieken toe stand tegenover de Nederlandsche journalis ten zal afleggen, na de ervaringen van Zondag j.1., niet groot is. De aandacht concentreert zich dan ook op een blozende, grijze dame, die in een hoekje van het restaurant aankomst en vertrek der vliegtuigen gadeslaat. Zij wordt ons voorgesteld als Mrs. Alfred Simon, doch sprak ons tot onze verbazing in zuiver Hollaandsch toe Niettemin is het eerste wat zij ons vctelt, dat zij een tante van Sir John Simon ;s. En over haar perfect dollandsch behoeven wij ons niet te ver wonderen, want haar geboortenaam is Tuy- ninga en zij is van raszuivere Nederlandsche geboorte. Veertig jaar geleden vestigde zij zich in Engeland waar zit in het huwelijk trad met Mr Alfred Simon, een broer Van Sir John Simor.'s vader, zoodat de Britsche staatsman een vollen neef en tantezegger van haar is. Haar echtgenoot is reeds eenige jaren overleden en hoewel Mrs. Simon nog een hu:s bezit in Chesshire in Engeland vertoeft zij reeds weer geruimen tijd in Nederland waar zij haar intrek heeft geno men in een hotel te Amsterdam. Zondag j.1 had zij te laat vernomen, dat raar neef op Nederlandschen bodem zou komen, doch vandaag was zij er tijdig bij geweest en aangezien zij den juisten vertrek tijd uit Berlijn niet kende was zij vanmor gen reeds te 9 uur op Schiphol. Omtrent Sir Jonn Simon vertelde zij ons. dat hij, oa. ook door deze Nedenandsche amilierelatie, maar ook reeds daarvoor, groote belangstelling voor Holland had. en groote waardeering voor het Nederlandsche karakter en de Nederlandsche instellingen. Zij beschrijft Sir John als een rustig mensch en een kalm en diepzinnig diplomaat Zij verheugt zich zeer na geruimen tijd, haar neef weer eens te zullen ontmoeten, vooral onder deze omstandigheden nu de uogen van de heele wereld op hem gericht zijn. Inmiddels zit Schiphol opn euw ir. af wachting. De „Delia", het 4 motorige toestel van de Imperial Airways, is tegen half elf uit Berlijn vertrokken en heeft te Hannover een korie tusschenlanding moeten maken om te tanken. Het stilzwijgen bewaard. De Britsche inister van buitenlandsche za ken, Sir John Simon, is hedenmorgen uit Ber lijn vertrokken. Tegen kwart voor tien begaf Sir John Simon zich van hotel „Adlon" te voet naar de Engelsche ambassade om af scheid te nemen. In gezelschap van den Brit- schen ambassadeur Sir Eric Phipps reed hij vervolgens naar het Tempelhofer vliegveld, dat gepavoiseerd was en waar van den toren de Duitsche rijksvlaggen naast de Union Jack wapperden. Wederom was een afdeeling van den lijfstandaard van Adolf Hitier aan wezig om den Engelschen gasten de militaire eerbewijzen te brengen. Tegen 10 uur arriveerde Sir John Simon met zijn gezelschap op het vliegveld. Van Duitsche zijde waren aanwezig de rijksminis ter van uitenlandsche zaken, von Neurath, als persoonlijk vertegenwoordiger van Adolf Hitier, staatssecretaris dr. Meissner, verder staatssecretaris von Bülow, de chef van het protocol, graaf Bassewitz en de departe mentsdirecteur Dieckhoff. Na een kort afscheid stapte Sir John Si mon met zijn begeleiders in het vliegtuig „Delia'' van de Imperial Airways, dat na en kele minuten uit het gezicht was verdwenen. Besprekingen met ander? am bassadeurs. Sir John Simon heef gisteravond na het diner, dat de rijkskanselier den leden der En gelsche regeering aanbood, in de Engelsche ambassade nog den Franschen ambassadeur, den Belgischen gezant en den Italiaanschen zaakgelastigde ontvangen. Over het verloop van deze bespreking, die eenigen tijd duurde, is niets bekend. Zal Simon spreken? Hedenmiddag precies te 1 uur is Sir John Simon met zijn gezelschap komende uit Berlijn op Schiphol geland. Ter begroeting waren vele autoriteiten aanwezig, w.o. Jhr. de Graaf en de Britsche gezant. Aan de lunch, zitten aan de Britsche ge zant en de legatie secretaris en heeren van Sir Johns gevolg. Zal Simon weer elke mededeeling weige ren over zijn besprekingen te Berlijn? Zondag j.1. kon hij voor wat Eden's be sprekingen te Parijs betrof, verwijzen naar het communiqué, dat Zaterdagavond was gepubliceerd. Ditmaal echter is te Berlijn nauwelijks eenige definitieve mededeeling over het ver loop of resultaat der onderhandelingen ge daan en de ochtendbladen bevatten slechts veronderstellingen en vaagheden. Een door alle aanwezige journalisten onderteekend verzoekschrift verdwijnt ach ter het scherm, waar het gezelschap luncht Den Britschen minister wordt in dit ver ZIJ, DIE ZICH MEI 1 APRIL A.S. VOOR MINSTENS 3MAAN- DEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONT-] VANGEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUM- MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. zoekschrift om eenige mededeelingen ge vraagd en wel speciaal omtrent zijn mee ning of na de besprekingen te Berlijn moet worden aangenomen, dat de Europeesche spanning nog steeds toeneemt, of hij van meening is dat zijn bezoek aan Berlijn gun stige resultaten zal hebben of Duitschland tijdens de bespreking neiging heeft getoond tot den Volkenbond terug te keeren en of Duitschland bereid is over den omvang der bewapening en speciaal der bewapening in de lucht met het oog op het luchtpact tot het verkenen van wederzijdschen bijstand te bespreken. Zwijgen, altijd maar zwijgen. Simon deed echter meedeelen, dat de in het verzoekschrift gestelde vragen van te delica- ten aard waren om beantwoord te worden. Simon onderhield zich nog korten tijd met minister de Graaf en vervolgens werd op het platvorm van Schiphol afscheid genomen. Te 12 minuten over twee bracht capt. Per- ry het toestel van de Imperial Airways in be weging, dat even later in westelijke richting verdween. Eden op weg naar Moskou. Warschau gepasseerd. Op doorreis naar Moskou arriveerde he denmorgen te 9.30 uur te Warschau do Brit sche lord-zegelewaarder Eden, vergeze'd van vier functionnarissen van het Foreign Office en den amasadeur der Sovjet-Unie te Londen, Maiski, alsmede van een groep Engelsche journalisten. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 26 Maart. HIJ KON BERGEN MAAR NIET VERGETEN. Reeds vanaf 12 Mei 1930 dateeren onze herinneringen omtrent den zich noemende „bloemist" Johannes Hendrik Tr. Toen be vond hij zich ook in de gevangenis en stond voor zijn rechters wegens inbraak in een vil la te Bergen, dat een onweerstaanbare aan trekkingskracht op hem schijnt uit te oefenen Wij vermeenen dat het college toen genade voor recht liet gelden en Jan Tr. voorwaar delijk werd veroordeeld tot 10 maanden, op 's heeren Wiggers' advies. Maar het was boter aan de galg gesmeerd, want op 24 Mei 1932 zat Jan alweer in de tromp en op het zondaarsbankje, ditmaal in gezelschap van Renier B., een gesjochten timmerman uit Amsterdam. Weer betrof het een villa in Jan's geliefd Bergen, waaraan de heeren hun inbrekerscapaciteiten besteed hadden. De eisch luidde toen 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. En vandaag was het opnieuw onze oude rekende Jan Hendrik Tr., uit zijn cel gerequi- reerd om de rij der verdachte voor deze zit ting te openen. Het was natuurlijk weer Bergen, dat Jan met magische kracht had aangetrokken. Hij was door den veldwachter Tamminga, die hem kende als het binnenste van zijn broek zak, in den nacht van 6 op 7 Febr. j.1. aange troffen in de villa van den heer Jan Klyn, waartoe hij zich toegang had verschaft op de door hem steeds toegepaste methode, het verbreken van glasruiten. Het is wel duidr- lijk, dat een gehaaide krakiesmaker als deze tuinder" niet in zoo'n villa komt om eens op de klok te kijken, maar vóór hij zijn slag kon slaan hadden Tamminga en zijn collega Boltjens hem al te pakken. Overigens was Jan nog geen zier veran derd. Klein, kwiek, kaal, brutaal, als altijd slagvaardig en niet tot bekentenis bereid, hoe ook de omstandigheden tegen hem pleit ten. Hij was dan ook doodleuk door het open staande raam binnengestapt, zonder eenigen opzet tot diefstal, hoewel hij in 't bezit was van een soort padvindersmes (om stopverf uit te krabben), de ruiten en andere voorwer pen tot „verzending" gereed stonden. Voorts werd gevonden een stuk ongeschaafd hout (om de ruiten in te tikken.) Jan werd door Tamminga gevonden in de voorkamer, terwijl hij op den vloer neerge vleid, zich koesterde aan de voldoende kachel- warmte. Hij werd door de veldwachters naar het raadhuis gebracht en securiteits- halve opgborgen. Aan het zakmesje werden ook gevonden sporen van verf of stopverf. Volgens Jan, thans gedomicilieerd in Am sterdam, was die verf afkomstig van zijn le dikant. Si non e vero, e bene trovato, zegt de Ita liaan. Al is het niet waar, het is toch goed gevon den. De bedreiging van president mr. Lede- boer, dat een scheikundig onderzoek door dr. v. Ledden Hulsebosch geruimen tijd zou du ren en hem dus een groot deel van zijn vrij heid zou kosten, werd door den onverstoor- baren verdachte beantwoord met een laco niek: Ik kan er niets aan doen, al krijg ik ook 2 jaar! Gehoord werd nog de heer G. v. d. Spie gel, die met het toezicht over de onbewoonde villa belast was en verklaarde, dat alles zich in behoorlijke orde had bevonden, toen hij 's middags na gehouden inspectie de villa ver liet. Verdachte was op 26 Januari ontslagen met een schitterende uitgangskas, 176. Maar het scheen dat het erotische element ook een krachtig woordje had meegesproken om Jan weer spoedig van zijn verdienden schat te berooven. In 't geheel is hij 13 maal veroordeeld ter zake vermogensdelicten. De officier, de feiten de revue latende pas- seeren, achtte de ten laste gelegde poging tot diefstal met braak voldoende bewezen. Ver dachte was trouwens niet in staat, het tegen deel aan te toonen. Releveerende voorts het geweldige strafblad van verdachte, die het grootste gedeelte van zijn leven in de gevan genis doorbracht, requireerde de officier 2 jaar gevangenisstraf (overeenkomstig de eigen taxatie van Jan Tr.). Het slachtoffer beklaagde zich ook over de behandeling door de politie. Dit is geen rechtbank voor mij, zei hij bitter. Mr. Smal, verdediger van verdachte, ver meende dat het requisitoir van den officier was opgebouwd op onwaarschijnlijkheden. Verdachte had zelf het eerst de politie aan gesproken. Ook achtte pleiter de witte verf een zeer twijfelachtig bewijsmateriaal. Ver dachte was niet overvallen, maar lag te rus ten, om den morgen af te wachten, ten einde den burgemeester te spreken. Tenslotte achtte pl. alleen huisvredebreuk bewezen en hij vond twee jaar voor deze gevangenishumo rist een veel te zware straf. Pleiter conclu deerde alzoo vrijspraak met betrekking tot de poging tot diefstal met braak. AUTO-BANDIETEN. De 52-jarige Arie Arend V., van beroep tuinder en diens 20-jarige zoon Pieter Jacob, koopman, beiden wonende te Gouda er. thans gedetineerd, stonden terecht terzake verschillende diefstallen van tuinbouwpro ducten, kool, wortelen, selderie enzoovoort, zoo respectievelijk in Januari j.1. gepleegd in den voor de nachtrust bestemden tijd te Bo- venkarspel, Broek op Langendijk en Noord en Zuid Scharwoude. Voorts van manden, kisten, krotten en dergelijk emballage-ma teriaal. Door deze kooldieven in grooten stijl werd gebezgid een vrachtauto en reeds groote hoeveelheden producten waren in dew acht gesleept, eer de kruik eindelijk brak en de beide dieven werden gesnapt en ingerekend. De bij dagvaarding tenlaste gelegde feiten werden door beide verdachten toegegeven. Volgens den grijzen vader had de nood der tuinders, die ook hem niet was bespaard gebleven, hem tot deze verwerpelijke vermo gensdelicten gebracht In deze zaak waren 8 getuigen, waaronder de heer Wigger gedag vaard en werd de vader verdedigd door mr. Verduin en de zoon juridisch bijgestaan door mr. Schuurman. Uit het verhoor der diverse getuigen bleek, dat duizenden kilo's kool, benevens uien en wat meer tot het vak behoorde door deze nachtelijke „struikroovers" waren ontvreemd. Voorts hadden zij ook nog weggenomen eeni ge bussen zuurkool. De heer Wiggers, die ook in deze zaak nie; ontbrak, bracht een rapport uit, hoofdzake lijk den zoon betreffende en zeide zeer teleur gesteld te zijn. Het onderzoek was zeer tegen- fevallen. Niemand, die het voor hem opnam, lij kon dus niets voor deze menschen doen Over het algemeen maakten de verdachten op de rechtbank geen onverdeeld gunsti- gen indruk. De officier distilleerde uit de omstandig heden, dat de verdachten er speciaal op uit gingen om te stelen en tegen den vader, dit reeds ter zake heling was veroordeeld werd, gevoiderd 2 jaar en 6 maanden gev. en tegen den zoon 1 jaar en 6 maanden. Mr. Veraoorn, pleitende voor den vader, verzocht clementie, in verband met de om standigheden. Mr. Schuurmann achtte in verband met zijn cliënt, den duivel lang niet zoo zwart als hij wordt afgeschilderd. les speciaals ten nadele van de jongen was niet naar voren gekomen. Slechts onbewezen ver denkingen. Pleiter stelde voor hem een kans te geven en een voorw. straf te willen over wegen. WEER EEN GOEDE SLAG. Zekeren mijnheer Gerrit v. K. werd in de Soendastraat te Helder aangehouden met een voertuig, waarop geladen 305 kilo prima consumptieaardappelen. De straf was niet exorbitant hoog. 10 boete of 3 dagen. maar de 305 kilo aard appelen werden verbeurd verklaard. En wat de justitie vast heeft, laat ze niet los, want heden werd in hooger beroep bevestiging van hel vonnis gerequireerd. RUSTIEKE IMMORALITEIT. Met gesloten deuren stond terecht Hille gonda V., huisvrouw van Piet B. te Wer- vershoof terzake zedemiscirijf art. 250 secun do strafr. n Zeer onsmakelijke geschiedenis. Ge vorderd werd 5 maanden gev. Mr. Belonje fungeerde als verdediger. ART 247. In de middagzitting werd voortgezet de zeoezaak tegen den vischventer Jan N. te Alkmaar, thans gedetineerd. Hier betrof het artikel 247 strafrecht. Eisch 1 jaar en 6 maan den. Mr. v. d. Loos pleitte vrijspraak subs clementie. Uw strooibiljet verdween verfonfaaid in de mand! Uw advertentie niet! Want die stond in de krant. nis geen genoegen en kwam in hooger beroep, heden ter tafel gebracht Jan Gr. was thans veel kalmer, doch bleef schuld ontkennen. Hij was verblind door ee r tegenligger, zooals ook zijn broer Arie, ale getuige décharge, bevestigde. Aangezien geen nieuwe gezichtspun ten naar voren werden gebracht, requi reerde de officier, ondanks den tegenlig» ge bevestiging van het gewezen vonnis. VAN DEN REGEN IN DEN DROP. Volgens het relaas van den jachtopzie ner had Piet Gr. Dirkzoon, ook al weer 'n Alkmaarsehe Egmonder, in de duinen gescharreld met een carbidlantaarn en was hij veroordeeld tot 30 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring. Dirk, die wel de aanwezigheid van de lantaarn erkende, doch loochende dat dit instrument had gebrand en boven dien nog zijn zieke vrouw in 't geding b-acht, kwam van dit vonnis in appel. Oorspronkelijk was Piet op de nomi natie gezet voor 6 dagen principaal, doch toen had de kantonrechter er 30 boete of 20 dagen hechtenis van gemaakt wat Piet heelemaal geen verbetering achtte, vandaar act hooger beroep. Maar zijn moeite en openhartige erkentenis brachten hem geen stap nader tot het doel: strafvermindering, aangezien be vestiging werd gerequireerd. HIJ KREEG EVENMIN TROOST. Eenzelfde verhaaltje vertelde ook Ja cob de Gr., betrapt in de duinen van Egmondbinen, door jachtopzdener Jan D>'emeer Sr. De lantaarn was nog warm nota b«ne Hier werd de straf ook bepaald op 25 boete of 25 dagen hech tenis plus verbeurdverklaring. Het re sultaat was bijna al bekend. Bevestiging. OP EIGEN ERF NOG GEEN BAAS. Zekeren heer Corn. v. d. M., ditmaal n tuinder, had met klemmen in zijn tvin gewerkt, doch vie' alras in de han den van den rijksveldwachter v. d. Leeghte, die aangewezen is om de Ber ger konijnen voor onbevoegde beoefe naars der strooperesport te beschermen. De heer v. d. M. werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis, bene vens confiscatie .an de klemmen, doch koesterde de illusie, dat de groote recht bank hem misschien billijker zou behan- de en Appellant beweerde dat hij niet als strooper, maar om zijn eigendom te beschermen, de klemmen had gebruikt Gevorderd werd ook hier bevestiging var het vonnis. 'N BUITENKANSJE. De heer Jan Gr., van geboorte 'n Eg mond aan Zeeër en thans als werkloos machinist in Alkmaar vertoevende, had op 4 November j.1. met zijn broer Arie op de duo op 'n motor, waarop letter en nummer met krijt waren aangebracht een reisje naar den Helder gemaakt. Op den terugtocht in den namiddag kwam de motorrijder door woest rijden, op den Rijksweg onder Zijpereluis in aanrijding met een wielrijder, den landbouwer H Verver uit Schoorl, welke fietsei niet onbelangrijk werd gekwetst, ongeacht de schade die hem aan rijwiel en klee- ren werd toegebracht. Bij het onderzoek bleek dat Jan ook nog niet in het bezit was van een rijbewijs Voor het kanton gedaagd trad Jan Gr. nog tame- lij/ onhebbelijk op en wilde do schuld aan den landbouwer geven. Opgelegd werd alstoen 25 boete of 15 dagen hechtenis, doch Jan nam met dat von DRINKT MEER MELK. Een artikeltje van het crisis-zuivelbureaix waarin opgemerkt wordt om meer melk- )rood te eten trof mijn aandacht, gezien het sombere relaas over de kaasprijzen in Uw ;)lad van Vrijdag, zend ik U dit voor Uw geëerd blad. Maar waarom drinkt Nederland zijn melk niet op? Laten toch stad en land in deze tijden van nood elkaar de hand reiken. In den oorlog had de stad het land noodig, nu heeft het land de stad noodig. Vormt melkdrinkcomité's, bevorder het melkdrinken in alle opzichten, drink zelf melk! Elke plaats in Nederland op zijn eigen wijze; duizenden en nog eens duizenden liters vinden hun weg. Sticht melkdrink-kiosken, waar men heer lijk op ijs gekoelde melk kan krijgen, zooge naamde Trinkhalle's. waar rijk en arm door elkaar zich laaft aan dit nationale vocht, wetende er een goed werk mede te doen, of melkkarretjes op alle hoeken der straat; mei papieren bekers b.v. of geef de kinderen op school in 't speelkwartier melk, ook op H B S. en Gymnasium. Helpen moeten wij Het moet een nationale zaak worden. Wij moeten leeren melk drinken en melk- brood eten. Met vriendelijke dank voor de plaatsing, MELKVERBRUiKER. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Maart 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 126.600 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Maart 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 237 Vette kalveren, le k*- 52—58 cent, 2e kw. 40—50 cent en 3e kw_ 3338 cent per K.G. slachtgewicht; 127 Nuchtere kalveren 36; 231 Varkens» vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 47—48 cent, zware varkens 4647 cent e" vette varkens 45—46 cent per K.G slachtge wicht. Ter veemarkt waren heden 3 wagon geslachte runderen uit Denemarken aange voerd. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Mrt. '35- Aanvoer en prijzen waren heden als volg 1600 K.G Roode kool 9.30, doorschot 8.20-ƒ 8.40; 68000 K.O. Gele kool J'J -f 1.50; 44000 K.G. Deensche witte 70—80 cent; 6000 K.G. Uien: uien 2 3.40, drielingen 2—2.40; 1000 Bieten 0.60; 1700 K G. Peen 0.70-/ l< alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 26 Maart 7800 K G. Uien: uien 3.20-/ 4.10. lingen 1.80-/ 2.10, grove ƒ3.50-/ gele nep 1.30—2.40 2800 K G 0 f 0.80-ƒ 1.10; 3800 K.G. Kroten 40- cent; 37300 K.G. Roode kool 8—T 54000 K.G. Gele kool 1-/ 1-50: K.G. D. witte kool 0.70-/ 1.10, a" per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Mrt. '35^ K kool le s. 7.90-ƒ 11.70, 2e s. f 7.40; Gele kool le s. 1-/ 1 jngefl 1; D. witte kool 70-90 cent; DrlCIX- 2; Uien 3—3.50; Grove uien 3.60. 28800 Aanvoer: 23000 K.G. Roode 1ko°' K.G Gele kool: 48300 K.G. D. witte en 2525 K.G. Uien.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10