Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10cent HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. DE GESCHORSTE GEMEENTE ARCHITECT VAN HUIZEN. AUTOBUSDIENCTEN IN NOORD HOLLAND. GROOTSCHERMER WARMENHUIZEN SCHAGEN OUDE NiEDORP WIERINGEN HEEMSKERK OUDKARSPEL UITGEEST RUSTENBURG EEN STRAFZAAK LIT DUISTER AMSTERDAM. 2000 in bewaring gehad? Het Amsterdamsche Ho! zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak tegen Nellie K. Door de rechtbank is zij wegens verduistering van 2000 veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. In November 1931 had zekere J. v. d. S.. bijgenaamd „Bredasche Jan", of ook wel „Knoppie" een erfenis van ongeveer 7000, waarvan 4200 in contanten werd uitge keerd. Met z'n erfenis toog hij naar Amster dam om daar de bloemetjes eens buiten te zetten. Weldra vond hij gezelschap om hem daarbij te helpen en binnen veertien dagen was van de heele erfenis geen cent meer over. Met nog vijf „vrienden" en „vriendinnen", waaronder Nellie K., bezocht hij ongeveer 'alle café's en kroegen van de hoofdstad. Tenslotte kwam hij bij Nellie om de 2000 gulden terug te vragen, die hij haar in bewa ring had gegeven. Maar zijn nieuwe vriendin wist van geen 2000 meer. Wel gaf ze hem eenige sieraden terug, maar ze ontkende hardnekkig ooit geld in bewaring te hebben gekregen. Het Bredasche fuifnummer deed aangifte bij de politie. Getuige was op 5 Januari 1933 gedag vaard, maar was toen niet verschenen. De man was langen tijd onvindbaar, doch thans is hij ter zitting verschenen. Hij doet een omstandig verhaal over de wijze, waarop hij het geld is kwijt geraakt. Na een bezoek aan het Rembrandtplein is hij met het geld naar de woning van verdachte gegaan. „Ik werd er erg vriendelijk ontvangen en ik vertrouwde haar direct. We hebben nog een glaasje bier gedronken en toen heb ik haar 20 voor de huur gegeven en 2000 gaf ik haar in bewaring. PresidentVertrouwde u haar zoo maar op haar eerlijke gezicht? U kende haar toch immers heelemaal niet! Getuige probeert dat uit te leggen, zijn goed vertrouwen is vooral gebaseerd op het feit, dat hij zichzelf al allerminst vertrouw de. „Ziet u, ik had wat gefoven, ik was een beetje dronken President: U vindt het geld overal veiliger dan bij uzelf. Getuige: Juist, edelachtbare, zoo is het. Maar vertelt u nu eens getuige, waar is de rest van het geld gebleven? Dat hebben we met z'n allen opgemaakt, we zijn veertien dagen uitgeweest. Dan vroeg die me weer eens 50 en dan die weer. President: U hebt verklaard, dat u geld in bewaring had gegeven en wat gouden siera den. Getuige: Ja, die heb ik teruggekregen van Nellie. „Nellie" geeft een heel andere lezing van het geval. Geld had ze nooit in bewaring gekregen, wel hadden ze dagenlang gefuifd President: Later hebben de vrienden en vriendinnen van verdachte alle mogelijke moeite gedaan om u van de zitting weg te houden. Getuige: Ja, en dat is ze gelukt ook. Soms vertelden ze dat de zitting was uitgesteld, dan weer beloofden ze me een nieuw pak, als ik niet kwam. Geld had ik toen niet meer, al les was op President: Beloofden ze u óók niet een pak slaag, wanneer u wel ter zitting ver scheen Ja, meent getuige, dat zullen ze wel be doeld hebben met dat pak. President: Vroeger sprak u altijd over 2200, twee briefjes van 1000 en twee van 100? Getuige houdt thans vol, dat het twee bil jetten van 1000 waren. President: Weet u wel zeker, dat u geld in bewaring hebt gegeven aan verdachte; laat uw geheugen u niet in den steek? Getuige: Beslist edelachtbare, ik weet het zeker, ik heb Nellie 2000 in bewaring ge geven. Eerst had ik het geld op een bank, hier in Amsterdam, maar later heb ik dit er weer afgehaald. Tenslotte schorst de president het onder zoek om na te laten gaan, bij welke bank het geld gedeponeerd is geweest, want getuige kan zich dit niet meer herinneren. Ook zal een nader onderzoek worden ingesteld naar de grootte van de erfenis. Het onderzoek zal worden hervat op 9 April a.s. Het ambtenarengerecht te Amsterdam heeft het beroep van den geschorsten gemeente architect van Huizen M. tegen het raadsbe sluit waarbij hem de gevraagde toestemming tot het verrichten van werk voor particulie- reijwerd onthouden, afgewezen. net gerecht was van meening, dat dit be- roep niet tot zijn bevoegdheid behoort, omdat het hier niet om een recht, doch om een gunst gaat. De strafzaak tegen den geschorsten ge nieente-architect M., zal op 2 Mei voor het de?d'€r^am8Che £erecukhof worden behan- (De rechtbank had verdachte vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde verduiste- ''"g van gelden en valschneid in geschrifte, .episch luidde anderhalf jaar. De officier is W hooger beroep gegaan). Beslissingen van de Kroon De Kroon heeft thans beslist; 1. met vernietiging van het besluit van Ged. Staten van Noordholland van 16 Mei de door de N.V. „Naco" te Amsterdam ge vraagde vergunning tot het in werking bren gen van een autobusdienst van Haarlem naar Zaandam en terug alsnog te weigeren; 2. met vernietiging in zooverre van het besluit van Ged. Staten van Noordholland «ede te weigeren de door de „Stormvogels" IJmuiden en de „Zaanland" te Koog aan de Zaan, gevraagde vergunning to, het in werking brengen van een autobusdienst van Koog aan de Zaan naar Purmerend en terug; 3 met vernietiging in zooverre van het besluit van Ged. Staten aan cle N V. „Storm vogels" te IJmuiden alsnog vergunning te verleenen tot het uitbreiden van haar auto busdienst van Haarlem naar Spaarndam en terug met het traject Spaarndam—Buiten huizen. !P<coviHciaai. 'Mams Oeslaagd. Alhier zijn geslaagd voor het eindexamen vijf-jarigen cursus der vereeniging tot bevor dering van het vakonderwijs in West-Fries land ohze plaatsgenooten M. de Geus en Dirk Koster. (Verbeterde opgave). Zondagavond gaf onze muziekvereeni- ging „Chr. de Wet", onder leiding van den heer P. Stuffers een openbare uitvoering in het café van den heer H. van Truijen alhier. De opkomst was nogal bevredigend. Op ver dienstelijke wijze werden een zestal muziek nummers ten gehoore gebracht. De tooneel- vereeniging „Thalia" zorgde voor de noodi- ^e afwisseling. Op zeer vlotte wijze hebben le Thalialeden zich van hun taak gekweten en zij wisten menigmaal de lachspieren der toehoorders in beweging te brengen. De voorzitter van „Chr. de Wet", de heer J. Kreb, sprak een kort slotwoord, waarna de avond met een gezellig bal werd besloten, 't Was een goed geslaagde uitvoering. Bovengenoemde vereeniging hield Maan dagavond haar jaarvergadering in het Pa tronaatsgebouw. De voorzitter, de heer W Dekker, opende met den chr. groet en heette allen welkom. In het openingswoord memoreerde spr. de vermeerdering van het aantal leden dezer af- deeling, hetwelk met 16 leden is vermeerderd. Over het verenigingsleven kan men tevreden zijn. De contributiebetaling is thans naar te vredenheid geregeld. De voorzitter ging vervolgens de slechte uitkomsten van den tuinbouw na en spoorde tenslotte alle leden aan zooveel mogelijk de a.s. demonstratieve vergadering te Alkmaar te bezoeken. De voorzitter deed mededeeling, dat het be stuur de presentiegelden voor de jaarverga dering van de Centrale Veilingsvereeniging niet heeft kunnen verhoogen van 1 op 1 50. De kasmiddelen laten het niet toe. Vervolgens meldde de voorzitter, dat de pogingen van den Vierbond om te komen tot verhooging van de minimumprijzen van de stapelproducten is mislukt. Volgens het jaarverslag, uitgebracht door den heer C. Mosch, bedraagt het aantal leden op 31 Dec. j.1. 149. In 1934 zijn 4 leden en 9 bestuursvergaderingen gehouden. Verkiezing twee bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de heeren W Mole naar Jr. en C. Mosch. Met groote meerderheid van stemmen wer den deze herkozen. Verkiezing van acht afgevaardigden voor de a.s. vergadering C. V. V. Het bestuur is permanent afgevaardigd. Gekozen zijn de navolgende heeren: P. Nannes Czn., Jn. Tesselaar Gzn., L. Komen, Joh. de Groot, Jn. Dekker Hzn., Jac. Dekker Hzn., P Mosch Pzn. en A. Mekken. De penningmeester bracht verslag uit van zijn gehouden beheer. De rekening en beschei den zijn in orde bevonden. De heer B. v. Duin vroeg inlichtingen waarom de teeltbewijzen zoo laat binnenko men. De voorzitter ried de menschen indien ze wenschen te weten, wat ze mogen verbou wen persoonlijk inlichtingen te gaan inwin nen bij de L.C.O. te Alkmaar. De heer P. Tesselaar betreurde het, dat bij verandering van teeltvergunning door mid del van onderlinge ruil, vergunning moet verkregen worden van den verhuurder van het land of van den hypotheekhouder, en ver zicht of de organisatie daartegen iets kan doen. De voorzitter was echter van meening. dat zooiets zijn goede zijde kan hebben, doch raadde den heer Tesselaar deze kwestie op de a.s. demonstratieve vergadering te Alkmaar ter sprake te brengen. De heer Jn. Dekker Hzn. verzocht maatre gelen om te komen tot weder vrijstelling van ;ente van de Prov. credieten evenals de twee ■vorige jaren. Ook dit zal Zaterdag ter spra ke worden gebracht. De voorzitter bracht vervolgens de tram wederom ter sprake en bepleitte zoo veel als het mogelijk is de tram te verkiezen boven de bus, zulks met het oog op het algemeen be lang van Warmenhuizen. Met klem spoorde de voorzitter de leden aan de demonstratie ve vergadering op Zaterdag a.s. te Alkmaar bij te wonen. Hierna sluiting met den chr. groet. Aanbesteding. Aan den heer F. Schotten alhier is als laagsten inschrijver, voor de som van 480, gegund het vernieuwen van den Tjaarsdor- perbrug, voor rekening van de Banne en Polder Schagen. Stremming. Wegens herstelling van de Tjaarsdor- perbrug zal het verkeer LoeterdijkTjalle- walderweg vanaf heden tot en met 9 April gestremd zijn. Tooneeluitvoering. Zondagavond hield de tooneelvereeni- ging „Molière" een uitvoering De opkomst was zeer goed. Opgevoerd werd een tooneelspel in 4 be drijven van George Broadhurst, genaamd Gekocht en Betaald". Het spel was uitstekend. Door allen wer den de rollen uitnemend vertolkt. Het samen spel in de laatste akte was iets bijzonders. Het toonde wat goede dilettanten kunnen Na afloop volgde een zeer geanimeerd bal. De avond is prachtig geslaagd. Loterij. Het bestuur van het plaatselijk comité „Herwonnen Levenskracht" (T.B.C. bestrij ding) afdeeling Wieringen heeft vergunning aangevraagd tot het aanleggen en houden eener loterij, waarvan de trekking vermoede lijk zal plaats hebben op 1 Juli a.s. Er zul len 2000 loten worden uitgegeven h 0.10. Denk om het plaatje De rijkspolitie te Den Oever heeft in de laatste dagen een aantal personen verbali- seerd die geen plaatje aan hun rijwiel had den bevestigd. Ofschoon sommigen van de zen wel een plaatje bij zich hadden, bevond dit zich niet op de goede plaats, maar in broekzak of portemonnaie. De wet kent ech ter in dergelijke geen pardon en een proces verbaal blijft dan niet uit. Men zij dus ge waarschuwd! Al6 resultaat van de gehouden bespre king tusschen den burgemeester en een lid van het hoofdbestuur van den Neu tralen tuin dersbon d te Heemskerk eenerzijds en het Nat. Cris. comité an derzijds is van laatstgenoemd comité een gift van 500 ontvangen voor arm lastige Heemskerksche tuinbouwers ten behoeve van mestverstrekking. Besprekingen gemeenteraadsver kiezingen. In het lokaal van den heer Vis had een bijeenkomst plaats, in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Sympathiseerenden met de Groep De Boer hielden een bespreking over de te vol gen gedragslijn bij deze verkiezingen. Alge meen was men van oordeel, dat partijpoli tiek in den gemeenteraad niet bevordelijk was en is om de belangen der ingezetenen zon der onderscheid te dienen. Alle aanwezigen bleken trots de zeer zor gelijke tijdsomstandigheden en den toestand, bereid, propaganda te maken voor en in vloed uit te oefenen ten gunste van de lijst De Boer. De lijst werd bij referendum door de be langstellenden als volgt vastgesteld: 1 Jb. de Boer, 2 N. Kaan, 3 O. IJff, 4 P. Wijn, 5 C. Voogt, 6 A. Bakker, 7 L. Kalver- dijk, 8 G. Prijs en 9 J. van Hout Jr. Naar men ons mededeelt, toonden de aanwezigen een ernstigen wil en de daaraan verbonden hoop door n intensieve actie een zoo goed mogelijk resultaat te verkrijgen. Zilveren dienstkruis uitgereikt. In de op Maandag gehouden vergade ring van de afdeeling Noordholland van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond te Hoorn werd aan den agent van politie dezer gemeente, den heerG. J Bornebroek. het zil veren dienstkruis wegens 20-jarigen trouwen dienst bii de politie uitgereikt. Vergadering Plaatselijk Belang. In het café Kok had een vergadering plaats van Plaatselijk Belang. Daar op de convocatie Candidaatstelling leden gemeenteraad" stond, was de belang stelling zeer groot. Nadat de gewone werkzaamheden waren afgelocpen, volgde stemming voor de gros lijst. Als no. 1 werd de heer S de Jongh (aftredend) gekozen; 2 J. Broertjes (aftri) 3. D Aaij; 4. M. Langereis; 5. J. Hakhof; 6. J. Buis. Daar het al bijna 11 -uui was voor deze uitslag bekend was, was er voor de rond vraag niet veel tijd beschikbaar. De heer G Schuffel vroeg hoe het kwam, dat hij maar steeds gepasseerd werd voor leveranties aan de openbare school. De heer de Jongh iweth.) begreep dit ook niet, daar er een lijst was opgemaakt, welke aangaf wiens beurt het was. Hij zou het dan ook onderzoeken en ver trouwde dat dergelijke passeering var. een bepaaide categorie van middenstanders niet meer voorkwam. De heer I. Vet vroeg inlichtingen omtrent ae we'king van het crisis-comité, daar hij enkele bevoorrechting vermoedde. Daar het comité veel critiek heeft, blijken vele klach ten ongegrond, maar men zal deze zaak on derzoeken. De heer Velkers klaagde over den elec- trischen stroom in de buurt van de stoom zuivelfabriek de Prinses daar die /oo zwak was. Wanneer een van de bewoners een strijkijzer aanzette, ging bii de buren de lamp uit. Den heer Velkers werd ii, overweging gegeven, om een klacht bij het gemeente bestuur in te dienen. De heer W. de Wit wees op den buiten gewoon gevaarlijken hoek bij de nieuwe brug te Rustenburg, daat ongelukken, wan neer hier niet spoedig in wordt voorzien, on mogelijk kunnen uitblijven. (Zondag is een auto op dezen hoek bijna in het kanaal ge reden). De Bond van Bedrijfsautohouders had dan ook al een adres gericht aan het gemeente bestuur van Ursem om spoedige verbete ring. Wethouder de Jongh zegde onderzoek toe. Nog werd geklaagd over de verslagen van de gemeenteraaasvergadeiing, daar die zoo beknopt worden weergegeven, dat men geen goed overzicht heeft van hetgeen ver handeld wordt. De secretaris verklaarde steeds de courant in kennis te stellen, wanneer er vergadering was. (Berichten, dat raadsvergaderingen zul len worden gehouden, 'bereikten ons slechts zeer zelden, zoodat wij wel genoodzaakt zijn de verslagen van onzen correspondent te Ursem te plaatsen. Red.) De heer Wams vroeg om betere verlichting bij de kluft in de Scheemeer. Niets meer aan de orde zijnde, sioot de voorzitter deze zeer gezellige vergadering. £xmd= en Jmïh&ouw DE CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE. De prijs voor het taxe-gedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscontract, is voor de volgende week bepaald op 5 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwali teit. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte inelk is vastgesteld op 2i/£> cent per liter. GEEN VERBOUWVERBOD VOOR DE AARDAPPELRASSEN BRAVO, DE WET EN KAMPIOEN IN OOGSTJAAR 1935. De Tweede Kamer der Staten Generaal heeft de wet tot bestrijding van aardappel ziekten aangenomen. De minister heeft echter bij de behandeling van dit wetsontwerp verklaard, dat deze wet voor 1935 niet meer zal worden toegepast nu er zoo veel tijd verloopen is. Hieruit volgt dus, dat de aardappelsoorten Bravo, de Wet en Kampioen dit jaar nog verbouwd zullen mogen worden. DE LANGENDIJKER GROFNTENVEIL1NGEN. De weersgesteldheid in de afgeloopen week was voor een meer levenrlustigen handel aan onze veilingen nu juist niet de meest gewenschte. Het werd veel minder koud en als het echte lenteweer zijn intree doet aan gevoelen de houders van stapel producten zich niet op hun gemak. Ondanks deze mittder gunstige weersgesteldheid ble ven de prijzen van de roode kool nog zeer goed en de noteeringen van f 12,50— f 13.50 voor het mooiste goed van 2 a 3 pond deden weer herinneringen opkomen aan den goeden ouden tijd, die voor altijd voorbij scheen. De aanvoer van deze kool liep echter sterk achteruit: werden er de vorige week aan beide veilingen nog 100 spoorwagens ver handeld, deze week waren het er maar 40. De voorraden raken op. Prima roode kool van 2 kilo bracht 9.6010.60 op, terwijl de grootste kool f 8.50— f 9 opbracht. Deze bracht dus eigenlijk den hoogsten prijs op. Voor tweede kwaliteit werden ook goede prijzen besteed: ongeveer 1—2 lager dan de overeenkomstige sorteering van de eerste soort. Veel hing hier echter van de meer of mindere vraag af Op het laatst was de stemming flauwer. zoodaf iets lagere prijzen werden besteed Een belangrijk deel ging naar het buitenland. Was er de vorige week een kleine opleving te bespeuren in den handel van gele kool deze week moest van de verbeterde prijzen weer een groot deel worden prijs gegeven. Voor de sorteering van 1 tot 2 kilo werd nu 1.30 tot 2 betaald, de zwaardere bracht f 1 of iets meer op. Voor tweede kwaliteit werd 1—1 30 betaald; enkele aanvoeren waren onverkoopbaar. De aanvoer aan beide veilingen beliep on geveer 10 spoorwagens van 10000 K.G. Evenals van gele kool zijn de voorraden Deensche witte nog groot althans gerekend naar het gevorderde seizoen En de vraag naar Deensche witte kool, die eigenlijk op export is aangewezen, is al bijzonde- ge ring. Deze omstandigheid verklaart den slechten loop van zaken op onze markten voor witte kool. De hoogste prijs, die deze week voor de beste kwaliteit en voor de meest gewilde sorteering werd betaa'd, was f 0.60 Veel van de eerste soort bracht echter niet meer op dan 70 cent tot 1.20. Voor tweede kwa liteit lagen de prijzen tusschen 70 en 90 cent, terwijl een gedeelte doordraaide en bij de veeboeren terecht kwam. in totaal werden 75 spoorwagens geveild. Groote voorraden uien zijn er niet meer; de aanvoeren worden derhalvè kleiner. Deze omstandigheid stimuleerde den prijs, ook in verband met een goede vraag. Zoo werd voor grove uien 3.804.50 betaald mid- delgroote brachten 3.4O—f 4 op, drielin gen 2—2.70 en nep 2.10. Geringer werd ook de aanvoer van peen. Dat de vraag naar dit product al zeer gering is, blijkt wel uit den zeer lagen prijs, die betaald werd. Voor mooie groote peen werd f 11.20 besteed, kleine brachten 60 tot 70 cent op. Slecht liep het ook met de bieten. De mooie, kleine sorteering bracht niet meer op dan 00 cent tot 1.10. grovere 40—60 ct. De aanvoer was bovendien gering. Aan de veiling te Nooroscharwoude wer den nog veldgele aangevoerd. De prijs ervan was f 3.60. STEUN VOOR POOTAARD APPELEN, De uitkeering voor den 1933. oogst De regeling van prijzen voor pootaard- appelen van den oogst 1933 is door de Ned. Aardappelcentrale een heffing van 0.25 per 100 K.G. toegepast, met de oe- doeling daarmede de onverkochte voor raden te steunen. Door de toezegging van dezen steun kon de prijsregeling gehandhaafd wor den, ondanks de omstandigheid, dat be langrijke hoeveelheden onverkocht zijn gebleven. Op de vraag van het Tweede-Kamerlid den heer Groen, waarom de uitkeering nog niet is geschied deelt de Minister van Econ. Zaken thans mee, dat de uit keering van den door de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale uit te betalen steun vertraging heeft ondervonden, doordat rerening moest worden gehouden met de omstandigheid, dat door de Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale over een gedeelte der geïnventariseerde on verkocht gebleven goedgekeurde poot- aardappelen reeds steun is uitbetaald. De voorbereidingen voor de uitkee ring van den steun zijn thans in zoover re gevorderd, dat binnen korten tijd de uitbetaling kan worder. tegemoet gezien. De minister acht het niet gewenscht thans vooruit ,e loopen op de eerstdaags gereedkomende steunbeschikking met sieunreglement, waarbij de steun zal worden vastgesteld; evenwel zal bij de vaststelling van het bedrag der uitkee- rlr.g rekening worden gehouden met de minimum prijzen, die voor de bepaalde rassen en groepen van rassen waren vastgesteld voor den verkoop als con sumptieaardappelen en voor den ver koop als goedgekeurde pootaardappelen. Aangezien in het algemeen het juiste bedrag der uitkeering kon worden vast gesteld, zal geen voorloopige uitkeering behoeven te worden gedaan. Jiidschciften „Op den Uitkijktijdschrift voor het chr. gezin. Het jongste nummer van dit tijdschrift is'bijzonder rijk geïllustreerd, en dat wil heel wat zeggen van dit blad, hetwelk steeds ver lucht wordt door tal van fraaie foto's. Dr. A. van Deursen vertelt een en ander van Abes- synië en zijn bewoners (het land dat in den laatsten tijd in verband met zijn moeilijk heden met Italië nogal eens genoemd is) R. Vedder wijdt eenige beschouwingen aan droomen, hun ontstaa: en befeekenis. Mr. Schut geeft een inleidend artikel over den advocaat-in-de-caricatuur. Drs. Kok be spreekt het Sahaïisme, een religieuse bewe ging, die de aan alle godsdiensten ten grond- slag liggende Waarheid predikt. In „Strijd "tegen de machine" maakt C. Valken burg duidel'jk dat reeds sedert eenige eeuwen de machine gevreesd is als een ernstige con- curient van de werkers. Drs. Jan Koksma schrijft nogeens over het Oersa-Linda-boek en noemde zijn artikel „Echt of onecht?" Dr. J. van Zuylen geeft weer een opstel over zijn verblijf op Groenland. Dr. J. J. Rai- mond Jr. wijdt een artikel aan Nova Hercu- lis 1934, een nieuwe ster. Dr. J. Veldkamp herdenkt de nagedachtenis van wijlen A. W. F. Idenburg, die o.m. gouverneur-generaal van Ned. Oost-Indië is geweest. Ir. P J. de Boer gedenkt Johann Seb. Bach als scheppend musicus In zijn overzicht „Si vis bellum" heeft ds. Boerkoel het dezen keer over Japan en Italië als landen die op oor log aansturen en over de pogingen die wor den gedaan om den vrede te bewaren. Over gilden en bedrijfsordening, waarover tegenwoordig zooveel gesproken wordt, schrijft A. van den Bosch. Alles te zanten mag gezegd worden, dat dit nummer van „Op den Uitkijk" zeer actueel is, 187. Een der inlanders was echter niets tevreden over het bezoek van het zeemonster. Als dat dier losbreekt gaan we er allemaal aan, dacht hij, Hij ging gauw naar huis en kwam terug met een groolen bom, waarmede hij behoedzaam naar het monster toesloop. 188. Toen de Inlander den bom wierp, opende het monster net zijn vervaarlijken muil en slikte het voorwerp in een hap naar binnen. Je kon den bom gemakkelijk in zijn lijf zien zit ten, maar ontploffen deed het ding niet, daar de lont allang was uitgegaan.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7