Dobbelmanit lekker... man! ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 27 MAART 1935 HET HUIS DER MYSTERIES. Uitvoering van Ulvadero. EEN NIEUW VLIEGTUIG. De nieuwe Lockheed-Wasp van „Detroit News". K V. K. V. WINT HAAR LAATSTE 'COMPETITIEWEDSTRIJD VAN „SPORT". Een bezoek aan „Flora". Glimlach,'2 Jooneel Onze nog jonge tooneelvereeniging Ulvadero heeft het aaangedurfd, boven genoemd detective-stuk in studie te nemen en er gisteravond een opvoering van gegeven. Het Gulden Vlies was uit stekend bezet, wat voor de spelers altijd prettig is. Bovendien was de jury van don prov. bond van dillet. tooneelver- eenigingen in Noordholland aanwezig, om stuk en spelers te beoordeelen en dat alles zorgde er natuurlijk voor, dat Uivadero haar uiterste best deed, om van dit stuk een zoo goed mogelijke ver tolking te geven. Het stuk zelf een goede bewerking van den detective-roman Het Greene- Mysterie van S. S. van Dini stelt hooge eischen aan de spelers en aan de tooneelen. Er moet een sfeer van ge heimzinnigheid geschapen worden, er moet door de spelers zoo gespeeld wor den, dat niet een kleinigheid het geheim verraadt en bovendien moet er een zeer snel tempo zijn. En nu gelooven wij, dat dit tempo werkelijk te hooge eischen stelde. Want hoe prettig Piet Kroon ook speelde als Vance, de amateur-detective, en hoe Langhorst zijn air ook volhie.d als Markham, de officier van justitie, de diverse kruisverhooren leken ons te langzaam. Wij hadden liever een soort vuurwerk gehad, in plaats van een nuchter en kalm overleggen en naden ken. Wellicht komt dat echter, omdat wij ons bij het lezen van den roman een beeld vormden van de hoofdfiguren. Men heeft dan een eigen idee en ziet plotseling op een tooneel andere figu ren. Daar moet men dan eerst mee ver trouwd raken, om daarna meestal tot de conclusie te komen, dat cok de opvat ting der tooneelmenschen „toch wel goed is". Daar staat tegenover dat an dere figuren direct bii ons vertrouwd waren: een Sybeila Greene, een der dochters der familie, bijvoorbeeld was ongeveer dezelfde figuur als wij er ons van gedacht hadden; een Ada Greene en een Barton, het tweede meis je eveneens. Waarom wij hierboven iets dieper in gingen op deze figuren? Wel enkel en alleen, om eens te vertellen, hoe lastig een dergelijk stuk is te beoordeelen. als men vooraf de roman gelezen heeft. En ongetwijfeld zullen de juryleden tot een zelfde conclusie gekomen zijn als wij, wanneer ook zij kennis namen van den roman. Intusschen kunnen wij ons met de uitvoering vrijwel volkomen vereeni gen. Er was en er bleef sfeer, en deze b>> eikten ongetwijfeld in de twee laat ste bedrijven wel het hoogtepunt. En het geheim bleef bewaard tot ongeveer 3 4 minuten voor het einde. Want er zuilen er wel heel weinigen geweest zijn, die het geheim reeds in de pauze wisten. Toen was het publiek zoo ver, dat minstens 3 a 4 personen eenige moorden op hun geweten konden heb ber! En aan den werkel ijken moorde naar dacht men niet! Dat is de allereerste vereischte van zoo'n stuk. Men mag niet direct kunnen raden, wie de dader is, men moet gis sen, moet kunnen combineeren, zijn eigen conclusies kunnen trekken en dan bij zich zelf zeggen: A heeft het ge daan, omdatEn om even later te zeggen: B kan het gedaan hebben, om dat Aan dezen eisch beantwoordt het stuk Want om er tenminste iets van te "vertellen in het huis der familie G:eene zijn 'n moord en 'n moordaan* saS gepleegd en bij het eerste onder zoek kunnen zeker 6 personen de dader zi'n! Enkele dagen daarna wordt een ■van die 6 uitgeschakeld, omdat die zelf "vermoord wordt. En de verdenking rust dan zeer zeker op een der familie-leden, die „men" zoo wel wil laten arresteeren. Maar ook die wordt vermoord en het groepje „vermoedelijke daders" is dus weer met een verminderd. Dan komt door een verklaring van een va.1 het ge- p' W|i invalide vrouw de oude mevr greene in een ongunstig daglicht, «n ziet als liet ware in haar de moor- .^aar «ven later is ze zelf een '^'"igingsdood gestorven. En dan enkt men er zjjn toch Europeesche •ordenaarsteekeningen gevonden? o- de conclusie, dat de Duitsche keu- nmeidof de in Duitschland gestu- «erd hebbende dokter von Blon... of f eenige werkelijke Greene, Sybeila, schrijft Per^'sct spreekt en n men *s €r naast! Noch de een, p d« ander is de dader. Het is Vance, de handige detective, 6 geheim ontdekt en die kans ziet mc)oi"denaar(es) te arre6teeren. Wie is, doet er niet toe. Laat dat voor dj ze lezers ook thans nog een geheim bh,ven! Begrijpt men nu, hoe moeilijk het voor de spelers is, om in hun rol te blij ven? En hoe moeilijk het vooral is, om de geheimzinnige sfeer te verraden? Bat die sfeer bewaard bleef, bewijet °- dat Ulvadero er in geslaagd is, een gta-de uitvoering te geven van dit stuk. Bat beteekent, dat de lange, heel lange dialogen goed gelanceerd werden. En lange dialogen zijn in den rege' niet het fort van dilletanten. De spelers! Reeds hebben wij Piet Kroon (Vance, de detective) en Maarten Langhorst (Markham, de officier van justitie) genoemd. Zij hadden het moei lijk, maar sloegen zich dapper door die Moeilijkheden heen, al hadden beiden iets meer kleur aan hun rollen kunnen geven, door het tempo te laten variee- ren. (Het laatste bedrijf was echter we' bijzonder goed!). Gert v. d. Post (Heath, de brigadier) vertolkte zijn rol op eea prettige manier, evenals Siem Sougé (Rex Greene), Jo Mulder (Sybeila Gree ne ons compliment!), Jaap van Ha- neghem (Che6ter Greene) en Thea Kroon (Ada Greene). En dan hadden wij mevr. Sougé (mevr. Greene) wel iets bitser, iets vinniger, katachtiger willen zien, al was ze zeer zeker voldoende. Snel (dr. von Blon) en Bertus Zinger (Sproot, de butler) gaven elk voor zich een aannemelijke vertolking van hun r.'iJen, Ali B'.aauw en Nel Bakker als de twee dienstmeisjes eveneens en mevr. v. d. Bogaerde (Gertrude Mannheim, de keukenmeid) past zich volkomen bij de anderen aan. Haar spel was goed, haar grime echterte jeugdig. Overigens was die grime uitstekend verzorgd door André Steenman en het zelfde kunnen wij zeggen van het décor (fa. Beyne, A'dam), de aankleeding (N. Masée) en de lampen (Ko Bottemanne). Zoodat de uitvoering in groote trek ken zeer geslaagd mag heeten. Rest ons nog te vermelden, dat regis seur v. d. Boogaerde het geheel in han den had en er voor gezorgd had. dat le eenheid bewaard bleef. Wat lang niet ge makkelijk is met zoo veel rollen! 't Is hem echter wel toevertrouwd. Melchert Schuurman zorgde voor entr'acte muziek en na afloop voor vlot te balmuziek. W. £uchttxaact DE OEHOE NAAR INDIE. Donderdagmorgen, 28 Maart a.s. vertrekt het K.L.M.-vliegtuig de „Oehoe" van Am sterdam naar Batavia. De bemannig van dit toestel zal bestaan uit de heeren: C. Blaak, eerste bestuurder; H. Silberstein, tweede be stuurder; J. P. Molenaar, werktuigkundige en P. Pronk, radiotelegrafist. De oost voor de Oehoe moet uiterlijk heden. Woensdag avond, te Amsterdam zijn. Het Lockhead vliegtuig van het Ameri- kaansche dagblad „Detroit News" is het best uitgeruste toestel voor het verzamelen van nieuwsberichten en persfoto's. Het vliegtuig heeft drie ingebouwde camera's, die snap shots onder eiken hoek kunnen maken, het be zit een radio-omroepstation om speciaal nieuws om te roepen in de lucht alsmede een kleine werkkamer, waar berichten kunnen worden uitgewerkt. Bovendien is het toestel uitgerust met de laatste navigatiemiddelen voor het vliegen onder alle weersomstandig heden. De „Earley Bird", zooals het vliegtuig is gedoopt, kan met haar 550 P.K. Waspmotor en Hamilton-verstelbare schroef, 'n snelheid van 320 K.M. bereiken op 300 M. hoogte, zoo dat de correspondenten in korten tijd ter plaatse kunnen zijn. Voor het geval een snel transport van een speciale editie noodig is, kan het toestel 500 K.G. aan lading vervoe ren. Een van de meest ingenieuse bijzonderheden van deze vliegende redactiekamer is de elec- trisch werkende camera, opgesteld in den vleugel 2H M. bezijden de romp. De piloot richt de camera met het vliegtuig zelf, waar door automatisch de camera wordt ingesteld. Een knop op het stuurwiel stelt hem in staat een opneming te doen, hetgeen elke 2 secon den kan worden herhaald. Het vliegtuig heeft intrekbare landingswie- len, die door drijvers kunnen worden vervan gen voor gebruik als watervliegtuig. Behalve de vleugelcamera is er een camera in de vloer van de cabine opgesteld, die ook door den piloot zelf kan worden gebruikt in den stuurstoel. De derde camera is achterin de cabine opgesteld. In de cabine is plaats voor 3 passagiers. Daar het vliegtuig is uitgerust met een automatischen piloot van Sperry, kan de be stuurder zijn tijd besteden aan het samenstel len van berichten, fotografeeren of broadcas- ting, in plaats van aanhoudend het stuur wiel te hanteeren Een groot aantal signalen zijn voor de controle van de goede werking van alle onderdeden aanwezig, bijv. als de benzine opraakt in een tank, waarschuwt een rood licht om een nieuwe tank aan te sluiten. Een rood flikkerlicht vertelt hem dat het lan dingsgestel is opgedraaid, groene flikkerlich ten, dat de wielen in landingspositie zijn. Mocht niettemin de piloot met opgetrokken wielen willen landen, dan blaast een sirene in zijn oor. Het vliegtuig is hoofdzakelijk van hout ge construeerd. ten einde de trilling van de ca mera tot een minimum terug te brengen en het resoneeren bij den radio-omroep te voor komen. £and~ en Juinêoiuo NED. TUINDERSBOND. Alg. vergadering te Amsterdam. De Nederlandsche Tuindtrsbond hield Dinsdag zijn algemeene jaarvergadering in gebouw Bellevue te Amsterdam. Een groot aantal afgevaardigden was aanwezig. De voorzitter, de heer J. W. van Kampen, ving zijn openingsrede aan met te wijzen op 't feit, dat men in deze eerste algemeene ver gadering al in het brandpunt van het maat schappelijk leven wordt geplaatst. i935 zal een zwart jaar werden voor de tuindeis De bond heeft zich verder uitgebreid dan de beide provincies Zuid- en Noordholland Ook in Friesland, Groningen, Drente Utrecht en Gelderland heeft men thans afdeelingen, terwijl in Noordbrabant spoedig een afdee ling zal kunnen worden opgericht. Om iets te bereiken, moet men zich organiseeren Tegenover het Centraal Bureau voor de vei lingen staan wij sympathiek. De belangen der tuinders moeten in de verschillende com missies dooi tuinders worden behartigd. De bodem wordt door minister Steenberghe het fundament van Nederland genoemd doch de voorzittei vroeg zich af waarom men het volk in de waagschaal wil stellen, nu de fun damenten scheuren., De Nederlandsche tuin bouw is aan het wegzinken. Wij hebben afge daan als fundament. De heele linie van produ centen kan niet meer meekomen. Wij gaan met 100 K M. vaart naar den afgrond. De aanpassing komt daarvoor veel te laat. Een ineenstorting is niet te voorkomen, tenzij spoedig drastische maatregelen worden ge nomen. Is de eisch van 100 pet. productieprijs nu zoo onredelijk? vroeg spr. zich af. Spr. berekende het verlies van den tuinbouw op 10 millioen per jaar en zou wel van den minister willen weten, hoe hiermee het fun dament van Nederland in stand moet worden gehouden. De Ned. tuinbouw mag niet voort gaan met parasiteeren op andeien. De export- mogelijkheid wordt ook elk iaar minder. Er is thans daadwerkelijk arbeid noodig en geen tijd om commissies te benoemen. Spr. ver wachtte thans van den minister, die de tuin bouw een warm harf toedraagt, een juiste daad. Voor de spoorwegen is het geld wel te vinden. Opgewekt werd, alle krachten voor den bond in te spannen. Wij willen tuinbouwend Nederland niet ten ouder zien gaan. Deze rede die zeer uitvoerig alle vraag punten belichtte, werd luide door de afge vaardigden toegejuicht. Aan het jaarverslag van den secretaris ont kenen wij, dat de bend thans 75 afdeelingen telt. Balans-, verlies- en winstrekening werden na eenige opmerkingen goedgekeurd en vast gesteld Bij de begrooting voor het jaar 1935 werd voorgesteld, geen obligaties meer uit te geven, terwijl het salaris van den penning meester volgens de afd. And ijk moest worden gebracht op 250. Dit laatste zal echter aan het bestuur worden overgelaten in verband met den fi- nancieelen toestand. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren Hoogland, Vennik en Van Kampen als hoofdbestuurslid herkozen ver- klaara. Ten aanzien van een propagandafonds werden uitvoerige besprekingen gevoerd, met het resultaat, dat om de drie maanden een opwekking in de krant zal worden ge plaatst om steun voor dit fonds. De heer Gayaard achtte het beter, contributieverhoo- ging toe te passen. De afdeeling Koedijk drong aan op aan vullende steun voor misgewas en bepleitte de noodzakelijkheid van premievrij staats pensioen. Van de zijde der Friesche afdeelingen werd gewezen op de achterstelling van Friesland bij de steunverleening in dezen vorm. dat er geen rekening mee wordt ge houden, dat .de producten daar een paar weken later klaar zijn. Voor aanvullende steun zal worden voort- gewerkt, doch staatspensioen, aldus de voor zitter, hoort met in den bond thuis Dat is ander terrein. De heer Hart vond het echter een groot belang voor de eigen werkers, zooals de tuinders. Over het hypotheekvraagstuk verschilden de meeningen nogal, omtrent het Kon. besluit betreffende executieverbod. Een en ander zal worden onderzocht door het H. B. In antwoord op een voorstet van Westerlee antwoordde de voorzitter, dat men vooi de volle lOOpct. ageert. Als dit niet wordt ge geven is de Bond voor rechtmatige verdee ling van de steungelden. Voor verbetering der handelsmogelijkheden met Rusland zal worden geageerd. Voor de volle minimumprijs voor de door gedraaide producten, die voor menschelijk soedsel bestemd zijn zal actie worden ge voerd. De gevoerde actie te Koedijk en Oudkarspel werd ten sterkste aanbevolen. Dit geldt, zeide de heer A Hoogland, voor het geheele land De heer A. Schermer constateerde, dat de cijfers van Koedijk feitelijk niets hebben be reikt. De weg van demonstratie moet worden gevolgd Men was algemeen voor een an dere dan papieren actie als tot nu toe ge voerd. Tegen de roebelasting zal worden ge ageerd. Men zal aandringen om dit voor rekening te nemx van het Landbouwcrisis fonds. Voor de bloembollen zal dit jaar een ga rantieprijs gelden, deelde de heer Varekamp mee. 4 Bij de vaststelling van uitkeeringen vol gens de tuinbouwsteunwet zal worden ge ijverd voor het stellen van koriere termijnen Een motie werd gesteld over de besprekin gen van het Landbouwcrisisfonds. De hee: Schermer wilde protesteeren tegen de werkwijze van de L C. O te Alkmaar waarvan die presentiegelaen slecht worden betaald en 40 net. der tuinders zonder teelt vergunning zit. De Bond zal aandringen bij de centrale Boerenleenbank op renteverlaging. De heer Boer stelde voor, aan de motie toe te voegen een protest tegen de omzetbe lasting op fruit; dit zijn producten die de kostprijs niet op kunnen brengen. t'M* Korfbal. Zondag ging voor de laatste maal het eerste twaalftal van K.V.K.V. naar Amster_ dam en heeft er, ondanks het spelen met vij. heeren, kans gezien „Sportmet 4—2 te over winnen in een der beste gespeelde wedstrij den van het seizoen. Al direct na den aanvang werd een snel ruim spel gedemonstreerd en reeds na 5 mi nuten was de stand 10 voor de Alkmaar- ders die ook daarna bleven domineeren. Doch inplaats van 2-0 werd het 1—1 door een fout in de Alkm. verdediging Na wisseling gelukte het K.V.K.V. echter spoedig weer de leiding te nemen, dank zij een mooi schot van den uitstekend spelenden heer W. v. Wieringen, die ondanks handicap van 'n heer minder in zijn vak, den geheelen wedstrijd het snelle tempo wist vol te hou den. Voor de rust zou het echter toch nog weer gelijk worden, nogmaals door noncha lant verdedigen. Even na de nieuwe vakwis seling was de eerste speelhelft verstreken. Direct na de rust een sterk aanvallend K.V.K.V. en tenslotte wordt dan ook een wel verdiend derde punt gescoord, hoewel het doelpunt zelf van matig gehalte was. Kort tegen het einde komt dan nog een vierde. Het nu volgende aanval-viertal heeft bijna niets anders gedaan dan de vijandelijke korf be schieten, maar alles mislukte, zoodat de stand 4—2 bleef. Sport was een sympathieke ploeg, maar over alle linies de zwakkere. K.V.K.V. was ditmaal geweldig op dreef en heeft haar laatsten wedstrijd zeer verdiend gewonnen. Waarschijnlij zal zij wanneer ook de andere clubs uit deze afdeeling uit gespeeld zullen zijn, de derde plaats op de ranglijst innemen. En al hadden wij in den aanvang nog betere verwachtingen, het eind resultaat is zeer bevredigend. K.V.K.V. III verloor met 1—0 van G.S.V. I, na een matigen wedstrijd op een zeer slecht terrein. Ook nu weer was men in 't veld stel lig niet zwakker, maar een goede schutter ontbrak aan beide zijden, waardoor tenslotte mede door een sterke wind slechts een maal gedoelpunt kon worden en wel door de G.S.V.-ers. Ook hier speelden de Alkmaar- ders met elf inplaats van twaalf spelers. De heer S. Boon, vroeger hoofd der school te Schoorl, thans te Haarlem, schrijft ons: Zondagmiddag. Een heerlijk stralend zon netje, dat me als het ware aanmoedigde, het bezoek, dat ik den vorigen dag aan de bloe mententoonstelling „Flora" te Heemstede had willen brengen, nu tot uitvoering te brengen. Een uur later was ik op het terrein, waar het krioelde van bezoekers. Hoe anders zag het Groenendaalsche Bosch er nu uit dan gewoonlijk. Millioenen bloemen en nog eens millioe- nen zijn er aangeplant. Hier in groote vak ken, daar verspreid. Het zijn crocussen, tul pen, hyacinthen, narcissen, etc. Reeds ver toonen zich, ongerekend de crocussen dan, enkele bloemen, die thans al heenwijzen naar de pracht, welke over een paar weken het ter rein zal sieren. Weekendhuisjes zijn hier verrezen. Er zijn rotstuintjes en dito muurtjes. Zuilen verheffen zich boven den, niet over al effen, bodem. Zoodra de zon verdwijnt, zullen ze het terrein verlichten. Dan zijn er nog eenige restaurants, een „warenhuis" voor expositie van „nieuwig heden" en, last not least, het Bloemenpaleis Weldra was ik hier aangeland, en betrad den rechtervleugel. Wat een bloemenpracht: bloeiende hya cinthen, tulpen, crocussen, etc. Alles met elkaar een voorjaarstuin, met op den achter grond een pergola, behangen met bloeiende kers, brem, glesina (lilakleurig), enz. Terwijl ik me naar het middengedeelte begaf, klonk er meteen gezang: het „Braut- chor" uit de „Lohengrin". Heel beschaafd. Eenige Duitsche meisjes stapten door de per gola. Neen, dat centrum! Wat een kleuren pracht! De stoutste verbeelding te boven gaande. Alleen de collectie „amaryllus", met er voor een groote groep lelietjes-der-dalen, is een gang naar de tentoonstelling waard. En alles op de meest artistieke wijze gear rangeerd. In den linkervleugel waren 12000 hya cinthen ondergebracht. Schitterend! Weer buitengekomen werd mijn aandacht getrokken door de fontein in den vijver veór het bloemenpaleis: een groote, glazen bloent, zich verheffend uit het water. Het kristallij nen vocht sprong minstens 10 M. op. Nu ging ik wat zwerven over het terrein Daar werd mijn aandacht getrokken door een aantal, op een gazon verspreid staande, heesters van min of meer bijzonderen vorrn. 'k Zag een ring, een hengselmand, eenige pauwen, een haan en stellig zes kippen Een paar vrouwtjes keken zich de oogen uit het hoofd. „Wat i s de natuur toch mooi", hoorde ik de een tot de ander zeggen. Verder maar weer. Een merel floot er lus tig op las, andere antwoordden En in het zuidwesten glansde de planeet Venus, of ze behagen schepte in het aanschouwen van Groenendaal. Na nog een paar landhuisjes met sierlijke rotstuintjes er bij vluchtig bekeken te hebben, landde ik weldra aan in het theehuis bij de Belvedère. Intusschen was de zon ondergegaan en werden de lichten ontstoken. Haastig keerde ik terug, om nu het terrein, inzonderheid het Bloemenpaleis en de fon tein, die ook verlicht werd, en wel zeer fan tastisch, nog even te aanschouwen. Tafereelen van ongemeene schoonheid! Tot slot schonk ik nog eenige aandacht aan een der vijf-en-zeventig lichtzuilen: een aardglobe van pl.m. 5 M. middellijn, rusten de op een slanken toren, welke met zijn voet staat te midden van een hoeveelheid riet. Dit riet heeft dienst gedaan als winterbedekking der bollen. Ten zeerste voldaan ging ik heen. Bij de controle informeerde ik nog even naar het aantal bezoekers, op dezen dag IBIS SHAG VOOR DE I ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Het antwoord luidde: „circa twintigdui zend". 'k Maak de lezers van dit blad er op at tent, dat thans de stoffeering van het Bloe menpaleis geheel wordt veranderd. 29 Maart wordt het weer voor het publiek geopend en zal dan weer open blijven tot 7 April a.s. Stad m Omq&owq. INGEKOMEN PERSONEN. M. Helsdingen, G.Kleerling-verpleegster, Waerdendelstraat 7, van Amsterdam. J. van Erkelens, N.H., fabrieksarbeider. Over- diestraat 53, van Broek op Langendijk. N. T Rood, R.K., reiziger en echtgenoote en dochter, Noorderkade 36, van Oudorp. G. Jansen, geen, los arbeider, Kennemersingel 17, van Bergen (N.-H.) B Kleijmeer, geen, verpleegster, Geest 3. uan Appingedam. E. Visser, O.C., dienstbode, Boterstraat 16, van Egmond aan Zee. G. Vermaseren, R.K ambtenaar N S., en echtgenoote, Rem., Blaeustraat 31, van Heerhugowaard. T. Verbeek. Rem., Blaeustraat 31, van Heerhu- gowaard. G. Groenewold, Ch. Ger., leer ling-verpleegster, Appelsteeg 3, van Amster dam. W. Koenders, N.H., huishoudster, Corfstraat 48, van Zwolle. G. J. van Wezel, N H., telefoniste Stationsweg 35 van Hengelo. P. Boerman, geen. glazenwas- scher, en echtgenoote, N.H., en zoon, geen, Tuinstraat 47, van Oudorp. H. Horbeek, N.H., onderwijzer, en zoon, Corfstraat 48, van Zwolle. B. W F. van der Maarel, R.K., kruideniersbediende. Verdronkenoord 12, van Hoorn. S G Offers, geen, zonder beroep, Maclaine Pontstraat 1, van Amster dam. A. Veen, geen landarbeider, West- dijk 10, van Bergen (N.-H.) P. Spigt, R.K., religieuse, van Everdingenstraat 18, van Soest. J. C. A. Scneuerman, R.K., zonder beroep, St. Annastraat 36a, van Rotterdam W. van Zon geen. dienstbode, Dijkgraaf- straat 7, van Oudorp. F Brecht, E.L., kapper, Spoorstraat 66. van Winterswijk. H. Vooistra, N H., zuivelarbeider, Runstraat I, van Oterleek. VERTROKKEN PERSONEN. B. de Weert, D.G., dienstbode, van Span jaardstraat 18 naar Zaandam. K. J. D. Botterman, N.H.. boekhouder-correspondent, en echtgenoote. geen, van Bleekerskade 83b en Kooituin 21 naar Amsterdam. G. Meij- roos, N.H., winkelier, van Laat 123 naar Amsterdam. E. Brimges, R.K., dienst bode. van Langeshaat 15 naar Den Helder. G. Vries, geen, zonder beroep, van N. G. Piersonstraar 19 naar Amsterdam. G. Piersma, N.H., dienstbode, van Corfstraat 23 naar Oudorp. M. Vleesch du Bois, N.H., zonder beroep, van Heiligland 31a naar Hoorn. H. Bruijntjes. EL., expeditie knecht, van Laat 8a naar Amsterdam. S. Kuiiboer. R.K dienstbode, van Macl Pont straat 2 naar Schoorl. S. Colauto, R.K., zonder beroep, van Groot Nieuwland 47 naar Amsterdam. G. Prijs, N.H ass. i. d. huishouding van Cost rstraat 25 naar Groningen. M. Prins, N.H., winkeljuf frouw, van Heul 3 naai Schagen. G. C. de Bakker, geen, hulp in de huishouding, van Kaaisemakersgrachi 1 naar Heiloo. N. Bruin, N.H. kantoorbediende, en echtge noote en kinderen, van Kaarsemakersgracht 1 naar Heiloo. C. F. Krusemeijer, R.K., zonder oeroep, van Kennemerpark 29 naar Bloemendaal. P. Meijne, R.K., boeren arbeider, van Oudegracht 142 naar Heiloo. J. Brouwer, R.K., huisknecht, van Lange- straat 70 naar B'eda. L. J. W. J Borking, R.K., kleermaker, en echtgenoote en kinderen, van Zuiderhoutlaan 11 naar Putten G. Schuurman, RH., zonder beroep van Zocherstraat 3 naar Zeist. E. Koolmees, R.K., zonder beroep, van Geestersingel 5 naar Amsterdam. J M. C. Swart. R.K., Inbreker, bij den Inhoud van de brandkast: „Gommie Een uur hard werken, alleenig om een pot narclssebolle te vinde die ze hier hebbe gezet om op te komme I" (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9