Agenda AeücfUm tyawunciaal Tlieuws Jiucg eelijke Stand. Stad en OMQevwQ WeeeêeadU DE GRIEKSCHE OPSTAND. Doodstraf tegen 14 opstande lingen. 22 DOODVONNISSEN IN RUSLAND. In de laatste twaalf dagen. (Ongecorrigeerd.) DEVALUATIE VAN DE BELGA 30 pet. De regeeringsverklaring van Van Zeeland. JAPANSCHE STAD DOOR SPRINGVLOED VERNIELD. SCHERMERHORN UITGEEST DE BEGROOTING VAN PURMEREND. DE ARBEIDERS BIJ DE ZUIDERZEE WERKEN EN DE BELASTINGEN. BERGEN Alkmaar krijgt vermoedelijk zijn overdekte zweminrichting, DE KAASPRIJS WEDEROM 20 GEDAALD. BAZAR. Uitgaande van de Vrijz. Herv. Oud-Catechisantenclub. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De zwarte kat (sens.); hoofdrol Boris Karloff. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, Zondag t/m Dinsdag, half 8, hoofdnummer Les nuits Moscovites (rom.); hoofdrollen Harry Baur, Anna Bel la. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Noodlottige begeerte (rom.); hoofdrol Joan Crawford. Leeftijd boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De mysterieuze gravin (rom.); hoofdrollen mlle. Spinelly, Jean Murat. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 29 Maart. 2.30—5 en 7.30—10 uur, gebouw Heul 3, bazar vrijz-herv. oud-catechisantenclub. 8 uur, Harmonie, opvoering Thijl Uilen spiegel door De Jonge Spelers, voor de afd. Alkmaar van de V.A.R A. Zaterdag 30 Maart. 2.30—5 en 7.30—12 uur, gebouw Heul 3, bazar vrijz.-herv. oud-catechisantenclub. 4 uur, geref. Kerk, verg. a.r.-Kamerkies- kring den Helder. 9 uur, De rustende Jager te Bergen, ge- costumeerd bal. HET PROCES-HAUPTMANN. Hooger beroep vastgesteld op 20 Juni. Het hof van appèl heeft het hooger be roep van Richard Hauptmann, die ter dood veroordeeld was wegens ontvoering van de baby van Lindberg, vastgesteld op 20 Juni. NIEUWE POOLSCHE REGEERINO. Kolonel Slawek vermoedelijk kabinetsformateur. De Poolsche regeering is afgetreden. De voorzitter van het regeeringsblok, kolonel Slawek, zal naar men waarschijnlijk acht, opdracht krijgen -een nieuwe regeering samen te stellen. Deze regeeringswijziging staat in verband met de aanvaarding van de nieuwe constitutie. Slawek is reeds tweemaal minister-presi dent geweest en is een der meest intieme me dewerkers van maarschalk Pilsoedski. Hij was een der opstellers van de nieuwe grondwet. Een nieuwe regeering Nader meldt men ons, dat Slawek reeds di rect in de vorming van het nieuwe kabinet geslaagd is. Het ziet er precies zoo uit als het oude. Het O.M. te Athene heeft de doodstraf ge- eischt tegen de 14 hoofdverdachte in het pro ces inzake den opstand. De laatste twaalf dagen zijn, volgens de R.O., te Leningrad, Moskou, Charkow en an dere Russische steden 22 doodvonnissen ge veld, waarvan te Moskou alleen 16. Alle doodvonnissen zijn reeds voltrokken. De ver oordeelden hebben meerendeels aanslagen ge pleegd op sovjet-Russische ambtenaren en staatsondernemingen. In het Belgische parlement heeft heden ochtend minister-president van Zeeland de regeeringsverklaring der nieuwe regeering voorgelezen. Deze hield o.a. in: De regeering ziet de onmogelijk heid van het handhaven van den hui- digen koers van de Belga. De Natio nale Bank zal derhalve worden ont heven van de verplichting van de wet van 1926 haar biljetten aan toonder te betalen. Evenwel zal trouw gebleven worden aan het principe van den gouden standaard. E>e waardevermindering zal niet meer dan 30 pCt. bedragen. Een speciaal instituut zal worden ge schapen tot controle van het crediet- wezen en op den handel in buiten- landsche valuta, waardoor de sta biliteit van de Belga in het buiten land zal worden verzekerd. De koers waartegen dit agalisatiefonds zal werken, zal door den minister raad worden vastgesteld. Het nieu we instituut treedt reeds overmor gen in werking. Verder is de regeering voorstander van het herstel van de diplomatieke betrekkingen met Sovjet-Rusland. Zij vraagt dan ook speciale volmachten voor den tijd van een jaar. 83 GEARRESTEERDE SPOORWEG AMBTENAREN IN VRIJHEID. Uit Tokio wordt gemeld, dat het telegraaf agentschap Sjimboen Rengoe uit Charbin seint, dat als resultaat der besprekingen tus- schen Slavoetzki en Sjilioeypeng de autori teiten van Mandsjoekwo 83 Sovjet-Russische beambten van den Chineeschen Oosterspoor weg in vrijheid hebben gesteld. Deze beamb ten waren gearresteerd naar aanleiding van een beschuldiging, dat zij aan „politieke misdaden" zouden hebben medegewerkt. Alle in vrijheid gestelde geëmployeerden zijn naar de Sovjet-Unie vertrokken. MET EIGEN FORDJE NAAR DE WERKVERSCHAFFING. Arbeiders, die te werk zijn gesteld bij de werkverschaffing in Minneapoïis (Am.) heb ben gister gestaakt. Zij eischen toestemming gebruik te maken van hun auto's. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Pelikaan is te Bandoeng geland. In de provincie Hokaido is de kuststad Ot- soe dicht bij Tokashi in Japan, door een springvloed vernield. Vele huizen werden verwoest en volgens officieele berichten ont breken nog bijzonderheden over het lot van vele visschers, die op het strand zijn gewor pen. De regeering heeft omvangrijke hulp maatregelen voor de bevolking getroffen. Door de r.k. Staatspartij zijn alhier voor den gemeenteraad op de groslijst geplaatst: C Appelman, aftr.; J. Broersen, aftr.Th. J. Brouwer; J. P. Hermes; N. Jonk; P. Mul; J. Th. van Saasen; S. Stokman en W A. Vendel. Naar de ijsbaan te Amsterdam. De ijsciub Uitgeest is met 27 personen naar de kunstijsbaan te Amsterdam geweest De baan was schitterend, het ijs hard en daarbij uitstekend verlicht. Er werd eenige uurtjes naar hartelust gereden. De ijsciub Uitgeest heeft met het nemen van dit initiatief zeer zeker succes behaald. In de raadsvergadering te Pur- merend is de heer J. Joosten (s.d.) als lid geinstalleerd. Uitvoerige beschouwingen zijn gehou den over de gemeentebegrooting voor 1935. De heer Kooi (a.r.) bracht B. en W. hulde voor het zuinige beheer, waardoor de gemeente haar zelfstandigheid nog heeft kunnen behouden. Het verzoek een subsidie voor de r.k. bewaarschool te verhoogen is afgewezen. Een voorstel v"n den heer Kooi om het aantal op centen op de personeele belasting met 25 te verlagen is verworpen. Besloten is de zoogenaamde liokkengelden voor schajoen, varkens en kalveren af te schaffen. De begrooting is met 1 stem tegen n.1. do heer Middelhof (r.k.) aangenomen. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Dezer dagen is melding gemaakt van een koninklijk besluit, waarbij een be slissing was genomen over de gemeente van aanslag van arbeiders bij de Zuider- x>werken voor de Rijksinkomsten- en gemeentefondsbelasting. In verband met het groote aantal arbeiders, dat hier werkzaam is geweest, zijn wij bij het gemeentebestuur van Wieringen eens gaan informeeren of dit besluit nog nadeelige financieele gevolgen voor deze gemeente met zich brengt. Dit is ongetwijfeld het geval, was het antwoord, want het ging hier niet om die drie arbeiders, in het koninklijk be sluit genoemd, maar juist over een groot aantal. Echter kon hieraan worden toe gevoegd, dat bij de samenstelling van de begrooting er niet op gerekend was, dat de aanslagen te Wieringen zouden worden opgelegd, zoodat de beslissing hierop niet vaa invloed is. Het gemeentebestuur wees er op, dat dit een principieele beslissing is. Prin- cipieele beslissingen zijn reeds eerder gevallen. Reeds over het belastingjaar 1931/1932 had het gemeentebestuur be zwaar gemaakt tegen de gemeente van aanslag van eenige arbeiders bij de Zuiderzeewerken, van elders afkomstig, die aan boord van baggerwerktuigen verbleven. De.e beslissingen waren voor Wieringen steeds gunstig. De vraag, in welke gemeente betrokenen moeten vorden aangeslagen, werd steeds beoor deeld naar het criterium, waar zij bij den aanvang van het belastingjaar, dus op 1 Mei, werkzaam en gehuisvest wa ren, dat was dus Wieringen. Nadat deze beslissingen waren afgekomen en het dus voor het gemeentebestuur vast stond, dat alle arbeiders, die op 1 Mei 1932 werkzaam waren bij de Zuiderzee werken en hier verblijf hielden (en dat waren er vele) over het belastingjaar 1932/1933 te Wieringen aangeslagen moesten worden, zond het voor al deze personen (ruim 1100) bezwaarschriften aan de Kroon. De Raad van State advi seerde ook thans ten gunste van Wierin gen, doch thans werd in eens anders be slist en werd als gemeente van aanslag aangewezen de gemeente, van waar be trokkenen, voordat zij te Wieringen werkten, zijn gekomen. En het eigenaar dige is, dat dezelfde motieven, welke vroeger door de andere gemeentebestu ren, zooals Dordrecht, waren aangevoerd en niet mochten baten, thans zijn over gekomen om tot deze laatste beslissin gen ta komen. Met dit al, besloot men, is het voor Wieringen, dat tegenwoordig, dank zij dezelfde Zuiderzeewerken, voor eenige honderden werkloozen mag zorgen, een "'.eelijke tegenvaller. De Berger middenstand gaat met zijn tijd mede, hetgeen begrijpelijk is voor een seizoenplaats die reeds ruim 6000 inwoners telt en in het hoogseizoen een 5000 gasten huisvest. De heer A. Maasen, Breelaan, heeft zijn slagerij gemoderniseerd, door voor de afdeeling fijne vleeschwaren van zijn slagerij, keurige toonbank en étalage vitrines te benutten, waardoor een hy giënische étaleering mogelijk is. Wij zagen iets dergelijks reeds eerder in Biussel en zijn van oordeel dat Bergen er trosch op kan zijn onder zijn in woners zakenlieden te tellen., die iets dergelijks hebben aangedurfd. ONDERTROUWD: Seine Seinen en Anna Schmidt. Mel- chert Koreman en Johanna Hart. Johan- nes Schut en Vrouwtje Peterse. GEBOREN: Johan, z. van Jan Jansen en Hermina Richardson. E'isabeth Josepha Af ra, d van Gijsbertus H^etjes en Anna Ursem. OVERLEDEN: Willem Hendrik de Vries 46 jaar. Toen de raad voor enkele maanden besloot om het verzoek van het comité voor het stich ten van een overdekte zweminrichting, om daarvoor een deel van het oude ziekenhuis terrein beschikbaar te stellen, afwees, omdat dit terein voor publieke doeleinden niet ge mist kon worden, kwam daarbij duidelijk als de wensch van den raad tot uiting, dat het niet wenschelijk werd geoordeeld, om de on derhandelingen met het comité af te breken. Ingevolge deze beslissing zijn B, en W. met het comité in contact gebleven en in de gister, na de ojoenbare raadsvergadering ge houden comitévergadering, die van half vijf tot kwart voor zes duurde, deelden B. en W mede, dat B. en W. met het comité tot over eenstemming waren gekomen over de beschik- aarstelling van een terrein achter het voor malig Burgerweeshuis, met als ingang de poort naar de voormalige spijskokerij recht tegenover de Dubbelebuurt. B. en W. wilden dit terrein voor 15 per M2., tot een totaalbedrag van 21.000 be schikbaar stellen, te betalen in 15 jaarlijk- sche annuiteiten. Het comité wenschte niet hooger te gaan dan 17.000 of 13.50 per M2. Verschillende raadsleden oordeelden deze prijs, voor een ingesloten terrein voldoende en waren bovendien van oordeel, dat een overdekte zweminrichting een mede-factor was om Alkmaar, als centrum-stad, voor meerderen aantrekkelijk te maken. Deze leden bleken echter een kleine minder heid te vormen en ten slotte vereenigde de raad zich met een voorstel om het bedrag op 21.000 te stellen, doch de betaling in 20 jaar mogelijk te maken. Wij weten niet hoe het comité op deze be slissing zal reageeren, doch zijn van oordeel, dat het verschil niet zoo groot is, dat het be sluit onaanvaardbaar kan worden geoor deeld. Het moge waar zijn, dat de houding van de gemeentelijke overheid tegenover de over dekte zweminrichting ongunstig afsteekt te gen die welke werd aangenomen tegenover de open zweminrichting, waarvoor het ter rein voor 1 beschikbaar werd gesteld, ter wijl bovendien de rente van 50.000 van het ingestoken kapitaal werd gegarandeerd, doch men dient hierbij in het oog te houden, dat de open zweminrichting in hoofdzaak ten dien ste van de kleine man tot stand is gebracht, terwijl de overdekte wel in hoofdzaak ten dienste van het meer gegoede deel van de bur gerij tot stand zal komen. In ieder geval achten wij het verschil zoo zoo klein, dat het zeker wenschelijk is, dat het comité spoedig de toegetreden spaarders tot het Sportfondsenbad bijeen roept, om over de aanvaarding van 's raads besluit een be slissing te nemen. De aanvoer was heden 15000 K.G. hooger dan de vorige week en bedroeg 90.000 K.G. De handel was stug, .erwijl de prijs nog weer 20 lager was dan dien van de vorige week, toen 'n laagte record bereikt werd. Voor de fabrieks kaai werd als hoogste markt 13 per 50 K.G. genoteerd, doch een groot deel bracht niet meer dan 10 a 10.5C op. Waar het met een stijgenden aanvoer heen moet weet niemand. De thans gemaakte prijs is zoo laag, dat hij boven den regeeringssteun slechts eer betaling van de fabrikatie toelaat en de boeren tot de conclusie komen dat zi de melk wel in het land kunnen laten loopen. De regeering begint in te zien, dat maatregelen getroffen moeten worden tot productiebeperking en heeft daarom aan d zuivelproducenten vanaf 1 April a (men zie hierover een bericht onder landbouw in dit nummer) de v oplich ting opgelegd om aan de melkleveran- ciers een zeker percentage van de door hen geleverde melk in den vorm van ondermelk terug te leveren. Deze maat regel zal ongetwijfeld tot een verminder- do productie leiden, doch vooral bij de k eine fabrieken moeilijkbeden opleve ren, terwijl vele boeren niet zuilen we ten wat zij met die ondebmelk zullen moeten aanvangen. Wanneer er geen afzetmogelijkheid van de kaas naar het buitenland komt, dar blijft ook net dezen maatregel de productie veel te groot. De handel heeft de vorige week, met het oog op de onzekere positie van de Belga, nagenoeg geen afzet in België aangedurfd. Ondanks de regeeringsverklaring dat d^ Belga onveranderd zou blijven, heeft d< handel de vorige week de positie van de Belga wel juist aangevoeld, aange zien thans het officieele bericht is inge komen, dat de waarde een vermindering van 30 zal ondergaan. Wanneer deze stabilisatie mogelijk zal blijken, dan kan in de naaste toekomst een verhoogde afzet in België verwacht worden, maar te' er.s zal die een verlaagden prijs met z,ch brengen. De positie van onze zui- veibereiders wordt helaas steeds wan hopiger, ook in de boterprijzen komt dit to uiting. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de collecte ten behoeve van de zelfverloocheningsaanvrage van het Leger des Heils bedraagt 335.46. KIND DOOR MESTWAGEN OVERREDEN. Te Hensbroek had gistermorgen een ern stig ongeluk plaats. Het 6-jarig zoontje van den heer D. Loos was met een buurjongen meegereden op een vollen wagen met mest. Bij het oprijden op het land, wat van een steilen dijk moet gebeuren, viel het kind van den wagen, met het noodlottig gevolg dat hij het achterwiel van de volgeladen kar over het hoofd kreeg. Zwaar gewond werd hij door een passeerende auto naar huis ge bracht waar dr. Cohen een zware hersen schudding constateerde. De toestand van het jongetje is zeer ernstig. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Afdeeling Alkmaar. Voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Alkmaar, hield de heer A. Alt uit Bolsward gisteravond in 't Gulden Vlies een voor dracht over Wagner's Percifal. De begaafde spreker slaagde er in, de moeilijke stof op neldere wijze te behandelen en verduidelijkte zijn voordracht met licht beelden en gramofoonplaten, terwijl hij zelf op den vleugel verschillende motieven liet h'ooren. Het was voor de talrijke belangstellenden een avond van groot kunstgenot. In het Vereenigingsgebouw aan de Heul is gisteravond door den voorzitter van de Vrijz. Herv. Oud-Catechisanten club, Ds. W. D. M. Baar, een bazar ge opend, waarvan het grootste 'gedeelte de: bate bestemd is voor de Ned. Herv. Diaconie alhier. D6. Baar bracht in zijn openings woord allereerst hartelijk dank'aan al le-'.,, die maar op eenigermate hun me dewerking tot het slagen van dezen bazar hebben gegeven. Het zijn hier vooral de dames van de oud-catechisan- tenclub, die zich door handwerkjes en diverse huisvlijt-werkstukken bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, terwijl echter ook verschillende heeren allee in het werk hebben gesteid om den bazar volkomen te doen slagen. Waren het vroeger de feestavonden, dio door de oud-leerlingen werden ge houden om den onderlingen band van out-catechisanten hecht te houden en waarooor door een wederzijdsch ontmoe ten het "vrijzinnig-hervormd beginsel door de jongere generatie prachtig werd utgedragen, thans waren de oud-leerlin gen op het lofwaardig idee gekomen om door het organiseeren van een bazar het gemeenschapsgevoel te demonstreeren. Door de zeer op prijs gestelde medewer king van tal van firma's en particulieren was het tot stand brengen van dezen bazar een vreugde voor de organisatoren gewor den. Den wensch uitsprekende, dat het suc ces dan ook niet zou uitblijven, verklaarde spr. den bazar voor geopend. Reeds dadelijk nadat de bizar geopend was, stroomden de bezoekers binnen en spoe dig werden er ook goede zaken gedaan. Maar natuurlijk is er een groote voorraad van alle mogelijke handwerkjes, kleedjes, beeldjes, houtsnijwerkjes enz. enz., zoodat er te allen tijde nog veel te koop zal zijn. Van de vele attracties noemen wij het touw trek-apparaat, sjoelbakken, ballen gooien in een gaper en tenslotte de aanbieding van een gratis kopje thee door de firma H. W. Holsmuller. Vooral dit laatste zal zich in de algemeene sympathie kunnen verheugen. Voor muzikale illustratie zorgde de heer Hartong v. Ark, die op voortreffelijke wijze een gramofoon- installatie aanbracht. Alles bij elkaar dus een tentoonstelling die zeker de algemeene belangstelling verdient en voor welks doel een bezoek warm kan worden aanbevolen. Wij twijfelen dan ook niet of het bezoek zal tot tevredenheid stem men. De bazar is hedenavond geopend van 7.30—10 uur en morgen van 2.30—5 uur en van 7.30—12 uur. Moge velen van de gelegenheid gebruik maken om dit goede doel te steunen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Verwachting (geldig tot den avond van 30 Maart): Aanvankelijk tijdelijk nog krachtige, later meestal matige Noordelijke tot Noord-Ooste- lij'ke wind; half of zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen- of hagelbuitjes; aan vankelijk iets kouder. Weeroverzicht. Het daalgebied van den barometer, dat gisteren over Zuid-Scandinavië was gelegen, heeft zich via de Oostzee naar Midden- Duitschland verplaatst. De hooge druk verplaatste met haar kern Westwaarts en heeft via een smalle rug nog verbinding met het maximum in het Noorden. Nabij IJsland nam de depressie in beteeke- nis toe. De dalingen van den luchtdruk in Duitschland en stijgingen van den barometer over de Noordzee veroorzaakten een toe nemen van de luchtdrukgradicnt, waardoor de wind hier te lande toenam. Ook Over Zuid-Noorwegen en Denemarken waaien' krachtige winden, evenals over Zuid-IJsland De Noordelijke wind bracht in de boven lucht en onzent sterke afkoeling, waardoor de kans op biutjes toeneemt en verdere afkoe ling aan den grond waarschijnlijk is. In Duitschland is het weer thans slecht, met regen en sneeuwbuien. Over Frankrijk en Engeland is het vrij rustig met zware be wolking of betrokken lucht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.56 uur licht op. EEN DUBBEL JUBILEUM. In de ongeveer 70 jaren bestaande zaak van den heer K. Luyting, groothandel in tapijten enz. op het Verdronkenoord, is he den een dubbel jubileum gevierd. Allereerst betrof dat den directeur, den heer K. Luy ting, die 25 jaren in functie was, die door het personeel op waardeerende wijze werd toegesproken en van vele zijden gélukwen schen en meer tastbare bewijzen van belang stelling in ontvangst mocht nemen. En ten tweede was er fog de heer H. Hamburger uit de K. van 't l eerstraat, die 25 jaar aan deze zaak was verbonden en behalve een van dankbaarheid getuigende toespraak van de directie een zilveren sigarettenkoker met in scriptie en ook van het personeel een cadeau in ontvangst mocht nemen. Hem werd nog een rooktafel en zijn vrouw en schemerlamp aangeboden. Dat het vandaag in de zaak vroolijk en feestelijk toeging, laat zich be grijpen. 'T LEEK ERGER DAN T WAS. Gistermorgen wilde een voetganger, die uit het bureau van politie in de Langestraat kwam, den rijweg dwars oversteken en bot ste tegen een wielrijdster, die kwam vanuit de richting Groote Kerk en naar de Steenen- brug reed. De voetganger viel op den, grond en kreeg een kleine ontvelling aan zijn rech terhand, terwij! hij een oogenblik het bewust zijn verloor. Van schuld van de zijde der wielrijdster is niet kunnen blijken. KWA JONGENSSTRE EK. Toen gisteravond te omstreeks 9 uur een wielrijdster door de Rippingstraat reed, werd een stok tusschen de spaken van haar rijwiel gegooid, waardoor zij kwam te vallen en zich licht verwondde. Zij liep hierbij tevens scha de aan haar kleeding en rijwiel op. Door de politie wordt in verband hiermede een onder zoek ingesteld. CAFE HOUTRUST VERGROOT. Een fraaie bovenzaal. 't Was gisteravond bij Ben van Doorn aan den Kennemerstraatweg een gezellige drukte. Daar waren bestuursleden van Alcmaria, van de biljartclub Excelsior, van verschil lende andere vereenigingen samengekomen en met eenige andere genoodigden hebben zij de nieuwe, moderne bovenzaal van het café van Doorn ingewijd op een zeer prettige en intieme manier. Dit bondscafé-restaurant is de laatste ja ren wel veranderd Vroeger gaf het een idee van een oud, bouwvallig gebouw, dat men het liefst in volle vaart voorbij reed; toen werd eerst de oude zaal gerestaureerd, even later kwam er een tweede, geheel nieuwe zaal bij, thans is de bovenverdieping er bij getrokken en is het geheel een pand gewor den, dat zeer modern is ingericht en nu uitlokt tot een bezoek. De bovenzaal ligt aan de achterzijde, ter wijl voor de woonvertrekken liggen. Deze bovenzaal is wel zeer modern uitgevoerd door de firma M. Duinmayer en waar de firma T. H. de Visser voor keurig schilder werk en üenefaas voor fraaie lampen zorgde en het geheel stond onder leiding van archi tect v. d. List, is hier een gelegenheid ge schapen, die zeer geschikt is voor bijeenkom sten, vergaderingen, enz., enz. Waar ook het terras verbeterd is, is de straatweg thans een café rijker geworden, dat past in het kader van onzen tijd. Zooals gezegd, is de nieuwe zaak gister avond officiéél in gebruik genomen Er wer den bloemen aangeboden, er werden harte lijke woorden gesproken en uit alles kwam di* eene tot uiting: de heer van Doom heeft thans een zaak, die klinkt als een klok; zijn initiatief en werklust verdienen, dat hij nog veel genoegen van het nieuwe gebouw mag hebben. Waarbij wij ons natuurlijk geheel aanslui ten,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2