ALKMAARSCHE COURANT. Amstecdamsche Sieucs Adverteeren... geld wegsmijten I Sport JUoouiciaal Tlteutas JiechtsipAen £uchtoaart JCunst en Wetenschap SECRETARIS R. S. A. P. J».- GEARRESTEERD. Tc Amersfoort. EGHOND AAN ZEE ENQUETE NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. BERGEN NIEUWE NIEDORP UITGEEST DE INBRAAK BIJ LISONNE. Verdachten bekenden gedeeltelijk. W i e 1 r ij d c n. jBucgedijke Stand STAATSLEENINGEN. B«el Kopenhagen Stockholm iooy,»i Gisteravond is de afdeelings6ecretaris van de R. S. A. P. te Amersfoort, de heer J Flameling, die in openbare ver gadering aan het slot van zijn rede de aanwezigen opwekte tot vernietiging van het huidige gezag, wegens opruiing gearresteerd en in voorioopige bewaring gesteld. Lezing van dr. W. Banning over „Godsdienst en Nat. Socialisme". De groote zaal van De Vergulde Valk was stampvol, zoo vol zelfs, dat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stel len, toen de heer Blaas van de IJmuider Fe deratie Dinsdagavond opende. Hij wees er op, dat deze vergadering be legd was, omdat men van uiterst links en uiterst rechts een aanval op Egmond doet. Een maand geleden vergaderde de N.SB. Het parool der organisatie was toen geweest, thuis te blijven, de vergadering ontvolken! Er waren incidenten voorgevallen. Men sprak van terreur, maar men vergat te vermelden, dat de N.S.B.-er die met zand gegooid was, gezegd had: als ik een revolver had, schoot ik die op jullie leeg. (Afkeurend gemompel.) De tweede maal werd het oud-katholiek ver enigingsgebouw voor de N.S.B. beschikbaar gesteld. Menigeen raake daardoor in de war en vroeg zich af, hoe hij met zijn geloof stond t.a.v. het nationaal-socialisme. Daar om werd dr. Banning hedenavond uitgenoo- digd om uitleg te geven. Men noodigde de N.S.B. tot debat uit, maar de kring IJmuiden antwoordde, dat Egmond buiten hun kring valt Nu waren er wel een paar auto's met N.S.B.-ers uit Alkmaar gekomen, maar die waren geweigerd, omdat zij geen toegangs kaart hadden. En die waren nu waarschijn lijk naar het strand! (Gelach.) Hierna gaf dé heer Blaas het woord aan ds. Banning. Deze begon met de vraag te stellen: „Is de fascistische beweging vereenigbaar met het christendom?" Inderdaad is dit het geval, volgens ds. Hofstede uit Blokzijl, volgens zijn brochure N.S.B. en christendom. Maar ieder gelooft dat zoo maar niet. Het gebeurde in Duitsch- Iand doet twijfelen. Honderden predikanten wordt het zwijgen opgelegd en veien van hen gaan naar concentratiekampen! Zulks alleen omdat ze zeggenblijf van ons geloof af met de politiek. Onze N.S.B., aldus spr., heeft naam en program met Hitier gemeen. Men mag dus vragen: hoe zit dat in Duitschland? Nu zijn er enkele vrijzinnige en gereformeer de dominé's in de NSB. en zij propageert zich als een christelijke beweging. Ik wil aantoonen, dat het programma der N.S.B. met het christendom onvereenigbaar is. De N.S.B. huldigt den 1-partijstaat. Ande re partijen zijn verboden. Mussolini schrijft, dat er voor den fascist niets menschelijks of geestelijks is buiten den staat. De staat be- heerscht de ziel. Professor Rocco schrijft, dat de 18e eeuw het individu van den staat be vrijdde, d.w.z. van het machtsabsolutisme der vorsten, door de rechten van den mensch voorop te stellen. In de 20e eeuw schrijft hij, is het juist omgekeerd. Het individu heeft dus geen rechten meer. Zelfverdediging der ar beidersklasse is verboden, aldus prof. R. De fascistische staat legt daarom ook beslag op de jeugd, vandaar de twist met den paus, die dit niet wilde dulden. In Duitschland is het niet anders Profes sor Karl Ludwig Schmidt schrijft, dat de Staat sterk gemaakt moet worden door de nat.-soc. beweging, die zorgen moet dat het volk gelijk denkt en alle staatsmacht in han den der partij is. Het volk moet voor die par- tij rijp gemaakt worden. Het is. eigenlijk, aldus ds. Banning, het militaire ideaal, ordening van bovenaf, ge lijk denken, gelijk gekleed gaan. Daarom be teekent fascisme oorlog. Ik citeer, aldus ging spr. voort, alweder uit de fascistische litte ratuur. Mussolini schrijft, dat alleen de oor log de menschelijke levenskracht tot de hoogste spanning kan opvoering. Hitier in „Mein Kampf' schrijft, dat Frankrijk in een oorlog vernietigd moet worden. Dit alles is onvereenigbaar met Christen dom, met het vrede op aarde. Maar men heeft dan ook nieuwe 10 geboden gemaakt. De jeugd leert o.a.: lees boeken over den oor log, de fascist mag niet gelooven in den laf- fen droom van den vrede, de staat eischt de heerschappij over de zielen. Is dat christen dom? Dat is duiveldom! (Luid applaus.) Hoe staat het nu in Nederland? De N. S. B. eischt alle macht voor de re geering, die regeert zonder parlement of partijen. Ook hier dus de 1-partijstaat. Do- miné Horreus de Haas vroeg Mussert op een vergadering iets te mogen zeggen. Mussert antwoordde: dat is niet noodig, Ik zie wel dat u niet gelooft, maar we zullen u onze idee wel opleggen! Leiders hebben we. noodig, dat is juist. Maar het verschil is. dat de N S. B. een niet verantwoordelijken dictator wil. Wij hebben verantwoordelijke leiders. De N. S. B. zegt: geen critiek, een sterk volk. Wie dat niet be grijpt mag de latrines schoonmaken! Nu, ik bereid mij er al op voor. Aan den leider is de hoogste trouw ver schuldigd, niet aan Christus! Geen wonder dat er conflicten met de kerk ontstaan. Professor Ernst Bergmann zegt trouwens, dat Nat. Soc. en Christendom onvereenig baar zijn. Maar als nu vele dominés naar concentratiekampen gaan, zeg ik: eigen loon vrienden, waarom heb je Hitier toegejuicht? Stakkers, ze hebben het niet dóór gehad. Wie niet knielt voor de macht van den staat, wie den godsdienst daarboven stelt, wie een ma nifest durft voorlezen tegen de inbreuk op godsdienstvrijheid, gaat naar het concentra tiekamp. Daarom zeg ik, dat het een laffe volksmisleiding is, dat de N. S. B gods dienstvrijheid waarborgt! (Donderend ap plaus). Waarom slaan de N. S. B -leuzen dan toch in? Omdat alles slecht gaat en men dus graag aan iets nieuws gelooft. Daarbij om hult de N. S. B. zich met een zekere idealis tisch vaagheid Zöo zegt ds. Hofstede om.: socialisme is gemeenschapszin. Dat leeren wij S.D.P.A.ers net zoo. Maar de N.S.B.-theorie antwoordt niet op de vragen der practijk, antwoordt niet, als men vraagt, hoe zij de ware volksgemeenschap zullen maken. Wat stelt de S D.A.P. daar nu tegenover? De democratie heeft een veel hooger zede lijk beginsel, hoewel ook de democratie ge breken heeft, b.v. dat de N.S.B. zoo'n groo- ten mond mag opzetten! Grondgedachte is, dat de waarheid te groot is om door één partij gegeven te worden. Dat erkende ook Colijn, die om critiek in de Kamer verzocht1 Maar Mussert weet het alleen! Hoogmoeds waanzin! De democratie wil het volk opvoeden Zeker, Hitier en Mussolini ook! Maar zij verachten de massa, die hen mag toejuichen, zelfs als ze geranseld wordt. Wij willen een sterk volk, in dezen zin, dat de menschen zelf leeren denken en verantwoordelijk zijn Daarbij strijden wij ook voor brood, ornaat wij strijden voor recht, en honger is onrecht Ik meen te hebben aangetoond, dat de N S.B. onverzoenlijk staat tegenover het chris tendom, zoo goed als tegenover de S D.A P Ik zou willen, dat christenen en socialisten leerden inzien, dat het nationaal-socialisme hun gemeenschappelijke vijand is. Zooals Adama van Scheltema schrijft als ideaal: de wijnstok van het christendom en de rozelaar der S.D.A.P. met de takken dooreengestren- geld! Dan heeft het nationaal-socialisme geen kans meer. (Stormachtig applaus Debat van kapelaan van Zanten. Kapelaan van Zanten achtte het zijn plicht dezen avond bij te wonen, als leider der oud- kath. jeugd, waarvan velen Dinsdagavond aanwezig waren. O.m. wees hij op het mooie ideaal der N.S.B. van samenbundeling, een heid, terwijl de S.D.A.P, altijd den klassen strijd propageert. Dat is verkeerd, al zijn e" zeker misstanden in onze maatschappij Er is verschil tusschen christendom en fascisme, maar ook tusschen christendom en S.D.A.P Ik heb veel studie gemaakt van de S.D.A P als levensbeschouwing en meen, dat de eerste socialisten zich direct tegen de kerk gekeerd hebben en dit zoo gebleven is, omdat inder daad de kerk indertijd fouten beging. Maar zoo werd de S.D.A.P. tegen de kerk en mate rialistisch. Ik zou willen vragen of dr. Ban ning de zuivere evangelische waarheden on derschrijft. Alleen het brood, de riikdom brengt immers geen vrede en geluk! Onder schrijft de S.D A.P het evangelie, dan zou iedereen S.D.A.P.er moeten zijn. Dr. Banning antwoordde hierop, dat de eenheidsgedachte der N.S.B. wel mooi is, maar het verkeerde is, dat zij berust op dicta tuur. Wat de klassenstrijd aangaat, dien heeft de S.D.A.P. hoogstens versterkt, maar deze strijd komt voort uit het kaitalisme. S-D.A.P en christendom dekken elkaar niet geheel, omdat we met het christendom niet uitkomen. In onze maatschappij is b.v. geen norm otn de winstverdeeling van een onderneming te regelen, zóó, dat de arbeiders een behoorlijk deel krijgen. De eenige weg is dus, dat de ar beiders hun macht gebruiken, d. i. dus de klassenstrijd. Dezen propageer ik niet zonder gewetensconflict, maar uit bittere noodzaak. Ik noem den klassenstrijd een vloek voor alle partijen, zooals mijn leermeester, de Fransch- man Jaures zegt: als ik de arbeiders uit de fabriek zie komen, dan haat ik de maat schappij, maar als ik zie hoe de klassenstrijd hun ziei vërmoordt, dan haat ik dien ook. Dit conflict wordt niet opgelost door het evan geliewoord dat- ve vergeven moeten De klassenstrijd zal uit zijn, als we voor deze dingen recht hebben, arbeidersrecht. Het socialisme is geen stofvergoding. Het historisch materialisme is niet meer funda menteel voor het socialisme. Wel eischt het socialisme, dat het kapitaal bezit der ge meenschap worde. Ons economische stelsel Vantwcordt heter aan de chris'clü'--? gedach te, dan dat der andere partijen. Maar S.D A P. en christendom vallen niet samen. Ze dekken elkaar in de broederschapsgedachtej maar ze hebben gedeeltelijk een verschillen de werkingssfeer. Daarna beantwoordde dr. B. nog een vraag van den heer K. Wijker, wat kapita lisme beteekent. Hij erkende hierbij", dat ook onder de S.D.A.P.ers kapitalisten in zakfor maat zijn, wat begrijpelijk is, omdat de ar- beiders het meest slecht hebben en het dus ook wel eens beter willen hebben. Een dankwoord. De heer Blaas dankte dr. Banning harte lijk. Hij begreep, dat kapelaan van Zanten zich aangetrokken voelde te komen. Gaarne had hij ook pastoor van Kleef gezien, omdat die in den gedachtengang van de menschen verwarring bracht door zijn houding tegen over de N.S.B. Ik kan zijn gedachtengang wel begrijpen. Men kan hem niet meer belee- digen, dan door schimpen op godsdienst en vrijheid. Men moet ook niet aan de deur schelden bij N.S.B.-vergaderingen, dan schrijft het IJmuider Dagblad over het canaille en het plebs van Egmond! (Afkeu rend gemompel.) De te Egmond opkomende S.D.A.P. zoeke geen kracht in schelden op den godsdienst. Dat zeg ik. hoewel zelf on- geloovig. Ik breek hier de blaam die op pas toor van Kleef rust. Hij verdient de kroon voor wat hier voor de werkloozen is ge daan (Luid applaus hloudt dus daarmee op, scheldt niet op de N.S.B., maar wees gewaarschuwd, als straks de IJmuider N.S.B.ers op familie-propagan- dabezoek komen. Want zij hebben vat op de jeugd, die zoo van de school werkloos wordt, nooit van de vakvereeniging hoorde en ver leid wordt door geld en een mooi pakje van de N.S.B. Geeft in geen geval de N.S B. de gelegenheid te zeggen, dat er op Egmond ge peupel en terreur is. De door den Nederlandschen Tuinders- bond gehouden enquête over den toestand van de bedrijven in Koedijk heeft den ministers van economische zaken bereikt en aan het hoofdbestuur van dezen bond is het antwoord van den minister toegezonden. In dit antwoord zegt de minister, dat hij overtuigt is van den algemeenen nood on der de tuinders en alles zal doen, om, zoo ver het landbouwcrisisfonds hem daartoe in de gelegenheid stelt, aan dezen nood te gemoet te komen. Naar aanleiding van de in het adres genoemde bedragen is de mi nister van oordeel, dat deze cijfers niet juist kunnen zijn, daar de omzet van de Koedij ker tuinders in 1933 hooger is geweest dan in 1934, terwijl het met de Langendijker Groenten Centrale, waarbij deze tuinders zijn aangesloten precies andersom is ge weest. De oorzaak hiervan ligt, naar men ons mededeelt in het feit, dat de enquete is gehouden over het seizoen, van Mei tot Mei, terwijl dit jaar van de L. G. C. loopt over het kalenderjaar. Daardoor is het mogelijk, dat hierin verschil bestaat, aangezien m de eerste vier maanden van 1934 voor een aan merkelijk hooger bedrag is geveild dan over de andere maanden,n.1. voor 518.898.02. Voorts heeft de minister geen rekening ge houden met het bedrag, dat de tuinders nog schatten te zullen ontvangen voor de voor raad waardoor de verhouding dusdanig werd, dat de opbrengst voor 1933 was ge raamd op 68.000 en die van 1934 op 57.000. Deze cijfers zijn zeer zeker juist, was men van meening, als men er nog re kening mee houdt, dat de enquête is gehou den bij de minst-kapitaalkrachtige bedrijven. Wat betreft de uitbetaling van den steun werd door de tuinders aangedrongen op spoedige hulp, aangezien de aardappelen bij velen, ook bij degenen, die niet bij de enoete betrokken waren, zonder bemesting in den grond zijn geraakt. Voor deze tuinders is het dringend nood zakelijk, dat de steun binnen drie weken uit gekeerd wordt, daar het anders voor de aardapoelen te laat zal zijn. De grootste haast dient hierbij te worden betracht, Het ligt in het voornemen van den loco burgemeester om a.s. Donderdag een raads vergadering uit te schrijven en in die verga dering de begrooting in behandeling te ne men Onder voorzitterschap van den heer H. de Ridder, werd gisteravond in pension „In geborg" een bijeenkomst gehouden, waarin, na een inleiding van den heer A. van Wilse- mer uit Amsterdam, een comité van actie werd ingesteld, bestaande uit mevrouw Ver hagen— Riezebosch en de heeren Houtman, Offferwijn en de Ridder, om in Bergen te ko men tot de oprichting van een afd. van den Pensionhoudersbond. V. V. S. U.-vergadering. Dinsdagavond werd in de bovenzaal van de Prins Maurits een vergadering ge houden, uitgaande van de V. V. S. U., waar als spreker optrad de heer C. Borst van Oudkarspel, met als onderwerp: „Rusland en wij hier". Een 30-tal personen waren aanwezig. Na eerst verklaard te hebben wat de V. V. S. U. beteekent en deed, vertelde spre ker van zijn reis als gedelegeerde naar Rusland, steeds de toestand daar vergelij kende met den toestand dien wij hier kennen Van de gelegenheid tot stellen van vragen werd nogal gebruik gemaakt, waarbij zich nog een heftige discussie ontspon over het roode leger, de diplomatieke rol die Litwinof speelt en het sluiten van verdragen van Rusland met de kapitalistische westersche landen. Verplaatsing bedrijf. Naar wij vernemen zal het bedrijf van de firma Smits alhier, zijnde een houtwaren- fabriek, verplaatst worden naar de gemeente Diemen. Bij den grooten brand van eenigen tijd geleden is deze fabriek tot den grond toe afgebrand en waar de eigenaar thans heeft besloten geen nieuwe fabriek meer te bouwen wordt net bedrijf naar Diemen ver plaatst. Voor deze gemeente is dit een scha depost, daar vele jonge krachten er toch nog handenareid vonden. De vijfde kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam behandelde vandaag de strafzaak tegen vier perso nen, twee mannen en twee vrouwen, die ervan worden verdacht in den nacht van 18 op 19 Augustus uit de brandkast van het reisbureau Lisonne te Amster dam een bedrag van ruim 18000.te hebben gestolen. De zaken tegen de vier verdachten worden afzonderlijk behandeld. Eerst stond de 23-jarige J. B. terecht. Hij is een kennis van de werkster en heeft zich te verantwoorden wegens diefstal van de sleutel van het reisbureau en van diefstal in vereeniging van het Ne- derlandsch en vreemd geld tot een to taal bedrag van 18000. De man bekent volledig. De ambtenaar van het O. M. requireert een gevangenisstraf van 8 jaar. Dan staat de werkster terecht. Zij wordt ervan verdacht, de sleutel te heb ben gestolen en aan B. ter hand te heb ben gesteld. Zij ontkent dit feit echter hardnekkig. In de tweede plaats is haar heling ten laste gelegd, n.1. dat ze een bedrag van ongeveer 500.— van de buit van B. heeft aangenomen. Dit feit bekent de vrouw. De officier van justitie eischt tegen deze verdachte een gevangenisstraf van 7 maanden. i loc* _e\e<J«n We0 «ven 0«> 'Vfl»0 "^«tleen*v V) m®! .1 a\4i ONZE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Rijstvogel" is te Bangkok geland. „VLIEO- EN ZWEEFSPORT". Het April-nummer van „Vlieg- en Zweef- sport" is grootendeels gewijd aan zweefvlie gen. riet tijdschift opent met: een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst, door den heer W. W. Smit, voorzitter v. d. Alphensche Jeugd luchtvaartclub. Ir. C. W. A Oyen had een onderhoud met Van Neyenhoff over zijn overland- zweefvlucht; M. W J. M. Broekmeyer be schrijft: Mijn eerste vliegtuigslecpstart. Het artikel: De Toekomst van onze Zweefvliege rij poogt om zweefvliegers, door hun een „goede" toekomst voor te houden, meer tot elkaar te brengen. Andere interessante artikelen, met goede illustraties completeeren dit nummer. HET VLIEGVELD. In „Het Vliegveld" van deze week vertelt C. van Steenderen over de geheel metalen vliegtuigen, terwijl dr. Cannegieter van het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut over het bepalen van hoogterecords spreekt. De heer Kolff, voorzitter van den Raad van Beheer der N. L. S. houdt een betoog tegen een voorstel, om naast de N. L. S. goedkoo- iper vliegonderricht te willen geven. Van den verderen inhoud noemen wii nog het artikel over het luchtverkeer in Alaska. JOHAN ELSENSOHN. Behoudens het eventueel spelen van eenige gastrollen zal de heer Johan Elsen- sohn voor het volgend seizoen niet meer aan het Rotterdamsch Hofstad-tooneel verbonden zijn. Voetbal. SCHOOLVOETBAL. De uitslagen van de Woensdag gehouden schoolvoetbalwedstrijden voor <Je le ronde zijn: Afdeeling I: Gymnasium IHandelsschool I 1—1, door Handelsschool met strafschop pen gewonnen. Afdeeling A III: U. L. O. St. Joseph I U. L O. Bergen II 2—2, door U. L. O. Ber gen II met strafschoppen gewonnen. R. H. B. S. IV—U. L. O. Alkmaar II 1—3. Ambachtsschool IIIGymnasium II 3— 1. Afdeeling A IV: U L. O. Alkmaar III R. H. B. S. V 8—1. Zaterdag 6 April worden de wedstrijder voor de 2e ronde verspelld. Biljarten. DE KORTE QUEUE TE NOORD- SCHARWOUDE. De uitslag van den on^erlingen wedstrijd van de biljartclub „De korte aueue" was. dat de B klasse 696 punten behaalde tegen de Gklasse 534. WALS IS VADER OEWORDEN. De wielrenner Cor Wals, die zooals men weet het vorig jaar in het huwelijk is getre den met een dochter van den directeur der Tilburgsche wielerbaan, is vader geworden. Zijn vrouw heeft gistermorgen het leven ge schonken aan een dochtertje. HEILOO (Maart). GeborenAntonius, z. van Nicolaas de Zeeuw en Neeltje Bruin. Anna Catha- rina, d. van Theodorus Min en Anna Catha- rina Zoon. Lucia Elisabeth d. van Nico laas van Dijk en Catharina Overman. Al- bertus Joseph. z. van Johannes Maximilianus Zonneveld en Margaretna Schouten. Mar- ten, z. van Reijer Loeder en Francina Lutina Schutte. Clara Maria, d. van Jacobus Dekker en Reinsje Cornelia Bakker. Getrouwd: Jan Bruin en Aaltje Slote- maker. Overleden: Dirk Jacobns Kroes, 71 jaar. Aafje Stokman, weduwe van H. J Revers, 79 jaar. Cornelis Tak, 78 jaar. Elisabeth Johanna Maria Hoogeboom, echt- genoote van Hendrik Nicolaas Ursem, 34 jaar. Willem Hendrik de Vries, 46 jaar. SINT PANCRAS (Maart) Geboren: Neeltje d. van J. Keizer en H. Booi. Abraham Cornelis z. van G van der Tak en M. A. Pieters. Marie d. van D. Klinkhamer en A. Hoogvorst. Dacht U dat üw concurrent zoo dom is Een modern zakenman is „b$ de tjjd" en adverteert in de van Donderdag 4 April 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadloaze telefoon). Koers van heden te: 4 Nederl. 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 5 'A Duitschland 1930 a Idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .,,11,11, Java Cultuur Ned, Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. reriaK Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. fExclaim. PROLONGATIE Vo W V Exdividend. NIET OFFICIEEL New-York kon.den Berlijn Brussel (Belg.) Osio Madiid Italië Vorig© koers 99»/, 99*A 99'/, 99'/, 24'/, 29'/, 115 29V« 38% 69 Vs 106 31 41'/, 647a 256 230 9l5/g 19'/8 S15% 17^i6 218/18 180"/, 95"4 887/„ 19*/8 13.00 149'/, 40 171 122 147'/, 97'/, 1°716 /lö 99 64'/, 90 30% 56'/, 1 W/i. 36':« 147 I397g 1418/# pl.m. UO 98-9S/w 98 96|- n 96J-7* '4 28 40 701 pl.m. 1.45 231/s 295/g 40 y< 701-74 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 407, 70|-*/< 707<-l 31'/,-f 32-V, 641-»/4 252 232 901/4-i K 147/g 6/« 177/g 184-'/, 2oy8 149 40 172 149-1/. 977,-8 lO'/s 4 99f 65 91 31 232'/,-4 901-li 6Vs 14'%6 232»/,-3 901.'/, 6* 17% 17% 1857,-6 96-7 20t/4 13 50 185-'/, 97'/, 93'/,-4 20''4 13.90 233.4/4, 90'/,»} 15 184i-5> 977, 93-'/, 150-V, 101/a 100'/, 92 150).!/, 105/is- 150-V, 3%-4 101-»/4 64l/4 IVs 352-6) 37-'/, 37t/| 149 j^/s 1391 10 1395/a 225/f 518/ 53 2 pCL WlSSLi Heden 1" .RSEN pCt. "RDAM. Vorige koert 1 484/8 7 127 5917'/, 794/4 25. '>o t8.0'<"/, H 50 16.50 35.90 20 25 12.20 Ko,-'> op heden 2 uur 1 488/4 717'/ 5-55 9 '9 /4 25 /2'/4 43 07'/, 12 10 37 10 36 10 20. 5 12.30

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10