Agenda laMfr JUdticaties 'Jleooittciaai 'flieuws £aatste Ae Jmqzzonden Stukken Stad w Omgeving. WeeeAeddd BesteI Uw eigen bakker EDEN TE PRAAG. Reeds om 10 uur de eerste bespreking. VREEMDSOORTIGE VISCH GEVANGEN. EEN FENOMEEN VAN TIEN JAAR. EEN RECORD IN RUSLAND! In zes dagen 64 spoorwegonge vallen. VLOOTPAFADE VOOR JAPANSCHEN KEIZER. Delilé voor 70 oorlogsschepen. BROEK OP LANGENDIJK DE MOORD OP DEN POLITIE COMMISSARIS. Hoofdagent staat terecht DE KAASMARKT IN HET GEDRANG. Elke week een Alkmaarsche Kaasmarkt. Elke dag een ALKMAARSCHE COURANT. Moedige daad beloond. Belooning uit het Carnegie- heldenionds. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De zwarte kat (sens.); hoofdrol Boris Karloff. Toe gang boven 18 jaar. Harmonie, Zondag t/m Dinsdag, half 8, hoofdnummer Les nuits Moscovites (rom.); hoofdrollen Harry Baur, Anna Bel la. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Noodlottige begeerten (rom.); hoofdrol Joan Crawford. Leeftijd boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De mysterieuze gravin (rom.); hoofdrollen mlle. Spinelly, Jean Murat. Toegang boven 18 jaar. Van Vrijdag af een lachschlager met de komieken Wheeler en Woolsey; voor eiken leeftijd. Donderdag 4 April. 8 uur, Harmonie, concert Toonkunst. Vrijdag 5 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, filmavond arb. vereen, voor lijkverbranding. Maandag 8 April. 8 uur, Oudegracht 253, vergadering Kin derhulp. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt op verzoek van den Minister van Economische Zaken ter openbare kennis de volgende: Mededeeling betreffende het uit te vaar digen verbouwverbod van eenige voor aardappelwratziekte vatbare aardappelrassen. In verband met het voor 1936 uit te vaardigen verbouwverbod van de aard appelrassen Bravo, de Wet en Kampi oen zullen vele verbouwers van deze rassen er toe moeten overgaan, poot- goed van andere rassen aan te schaffen. Ten sterkste wordt aangeraden, daar voor thans reeds de noodige maatrege len te nemen, omdat op verder uitstel van het verbouwverbod of het verleenen van ontheffing niet kan worden gere kend. Ten einde moeilijkheden en kosten bij de aanschaffing van nieuw pootgoed te voorkomen, verdient het ten zeerste aanbeveling op dit oogenblik reeds, dus voor de teelt van 1935, zooveel pootgoed van he tras of de rassen, die men ii 1936 wenscht te verbouwen, aan te schaffen, dat men uit de opbrengst daarvan vol doende pootgoed heeft om de te verbie den rassen in 1936 geheel te kunnen ver vangen. Aangezien het uitvaardigen van een verbouwverbod van Bravo, de Wet en Kampioen ten doel heeft de gevaren, die voor cultuur en handel aan de teelt van voor de aardappelwratziekte vatbare rassen verbonden zijn te verminderen, is het in de hoogste mate gewenscht ter vervanging van de verboden rassen al leen die te verbouwen, welke voor de wratziekte onvatbaar zijn. Tot deze ras sen behooren o.a. de in de rassenlijst van het Instituut voor Plantenverede ling opgenomen geelvleezige rassen: Bevelaider, Noordeling, Souvenir, West- Brabander, Populair, Furore, Triumf, Record, Robijn, Unicum, Muntinga 17, Konsurages, Gruno, Nationaal, Bato, Aipha, Atlas, Bonus, Erdgold, Preussen, lberta en Ju'i en de witvleezige rassen: Albion, Hellena, Concurrent, Parnassia, Majestic, Great Scot, Arran Crest en Arran Pilot. Bij aanschaffing van nieuw pootgoed geve men nauwkeurig acht op de ras echtheid. Het te velde goedgekeurd poot goed, voorzien van certificaat en plombe van de N. A. K. geeft bijzondere waar borgen van echtheid. Bij aanschaffing van niet te velde gekeurd pootgoed trachte men op andere wijze de noodige zekerheid te verkrijgen, in elk geval op dat dit van zuivere culturen afkomstig is. Alkmaar, i April 1935. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. De Britsche Lord-zegelbewaarder Eden is hedenmorgen om 8 uur uit Warschau te Praag aangekomen. Op het station bevonden zich ter begroeting de Tsjecho-Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken dr. Benesj en vele andere vooraan staande personen uit de diploma tieke en politieke wereld. Reeds om 10 uur vanmorgen begon de eerste bespreking met dr. Benesj. Aan het Stads-Bureau voor Vissche- ijen t© Boston (Am.) is een visch toege zonden van een soort, dat tot op heden nog niet bekend was. Het beest heeft geen oogen maar een hard uitsteeksel op den schedel, waar vandaan verscheidene armen loopen zooals b.v. bij een paraplu. Aan het eind van iedere arm bevindt zich een klein wit puntje, hetgeen vermoedelijk ge zichtsorganen zijn. De visch is pl.m. 50 c-M. lang, geheel wvart van kleur en heeft een bek als van een zoogvisch met lange scherpe tanden. Hij heeft geen schubben, loch stekels zooals een zeeëgel. Het beest werd gevangen in de netten van een trawler nabij Sable Island, Uit het dorp Rissoesowo in het Iwano- wogebied in Centraal-Rusland, wordt ge meld, dat de zoon van een boer uit een cc'iectief bedrijf, Wcrobjew, reeds an derhalve meter lang is en 88 K.G. weegt, hoewel de jongen pas tien jaar is. De jongen groeit elke maand ongeveer tien centimeter en bezit groote physieke kracht. Met twee handen kan hij een gewicht van 72 K.G. omhoog drukken. Sedert drie jaar bezoekt de jongen de school, waar hij een goede leerling is. Hij wordt voortdurend gecontroleerd door medici uit Moskou. Officieel wordt medegedeeld, dat in de afgeloopen zes dagen 64 spoorwegonge vallen hebben plaats gehad, waarvan slechts zes aan den volkscommissaris voor Verkeerswezen Kaganewitsj zijn gerapporteerd. O a. had de Transsiberië- express een oponthoud van drie uur, aangezien de baan niet in orde was, ter wijl een andere express-trein vertraging had bij het station Kiprewo, waar bij een onbewaakten overweg een auto werd gegrepen, of bij de tallooze spoorwegon gevallen ook menschenlevens te betreu ren zijn geweest, is nog niet bekend. Kaganowitsj heeft de arrestatie van alle voor de ongevallen verantwoordelijke arbeiders en beambten gelast. Het 20000 ton metende Japansche slag schip „Hiyei", aan boord waarvan de keizer van Mandsjoekwo zijn reis naar Japan maakt, is hedenmorgen vroeg in de Japan sche wateren verwelkomd door het eerste en tweede eskader van de Japansche vloot te zamen bestaande uit 70 oorlogsschepen, die vanmorgen van de Omejima-eilanden, de „Hiyei" tegemoet voeren. De oorlogsschepen stelden zich, met de onderzeeërs, die op aeze plaats oefeningen hadden gehouden, in slag orde en keizer Kang Teh inspecteerde vlootparade, terwijl bijna tegelijkertijd on geveer honderd Japansche marinevliegtuigen over de „Hiyei" vlogen. De keizer van Mandsjoekwo arriveert over morgen te Yokohama en zal te Tokio de gast zijn van de Japansche keizerlijke familie, tot 1 5April a.s., op welken datum hij uit Tokio vertrekt voor een tocht van negen dagen door het westen van Japan. Oranje-vereeniging. Jaarvergadering der Oranje-vereeniging op Woensdag 3 April in het lokaal van den heer C. Vijzelaar, onder leiding van den heer H. Schelhaas. Gezongen werd het le couplet van het Wil helmus, waarna de voorzitter den wensch uitsprak, dat deze vergadering er toe moge bijdragen, dat de band tusschen land, vorstenhuis en volk verdiept en verstevigd mogen worden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat 6 bestuursvergaderingen zijn ge houden. Het ledental bedraagt 112. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst aan van 230.35, uitgaaf 183 40, saldo 46 95. Besloten werd den burgemeester te benoe men als eere-voorzitter der vereeniging, Voor de te houden bestuursverkiezing werd door den heer Kooij opgemerkt reke ning te willen houden met vertegenwoordi ging in het bestuur van plaatselijke vereeni- gingen in verband met het verleenen van hulp bij eventueele feestelijkheden. Geantwoord werd, dat men geen verband moet leggen tusschen de vereenigingen on derling,"daar de Oranje-vereeniging op zich zelf staat en ten doel heeft den band te be vorderen tusschen vorstenhuis en volk. Wel zal in de toekomst bij het organiseeren van feestelijkheden hulp dankbaar aanvaard wor den en dientengevolge het organiseeren van sub-comité's in overweging worden genomen. De heer IJtsma behandelde hierna een on derwerp getiteld: „Koningin Emma of Ne- derland's grootste schatbewaardster". Op boeiende en pakkende wijze releveerde spr. eerstens het huwelijk met koning Willem III, de geboorte der prinses, het overlijden des konings, het als een moeder des lands vervullen der taak van Regentes, terwijl daarnaast nog op Haar rustte de moeilijke doch schoone taak der opvoeding welke op zulk een grootsche en verheven wijze in dienende liefde is vervuld, verwachtende in dat alles de kracht en wijsheid van God. Vervolgens werd gememoreerd de kroning der prinses, waarbij zoo treffend en spon taan naar voren kwam de liefde des volks, niet alleen voor het kind, maar ook voor de moeder. Spr. besloot met den wensch dat het drievoudig snoer God, Oranje en Neder land, nooit verbroken moge worden. In het bestuur werden herkozen de heeren J v. d. Graaff, H. Schelhaas en H. van Zuijlen. De vergadering werd gesloten met het zingen van het 2e couplet van het Wilhel- mus. (Ongecorrigeerd Vandaag heeft voor de rechtbank te Rot terdam terechtgestaan de hoofdagent tit. v. d. Klink, die op 1 December 1934 het hoofd bureau van politie te Schiedam, den commis saris Ellenberger, heeft doodgeschoten. In de dagvaarding was hem ten laste ge legd moord onder bezwarende omstandighe den subs. doodslag, voorts zware mishande ling met voorbedachte rade den dood ten gevolge hebbend. Er waren 19 getuigen gedagvaard De be langstelling voor de zaak was zeer groot Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende -verzoekt beleefd eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mij oprechten dank. Als wij nu onze mooie kaasmarkt be kijken zullen wij daar een heel ander beeld aanschouwen, dan alleen kaas en de andere bijzonderheden. Er wordt nu gesloopt en geheid voor verbetering der waluren, wat beslist noodig was, gezien den slechten toestand waarin deze ver keerden. Maar moest dit juist nu gebeu ren, nu wij vlak voor den zomer staan, wat altijd een groot aantal vreemdelin gen naar onze stad voert? Wat zullen de menschen opkijken van dezen toestand. En nu nog wat anders. Heeft ons gemeentebestuur er niet eens verder over nagedacht, gezien dat de markt voor de kaasstapels veel kleiner is geworden, dat de regeling van het vervoer der kaas naar de schepen en dergelijke niot deugt? Dit moet nu per handwagen geheimen, wat niet alleen veel tijd vraagt maar ook veel schade voor de aanvoerders beteeken t. Nu gaat het nog wat maar als we wat verder in den tijd zijn en de zon 6terker wordt wat is dan het gevolg? Veel gescheurde kaas welke de koopman niet accepteert, dus voor den aanvoerder schade en de prij zen zijn toch al zoo laag. Ondergeteekende heeft Vrijdag al ver nomen van verschillende aanvoerders, dat, wanneer het zoo blijft, en geen bete re regeling wordt getroffen, zij van plan zijn met hun aanvoer een anderen uit weg te gaan zoeken, wat toch zeker scha de is voor de gemeente, maar nog meer voor de zetters en kaasdragers, die dan z -' er hun inkomsten zeer veel zien ver minderen en wat moeten zij dan? Ik hoop dat het gemeentebestuur goe de maatregelen zal nemen (door het af dekken van de kaas tijdens het vervoer met kleeden), daar het bovenstaande zich dan niet meer zal voordoen. Met dank voor de plaatsing. Een belanghebbende. BROEK OP LANGENDIJK (Maart) Geboren: Maartje d. van J. Wagenaar en G. Arends. Pleuntje d. van J. de Feij- ter en A. Ootjers. Cornelis z. van J. Jan sen en T. Brouwer. Dirk z. van D. Ven en T. Kansen. Fransiscus z. van B. P. Mei- ma en H. van Zutphen. Overleden: Aafje Bouwens, 73 jaar, wed. van P. de Graaf. Arie Krap, 54 jaar, echtg. van G. Blokker. DE BEZWAREN VAN „NOOIT GEDACHT' TEGEN HET UITBREIDINGSPLAN. Heden ontvingen de N.V. „Nooit Ge dacht" alhier van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland onderstaand schrijven, betrekking hebbende op het uitbreidingsplan Overdie en Achtermeer te Alkmaar. Met verwijzing naar nevensvermeld be zwaarschrift bericht ik U namens Ged. Sta ten dezer provincie, dat genoemd college, na kennisneming van de op deze zaak betrek king hebbende stukken, B. en W. van Alk maar heeft uitgenoodigd het in margine be doelde uitbreidingsplan op eenige punten te herzien en daarna een hernieuwde vaststel ling van het plan met de daarbij behoorende voorschriften door den gemeenteraad te be vorderen. Ged. Staten hebben dit niet gedaan, dan nadat zij er zich tevoren van hadden verge wist, dat B. en W. tot herziening bereid waren. Ten opzichte van de vaststelling van het herziene plan, waarmede uiteraard het thans aanhangige zal komen te vervallen, zuilen op nieuw de in de Woningwet voorgeschreven formaliteiten worden in acht genomen, zoo dat voor U alsdan andermaal gelegenheid zal bestaan zoonocdig voor Uwe belangen op te komen. In verband met het vorenstaande kan het door U ingezonden bezwaarschrift thans buiten verdere behandeling worden gelaten. SCHUIMBLUSCHAPPARAAT BOOD REDDING! Gisteravond brak een brand uit in een motorbootje, liggende in het kanaal voorbij het Zeglis, juist in de gemeente Heiloo. Waar het hier een benzinebrand betrof (de tank van de boot was in brand geraakt) en men zelf niet in staat was, het vuur te dooven, werd de Alkmaarsche brandweer opge roepen. Onder leiding van dien heer Lutje- harms rukte het dienstdoende corps uit met zijn schuimbluschapparaten en met behulp van het kleine schuimbluschapparaat kon de brand binnen een minuut geblascht worden De eigenaar had nog een brandwond op- geloopen, die verbonden werd door den heer Molenaar, die mede tot het brandweercorps behoort. ETALAGERUIT GETORPEDEERD. Gistermiddag reed de bestuurder van een driewielige bakfiets daarmede op den hoek LaatVlaanderhof en geraak te het beheer over zijn stuur kwijt, door dat een daarop liggende deken omhoog woei. Het gevolg hiervan was, dat de bakfiets tegen het winkelraam van de firma Engeln aanbotste en de ruit brak. Den rijwielbestuurder treft geen schuld. Zondag 3 Februari j.1. des avonds om 6 uur geraakte een kind van den heer L. te wa ter in den Zijdam alhier. Door geheel gekleed te water te springen, wist de 16-jarige Henk v. d. Heuvel, Tromp straat 18, alhier, die juist van een ziekte her steld was, het reeds zinkende kind te redden onder zeer moeilijke omstandigheden, omdat de heerschende duisternis de redding buiten gewoon moeilijk maakte. Het was een moedige daad, schreven wij den dag daarop in de krant en daarom ook verheugt het ons, thans te kunnen mededee- len, dat de moedige redder een belooning ge kregen heeft uit het Carnegie-heldenfonds en dit te meer, waar zijn vader werkloos is en de jongen, sinds de door hem verrichte red ding, aan asthma lijdt. De vorige week werd hem ter gemeente-secretarie een bewijs uitge reikt waarop hij aan het Postkantoor de hem toegedachte 30 van het Carnegie-Helden- fonds in ontvangst kon nemen en Dinsdag werd hij op het bureau van politie door den commissaris, den heer Walraven op waar- deerende wijze toegesproken. Het is jammer, dat de gemeente slechts me dailles uitreikt voor jubilea van gemeente ambtenaren en voor sportgebeurtenissen. Wanneer Alkmaar, evenals zoo vele andere gemeenten, nog eeremedailles voor verdienste lijke burgers toekende, zou men een derge lijk exemplaar hier zeker hebben moeten uit reiken. Een dergelijke medaille zou b.v. ook goede diensten kunnen bewijzen als onze stadge noot S. van der Molen binnenkort uit de West terugkeert. BRAND TE NIEUWE NIEDORP. In den nacht van Woensdag op Donder dag is bij den heer Kossen te Nieuwe Niedorp een felle brand uitgebroken Daar er op dat oogenblik niemand der huisgenooten aanwe zig was en de brand eerst geruimen tijd na het ontstaan ontdekt was door de buren, kon de brandweer niet meer verhinderen, dat het burgerwoonhuis tot den grond toe af brandde. Omtrent den oorzaak van dezen brand tast men nog volkomen in het duister. NIEUWE KAPPERSZAAK- ANNEX SIGARENZAAK. De heer M. Oud zal in de Lyceumstraat 87 morgenmiddag een kapperszaak openen, waarvan we nu wij de nieuwe zaak in oogenschouw hebben genomen mogen zeggen, dat zij een der best geoutilleerde winkls in dit genre genoemd kan worden. De inrichting van de kapperszaak is met kennis van zaken geschied en aan alles is te zien, dat hier met bekwame hand de cliëntele geholpen zal-worden. De sigarenzaak is belangrijk groot en hoopt zich dan ook in een groote belangstel ling te verheugen. Waar de heer Oud in de kappersbranche lang geen onbekende is, twijfelen wij er niet aan of in deze nieuwe buurt zal zijn zaak floreeren. TWEE BRANDEN TE WIERINGEN. Gisternacht is brand ontstaan in de wo ning van het gezin L. Kuiper aan de Dijk- straat te Den Oever. De motobrandspuit van Den Oever wist het 'uur te localiseeren zoodat slechts het interieur uitbrandde. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbe kend. Tegelijkertijd ontstond brand in het van hout opgetrokken winkelpand van den heer Bügel aan de Hollebalg nabij Westerland, in welk pand een raanufacturenhandel wordt gedreven. Het vuur vond hier gretig voedsel en sloeg over naar een belendend pand, be woond door het gezin Siegers, eveneens van hout opgetrokken. Beide panden brandden totaal uit. De oorzaak moet worden gezocht in kortsluiting. De houder van het winkel pand is verzekerd. VERBOUWING WINKEL SIMON DE WIT. „De goudbron voor de huisvrouw" of met andere woorden de bekende winkel van Simon de Wit in de Achterstraat heeft een grondige verbouwing ondergaan. Niet, dat zulks direct in 't oog valt aan den buiten kant, doch wel ten aanzien van het interieur Dit toch is ten eerste belangrijk vergroot door het verkleinen van de étalages De vrij gekomen ruimte is aangevuld door marmeren toonbanken, die over de geheele lengte van den winkel doorloopen en in hygiënisch op zicht ongetwijfeld behooren tot de beste van dit soort. Langs de betegelde wanden zijn metalen vitrines aangebracht, die rusten op groote luchtdichte bergruimten, waarin de ihee en koffie en ook de artikelen die aan verderf onderhevig zijn, opgeborgen zijn. In den linkerhoek bevindt zich een marme ren plaat met kranen welke verbonden zijn met leidingen, die in olktanks uitmonden, een en ander om de zuivtrheid bij het tappen te bevorderen. Verder is aangebracht een meer gelijk matige verlichting. De reeds alom bekende merken in thee (China, Ceylon, Java en Darjeeling) zijn in grooten voorraad en in speciale verpakking aanwezig. We noemen verder de blikverpakte Edel- Smaeck coffy", een koffiemerk, dat in den loop der tijden een goede reputatie bij de huis moeder heef* verworven. En dian wijzen we op de uitstekende kaas. die in vele soorten aanwezig is (zooals men weet. hebben de zaken van Simon de Wit zeer grooten omzet in kaas). De geheele verbouwing is in 4 dagen tijds tot stand gekomen onder leiding van den heer Mmdeno. den fabrikant, die voor Simon de Wit in vele gevallen bij de diverse ver bouwingen een werkzaim aandeel heeft. De heropening zal morgenmiddag om 2 uur plaats hebben. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,3 m.M. te Akureyn. Laagste barometerstand 746,9 m.M. te Lerivick. Verwachting, geldig tot den avond van 5 April: Matige tot krachtige, later afnemende zuidwestelijke tot noordwestelijken wind; be trokken tot zwaar bewolkt; regen- of sneeuwbuien; weinig verandering in tempe ratuur. Weeroverzicht. De depressie voor de Noorsche kust trok in diepte toenemend naar zuid-Noorwegen en breidde zich vooral over de Britsche eilanden uit. De uiterst hooge drukking op Groenland hield aan en ook in de Golf van Biscaye bleef de barometer vrij hoog. In Scandinavië nam de vorst af, maar op IJsland, in Schotland en zuid-Frankrijk ver toont zich lichte vorst, terwijl sneeuw valt op IJsland, in Schotland, Engeland, ons land, Zwitserland, Duitschland en Scan dinavië. Bijna overal is de lucht betrokken of zwaar bewolkt. Over de Britsche eilanden, in het Kanaal en aan de Noordzeekust waaien krachtige tot stormachtige noordwestelijke tot zuidwestelijke winden, in midden-Frankrijlc is het windstil met plaatselijk mist. De algemeene toestand duidt op aanhou den van het gure weer met regen- en sneeuwbuien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.04 uur licht op. VAN WIE IS DAT HONDJE? Een zwart hondje (reu) wit van voren met witte streep over neus en kop, is sedert eenige dagen zijn baas verloren. De eigenaar wordt verzocht zich op te geven bij den inspecteur van Dierenbe scherming, de heer Verwer, Oudegracht, hoek Baanstraat. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET N.V. Aan het verslag over het boekjaar 1934 uit te brengen in de Algemeene vergadering van Aandeelhouders op 29 April aa. ont kenen wij het volgende: Niettegenstaande in het afgeloopen jaar geen verbetering in den economischen toe stand intrad, blijven de bedrijfsresultaten slechts zeer weinig bij die van het vorige jaar ten achter. De achteruitgang in de in- terestrekening werd voor een groot deel ge. compenseerd door verlaging der onkosten, terwijl de provisierekening een iets beter re- rustaat aanwijst dan het vorig jaar. De bruto-winst bedraagt, het saldo van het vo rig jaar ad 2424.35 inbegrepen, 617.468.75, de onkosten beloopen 331.137.89, gevende een winstsaldo van 286.330.86 (vorig jaar 297.154.14). Hoewel het vorenstaande tot tevredenheid moet stemmen, wordt het ook thans weer, ge zien de zoo onzekere tijden, uit hoofde van een voorzichtige bedrijfspolitiek gewenscht geacht, een groot bedrag voor diverse be langen te reserveeren en dientengevolge al leen op de preferente aandeelen het dividend van 6 pCt. uit te keeren, doch het dividend op de gewone aandeelen te passeeren. Het op de vorige balans voor 15.000 voorkomende onroerend goed is voor een 4000 lageren prijs van de hand gedaan. Van het genoemde bedrijfsresultaat ad 286.330.86 moet 'n bedrag van 23.057.27 worden vergoed aan het Pensioen- en On dersteuningsfonds, terwijl voorgesteld wordt af te schrijven op onroerend goed het reeds genoemde bedrag ad 4.000, op safe-inrich tingen en meubilair 575.50 (vorig jaar 2.800.44), waarna dit hoofd als naar ge woonte voor 1 op de balans voorkomt. Voorts te reserveeren voor diverse belangen 158.000 (vorig jaar 170.000) Van het hierna overblijvende saldo ten bedrage van 100.698.09 kan een dividend van 6 pCt. uitgekeerd worden op het preferente kapitaal van 1.500.000. De preferente aandeelhou ders hebben in mindering hierop in Novem ber 1934 reeds een interim-dividend van 3 pCt. ontvangen. In de balans komen o.a. de volgende pos ten voor: Activa: Accepten en debiteuren ƒ6 628.104.60 Debiteuren in rekg. courant 2.492 583.17 te zamen 9.120.687.77 (vorig jaar 9.973.560.61). Voorschotten tegen effec ten onderpand 1.91058563 (vorig jaar 1903.213.70). Safe-inrichtingen en meubi lair 1 (als v. j.). Gebouwen 487.736 (als vorig jaar). Passiva: Kapitaal; gewoon 2.000000 6 pCt- Cum. Pref. 1.500.000 totaal 3.500000 (als vorig jaar) beiden geplaatst en volge stort. g Reserve: Depositorekening 2 292 53278 waarvan 1.140.602.95 oo jaardeposito (v. j 1.14701034): Credit, f ...095 15727 samen 6 317.690 05 (v.i. 5.772.85075). Het Pensioen- en Ondersteuningsfond» wijst, na bovengenoemde toevoeging van f 23.057.27 'n kap>aa1 aan van 490.040.1» (vorig iaar 464.268.78). Het op de effecten van het fonds stateerde voordelige koersverschil 15 664 96 werd H' de rekening Reserv voor koersverschillen gevoegd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2