HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. Bloedbad in een hospitaal. Verpleegde steekt op zijn mede* verpleegden los. De direct ingestelde commissie van onder JONGEN VAN NEGEN JAAR VERMIST. Tijdens een logeerpartijtje. r»IR.-GÉNEEAAL ZUIDERZEE- WERKEN. Ir. V. J. P. de B'ocq ven Kuffeler eervol onts a* verleend. SMAKELIJK ETEN! DE KEUZE VAN DE WERELDBESCHOUWING. Voordracht van prof. dr. F. Künkel. DE FASCISTISCHE CONFERENTIE TE AMSTERDAM. Vragen van Kamerleden aan den minister van justitie. LA ARGENTINA OP DE FLORA. DEVIEZEN SMOKKELAARSTERS GEARRESTEERD. BESLAGLEGGING OP IJMUIDER TREILER. „De Hoop II" te Dover thans vermoedelijk vrijgegeven. HET GRENSVERKEER MET BELGIE. Weer vereenvoudiging van de formaliteiten. DE TOESTAND IN HET HOTEL- EN RESTAURANTWEZEN. CONCENTRATIE VAN BIJZONDERE SCHOLEN. Stichter van een fonds voor noodlijdende scholen ln Y«f* band met concentratie? bestuur der christelijk-hationale school te Wilnis (Utr.) heeft een voorstel ingediend bij den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel ter behandeling op de op Woensdag 24 dezer te Utrecht te houden algemeene ver gadering van den Schoolraad, welk voorstel luidt: Lte Schoolraad stichte een fonds voor noodlijdende scholen in Verband met de financieele moeilijkheden, die zich kunnen voordoen bij concentratie van sthólen. DE STAKING TE ZEIST BEËINDIGD. In de bouwvakken. koe ter waarde van 20 gulden niet aangege- ven. De koe werd aangevoerd uit de rim boe vatl Harenkaraoel en verkeerde in zulk fjtt bloeienden toestand, dat 2lj onderweg den laatsten adem uitblies. De ambtenaar Corbey trof bij onderzoek de bewuste zwart bonte lijderes niet meer aan. Wel 'n ander stuk geslacht vee, dat veel meer dan 20 waard was. De slager deelde mede, dat hij wel de wrakke koe, maar niet deze koe had aange geven. Mr. Asser vorderde namens de admi nistratie 150 boete, te vervangen door 30 dagen. Ik kan d'r niks aan doen, zei de slager, die koe is gestorven en afgekeurd, 2'5 voor transactie vond hij te hoog. Amateur-jeneverstokers. De heeren gebroeders Jan Pieter en Reus D., voorheen wonende te 't Zand, daarna vertrokken naar Uitgeest en nu wéér te 't Zand vertoevende, hadden te Uitgeest een flink belegde boterham trachten te verdie nen door het fabflceercn van sterken drank, die ondanks alle gehcelonthoudersactie toch zijn attractie bij de echte liefhebbers nog niet heeft verloren. Zij hadden aldaar Inge richt een comc'ete distilleerderij, waarvan de benócdtgdhedcn door broeder Jan in Ant werpen waren ingeslagen. In een in een schuur gegraven kelder was de fabriek opge richt. Het resultaat was niet slecht en mis schien was de onderneming voor de gebroe ders gegroeid tot een bescheiden goud mijntje als de politie en de fiscus niet tus» scnenbeiden waren gekomen. Toestemming om dit bedrijf uit te oefenen hadden de arme kerels van ae administratie niet gekregen en accijns hadden ze natuur lijk evenmin betaald. De schuur hadden de Clandestiene distillateurs gehuurd h 5 per week van den heer Klaas Kapteijn, verklaar den de gebroeders, die heden terecht stonden Dat er in de schuur een kelder was gegraven, wist Ren6 heelemaal niet, Kelders graven be hoorde niet onder ztjn ressort, Evenmin had hij iets gezien van den aangevoerden distilla tie-inventaris. De heer Jan D. verklaarde, dat hij zonder medewerking van zijn broeder Rerts de distilleerderij had ingericht. De veldwach ters Tilstra en Bornecroek en de ambtenaar Stelpstra hadden een inval gedaan en den aanslag op de schatkist verder gecoupeerd De rijksadvocaat achtte het tenlaste ge legde bewezen en vorderde na passende il lustratie, gelet ook op de minderwaardige kwaliteit van het product, bij monde van deil officier tegen jan Pieter 3x5 maanden gev. eh tegen Rens 3X2 maanden, voorts ieder 100 boete of 30 dagen. Mr. v. Leeuwen, advocaat van Rens D., nam aan, dat zijn cliënt er niets van geweten had en pleitte vrijspraak. 'T WAS TOCH ALLES WINST. De 38-jarige heer Gijsbertus Roelot Antho- niüa 't Fgedothiciieerd te Amsterdam, had zijn intrek genomen irt het volkslogefflent van den heer Davld V. d. Pijl te Schagen Zijn financiën verkeerden blijkbaar niet in rooskleurigen toestand, althans, toen hij van zijn hospes 'n rijwiel huurde, ontzag hij Zich nkt dit karretje met bemiddeling van dert heer Leendert Korn te verkoopen voor den inderdaad niet buitensporig hoógen prijs van f 2.50. Maar men heeft tegenwoordig voor 't krats 'n spiksplinternieuw als zilver blinkend fietsje, dus 'n oude kijkt bijna nie mand meer aan. Niettemin was de heer v. tl Pijl lang niet gesticht over deze manipulatie en het duurde niet lang of Oijs zat acfller de tralies als 'n vink in z n kooitje en verscheen heden in de middagzitting, uitgedoscht in het meer solide dan elegante costuum, dat ge woonlijk voor inwonenden van het Huls van bewaring beschikbaar is gesteld. De heer Gijsbertus was niet bepaald 'n noviteit in de rechtszaal. Diefstal en verduistering scheen zijn specialiteit te Zijn en hij was deswege en ook voor vernieling reeds meermalen veroor deeld. De officier had dus niet het minste gewetensbezwaar 10 maanden te vorderen. Mr. Wynne was aangewezen als verdedi ger, doch het was hem gebleken, dat Gljs geen prijs stelde op verdediging, Zoodat plei ter hem niet lastig wilde vallen en zich refereerde. OOEDOELOOVIGE VAN ZI|N SPAARDUITJES BEROOFD. Voor f 500 opgelicht. Op 4 Februari vervoegde zich een 37- jarige metselaar ten huize van een inwoner van Hilversum, met het verzoek hem 500 te willen leenen, welke hij op dat oogenblik noodig had om handgeld aan een makelaar te geven. Hij zou het gele terugbetalen, zoo dra hij een huis zou hebben opgeleverd, dat hij bezig was te bouwen. Aan zijn verzoek werd voldaan, vooral toen hij beloofde, dat de geldgever bij ople vering van de villa In de winst zou deelen Doch de metselaar had het geld volstrekt met besteed voor het opgegeven doel, maar had er cenige dagen goede sief van ge maakt, Ter zake van oplichting had de man zich gisteren voor de rechtbank te Amsterdam te Verantwoorden. Het O.M,, waargenomen door mr. Was- senbergh, was van oordeel, dat verdachte, die reeds vroeger wegens vermogensmis- drijven verschillende malen was veroordeeld, een gevaarlijk individu moet worden geacht H'j had in deze zaak den man, die Hem de j .500 had geleend, van zijn laatste spaar duitjes beroofd. In denzelfden tijd, dat dit geschiedde, richtte verdachte een verzoek om s.eun tot Maatschappelijke Steun. Het O.M cischte tegen verdachte wegens oplichting een jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr Zijnen, drong aan op ontslag van rechtsvervolging. Een verzoek tot onmiddellijken invrijheidsstelling van ver dachte werd afgewezen Vonnis 17 April. VALSCHE TROUWBELOFTEN. De vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft den 41-jarigen caféhouder W. R., die de 41-jarige mej. Ie W. door valsche trouwbeloften had bewogen tot af gifte van een bedrag van f 5000, overeen komstig den eisch veroordeeld lot 1 jaar gevangenisstraf. Ome Jiolouiw Over de amokpartij van den Ambonnee- schen recruut In het militaire hospitaal te Tjlmahl, lezen wij nog de volgende bijzon derheden in de Java Bode; De Ambonneesche recruut was ter verple ging opgenomen in zaal ll van het militair hospitaal te Tjimahi. Zonder dat één der omliggende patiënten iets heeft gemerkt van een veranderde ge moedsstemming van D. Is deze te half elf uit zijn bed opgestaan en naar het bed van een mede-verpleegde gestapt, waar hij uit het kastje een buitenmodel-knipmes heeft weg genomen, dat door dien Verpleegde zóó scherp was geslepen, dat hij dit als scheer mes gebruikte. Met het mes gewapend, liet D. den eige naar er van ongedeerd, doch stapte op het bed van zijn buurman, den Ëuropeeschen fu selier van Stenus töè, die eên bóek lag te le zen en niet in het minst cp D. en diens gedra gingen lette. Zooals trouwens geen der ver- peegden eenig idéé had, dat D. iets in het schild voerde. Van Stenus werd een steek toegebracht, waarna de amokmaker naar het bed van den Europccschen sergeant Van Dieten sprong, wien hij een steek ln den hals toebracht, Daar de andere verpleegden luidkeels oirt hulp riepen, en wellicht hierdoor opgeschrikt, liep de attiokmaker, ln het wilde en zonder eenig bepaald doel om zich heen stekend, deze ziekenzaal uit. Op het hulpgeroep kwamen uit de naastge legen ziekenzaal toegelóopen de Soendanee- sche korporaal-ziekenverpleger Admadjah en de soldaat-ziekenverpleger Pati. Admadjah liep voorop en wierp zich, zortder eenig be denken op den amoktttakenden D. toe ten ein de te trachten hem te overmeesteren. Dit ge lukte echtef niet en de wildeman stak eenige trte'en naar Admadjah, raakte hem tweemaal, zoodat deze doodelij gewond ter aarde neer stortte. De soldaat-ziekenverpleger Pati, ziende dat Admadjah gestoken werd en het onderspit zou deiven en geen kans ziende dit te verhin deren, ongewapend als ook hij Was, tevens begrijpend welk groo gevaar de patiënten op andere ziekenzalen liepen, vloog eerst terug naar de zoo juist door hen verlaten zieken zaal, waar 18, dee's ernstige t.b c-patiënten lagen, sloot de zaal af en deed ditzelfde met de andere ziekenzalen, waardeer hij een bloedbad Op de zalert Voorkwam, Wel probeerde de amokmaker nog in enke le zalen binnen te dringen, doch dit gelukte hem niet, zoodat hij -=- nog steeds a's een wilde om zich heen stekend naar buiten snelde. Hier liep hij tegen dert Javaanschen fuselier Kariodimedjo op, eveneens een ver pleegde van het hospitaal, die zich even uit de zaal verwijderd had. Vóór deze begreep wat er aan de hand was. had hij van den woesteling twee steken in de nierstreek opge- loopen en zeeg bloedend ineen. Ffierna liep de airtoktnaker in de richting van den achteruitgang van het hospitaal, doch inmiddels was de Ambonneesche hospi taal-soldaat Hittypeuw, die op het hulpge roep van zaal 10 kwam aangeloopen en zich haastig met een stuk bamboe wapende, ach* ter hem aangegaan, waarop de amokmaker het op een loopen zette, Doch de moedige hospitaal-soldaat, begrij pende, dat de woesteling trachtte buiten het hospitaal te komen, riep den korporaal der wacht toe, het hek te sluiten hetgeen deze haastig deed en viel onverschrokken met zijn stuk bamboe den amokmaker aan Het stuk bamboe deed betere diensten dan het vlijmscherpe scheermes en nadat de amokma ker een zoödanigen slag op den arm had ge kregen, kon hij daar thans meerderen ge naderd warert worden overmeesterd en Volkomen in bedwang gehouden. De consternatie in het hospitaal^vas, zoo als te begrijpen, gröot en toen eert Widerzoek naar de gewonden werd Ingesteld, bleek Van Stenus, hoewel door den steek op bed irt hef hart getroffen, zich nog van het bed te heb ben verwijderd, de zaal te zijn üitgeloopert, om een honderd meter verder dood neer te vallen. Geneeskundige hulp bleek bij aan komst van de doktoren het geheele drama heeft zich in enkele minuten afgespeeld niet meer noodig, De korporaal-ziekenverpleger Admadjah had zich in de algemeene verwarring, als ge volg van de achtervolging van den amokma ker, ongemerkt in de richting van de opera tiekamer begeven, doch het niet ver gebracht. Hij werd direct naar de operatiekamer overge bracht, doch het onmiddellijk operatief in grijpen van dr. Eckhardt had geen resultaat, ae beide steken in de zijde waren diep en doodeiiik en ook hij blies spoedig den laat sten adem uit. De Javaansehe fuselier Kariodimedjo, die buiten tot tweemalen toe in de zijde Werd ge troffen, was eveneens opgestaan en had zich in de richting der operatiezaal begeven, waarheen hij nog een vijftig meter aflegde om vervolgens ineen te zakken. Men hoopt hem met zijn beide wonden in de nierstreek in het leven te houden, doch zijn toestand is ernstig. De sergeant van Dieten was met zijn steekwond in den hals van het bed geloopen, doch buiten de kamer in de gaanderij neer gevallen; de ëpoedig toegeschoten hulp sloot Verdere verbloeding met verbandgaas af, waarna kort daarop behandeling kon plaats vinden; van D:eten is er beter afgekomen dan Kariodimedjo en hoewel de wonden zich ernstig lieten aanzien, schijnt het nog wel te zullen meevallen. De verwarring was zoo groot, dat toen de overmeesterde amokmaker werd terugge voerd, men hem wilde overgeven aan de met Van Dieten bezig zijnden hoofd verpleger en hem geheel losliet. De man scheen echter geen besef te hebben, dat hij vrij was en de hoofd verpleger, meenende dat de met bloed bedek te, eveneens een slachtoffer was, voelde hem den pols! De vergissing werd echter spoedig ingezien en de thans kalm geworden woeste ling naar de blokzaal overgebracht. Bij de overweldiging heeft hij zijn rechterarm ge broken. zoek bracht den geheelen middag en voor avond door met het afnemen van verhoeren, teneinde den juisten gang van zaken vast te stelen ert trof den amokmaker in volle confes sie. Als reden gaf hij op, dat zijn vrouw hem 's morgens was komen bezoeken en hij naar de ziekenzaal had zien verlaten met een an deren man. I fierover was hij aan het piekeren geslagen, waardoor hij tenslotte in een toe stand van razernij was gekomen, Toch wist hij, thans geheel kalm gewor den, een geheel juiste beschrijving te geven van hetgeen zich allemaal had afgespeeld. De gedoode korporaal-ziekenverpleger Ad madjah Zou over tien dagen den militairen dienst met pensioen verlaten. ^Binnenland Een negenjarige joilgen uit. Heems kerk, die deze week bij familieleden, wollende lil de Fagelstraat te Amster dam logeerde, Is Dinsdag spoorloos verdwenen. Omstreeks half vijf dien middag Is de jongen Voor het laatst ge- Zien, toen hij op straat speelde. Daarna hoeft men taal noch teeken meer vah hem vernomen. De familieleden hebben, toen de jongen Dinsdagavond nog niet terecht was, van de vermissing aangifte Sedaan aan het politiebureau aan de aampoort. De politie heeft een zorgvuldig onder zoek ingesteld, dat echter tot nog toe niet tot eenig resultaat heeft geleid. Aangezien de politie het vermoeden heeft, dat de jongen een Ongeluk heeft gekregen, heeft zij in de omgeving van de plaats waar de jongen het laatst is gezien, laten dreggen, echter zonder succes. Bij Kon. besl. is, Wegens Verandering in de inrichting van het diehstvak, waartoe hij behoort, eervol ontslag ver leend aan ir. V, J, P. de Blocq vari Kuf feler, te 's Oravenhage, als directeur- generaal dêr Zuiderzeewerken. Gisteravond om half 9 kwamen in een restaurant in de binnenstad man, vrouw i en kind. Zij bestelden een dinertje en na i smakelijk gegeten te hebben, moesten zij den ober bekennen, dat ze geeti geld hadden om ie betalen. De toespijs werd uitgebracht met een proces-Verbaal aan de Groote Paauwen- steeg, Gisteravond heeft prof, dr. Fritz Künkel uit Berlijn, een der gföotste psychologen van dezen tijd, voof de geheel met meerettdeels jonge menschen gevulde groote zaal der Vrije Oemeente tê Amsterdam, zijn toürhee doof Nederland besloteh met eert voordracht over het onderwerp: „De keuze van de wereldbe schouwing". Spreker ging uit van de stelling, dat er bij den ttienach, staande aan het begrip Van zijn ontwikkelihg, Van een werkelijke Vrije keuze van wereldbeschouwing geen sprake is. De gesteldheid van het organisme bij de geboorte brengt een potentieel optimisme of pessimis me te weeg. Spr. bouwde zijn betoog, dat sprankelde van geest en hutrtdr, op dit thema verder op, daarbij van beide typen voorbeel den gevend, De ontwikkeling gedurende de eerste helft van het menschenleven voltrekt zich volgens de wet van deh „duivelskring". De pes6imi6t ziet de wereld steeds zwarter, de optimist (het verwende type) steeds lichter, doch voor beiden komt omstreeks het twin tigste jaar de onvermijdelijke crisis, tot Wel zijn van het individu. Hierbij wees spr. ook op de evolutie van het Godsbegrip, Ér ont staat gedurende de crisis een toestand van volkomen onverschilligheid, een ihherlijke ar moede, waarin zich echter wel een omslag ten goede voltrekt. Er ontstaat iets nieuws, iets positiefs en productiefs, Het is het mo ment, waarop de geestelijke ontwikkeling def wereldbeschouwing begint. Plotseling treedt dan het begrip van het zinvolle op den voor grond. Hoofdzaak is, dat het object der we reldbeschouwing, niet meer is het lk, maar iets hooger en grooter. Men beleeft, dat het leven meer is dan het lieve Ik. De keuze van were'dbeschouwing, die overblijft is er dan nog slechts een Van vorm en beeld. Het Eerste Kamerlid Mendcls (s.d.a.p.) heeft den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is bet den minister bekend, dat er 29 en 30 Maart j.1. Hl het Ahistel-Hötel te Amster dam eert Internationale fascistische conferen tie ter bevordering van het uniVerseele fas cisme heeft plaats gehad, waaraan behalve door ir. MüssCrt werd deelgenomen o.a. door afgevaardigden Vhii Denemarken, Noorwe gen, Frankrijk en Ierland, onder voorzitter schap Van een Italiaanschen fascist, en waar een in de pers gepubliceerde resolutie is aan genomen, die ae strekkihg aangeeft der in de onderscheidene landen te voeren fascisti sche actie? 2. Waren deze buitenlanders niet on derworpen aan het Verbod voor vreemdelin gen om hier te lande aan eenigcrlei actie van politiekert aard deel te nemen? Zoo ja, waar om niet? 3. Indien dit verbod Wèl Van toepassing was, zijn er dan maatregelen genomen het te doen opvolgen, en zoo ja, welke? Het Tweede Kamerlid Schalker (c.p.ffl heeft zich tot den minister gericht met de vol gende vragen: 1. Is het den minister bekend, dat op Vrij dag 29 Maart j.1., in het Amstelhotel te Am sterdam een bijeenkomst heeft plaats gehad van leidende personen van fascistische par tijen, o.a. uit Italië, Frankrijk, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland en Ierland, waar politieke besprekingen zoüdert zijn gehou den? 2. Is het den minister tevens bekend, dat an deze besprekingen, welke o.m. zouden hebbert geloopert over dert corporatieven staat en Over hetgeen er is bereikt, ook is deelgenomen door A. Mussert, algemeen lei der der N.S.B., die vergezeld was van „zijn Chef vah de afdeelirtg buitenlandsche zaken", graaf Oberdorff? 3. Kan de minister mededeelen, waarom hier niet in tegenstelling met het optreden der regeering tegenover attti-faseistiscne bui tenlanders door de bevoegde autoriteiten is opgetreden tegen deze bijeenkomst met politiek doeleinden van fascistische vreemde lingen, en dezen/ hetzij in verzekerde bewa ring gesteld of het land uitgewezen zijn? 4. Kan de minister mededeelen of de in vraag 2 genoemde „graaf Oberdorff" van Nederlandsche, dan Wel Duitsche of andere nationaliteit is eh indien het eerste niet het géval mocht zijn, is er dan naar de meening van den minister geert aanleiding de2en vreemdeling in verzekerde bewaring te Stel len, dan Wel hem het verder verblijf in Ne derland te verbiedeh, daar hij zich blijkbaar schuldig maakt aan politieke werkzaamheid, wat naar dè rtieening der regeering hier vcor vreemdelingen niet geoorloofd is. 5. Is de minister hiét Van meening dat er aanleiding is een onderzoek in te stellen naar wat precies het doel en de werkzaamheid is van de z.g. „afdeellng buiten'andsche zaken", die A. Mussert er op na blijkt te houden en van de resultaten van een dergelijk onderzoek de Kamer op de hoogte te stellen? Zooals reeds gemeld, is een nieuwe roode anjes als hulde aan de beroemde Spaansche danseres La Argentina, die op het oogenblik hier te lande vertoeft, Antonia Argentina ge noemd. De doopplechtigheid van het nieuwe kweekproduct is gistermiddag in tegenwoor digheid van de danseres op de Flora te Heem stede geschied. La Argentina, die Dinsdagavond te Utrecht optrad, arriveerde gistermiddag om 14.25 uur aan het Weesperpoortstation te Amserdam met een klein gezelschap. Ter begroeting waren aanwezig prof. dr. C. F. A. van Dam, als vertegenwoordiger van den consul-generaal van Spanje, die verhinderd was; alsmede de heeren J. Bendien, admini- strateur van den Stadsschouwburg en Paul F, Sanders, Maurits Uyldert en Werumeus Buning, leden van de dartscommissie in de hoofdstad. Het gezelschap begaf zich met ge reedstaande auto's, die versierd waren met de Spaansche ert Nederlandsche kleuren, naar Heemstede. De gasten werden rondgeleid door de le den van het uitvoerend comité. Dinsdagavond Zijn aan de grens te Kerk rede twee johge meisjes aangehouden. Een van hert Woont in de mijnstreek. Daar zij ver dacht Werden, Duitsch geld over de grens te brehgeti, Werdeh zij nauwkeurig in het doua ne-kantoor onderzocht. Een van de meisjes was in het be2it vah 200 mark. Blijkens de aartteékertingen in heur passen, hadden ze den laatsteh tijd groote bedragen op reischè- qües ingewisseld. Beiden zijn naar Aken ge bracht. Reeds ongeveer een maand ligt, zooals ge meld, in het Granvllle Doek te Dover de Ne derlandsche treiler, De Hoop II IJM 40, Waarop de Engclsche douaneautoriteiten be slag hebbeil gelegd, toen aan boord een la ding likeur en andere alcoholhoudende dran ken Werd gevonden, waarvan geen aangifte was gedaan. Den kapitein was een boete óp- gelegd van 25 pond sterling, die niet was betaald, waarop de beslaglegging volgde. De eigenaar van deti treiler, de reeaer De Groot uit IJmuiden, weigerde eveneens de boete te betalen, aangezien hij op het oogen blik, waarop de overtreding Werd geconsta teerd, niet ae beschikking over den treiler had, aangezien deze door anderen gecharterd was. Dit charter is echter dezer dagen afgeloo- pen en de eigenaar van den trêiler stelt thans pogingen in het werk weer de beschikking over De Hoop II te krijgen. Met een van zijil andere treilers De Hoop I IJM, 193, is hij gisteren te Dover gearriveerd. Men verwacht dat hij de gevraagde boete van 25 pond ster ling zal betalen om de IJmuiden 40 weer vrij te krijgen en naar Rotterdam te brengen. Het blijft dart natuurlijk de vraag of de reeder stappen zal doert om de terugbetaling te vor deren van de hem z.i. ten onrechte opgelegde boete. Naar de K.N.A.C. meldt, zijn de beperken de bepalingen inzake het medenemen en uit voeren van bedragen aan geld dóór de Bel gische regeering voorloopig ingetrokken. Toeristen kunnen düs Weer ongestoord en zonder daarvan aan de Belgische grenskan- tortren aangifte te behoevëtt te doen, geld me denemen. F.enlgen tijd geleden is op verzoek van Horecaf een commissie gevormd, onder leiding van oud-minister Posthuma, welke maatregelen Zou beramen om den t >ostand in het hotel- en restaurantwe zen te verbeteren. Deze commissie heeft tnans, na een diepgaande bestudeering van de materie, een adres samengesteld, waarin verschillende voorstellen worden gedaan en maatregelen worden aange geven, wélke tot verbetering van den toestand zouden kunnen leiden Dit adres zal een dezer dagen aan den mi rt ster van economische zaken worden aangeboden. Voorts zijn er 'in verschillende groote gemeenten in ons land plaatselijke co- mité'S Vati actie geVörmd. Öp verzoek vatl bovenbedoeld# commissie echter zijn de werkzaamheden van de plaatse lijke comité's voorloopig gestaakt. Men \vi trachten meer eenheid te krijgen in d> te voeren actie, terwijl men ook wil voorkomen, dat de algemeene actie wordt geschaad door maatregelen in een bepaalde gemeente. De Schoolraad acht dit voorstel praema- tuur, wijl nog niet bekend is, of en zoo ja, in hoeverre er nadeelig financieele gevolgen kunnen voortvloeien Uit mogelijke concen tratie. Na hernieuwd overleg met den waarne- menden burgemeester mr. F. A. Beunke, is een voorloopige basis gevonden waarop de werkzaamheden vandaag worden hervat. Het door de protestantsch-christelijke en r.k. patroons aangeboden loon van 58 cent zal thans ook door de neutrale patroons wor den uitbetaald, die het aanvankelijk op 55 ct. hadden gesteld willen zien, ln afwachting van de ca. Juni te Verwachten fusie met den Nederlandschen aannemersbond en den pa troonsbond. Er is echter geen contract getee- kend, zoodat de aannemers individueel vrij zijn. 201. Alles gebeurde precies zooals Joto-coto het zich had voorgesteld. Toen Sim-Sem de auto ih beweging zette, deed hij dat met een flink vaartje, om te laten zien dat zijn karretje niet zoo slecht was als het er wel uitzag. Natuurlijk kreeg hij een verschrikkelijke schok en de dikke Sim-Sem vloog zóó maar door de lucht, terwijl Piet en Drein links en rechts van de autd vielen. 202. Sim-Sem was zóó erg geschrokken, dat zijn slurf slap naar beneden hing. Huilend stond hij Vöor Piet Prikkel en Drein Drentel, Maar Piet Prikkel was woedend. Hij en Drein hadden alle bei door den val een reusachtige bult op hun hoofd gekregen. Piet be gon zelfs naar Sim-Sem te schoppen en dat was heel leelijk van hem.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7