JCeck ói Schooi Jngeionden Stukken Minister Marchant voert het woord INBRAAK IN VILLA BIJ NIJMEGEN. WEER RUSSISCHE OPDRACHTEN. BRIEFJES VAN 1000 VERLOREN. FORT HONSWIJK IN AFWACHTING. HSILOO HEERHUGOWAARD SCHOORL EGHOND AAN ZEE Afgemijnd werd door K. Schoen uit Eg TREIN EN BUS. VRIJWILLIGE CONCENTRATIE VAN BIJZONDERE SCHOLEN. In de gemeente Jutphaas bij Utrecht zijn de hervormde en gereformeerde bij zondere scholen voor lager onderwijs overgegaan tot een vrijwillige concen tratie. Zoo ontstond een nieuwe school vereniging en gisteravond is onder veel belangstelling van de zijde van de auto riteiten, ouders en onderwijzers de school officieel geopend. Nadat ds. Nicolai, predikant van de Ned. Herv. gemeente Jutphaas als voor zitter van de nieuwe schoolvereeniging met een toespraak, waarbij hij er zijn verheugenis over uitsprak, dat er nu te Jutphaas een school met den bijbel is, de school officieel voor geopend had verklaard, heeft minister Marchant het woord gevoerd. De minister heeft de gemeente Jut phaas met deze concentratie gelukge- wenscht en de hoop uitgesproken, dat deze concentratie door meerdere in den lande gevolgd zal worden. Verder hebben nog gesproken mr. Hamers, burgemeester van Jutphaas, dio voornamelijk den minister voor zijn aanwezigheid dankte en de heer R. van Gaasbeek, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Breukelen, die zich eveneens verheugde over deze con centratie, waartoe hij gaarne had mee gewerkt. Gratis logies, goed maal en flinke buit. Gistermiddag werd ontdekt, dat een inbre ker was binnengedrongen in het landhuis „de Zevenbergen", staande aan den rijksweg Nij megenVenlo, even voorbij hotel „de Pias- molen" te Moog en eigendom van mr J. Santman te Nijmegen. De laatste maanden was het huis onbewoond geweest. Toen gistermiddag mevrouw Gorter uit Rotterdam, die er ook van tijd tot tijd ver toeft, zich in gezelschap van haar dochter en vergezeld van een werkster naar het land huis begaf, ontdekte zij, dat alle kamers en vertrekken overhoop waren gehaald. Een ledikant met beddegoed was naar het woon vertrek overgebracht en had blijkbaar ge diend als slaapplaats voor een ongenooden gast. Men vona in de kamer de restanten van een overvloedigen maaltijd. Overigens heeft de indringer alles wat van zijn gading en gemakkelijk vervoerbaar was, na de lo geerpartij meegenomen Men heeft nog niet kunen vaststellen, wat precies vermist wordt, maar de schade, die is aangericht, is nogal aanzienlijk. Bouw van drie houtschepen. Volgens ontworpen plannen zouden er voor Russische rekening in ons land drie zee schepen voor de houtvaart worden gebouwd. Twee daarvan zijn thans besteld. De op dracht voor het derde kan dezer dagen wor den verwacht. Het schip wordt dan bij de Ned. Scheepsbouwmaatschappij te Amster dam gebouwd. Een inwoner van Amsterdam heeft gister middag bij de politie van de Warmoesstraat aangifte gedaan, dat hij in het centrum der stad twee bankbiljetten van duizend gulden, waarvan de nummers onbekend zijn, heefi verloren. Ministerieel bezoek. Honswijk, het bekende waterliniefort uit de oorlogsjaren, de forsche vesting aan een bocht van de Lek. Fortwachter Soer, een vriendelijk mensch al mag hij je niet binnenlaten, heeft er een rood hoofd van. De zware poort met de bel hoog op den groenen berm moet telkens openzwaaien voor vrachtwagens met mate rialen. Voor die poort liggen de resten van het stroo, dat in groote hoeveelheden is aan gevoerd en in hef poortgebouw vullen man nen de stroo-zakken. Een militaire auto brengt stoelen en keukenmateriaal en rom melend ratelt de wagen door den tunnel, die van de poort toegang geeft tot het fort. Boven op de wallen werken arbeiders aan een hechte draadversperring en in de oude poort zijn zoowaar twee electrische bellen aangebracht. Twee stille knoppen naast el kaar, die hier getuigen, dat al deze voorbe reidingen tenslotte vredeswerk zijn. In oor logsdagen heeft een electrische bel aan den fortingang maar bitter weinig zin. Gisteren is een klein detachement politie- troepen op Honswijk aangekomen en zij heb ben de voorbereidingen voor de bewaking in tempo op zich genomen, zoo schrijft de Msb. Het wachten is nu nog o de geïnterneer den. Aanvankelijk zouden Vrijdag de eerste „verpleegden" in het nieuwe kamp worden ondergebracht, doch hun komst is nu tot Maandag uitgesteld. Hoeveel het er zullen t Ja> als gras zijn de meeste sturende of loopende men- schen! Van verkeersregels of voorzichtigheid schijnen ze zelfs nog nooit gehóórd te hebben. Ze doen, alsof ze voor 't eerst van hun leven op den weg zijn. (En, wat erger is: of ze alléén op de wereld zijn!) zijn, is nog niet vastgesteld, maar de toebe reidselen zijn van dien aard, dat men op Honswijk binnenkort een vrij aanzienlijk aantal geïnterneerden zal kunnen herbergen. Intusschen ontbreekt het niet aan belang stelling, daar rond de oude vesting in het verlaten land van de Lek. Een opname-wa gen van een film-maatschappij was ook al gekomen. De actieve operateurs waren ver geten, dat Honswijk, ondanks zijn nieuwe be stemming, toch nog altijd tot de verdedi gingswerken van defensie behoort en dat der- felijke opjecten nu eenmaal niet mogen wor- en gefotografeerd en gefilmd. Inmiddels komt er ook belangstelling van andere zijde. De minister van Justitie, Z. Exc. mr. J. H. R. van Schaik, zal heden een bezoek aan het nieuwe interneeringskamp brengen. BOND VAN MOBILISATIE INVALTDEN. Onder voorzitterschap van den heer P. de Boer hield de Bond van Mobilisa tie-Invaliden en van hunne Nabestaan den Dinsdag te Drachten zijn 10e alge- meene jaarvergadering. De belangstelling der leden was groo- ter dan vorige jaren. Het 10-jarig bestaan van den bond werd in sobere trekken herdacht. Hier bij memoreerde de voorzitter in korte trekken hetgeen door den bond was ver richt. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Uit het verslag van den secretaris bleok, dat een 14-tal leden in het afgeloopen jaar was over leden. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten 10141,18 hadden be- d agen en de uitgaven 10928,55 Het accountantsrapport wees uit. dat de boeken en bescheiden van den pen ningmeester in goede orde waren be vonden, weshalve deze décharge werd verleend. De heer R. van der Sloep (aftredend) werd bij acclamatie tot bestuurslid her kozen. Een nieuw huishoudelük reglement werd met algemeene instemming vast gesteld, waarbij het bestuur grootere bevoegdheden word* verleend ten aan zien van het treffen van maatregelen tegen leden, die den bond ontrouw wor den. nadat zij geholpen zijn. Het bestuur werd voorts opdracht ver strekt de mogelijkheid van het stirhten van een overlijdensfonds te onderzoe ken. Voorts werd het bestuur opgedragen met kracht te ijveren voor een recht vaardiger wetgeving. Voorjaarsvergadering V. V .V. De V. V. V hield Dinsdagavond voor jaarsvergadering in café van Gemeren. De voorzitter, de heer J. Th. van Diepen open de deze druk bezochte vergadering en sprak zijn genoegen uit over de zoo groote op komst. Dankbaar was spreker voor de vele nieuwe leden volgens spreker ontstaan door de kennismaking tijdens de revue's die de vereeniging steunde. Spreker deed een beroep op allen om de V. V V. groot te maken opdat de vruchten uiteindelijk de ge meenschap ten goede komen. De heer Smits deed rekening en verantwoording van de financiën van het sportgebouw. Spreker had de zaak zoo over genomen en aanvaardde dus geen verantwoordelijkheid. Het saldo was 52.74. De voorzitter stelde voor om een secreta ris te benoemen die geen bestuurslid was en vroeg een crediet om hem een vergoeding te geven van 25 per jaar. De vergadering was hierover niet te spreken. Als iemand het secretariaat op zich neemt weet hij dat hij werk krijgt wil hij dat niet, laat hij dan heengaan, oordeelden de sorekers. De voor zitter zeide dat de vergadering bestuursle den kiest, de functies worden verdeeld. Het maximum bestuursleden is er. Wij kunnen er niets aan doen. De heer Smits zeide dat hij geen eerste secretaris kan zijn. Er is ge weldig veel werk aan verbonden en spreker heeft voor andere vereenigingen ook wat te doen. Bovendien kan men niet alles doen. Enkele heeren wilden desondanks geen gesalarieerd knechtje van het bestuur. Bij stemming waren 22 stemmen vóór, 6 tegen en 6 blanco uitgebracht. Bazar in Mei. De voorzitter ontvouwde het program hoe die bazar er zal uitzien. De heer H. de Graaf vond dat men de leden voor een feit stelde, het bestuur stelt maar vast. De heer P. Greeuw vroeg of het niet meer op het terrein van de middenstand ligt. De heer P. Zee man bracht het bestuur een compliment voor zijn werk. De voorzitter zeide dat wanneer het in het raam der begrooting blijft, men zijn gang wel kon gaan. De heer H. de Graaf repliceerde. De bil jetten hangen al aan. Spreker acht het een minachting voor de leden. Waarom zet men het dan op de agenda? De heer Smits merkte op dat er geen be hoefte is aan werk, maar men zal voor de 'begrooting, een bazar moeten houden. Geen bazar, geen verlichtingsavond. Na dat de voorzitter verzekerd had dat het geen geld kost, werd het voorstel goedge keurd. Verlichtingsavond in Augustus. De voorzitter zeide dat het bestuur nog geen afgerond voorstel kan doen. Gevraagd werd of men er geen reclame dag aan kon verbinden voor den midden stand. In principe was men voor een verlich tingsavond. De voorzitter zeide dat men ver leden jaar samenwerking met den midden stand had gezocht, doch er is niet van ge komen. Goedkeuring werd verleend en de uitvoe ring aan het bestuur opgedragen. Concer ten. De voorzitter zeide dat men huiverig is om wat groots te doen. We hebben dit als antwoord aan den heer Bos hier een mooie muzieknis, doch we moeten huur be talen en we kunnen geen groote risico dra gen. Misschien zullen we het met plaatselij ke concerten moeten doen, v v De heer Bos was teleurgesteld dat er zoo weinig concerten zijn. De gemeente geeft 2 x 50 subsidie aan de corpsen. Kunnen ze daar niet wat voor geven? De heer P. Greeuw onderschreef de zienswijze en gaf in overweging om zich met B. en W. in ver binding te stellen. Het bestuur kreeg mach tiging om te handelen naar verkiezing, doch in het raam der begrooting. Rondvraag. Aan den heer Sleeper werd geantwoord dat het batig saldo der revue 125.18 is. De heer P. Zeeman vroeg de medewerking van het bestuur om verlaging der gasprijzen. Ze zijn hier, in vergelijking met andere plaatsen, veel te hoog. Heeft het geen resultaat dan maar petroleum nemen. De heer Bos had een reeks klachten. Er is geen voldoende licht aan de wegen. De wegen zijn slecht onderhouden. Het wandel park Ter Coulster is niet te. genieten door 't gejakker der jongens. De V. V. v. doet veel te weinig. Gidsen, wandelkaarten en kaarten voor Ter Coul ster moeten krachtig aangepakt worden. Men moet ook zijn aandacht wijden aan straatnamen en doorloopend met B. en W. of den raad in verbinding blijven Er moet veel meer gebeuren, enz. De voorzitter zeide dat verlichting en onderhoud van wegen tot de competentie van den raad behoorde. Wandelen op Ter Coulster zonden last van fietsers gaat niet, want de eigenaresse wil dat niet verbieden. Met de gids, enz. kan het niet anders. We hebben geen geld voor alles en nog wat. De wandelkaarten voor Ter Coulster zijn verkrijgbaar bij het be stuur. D heer P. Greeuw zeide dat bij de verlichting ook de financiën een rol speelt en bij onderhoud van wegen niet minder. Reden om V. V. V. hiervoor verantwoorde lijk te stellen zijn er niet. Tot slot zeide de voorzitter dat dit jaar waarschijnlijk geen gids wordt uitgegeven. Wel in samenwer king met de federatie ben. het Y. Na een be roep op de leden om het bestuur te steunen, volgde sluiting. Ingekomen personen. J. Jansen en echtgenoote, N.H., F 143, van Gouda. J. J. J. M. Schreden en gezin, R.K., F 251, van Arnhem E. J. M- Beu kers en gezin, R.K., A 456, van Nieuwer Amstel. Mevr. C. KossenVeen en gezin. N.H., A 56, van Beemster. J. Bakkum R.K., I 218, van Limmen. Mej. C. E. Trom petter, R.K., A 70, van Alkmaar. Mej. A E. Kleet. R.K., L 116, van Heemskerk. D Koning, N.H., B 148, van Akersloot. Mevr. F. OnrustRiezebosch G.K., L 181, van Alkmaar. J. F. T. Arnoldi en echtgenoote. H.A., A 458, van Bussum. Mej. P. H Morsch. R.K., L 52, van Abcoude-Proostdij - C. Kroonenburg, N.H., H 110, van SchoorL Mej. G. A. Vermeulen, geen, F 82, van Alkmaar. N. Wolven en gezin geen, J 178, van Amsterdam Mej. G. C de Bakker, geen, H 12, van Alkmaar. N. Bruin en gezin. N.H., H 12. van Alkmaar. H. J. Muhren, R.K., K 55, van Alkmaar. D. Rotgans en gezin, D.G., G 137, van Schagen. C. M. Kruis. N.H. A 486a van Kortenhoef. Mej. R. Brouwer, G.K A 486a, van Kortenhoet. Mej. T. Brede- rode, N.H., A 178. van Limmen. J. Pi- suisse en gezin, geen. B 25, van Alkmaar. Mej. M. J. Duijn. RKA 254. van Bever wijk. N Prop, N.H, A 119, van Den Helder. P. Meijne, R.R., L 171, van Alk maar. Mej. M E. Luijten. R K.. F 217. van Velsen. C. H. Jonker. N.H., A 208, van Oudkarspel. G. J. Molenaar en gezin, N.H L 57, van Zuilen H. Ie Mair en gezin, N.H., A 257, van Zaandam. Wed. I H. v. d Graaf—Kroon en gezin, N.H., L 40, van Amsterdam. Wed A. de Kruijf- Boerlage, R.K., J 78, van Alkmaar. Mevr. G. H. B. van der Lubbe en zoon, geen, A 450a van Castricum B. J. Tiebie R.K., C 254. van Akersloot. H. A. Klop- rogge, RK., A 385, van Dongen. L. A. van der laan. RK., A 385. van Dongen. H J. M. van de Langkruis, R.K., A 385, van Dongen. S. Lorinczij. R.K., A 385, van Dongen. M. R. Mulders. R.KA 385, van Dongen. J. Thielens R.K., A 385, van Dongen Vertrokken personen. Wed. G Keppe>Stuurman, naar Alk maar. J. Ludeke en gezin, naar Koedijk. M. van Zon en gezin, naar Den Helder. G. B. Leek en echtgenoote, naar Bergen (N. H.) D. Oldenburg en gezin, naar Baarn. Mej. K. Zwanenburg, naar Gouda. A. Kleijn, naar Amersfoort. L. H. J. M. Annegarn en gezin, naar Bussum. J. Liefting, naar Limmen. Wed. J. PronkSnip, naar Koog aan de Zaan. Wed G. DavidsTuinman, naar Bergen (N.-H.) P. Wonder en echtge noote, naar Heerhugowaard. Mej. A. Mors, naar Alkmaar. Mej. A. Roepen, naar Den Helder. Mej. C Bakker, naar Alkmaar. J. S. Homkes en gezin, naar Zeist. Mej. E. N. de Vries, naar Haren karspel. Mej. C. Groeneveld, naar Hilver sum. Mej. G. F. van Anrae, naar Hilver sum. J. j. van Kooperen, r.aar Soest. Mej. T. Kuiper, naar Alkmaar. J. J. de Vette, naar Bussum. A. Etten, naar Diemen. Landbouw en Maatschappij. In het midden der gemeente lag aan de westzijde van den Middenweg een sloot, die, doordat zij reeds voor de helft opgevuld was met een vuile massa slik aan velen een erger nis was en hen over demping deed spreken Wat in den goeden tijd niet scheen te kunnen gebeuren, omdat er geen geld voor te vinden leek, vond in een economisch ongunstig tijd vak plaats. Er waren andere omstandig- reden, die den mensch er toe dreven om het werk aan te vatten, dan de vraag „Is er wel geld voor?" De werkloosheid dwong het ge-, meentebestuur naar werk om te zien voor de velen, die tot lediggang gedoemd waren. Het geld werd in zekeren zin bijzaak. En het werk kwam tot stand. We hebben op vergaderingen landbouwers hooren beweren, dat het onmogelijk was boe ren tot organisatie te bewegen, omdat het nog gemakkelijker was een koppel varkens bij elkander te houden dan een koppel boeren, omdat ieder van hen iets anders wilde. Doch ook bij de boeren schijnt thans iets wakker te worden van klassebesef, van het zich bewust zijn, dat een boer inderdaad iemand is, wiens werk in de maatschappij niet ontbeerd kan worden en mogelijk bren gen de tijdsomstandigheden thans te weeg (als zij maar lang genoeg duren), dat iets tot stand wordt gebracht, wat voorheen steeds is gestrand op het individualisme van den boerenstand. Dinsdagavond sprak; daarover de heer Ruiter uit Knijpe voor de plaatselijke afdee- ling van Landbouw en Maatschappij in lokaal Rus. Vreemd deed het ons aan den heer de Jong, de beproefde voorzitter der plaatselijke afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, als voorzitter te zien fungee- ren. Een paar tooneelstukjes dienden om het gesprokene te illustreeren. Het bezoek van „Zijn Hoogedelgestrenge" sloeg in en de landbouwer, die tenslotte zijn pet op moet houden, kreeg een welverdienden bijval. „De looden last" zou, indien het wat vlotter was geschreven en het tentendieuse er minder „dik" oplag, zeker verbeteren als opvoerings stuk. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt. Op een bocht van het Onderwegje al hier, waar het uitzicht zeer slecht is, botsten Dinsdagavond de vrachtauto van den bestel dienst van J. Bakker en Zonen en de melk- transportauto van den heer J. Smit, beiden alhier. De materieele schade was niet zoo heel groot, doch één der gebroeders Bakker ge raakte door den schok met zijn hoofd door de voorruit, waardoor hij tamelijke vleesch- wonden opliep. Het lijkt ons, dat op dit smalle wegje, waar het uitzicht op dit punt slecht is, het verkeer het beste gediend zal zijn, indien dit in één richting wordt geleid. Nutsavond. Dinsdagavond werd in café Palsma een Nrtsavond gehouden. Ds. Nobel opende en heette de aanwezi gen welkom, waarna door hem een beschrij ving werd gegeven van een vacantiereis langs den Rijn. De manier waarop hij dit deed en de mooie lichtbeelden die hij hierbij vertoonden zulle zeker bij vele aanwezigen de lust hebben opgewekt zelf van die schoonheden te gaan genieten. Met een warm woord kon spreker dit aanbevelen. Na de pauze trad de heer D Gorter op. Op verdienstelijke wijze werden door hem een tweetal stukjes ten beste gegeven. De avond werd besloten met eenige voor drachten van den heer H. van Elven, voor ons hier een nieuweling, maar blijkens zijn kunnen op het tooneel lang geen nieuwe ling 't Was een rustige genotvolle avond, jammer dat niet meer leden aanwezig waren. De thuisblijvers kunnen spijt hebben dezen avond te hebben gemist. 2000 voor B. steun. Van het Nationaal Crisis Comité werd bericht ontvangen, dat in den loop van 1935 bijna 200C door de gemeente, mag worden besteed voor aankoop van kleeding en schoeisel ten behoeve van steuntrekkenden. De gemeente moe' hiervan 21 pet. betalen, het Nationaal Crisis Comité neemt 79 pet. voor zijn rekening. Dit is een groot verschil met 1934, toen nog geen 300 mocht wor den uitgegeven hetgeen ook inderdaad ge heel onvoldoende was. De tram rijdt weer! De eerste wagon kolen is door de Ne- derlandsche Spoot wegen weder te Egmond aan Zee aangevoerd, bestemd voor de N V. Algemeene Brandstoffenhandel. Als merk waardigheid deelde de directeur dezer N.V.. de heer K. de Graaff, ons mede, dat de 1ste wagon ko'.en na de oprichting van de tram ook voor hem bestemd was nu 27 jaar ge leden, terwijl eveneens de laatste wagon bij opheffing van de tram voor hem was be stemd. Woensdagavond werd in het café „De Vergulde Valk" ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide uit Alkmaar in het openbaar verkocht, wegens overlijden van mevrouw E. van der Pol—Koper: 1. Een heerenhuis aan de Voorstraat, hoek Prins Hendrikstraat te Egmond aan Zee, groot 4 a. 10 c.A. Het werd opgeboden tot 5150 door Baltus uit Bergen en afge mijnd op 5170 door mr. A. J. van den Bergh uit Utrecht. 2. Acht huizen en erven aan de van Speijckstraat te Egmond aan Zee. Bij opbod werd geboden voor: perceel 25 300 door Baltus uit Bergen. 26 300 door Roodhart uit Egmond aan Zee, 27 330 door Baltus uit Bergen, 28 f 330 door Harteveld uit Alkmaar, 29 340 door dezelfde, 30 340 door Strooker uit Egmond aan den Hoef, 31 f 350 door J. v. d. Plas uit Egmond aan Zee en 32 f 430 door Baltus uit Bergen. Bij afslag werd alleen geboden op perceel 3 door J. v. d. Plas uit Egmond aan Zee en wel 351 en 32 door Baltus uit Bergen 431. Bij afslag werd geen bod gedaan op een combinatie van 2 perceelen, evenmin op een combinatie van 4 perceelen. Alle perceelen werden tenslotte afgemijnd op 2847 door mr. A. J. van den Bergh uit Utrecht. 3. Zes huizen en erven aan de Bergstraat te Egmond aan Zee. Bij opbod werd ge boden voor: perceel 14 360 door J. de Graaff uit Egmond aan Zee, 15 f 360 door J. v d. Plas uil Egmond aan Zee, 16/350 door J. v. d. Pol te Egmond aan Zee, 17 370 door Ballus uit Bergen, 18 400 door J. v. d. Plas uit Egmond aan Zee en 33 600 door S. Dekkers. Bü afslag werd alleen perceel 33 gemijnd op 601 door J. v. d. Plas uit Egmond aan Zee. Alle perceelen werden tenslotte afgemijnd op 2451 door mr A. J. van den Bergh uit Utrecht. 4. Een perceel weiland in den Egmonder- meer aan den Meerweg nabij den molen, groot 2.87.30 H.A. Per H.A. werd geboden door J. v. d. Pol uit Egmond aan Zee 1430. mond aan den Hoef voor 1450per H.A. 5. Een perceel weiland gelegen op den hoek van den Hoogen Dijk en Zomerdijkja, nabij de Kalkovens te Egmond-Binnen, groot 2.96.20 H.A. Per H.A. werd geboden door J. v. Pol uit Egmond aan Zee 1200. Afgemijnd werd door Valkering uit Egmond aan den Hoef voor f 1220 per H.A. De belangstelling voor deze verkooping was zeer groot. Overgeplaatst. Kapelaan Roessen alhier wordt met in gang van 5 April a.s. overgeplaatst naar Wervershoof. HANDELSWINTERSCHOOU. Aan de Handelswinterschool te Schagjert verkregen diploma's: M. Rondhout, Sint Maartensbrug; Tr. Peereboom, Nieuwe Niedorp; T. Edazn, Hoogwoud; J. P. de Leeuw, Sint Maartens brug; P. Boekei, Harenkarspel; H. Peexe- boom, Nieuwe Niedorp; J. Corbyn, Sint Maarten; J. Rezelman, Wieringerwaard en K. Raven, St. Maartensbrug. Bevorderd van Klas I naar Klasse II: K. Blaauboer: N. J. Blaauboer; S. Baars; A. Deutekom; M. Keyzer; G. Koch; G. v. d. Oord; P de Ruiter; N. Wardenaar, allen te Schagen; G. Blaauboer en Gré Blaauboer te Kolhorn; J. Blom te Haringhuizen; A. Eriks te BarsingerhornA. de Wit en T. de Wit te Wieringerwaard; P. Houter, H. Kui per en J. Frans te Sint Maarten; W. den Engelsen te Wieringermeer; S. de Best Schagerbrug; G. Slot, Barsingerhorn; J. Dekker, C. Smit, J. Peetom, J. P. Gelder, S. Plukker, H. Kiezeling, G. de Vries allen te Schagen; P. Beemsterboer, C. Beemster- boer, C. Jaspers, P. Becker, G. Stoop, J. Bakker, K. Dam allen te Waarland; N. Saai te Wieringerwaard; S. Baken te Cal- lantsoog; G. J. de Wit te Callantsoog; A. Butter, G. J. W. v. d. Loo, L. G. W. v. d. Loo, W. van Essen C. Nap allen te Winkel; A. Broekhuizen te N. Niedorp; H. Konyn te 't Zand; C. Thomas te Schagerbrug. Diploma's machineschrijven: L. G. W. v. d. Loo, Winkel; A. Deutekom, L. Kouseband, H Kiezeling, J. de Graaf, M. N. Brouwer allen te Schagen; J. Blom, Haringhuizen, W. v. Essen te Winkel. Diplom's Esperanto: K. Blaauboer Jd. en M Blaauboer Jd., Schagen; E. Wey, Callantsoog; C. Porte- gies, E. Groot en Jb. Molenaar, Schagen; C. Lenghaus, L. v. d. Oord, J. v. d. Oord te 't Zand. Bevorderd naar de tweede klasse: G. Jongsma, St. Maartensbrug; M. Kamp, Schagen; A. de Wit, Wieringerwaard; E. L. v. Ketel, P. Meereboer en D. Kruit, Scha- gen. Mijnheer de Redacteur, Het antwoord van den heer Kraak Kee- man, secretaris van den Ned. Bond van Autobusondernemingen, in uw blad van 1 dezer noodzaakt mij hem alsnog van repliek te dienen. Mag ik u dus nogmaals om plaats ruimte daartoe verzoeken? Genoemde heer meent ten onrechte, dat de autobusondernemingen door mij in het ge ding zijn gebracht. Bij aandachtig nalezen van mijn ingezonden stuk zal hij toch moe ten beamen, dat ik het over de z.g. wilde busdiensten heb gehad. Deze vallen, evenals de taxi-bedrijven, buiten de door den heer K, K. genoemde Koninklijke Besluiten, hetgeen juist leidt tot den door mij gesignaleerden ongezonden toestand. Nu de heer K. K. toch den heer Moltmaker in de Eerste Kamer citeert, meen ik gerech tigd te zijn in dit verband ook iets aan te ha len, wat ditzelfde Eerste Kamerlid bij die zelfde gelegenheid over deze zaak heeft ge zegd. Na een opsomming te hebben gegeven van het onrustbarend toenemende aantal wegver- keer-dooden in de laatste jaren zegt hij dan: „Waar ik hierbij ook behandel de veilig heid op den weg, wil ik ook in herinnering brengen hetgeen mij 'zelf op tweeden Kerst dag is gepasseerd. Dien dag kwam er een autobus uit Amsterdam om een gezelschap, van een ontspanningsoord in de omgeving van Arnhem af te halen. Ofschoon de chauf feur zou komen om 7 uur, kwam hij pas om 9, en wat was daarvan de oorzaak? De man was des morgens om 5 uur begonnen en toen hem werd gevraagd: dan zal je wel blij zijn als je vanavond thuis bent, antwoordde hij: dat is te zeggen, wanneer ik dan eerst nog een vrachtje hij bedoelde daar menschen mee, mijnheer de voorzitter naar Nijme gen gebracht heb en dan weer terug ben in Amsterdam. Hoeveel uur zoo'n chauffeur van zoo'n wilde autobus dienst verricht op een dag, kan men nagaan, als men weet wat het beteekent om des avonds 9 uur van Arnhem naar Amsterdam te rijden en dan nog eens naar Nijmegen en terug, nadat hij des morgens 5 uur is begonnen. Ik vraag: is de regeering en vooral de minister wel ver antwoord als zulke toestanden blijven be staan? Ik weet wel, dat er een regeling i.z, de arbeidstijden van chauffeurs in voorberei ding is, doch in de eerste plaats merk ik op, dat die eigenlijk al veel te laat komt, en we ook zullen hebben af te wach'ten wat dat voor maatregelen zijn, al heb ik natuurlijk niet het recht vooraf daarop critiek te oefe nen, wat ik dan ook niet doe, maar het is toch ergerlijk, dat zulke toestanden zijn blij ven bestaan terwijl de Arbeidswet al ruim 15 jaar bestaat mede met het gevolg, dat de ondernemingen, wier arbeidsvoorwaarden in orde zijn, niet kunnen concurreeren met dat soort ondernemingen, terwijl aan den anderen kant de veiligheid van het publiek gevaar loopt". Mogelijk is het den heer K. K. nu duidelijk waarom het gaat. Misschien is hij zelfs wel zoo ridderlijk om den aan het slot van zijn schrijven in het wilde weggeschoten giftigen pijl weer op te zoeken en in zijn koker te de- poneeren. Ofschoon het mij nog verstandi ger lijkt nooit van giftige pijlen gebruik t« maken. Met dank voor de plaatsing, - K-J.NIES.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8