h.M. de Koningin te Wageningen. De nood in hotel-, restaurant- en café-bedrijf. BIJENMARK"" TE VAASSEN. BRANDSTICHTING TE ZUIDHORN. Verdachten aangehouden De overdracht aan de regeering van de aula der stichting „Het Aula-fonds". REDE MIN. STEENBERGHE. Rede dr. Posthuma. Rede minister Steenberghe. Mevr. A. K.-V „Mijn DEZE WEEK NOG BRANDSTOFFEN- TOESIAG. Voor de werkloozen. DREIGENDE STAKING VAN NETTEN WEVERS* Een loonsverlaging van 15 DE TRAGISCHE BRAND TE UTRECHT. Begrafenis der beide slachtoffers. solidair verklaard had met het Duitsche nationaal-sodalisme en dezelfde methoden in Nederland v :1 gaan toepassen. Zij vergif tigt het politieke leven in Nederland en pro Jbeert zelfs de grootc figuur van Troelstra uit te spelen tegen de huidige leiders der S.D.A.r. Troelstra, de voorvechter der de mocratie, 'gebruikt door de propagandisten der dictatuur Deze meeting is niet alleen een protest, maar ook een getuigenis van de beschavings- jnacht van het democratische socialisme, cfat in dezen tijd van crisis een constructieve welvaartspolitiek wil voeren, een getuigenis ook van den vredeswil der democratie, waar voor de moderne arbeidersbeweging alleen uit de hoofdstad in enkele dagen meer men 8chen bijeenbrengt dan de N.S.B. uit het fceele land na een maandenlang met onbe- Serkte geldmiddelen gevoerde propaganda. Let een gelofte van trouw aan de democra tie besloot spr. zijn rede, die door de betoo- gers beantwoord werd met een daverende, drievoudige kreet: „Vrijheid". Tijdens de passage in de redevoering over Troelstra werd boven het podium een reus achtig portret van den gestorven leider zichtbaar, waarop een daverend applaus volgde. Terwijl de eerste groep door den achteruit gang het R.A.I.-geoouw verliet, trok de tweede groep de zijzaal binnen. De aanko mende stoeten trokken inmiddels de hoofd zaal binnen, waar zij werden „opgerold" en moesten wachten tot zij in de zijzaal konden worden toegelaten. Terwijl te ruim tien uur de derde groep de zijzaal binnenmarcheerde, stond de vierde groep pas in de groote zaal te wachten, terwijl buiten de vijfde groep ar riveerde uit West, die van het R.A.I.-gebouw langs Ferdinand Bolstraat, Albert Cuyp- straat en Frans Halsstraat tot aan de Stad houderskade reikte. Voor elke groep herhaalde de heer Vorrink zijn redevoering. Voor de volgende groepen verviel de declamatie, terwijl ook meer dan 5000 personen werden toegelaten, ten einde tijd te winnen. De betooging moest vier malen herhaald worden, zoodat zij in totaal vijf maal plaats had. De laatste groep verliet te middernacht het R.A.I.-gebouw. Volgens een telling van de leiding hebben een 35.000 personen aan de demonstratie deelgenomen. Verlaging van lasten gevraagd. Zooals we gisteren reeds meldden, zou de commissie-Posthuma, welke zich ge vormd heeft om maatregelen te bera men, welke zouden kunnen leiden tot verbetering van den toestand in het hotel-, restaurant- en cafébedrijf, zich met een adres tot den minister van oeconomische zaken richten. Dit comité van actie wordt gevormd door de volgende organisaties: Verbond van Ned. Werkgevers, Alg. R. K. werk geversvereniging, Kon. Ned. Midden- denstandsbond, Ned. R.K. Middenstands bond, Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelin genverkeer, Ned. Bond van Werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanver wante bedrijven „Horecaf"; Ned. Bond van koffiehuis-restauranthouders en slij ters; Ned. R.K. Bond van hotel-, café, restauranthouders en slijters „St. Jo- seph". In het adres wordt allereerst de aan dacht van den minister gevestigd op den noodtoestand, waarin het hotel-, restau rant- en cafébedrijf verkeert, waardoor de noodzakelijkheid ontstaan is om naar middelen te zoeken om den achteruit gang van het bedrijf te stuiten en zoo mogelijk den omzet weer te vergrooten. Er wordt dan op gewezen, dat de las ten, die op het bedrijf drukken, veel ie hoog zijn, waarbij in het bijzonder de personeele belasting ter sprake komt, die op een voor het bedrijf niet te dra gen wijze wordt toegepast. De gemeen ten zouden het bedrijf hier flink kunnen helpen. Ongeveer 300 van de 1100 ge meenten treden in deze behulpzaam op, doch daaronder ontbreken nog vele groote gemeenten. En waar verlichting bij de personeele belasting kwam, deden opcenten deze dikwijls weder te niet. ITu de door den rijkswetgever goed bedoelde hulp voor een belangrijk deel heeft ge faald, zal de rijkswetgever zelf moeten ingrijpen en bepalen dat de huurwaarde van de lokalen van het bedrijf slechts voor een derde als grondslag voor de personeele belasting in aanmerking mag komen. Feitelijk moet aan een ge lijke behandeling als bij fabrieken en werkplaatsen worden gedacht en moe ten zij evenals deze van personeele be lasting worden vrijgesteld. Werden de lasten van de personeele belasting van ons afgewenteld, aldus het adres, dan konden wij althans eenigs- zins vrijer ademen. Dan blijft echter nog de zware druk van het vergunningsrecht. In de grootte der heffing van dit ver gunningsrecht lieerscht alom willekeur en adressanten dringen er op aan, dat de heffing van dit recht vastgekoppeld wordt aan de rentabiliteit der bedrijven. Van de verkochte producten, 'bier, wijn, gedistilleerd, daalt de omzet cata- strophaal. Bij een verminderde koop kracht zouden zich verminderde ver koopsprijzen moeten aanpassen, doch dit is onmogelijk door de hooge accijn zen, die in de verkoopsprijzen zijn be grepen. Alsof de druk van personeele belas ting, vergunningsrecht en accijnzen nog niet genoeg was, is in den laatsten tijd nog de omzetbelasting erbij gekomen. Deze omzetbelasting is voor het hotel-, restaurant- en cafébedrijf geheel of ge deeltelijk als een nieuwe bedrijfsbelas ting te beschouwen. Crisisheffingen, muziekauteursrechten en electriciteitstarieven zorgen voor een verdere uitputting van onze geldmid delen. Alle genoemde lasten maken de verte ringen duur. De prijzen moeten omlaag en de hotel-, restaurant- en cafébedrijven zijn onder bindende afspraken, bereid dat te doen. Dit kan echter niet als de Overheid de vele lasten, die op het bedrijf drukken, niet zeer belangrijk verlicht. Tenslotte wordt er op gewezen, dat de dertig duizend ondernemingen uit het hotel-, restaurant- en cafébedrijf heel wat geld kunnen laten verdienen aan allerlei industrieën en bedrijven. In plaats daarvan moeten honderdtallen sluiten, dikwijls nadat zij failliet ver klaard zijn. Ook de Drankwet veroorzaakt nog extra bedrijfbelemmeringen. Nederland behoort tot de matigste landen der we reld. Waarom moet dan de Drankwet zoodanig luiden, dat den bedrijven over matige last wordt aangedaan. De regelmatige bezoeker blijft weg. De binnenlandsche toerist verdwijnt en gaat naar het buitenland. De Nederiander zou niet zoo gemak kelijk naar het buitenland kunnen gaan, ware voor onzen gezonden gulden in het buitenland met de lage valuta's niet zoo veel te koop. De regeering steunt de industrie en den landbouw, waarom zou zij het hotel-, restaurant- en cafébedrijf niet steunen door van ieder, die met onzen gulden naar het buitenland gaat, een bijdrage voor ge noemd bedrijf te vragen? Het buitenland lokt onze klanten. Ons land is overstroomd met reclame voor bezoek aan andere landen. Wij begrij pen dit als diezelfde landen eenzelfde reclame ook voor ons gratis toelieten. Is dat niet het geval, waarom dan geen be lasting geheven van de reclame in ons land voor dergelijke landen? De buitenlander krijgt geen reisgeld en mijdt ons dure land. En alsof het bedrijf nog niet voldoen de in gevaar was, komen allerlei beun hazen door het oprichten van een hotel of pension nog extra concurrentie aan doen. Ook aan deze beunhazerij dient een einde te worden gemaakt. DE VIEZENSM OKKEL ARIJ. Nederlanders te Klee. veroor deeld. Zooals onlangs gemeld is, veroordeel de de rechtbank te Kleef de twee Neder landers D. B. uit Nijmegen en A. V. uit Berg en Dal tot 1 jaar gevangenisstraf er. 4000 Rijksmark boete omdat zij gedu rende drie weken in het geheel 1300 1400 mark in reischèques in Duitschland ingewisseld en voor het grootste ge deelte over de grens zouden hebben ge smokkeld. In hooger beroep heeft gisteren het gerechtshof te Kleef beiden veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorloopige hechte nis. De boete is hun kwijt gescholden. CARNEGIE-STICHTING. Wederom is voor twee jaren benoemd tot bestuurder, tevens voorzitter van de Carnegie-Stichting, de minister van staat mr. P. W. A. Cort van der Lin den. DUITSCHLAND BESTELT EIEREN. Een belangrijke order. Naar het Nederlandsch weekblad voor kruidenierswaren verneemt, heeft de Reichsstelle für Eier te Berlijn een be stelling gedaan van 17 K millioen eie ren, te leveren in April, in koe.huisver- pakking, voor opslag in Duitsche koel huizen. VEEHOUDER VERONGELUKT. Gisterochtend omstreeks half twaalf reed de veehouder Jillis ter Beek met zi„n paard en wagen in de Dorpsstraat to Muiderberg, toen op onverklaarbare wijze het gebit brak, waardoor F et paard op hol sloeg. De wagen vegon te slingeren en botste tegen een huis. Jillis ter Beek sloeg van den wagen en was op slag dood. DE ANTI-N.S.B.-DEMONSTRATIES. Toestand mej. van den Burg nog steeds zorgelijk. Naar wij vernemen, is de toestan3 van mej. S. van den Burg, die Maandag avond bij de anti-fascistisclie betoogin gen op de Hobbemaka.le een kogel in he* hoofd kreeg en in het Wilhe'mina- gasthuis is opgenomen, nog steeds zeer zorgelijk. wonde is het grootste gedeelte v*n den dag nog buiten kennis. Om- kont een operatief ingrijpen, om den kogel te verwijderen, kan gezien haar toestand, nog geen beslissing genomen worden. Op de gisteren te Vaassen gehouden bijen- markt waren ïuim 120 volken in korven en kasten aangevoerd. De prijs der bijenkolven varieerde van drie tot vijf gulden per korf en tien gulden per kast. De markt werd geopend door den secre taris der Vereeniging voor Bijenteelt, den heei Joustra uit Amersfoort. In verband met den brand, die Maandag j.1. heeft gewoed in het huis van den melk boer De H. te Zuióhorn, zijn gisteren uewoner en zijn vrouw, als verdacht Van brandstichting, gearresteerd. Beiden hebben een bekentenis afgelegd. GOUDZENDINGEN DOOR DE LUCHT. Gisteren is 6 ton goud van Schiphol naai Parijs verzonden met vijf Fokkers F 7 en de Jumbo Hedenmiddag heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de Landbouwhoogeschool te Wage ningen en daar tevens de over dracht aan de regeering der on langs voltooide aula met Haar tegenwoordigheid vereerd. H. M. kwam met den trein, die te 13.40 uur te Ede stopt, aan het station aldaar aan en begaf zich vandaag per auto over Bennekom naar Wageningen, terwijl Haar gevolg in drie andere auto's plaats had ge nomen. Langs een korten omweg, werd het hoofd gebouw der Landbouwhoogeschool in de Heerenstraat bereikt. Overal, waar de ko ninklijke stoet, die langzaam reed, passeer de, had zich een dichte volksmenigte opge steld, die H. M. zeer hartelijk toejuichte. Van schier alle huizen woei de vlag. Vol gens den wensch van H. M. was iedere straatversiering en alle huldebetoon, achter wege gebleven. Aan het hoofdgebouw werd H. M. ont vangen door het volledig curatorium der Landbouwhoogeschool. Op het plein voor het gebouw hadden zich langs de beide zijvleugels de verschil lende studentenvereenigingen opgesteld met hun vaandels, n.1. het Wageningsch Studen tencorps, de Wageningsche Vrouwelijke Studentenvereeniging, de r. k. Studenten- vereeniging St. Franciscus Xaverius, de Vereeniging Studiebelangen en de vereeni- gingen uit het Wageningsche Studenten corps. Na de begroeting begaf H M. de Ko ningin zich naar de Senaatskamer, welke evenals de entree van het hoofdgebouw smaakvol met groen en bloemen was ver- Koningin Wilhelmina sierd. Hier werd de senaat aan H. M. voor gesteld. Vervolgens vertrok H. M. van het hoofd gebouw, uitgeleide gedaan door de Colleges van curatorén en van rector-magnificus en assessoren, tot het maken van een korten rondrit langs een aantal laboratoria. De politie had uitgebreide maatregelen ge nomen; het corps was versterkt door 15 marechaussees te paard en veertig rijksveld wachters, die de straten vrij hielden. Ook nu hadden zich vele menschen langs de wegen geschaard, die herhaaldelijk H. M. spon taan toejuichten, voor welke hulde Zij min zaam, naar alle zijden buigend, dankzegde. Over den Rijksstraatweg kwam de Ko ninklijke stoet aan de aula aan. In de aula waren verder aanwezig Z. E. mr. H. P. L. Steenberghe, minister van economische zaken; mr. S. baron van Heem stra, commissaris der Koningin in Gelder land, curatoren en de senaat der Landbouw hoogeschool, de directeur-generaal van den landbouw ir. Roebroek, enz., enz. De zaal, plaats biedend aan ruim 400 per sonen, was geheel bezet. Terwijl H. M. de koningin de aula binnen trad, speelde de heer J. F. van Zutphen op het orgel Toccata et fuga, in D. mol van j. S. Bach. Nadat H. M en Haar gevolg hadden plaats genomen, speelde het orgel het Wil helmus, dat door alle aanwezigen werd aangehoord. Hierop nam dr. F. E. P. Posthuma, voor zitter van het Aulafonds, het woord. „Aan mij, aldus spr., valt het groote voor recht te beurt, Uwe majesteit namens het bestuur van de stichting „Het Aulafonds" welkom te mogen heeten. Het zal ongetwij feld door ieder in het rijk in- en buiten Europa, dien bij den landbouw is betrokken, in hoogen mate worden gewaardeerd, dat Uwe majesteit wel heeft willen besluiten de overdracht van de aula aan de regeering persoonlijk bij te wonen. Deze aula toch bedoelt een blijvend monu ment te zijn als uiting van dankbaarheid voor het genoten landbouwonderwijs en ik voel mij de tolk van hen allen als een groote eer aanvoelen, dat het in Uw tegenwoordig heid is, dat zij hun geschenk in handen der regeering kunnen overdragen". Nadat het orgel het „Wilt heden nu tre den" ten gehoore had gebracht, heette spre ker den minister van economische zaken welkom als vertegenwoordiger van den toekomstigen bezitter van het gebouw, waar in hij woorden van welkom sprak tot het college van curatoren, tot den rector magni ficus en zijn assessoren, tot den senaat van het studentencorps en tot alle aanwezigen. Het orgel sipeeldi daarna „Uren, dagen. maanden, jarenwaarna dr. Posthuma zijn rede vervolgde. „Ik zie nog voor mij de bijeenkomst aldus zeide hij iiif*acht jaar ge.eden, in de kerk hier ter stede, ons toen welwillend a;gestaan door kerkvoogden van de Neder duitsch hervormde gemeente en al mogen die jaren niet altijd zonder hinder zijn ver vlogen, tenslotte is deze periode omgegaan zooals alles in ons kortstondige leven. Wat zijn ai niet moeite en zorgen besteed om, toen de middelen voor het bouwen van deze aula beschikbaar waren, dien bouw ook te verwezenlijken. En staat de aula er nu zoo als die oorspronkelijk werd gekozen? Het samenwerken van alle krachten heeft ten slotte gemaakt, dat het oorspronkelijke plan niet is uitgevoerd doch iets ge' eel anders is verrezen. Moge dn gebouw jaren en jaren het doel dienen, waartoe het werd opgericht, doch als ik dien wensch uit, dan maak ik toch onderscheid iusschen het gebouw en de daden, die zich erin zullen voltrekken. Niet het gebouw, maar de daden, die erin worden verricht, zullen straks beslissend zijn voor de vraag, of van hetgeen de stich ters van het Aulafonds hebben willen berei ken, ook voor de toekomst iets zal blijven Ook dit heden zal verlecen worden maar moge blijven bestaan, in vollen omvang de grootheid van de gedachte, diep uit ons hart opgeweld, dat wij op onzen levensweg duidelijk het werk onzer dankKaarheid moes ten vastleggen". Daarna sprak nog de heer J. Sibinga Mul der een kort woortf Vervolgens richtte de heer Posthuma zich tot den minister van economische zaken, j met de volgende woorden: „Thans is het oogenblik gekomen dat de aula van de stichting „Het Aulafonds" aan de regeering zal worden overgedragen. Sta mij toe, dat ik, alvorens dit zorgenkind aan U over te gev°n, nog eenmaal denk aan de velen, die liet mogelijk maakten der regee ring dit geschenk aan te bieden. Ik breng' hun allen mijn oprechten dank.. Moge de regeering en moge met name Uwe Excellentie van deze aula niet anders dan goede vruchten ontvangen". Namens de regeering aanvaardde minister Steenberghe vervolgens de aula. Op mij rust thans de aangename taak de ze aula namens de regeering ten behoeve van de Landbouw Hoogeschoool te aan vaarden. Majesteit, het is voor mij een voorrrecht mij van deze taak te mogen kwijten in Uwe tegenwoordigheid als hoofd der regeering een voorrecht, waarvoor Uwe Majesteit mij moge toestaan, Haar mijn eerbiedigen dank te betuigen. Alvorens tot de overname over te gaan, gevoel ik mii genoopt, aan de vrijgevige schenkers, de erkentelijkheid va de regee ring te betuigen voor het edelmoedig aanbod van dit kostbaar geschenk. Ik noem dit ge schenk niet alleen en niet allereerst kostbaar, omdat de gebouw-inventaris der Hooge- school verrijkt wordt met een nieuw waar devol object. Maar ik noem het kostbaar vooral omdat het getuigt van echten gemeen schapszin en omdat uit dit monument van dankbaarheid der oud-studenten van deze hoogeschoool wel blijkt, hoe rijk de gees telijke uitzet moet zijn geweest, welke zij hier in Wageningen hebben medegekregen Met dit resultaat wensch ik de hoogeschool allereerst van harte geluk. Ook de regeering waardeert den band tusschen de wetenschap en het bedrijfsleven, welke zich zoo geluk kig heeft gemanifesteerd in het initiatief, door het bedrijfsleven in den ruimsten zin genomen ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van het landbouw-onderwijs, om deze aula aan de hoogeschool te schenken. Dit gebouw is bestemd om te dienen als aula der Hoogeschool. Een hooge bestemming, want de aula is de zetel der academisch gemeenschap. Het beste van wat er in de afzonderlijke college zalen, instituten en laboratoria aan weten schappelijk inzicht en ervaring wordt ge wonnen, vindt zijn weg naar de aula om vandaar uit weer zich mede te deelen aan elk onderdeel van het lichaam der Land bouw Hoogeschool. Deze aula is bestemd om te worden het symbool van de eenheid der hie: beoefende wetenschappen. Op deze wijze zal de landbouwwetenschap als zelfstandige wetenschap worden beves tigd. Ik wensch het college van curatoren, de Senaat en U, dames en heeren studenten, geluk dat de Hoogeschool een aulagebouw ter beschikking krijgt waarvan het uiterlijk aanzien geheel beantwoord aan de voorna me plaats, welke het uit zijn aard temidden van de verschillende hoogesciioolgebouwen dient in te nemen. Nogmaals betuig ik de erkentelijkheid der regeering jegens de schenkers, en in het bijzonder jegenr het be stuur der stichting Aulafonds onder voor zitterschap van U, meneer Posthuma. wiens naam aan de verheffing van deze instelling tot hoogeschool op zoo bijzondere wijze is verbonden, die als eeredrctor tot de gemeen schap dezer hoogeschool behoort en die U door dit voorzitterschap weer nieuwe ver diensten jegens den landbouw hebt verwor ven. Onder het uitspreken van den wensch. dat deze aula onder God's onmisbaren Ze gen het middel moge worden cmi de ver schillende takken van landbouwonderwijs en wetenschap mei elkander en met de practijk van den bodemcultuur verbonden te doen blijven, verklaar ik dit Aulagebouw namens de regeering te aanvaarden. Na die rede van den minister speelde het orgel „Nun danket al'e Gott". Dit was het einde der plechtigheid. H. H. verliet met de autoriteiten de aula en begaf zich naar de kleine genoorzaal, waar thee werd geser veerd Teiwijl de genoodigden de aula ver lieten, speelde he' orgel „Marche Solennel- le" van Borowski. H. M. de koningin vertrok naar Ede van waar zij per trein naar Den Haag terugging Des avonds bood het bestuur van het aulafonds een diner aan, waar ook minister Steenberghe aanzat. man had er reeds meerdere malen op aangedrongen, dat ik een zenuw» specialist zou raadplegen. 's Nachts deed ik geen oog dicht en overdag was ik voortdurend gejaagd en uit mijn humeur. „Alles de schuld van de coffeïne", luidde de diagnose van den specialist. Op zijn advies gebruik ik nu uitslui» tend Koffie Hag." Koffie Hag is eeo keurmelange van de beste koffiesoorten, veredeld volgens de door nieuwe octrooien beschermde werkmethode. De toe passing van dit verbeterde Hagprocédé laat dc aromatische oliën tot volle ontwikkeling ko men. Dat is het geheim van het heerlijke aroma en den fijnen, pittigen smaak van Koffie Hag. p) Beeimtaande uiiipraak ii authentiek I ie afbeelding persoon dient tebter alleen Ier illuittalit en beeft teen nannr- kenrige getikenu. „Al weer zoo'n strooWet! Al weer zoo'n stuk papier!' Het zoontje speelt er mee! Dat 's 't nut rii winkelier! MEVROUW A. J. DE GRAAF-VAN DER ELST. t Pionierster voor de Nederland» sche vroedvrouwen. .n den ouderdom van 8' jaar is te Rotterdam ovrieden mevrouw A J. de Graaf—van der Eist voo-zitster van den E nd van Nedeilandsche vroedvrouwen en sedert vele jaren secretaresse van dien bond en als zoodanig de ziel van alle actie op het gebied van het vroed vrouwenwezen in ons land. Zij kan te rug zien op een practijk van meer dan 50 jaar. Steeds was zij op de bres als recht matige belangen van de verloskundi gen dreigden in gevaar te komen. Naar wij vernemen, heeft de mi nister van sociale zaken, in verband van verschillende gemeentebesturen ontvangen verzoeken, besloten, met het oog op de bijzondere weersge steldheid, er geen bezwaar tegen te hebben, dat door de gemeentebestu ren aan ondersteunden en bij de werkverschaffing geplaatste arbei ders over de loopende week nog brandstoffentoeslag wordt verstrekt. Door de textiel-arbeiders organisatie wordt het volgende meegedeeld: Door de directie der N.V. vb. Arnztzenius- Jannink Co., afdeeling Nettenweverij te Goor werd voor eenige weken aan de ar beiders mededeeling gedaan, dat de loonen met 15 pet. zullen worden verlaagd, n.1. met ingahg van 1 April 7 Y, pet. en 1 Juli 7K pet. Naar aanleiding hiervan hadden de hoofdbesturen van de texLelaroeidersbonden, De Eendracht", „St Lambertus" en „Uni- tas" een bespreking met de directie van ge noemde onderneming, waarbij tevens aan wezig was de secretaris der Twentsch- Geldersche fabrikantenvereeniging. In dit onderhoud werd er door de besturen der arbeidersorganisaties bii de directies op aan gedrongen de verlaging terug te nemen. De directie was niet bereid aan dit verzoek te voldoen, zoodat de bespreking zonder re sultaat werd beëindigd In verband met de hierdoor ontstane situatie werd door de hoofdbesturen met de nettenwevers opnieuw vergaderd. Besloten werd met de verlaging van 15 pet. geen genoegen te nemen en de hoofdbesturen werden gemachtigd de direc tie een ultimatum te stellen. Ingevolge dit besluit is hedenmorgen door de hoofdbesturen aan de di-ectie bericht, dat indien vóór 15 April geen bevredigende op lossing is verk-egen op genoemden datum de nettenwevers het werk niet zullen her vatten. Onder groote deelneming van de zijde der buurtbewoners is gisteren te Utrecht het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de moeder en haar 10-jarig zoontje, dat bij den nachtelijken brand in de M. P. Lind- stiaat zoo jammerlijk om het leven zijn geko men. De klassegenootjes van het jongetje gingen mee in den rouwstoet, waarin een groot aantal bloemstukken werd meegedra gen, een laatste groet van familieleden, vrienden en schoolmakkertjes. Namens deze laatste heeft de heer J. Arp, hoofd van de school in de Lindostraat, waar van het jongetje leerling was, eenige woor den van troost gesproken Uitvoerig schetste hij het karakter van het lieve ventje, dat hier naar zijn laatste rustplaats moest worden ge dragen. Nadat de bloemen waren gestrooid in het graf van de mceder, defileerden de kinderen langs het graf van den schoolkame raad. Namens den zwaarbeproefden vader heelt de heer Buursma de aanwezigen bedankt voor de deelneming. Tevens heeft hij een van de redders bedankt, die in den nacht van den brand met gevaar van eigen leven deed wat in zijn vermogen was om nog iemand te red den, en die thans als agent van politie mede belast was met het handhaven der orde op het kerkhof,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10