leder pak HONIG's VERMICELLI honig" Bouillonblokje GRATIS SPORT EN WEDSTRIJDEN. Een zekere John D., millionnair. Jieuiitetcii HET GEHEIMZINNIGE LANDHUIS Belangrijke wedstrijden op komst. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 6 APRIL 1985 Levensloop van John Davison Rockefeller. Zijn jeugd. Handel in pluimvee. Ongehoor zaamheid wordt gestraft. Kampioans-, promotie-degradatie- en beker wedstrijden. Hercules—D. O. S.Alcmaria—Stormvogels. OM DEN LANDSTITEL. Competitiewedstrijd. Langs de N.H.V.B.-velden. EEN BEKEND FRIESCH HARDRIJDER OVERLEDEN. John was een ondeugende jongen. Dat hij ondeugend was, zal niemand verbazen, maar dat hij ook nog jong geweest is, wie denkt daar nog ooit aan? De laatste drie genera ties kennen Rockefeller slechts als den ouden gerimpelden millionnair, die golfspelen met sterven afwisselt en het in dit eerste al heel ver gebracht schijnt te hebben. Maar al heeft John D. een bovennatuurlijken rijkdom weten te verwerven, hij heeft de natuurwetten niet door corruptie tot het maken van uitzonde ringen kunnen bewegen en is op 8 Juli 1839 als een klein, aapachtig schreeuwende baby ter wereld gekomen. Over zijn zuigeling-, peuter- en kleuterjaren weten we niet veel, hetgeen natuurlijk jammer is, maar aange zien John er in zijn memoires niets naders over vermeldt, mogen wij aannemen, dat zij geheel gewoon verliepen. Maar al heel spoedig openbaarde zich de geniale commercieele aanleg van het jon getje. Ongetwijfeld heeft hij deze aan zijn vader te danken: een vreemde, merkwaardig handige kerel, die gekleed als gentleman met rok, das en hoogen noed opeen oaard gezeten het land doorkruiste en tegen de somma van twee dollar een onfeilbaar middel tegen kan ker verkocht. Dat schijnt een lucratief baan tje geweest te zijn, want het gezin Rockefel ler leefde wel niet rijk, maar zeer behoorlijk in het stadje Richford in den staat New York Toen John D. acht jaar was, kreeg hij van zijn moeder een paar magere kippen cadeau. Ieder normaal kind zou twee. drie, vi*r weken met de beestjes gespeeld hebben, hen zoo af en toe een veer nebben uitge plukt, geprobeerd hebben of de vleugels niet van den romp afgehaald kunnen worden en er dan verder niet meer naar omgekeken heb ben. Niet aldus John Trouw voerde hij de kippen, hield het hok zorgvuldig schoon en behoedde de dieren als zijn oogappels. En toen de onooglijk magere beesten opgegroeid waren tot dik, glanzig pluimvee, verkocht hij hen. Het geld zette hij keurig op zijn spaar bankboekje. Voor iedere kwajongensstreek, die John uithaalde, en volgens zijn eigen getuigenis waren het er heel veel, diende zijn moeder, I. een lieve maar strenge vrouw, hem een pak slaag toe. Op een winteravond klommen John en zijn broer uit het raam van hun ka mertje en trokken, ondanks het ouderlijke verbod, naar het nabij gelegen water, dat door de strenge vorst wel dicht zou liggen. Van schaatsenrijden zou echter niets komen Van verre reeds hoorden zij hulpgeroep. Zij snelden toe en vonden een man, die door het ijs gezakt was. De twee jongens slaagden er in den man te redden en hem in het stadje onderdak te brengen. Niet weinig trots op hun reddingsdaad gingen de gebroeders Rockefeller naar huis waar moeder hen onbarmhartig afroste. Want al hadden ze dan een mensch gered, zij hadden haar ver bod geschonden en dat moest gestraft wor den. Toen John veertien jaar was, verhuisde het gezin naar Cleveland. Daar interesseerde de jongen zich hevig voor kerkelijke zaken Toen voor de kerk een collecte gehouden moest worden, speelde John, ondanks zijn leeftijd, een belangrijke rol. Voor het kerkportaal staande „randde" hij iederen kerkganger aan en verzocht om een bijdrage. Zijn gave om geld los te krijgen kwam toen reeds duidelijk aan den dag. Hij verzocht, hij smeekte, hij dreigde en zoodra iemand begon te aarzelen, noteerde hij naam en adres en klopte dan den volgenden dag bij hem aan. Op die ma nier kreeg John D. een bedrag van twee dui zend dollar bij elkaar, dat door het kerkbe stuur dankbaar aanvaard werd. Veel onderwijs genoot hij niet. Na de lagere school bezocht hij eenige maanden een instituut, waar hij boekhouden leerde Wijze lessen in economie kreeg hij van zijn vader, die trouwens zijn levenlang John bij stond. Zij het ook op een eigenaardige ma nier. Wanneer de jonge Rockefeller geld noo dig had, leende zijn vader het hem onmiddel lijk tegen een rente van tien procent. Geheel onverwachts kwam hij dan eenige maanden later aanzetten: „John ik heb geld noodig, kun jij mij wat ik je geleend heb terugbeta len?' En John D. liet zich dan niet kennen en betaalde waarschijnlijk tot ergenis van papa. Toen hij voldoende van boekhouden af wist, hield hij met studeeren op en ging een baantje zoeken. Hetgeen indertijd makkelijker was dan tegenwoordig. Sch. Vostbal. Daar gaan we weer! De vorige Zondag is een leuk intermezzo geweest voor onze voetballers, maar nu wordt er weer om de twee puntjes gespeeld. Dus over al belangstelling en overal strijd. Om competitiewedstrijden kun nen wij ons nauwelijks meer bekommeren, bekerwedstrijden zijn van minder belang gewor den, behalve natuurlijk voor de betrokken clubs, maar het zijn kampioenen en degradatiecan- didaten, die in de groote belang stelling staan. Om den landstitel. Daar is allereerst de tweede ronde om den landstitel. Gespeeld worden Go- Ahead—D. W. S. en Velocitas—Ajax, terwijl P. S. V. deze keer vrij is. Gaan wij de resultaten van de twee eerste wedstrijden na, dan lijkt, het, dat Go-Ahead morgen de leiding neemt in deze belangrijke competitie. Want na het fraaie succes tegen Ajax zal Go- Ahead zeker op eigen veld wel kunnen winnen van D. W. S., dat nog steeds haar spil mist, en nog gebrek aan rou tine heeft voor dergelijke zware wed strijden. Gïo-Ahead behaalt dus o. i. een over winning. Ajax moet naar Groningen, om Velo- cio-s een lesje te geven. De Groningers verkeeren altijd in een moeilijke positie. De tegenstand in de gewone competities is bij hen slechts gering en de werkelij ke zwakke punten in de ploeg ontdekt men dan niet gauw. Meestal zien wij dan ook, dat de Noordelijke kampioenen pas na eenige wedstrijden goeden weer stand bieden. Dus wint Ajax? Natuurlijk, ze heeft de beste papieren, maar Velocitas is taai en zwoegt hard. En het zal de Amsterdam mers niets cadeau geven. Toch rekenen wij op een Amsterdamsche zege. Promotie-degradatie. De promotiewedstrijden vinden nu in elk district plaats. In afdeeling I ont vangt Blauw-Wit Z. V. V. en als de Sta dion-bewoners winnen, zijn ze bijna eerste klassers. Veel krachtsverschil is er echter niet en tegen de sterke V. V.- verdediging is het uiterst lastig te sco ren. 'tZou ons niets verwonderen, wan neer een gelijk spel het resultaat wordt. In afdeeling II ontvangt H. B. S. het vrij sterke O. D. S., maar algemeen ver wacht men, dat de Hagenaars positief te sterk zijn voor degradatie en dus mor gen wel zullen winnen. Intusschen is het voor H. B. S. van groot belang, wie den beslissingswed strijd H. V. V.C. V. V. wint. Is het H. V. V. (en daar is veel kans op!), dan gaat het o. i. tusschen de twee Haagsche clubs. In het Oosten gaat Vitesse naar Nij megen om S. C. H. te bestrijden en de eerste-klassers hebben wel een kans, om de zege te behalen, al zal de tegenstand zeer groot zijn. In het Zuiden ontvang Willem II het Limburgsche Palemig en afgaande op de laatste successen van Willem II moeten de eerste-klassers den eersten degradatiewedstrijd kunnen winnen. Roermond speelt thuis tegen Middel burg en mag al blij zijn met een gelijk spel. Want Middelburg is zeer sterk. Frisia tenslotte gaat naar de Kooi en de Leeuwarders beginnen dus met een zeer lastigen uitwedstrijd, die hoogstens een puntje kan opleveren. Een competitiewedstrijd nog: B. V. V.— Longa. De Bossche club is op eigen veld wel zoo sterk, dat hier winst voor haar is weggelegd. Bekerwedstrijden, o.a. Alcma riaStormvogels Voor de zesde ronde om den K. N. V. B.-beker speelt morgen Alcmaria thuis tegen de Stormvogels. Beide clubs heb ben reeds meerdere keeren tegenover elkaar gestaan en wij gelooven niet, dat er veel krachtsverschil is. Waar echter Alcmaria een goede cupfighter is en in zulke wedstrijden meestal een technisch prachtig spelletje speelt, geven wij onze withemden wel een kans, om de volgen de ronde te bereiken. Er staan nog andere wedstrijden op het program: Juliana—Sparta voor de zesde ronde en ZeeburigaD. F. C. en Z. F. C.Be Quick nog voor de 5e ronde. Zouden de thuisclubs zich weten te handhaven? Hercules—D. O. S. Voor onze tweede-klassers Hercules en D. O. S. wordt nog even aandacht ge vraagd. Beiden spelen morgen op het Velox-veld den beslissingswedstrijd te gen elkaar; de verliezer speelt degra datiewedstrijden. Hoewel D. O. S. positief sterker is, zal hier elke uitslag mogelijk blijken. Den winnaar wenschen wij geluk, den ver liezer sterkte in den komenden zwaren strijd! De moeilijke kans van K. V. V. II. Alkmaarsche Boys IV bijna kampioen? Zal Oudorp I, A. S. V. II slaan? Een korte periode van ongunstig weer en de interland-wedstrijd van vo rige week hebben de afwerking in den „Noord-Hollandschen" wat beperkt en nu men in enkele klassen weer eens een volledig programma heeft samenge steld, zullen we maar hopen dat geen nieuwe stagnatie zal ontstaan. Zoo ko men in de eerste klasse A alle ploegen in actie. K. V. V. II, dat sterk de leiding heeft, krijgt een mooie, doch moeilijke kans, nu een bezoek ge bracht moet worden aan Zilvermeeu wen II. Dat de Meeuwen in eigen huis geen gemakkelijke tegenstanders zijn, ondervond voor enkele weken Z. F. C IV. Weten de Krommenieërs echter te winnen waartoe wel kans is dan zouden ze mogelijk tevens kampioen kunnen zijn, daar Z. F. C. IV te Wor- merveer een moeilijke opgaaf krijgt te verwerken en het geenszins buitenge sloten is, dat W. F. C. IV de Zaandam mers een nieuwe nederlaag zal toebren gen. Zal hier ook eindelijk eens de be slissing vallen? Bergen I gaat naar Zaandijk II en daar de Bergenaren het in hun laatste ontmoetingen werkelijk goed deden, verwachten we dat beide winstpunten weer naar den duinrand verhuizen. C. S. V. I mag trachten in Oostzaan 0. S. V. IV een punt afhandig te maken, waartoe we de Castricummers echter niet veel kans geven. Q. S. C. III krijgt bezoek van K. F. C. IV en deze Wormer- veerders zullen wel voor een overwin ning willen zorg dragen, om het degra datie-gevaar wat te ontloopen. We ge ven hen veel kans. In de eerste klasse D enkele onbelangrijke ontmoetingen. Wieringerwaard I zou Watervogels I in eigen huis komen slaan, om zoodoende voor goed beslag te leggen op de tweede plaats. Toch zullen de vogels zich niet gemakkelijk gewonnen geven. Petten I krijgt bezoek van J. V. C. en dat beteekent een nieuwe nederlaag voor de Julianadorpers, terwijl we Suc ces II op eigen veld een kans op beide winstpunten geven, ten koste van Schoorl I. Dan gaan we naar de derde klasse D, waar Alkmaarsche Boys IV bijna kam pioen zou kunnen worden. De rood-wit- geblokten krijgen bezoek van Schoorl II, wat geen gemakkelijke opgaaf betee kent, doch een ontmoeting, die zeker na veel inspanning in een overwinning zou kunnen worden omgezet. Wetén deze Boys-reserves voor de volle winst zorg te dragen, dan zijn ze op de ranglijst niet meer te passeeren en behoeven ze uit de resteerende twee wedstrijden slechts een winstpunt. Kom aan Alkmaarders, tracht deze kans uit te buiten! Alkmaar III krijgt bezoek van Akersloot I en hoewel de groen-witten wel eens teleur stelden, rekenen we nu toch op beide winst punten. In de 4e klasse E de big match; Oudorp IA.S.V. II. Hier kunnen de leiders een goeden slag slaan. Een overwinning op de bezoekende Sporters be teekent niet alleen een goede handhaving op de bovenste plaats, doch tevens zou een con current wat uitgeschakeld worden en dat zegt meer! De Oudorpers zullen zich echter ten volle van hun taak bewust zijn, waarom we dan ook een Oudorper-zege verwachten Koedijk II zou nog wat in de buurt kun nen blijven, daar de Koedijk-reserves met het bezoekende Oterleek I stellig raad weten. Ook Alkmaarsche Boys V zeggen we de volle winst toe, daar deze Westerweg-bewo- ners Ursem II wel met een nederlaag naar huis zal zenden. Alkmaarsche Boys VI zou na veel moeite in eigen veste van Koedijk III kunnen win nen, evenals Oudorp II van Egmondsche Boys III, al hebben we hier in de bezoekers het meeste vertrouwen. SCHOOLWEDSTRIJDEN 1935. Afd. B. 7-klassige scholen L. O. 1. Centr. 7e en 8e G. II. 2. Bergen I. 3. Wilh. êchool I. 4. Centr. 7e en 8e G. III. 5. Koedijk I. 6 Centr. 7e en 8e G IV. Dinsdag 23 April 1935: a 1.30—2.30 1. Centr. 7e en 8e G. II— 2. Bergen I. b. 2-30—3.30 3. Wilh. school 1—4. Centr. 7e en 8e G. III. c. 3.30—4.30 5. Koedijk I6. Centr. 7e en 8e G. IV. Woensdag 24 April 1935: d. 2.00—3.00 winnaar awinnaar b. c. 3.004.00 winnaar c.ingelote verl. Dinsdag 30 April 1935: f. 1.302.45 winnaar dwinnaar e. Afd. C I 6-klassige scholen v. L. O. 1. Bosb. Toussaintschool I. 2. Tessel6chade6ch. I. 3. Rochdaleschool I. 4. Vondelschool I. 5. Hofdijkschool I. 6. Nic. Beetsschool I. 7. Julianaschool I. 8. Lindenschool I. Dinsdag 23 April 1935: a. 1.30—2.30 1. Bosb. Toussaintsch. I 2.T-esselschad school I. b. 2.30—3.30 3. Rochdalesch. 1—4 Von delschool I. c. 3.30—4.30 5. Hofdijksch. 1—6. Nic. Beetsschool I. d. 1112. 7. Julianasch. 1—8. Linden- school I. Woensdag 24 April 1935: e. 2.003.00 winnaar a—winnaar b. f. 3 00—4.00 winnaar cwinnaar d. Dinsdag 30 April 1935: g. 1.302.45 winnaar ewinnaar f. Afd. C II. 1. Rochdalesch. II. 2. Nic. Beetssch. II. 3. Lindensch. II. 4. Centr. 7e en 8e G. V. 5. Wilhelminas-ïh. II. 6. Vondelsch. II. 7. Teeselschadesch. II. (vrije ronde). Dinsdag 23 April 1935: a 10—11 1. Rochdalesch. II—2. Nic. Nic. Beetsschool II. b. 10—11 3. Lindensch. II—4. Centr. 7« en 8e G. V. c. 11—12 5. Wilhelminasch. II—Vondel school II. Woensdag 24 April 1935: d 10.30—11.30 winnaar a—winnaar b. c. 10.3011.30 winn. cTessschadea. II Dinsdag 30 April "935: f. 10.30—11.30 winnaar d—winnaar e. Prijzen: Afd. B. Ie prijs: wissel krans (sigarenmagazijn „Alcmaria). 2e prijs: zilveren medaille. Afd. CL le prijs: zilveren wisselme daille v. h. Gem. bestur Alkmaar; 2e prijs zilveren medaille. Afd. CII. le prijs: zilveren wisselbe kertje; 2e prijs zilveren medaille. Uitreiking der prijzen na afloop der eindwedstrijden op het terrein door den EdelAchtb. Heer Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. Wedstrijdbepalingen: de wedstrijden duren 2 x 25 min., rust 10 min. Eind- wedstrijd 2 x 30 min. Bij gelijk spel ied< re partij 3 strafschoppap, zoo noodig herhaald, tot de beslissing is verkregen. De beslissing van den scheidsrechter ie bindend. De schoolwedstrijdcommissie verzoekt hoofden en onderwijzers der scholen dringend de elftallen te bege leiden, ten einde te voorkomen, dat aan k eed kamers, tribunes en materiaal schade wordt toegebracht. De ruimte in e, achter de doelen moet vrijgehouden worden. Schaatsenrijden. Te Wartena is dezer dagen overleden, op bijna 70-jarigen leeftijd, de heer Auke Spijk- stra, een bekend hardrijder op de schaats uit vroeger dagen. De N.R.C. vertelt over dezen rijder nog het volgende: In de jaren van tachtig waren er in Fries land een aantal geduchte rijders op de schaats, die in en buiten de provincie vele prijzen wonnen en een zekere vermaardheid bezaten. Het waren de gebroeders Okke en Thijs van der Berg, de beide Kingma's, Merk en Benedictus, Rinke van der Zee en vele an deren. Doch er kwam toen ook een jong- mensch naar voren, dat al spoedig van zich liet spreken. Het was de 17-jarige Auke Spijkstra, stammend uit een hardrijdersfami- lie. De jeugdige Auke viel op door zijn „mooie streek'zooals men het in Friesland noemt. Hij was niet wat men noemt een „klauwer zijn slank lichaam stelde hem in staat om sierlijk te rijden. Onder de jongens was hij de primus inter pares. Op 13-jarigen leeftijd won hij al prij zen op hardrijderijen van mannen! Nauwe lijks zeventien jaren oud versloeg Auke de drie gebroeders van der Berg op de baan te Molenend. Op tal van dorpsrijderijen in de provincie ging hij met den prijs strijken. Men beweerde destijds, dat de jonge Spijkstra over het ijs „vloog" en de baan van 160 meter in 13 seconden had afgelegd. Tot man gerijpt werd Auke de gevreesde onder de Friesche hardrijders. Eens begaf hij zich naar Oostenneer, om er deel te nemen aan een hardrijderij. Er kwam ook een zekere Wester uit, een bekend hardrijder van Eerne- woude, die zich den prijs al had toegezegd. Wel had hij eenige vrees voor Benedictus Kingma, maar de overigen, den jongen Spijk- starten, schoot dan zelf als een pijl van den en moesten tenslotte om den prijs tegen el kander kampen. Wester dacht, dat hij een gemakkelijke partij zou hebben, maar toen hij den beslissenden rit had verloren, kwam hij uit het Engelsch van Hugh Walpole .en J. B. Prietsley, door H. A C. S. 60) (Slot). Het nieuwtje van Rossett's aanstaande huwelijk heeft het heele dal in opwinding gebracht. Er is slechts één persoon, die be droefd is, en dat is je oude vriend Trump. «Neen, mr. Newlands" zei hij tegen mij, „ik heb er niet mee op. 't Is een val, dat is het, val. Ik heb een gesprek gehad, zooals u. weet, met mrs. Masham, en ofschoon ik "iet zeg, dat zij heelemaal zuiver in de leer was een beetje bijgeloovig en fantastisch 2°u je kunnen zeggen zij was op weg, mijnheer. Ja, zij was o>p weg. Er was een Ziel. Als ze zoo doorgegaan was, kon zij vriend van de Menschheid geworden Jjjn. En dat is toch beter dan de derde mrs. Rossett te worden. Maar u ziet, hoe het is, *'j geeft toe. volgt de lijn van den minsten weerstand. Dat is onze moeilijkheid nu, mijnheer, dat is het de lijn van den min den weerstand. Ik houd Rossett in het oog, ofschoon hij een groot deel van zijn tijd doorbrengt in *en vreemd klein hol, waar hij zich moeilijk kan roeren, vanwege documenten, wandel- bokken, geweren, schoenen en slobkousen en leege tabaksblikken. Daar werkt hij, ver moed ik, om te ontdekken in welk soort van knoop zijn zaken zijn, maar zijn huwelijk zal al lang voorbij zijn, voor hij er mee klaar is. Ik houd hem echter in het oog, omdat ik niet laten kan nieuwsgierig te zijn wat hem gebeuren zal, wanneer hij eenmaal ge trouwd is. Het zal één van twee uitersten zijn: óf hij zal dronkener en en arronganter en gekker zijn dan hij ooit vroeger was, öf hij zal erg gauw matig, schoon, talm, ge temd en getoomd zijn. Jij zult waarschijn lijk verbaasd zijn van mij te hooren dat ik bereid ben twee tegen een te wedden op een getemden Rossett. Maar ik heb dan ook een zekeren bespiegelenden blik opgemerkt, uien mrs. Masham hem soms geeft en Marjorie vertelt mij, dat zij in geen geval zoo gek is als zij lijkt, dat zij zich een karakter heeft veroverd uit de lang voorbij zijnde gevech ten met dit leven en dat zij in het bijzonder sluw is, waar het geld betreft. Maar dit is niet de manier om over jouw toekomstigen schoonvader en schoonmoeder te praten Mijn beste joi.gen, ik verlang je weer te zien; als je veel langer weg blijft en ik nog meer aan jou schrijf, zal ik ophouden in je werkelijke bestaan te geloove-i Ik kijk uit naar eer. lang verhaal, op een of twee pi ach- lige dager over al die kluchten van dezen herfst en ik kijk ook naar den tijd, dat ik bevrijd zal zijn van de noodzakelijkheid om jou te moeten schrijven, als „Bijzonder? correspondent", om den anderen dag. Een vriend is een mensch met wien je kunt pra ten, terwijl je de woorden te voorschijn laat tuimelen, het doet er niet toe hoe, blinde lings, n schrijven is alleen maar voor schepselen erg aardige schepselen, na tuurlijk die Lezers heeten. Wonderlijk genoeg krijg ik weer belangstelling voor hen en heb een gevoel van jeuk om te pro- beeren die „Hersenschim van het Roman ticisme" in elkaar te flansen. Ja, ik weet, dat ik het afzwoer, maar ik heb het werk onder banden en het is voor een man geen zonde om te arbe den volgens zijn roe ping! Bovendien, Marjorie, die mij vroeger den indruk gaf, dat zij iets teger. het ding haa, vertelde mij gisteravond, dat het twee de hoofdstuk het beste stuk is, dat ik ooit geschreven heb. En jij moei komen en je schuwe schoon? thuis brengen, en, wanneer je gekust hebt en handen geschud hebt, en je verhaal in alle onderdeden verteld hebt, je schetsboek te voorschijn halen en eens en vooral deze streek op papier brengen en de wonderbare morgens, die wij nu hebben. Vanmorgen wandelden Marjorie en ik door het dal en dachten bijna, dat wij betooverd waren t was zoo prachtig. Jouw drie grillige heu vels waren als zeepbellen van groen en grijs die tegen de lucht hingen; een wind zuchtje zou Z2 weggedreven hebben en het hecie dal zag er uit alsof het nieuw van de munt kwam. Alleen de Hall was oud, veel oude? dan de kronkelende rotsaders en de lange hellingen in het zonlicht. Maar je zult het met eigen oogen zien. Kom hier naar toe en ga aan het werk vóór het licht verdwijnt. En ik zweer, dat jij de rest onzer dagen van mij alleen maar briefkaarten en teiegrammen zult krijgen. Je ROBERT, 20 Jermyn Street. Beste Bob, Je brief, die met de middagpost kwam was een afscheid niet van mij, waarach tig niet, maar van die geheele geschiedenis van ons, van die correspondentie, van die „Midzomernacht-droom", van die „Nort- hanger Abbey"-fantasie. Jij keert terug tot Marjorie en je „Hersenschim", ik begin mijn werkelijk leven met Jean aan mijn zijde en een bijna dronken verlangen naar mijn schilderkwasten, zooals ik dat nooit gekend heb. Binnen nog een week zullen wij allen met elkaar op Farthing Hall aan de werke lijkheid er van twijfelen. Ik ben blij, dat wij tenminste de brieven hebben, om ons, op onzen ouden dag, te amuseeren. Ik was zooeven in slaap vóór den haard of was het wel zoo? In ieder geval leef de ik in een door-elkaar-gegooide wereld, waar de boomen van marsepein waren en de rivieren kristal en Farthing Hall broedde gespottelijke spoken uit, heelemaal met be- .zems en lakens en knollen als hoofden. En jij waart er, en Marjorie, en Masham, en Rossett, en Mulligan, en Dora Mellin, en Trump, en de oude man, die. zoo lang al ge leden, in het hotel te Keswick postzegels op den grond liet vallen en op de godheid een beroep deed. Toen was er plotseling, midden tusschen hen in het Witte Konijn, hollend om zijn handschoenen te zoeken, en de keu kenmeid, die peper gooide naar de Hertogin en de Koningin, die gilde: „Zijn hoofd er af" en de Walrus, en de Timmerman, die over het glinsterend zand liep, terwijl oes ters plichtmatig volgden. Ik hield van jelui allemaal. Ik omhelsde de wereld in een liefdes-extase en de Ko ningin, die juist een dozijn van haar hove lingen ter dood veroordeeld had, merkte op: „Als zij maar Epsom Zout genomen had den, 's morgens, zouden ze niet half zoo veel van plan zijn". Waarop Mulligan, chef- beul van de Koningin, zeer eerbiedig er bij voegde: t Is grape-fruit, Majesteit, dat is voor de meesten van hen de ondergang". Ik kan je vertellen, dat de jonge Rossett Dora Mellin, zijn nieuwe redster, de mooi ste vrouw ter wereld vindt en er is een kamer voor mij op Farthing Hall, een voor Jean, en een voor mij? en heeft vader Rossett mij vergeven? Je MARK. Telegram van: ROBERT NEWLANDS aan MARK FRENCH Kom met 10.30 Keswick. Zal je afhalen. Telegram van: MARK FRENCH aan ROBERT NEWLANDS Kom met 10.30 Keswick MARK-JEAN,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13