Agenda KOOPT EEN OPEL Schoonmaak Jiinttettlatid Tragisch ongeval te Amsterdam. JUoainciaal Hieuws WeetAecicht SNEEUWVAL IN WEST- DUITSCHLAND. ONPRETTIGE VERGISSING. DE WATELER-VREDESPRIJS. Toegekend aan den radio- omroep van het Volken bondssecretariaat. EN U RIJDT VOORDEELIGER PRIJZEN VANAF F 995.—. N.V. Nassaugarage, Alkmaar, Tel. 3545 HET LOON DER KLEERMAKERS. Van beslissenden invloed op den prijs der maatkleeding? SCHOORL Vergadering van V. V. V. Noord- Kennemerland. SCHAGEN xr Geslaagd. CASTRICUM BERGEN Personeele belasting. ENKHUIZEN Tentco-^el'Ing in den Drommedaris. Mislukte oplichterstruc. OUDKARSPEL Gemeentebrgrooting goedge keurd. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De dolle auto-race Hiep hiep, hoera (kom.); hoofdrol Robert Woolsey. Toegang voor el- ken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Zijn vader gewroken (rom. Wild-west-film)hoofdrol Tom Tyler. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half 8, hoofdnummer Op hoop van zegen (Ned. film uit het zeemansleven); hoofdrol Esther de Boer—van Rijk als Kniertje. Toegang boven 14 jaar. Zondag om 2, 4.30, 7.15 en 9.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Een millioen en een mannequin (amu®-) 5 hoofdrollen Gustav Frölich en Camilla Hom. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 6 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „De kwetsboare plek", voor „De Molleboonen door de Groninger tooneelclub uit Hilver sum. Zondag 7 April. 7 30 uur, lokaal de Vries te Oterleek, uit voering Kunst naar Kracht. Maandag 8 April. 8 uur, Oudegracht 253, vergadering Kin derhulp. 8 uur, 't Gulden Vlies, viering 35-jarig bestaan Friesche-vereeniging „Friso". geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Te Lüdenscheid in Westfalen en in het Sauerland is het hevig begonnen te sneeuwen. De sneeuwval hield tot gis termorgen vroeg aan. De sneeuw, die aanvankelijk op den natten grond niet lang hield, bleef later toen het kouder werd, liggen en bereikte ten slotte een hoogte van 42 c.M. Op sommige plaatsen was de sneeuw metersdik opgewaaid. Twee Duitsche zeelieden van het s.s. „Lichtenfels" zijn te Calcutta tot drie jaar kerkerstraf veroordeeld wegens het smokkelen van vuurwapens in Britsch- Indië. De Duitschers hadden zes revolvers en twee pakjes munitie te koop geboden aan douane-ambtenaren, die zij niet als zoodanig herkenden. Toen zij hun ver gissing bemerkten, wierpen zij de pakjes met wapens in den Ganges. Bij het uitspreken van het vonnis zei- de de rechter, dat alles, wat terrorisme vergemakkelijkt, een zware misdaad is. BOM GEVONDEN. Bij een huiszoeking in Midnapoer in Briisch-Iiidië is in den tuin van een boekhan delaar een zorgvuldig verpakte bom gevon den. Bij den bom bevond zich een brief van den volgenden inhoud: „Zend hiermede bom, raad aan hem te probeeren op districts hoofd, wanneer hij voorbij komt". Tot dusverre zijn in verband hiermede twee personen gearresteerd. In Midnapoer zijn reeds drie districtshoofden door terroris ten gedood. WANHOPIG OF WAANZINNIG? Thomas F. Murphy, een 29-jarige man, die te Cambridge woont, is gister gearres teerd onder de beschuldiging gedreigd te hebben president Roosevelt te zullen ver moorden. Murphy heeft een brief geschreven aan den president, waarin hij verklaarde: Ik zal U vermoorden, indien ik geen antwoord krijg. Deze brief bevatte drie kantjes. De schrijver beklaagde zich er over zonder werk te zijn en ontevreden te worden door de be handeling, welke hem deelachtig zou zijn ge worden vanwege de plaatsing-bureaux der particuliere ondernemingen. OOK EEN IDEE. Als men hen gelooven mag, hebben de ge vangenisbewaarders te Ossining (New York) gisteren de verrassing van hun leven doorstaan, toen een man van 47 jaar, die vroeger te New York heeft gewoond, aan den hoofdingang van de Sing Sing gevange nis verscheen met de mededeeling, dat hij een levenslange gevangenisstraf kwam uit zitten. Gevraagd naar zijn papieren, gaf de man ten antwoord, dat een vrouw hem ver oordeeld had. Aangezien geen cel beschik baar was, heeft men den man opgeborgen in het Grassland ziekenhuis, waar hij in obser vatie wordt gehouden. OM DE POLITIEKE MEENING. Te Guamo (in Columbia) heeft een bot sing plaats gehad tusschen conservatieven en liberalen. Zeven personen zijn om het leven gekomen, twintig zijn gewond, van wie 5 ernstig. AARDSCHOKKEN GEREGISTREERD. Op 3 April heeft het observatorium te Tashkent een hevige aardbeving waargeno men in Pamir (hoogland in Centraal Azië). Het epicentrum bevond zich op 490 K.M. van Tashkent. De schokken werden niet te Tashkent gevoeld. Uit Samarkand heeft men eveneens berichten over een aardbeving ont vangen De bevingen hebben geen schade veroorzaakt. WAPENFABRIEKEN WERKEN. Nieuwe order aan de Skoda- fabrieken. De Roemeensche regeering heeft in het parlement een wetsvoorstel ingediend betref fende een nieuwe opdracht aan de Skoda- fabrieken. Het gaat om de levering van ge schut en munitie tot een bedrag van 600 millioen Tsj. kronen (36 millioen gulden) ten behoeve van het Roemeensche leger. De financiering zal verdeeld worden over tien jaren. Het nieuwe verdrag komt in de plaats van de overeenkomsf van 1930, waarop thans een korting van 15 pCt. wordt toege staan. HET HOUTEN VUURWAPEN VAN DILLINoER. James R. Fleming, district-Attorney voor Noord Indiana, heeft verklaard, dat het ver haal van de houten pistool van John Dillin- ger een mythe is. Er is geen sprake van een houten pistool volgens Fleming. Toen Dillin- ger op 3 Maart 1934 uit de gevangenis ont snapte, geschiedde dit door hulp „van bui tenaf". Sheriff Holley is het onschuldige slachtoffer van de omstandigheden gewor den. Fleming verklaart voorts, dat Evelyn Frechette, een vriendin van John, die nu een straf uitzit in een verbeterhuis wegens het onderdak verschaffen aan den bandiet, een pistool heeft binnengesmokkeld in de gevan genis, waar Dillinger gedetineerd was. HET VERSTOPTE TESTAMENT. Zoekt en gij zult (misschien!) vinden De conservenfabrikant Brown had in zijn jeugd ruzie met zijn familie gekregen, daar deze weigerde hem voor de verwezenlijking van een idee een ietwat belangrijk bedrag te verschaffen. Het kwam tot nog al heftige too- neelen, welke tot een detinitieve breuk leidden, Brown maakte zich zelfstandig en werkte zich door onvermoeide vlijt en ijzeren wil op van kleinen employé tot eigenaar van een groote conservenfabriek. Later waren de fa milieleden wel bereid hem weer in hun kring op te nemen, maar Brown wilde van al die pogingen tot verzoening niets weten. Enkele weken geleden is hij gestorven en heeft een aanzienlijk vermogen nagelaten. Kort voor zijn dood deponeerde hij bij een notaris een brief voor zijn familie. Brown deelde daarin mede, dat zijn testament, zoo zijn familie er belang in stelde, te vinden was in een boek in de Nationale Bibliotheek in Washington. In dit testament had hij over zijn vermogen beschikt en precies ieders aan deel vastgespeld. Mocht het testament binnen een maand niet gevonden worden, dan komt zijn geheele bezit aan weldadige instellingen. Met dit testament heeft Brown zijn onver zoenlijkheid duidelijk gedemonstreerd. De Nationale Bibliotheek in Washington telt na melijk ongeveer vijf millioen boeken en bro chures. De erfgenamen staan dus voor een van te voren tot mislukking gedoemde taak en de eerste helft der maand is dan ook al voorbij zonder dat het testament is ge vonden. De weldadige instellingen zullen over een paar weken er wel bij zijn gevaren. Het bestuur van de Carnegie-stichting heeft den Wateler-vredesprijs voor 1935 ten be drage van 19.000 toegekend aan den Radio omroepdienst van het Volkenbondssecreta riaat te Geneve op grond van de verdiensten van dez instelling om door middel van de radio te trachen den volken een beter inzicht te verschaffen in de mogelijkheden van inter nationale samenwerking. A Arbeider gedood. Gisteravond omstreeks negen uur is in de Leidschestraat op den hoek van de Prinsen gracht te Amsterdam, een tragisch ongeluk geschied, dat aan een arbeider liet leven ge kost heeft. Een gemeentewerkman was al daar in een kuil vrn omstreeks 1 M. diep herstellingen aan et verrichten aan een waterleidingsbuis. Een auto. komende uit de richting van het Koningsplein reed met bei de voorwielen in den kuil. De werkman, die de auto blijkbaar niet had zien aankomen, kon zich niet meer tijdig in veiligheid stel len. Hij werd zwaar gewond en overleed enkele oogenblikken na et ongeval. Het lijk is naar het Binnen Gasthuis vervoerd De kuil was van voldoende waarschuwingslich- ten voorzien. De automobilist is op het bu reau Leidscheplein door de politie verhoord ZOLDERSCHUIT GEKAPSEISD. Roerganger redt zich zwemmende. Op de rivier de IJe-el, even boven Dieren, is gistermiddag om 2 uur een zolderschuit, doordat de lading, bestaande uit rails en electro-motoren begon te schuiven, gekan teld. De lading is geheel in de diepte ver dwenen. De sch i.t heeft men met groote moeite aan den wal getrokken. Zij werd de rivier op gesleept c oor een motorboot, welke, evenals de zolverschuit en de verloren la ding, toebehoort aan de N.V. Aanneming Maatschappij Broekhoven te Nijmegen De roerganger van de schuit geraakte te water, doch hij wist zich zwemmende te redden. AUTO-ONGELUK NABIJ KELPEN. De twee slachtoffers door kom miezen gevonden. In het ziekenbu s te Weer4 (L.) werden gisterochtend twee jonge mannen opgeno men, die door dienstdoende kommiezen gis ter op den weg naar Keipen (L.) gevonden waren tusschen de brokstukken van een to taal vernielde auto. Zij waren zeer ernstig gewond en gisteravond waren zij nog bui ten bewustzijn. Omtrent het gebeurde is nog niets bekend. De /ariitoffers zijn de 28- jarige F. C1aess»r en de 21-jarige J. Caris, beiden uit Heythuizen. OFFICIAL DEALER DE MEEST ECONOMISCHE WAGEN JEUGDIGE BOEFJES. De „Cowboy-Club" maakt Limburg onveilig. Den laatsten tijd werden er in verschillen de plaatsen in de Rijnstreek in Limburg kleine diefstallen gepleegd, hoofdzakelijk bij winkeliers, waarvan men de daders niet te pakken kon krijgen. Thans is men er in ge slaagd twee daders te pakken te krijgen. Zondag j.1. was er bij den slager B. aan de Stationsstraat ingebroken en slaagde men er in den indringer, den 14-jarigen G. te ach terhalen. Bij zijn verhoor gaf hij een val- schen naam op, naar later bleek. Daar hij weer in vrijheid gesteld was, ging men op zoek en na eenige dagen vond men hem Toen bleek dat hij G. heette. Toen kon men ook een medeplichtige, de 14-jarige F. te pakken krijgen. Zij hebben een volledige be kentenis afgelegd. Het is gebleken, dat zij deel uitmaakten van een club jongens, ge naamd de „Cowboy-Club" die geregeld op strooptochten uitgingen. Zij zouden hiertoe gekomen zijn door beïnvloeding van films welke zij gezien hadden. Zij zijn onder poli- tiegeleide naar het ouderlijk huis terugge bracht. COMPLOT TE GRONINGEN. Een tiental arrestaties. De Groningsche recherche is een complot op het spoor gekomen, dat er op uit was om door middel van gefingeerde aanrijdingen een aantal verzekeringsmaatschappijen op te lichten. Een tiental personen is in verband hiermede gearresteerd. In „De Nederlandsche Werkgever", het orgaan van het Verbond van Nederland sche werkgevers, is geschreven, dat het loon der maatkleermakers de groote be slissende factor is, bij de berekening van den kostprijs der maatkleeding. De hoo- ge loonen der kleermakers zouden de be langrijkste oorzaak zijn van den vermin derden omzet in maatkleeding. Door de samenwerkende bonden in de kleedingindustrie is nu aan de redactie van „De Nederlandsche Werkgever" het volgende voorstel gedaan: Door een commissie van drie perso nen, waarvan één wordt aangewezen door de redactie en één door de vakbon den en een onpartijdige derde door deze twee leden te kiezen, wordt een onder zoek ingesteld naar de hoegrootheid der verschillende factoren (o.a. van prijzen der materialen, loonen, algemeene on kosten, ondernemerswinst, salarissen van chefs en directeuren), die den kost prijs van maatwerk bepalen. De commissie zal tot taak krijgen, een kostenberekening op te maken van maatcostuums, die verkocht worden voor 120.—, ïqO.-, 80.— en 60.—. In het bijzonder behbort de commissie aandacht te schenken aan de vraag of het loon der kleermakers een onevenre dig grooten factor uitmaakt bij de bere kening van den kostprijs der maatklee ding en welk uurloon de maatkleerma kers in werkelijkheid kunnen verdienen. Tenslotte hebben de hoofdbesturen aan de redactie van „De Nederlandsche Werkgever" voorgesteld, de conclusies waartoe de commissie komt, in de dag bladen te publiceeren. De heer van de Garde, die als vice-voor- zitter deze vergadering leidde, deelde bij de opening mede, dat de heer Kielstra, die dsor zijn werkzaamheden bijna steeds in E>en Haag vertoefde, te kennen had gegeven om te eeniger tijd de functie als voorzitter neer te zullen leggen. Daarna deelde hij mede, dat 't zeker verblijdend was, dat de dames Jel- gersma en van der Hoop door het in het le ven roepen van de Jelgersma-van der Hoop- stichting een mooi natuurreservaat hadden gesticht. Dit is ook voor onze vereeniging zeer zeker verblijdend, evenals de pogingen welke in het werk worden gesteld om den ouden meelmolen voor de toekomst te behou den. Waar de heer Schermer in beide geval len een leidende rol heeft gespeeld, paste hier een woord van dank voor diens bemoeiingen. De vergadering keurde goed, dat de vereeni ging aan het comité tot behoud van den mo len 10 bijdragen zal. Er is nog veel geld voor dit doel noodig; gelukkig komt er van alle kanten geldelijke belangstelling. Tevens deelde de voorz ->r mede, dat de gemeente 10.000 folders als reclame voor de geheele gemeente, de wereld zal inzenden. Van het Staatsboschbeheer te Utrecht was bericht ingekomen, dat aan het verzoek van de Vereeniging, om het fietspad langs den Munnikenweg te doen doortrekken tot de zee, niet kan worden voldaan. De penningmeester, de heer Groothand, bracht de rekening over 1934 ter tafel. Dat was een zeer gedetailleerd en boekhoudkun dig prima verslag, waaruit bleek, dat het eindcijfer 2178.76Ysi bedroeg, met een goed saldo ad 17.20. Goedkeuring geschiedde, onder dank voor het goede beheer. De ver eeniging heeft geen enkele schuld. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Selhorst, nemen wij het volgende over. Was het vreemdelingenbezoek in de groote plaatsen niet zoo goed, de kleinere daatsen, w.o. Schoorl, gaven geen reden tot dagen. Vermoedelijk doordat de prijzen hier wat lager zijn en dus een opschuifsysteem is ontstaan. In het bestuur had geen verandering plaats. Er waren twee leden- en tien be stuursvergaderingen gehouden, terwijl voor zomerfeest, verloting enz., eveneens zeer vaak was geconfereerd. Het 25-jarig bestaan was op drie verschillende momenten waardig herdacht. Het ledental was met 41 toegeno men, terwijl 15 afschrijvingen hadden plaats gehad. Het totaal-ledental was gestegen van 147 tot 173. Het informatiebureau had veel werk verzet en het zomerfeest was goed ge slaagd, al was dan ook de finantieele uit komst minder goed. De verloting was een voordeelige zaak ge weest. Ruim 300 was er aan baten gewon nen. Gemeenschappelijk met V.V.V. Groet was voor een bedrag van 189 aan annonces geplaatst, dus voor Schoorl 94.50 en afzon derlijk was nog een bedrag van 91.10 aan adverteeren besteed. Totaal kostte diit alles de vereeniging 185.60. De autoreclametocht samen met Groet was goed geslaagd. Dit ver slag kreeg, evenals dat van den penningmees ter, een hartelijk applaus. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur voorstelde om den secretaris voor zijn vele werk 10 vergoeding méér per jaar toe te kennen. Dit werd goedgevonden. De begrooting 1935, in ontvang en uitga ve ad 777.20, werd goedgekeurd. Geïnformeerd werd door eenige leden, hoe het nu ging met de reclame. Het gemeentebe stuur geeft de halve subsidie in geld, en de andere helft in den vorm van reclame. Een der heeren vond het een miskenning van de V.V.V., alsof ze voorheen geen goede reclame konden maken. De voorzitter lichtte een en ander uitvoe rig toe en deelde mede, dat er meer eenvor migheid in de reclame zou komen. Twee ver- eenigingen, welke hetzelfde doel beoogen, zouden op dezelfde wijze hun reclame maken, wat niet de goedkoopste manier is. Er volgde een lange discussie met als re sultaat, dat het bestuur zal trachten om over leg te plegen met B. en W., waardoor de re clame van alle zijden het beste aan het doel zal beantwoorden. Er werd weder besloten om een verloting te organiseeren. Hierna kwam een bestuursvoorstel ter ta fel om een kinder- en reclamefeest te organi seeren, zulks in de plaats van het zomer feest, daar dit laatste in deze tijden door het bestuur niet geriskeerd kan worden. Over dit agendapunt werd zeer verschillend gedacht. Zoo zou de heer Groen het zomerfeest wil len handhaven, doch dan op meer beschei den voet. De voorzitter wilde echter zooiets goed doen of anders maar achterwege laten. Het is niet meer te doen door de veel te lage in schrijvingen van de vermakelijkheden. De heer Groothand voorzag een groot de ficit. De heer Winder vond een kinder- en recla mefeest, wat nu wordt voorgesteld, niets voor de vreemdelingen. De heer Zuurbier voelde niets voor kinder spelen in den vorm van houtjesrapen etc, doch er zijn toch aardige dingen te beden ken. Als een daarvan noemde hii het spoor zoeken in de duinen. Hierdoor wint men de kinderen voor de mooie natuur. De heer Beudeker zbu een rondgang willen op den avond met muziek, i De heer Schenner zag het zomerfeest noode gemist en stelde voor om een garantie fonds te stichten. De heer Zuurbier ontraadde een zomerfeest dat niet zoo goed meer is als de voorgangers. De heer Hofmeester wilde nu en dan een concert, en de heer Winder eiken Zondag een strijkje. Het voorstel-Schermer (garantiefonds) werd met 17 tegen 16 stemmen verworpen. Deze stelde nu voor om naast het idee van den heer Zuurbier, het bestuur op te dragen om een attractiedag te houden in de kom van het dorp. Men vergete niet, dat onze nering doenden zooiets toch niet gaarne zouden willen missen en zeker zullen medewerken. Een bedrag uit het reservefonds werd be schikbaar gesteld, waarna de vergadering zich vereenigde met het gecombineerde voor- stel-Zuurbier-Schermer. Vervolgens was aan de orde het organisee ren van een reclame-autotocht, evenals in 1934. De voorzitter deelde mede. dat het be stuur dezen op 25 April denkt te houden en als route de BollenstreekLeidenBoskoop Bodegraven—Utrecht en het Gooi. De kos ten zullen bedragen 2.25 voor diegenen, die den tocht wenschen mede te maken. Besloten werd om als reclame-materiaal de folder en de gids te gebruiken. Met 17 tegen 16 stemmen werd besloten om persoonlijke reclame niet toe te staan. Het bestuur verwacht spoedig opgave van deelne mers, alsook van deelnemende auto's aan het adres van den secretaris, den heer H. Selhorst. Mede werd besloten tot het stichten van een permanent reclame-fonds. Rondvraag. De heer Keurschot wilde de landerijen van de Jelgersma—van der Hoop- stichting beplant zien met hout, een wandel park met een muziektent. Hij sprak van een „eindelooze vlakte". Gevraagd naar de mogelijkheid hier van, deelde de heer Schermer mede, dat het weiland en het mooie duingezicht nooit van bestemming mag worden veranderd, en ge lukkig maar. (De vergadering betuigde hare instemming). De heer Beudeker wilde de gefrankeerde enveloppen ten dienste van het informatiebu reau niet meer toepassen en een reclamewa gen met luidspreker. De heer C. de Leeuw had een vijftal wen schen, o.a. meer reclame voor goed vergade- ringbezoek op de convocatie, een vergoeding voor den penningmeester, bemoeilijking van het trekken buitenslands; het eerste zai wor den overwogen, het tweede werd door de ver gadering direct goedgevonden, en het derde zal in de federatievergadeTing worden ze- bracht. s Nadat no^ eenige andere opmerkingen wa ren gemaakt en vingerwijzingen werden ge geven, sloot de voorzitter de vergadering. Voor het diploma A (machinisten) is te Den Haag geslaagd de heer W. H Schene naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,7 m.M. te Ahureyri. Laagste barometerstand 744,8 m.M. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 7 April: Matige tijdelijk nog krachtige wind nlt westelijke richtingen; gwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; regen- of hagelbuien; later wellicht opklarend en iets zachter. Weeroverzichf. De hooge druk op Groenland nam merk baar af, maar door het toenemen van <Je de pressie in noord-Scandinavië houdt de stroom van zeer koudelucht uit het noorden nog aan. Een depressie, die van de oceaan nadert, schijnt zich in noord-oostelijke rich ting te verplaatsen en wellicht zal deze den kouden luchtstroom naar het noordwesten doen afwijken, waardoor onze omgeving la ter eenige stijging van temperatuur kan ver wachten. In Scandinavië bleef de vorst van weinig beteekenis in Duitschland is deze bij na verdwenen. Ook elders Is over het algemeen de tem peratuur gestegen, maar boven Noord Duitschland is het in de bovenlucht nog even koud als gister. Op de Noordzee en in het Kanaal waait het krachtig tot storm achtig uit westelijke richtingen, in Noord- Scandinavië waart een sneeuwstorm rat oost, ook in Zuid-Scandinazië en Duitschland valt op verscheidene plaatsen sneeuw, in Frankrijk regen. Aanvankelijk is nog hetzelfde buiige weer te verwachten, daarna is eenige verbetering mogelijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.08 uur licht op. In Memoriam P. Koelewijn. Gistermorgen overleed na een langdurig ziekbed Pieter Koelewijn, rijksveldwachter te Bakkum. In Koelewijn verliest de gemeente een zeer bekend en geacht ingezetene. Hij toch was meer dan 30 jaren als rijksveld wachter hier gestationneerd en genoot niet alleen van zijn superieuren, maar ook bij de bevolking, het grootste vertrouwen. Daaren tegen was hij gevreesd door hen, die zich tot strooptochten in de duinen lieten verleiden en ook door hen die op de eene of op andere wijze met de politie te maken hadden. Vooral bij den bouw van het provinciaal ziekenhuis, toen verschillende vreemde werkkrachten, (niet altijd van het beste soort) in de gemeen te verbleven, was hij de man, die orde wist te scheppen en handhaven. Koelewijn, die zich erop beroemde, dat hij nooit ziekteverlof noodig had, heeft in den afgeloopen winter een ernstige ziekte opge daan, waarvan hij na aanvankelijk ingetre den herstel niet meer is opgestaan. Het is voor hem, die altijd in dienst was, een zwaar iets geweest te voelen, dat zijn krachten op betrekkelijk jongen leeftijd, hij was 62 jaar, hem gingen verlaten. Hij ruste in vrede. De begrafenis zal plaats hebben op Dins dag a.s. des middags 2 uur op de Hervorm de begraafplaats in het dorp. Bij Kon. besluit van 29 Maart is, ge let op artikel 5, lid 5, der wet van 4 Mrt. 1935 (St.bl. no. 76), houdende voorzienin gen ter zake van gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg, met ingang van het belastingjaar 1935 de gemeente Ber gen voor de heffing van de personeele belastting naar den eersten en tweeden grondslag gerangschikt in de vijfde klasse. Te Enkhuizen bestaan plannen om in de maanden Juli en Augustus in de za len van den bekenden Drommedaris een tentoonstelling te houden van een col lectie plattegronden, teekeningen, schil derijen, prenten en maquettes, met het doel een overzichtelijk beeld te geven van de historische ontwikkeling van Enkhuizen en het aspect in de onder scheidene perloden der geschiedenis. Iemand die op een valschen brief van Maatschappelijk Hulpbetoon te Amster dam een spoorkaartje Amsterdam Sneek had ontvangen, trachtte dit te Zaandam aan het loket om te wisselen, waar men echter lont rook en het ge vraagde weigeren. Nadat de trein weer was vertrokken, waarschuwde men tele grafisch Enkhuizen, waar de man gear resteerd werd. De brief, die door hem zelf geschreven bleek te zijn, werd nog op hem bevonden. Als verdacht van op lichting is de man ter beschikking ge steld van den hoofdcommissaris van po litie te Amsterdam. (Tel.)> *De gemeentebegrooting over het jaar 1935 dezer gemeente is zonder op- °T aanmerking goedgekeurd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2