Nu Klaas van Urk is heengegaan. Wekelijksch Overzicht Ernstige dijkdoorbraak nabij Gouda. IN MEMORIAM. Groo'e vertraging in het W3rk. DREIGEND CONFLICT IN LOODGIETERSBEDRIJF. 'f&winciaal 'llieiutxs 'T VELD L. T. 8. GROOTSCHERMER SCHERMERHORN URSEM KOEDIJK HOORN HEM BLOKKER HOOGKARSPEL van ter Amsierdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. De heer J. P. Wiersma schrijft aan de N.R.Crt.: Met Klaas van Urk, den dezer dagen over leden schipper (kapitein) van de Brandaris, de motorreddingboot op Terschelling, is heengegaan een van die mannen van karak ter en stavast, die een sieraad zijn van onze stoere kust en eilandbevolking. Hij was een rustig mensch, allerminst een snoever van het soort dat 's avonds in de dorpsherberg aan de bittertafel verschijnt om in het bijzijn van vreemden te pronken met staaltjes van navigatie en reddingskunst, die hij zou heb ben mogen ophalen als geen ander. Maar hij deed het niet. Nauwelijks kreeg men Klaas los" over de avontuurlijke dingen ter zee, in het geraas der stormen, beleefd op een zwalkend huikje. Men moest hem opzoeken in zijn eigen kluis, ergens in den huizenwir- war van „Skilinge", waarboven de kruislich- ten van den vuurtoren regelmatig flikkerden. Zoo, voorgelicht door den Brandaristoren, vond men in het avonddorp het kleine huis. Men klopte aan Een vrouw, in Urker klee derdracht, opende de deur en noodigde den vreemde direct naar binnen „Mot-ge Klaas spreken? Die is tuus", zoo ongeveer sprak de vrouw in haar Urksch- Terschellinger dialect. Daar zat dan Klaas. Pas thuis gekomen. Zijn bolhoedje had hij op een stoel neerge legd. Morgenvroeg zou hij het weer opzetten, want, vreemd genoeg, men zag den schipper bijna nooit anders dan getooid met een bol hoedje. Klaas lichtte dat eigenlijk nooit, bij wijze van groet. Hij droeg dit hoofddeksel waarschijnlijk vanwege het gemak: één greep, één manuaal en het ding zat vast op den kop! Kon ook een buitje verdragen. Een pet is op Schelling gauw uit z'n fatsoen en je waait er in weg. Daarom droeg Klaas een bolhoedje. Er was nog een varensman op Schelling, die zoo'n hoedje droeg. En overi gens zag men dit hoofddeksel er alleen bij begrafenissen. Zat men bij Van Urk aan tafel, dan voelde men zich onmiddellijk thuis bij deze eenvou dige menschen. Terwijl moeder de vrouw, die als eerzame Urker vrouw hier haar kleeder dracht steeds was blijven dragen, thee schonk, ging je varen met Klaas van Urk. Die was al als jongen thuis op de Zuiderzee en als man, door moeilijke en levensgevaar lijke lessen, wegwijs en vertrouwd geworden op de territoriale wateren van de kust. O, op de Zuiderzee daar was het maar spelevaren, maar hierKlaas sprak dan met groot respect over zijn ouden schipper Cupido, die in dien tijd we spreken hier over de jaren 1925 en 1926 op Midsland woonde, geheel blind, en prees dien „oude" om zijn zeemans kunst. Van 1911 tot en met 1920 voer hij, naar wij meenen, onder twee elkander opvol gende kapiteins, op de Brandaris. De red dingboot verging in 1921 met man en muis. Op de nieuw gebouwde Brandaris werd Klaas van Urk in 1923 de schipper. De sensatie van zijn eersten grooten, ge vaarlijken tocht als kapitein, hebben wij van dichtbij mee kunnen beleven. Het was in de dagen van laat November, begin-December 1925, een vreeselijke tijd, waarover de Ter- sehellingers nog heden met weemoed spreken. Het was op Woensdag 25 November, dat Terschelling opeens door storm werd geteis terd. In de eerste namiddaguren wakkerde de wind aan, verhevigde zich in buitengewoon snel tempo, zoodat men reeds om vijf uur in den avond van vliegend weer kon spreken. Omstreeks tien uur 's avonds kwam er tij ding, dat op de Noorder gronden een stoom schip in nood zat, dat gedurig noodseinen gaf. Direct werden er voorbereidselen tot as sistentie getroffen. Klaas van Urk had geen rust meer. Hij zwierf langs de haven, wor stelde in het vliegend weer zich bij het duin op, keek naar den einder en zag, dat de we reld daar al niets anders dan schuim was. IJmke Zwart, de machinist, had de motoren al voorgewarmd, de opvarenden van de Bran daris namen snel afscheid van de hunnen, 's Avonds elf uur was het dorp West uitgeloo- l*n naar de kade om Klaas van Urk met de z'lne" te zien vertrekken. Bij het schaarsche masthcht werd op het dek alles in orde ge maakt. De menschen op de kade, door angst e" agitatie aangegrepen het was nog maar vijf jaar geleden dat de oude Brandaris was orgaan grepen elkander in deze span nende oogenblikken vast. Als zwarte schim men zwierven de redders over het dek; alles deinde voor de oogenhet want van honderd schepen gierde in den orkaan, die met fluit- salvo s door de straten joeg. Nog even zagen )ve Klaas van Urk. „Het gaat spannenZoo- jets zeide hij. Toen voeren ze weg in den pik- donkerea nacht Drie uur lang bleef Terschelling zonder eenige tijding. Niemand sliep er. Des nachts om twee uur keerde de Brandaris onverrich- ter zake in de haven terug, daar het niet mo gelijk was geweest, door de branding heen te breken. Doch Klaas van Urk had geen rust. tr waren twee schepen in nood. Hij wou di rect weer weg. Opnieuw alles wagen! Om v'jf uur in den morgen voer de Brandaris weer uit. Het weder was minder ruw gewor den, doch de zee stond nog even onheilspel lend op de kust te beuken. Omstreeks zeven uur kreeg men contact met het stoomschip, dat voor anker lag, maar roer en schroef in den nachtelijken strijd verloren had. Toen de bemanning weigerde de boot te verlaten, keerde de Brandaris terug. Om negen uur dien morgen verlieten sleepbooten de haven Het stoomschip, de Irmgard, metende drie duizend ton, geladen met hout en op weg van Flensburg naar Londen, werd op sleep touw genomen en naar de haven gebracht. Dienzelfden gedenkwaardigen nacht redde de roeireddingboot te Oosterend op Terschel ling zeventien menschenlevenshet waren de opvarenden van het Duitsche stoomschip „El len Larsen". Maar de vreeselijke gebeurtenis van dien nacht die eerst een week later in al haar treurige bijzonderheden bekend zou worden was het vergaan van den Loods- schoener no. 2 „Terschelling en Vijg": de be volking van het eiland had dertien dooden uit eigen midden te betreuren! Op zijn boot was Klaas van Urk trotsch! „Wat heeft de schuit zich van nacht goed gehouden", zoo verzekerde hij ons, toen wij bij hem thuis dien avond een praatje kwamen maken. Als een koning zoo zat Klaas temidden van zijn gezin; hoe gul was Vrouw van Urk met thee en koekjes en met hoeveel wel behagen zag zij neer op haar man, op wien zij weer zoo echt vrouwelijk trotsch was! Wij hooren het hem nog zeggen als was het de dag van gisteren: „Best schip! Nadat er kimkielen zijn aangebracht, kan het aan alle eischen voldoen. Voor dit allerminste station aan de Nederlandsche kust, is de Bran daris een boot, waarop men zich in den grootsten nood veilig verlaten kan" Wij moeten even ongeloovig hebben gekeken, want van Urk ging door: „Ja, wel zeker en gewis zeg ik: Ter schelling is het allerminste station! Ik wil maar zeggen, dat de reddingstochten van ons station dikwijls niet naar ver dienste worden gewaardeerd. De buiten wereld weet daarvoor te weinig van de ontzaggelijke moeiten, die gepaard gaan met het uitvaren van de Brandaris, om dat wij niet van de kust rechtstreeks door de branding kunnen gaan, doch eerst om den kop van het eiland moeten varen en dan door het Vliegat moeten zien te komen, waar de verraderlijke grondzeeën op ons loeren. Nergens op de Nederlandsche kust spookt 't als hier!" En om te bewijzen, dat de situatie bo ven Terschelling wel iets gevaarlijker is dan elders, ging hij aldus voort: „Dat kan men ten opzichte van de lichtsche pen nagaan. Een lichtschip ligt door gaans vast, en geen orkaan haalt het van z'n plaats. Maar èls er eens iets met 'n lichtschip gebeurt, dan is het 't vuur schip van Terschellingerbank, dat averij krijgt of een eind wegdrijft". Én waarlijk, een dag na mijn gesprek met Klaas van Urk, sloeg het lichtschip Terschellingerbank van zijn plaats en verloor 150 vaam ketting. Het vuurschip moest te Nieuwediep worden binnenge sleept. Geen ander lichtschip in onze wateren had eenige averij bekomen! Nadien is Van Urk nog menig keer uitgevaren. Misschien wel tweehonderd keer heeft hij de Brandaris veilig door de kokende zeeën gebracht. Dan was Klaas in zijn element. Dan kon hij be wijzen wat in hem zat. Want de man van-de-reddingboot is dikwijls een on gelukkig mensch. „Drie honderd dagen Zondag in het jaar, dat houdt geen mensch op den duur uit", zoo verzeker de ons eens een andere zeebonk, die zich ook gevoelde als een man met onpro ductieve talenten. Op zijn onproductieve dagen dan liep Klaas van Urk met zijn bolhoedje door het dorp, beklom den toren voor het dagelijksche praatje met den torenwachter, en deed andere gene gen dingen die zoo geen naam hebben en die hem evenmin een naam hebben bezorgd. Echter, op die doodenkele pro ductieve dagen, dan was diezelfde Klaas van Urk een reus. Als Janmaat dacht: „nou gaan we naar gigeml", dan zette Klaas de boot weer recht tusschen de golven en kon zoo doodleuk tegen de collega's-inet-angstzweet op het gelaat zeggen: „Ziezoo, daar hè we hem weer netjes recht gezet". Dat waren Klaas van Urk's hoogste momenten. Dan behoedde hij het leven van makkers, die met hem waren uitge varen, ja die met hem zouden zijn uit gevaren naar „de witte toplichten des doods", en hij behoedde een dierbaar schip. En thuis gekomèn, zond Klaas een gebed ten hemel. Want hij was een geloovige en wist zich geleid en gedra gen ook in de opperste uren. Nu is hij heengegaan. Er is op Ter schelling een mensch begraven, een man, maar dan met hoofdletters ge schreven een Man als weinigen, deze Klaas van Urk. .Bi den nacht van Donderdag op Vrijdag is bij het werk voor den aanleg van de nieuwe verbinding tusschen den Hoi- 'andschen IJssel en de Gouwe, welke een onderdeel is van den nieuwen waterweg ^an Amsterdam naar Rotterdam, een binnendijk doorgebroken, waardoor ern stige gevolgen voor den voortgang van het werk zijn ontstaan. Het werk omvat behalve den aanbouw van de eigenlijke sluizen, het graven van een verbindingskanaal en van een Voorhaven aan de zijde van den IJssel. Deze haven is thans nog door den IJssel- oijk afgesloten van het buitenwater. In verband met de spoedige voltooiing van het werk in Juni a s. zou het verbin- oingskanaal in gebruik zijn genomen wilde men de houdbaarheid van de dij ken beproeven, een proef, welke geno men werd onder leiding van hoofdinge nieur L. T. van der Wal en ir. W. J. de Koek van Leeuwen. Men voerde daartoe den waterstand op tot 3.40 boven NAP in verband met het feit, dat zulk een hoogte van het water verwacht kan wor den wanneer de waterweg eenmaal ir gebruik zou zijn genomen. Dezen druk hebben de dijken van de voorhavens niet kunnen doorstaan. Het gevolg is g weest, dat de Oostelijke dijk van i voorhaven over een lengte van twintig meter is weggeslagen. Het water stroom de over een terrein ter grootte van on geveer een hectare en sloeg daarna een gat van tien bij dertig meter in den dijk naast het in aanbouw zijnde Dieselge maal van Rijnland. Gelukkig kon het water daarna afvloeien in het stroom kanaal, waarna de rivier de Gouwe de watermassa behoorlijk kon verw°rkon. In totaal zijn ruim 200.000 kub. M. uit do voorhaven weggestroomd. De dijk van de voorhaven is bijna geheel wegge spoeld en op verschillende plaatsen in de nabijheid van de sluiswerken zijn ernstige verzakkingen opgetreden. De schade valt nog niet te ramen, maar moet zeer belangrijk zijn. In ieder geval veroorzaakt het ongeluk groote vertraging in de voltooiing van het werk, zoodat er geen sprake van zal kunnen zijn, dat 1 Juni de opening kan plaats hebben. Namens de samenwerkende arbeiders organisaties te Amsterdam wordt ons medegedeeld, dat de bespreking met den rijksbemiddelaar inzake de dreigende conflicten bij de leden van de r.-k. lood- gieters-patroonsvereeniging tot resul taat heeft gehad, dat beide partijen een voorstel van den rijksbemiddelaar aan hun leden ter aanvaarding zullen voor leggen. Met het oog daarop zijn de gestelde ultima met veertien dagen verlengd. Dinsdag vergaderde de L T. B. afdeeling 't Veld ten lokale van den heer G. Ligthari. De voorzitter J. Bakker Sr., gaf ter inlei ding een algemeen ovei zicht. Daarna werden uitgehracht een veelom vattend jaarverslag van den secretaris en van den penningmeester. Hierbij bleek, dat het kassaldo vooruit ging in 1934 van 71 tot 109 Bij diverse ingekomen stukken en mededee lingen was er een van een aantal ieden vee houders en tuinders, waarin de wenschelijk- heid werd uitgespioken tot een reorganisatie over te gaan zoodanig, dat in de toekomst een algemeen bestuur zal bestaan en de zelf standige groepen ieder hun bestuur zouden hebben met een zelfstandigen voorzitter. Dit zal voor de behartiging "an beider belan gen zeker verbetering tewevg brengen. Dit schrijven werd op diverse punten toe gelicht door J. de Boer Szn.. tuinder en W H. Keesom, veehouder. Dit vond algemeenen bijval, zoodat met algetneene stemmen werd besloten om tot dat doel binnen 6 weken een algemeene vergadering te houden. Dan zul len alle leden veehouders uitgenoodigd wor den, terwijl het tegenwoordig bestuur dan en bloc zal aftreden om plaats te maken voor de gereorganiseerde samenstelling. Daarna werden eenige voorstellen inge diend voor de vergadering van den N. M. B. De heeren Th. Stadegaard en P. Tesselaar wenschten bevorderd te zien dat een rege ling wordt getroffen om het mogelijk te ma ken, dat men iederen werkdag met goed ge volg kan veilen en lossen. De toestand is thans zoodanig, dat slechts 3 aagen per week van veiling kan worden gesproken. D. Wijnker Jr. vond het onbillijk, dat aanvoerders, die veilen per vrachtwhipper, zich tevre den moeten steilen met een afrekening van den schipper Hij wenschte aan te dringen, uat aan hen, evenals aan anderen, die recht streeks hun goed aanvoeren, een ltverings- biljet van de veiling wordt uitgereikt. Dit werd algemeen wenschelijk geacht, speciaal voor wat betreft gegevens bij belasting aangifte en overzicht bij steunuitkeering. De inschakeling van vraehtlieden in de admi nistratie gaf reeds veel aanleiding tot onaan genaamheden en ernstige klachten. De heeren J. Groen en N. Wit wenschten te breken met de gewoonte aan de veiling, dat kool per 50 pond gewogen wordt. Dit is onbillijk. Den tuinder moet per 100 K.G. geleverde producten worden uitgekeerd, terwijl verdere risico van inwegen voor den exporteur is. Algemeen werd dit beaamd en een voorstel zal worden ingediend. Tot afgevaardigden naar den N. M. B. werden benoemd de heeren J de Boer Sz. en Th. J. Stadegaard en P Tesselaar. Voor een te houden melkcursus werd f 10 beschikbaar gesteld, terwijl de cursus ove rigens reeds doorgang zal hebben, aangezien goedkeuring is verkregen en een aantal cur sisten zich opgaven. Besloten werd tot oprichting eener ver eeniging van bioembolienkweekers. Onder voorzitterschap van den heer W. Schermerhorn hield de Boerenleenbank haar jaarvergadering op Woensdag April ten huize van den heer H. van Truijen. Met een kort woord van welkom opende de voorzitter de bijeenkomst en herinnerde de vergadering aan zijn slotwoord, een jaar geleden, waarin de hoop op beter tijden werd uitgesproken. Echter waren de econo mische toestanden sindsdien eerder ver slechterd, dan verbeterd. Een verheugend verschijnsel was het echter, dat het voor de bank een goed jaar was. Er was een winst gemaakt van ruim 1000. Na de uitvoerige verslagen van den secretaris, den heer J Waterdrinker, vo'gde het jaarverslag van den kassier, den heer F. Wiedijk, waaruit we het volgende mededeelen. Wederom is gebleken, dat de bank een belangrijke instelling was voor Groot-Scher mer en omgeving. De omzet der bank be droeg in 1934 480.000 tegen 445 000 ii. 1933. Het aantal spaarboekjes liep iets terug en bedroeg thans 390. 11 Nieuwe boekjes wer den uitgegeven. In totaal was aan spaar geld en gedeponeerd 195.000. Er werden 11 nieuwe voorschotten ver strekt, 9 werden geheel afgelost. Aan het einde van het jaar waren 127 voorschotten verstrekt met als totaal bedrag 107 000. Het aantal credieten loopende rekening kwam van 48 op 49. 6 werden geheel afbe taald, 7 werden geopend, waarvan 5 voor verschillende crisisbetalingen. Het ledenaantal bedroeg aan het eind van het jaar 140. Hoewel de spaargelden aanvankelijk te rugliepen. bewegen deze zich thans weer in "tijgende lijn De post nog te vorderen rente, die vorig jaar Mei nog 2200 bedroeg was 31 Dec. 1934 verkleind tot 1400, alzoo een gun stige vermindering en bedraagt op heden 1180. Het bestuur zal al het mogelijke doen deze post mettertijd te doen verdwijnen De onderlinge verstandhouding tusschen bestuur-, raad van toezicht en kassier laat niets te wenschen over. Uit het inspectie-rapport van 3 en 4 Oc- tober het volgende. Het aantal dagboekposten over 1933 be droeg voor de boerenleenbank 1294 en voor de spaarbank 483. De reserve bedroeg per 13 December 1933 9.975.32. Na deze verslagen werden de rekening en balans over 1934 vastgesteld. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 265 317.26. Ontvangen aan spaargelden 61.809 48 Terugbetaalde voorschotten 14.576.74. De balans sloot met het eindcijfer 216.851.73. Het saldo winst is 1.052.09 Als bestuurslid werd met groote meerder heid herkozen, de heer Jb. Waterdrinker en gekozen de heer Jb. Blaauw, de laatste in de vacature G. Kieft, die niet herkiesbaar was. Als lid van den Raad van toezicht werd met groote meerderheid herkozen de heer P. Klinkhamer Sr. en gekozen de heer P. Schermerhorn in de vacature Jb. Blaauw, die als bestuurslid was gekozen. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den herkozen de heeren C. Spaan en Jb. Stekelbos. Goedgekeurd werd het bestuursvoorstel van de winst 1934, 200 af te schrijven op het land en de resteerende 852 toe te voe gen aan het reserve-fonds. Eveneens werd algemeen goedgevonden 10 spaarboekjes met 2.00 gratis beschik baar te stellen. Een lid werd van de ledenlijst afgevoerd wegens vertrek. Vastgesteld werd de renteregeling voor 1935 als volgt: 3 voor spaargelden depo sito's, geplaatst in den loop des jaars. 3 M Voorschotten, zoowel voor hypo theeken als met persoonlijke borgstelling. Loopen rekening, 3 3/4 voor crediet, 4 'A voor debet. Bij de rondvraag gaf de heer P. Scher- merorn het bestuur in overweging ter voor koming van teleurstelling, zich in verbin ding te stellen met eventueele candidaten voor een bestuursfunctie. De voorzitter zegde toe, zoo mogelijk hier mede rekening te zullen houden. Met een woord van dank tot het scheide- ne bestuurslid, de heer G. Kieft en hoop op betere tijden volgde sluiting. Woensdag vergaderde de Coöperatieve Boerenleenbank onder leiding van den direc teur, den heer J. Los, die in zijn opening te kennen gaf, dat ondanks de steeds slechter wordende omstandigheden bijna allen aan hun verplichtingen ten opzichte van de bank hadden voldaan. De rekening van den kassier, den heer Joh. Krul, gal over 1934 aan een totaal der ontvangsten van 449316.51 en een totaal der uitgaven van 449316.51. De balans gaf aan een bedrag in bezittin gen en schulden, groot 360252,53; de ba lans van de spaarbank f Ti 8148,93. Bij monde van den heer Brouwer werd namens de commissie de rekening accuraat in orde bevonden; een woord van hulde brengende aan een kassier. Op voorstel van het bestuur werd be sloten een ongedekten post, groot 618,21 van de winst af te schrijven en het restant 494,59 toe te voegen aan de reserve. Uit het jaarverslag stippen wij aan dat het aantal in omloop zijnde spaarbankboek jes van 460 is vooruitgegaan en thans 472 bedraagt. Voorschotten zijn er 11 verstrekt en 9 afgelost. De uitgaven v.oor de crisis gedaan, bedragen fcOOOO. Het ledental be draagt 185 ieden. De rentevoet werd voor niet leden met 1/4 pet. verlaagd Tot lid van het bestuur werd herbenoemd de heer J. Los; tot leden van den Raad van Toezicht de heeren H. Zeeman en A. de Vries; tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren H Zeeman en A. de Lange. Vervolgens hield de heer H. Zeeman te Alkmaar nog een rede, waarin hij het nut en de credietvaardigheid van de Boerenleen banken bepleitte Hierna werd de vergaoering gesloten. De A. R.-kiesvereeniging te Schermer horn stelde als candidaten voor den ge meenteraad: 1 P. Mantel (artr.)2 W. Leegwater; 3 J. H. Rus; 4 H. Jonker; 5. Keetman. In de heden gehouden vergadering van de R.K. Staatspartij, afd. Ursem, zijn als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing tot candidaat gesteld: 1. J. Veldboer (aftr.); 2. G Seyts Czn.; 3. J Schaap Czn. (aftr.); 4. J. Stam (aftr.)- 5. J Dol Pzn.; 6. A. Koeman (aftr.); 7. C. Keyzer; 8. Jac. Oud; 9. J. Overbooin: 10. N. Roskam; 11. C. Schaap; 12. J. Zuurbier. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer Jb. Groot door de Vereeniging het Schoolverbond, zijn groote vergadering gehouden tot liet uitreiken van de getuig schriften aan de leerlingen, die de school hebben verlaten. De leiding was bij den heer Stuffers, het hoofd der school De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn tevredenheid uit over de groote belangstelling van de zijde der ouders. De avond werd geopend met een zangnummer en dansje. Verschillende aan wezigen gaven voordrachten ten beste. Na de pauze werd door een 4 tal jonge paren een volksdans, uitgevoerd onder lei ding van mej. Jansonius met passende cos- tumes en grimeering. Na de pauze volgden andere voordrach ten. Tot slot ging de Barbier van Sevilla, dat door ondei wijzend personeel en com missarissen werd voorgedragen en in hooge mate de lachlust opwekte. Daarna werd overgegaan tot het uitreiken der getuig schriften en de boekjes „Het leven in", wat met een toespraak door het hoofd der school geschiedde. Hij wees hierbij op de toe komst der leerlingen in het leven en hoopte dat de school in het verdere leven zal steunen. Aan 14 leerlingen werden getuig schriften en boekjes uitgereikt. De voorzitter dankte de talrijke aanwezi gen voor den mooien avond en de leerlingen zongen een „Lang zullen zij leven" voor het Schoolverbond. Het was weer eea mooie avond. Naar we vernemen is tegen zekeren J. C. C. op de Modderbakken proces-verbaal opgemaakt op vermoeden van brandstich ting in zijn woning. De Coöp. boerenleenbank alhier had oVer 1934 een omzet van 936.724.10, of 30.000 meer dan het vorige jaar. Uit het verslag van de vereeniging ,De Proeftuin" blijkt, dat de ontvangsten neb ben bedragen 7648.31de uitgaven 7349.25; zoodat er een batig saldo is van 299.06. Door veel voorkomende beschadiging van glas bij de kassencultuur heeft het be stuur besloten de gezamenlijke aankoop van glas en stopverf ter hand te nemen. Uit de rekening van het fonds „De Bootsgezellenbeurs" blijkt, dat de ontvang sten hebben bedragen 1389.28; de uitga ven 1288.76; zoodat er een batig saldo is ad 100.52. De gemeente-veldwachter W. Wokke is in gelijke functie benoemd te Rijswijk, al waar hij met 1 Mei zijn nieuwe functie hoopt te aanvaarden. 5 April 98} 97 QUAe 24* 113| 411 70J 301 106 31* 44* 64* 260 381 217 901 6% 15% 8/« 13% 211 1881 98} 151 174 130* 15H 4'Vi9 1021 31* 57* 28 3/f 331 1481 140} 146 8} 53}* 21 FONDSEN. 4 obl. Nederl. 1000 '34 3idem 4N O -Indië 1000 30 11 4 idem 1000 ,34 5j4 Duitschland 30 Idem met kettingverkl. Amsterdamsche Bank. Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000 Rotterdamsche Bank Alg Kunstzijde Unie v, Berkels Palent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Ned Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service U. S. Steel U, 3 Leather Cult. Mij Vorstenl Handelsver. A'dam Javasrhe Cult Algem Explor Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Pelr gew Koninklijke J 1000 Shell Union A'dam Rubber Oostkust Serbadiadi Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij Scnembah South Pacilic Union Pacific Pr of -laniie Ex dividend. 30 Mrt. 1 April 100% 9-% 100 100 10JÜ 100 94% 99% 25* 25* 29( 28* 1I05 H2 361 3">} 66 66} 29$ 29} 107* 291 30* 40* 63* 63 235 247 3:0 3.9} 226 23} 88J 88* 6'J/;o 67x9 14% Ui 9/l6 1-1 17% 2f 2% 17* 18* 175| 175* 88* 90 148* 147} 171} 169} 119 117* 144} 142Vi9 3% 3% 96* 96} 30 30* 5'4 54* 27* 27} 35* 34* 3i* 30 146 133} 138} 139® 8 8} 53 1 1 2 April 3 April 4 April 99* 99} 98IS/16 99* 99 98 100 99} 99} 99% 99* 98 26 24* 24 28} 29* 27% 112 115 11 37Vio 38* 40* 70* 69» 70} 29} 29} 29% 106 30* 31 32% 40 41} 43} 643/19 64} 64,' 2:0 266 24 4 382 382 380 230 230 2H* 90 91} 90} 65/19 6% 6% 15% 15} 15 6/9 17% 17% 17% 07 *-8 2% 2} 19} 19} 20* 179} 180} 184* 94 95-. 97} 148} 147* 149} 1/1 171 173} 119 122 124 J 141} 147* 150* 3} 3% 4 9/} 99 1.0* 3t>* 30} 31 55 5c* 57* 28 28 27* 36* 36} 37* 32} 32 33 147 147 148* 138} 139} 140} 138* 141} 142 8* 8* 8* 53% 53 52} H U 2

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7