Stad en Omgeving. JUxmnclaai Tlieuws BERGEN Glimlachje '■—'"Jk. Kuiper, P. Kapiteim, M. Schagen, P. Kort en B. Kuiper, 1 uur 6 min., gem. snelheid 38 K M. per uur. 2. Victrix 1 uur 9 min. 50 sec. Voor Onderling Genoegen alzoo een mooi succes. Wandelen A. W. V. „DE KAASKOPPEN". Zondag hebben de „Kaaskoppen" deelgeno men aan de K. N. G. V. marsch te Zaan dam. De reis naar „Het land van de Molens" werd op de fiets volbracht. Om 10 uur vond de start plaats voor de 30 K.M., welke voerde door de schilderachtige dorpen welke de mooie Zaanstreek vormen. En er zijn onderweg heel wat oude huisjes en schilderachtige plekjes bewonderd. Het was echter héél jammer dat er door de deelnemende gymnasten niet wat beter in inarschorde werd geloopen, want dat liet heusch wel eens iets te wenschen over. Als hivr meer aandacht aan ware geschonken, zou het Roode Kruis lang niet zooveel blaren te knippen hebben gehad! De „Kaaskoppen" hebben door hun prachtig loopen weer een ware propaganda gevoerd voor de mooie en zoo gezonde wan delsport. want zooals steeds hebben zij den naam als een der beste vereenigingen op wandelsportgebied weer goed hoog gehou den. Om 6 uur werd de terugreis weer aan vaard en werd door allen zéér voldaan en in plima conditie weer het vaste voornemen ge maakt om a.s. Zondag in Haarlem eveneens het beste beentje voor te zetten. Krachtsport. S.S.S. NAAR NOORDSCHARWOUDE. Iets nieuws op het gebied van sport heeft aan den Langendijk zi]n intrede gedaan. De heer C. Langendijk heeft de kracht-sport- vereen. „Sport Staalt Spieren" uit Alkmaar uitgenoodigd om een wedstrijd te houden. De raad komt Vrijdagmiddag ten 2 ure bij een ter behandeling van de begrooting. De agenda bevat voorts een voorstel om aan de N.V. Binnenlandsche Exploitatie-Mij. van onroerende goederen te Blcemendaal toe stemming te verleenen tot het in exploitatie brengen van een gedeelte bouwterrein ten Noord-Oosten van de Dr. van Peltlaan en tot het aanleggen van een nieuwen weg al daar. De begrooting is ook ditmaal een lijvig stuk en gaat voor het eerst vergezeld van een nota van opmerkingen van Ged. Staten, waaruit blijlct, dat dit college het in strijd met de wet oordeelt om aan de ambtenaren een tijdelijke vergoeding van 1V? pCt. te ge ven in de door hen verschuldigde pensioen bijdragen. Tot nog toe betaalden de ambtenaren voor hun pensioen en dat van hun weduwen en wezen, waarvoor 15H pCt. betaald moet worden, door de gemeente 8 'A pCt. De wet heeft bepaald dat dit 10 pCt. moet zijn. Het vorig jaar besloot de raad, die pas tot 8X pCt. aftrek had besloten, om aan de ambtenaren een tijdelijke vergoeding te ge ven. Nu blijkt, dat dit in strijd is met de wet stellen B. en W. voor om. met uitzondering van de salarissen voor burgemeester en se cretaris en ontvanger, die 5050, 4450 en 3000 bedragen, en door Ged. Staten wor den vastgesteld, de salarissen van de ambte naren met 1 Yt pCt. te verhoogen. Het totaal bedrag van deze verhooging bedraagt 538, met welk bedrag het totaal van den pensioen grondslag eveneens verhoogd moet worden. In plaats dat de gemeente de ruim 500 be spaart, die volgens Ged. Staten niet betaald mogen worden, gaat ze dus, als B. en W. hun zin krijgen, nog een 80 meer uitgeven. Nu de raad zich genoodzaakt heeft gezien om de belastingen tot het uiterste op te voe ren, achten wij 't niet den geschikten tijd cm de salarissen van de ambtenaren te verhoo gen. Uit het rapport van de raadscommissie blijkt, dat tengevolge van de verlaging van de telefoontarieven de telefoonuitgaven met 85 verlaagd kunnen worden, terwijl de ont vangsten met 10 behooren te worden ver hoogd. Voorts blijkt, dat door de benoeming van nw. Q. Rovers vanaf 1 Maart, de kosten voor de secretarie met 1100 moeten worden ver hoogd. De door enkele leden geuitte wensch om op de secretarie afscheidingen te maken, waardoor voorkomen wordt, dat ambtenaren, door bezoeken ter secretarie van hun werk worden afgeleid, achten B. en W., met het oog op de geringe ruimte ter secretarie niet uitvoerbaar. Voor de voortzetting van het uitbreidings plan is slechts 100 uitgetrokken. De com missie acht het niet mogelijk voor een derge lijk gering bedrag het zoo noodzakelijk werk voort te zetten. B. en W. zijn het hiermede «ons, doch merken op, dat het geld hiervoor ontbreekt. De vraag waarom de chef-veldwachter nog geen vaste aanstelling heeft, kunnen B ®n W., wegens afwezigheid van den burge meester, niet beantwoorden. De commissie gaat accoord met een salaris van 1600 voor den tijdelijken politie-dienaar Boltjcns, heeft de commissie geen bezwaar, mits voor de tijdelijke politiedienaren in to taal met een bedrag van 2200 kan worden volstaan. De post voor kleeding politie wil de com missie van 600 op 400 brengen. Voorts oordeelt de commissie een bedrag van 300 voor het motorrijwiel van den veld wachter, waarvoor 465 is geraamd, vol doende. De commissie acht voorts 75 voor de voeding en het onderhoud van de politie hond, waarvoor 130 is geraamd, voldoen de. Een vergoeding van 20 per jaar voor rijwieltoelage van de 3 veldwachters, de wijk zuster en de vroedvrouw acht de commissie voldoende. Totnogtoe werd aan ieder 30 per jaar gegeven, -r - In verband met deze opmerkingen stellen B. en W. voor, de post voor politiekleeding van 600 tot 500 te verlagen. Met het voorstel om de post tijdelijke poli tie niet hooger dan 2200 te stellen, gaan ze accoord, eveneens met de verlaging van de post v.oor de politiehond en de verlaging voor de rijwielvergoeding. Ten aanzien van het motorrijwiel voor de politie-chef stellen zij voor voor den tijd van 2 jaar een nieuw motorrijwiel voor 700 te huren, plus olie en benzine komt dit motor rijwiel dan op 448 per jaar. Het bestaande motorrijwiel willen B. en W. verkoopen voor 150. De premie voor het motorrijwiel bedraagt 68, zoodat de kosten voor het motorrijwiel dan 516 worden. De commissie acht de premie te hoog. Het komt ons voor, dat het in dezen tijd voordeeliger is, om het motor rijwiel van de gemeente nog een jaar in ge bruik te houden. Wanneer de waarde van dii motorrijwiel daardoor met 50 zal vermin deren en het benzine- en olieverbruik 10 ïooger zal zijn, dan bespaart de gemeente daardoor, aangenomen, dat de revisie van iet motorrijwiel, zooals wordt aangegeven 162, zal kosten (dit bedrag komt ons hoog voor) toch nog 120. Een bedrag, dat op deze post niet onbelangrijk genoemd kan worden Het voorstel om 8 nieuwe lantaarns te plaatsen, vond geen genade bij de com missie, die van meening. is, dat het niet aan gaat op buitenwegen, waar hier en daar een huis staat, een lantaarn tt laten branden. Voorgesteld wordt den geraamden post voor straatverlichting, groot f 6356.37 met f 125 te verlagen en alleen aan den Filarskyweg een lantaarn ie plaatsen. B. en W. gaan met dit voorstel accoord, door wenschen 2 lantaarns als reserve, zoo dat zij voorstellen, den post met f 85 te ver lagen. B en W. verklaren zich voorts bereid naar een mogelijke verlaging van de premie voor het motorrijwiel een onderzoek in te stellen. De commissie maakt geen bezwaar tegen den post voor uitzending t. b. c.-patiënten, mits de toezegging wo.dt gegeven, dat geen patiënten, wier uitzending door een districts arts en het consultatiebureau te Alkmaar noodzakelijk is geacht, niet worden uitge zonden, omdat de post niet toereikend is. B. en W. stellen in verband niermede voor, op dezen post hoogstens 1500 uit te geven, zoodat bij overschrijding van dit bedrag patiënten n;et kunnen worden uitgezonden Na een opmerking van de commissie zeg gen B. en W. voorts toe, aan de vereenigirg voor Christelijk Nationaal schoolonderwijs te verzoeken, de kinderen van de school met den bijbel aan geneeskundig schooltoe zicht te onderwerpen. De commissie wil voorts de bestaande vuilnisauto nog een jaar aanhouden. B en W. willen een nieuwe Chevrolet met ïydraulische hijschinrichting voor 2728 aan schaffen en het oneerhouj van de nieuwe en de oude vuilnisauto aanbesteden, waarvoor zij de kosten ramen op 1057 plus 360 voor banden. Bij aanschaffing van een nieuwe auto kan met het gemeente-pand worden volstaan, waardoor de kosten huur van een pand, groot 80, kunnen worden verminderd. De commissie wil voorts het schilderen van het clubgebouw der Berger IJssportver eeniging nog een jaar uitstellen en daardoor 50 besparen. B. en W. gaan hiermede accoord. De meerderheid van de commissie oor deelt 35 premie voor den Oudburger molen te hoog en wenscht de verzekering te laten vervallen. B. en W. zeggen, dat de verzekering nog 5 jaar loopt. Ook het schilderen van het schoolgebouw, waarvoor f 300 is uitgetrokken, wenscht de commissie nog een jaai uit te stellen, dezen post, waarvoor 300 was uitge trokken, met 200 te verlagen. Voor aanschaffing en onderhoud van scnoolboeken. leermiddelen en school behoeften voor de lagere school was het vcrig jaar 725 uitgegeven. Voor dit jaar was 1200 geraamd. De commissie acht een raming van 800 voldoende. Na overleg met het schoolhoofd gaan B. en W. met een "aming van 850 accoord. Voor denzelfden post ten behoeve van de or 'nbare ULO. was 930 geraamd. De commissie wenscht dit schoolhoofd tot zuinigheid aan te sporen en oordeelde 750 voldoende. B. en W. stellen ge- hoera het schoolhoofd, voor het bedrag 800 te steilen. Aangezien in 1931, 1932, 1933 en 1934 de oudercommissie niet bijeenkwam en er op dezen post, waarvoor 10 was uit getrokken, niets werd uitgegeven, stel den enkele van de commissie voor den post maar te schrappen. B. en W. verklaren zich voor handha ving, omdat het mogelijk wordt, dat de commissie nog wel eens bijeenkomt. B. en W. verklaren zich accoord met het voorstel van de commissie om de post eereblijken .waarvoor 100 was uitgetrokken tot 50 terug te brengen. B. en W. verklaren zich voorts, over eenkomstig de wenschen van de com missie, bereid om nogniaa.s te trachten voor het onderhoud van de kerkruïne een rijksbijdrage 1e verkrijgen. De kosten van de restauratie zijn ge raamd op 2000. Op de begrooting is hiervoor een pro memoriepost uitge trokken. Aan Ged. Staten zal verzocht worden de verpleegkosten voor armlastige krankzinnigen, waarvoor thans 800 per persoon per jaar betaald moet wor den, lager te stellen. Werkobjecten. De commissie vraagt voorts welke werkobjecten b'i wijze van werkver schaffing in 1935 ondernomen zullen worden. Voorts zou de commissie gaarne ver nemen hoe of de regeling is voor zelf standige ongehuwde personen boven 24 laar, die werkloos zijn en hulp behoeven. Meerdere leden wenschen de vraag te stellen, welke maatregelen B. en W. overwegen voor nu of de naastv toe komst om te voorkomen, dat zelfs bij een bebouwing aan den Heerenweg op 50 M., door een z.g. lintbebouwing het la:idschapsschoon langs dien weg ver nietigd wordt. Antwoord van B. en W. Voor de navolgende werken in 1935 uit te voeren, draagt het Rijk in de kos ten van loorven enz. bij: a. aanleg van vrijliggend rijwielpad langs Heerenweg; b. Verbetering Heerenweg (le gedeelte); c. Landweg verder in profiel brengen; d. Baan- en waterwerken; e. Bergerweg verbreeden, slooten dem pen en graven, dijken maken, weg- baan verhoogen met aanleg van rij wielpaden; f. Wandelpad Duinweg (750 M.); g. Septictank en uitbreiding riolen; h. Andere riolen; i. Duinbeplanting en verbetering Na tuurreservaat en verbetering van als natuurmonument aangekochte water molen, die buiten dienst gesteld blijft; j. Diverse sloot werken; k. Verbetering van de Bergerringvaart (ged.). Naar gelang de behoefte bestaat wordt de volgorde dezer werkobjecten bepaald. Allereerst worden de werken sub a, e, g en k genoemd, aangevat. Het College durft de consequentie's niet te aanvaarden, verbonden aan do plaatsing in werkverschaffing van zelf standige ongehuwde personen boven 24 jaar, die werkloos zijn en hulp be hoeven. Voor het landelijk gedeelte der ge meente, zoo ook voor den Heerenweg, geldt een bebouwingsbreedte van ten minste 50 M. met een frontbreedte voor de gebouwen van ten hoogste 1 op 1. Bij de onderhandelingen over afstand van grond langs den Heerenweg hebben de eigenaren hiermede rekening gehouden. Verder wenscht het College niet te gaan. De afstand van 50 M. is al grooter dan eenige gemeente in het land heeft be paald. Van een lintbebouwing kan dan ook niet worden gesproken, en het College acht het niet mogelijk, meerdere waar borgen te geven voor 't behoud van na tuurschoon, tenzij de Raad tot aankoop' van gronden mocht willen overgaan, doch waarvan het College de financieele consequenties niet wenscht te aan vaarden. Ten slotte deelden B. en W. mede dat het inderdaad in de bedoeling ligt alle woonwagens te concentreeren op een terrein van 25 X 15 Ml aan het Groene- hekslaantje en een einde te maken aan het permanent wonen in woonwagens op particulier terrein. De inzameling ten behoeve van het Nationaal Koningin-Emma-herdenkingsfonds heeft hier ter plaatse opgebracht f 441,08. Ingekomen personen. H. C. J. van Buuren, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 20, van Amsterdam. D. Vis ser, N.H., pensionhouder, Studler van Surck laan 11, van Egmond aan Zee. G de Boer, N.H., monteur, Breelaan 3a, van Zuilen. J. Kuin, R K., boerenknecht, Ka naaldijk 61, van Beemster. B. Hof, R.K., arbeider, woonwagen, van Egmond-Binnen. A. Verver, R.K., dienstbode, Oosterweg 1, van Limmen. Mr. Q. Rovers, Rem., ambte naar secretarie, Russenweg 3, van Den Haag N. Hoek, R.K., boerenknecht, Kogendijk 43, van Hensbroek. D. W. Meppelini., N.H., geleidster, Elzenlaan 2, van Wijk aan Zee. A. M. S. Voordenhout, N.H., geleid ster, Eizerlaan 2. van Ermelo. C. Coe eert, N.H., stationschef, Breelaan 4a, van Egmond aan Zee. J. W. Prins, N.H., ar beider, Zakedijkje 37, van Groningen. E. Besseling (wed. P. J. Weel), R.K., verpleeg ster, Oude Prinsweg 5, van Hoogwoud. A. M. Vegter, geen, geleidster, Elzenlaan 2, van Egmond aan Zee. M. Roosendaal G.K., hulp huishouding, Guurtjeslaan 20, van Den Helder. Th. G. Leering, R.K.. zonder beroep, Kleine Dorpsstraat 3, van Rotter dam. A. M. van der Pot (wed. W. P. Böhm), N.H., zonder beroep, Bergerweg 56, van Schoorl. K. Sinnema, H.L., geleidster, Elzenlaan 2, van Egmond aan Zee. A. N. M. van Egmond, N.Hgeleidster, Elzenlaan 2, van Egmonc! aan Zee. G. Leek, R.K., metselaar, Meerweg 41, van Heiloo. E. Duif, N.H., kellner, Eiker.'aan 14, van Zaan dam R. Cnossen, N.H., boerenknecht, Sluislaan 15, van Heiloo. W. Storbeck, geen, verpleegster, Verspijckweg 3, van Haarlem. G. A. Vlodder, R.K., dienst bode, Zakedijkje 13, van Alkmaar. A. Wit- teman, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, van Den Haag. W. Kager, RJ<., bakker, Ber gerweg 13, van Bovenkarspel. J. M. Bontje R.K., zonder beroep, Loudelsweg 20, van Ter Aar. J. Wiüekes Macdonald, geen, zonder beroep, Duinweg 9, van Am- slerdam. H. Freijer, geen, zonder beroep, Wilhelminalaan 7, van Amsterdam. C. M. B. Holsheimer, N.H., hofmeester, Kerkelaan 18, van Amsterdam. J. de Pater, N.H., pottenbakker, Berkenlaan 14, van Amster dam. M. de Pater, N.H., zonder beroep, Berkenlaan 14, van Amsterdam. Vertrokken personen. M. V. Stijgers (wed. J. Snoerwang), geen, zonder beroep, naar Haarlem. F. P. P. Lohmeijer, R.K.. adj. comm. P. T. T., naar Rotterdam. J. H. Wittebrood, N.H., dienstbode, naar Rotterdam. I. Lindeblad, E.L., stationschef, naar Heerhugowaard. A. W. Schrieke, N.H., leerling-verpleegster, naar Haarlem. P. Meijne, R.K., boeren knecht, naar A'kmaar. D. Zwaan, N.H., zonder beroep, naar Alkmaar. A. M. Ko- nijn, R K., zonder beroep, naar Schagen. J. de Baar, R.K., zonder beroep, naar Ugan- da. E. C. Komen, R.K., zonder beroep, naar llganda. EB. Oostdam, R.K., zon der beroep, naar Uganda. B. van Haaften N.H., adj. fnsp. Finnaar Ned. Oost Indië. p. Verwerf, N.H., machinist naar Am sterdam. J. F. T. Visser, N.H., zonder be roep, naar Den Helder. J. Dijkhorst N.H., chautleur, naar Odijk. M. Fillet, N.H., zonder beroep, naar Amsterdam A. Veen, geen, arbeider, naar Alkmaar. C. Zwaan. N.H. arbeider. naa>' Akersloot C. J. A. van de Kamer, R K., zonder beroep, n w Konijn„Die „laat niet tot dank voor 't aangenaam verpoozen" geschiedenis is prachtig, maar ik wou voor den drommel dat ze hun papieren en flesschen niet allemaal in mijn portaal stopten." (London Opinion). naar Voorschoten. P. Vogel, N.H., boe renknecht, naar Heerhugowaard. E. P. Leijen (echtg C. J. H. A'.ders), R.K., zondei beroep, naar U. S. Amerika. G. Jansen, N.H„ boerenknecht, naar Alkmaar. G. H M. Colnot, R.K., zonder beroep, naar Eind hoven. A. M. A. Fleijstee, R.K., koopman, naar Amsterdam. G. M. Abbo, R.K., ven ter, naar Egmond-Binnen. W. A. Hoek water, N.H., tuinder, naar Lienden. G. Leeuwenkamp (echtg. J. v. d. Berg), N.H zonder beroep, naar Hilversum. E. Neuvel (echtg. P. Langedijk), R.K., zondei beroep, naar Zwaag. A. C. Tromp. R.K., zonder beroep, naar Schoorl. E. G. J. Koning, R.K., zonder beroep, naar Hoorn. P. C. Schorsij, N.H., chauffeur, naar Sachoorl. H. Kokkes, D.G., slager, naar Heerhugo waard. P. Delver, N.Hzonder beroep, naar Schoorl. C. Hoebe, R.K., smid, naar Delft. Th. Stam, R.K., wagenmaker, naar Haarlem. P. N Oudejans, RK., bakker, naar Graft. Het Kind. Het paedagogisch veertiendaagsch tijd schrift „Het Kind", onder redactie van den heer D. L. Daalder, opent dezen keer met een gedicht „Kinderen" van J. B. Be- sangon. De redactie vervolgt met de artikelenreeks over „Communistische opvoedings-idealen", een serie, waarvoor we van de lezers warme belangstelling vragen. Als vervolg op „Een interessante enquête" lezen we van „Marianne" en de „Prawda". Zuster Cl. E. Bakker schrijft iets over het Paaschfeest voor kinderen. Mevr. G. H. J. Bleeker—Hendriks verzorgt op de haar bekende wijze het bijblad „Het Indische Kind". Nog vragen we de aandacht voor een ar tikeltje „Wie durft mijn radicaliteit aan?", benevens de kwestie of de kinderen hun ouders al dan niet met „u" behooren aan te spreken. Dit blad moet gelezen en herlezen worden. Haaésch Maandblad. Het Aprilnummer van het Haagsch Maandblad vangt aan met een beschouwing over „Japan's vlootpoiitiek in den Stillen Oceaan", door Gumpei Sekine, kapitein ter zee bij de Japansche marine. Mr. H. E. Scheffer, adjunct-secretaris van de Nederlandsche Reedersvereeniging publi ceert een artikel getiteld „De Nederlandsche Koopvaardij in gevaar'" H. G. W. Munnik, administratief ambtenaar bij de Arbeidsin spectie, geeft een verhandeling, getiteld „De Ambtenarenvakvereeniging op nieuwe pa den". I. Hoyack, een in Frankrijk woonach tige Hollandsche philosoof, schrijft over de Psychologie der Vaderlandsliefde. Voorts bevat het nummer artikelen van mr. W. Coops over „Is er verband tusschen Be roep en Handschrift?"; van F. Spittel over „De Douglasbestelling, symptoom en waar schuwing"; van T. Tchernowa over „Hoe schrijvers in de Sovjet-Republiek leven"; van J. Kleijntjes S.J. over het „Ontstaan der repu bliek Tsjecho-Slowakije" en van Baronesse Van Puttkamer over „Friedrich Wilhelm von Thulemeyer. gezant van Frederik den Groo- ten in den Haag". Het nummer besluit met maandschouw door Tevax. Moderne bouwkunst in Neder land. Bij W. L. en J. Brus6e N. V. Rotterdam verscheen no. 8 van de uitgave „Moderne Bouwkunst in Nederland". Deze uitga ve bestaat uit een 20-tal monografieën met afbeeldingen en plattegronden, om de beste voorbeelden van de bouwkunst nader bekend to maken. De nummers .erschijnen niet in volg orde, zoodat thans nog de nos. 2, 5, 19 en 20 het licht zullen zien. Voor allen die in de bouwkunst belang rtellen, oordaelen wij het werk van groote waarde. Meer dan 1000 platen naar met zorg gekozen foto's geven uiterlijk en interieur te zien. Meer dan 500 plattegronden op schaal verklaren indeeling en bestemming der ruimten. Ieder deeltje, en dit is het mooie, is een uitgave op rich zelve. Zoo behandelt no. 8, dat thans ver scheen, de Binnenhuis-architectuur. Wij maken In dit nummer kennis met schep pingen op het gebied van de binnenhuis kunst van K. P. C. de Bazel, Dr. H. P. Berlage, van wien het nummer ook een prachtig portret bevat, C. Alloris, C. J. Blauw, ir. J. W. C Boks, ir J. A. Brink man en L. C. v. d. Vlugt, Ir. J. W. E. Buys, F. Hausbrand, J. W. Janzen, A Komter, N. P. de Koo, J. Luthman M de Henk, Jan de Mefier, D. E Meirhior. J. J. P. Oud, W. Penaat, Ir S. van Rave- steyn, F. Spanjaard, A. W. Verbeek, ir. W. van Tijen, A. F. v. d. Weg en H. Wou- da. Werkkamers, woonkamers, ontvang kamers, slaapkamers, eetkamers, keu kens, rookkamers, buffetten, enz. kan men in dit nummer aanschouwen en voor de leeken is vooral belangrijk wat deze architecten door verbouwing van beslaande interieurs tot stand wisten to biv. gen. Bovenal valt het streven op om de hygiëne te bevorderen en het interieur zoo in to richten, dat de vrouw niet le staat van haar huisboedel wordt. Dat men in dit streven wel eens zoo ver gaat dat daaraan de gezelligheid wordt, opge offerd, valt eveneens te concludeeren. Aangezien ook dit deel afzonderlijk in den boekhandel verkrijgbaar wordt ge steld, twijfelen wij er niet aan of velen zullen door aanschaffing van dit num mer hun gezichtskring op dit gebied ver ruimen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Telefoon 4395. Geopend voor werknemers van 9—12 uur en op Maandagavond van 7—8 uur, voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 25 uur n.m. Bemiddeling voor werkgevers van 9—12 en van 2—5 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 4 op zichters-teekenaars, 4 bouwk.-opzichters, 2 waterbouwkundigen, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhou wer, 2 stratenmakers, 1 stratenm.-opperman, 1 stuc.-opperman, 1 tegelzetter, 9 betonwer kers, 1 betonemailleur, 37 opperlieden, 10 stucadoors, 48 metselaars, 77 timmerlieden, 15 voegers, 32 schilders en 124 grondwer kers; groep metaalindustrie: 1 autog. Iasscher, 17 bankwerkers, 1 blikslager, 3 carosserie- bouwers, 8 electriciens, 1 electr.-technicus, 3 fitters, 1 fraiser, 3 instrumentmakers, 2 kern makers, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegen- houder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 3 zandvormers, 3 ketelmakers, 6 klinkers, 12 loodgieters, 1 metaalvijler, 3 metaalslijpers, 19 monteurs, 2 plaatwerkers, 5 rijwielherstellers, 3 scheeps bouwers, 2 scheepswerktuigkundigen, 7 sme den, 2 lijnwerkers, 11 machinisten, 2 mach.- teekenaars, 12 metaaldraaiers; groep voedings- en genotmiddelen: 45 si garenmakers, 1 sigarensorteerder, 2 kisten- plakkers, 1 tabaksstripper, 3 tabaksbewer kers, 5 slagers, 2 koks, 3 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 22 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelbereider; groep verkeerswezen: 46 chauffeurs, 6 koetsiers, 1 stuurman gr. vaart, 28 pakhuis knechts, 15 magazijnbedienden, 8 kellners; groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 2 drukkers, 8 boekbinders; groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 3 stoffeerders, 8 mach. houtbewerkers, 3 kisten makers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhou wer, 1 biljartmaker, 1 kuiper; groep landbouwbedrijven: 9 tuinlieden, 21 boerenarbeiders, 2 bloemisten; groep handel: 17 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden; overige beroepen: 1 wasscher, 3 kleerma kers. 2 rietwerkers, 4 schoenmakers, 3 port.- huisknechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 4 incasseerders, 6 zakken- stoppers, 2 ambtenaren ter secretarie, 1 el.- techn.-ingenieur, l klompenschilder, 17 kan toorbedienden, 1 bedrijfsleider, 2 administra teurs, 1 controleur, 1 reclameschilder, 42 transport- en 276 los-arbeiders gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 28, tabaksindustrie 18, overige beroepen 5; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen 21 vrouwelijk personeel: 2 steno-typisten, 4 kantoorbedienden, 2 winkeljuffrouwen, 1 huisbewaarster, 3 dagmeisjes, 8 werksters; geplaatst: 18 werkzoekenden. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. A. Wesselius, G.K., leerling-verpleegster, van Oudegracht 222, naar 's-Gravenhage. J. W. Ringers, N.H., leerling-verpleeg ster, van Nassaulaan 51. naar Groningen. D. Horst, geen, muzielconderwijzer, en ge zin, van Dr. Schaepmanplein 10, naar Hei loo. M. Melich, R.K., h. i. d. h„ van Ken- nemerstraatweg 11, naar Amsterdam. J. Schouten, R.K., z.b., en gezin, van Regu lierslaan 16, naar Heiloo. j. van der Mo len, N.H., onderwijzer, van Varnebroek 36 naar Wijk a.i. Zee en Duin. J. de Bouter, NH., vprpleegsFr, van Wilnelminalaan 11, naar Hoorn. M. C. Pie, N.H., dienstbode,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11