KIJKEN is KOPEN BIJ CLOECK VOOR DE KINDEREN. VROOM DREESMAKN Agenda £aatste Aecichten JtechUzaken Stad en Omgeving. Weeeéeddit 'T IS LEUK PUBLICATIES UIT HET BOEK VAN PROF. BANSE. ZITTING TWEEDE KAMER. Debat over sociale wetten. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DUITSCHE TOER VAN DE ZWALUWEN. Wedstrijden te Keulen en Dusseldorf. Waarom de voorkeur aan Wel, enkel dan alleen krijgt gi< van elk attentie! BIJ AANKOOP VAN FL. 1.- GROTE MICKEY MOUSE BALLON CADEAU ALKMAAR. Alkmaarsche Politierechter Kerkelijke troebelen te Castricum. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Meerv. strafkamer. Zitting van Dinsdag 9 April. Uitspraken zitting 2 April. Belasting- zaken. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uurZondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De dolle auto-race Hiep hiep, hoera (kom.); hoofdrol Robert Woolsey. Toegang voor el- ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Zijn vader gewroken (rom. Wild-west-filni); hoofdrol 1'om Tyler. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half 8, hoofdnummer Op hoop van zegen (Ned. ïilm uit het zeemansleven), hoofdrol Esther de Boer—van Rijk als Kniertje. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Een millioen en een mannequin (amus.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Camilla Horn. Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag 9 April. 8 uur, De Unie, spreekster mej. Fr. Katz, lid der Tweede Kamer, voor de chr.-hist. kies- vereeniging; onderwerp: Het groot belang dezer verkiezingen. 8 uur, Logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische seance door den heer H. Foppele uit Den Haag. 8 uur, 't Gulden Vlies spreekster me], mr E. Ribbius Peletier, lid Prov. Staten, voor de soc.-dem. vrouwenclub. Donderdag 11 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering „De poort van Kasjgar" door Nico Snel's koor klassen. Vrijdag 12 April. Jaarvergadering associatie voor lijkbezor- ging. 7.30 uur, herv. kerk te Oudorp, samen komst prot. kiezers, bespreking raadsverkie- zing. 8 uur, De Unie, concert Annie Veenenbos en Jan Couvee. 1—1 Do „Pravda" uit Moskou publiceert uit het juist verschenen boek van den nationaal-socialistischen prof. Banse „Volk ud Territorium in Welfkriege' het Duitsche plan van den opmarsch i- het westen en de veroveringsplannen in het oosten tot vereeniging van alle Duitsche gebieden tot een machtigen staat, welker grenzen ver over die van 1914 zullen reiken. Zoowel Oostenrijk als Nederland zouden veroverd moeten worden, terwijl van bijna alle Europee- sche landen, zooals België, Zwitserland, Italië, Joegoslavië, Tsjeclioó'owakije, Pelen, Lithauen en Denemarken stuk ken geannexeerd zouden moeten wor den, evenals van Frankrijk een gedeelte ten noorden van de lijn Calais-Nancy, teneinde de Noordzeekust tegenover Engeland te beheerschen. De „Pravda" knoopt hier een waarschuwende be schouwing over het "ationaal-socialis- tische oorlogsgevaar aan vast. GEMENGD NIEUWS. rn verschillende grensplaatsen aan d- Fransch-Spamsche grens is een groot aantal Spaansche arbeiders aange komen, die uit Frankrijk zijn uitgewe zen. Velen van hen zijn daklooi. Vijf met revolvers gewapende ban dieten overvielen het postkantoor te G;an in Algiers en maakten twee post zakken buit die een bedrag van 290.000 francs bevatten. In een wachtende auto wisten zij te ontkomen. (Ongecorrigeerd Verschillende conclusiën op adressen worden vanmiddag z. h. s. goedgekeurd. Evenzoo het wetsontwerp betreffende garandeeren van rijkswegen van geld- leeningen ten behoeve van bijzondere scholen voor nijverheid en handelson derwijs. Bij het wetsontwerp betreffende ga ranties voorschotten aan exporteurs naar Duitschland, wijst de heer Schild- huis (v. d.) op de belangen van den tus- schenhandel. Minister Oud zegt, dat niet verder kan worden gegaan. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange nomen. Evenzoo en zonder debat het wetsontwerp uitkeering van dividend en tantièmebelasting aan de overzeesche gewesten en eenige contingenteerings- ontwerpen. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging der ongevallenwet 1921. De heer Drop (s. d. a. p.) merkt op, dat de positie der rijksverzekeringsbank belangrijk beter wordt. Minister Slote- maker de Bruine stemt dit toe. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange nomen. Bij de wijziging van artikel 20 der in validiteitswet oppert de heer Kersten (st.ger.) eenige bedenkingen tegen de dcor vele gehate verzekeringswetten en tegen dit ontwerp. De heer Drop betoogt, dat juist in de zen tijd de sociale wetgeving in stand moet worden gehouden. Minister Slotemaker de Bruine be toogt, dat door aanneming van dit voor- loopig wetsontwerp de Kamer vrij blijft inzake het vraagstuk der fondsvorming, dat eerlang met het bezuiniging* ont- vwp aan de Kamer zal worden voorge legd. V- v» - COMMISSARIS VAN DANTZ1G GEÏNTERVIEWD. De Hooge Commissaris van den Volken bond voor Dantzig, Lester, verklaarde in een telefoongesprek met de Londensche Evening Standard, dat te Dantzig volkomen rust heerschte. Alle voorzorgsmaatregelen waren genomen om ernstige botsingen met de oppo sitiepartijen te vermijden. Het was zijn taak, verklaarde Lester, zonder onderscheid der partijen de orde te handhaven. De geruchten, dat hij ersoonlijk bedreigd zou zijn, sprak hij tegen. De Rijstvogel (terugreis) is gisteren te Cairo aangekomen. De Ijsvogel (heenreis) is gisteren te Jodhpur geland. Voetbal. De Zwaluwen zullen op Goeden Vrijdag, 19 April a.s., te Keulen een wedstrijd spe len tegen het versterkte team der Kölner Fussball-Klub V9 en op Eersten Paasch- dag, 21 April, een wedstrijd tegen den even eens versterkten ploeg van Turu te Dussel dorf. De navolgende spelers zullen deze Duit sche reis meemaken: Doel: Mul (H.B.S.) en Hollenberg (Storm vogels); Achter: Weber (A.G.O.V.V.), Pettinga (H- D.V.S.) en Derboven (Z.A.C.); Midden: Van Heel (Feijenoord), B. Paau- we (Feijenoord), Breitner (H.-D.V.S.) en Jon- geneel (H.F.C.); Voor: Wels (Unitas), Vrauwdeunt (Feijen oord), Bakhuijs (Z.A.C.), Van Gelder (V.U. C.), Van Nellen (D.H.C.), van der Horst (R. C.H.) en Sterk (V.S.V.) een dagblad-advertentie? OVER HYGIENE GESPROKEN. Dat de hygiëne te plattelande nog wel eens iets te wenschen overlaat, bleek uit een zaak, welke voor het kantongerecht te Alphen a. d. Rijn werd behandeld. Hiervoor nad zich te verantwoorden een veehouder uit Ter Aar wegens melkverval- sching. Bij de behandeling bleek, dat eigen lijk niet de veehouder zelf, maar diens 18- jarige zoon de schuldige was. Deze vond het geval blijkbaar niet zoo heel erg. Hij ver klaarde althans ronduit 's morgens na het melken een paar emmertjes regenwater, welke klaar stonden om der koeien dorst te lesschen, bij de melk in de bussen te hebben gedaan. Ambtenaren van den Keuringsdienst van Waren hadden een monster genomen, waar uit kwam vast te staan, dat bij 100 L. melk niet minder dan 65 L. regenwater was ge voegd. De Ambtenaar van het O. M. meende dan ook, dat hier geen water bij de melk, maar melk bij het water was gedaan en eischte 'n geldboete van 500 subs. 1 maand hechte nis. In verband met den leeftijd van den verd en diens financieele toestand verminderde de kantonrecter de straf tot 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. BARMAT CONTRA „DE TELEGRAAF". Pleidooien in de derde zaak. Voor de derde maal heeft de heer Julius Barmat een proces aanhangig gemaakt tegen het dagblad „De Telegraaf", wegens belee- diging. Het dagblad „De Telegraaf" had eenige artikelen geschreven, getiteld: „Kende Bar mat Stavisky?" en „Speculeerde Barmat tegen den gulden?" Wegens onrechtmatige daad veroordeelde de rechtbank „De Tele graaf' tot een schadevergoeding van 500 plus 200' proceskosten. Van dit vonnis ging het blad in hooger beroep en dit proces diende eenige dagen geleden voor het Hof. Het eertse rechtbankvonnis werd naar de meening van den heer Barmat op een zooda nige wijze gepubliceerd, dat hij zich opnieuw beleedigd achtte. Een tweede proces, door den heer Barmat aanhangig gemaakt, eindigde eveneens in een veroordeeling van „De Tele graaf" en wel tot een schadevergoeding van 500 plus 1000 tot betering van het na deel door Barmat geleden. In dit vonnis, ge vallen op 15 Januari, berustte „De Tele graaf." Ook van dit geval publiceerde „De Tele graaf" het vonnis en te derden male achtte Barmat zich beleedigd. Weer volgde een eisch tot schadeloosstelling. Heden is in deze derde zaak voor de recht bank gepleit. Voor den eischer trad op mr. E. Emme- ring, voor het dagblad pleitte mr. Salm. Mr. Emmering zette in zijn pleidooi uit voerig zijn grieven uiteen. Hij wees ër o.m. op, dat na het tweede vonnis de andere kranten de uitspraak van de rechtbank wel juist hebben weergegeven. Alleen „De Tele graaf" heeft in zijn eerste bericht van dit vonnis de onjuiste lezing gegeven, als zou de rechtbank „cfe reputatie van eischer" van vol doende bekendheid achten. De rechtbank heeft in haar vonnis duidelijk gezegd, dat de reputatie van Barmat was „beklad'', dat b^ teekent: ten onrechte in opspraak gebracht.T Ondanks alle tegenberichten wordt steeds weer beweerd, dat Barmat door „spionnage" probeerde de „Voorwaarts" voor Duitsch land te doen schrijven. Uitvoerig bepleitte mr. Emmering de volkomen onjuistheid hier van. Mr. Emmering concludeerde, dat een hoo ge schadevergoeding noodig is, om „De Te legraaf' te bewegen deze beleedig'-nde pu blicaties te staken. Eischer heeft 20.000 schadevergoeding geëischt en 30.000 tot betering van het geleden nadeel. Pleiter laat de bepaling van het bedrag aan de recht bank over. Mr. Salm, optredende voor „De Tele graaf", zeide op de reputatie van Barmat niet te zullen ingaan. Deze heer is in Duitsch land veroordeeld tot elf maanden gevange nisstraf wegens omkooperij; in Frankrijk mag hij zich niet vestigen, hij krijgt daartoe n.1. geen toestemming; uit België is hij uit gewezen en uit Nederland zou hij dat ook zijn, als hij niet met een Nederlandsche vrouw was gehuwd, uit welk huwelijk kinde ren zijn geboren. Barmat zelf is er schuld van, dat er zoo veel over hem wordt geschreven. Hij had aldus pleiter „De Telegraaf' niet op kor ten termijn moeten dagvaarden, maar hij had een verzoek tot rectificatie tot „De Telegraaf" moeten richten. „De Telegraaf" acht haar publicatie een daad van vaderlandsliefde. Na nog op verschillende bijzonderheden te zijn ingegaan concludeert pleiter tot afwij zing van de vordering, ook daar z.i. door de tegenpartij geen schade is geleden. Vonnis 7 Mei. Zitting van Maandag 8 April. Ds. Abraham v. Poelgeest voor den politierechter. De predikant der Ned. herv. gemeente te Castricum, de 62-jarige ds. Abraham van Poelgeest, die bereids in 1933 wegens belee- diging van den diaken dier gemeente P. Weenk was veroordeeld tot een kleine boete, stond heden opnieuw terecht terzake beleedi ging van gezegden heer Weenk, die hij een schrijven had doen toekomen, dat bij fraudu leus beheer van de diaconiekas door de kerk besturen was geroyeerd, dat hem voorts in overweging werd gegeven als diaken te be danken, daar hij anders oneervol zou worden ontslagen, reden waarom ds. v. Poelgeest, in dien hij geen terugbericht kreeg, veronder stelde, dat de heer Weenk als diaken had be dankt. Dit schrijven werd door Weenk, een over tuigd tegenstander van den predikant, belee- digend geacht en als gevolg van zijn klacht stond de predikant dan weer terecht, verde digd door mr. Loeb, advocaat te Amsterdam. De politierechter begon met den verdachte te onderhouden over het feit, dat hij bij zijn vorige verschijning voor het meervoudige col lege beloofd had, zich van dergelijke beleedi- gende actie tegenover Weenk te onthouden, terwijl hij niettegenstaande die belofte, thans wederom voor een dergelijke strafbare han deling terecht stond. Het getuigenverhoor. Als eerste getuige werd alsnu gehoord ds. F. W. Foecken, lid van het classicaal bestuur, die mededeelde, dat in verband met de vele klachten die inkwamen over den kerkeraad van Castricum, deze kerkeraad voor een ze keren tijd was geschorst. Het kwam ons voor, dat het schrijven van ds. van Poelgeest niet alleen informeel, doch ook onrechtvaardig werd geacht. Ds. van Poelgeest had niet de minste bevoegdheid, een dergelijk schrijven te lanceeren. Ds van Poelgeest verklaarde, dat de kerkeraad aan het classikaal bestuur betref fende den toestand een missive had gericht, waarop de kerkeraad was geschorst, een handeling, waarmede ds. van Poelgeest zich niet kon vereenigen en reden had, alstoen als voorzitter te bedanken. Mr. Loeb richtte tot dezen getuige diverse vragen betreffende de fraude van de diaco nale kas, welke vragen niet geheel en al de instemming vonden van den politierechter. Mr. Loeb merkte op, dat ieder weet. wat er met die kas is gebeurd, alleen het classi caal bestuur schijnt dienaangaande onwetend te zijn. De beleedigde heer P. Weenk, jachtopzie ner te Castricum en diaken der Ned. herv. gemeente, had zich schriftelijk tot den offi cier gewend om satisfactie, aangezien hij zich door het schrijven van ds. van Poelgeest diep beleedigd gevoelde. De heer Weenk ver klaarde overtuigd te zijn, dat het hier uit sluitend gold den persoon van Weenk aan den kaak te stellen. Ds. v. Poelgeest verklaarde, dat het ge wraakte schrijven niet de bedoeling had, Weenk te beleedigen, doch om hem aan te moedigen, liever zelf te bedanken. Maar het schrijven was steik opgeblazen. De heer Weenk verklaarde voorts, dat in 1933 de kerkvoogd Wittebrood reeds in het openbaar getuige had gerehabiliteerd. De heer Wenk achte het schrijven een soort document, doch was van meening dat ds. v. Poelgeest niet het recht had hem te ontslaan. De kerkvoogd ten Wolde, gehoord als getuige, deelde mede, dat dr. van Poelgeest op een vergadering aan diaken den heer Weenk had gevraagd naar gelden, waarop deze had gezegd te zullen zorgen dat het betaald werd. De moeder van ten Wolde was pachteres van een perceel land aan de Ned. herv. diaconie toebehoorende. De diaken Hoogensteyn had de diaconie van den heer Weenk overgenomen en twee maanden later werd ontdekt dat de heer Weenk 216 landhuur niet had verantwoord Dit was geconstateerd door den heer ten Wolde en ds. van Poelgeest. De antwoorde, die de hr. Weenk gaf op de desbetreffende vragen door ds. v. Poelgeest, vond getuige vreemd. Bij de overname van de kas had de heer Weenk niet gezegd, dat er iets niet klopte. Het requisitoir. De officier sprak zijn spijt uit dat'"ds. v. Poelgeest na zijn belofte op de vorige zit ting, waarop hij tot slechts 1 boete was veroordeeld, nu weer wegens beleediging van dienzelfden diaken terecht stond. Zelfs al had de heer Weenk een tekort gehad, dan mocht men hem dit niet op zulk een wijze onder den neus wrijven. Maar het was abso luut niet gebleken, dat er een strafbaar feit had plaats gevonden, ook niet na justitioneel onderzoek. De onbenullige slecht gestyleerde brief aan den heer Weenk miste allen erond. Summa summarum vermeende de officier dat de dominéé niets had geleerd uit het reeds vroeger voorgevallene en hij vorderde thans niet meer 10 als op de vroegere zitting, maar 100 boeie of 30 dagen hechtenis. De officier siipuleerde nog dat de jachtopziener Weenk vrij uitging. De verdediging. Mr. Loeb vermeende met genoegen te hebben geconstateerd, dat de apprecia tie van den politierechter betreffende de drijfveer tot deze strafactie in den loop der behandeling was gewijzigd. Verdachte is bereid geweest de hand te reiken, getuige Weenk was weiger achtig. Er was een frauduleus tekort, pleiter zegt niet een strafbaar tekort, doch er was iets niet pluis. Pleiter hoopte dat men uu geen k'acht tegen hem zou in dienen, omdat hij had gezegd dat er iets niet pluis was. Pleiter stond in deze zaak onbevoor oordeeld. Het was de bedoeling om eens 'n eind te maken aan het ondraaglijk gekibbel in de Ned. herv. kerk te Castricum Ds. van Poelgeest mocht dan zijn be voegdheid overschreden hebben, hij was volkomen ter goeder trouw. Het opzet der beleediging was hier ook niet uit de feiten vast te stellen. De zaak betreffende de kasfraude is in de ndoofpot gestopt en de heer Weenk is niet gerehabiliteerd, zeide pleiter met luide stem. Is het gebeurde krenkend voor Weenk, het is zulks ook voor dominé van Poel geest. Het is ds. v. Poelgeest niet, die heeft gewild dat deze zaak de openbare zitting bereikte, maar alles is afgestuit op de onverzoenlijke houding der tegenpartij. Pleiter eindigde ten slotte wegens be- wijsgebrek vrijspraak te concludeeren, subsidiair het opleggen van de mini mum boete. Pro en contra. Hierop volgde nog een uitvoerige re pliek van den officier, waarop dupliek van mr. Loeb niet uitbleef. De Politierechter deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde den predi kant tot 50 boete of 25 dagen hechte nis. ivlaas Herm. B., winkelier, Helder, overtreding tabakswet, 100 boete of Ij dagen hechtenis. Jan de W., winkelier, Velsen, als vo ren, 2 x 100 ooete of 2 x 10 dagen hechtenis. Petr. Joh. B., slager, Grootebroek, overtreding slachtwet (ontd. accijns), 25 boete of 15 dagen hechtenis. Christiaan G-, slager, Helder, als vo ren, 100 boete of 10 dagen hechtenis. .Tohannis Pi eter en Rens D., Uitgeest, thans te Het Zand (Zijpe). Het voorhan den hebben van een distilleerinrichting, overtreding drankwet en accijnsontd., Ie 5 maanden gev. en 2 x 1 maand hecht, en 2 x 50 of 2 x 5 dagen hechtenis; 2e 1 maand gev. en 2 x 1 maand hecht, en 2 x 50 of 2 x 5 dagen hechtenis. Gijsbertus Roelof Anthonius T., Amster dam, thans gedetineerd, rijwielverduis- tering gepleegd te Schagen Jan. '35, 6 maanden gevangenisstraf CORRFSPONDENTIE. C. T., alhier. Wij kunnen over bedoelde bijdragen geen discussie toelaten. Uit Uw schrijven, waarin bo/endien elk tegen-bewijs ontbreekt, is op te maken, dat U den betrok ken medewerker van politieke oogmerken verdenkt, die zeker niet in zijn bedoeling hebben gelegen. Wij verwijzen U daarvoor ook naar zijn alom zeer gewaardeerd artikel over Troelstra. Red. Alkm. Crt. AUTOBOTSING. Een luxe wagen gemerkt Plymouth en be stuurd door een chauffeur van de firma C. Kok uit Hoorn, botste te Ursem tegen een autobus van de N.V. N.A.C.O. Het ongeval had plaats nabij café Half weg op de Walingsdijk. De nieuwe wagen die ingereden moest worden werd zoo zwaar beschadigd dat hij weggesleept moest worden. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. OPENBARE DRONKENSCHAP. Gisteravond is terzake openbare dronken- schap door de politie proces-verbaal opge- maakt tegen een persoon, die zich in het Klein Nieuwland ophield. Hij is ter ont nuchtering overgebracht naar het bureau van politie. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765,0 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 738,4 m.M. te Malinliead. Verwachting (geldig tot den avond van 10 April): Krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijken wind; betrokken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk nu en dan eenige regen iets zachter 's nachts. Weeroverzicht- Er kwam in de algemeene drukverdeelmg nog weinig verandering. Over het zuiden van ons waarnemingsgebied en over Groen land blijft de hooge druk stand houden; daar- tusschen bewegen zich voortdurend depres sies van west naar oost. De gisteren genoemde secundaire is oost waarts afgetrokken, terwijl zich thans weer een nieuw daaigebied bevindt over het mid den van de Britsche eilanden en de westelijke Noordzee. Het weer is onder invloed van de oceanische luchtmassa over vrijwel het ge- heele waarnemingsgebied zacht en regen achtig. Sinds gisteren zijn bijna overal de tempe raturen weer gestegen, uitgezonderd in noord-oost IJsland, zuid-Frankrijk en midden- Du itschland. Rond het Kanaal en over de zuidelijke Noordzee waait het krachtig, in het overige gebied meestal matig. Er is ten onzent nog slechts weinig verandering in den heer- schende weerstoestand te verwachten. Waar schijnlijk zal de nacht wat zachter zijn. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 7.08 uur licht op. HIJ MAG EEN PAAR WEKEN ZI1TEN. Gistermorgen heeft de politie een persoon aangehouden die in het algemeen politie blad stond gesignaleerd tot het ondergaan van enkele weken gevangenisstraf. Hij is ter beschikking gesteld van de justitie al hier. T LIEP BEST AF. Te omstreeks 5 uur gistermiddag reed een auto vanaf de Laat naar den Heul. Uit de poort van het gebouw der Ned. bank kwam plotseling een 4-jarig jongetje aanrennen en stak dwars den rijweg over. De auto stond bijna direct stil. riet kind bekwam geen letsel. Volgens getuigen treft den be stuurder geen schuld. OPROEP. In verband met den diefstal, welke tus- schen Zaterdag en Zondag gepleegd is in de Eierenveiling aan de Kanaalkade alhier, worden de drie jongemannen, aan wie door een onbekend persoon dien Zaterdagavond omstreeks 8 3/4 uur op de Kanaalkade een vulpen te koop zou zijn aangeboden, ver zocht zich tot het bureau van politie te wen den tot het geven van inlichtingen. VAN WIEN IS DIE HERDERSHOND? Aan het adres Westerweg 264 is komen aanloopen een jonge bruine her dershond (reu). De eigenaar wordt ver zocht het dier terug te halen. BIJ VERGISSING OP HET GASPE DAAL GEDRUKT. Tengevolge van een aanrijding met een luxe auto is de sterke ijzeren brugleuning van de vlotbrug over het N.-H. kanaal te Stolpervlotbrug totaal gekraakt. De bewus te wagen werd bestuurd door mevrouw B. uit Medemblik en kwam uit richting Cal- lantsoog. Toen de auto de vlotbrug zou over steken, drukte de chauffeusse bij vergissing op het gaspedaal, waardoor zij de macht over het stuur verloor en de wagen met een flinken gang tegen de leuning reed. Geluk kig bleef de wagen op de vlotbrug hangen, hoewel de leuning gebroken was. De auto was zwaar beschadigd. Mevrouw B. had eenige lichte verwondingen opgeloopen, die werden behandeld door dr. G. B. Schmidt van St Maartensbrug. Haar man, die ook in den wagen zat, kwam met den schrik vrij. EEN DEFECT AAN DE LOCOMOTIEF. De sneltrein Alkmaar—Helder, die onge veer 6 uur nam. het station Hugowaard pas seert, ondervond door een defect aan de locomotief, dat ontdekt werd tusschen Smt- Pancras en Hugowaard, gister vertraging. Op het station Hugowaard bleek, dat het noodig was een andere locomotief uit Alk maar te dirigeeren, waarna de trein met on geveer 40 minuten vertraging kon vertrekken. „DE POORT VAN KASJGAR". Gaarne willen we herinneren aan de op voering van deze kinder-operette op Donder dag 11 April a.s. te geven door Nico Snel's koorklassen in ,,'t Gulden Vlies". Het programma vermeldt, dat dit een Oostersche operette is, namen als: Ermiti» Mijar, Sacha, Yarka, enz., scheppen een Oostersche sfeer die in het geheele werk do mineert. De verschillende tafreelen bieden ons: Een nacht te Kasjgar Een blik in de Woes tijn. Het paleis van den Sultan. Wij twijfelen niet, of de zaal zal Donder dag te klein zijn voor hen, die de kinderen willen zien en hooren. Vooral hooren, want in deze operette komen veel liederen voor. V-.j*

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2