ONZE MAGAZIJNEN i'1 8te LANGESTRAAT ALKMAAR JUdU&zakm mm II id föucqecüike Stand Gedachtenwisseling. Alkmaarsche Politierechter Een bioscoopdirecteur geslagen. Enkhuizen, stond terecht als verdacht Naast de uitbreidingen, die bijna al onze afdelingen in manufacturen hebben onder gaan, is de clou van onze nieuwbouw de opening van onze magazijnen voor meubilering en woninginrichting. Een ongelofelijk aantal meubelen in elke prijsklasse en ieder genre is in onze modelkamers te bezichtigen. Onze onderneming behoort thans tot de grootste op dit gebied, hierdoor zijn wij in staat al onze meubelen tegen frappant lage prijzen te verkopen. Wij raden U aan, U door een persoonlijk bezoek te komen overtuigen van hetgeen de Kofa op dit gebied presteert. i NIEUWE NIEDORP (Maart). Mevr. Brunner begreep niet, dat men zich zou storten in een avontuur, als men uit christelijke overtuiging militairen dienst wei gert. De heer Kamstra meende, dat de N.S B. opgang maakt door haar afgodendienst en heldenvereering. Spr. vroeg hoe mej. Katz dacht over cumulatie van salarissen en pen sioenen, het nog steeds niet opheffen van het bankgeheim en de lage steunbedragen, waar bij velen gebrek lijden, ofschoon er ook nog wel zijn, die in overvloed leven. Me). Katz antwoordde, dat ten aanzien van. het militairisme voor de overheid iets anders geldt dan voor den. enkeling. Wie ge wetensbezwaren heeft, kan van militairen dienst worden vrijgesteld. Men mag niet eischvn, dat de gemeenschap zich richt op den enkeling. Gaan diens wenschen in tegen het belang van de gemeenschap, dan moer hij daarvoor weten te lijden. Daartegenover moet de overheid, rekening houdend met de belangen van den enkeling, waken voor het heele volk. Om te voorkomen, dat ons land zou worden het gevechtsterrein voor andere volken en om ons volk te verzekeren zijn hei lige waarden, mag de overheid zich niet stor ten in het avontuur der ontwapening. Met het voor oogen houden van het ideaal van „God boven alles", mag zij het oog niet slui ten voor het kwade en het gevaar in de wereld. Bij ontwapening zou er nog wel méér bloed kunnen worden vergoten dan zonder dat. Mevr. Brunner bleef ontkennen, dat oorlog verdedigbaar zou zijn uit christelijk oogpunt. Mej. K a t z ging hierop nog even in, be- toogende, dat men het bestaan van het kwade en de zonde zou negeeren bij ontwapening. Den heer Kamstra antwoordde spreekster, dat tegen cumulatie van functies en pensioe nen reeds heel veel is gedaan door de regee ring en dat er ten deze veel demagogie be staat. De c.-h. Unie doet wat zij kan om in dezen bevrediging te brengen en heeft reeds een studiecommissie ingesteld. Wat den „steun" betreft, zei spreekster, dat de minister van sociale zaken den nood terdege voelt, maar bij de leniging rekening moet houden met de economische mogelijk heden. Het zal misschien moeten komen tot het verstrekken van steun in natura, al zal het schrijnend zijn dat men dan niet de vrije beschikking over „den steun" krijgt. Men zal er naar moeten streven het volk bij te brengen een goed inzicht over de wijze van voeding enz. en in het algemeen over de maatregelen waarop zoo vaak critiek is gevoeri slot- De heer Vogelaar zegde in zijn woord de spreekster dank voor haar betoog en wekte op om de volgende week trouw ter stembus te komen ter uitoefening van het stemrecht en den stemplicht: geeft acht op lijst 8. Spr. achtte het (o.a. om de electrici- teitskwestie) van belang, dat dit deel van de Provincie wordt vertegenwoordigd in de rov. Staten. Mej. Katz sloot hierna de vergadering met dankzegging. Zitting van Maandag 8 April. (Vervolg.) Bevordering der misdaad ge straft. De niet verschenen heer Joh. Jac. Z., te Alkmaar, had zich aan de afkeurings- waardige handeling schuldig gemaakt om een paar minderjarige knapen, die uit het verbrande café „St. Willibror- dus" aan de Oudegracht eenige biljart ballen hadden ontvreemd, te koopen en hen tevoren tot den diefstal te animee- ren, door te zeggen, dat hij wel 'n paar biljartballen kon gebruiken. Op het bol werk bij de Baangracht werd den koop gesloten voor 1 dubbeltje. Gelet op het ernstige feit, requireerde de officier wegens opzettelijke heling en niet de meer onschuldige schuldheling 4 maan den gev. Vonnis conform den eisch. De burgemeester beleedigd. Een lang gebrilde 36-jarige boerenar beider Dirk Sch., stoffeerde 't zondaars bankje naar aanleiding van het feit dat hij op 21 Febr. den burgemeester van Avenhorn, den heer J. de Groot, diverse beleedigingen naar het hoofd had geslin gerd. Verdachte uitgenoodigd zijn han den uit de zakken te halen, beweerde alleen het woord „bloedhond" to hebben gebruikt. Volgens den burgemeester was Dirk een beroepswerklooze. De ruzie was ook aangekomen over de werkverschaf fing en de onbeschofte manier waarop verdachte daarbij optrad. Verdachte vroeg uitstel omdat mr. Duys hem zou verdedigen, doch de officier voelde niets voor uitstel en vorderde 1 maand gev. Verdachte was ook al eens veroordeeld wegens een vermogendelict. Vonnis 14 dagen gevangenisstraf. Een ruitenverbrijzelaar. Een niet verschenen Jacob Br., te Alk- m,' ar, had op 17 Februari 2 ruiten ver nield van het kantoor der Bataafsche export-maatschappij. Deze wildeman is een trouwe cliënt van den politie rechter en reeds wegens verschillende delicten veroordeeld. Hij werd nu opge knapt met 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte strooide spijkers op den weg en toen hem daarop werd gewezen, wierp hij de ruiten in. Een niet bepaald komisch extra nummer werd op 24 Februari bij de con trole van het Victoria théater gegeven. In deze scène ontving de heer J. Chr. Weber van zekeren Chr. v. d. M. een klap in het gezicht, naar aanleiding van de omstandigheid dat hem werd belet zich zonder entreekaartje toegang te vo-schaffen. Deze knaap stond heden te dier zake terecht en werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. Een expediteur^ die men op de vingers moest zien. De 26-jarige expediteur Hylke D.. te OOR MEUBILERING Lftfc 1 1 Ik' jHi-ir l^tr [Ik m 'ff Af van eenige verduisteringen, gepleegd ten nadeele van de firma Geels, distillateur te Alkmaar, voor welke firma hij in op dracht had diverse bedragen te innen. Nadat aangifte was gedaan en mis schien nattigheid was gevoeld, had de vrachtrijder de gelden aangezuiverd. Gevorderd werd 25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak 15 boete of 10 uagen hechtenis. Een weerspannige. Gedurende een straatrel'etje te Hoorn, geboren uit een werkstaking en samen scholing van geschorste tewerkgestel- den, die 'n optocht wilden organiseeren, had zekere J. P. de Gr. niet voldaan aan het bevel van de politie om zich te ver wijderen en zich daarop bij het transport naar het bureau hevig verzet tegen den agent de Boer en collega. Eisch en vonnis 1 maand gev. Ook Simon de Gr., broeder van den vcrigen verdachte, had zich aan een dergelijke wederspannigheid schuldig gemaakt, toen de Boer zijn broeder wil de opbrengen. Geen der verdachten was verschenen. Vonnis als in de *'""-ige zaak, 1 maand gevangenisstraf. Kind te water geduwd. Een 30-jarige groentenventer uit Warmenhuizen, Petrus Z., had op 7 Maart zijn leeftijd en opvoeding verge ten en den 8-jarigen Jan Rol te water geduwd. Waar was het dat Jantje heel ontdeugend was geweest, wortelen had wiPen stelen en den groentenboer voor den gek had gehouden, maar deze straf oefening liep toch wel de spuigaten uit en de wortelenkoopman werd dan ook veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. Broederliefde. De 57-jarige opperman Wilh. B., te Alkmaar, blijkbaar niet souffreerende aan overmatige liefde voor zijn broeder Anthonius den ijscoman, had op 22 Februari dezen broeder in het Vijvertje 'n pak slaag gegeven. Er was kwestie gerezen over de dochter Cathrien, die niet thuis wilde komen. Alles leugen, zei broer Willem, ik heb me d'r nooit mee bemoeid. Mijn broer had in een brief geschreven aan zijn dochter dat ik een verloopen koloniaal was. Vonnis 15 boete of 10 dagen hecht. De rumoerige zwager. De 21-jarige schoenmaker Petrus The- odorus VI., uit Wognum, die alreeds op 18 Febr. was veroordeeld tot 5 boete wegens beleediging van zijn zwager en zuster, verscheen nu alweer voor den politierechter omdat hij zijn zwager Nic. Rood te Wervershoof, had belee digd. Vooraf had hij zijn zwager, de hee- ren bevonden zich in een café, uitge noodigd naar „buiten" te gaan, aan wel ke invitatie de zwager niet ha vol daan. Voorts had hij zijn zuster 'n klap in 't gelaat gegeven. Ten einde dit on hebbelijke jongmensch nu eens behoor lijk te corrigeeren, werd hij veroordeeld tot lo boete of 10 dagen hechtenis. Iedere keer dat hij terugkomt zal de po- liLerechter or -Gen scli^epjo oplegg-en. Gevaarlijk contra-actie. De 21-jarige schilder Abraham V., uit Broek op Langendijk, gaf op 12 Febr. te Oudorp niet alleen geen gehoor aan het bevel van den rijksveldw. van Beek, die zich op den rijweg in gezelschap van een belasting-commies bevond ter belasting controle, om af te stappen doch had ook met geweld trachten te beleten dat zijn rijwiel in beslag werd genomen. ^lisch 40 boete o. 30 dagen hechte nis. Uitspraak 35 boete of 20 dagen. Geboren: Auke z. van J. Wagenaar en W. v. d. Meulen. Maria Margaretha 4 van G. Blom en N. Groot. Cornelia Aüda ci. van J. de Graaf en A. Schrijver. Mat* thijs z. van M. Sepers en C. J. Morel. Ondertrouwd: Arie Plakman en Ma" rijtje Buis. Pieter Marines Morel en Al'"3 Delver. Getrouwd: Johannes Jacobus Hoger* vorst, won. te Schagen, en jantje Doorn. -* Arie Plakman en Marijtje Buis. P»eter Marinus Morel en Alida Delver. Overleden: Akke Woudwijk, 19 da gen. Marijtje Nobel, 68 j., echtg. van w. Keetman. Jan Dirk Floor, 49 j., echtg. van Tr. Druif (overl. te Alkmaar). Griet)* Krap, 65 j., wed. van J. Bakker.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8