Agenda Stad en Omgeving. Jlechtszaken jfecichten JUovuidaal Tlieuws Qemewtecadw WeecèetUM JsujezoüdeH Stukken ERNSTIGE AANRIJDING BIJ ALKMAAR. Een doode, een zwaar gewonde. INBRAKEN TE HOORN. „COLLEGA" BEROOFD. De weddenschap en wat er op volgde. (Ongecorrigeerd) GROOTE BRAND IN ROEMEENSCHE STAD. Schade meer dan een millioen. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie dooden. OUDORP DE RIJP OTERLEEK HEILOO BERGEN AVONDVERGADERING. (Vervolg van het vierde blad). De aanschaffing van een nieuwe vuilnisauto. Voor den Paaschmaaltijd, Weeroverzicht. ERNSTIG WOORD AAN DE OUDERS. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer „Mystery of Mr. X." (sens.); hoofdrol Ro- bert Montgomery. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Moulin Rouge (rom.); hoofdrol Constance Bennett. Toegang boven 18 jaar, Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Gekooide jeugd (rom.); hoofdrollen Durkin Jr., Bette Davis, Pat O'Brien. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Süss de Jood (hist.)hoofdrol Conrad Veidt. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 13 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering De Stem des Volks. Huisvlijttentoonste'ling te Oterleek. Zondag 14 April. Huisvlijttentoonstelling te Oterleek 7.30 uur, lokaal Groot te Hensbroek, uit voering Ons Genoegen. 8 uur, Concordla te Noordscharwoude, worstelwedstrijden door de Alkm. kracht sportver. „Sport Staalt Spieren". Maandag 15 April. 8 uur, dancing Harmonie, rede H. Snee vliet voor de R S.A.P. Donderdag 25 April. Tooneeluitvoering Bilderdijk. Op den rijksstraatweg tusschen Alk maar en Heiloo heeft gisteravond een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij een persoon vrijwel onmiddellijk werd gedood en een ander zeer zwaar gewond. Omstreeks half acht reden ter hoogte van den Kattenberg de vader P. Sijm en zijn zoon J. Sijm, beiden wonende te Alkmaar, met hun driewielde bakfiet sen, beladen met oud roest, huiswaarts. Plotseling werden beiden aangereden door een hen achterop rijdende auto, be stuurd door dr. Boom uit Beverwijk. De bestuurder van deze auto, die met een pl.m. 40 K.M. gangetje reed, was verr blind geworden door een tegenligger en mede, doordat waarschijnlijk de kleine reflectoren der bakfietsen vrijwel on zichtbaar waren, heeft hij de beide voor hem rijdende fietsers niet gezien. De beide bakfietsen werden totaal vernield en de berijders zelf werden weggeslingerd. De vader, die achteraan reed en het eerst door den auto gegre pen werd, was vrijwel onmiddellijk dood, terwijl de zoon zwaar werd ge wond. De slachtoffers zijn naar het St. Eli- sabeth-ziekenhuis overgebracht. De auto en de bakfietsen zijn in be slag genomen. Naar aanleiding van het ongeluk kan nog het volgende gemeld worden: De zoon geraakte tusschen de bakfiet sen bekneld en liep een dubbele been breuk op. In bewusteloozen toestand werd de man naar het Sint Elisabeth ziekenhuis overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand niet onbevredigend. Het lijk van den vader is voor de sec tie in beslag genomen. RECHTER DIJBEEN GEBROKEN. Gisteravond te omstreeks half zeven werd telefonisch bij de politie kennis gegeven, dat zoo juist op het Waagplein een meisje door een wielrijder was aangereden, 't Meisje was bij den heer Stoutjesdijk binnengedragen. E>e oorzaak van de aanrijding was, dat het meisje, dat vanuit de richting Mient langs het hekwerk aan den waterkant kwam aan rijden, werd aangereden door een wielrijder, die vanuit de richting Schapenbrug langs be doeld hekwerk in de richting Mient reed. Het meisje kwam ernstig te vallen. Dr. Dijkhuizen achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, waarna zij per ziekenauto naar het St. Elisabeths-ziekenhuis is vervoerd. Het bleek, dat zij vermoedelijk een rechterdijbeen breuk had bekomen. Bij een ingesteld onder zoek door de politie is de aanrijder bekend geworden. Proces-verbaal is opgemaakt. NAAR DE BLOEMENVELDEN. Men schrijft ons uit Heiloo: Nu het weer eenigszins gunstiger is, is er meer teeken gekomen in den bloei der bolge wassen. Narcissen staan in rijken bloei. De meeste hyacinthen toonen hun mooiste kleu ren. Hier en daar staan de vroege tulpen in bloei. In het zuidelijk deel der gemeente Hei loo, te Limmen aan den Rijksstraatweg en aan de binnenwegen is overal een bloemen weelde te aanschouwen. Wie Zaterdag of maken, zal het bezoek niet is alles bloei wat men ziet. Zondag kan vrij 1 beklagen, want t EINDDIPLOMA HANDELS AVONDSCHOOL. Gisteravond werd aan onderstaande leerlingen van de Handelsavondschool »-et einddiploma uitgereikt: A. Benit, W. de Boer, K. Boon, D. Braak, H. Dog ger, J. P. Koster, G. van Meenen, Tiny Meeuwsen, Quini Ranzijn, Roelina Ros kam. Tinie Rutsen, P. Schilder, P. See- wald, P. de Waal, Hendrika Westra. Twee leerlingen werden afgewezen- LEVERINGEN. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Juli a.s. is de levering van hooi voor de bereden troepen te Leiden toegewezen aan de firma D. Leeuwenkamp te Alkmaar, tegen den prijs van 35.30 cent per 10 K.G. UITDEELINGSLITSTEN GEDEPONEERD. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingstijst in het faillissement van Th. Meijer, betonwerker te Den Helder, met geen uitkeering aan con currente schuldeischers. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Tweemaal heeft de politie gisteren op den openbaren weg een persoon aangehouden, die gesignaleerd stonden in het Algemeen Politieblad. Zij zijn tot het ondergaan van hun hechtenisstraf overgebracht naar het Huis van Bewaring alhier. WAAR IS EEN DOKTER? Iemand die gisteravond voor een ongeluk spoedig een dokter noodig had verzocht ons opname van het volgende, waarbij wij de in zijn stuk genoemde namen zullen weglaten, omdat wij het bovenstaande meer om de ken schetsing van een bestaanden toestand pu bliceeren. Hij schrijft ons: le. Heb ik het ziekenhuis opgebeld. De aangevraagde dokter was thuis. 2e. De dokter opgebeld. De dokter was niet thuis. 3e. Dokter no. 2 opgebeld. Dokter was niet thuis. 4e. Dokter no. 3 opgebeld. Het antwoord was: Belt u dr. X op, die heeft dienst tot 8 uur. (Was niet thuis.) 5e. Een jonge dokter opgebeld. Was niet thuis. Hij was naar een nader aangegeven adres. 6e> Nader aangegeven adres opgebeld. Dokter was er nog niet. 7e. Dr. X die dienst had opgebeld. Kwam juist thuis. Daarna is er medische hulp gekomen. Een vreemdeling, die bij dit half uur tele- foneeren tegenwoordig was, heeft daarbij de hoop uitgesproken, dat hij in Alkmaar nooit een ongeluk met ernstige verwonding zou op- loopen. Tot zoover onze berichtgever. Wij zouden hieraan willen toevoegen, dat het natuurlijk mogelijk is, dat door een om gelukkige samenloop van omstandigheden medische hulp eenigen tijd op zich kan laten wachten. Toch blijkt uit het bovenstaande wel de wenschelijkheid, dat tusschen medici evenals de apothekers dat doen afspraken worden getroffen waardoor een van hen op elk uur van dag en nacht direct bereikbaar kan zijn. TOELATING LEERLINGEN OPEN BARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermeldende, dat alsnog gelegen heid bestaat tot het doen van aangifte tot één der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs alhier. EEN BRANDJE TE SINT-PANCRAS. Vrijdagmorgen ontstond brand bij den heer Termaat, doordat de vrouw het theelichtje per ongeluk had omgewor pen. Hierdoor ontstond een brandje, dat spoedig door de buren was gebluscht. Dit herhaalde zich echter tweemaal doordat vonken waren achtergebleven, de laatste maal in heviger mate, zoodat het vuur in de kamer groote schade aan richtte. Ook dit werd door buren gebluscht. zelf ook behoorde tot het milieu van de ver dachten. Vast staat, dat de leerhandelaar geld bij zich heeft gehad en dat hij het heeft getoond naar aanleiding van de weddenschap. Vast staat ook, dat de leerhandelaar door zijn „vrienden" is neergeslagen. Spr. achtte den diefstal te zamen en in vereeniging bewezen. De officier requireerde tegen ieder der ver dachten een gevangenisstraf van twee jaar. Verdedigers waren mrs Muller Massis, Paradies en Kokosky, die allen tot vrijspraak concludeerden. De laatste vroeg voor zijn cliënt onmiddellijke invrijheidstelling, wat de rechtbank weigerde. Uitspraak 26 April. *Op vermoeden zich gedurende den laatsten tijd aan verschillende inbraken t< Hoorn te hebben schuldig gemaakt zijn op last van de justitie aangehouden zekere H. en K. beiden te Hoorn. Zi' zijn in het Huis van Bewaring te ATcmaar ingesloten. Een 55-jarige schoenmaker en leerhande laar was in den nacht van 18 op 19 Januari op stap gegaan met drie „jongens'' uit don ker Amsterdam, die hij wel iendeDe kennismaking was blijkbaar vroeger zeer op pervlakkig geweest; ze zouden elkaar dien nacht beter leeren kennen. Men bezocht café na café. Op zeker oogenblik stelde een van de drie nieuwe vrienden van den leerhande laar een weddenschap voor: „wie het meeste geld bij zich had". Deze vroolijke wedden- schau werd gaarne aanvaard, het geld kwam op tafel en de onnoozele leerhandelaar was winnaar. Hij kon een gespekte porte feuille toonen. De schoenmaker toonde zich edelmoedig; het tientje waarom was gewed, mochten de verliezers houden. Het werd in alcohol omgezet. Eenigen tijd later verlieten de mannen het café en volgens den leerhan delaar was hij toen zijn portefeuille met 4300 kwijtgeraakt. Volgens het verhaal, dat hij aan ae politie deed, was hij buiten de deur neergeslagen. Toen hij tot bezinning kwam, was behalve zijn portefeuille, ook een van de drie mannen verdwenen. Dit verhaal vertelde de leerhandelaar als getuige voor de Amsterdamsche rechtbank. Zijn drie fuifvrienden zaten eensgezind in het bankje der verdachten, n.I. een 33-jarige pen sionhouder, een 40-jarige koopman en een 36-jarige timmerman. Hun is berooving in vereeniging ten laste gelegd, subs. is ieder afzonderlijk de berooving ten laste gelegd. Er volgde een langdurig getuigenverhoor, waarbij de verdedigers de meening opper den, dat de beroofde zelf te 's-Gravenhage ook „beroover" was geweest. De officier van justitie mr. De Blécourt, requisitoir nemende, gaf toe, dat de beroofde Door bijzondere omstandigheden kan de wekelij'ksche pagina „Voor de Vrouw" eerst in ons nummer van Maandag worden opgenomen. w» W w W 'V vww V W 9 mr De Roemeensche provinciestad Pan- scania is door een hevige brand geteis- sterd. De schade wordt geschat op meer dan een millioen gulden. Nabij Lesparre is gisteren naar uit Bordeaux wordt gemeld een Fransch militair watervliegtuig neergestort. De drie inzittenden sprongen met bphulp v«,n hun valscherm uit het toestel, doch kwamen in het water onder het neer stortende vliegtuig terecht en verdron ken. In de op Vrijdag gehouden vergade ring van Protestantsche kiezers is de volgende groslijst samengesteld voor den gemeenteraad: A. Jongebloed, E. Scher- merhorn, G. L. v. d. Post, R. Koelemeij, W. Moejes, J. Kerkmeer, D. Rol, K. de Geus, T. Nestra en H. Schot. In een vol gende vergadering zal de volgorde voor de lijst definitief worden vastgesteld. Zuster Bezembinder, wijkverpleegster alhier, heeft met ingang van 1 Mei 1935 eer vol ontslag uit haar functie gevraagd. De candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad is bepaald op 14 Mei. De stemming zal worden gehouden op 12 Juni. Het aantal kiezers voor den raad is 414. De V. V. V heeft een buitengewone ledenvergadering uitgeschreven, waarin de kascommissie rapport zal uitbrengen over het beheer van het sportgebouw. Daarna zal de commissie van beheer verantwoording doen van den stand van zaken, zooals ze deze overnam. Hangende deze onverkwikke lijke kwestie heeft de heer W. Visser zijn ont slag genomen als secretaris van de V. V. V. De vergadering zal zijn oordeel moeten uit spreken over het beheer van het gebouw voor Sport en Kunst. Het verzoek van de wed. Schutte werd in gewilligd. Voor goed werd zij vrijgesteld van betalingskosten voor bemaling. B. en W. stelden voor een nieuwe vuilnis auto aan te schaffen voor 2650. De totale post voor den gemeentelijken rei nigingsdienst bedraagt 10.000. Op een vraag van den heer Voute zeide de voorzitter, dat uitsluitend Bergen- sche autogarages in aanmerking komen voor de levering van de nieuwe auto. De heer Miltenburg wilde besparing door de automatische kiepinrichting niet te nemen. Met de hand kost het geen meer tijd en het scheelt 200. Wet'h. Macdonald vroeg machtiging voor B. en W. om na onderzoek te handelen, omdat hij van oordeel is, dat het wel bespa- Het schilderen van het clubgebouw der Berger IJssportvereeniging zal een jaar wor den uitgesteld. De post voor het schilderen van de school werd van 300 tot 100 teruggebraedt. De heer S w a a g vond een post van 7000 voor de verzekering van een molen, die voor 300 is aangekocht, een aanslag op de verzekering. Devoorzitter antwoordde, dat de Oudburgermolen voor herbouw is verzekerd. De premie van f 35 is hoog, doch men zit er nog aan vast en bovendien is het brand risico van elke molen grooter. Bij de verdere behandeling bleek wel, dat de raad als commissie buitengewoon goed werk had verricht en nog heel wat bezuini gingsmogelijkheden had gezien, die aan het oog van Ged. Staten waren ontsnapt. De heer V o t e bleef op het schrappen van de 10 voor de vergoedingen van de oudercommissie aandringen, omdat deze commissie, hoewel de wet 2 vergaderingen per jaar voor schrijft, sinds 1929 niet bijeen was geweest. Dr. H e m e I r ij k deelde mede, dat voor het schoolgeld 1934, dat sinds kort de aan slagen zijn uitgereikt met de bemerking, dat direct betaald moet worden. E>e gemeente lijdt hierdoor schade en de burgers worden gedupeerd. De voorzitter gaf dit toe. De achter stand zal worden ingehaald en getracht zal worden in de toekomst iets dergelijks te voor komen. Waar noodig zal getracht worden vervolgingen te voorkomen. De cursus in de Fransche taal vordert 600, waarvoor aan schoolgeld 400 terug komt. De voorzitter zeide, dat het schoolgeld per leerling bedraagt. Vermindering van les uren oordeelde hij geen verbetering en verla ging van het lesgeld van 10 op 5, zooals de heer Den Das wilde, achtte hij niet wen- schelijk. Ook het door de meerderheid voor gestelde voorstel om het aantal lesuren te verminderen vond hij niet verkiezelijk. De heer D e n D a s was voorheen tegen dien cursus voor hen, die niet verder studee- ren, doch van die meening bekeerd, omdat dit onderwijs ook nuttig is voor het begrijpen van de vele vreemde woorden in onze taal. 10 voor het lesgeld oordeelde hij in dezen tijd te hoog, zoodat hij verlaging bleef be pleiten. Dr. H e m e 1 r ij k bleef ook prijs stellen op een beetje kennis van het Fransch. De commissie is voor vermindering van het schoolgeld, om ook voor hen, die het niet kun nen betalen, dit onderwijs mogelijk te maken. Met de halveering van het aantal lesuren leeren zij voldoende om zich een zekere ter minologie eigen te maken. Devoorzitter had hierna geen be zwaar mee, waarop de raad zich er mede vereen igde om nog nader het advies van den inspecteur in te winnen. De zaak komt dan later nog in den raad en voorloopig blijft het schoolgeld 10. De post Handelsonderwijs kon met f 190 verlaagd worden. Met 50 werd verlaagd de post voor onderscheidingen bij wedstrijden, Spr. deelde mede, dat vandaag een archi tect van den Rijksdienst voor Monumenten' zorg een bezoek had gebracht over den toe stand van de Ruïne. Spr. stelde voor diens rapport af te wachten, opdat B. en W. dan te zijner tijd met voorstellen bij den raad kunnen komen. Een 60 aanvragen zijn ingekomen voor het betrekken van goedkoope groenten, die op 2 plaatsen verkrijgbaar worden gesteld. De heer d e n D a s vroeg naar de over weging om een krankzinnige patiënt over te plaatsen. Spr. zou bezwaar maken tegen overplaat sing naar verder afgelegen inrichtingen met het oog op familiebezoeken. De v o o r z i t te r zeide, dat vrijheid van ziekenhuiskeuze wordt gelaten. Het betreft hier een r.k. patiënt, die in een r.k. inrichting verpleegd wordt en in een gelijke inrichting voor 240 gcedkooper verpleegd kunnen worden. Van dwang in deze is geen sprake en tot Ged. Staten zal het verzoek gericht worden om de verpleegkosten voor een arm lastige krankzinnige, die thans nog 800 be dragen, te verlagen. Voor het Burg. Armbestuur was 20.000 uitgetrokken. B. en W. stelden voor om de salarieering voor den penningmeester-secre taris op 400 te laten en hem daarnaast voor een kamer, waarin hij uitbetalingen doet, 200 toe te kennen. De heer Dingerdis maakte daartegen bezwaar. Wordt vervolgd Een slechte tijd! Ja, maar (och vieren we het Paaschfeest in den huiselijken kring. Zóó, dat het een paar fleurige dagen worden, die ons de herleving in de natuur om ons heen doen mee-onder- vinden; maar ook zóó, dat geen groote uit gaven ons later spijt doen hebben over onze buitensporigheid Hoe leggen we dat aan? In de eerste plaats zorgen we natuurlijk r_ voor een genoegelijke stemming in huis: een ring heeft. Voorts zeidie hij, dat ingegaan is paar bloemetjes hier en daar zijn met weinig op^de laagste aanbieding voor een Chevrolet. kosten te bereiken, hetzij we ze buiten wonende zelf gaan opzoeken in de wei of langs de sloot, hetzij we voor een klein be dragje ons iets verschaffen van de bloem bollen weelde, waaronder speciaal de narcis sen door hun „zonnigheid" uitblinken. Verder besteden we wat extra-aandacht aan onze maaltijden, zoodat we er met de ander® tóch op tafel verschijnende levens middelen, het allecaagsche is vervangen door het feestelijke. Gelukkig zijn de eieren de Paaschtrac- tatie bij uitnemendheid! goedkoop, vooral als we er bij in aanmerking nemen, dat ze in voedingswaarde met het vleesch op één lijn staan. Bij de broodmaaltijden, maar ook in het warme middagmaal krijgen dus de eieren een plaats. En, omdat het Paschen is, bepalen we ons niet uitsluitend tot het eenvoudige gekookte ei. maar probeeren we er „iets meer bizonders van te maken, dat onzen Paasch- disch eer aandoet. Veel succes kunnen we b.v. hebben met een fnsschen schotel sla, waarbij we de eieren met hun helder wit en geel als De heer Miltenburg meende, dat er een lagere aanbieding is. Weth. Macdonald verzocht den secre taris daar naar een onderzoek in te stellen. De heer V o t e gevoelde voor het stand punt van den heer Miltenburg inzake de hy draulische kipinrichting. Men werkt in Ber gen niet met een Tailersysteem en de theoreti sche besparing achtte hij niet van veel waarde. Weth. Macdonald was van oordeel, dat wel degelijk verondersteld moet worden, dat de bespaarde tijd door ander werk benut wordt. De raad vereenigde zich met het voorstel van B. en W. om in deze vrijheid van han delen te geven. De voorzitter zou gaarne het tonnen stelsel om de Ruïne opheffen. Elk perceel kan aangesloten worden op het riool en spr. stelde voor aan de menschen met het tonnen stelsel 3 maanden tijd te geven om hun ton nen door een closet te vervangen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de septicktank te Oostdorp de vorige week in naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 744,0 m.M. te Stockholm. Verwachting, geldig tot den avond van 14 April: Matige tot zwakke noordelijke tot westelijke wind; meest half bewolkt; mogelijk lichte hagel- of regenbuien; kans op nachtvorst; weinig verandering in temperatuur* De minima van den druk die gistermor gen in west-Frankrijk lagen, trokken in den nacht naar het oosten weg, gevolgd door sterke stijgingen van den barometer. Er vormde zich een langgerekte noord zuid verloopende rug van hoogen druk achter de stationnaire depressie over Scandinavië en de Baltische staten, waardoor de polaire strooming die gisteren over geheel west- Europa tot stand kwam, aanhoudt. Ver in het westen ligt op den oceaan een station, naire depressie met minima oost en west van de Azoren. De koude hooge druk boven Groenland blijft overanderd. Op IJsland en evenzoo in de Schotsche hooglanden komt nog matige vorst voor. In geheel Europa is de temperatuur gedaald, het meest in oost en zuid-Frankrijk. Langs de baan van het minimum viel veel regen waarvan een deel viel in Limburg. Het is te voorzien dat de polaire koude met helder weer en kans op kkine hagelbuitjes zal aanhouden. sla gebruiken; is het echter wel algemeen bekend, dat ook spinazie zich zoo uitstekend voor het bereiden van sla leent? Maakt u ze maar eens klaar volgens on derstaand recept en geeft u er de gebruike lijke hardgekookte eieren eens bij, zooals het tweede recept ze beschrijft. Sla van jonge spinazie (4 personen) 1 pond jonge spinazie, 4 eetlepels slaolie, 2 3 eetlepels azijn, 2 thee lepels Maggi's Aroma, 1 preitje of uitje, 2 koude gekookte aardappelen, 1 theelepel mosterd, 2 theelepels zout. Zoek de spinazie zorgvuldig uit en wasch ze eenige malen (zoo lang, tot het water volkomen helder en zandvrij blijft). Sla ze goed droog uit, door ze b v. in een schoo- nen doek samen te nemen en dan uit te „slin geren" (een slamandje is natuurlijk ook goed!). Wrijf in een diep bord de koude aard appelen goed fijn (met een vork), roer er den mosterd en het zout door (misschien ook een ietsje peper), daarna de Maggi's Aroma en vervolgens eerst de olie en dan den azijn. Meng met dit sausje de spinazie luchtig aan met behulp van slalepel en -vork; breng de sla over in een slabak of stapel ze op in een meer ondieperen schotel. Geef in het eer ste geval de „gevulde eieren" (zie volgend recept) er op een afzonderlijken schotel bij, of gebruik in het tweede geval de eieren als omranding langs de opgestapelde sla. Gevulde eieren (4 personen) 8 hardgekookte koude eieren, 50 G. ('A ons) versche boter, ongeveer 1 eetlepel fijngesneden peterselie, wat peper en zout, 1 theelepel Maggfs Aroma. Pel de eieren en snijd ze precies door midden, hetzij in de lengte of in de breedte Neem uit de helften voorzichtig de dooiers weg; wrijf die fijn en vermeng ze met de eenigszins week geroerde boter, de Maggfs Aroma, de peterselie, wat peper en wat zout. Vul, met behulp van twee theelepeltjes, de eiwit-bakjes hoog-op met het dooiermengsel en schik ze daarna op een schotel of roodom de sla. o -• --- - uuii tivivivi YVII uil werking is gesteld, zoodat thans het riool op aardige omranding gebruiken twee pfaatsen uitmond, in Heven »„/t w een In dezen tijd vau het jaar kunnen we krop- Geachte Redacteur, Nu voor vele ouders de tijd is aangebro ken, dat zij zich ernstig beraden moeten, naar welke school, openbaar of bijzonder, zij hun kinderen zullen zenden, verzoeken wij u beleefd een weinig plaatsruimte voor on derstaand ernstig woord aan de ouders. Welke school kiest gij voor uw kind? Indien gij het met ons eens zijt, dat men kinderen, kinderen moet laten blijven, dat wij hen buiten de godsdienstige en politieke strijdvragen moeten houden, die zij toch niet begrijpen, kiest daneen openbare school. Alleen d'aar wordt onderwijs gegeven met eerbiediging van ieders Gods dienstige en politieke overtui ging. Daar wordt het onderwijs dienstbaar ge maakt aan de ontwikkeling van de ver standelijke vermogens der kinde ren en aan hunne opleiding tot a 1 Ie Christel ijke en Maatschappelij ke deugden (art. 42 L.O.-wet 1920.) De openbare school is de school, waaraan ieder ouder, van welke overtuiging ook, ge rust zijn kind kan toevertrouwenwant haar beginsel is: verdraagzaamheid en naastenliefde. Wilt gij de éénheid van ons volk bevorde ren, kiest dan voor uw kind: de openbare school. U dankzeggend, mijnheer de redacteur. HET COMITÉ VOOR DE OPEN BARE SCHOOL.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2