Ajax wint met 1-0 van D.W.S. De Alkmaarsche Wielerbaan. cS 0 O 2 0 O O ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 15 APRIL 1935 Slechte dag voor de eerste klassers, die degra datiewedstrijden spelen. Zuid wint de districtswedstrijden. Yan Houtvan Schijndel winnen het hoofdnum mer en maken een nieuw baanrecord! AJAX WINTI Prom.-degr. Westelijke 2e kl. A. Bl.-Wit Overm. Z. V. V. Blauw-Wit O 3—0 Overmaas 0—1 O Z. V. V. 2—1 O Alcmaria 2-T.O.G. 2 9-1. Alkm. BoysBlauw Wit comb. VAN HOUT IN VORM! PORT EN WEDSTRIJDEN S Voetbal. Wielrennen. Het kleine voetbalprogramma, dat gisteren werd afgewerkt, heeft al lereerst een zege voor Ajax opge leverd in den kampioenswedstrijd tegen D.W.S. en vervolgens drie ne derlagen in de degradatiewedstrij den voor de eerste klassers! Daarnaast brachten de districts wedstrijden een eindoverwinning voor Zuid, dat West in de finale klopte. D. W. S.Ajax 01. Met een kleine 1—O-zege moest Ajax zich tevreden stellen in den wedstrijd tegen haar stadgenoote D.W.S. Het is een zeer span nende kamp geworden tusschen een sterk aanvallend Ajax en een schitterend verdedi gend D.W.S. In dien strijd bleken de doel punten zeer duur te zijn en de rust ging in met blanco stand. Dat wil niet zeggen, dat de beide ploegen geen enkele kans kregen, maar ze wisten die niet te benutten. In die eerste helft heeft D.W.S. een prachtige kans gehad, om de leiding te nemen, maar Die penbeek, die overigens vrij matig speelde, redde op het laatste moment, toen de bal in het leege doel zou rollen. Na de thee kwamen er weinig kansen om te doelpunten en ieder dacht, dat de wedstrijd in een gelijk spel zou eindigen. Echter, in de allerlaatste minuut wist Ajax te doelpunten uit een oogenschijn- lijk niet gevaarlijken aanval. Een gelijk spel wat beter geweest, wat de krachtsverhouding betreft. De stand is thans: Go Ahead 2 2 0 0 2-0 4 Ajax 3 2 0 1 2—1 4 P.S.V. 1 1 0 0 5-0 2 Velocitas 1 0 0 1 0-1 0 D.W.S. 3 0 0 3 0-7 0 i f) Kamp. CO O «♦-» van 5 1 X ct CO O O NederL O cd Ajax 0—1 D. W. S. Go-ahead |l-0 P. S. V. 5-0 Velocitas 0-1 Promotie-degradatie. „Z.V.V. heeft geen kans", beweerde men teh Zuiden van het Noordzeekanaal en in derdaad, de zware nederlaag tegen Blauw wit leek daar wel op En dus zou Overmaas, dat gisteren bij Z.V.V. op bezoek was, wei winnen. Z.V.V. dacht er anders over. Wel was Overmaas in het veld sterker, maar de ster ke Z.V.V -verdediging was zeer lastig te pas- seeren. De rust kwam met OO en daarna volgde uit een zeer snelle doorbraak het eer ste Z.V.V.-doelpunt. Ondanks een veldmin- derheid kon Z.V.V. den voorsprong later nog vergrooten, terwijl Overmaas tegen het einde tegen het einde tegendoelpuntte. Hoe Over maas ook zwoegde, tot een (verdiend) gelijk spel kwam het niet. De stand is thans: Blauw-Wit 2 2 0 0 4—0 4 Z.V.V. 2 10 1 2—4 2 Overmaas 2 0 0 2 1—3 0 Promotie-competitie derde klasse. D.W.V. dat te Utrecht haar tweeden wedstrijd speelde tegen Hercules, bracht het er werkelijk goed af en ook nu bleven de Nieuwendammers ongeslagen. Wat de Utrechtenaren ook in het werk stelden, zij konden het niet verder dan een 2—2-uitslag brengen. De stand is nu: D.W.V. 2 110 4—2 3 Hercules 10 10 22 1 Volewijckers 10 0 1 02 0 Promotie-competitie vierde klasse. Succes deed wat we van haar verwacht hadden. Werd vorige week te Amsterdam van Meteoor met de onevengoal gewonnen, thans bracht zij het op eigen terrein tegen de Noord-Amsterdammers vrijwel tot eenzelfde resultaat. Beide ploegen maakten nu echter elk een doelpunt meer, zoodat de Wieringers met een 3—2-uitslag in de derde klasse te recht zijn gekomen, wat zeker een mooie prestatie beteekent. De eindstand is: Succes 2 2 0 0 53 4 Meteoor 2 0 0 2 35 0 Een besl'ssiflrfs-competitie. Beverwijk noch Amstel konden hun promo tie-competitie voort zetten, daar eerst nog even uitgemaakt moest worden, wie feitelijk in de derde klasse B voor degradatie in aan merking zal komen. Bracht vorige week de ontmoeting Z.R.C. —A.P.G.S. een zege voor Z.R.C., thans is Z. R.C. veilig komen te staan, daar Zeemeeuwen A.P.G.S. een 0O-uitslag opleverde, zoo dat het er voor de Amsterdamsche politie mannen benauwd begint uit te zien. Slechts een Zeemeeuwen-nederlaag in het treffen Z.R.C.—Zeemeeuwen, geeft hen nog een kans eneen nieuw „verlengstuk". De stand is hier nu Z.R.C. 1 1 0 0 3—0 2 Zeemeeuwen 10 10 0—0 1 A.P.G.S. 2 0 11 0-3 1 In afdeeling II bracht de eerste promotie wedstrijd van H.V.V. haar een kleine over- winnig. H.V.V. was in den aanvang sterker dan H.B.S. en nam al gauw de leiding, ter wijl H.B.S. spoedig daarna gelijk maakte. Daarna werd H.B.S. sterker, maar vermocht niet te doelpunten. Tot vlak voor tijd bleef de stand gelijk; toen wist H.V.V. het winnen de doelpuntje te maken (2—1). De stand is: HV.V. 1 1 0 0 2—1 2 0.D.S. 10 10 2—2 1 H.B.S. 2 0 11 3—4 1 In afdeeling III was het een goede dag voor Vitesse, want S.C.H. zag kans, om den uitwedstrijd tegen Hengelo met een gelijk spel te beëindigen. Voor de rust was Henge lo sterker, maar toch wist ze geen voorsprong te nemen. De rust kwam met 1—1. Na de thee nam S.C.H. de leiding; even voor tijd werd uit een strafschop de gelijkmaker ge maakt. Hengelo protesteerde tegen het niet- toekennen van een doelpunt. In het Noorden stelde Frisia teleur, door den thuiswedstrijd tegen Hoogezand te ver liezen. Hoogezand speelde enthousiaster dan de Friezen, doch tot de rust werd niet gedoel punt. Na de thee bleef Hoogezand sterker en wist toen met 2—0 te winnen. De stand is: Hoogezand 1 1 0 0 2—0 2 De Kooi 10 10 2—2 1 Frisia 2 0 11 2-4 1 Districtswedstrijden. In Zwolle werden de districtswedstrijden gespeeld. Oost verloor met 31 van Zuid, West won met 51 van Noord en de finale Zuid—West werd door Zuid met 31 ge wonnen. Alcmaria 2 heeft op waardige wijze het seizoen beëindigd. Met uiet minder dan 91 werden de T. O. G.-reservers verslagen! De A-reserves speelden in de volgende op stelling: Keures Schokker Hartland Meijer de Grand Hoorn Jo Bos Kapiein Homan Watertor Pietere Hartland wint de toss en verkiest eerst tegenwind te speler, en al spoedig is Alcmaria in den aanval en de T O. G.-keeper moet al direct handtiend optreden, wat hem echter goed afgaat. De T. O G -backs schijnen iet zoo betrouwbaar en daar de A.-voorhoede in goeden vorm is, ontstaat e: een gewel dige druk op het T. O i -doel. Na 10 mi nuten spelen geeft Homan den T. O G - keeper voor 't eerst het nakijken. Dit inspi reert T. O. G. tot beter aan te pakken en na 20 minuten weet haar links-binnen den gelijkmaker te scoren (1—1). Even gaat de strijd gelijk op, maar spoedig weet A. haar overwicht weer *e herwinnen en neg voor rust scoren Watertor en Homan elk een 1.eer zoodat de stand met rust 3—-1 is. Na de rust toen A. het voordeel van den wind had, werd '1. O. G. geheel op eigen helft teruggedrongen en doelpunten konden niet uitblijven. Nadat eerst een doelpunt van A was ge annuleerd door den scheidsrechter, maakte spoedig daarna Watertor no 4. Het werd voor T. O. G. een wanhopige wedstrijd, daar A. steeds beter begon te spelen en slechts enkele malen brachten de T. O. G - aanvahen het tot de A-backs, die er dar wel raad mee wisten om den ba! te retourneeren. Met tusschenpoozen weid de score ver hoogd: de Grand olaatste den bal uit een corner in doel en Watertor en Homan zorg den voor no 6 en 7 en nog was de doe! puntenhonger bij niet gestild, want voor dat de scheidsrechter voor he; laatst floot. plaatste Jo Bos no. 8 in O. G.-dc-el. waar na Homan met een pracht schot het negende doelpunt voor de A.-restrves scoorde waar mede het einde kwam. De Alcmarianen hebben een schitterenden wedstrijd gespeeld en was nie* de I O. G.- keeper in zoo'n goeden vorm geweest, dan was de uitslag nog vee! grooter geweest. Hiermede heeft de voorhoede van Alc maria 2 bewezen dat zij doelpunten kan maken. De half-line steunde de voorhoede goed en gaf den ba! steeds goed af. Hartland en Schokker zijn baks, die elkander goed be grijpen en zoodoende lastig te passeeren en net buitenspelvalletje zit er bij hen goed in. In 't doel stond de keeper der adspiranten A. Keures, die nu juist niet veel te doen heeft gehad, maar de indruk dien wij van hern kregen in dezen wedstrijd, was goed; hij zal bij goede training wel een vaste plaats in een der hoogere A. elftallen innemen. Scheidsrechter Swart leidde uitstekend. De rood-witte Alkmaarders hadden bezoek van een sterke Blauw Wit combinatie en konden zich, na een lange rustperiode weer eens wat „lostrappen". Mogelijk heeft de rustkuur de Westerweg-bewoners niet veel goed gedaan, want over het geheel genomen, bleef de ploeg wel wat beneden haar gewonen vorm, al is er dan ook een bekend voetbal spreekwoord: „Men speelt, zooals de tegen partij het toelaat!" Inmiddels was die tegenpartij nog niet zoo zwak, als sommigen verwacht zullen heb ben. De spil Hellingman was een prima kracht, terwijl de rechtsback Wiggemansen vaak een onoverkomenlijk struikelblok bleek te zijn. Daar ook doelman Gerrits uit het goede hout gesneden is, kregen de Alkmaar sche aanvallers een zeer zware taak. Daar bij kwam, dat deze aanvalslinie haar „Hoornschen vorm" volkomen kwijt was ge raakt, zoodat de nul te verklaren valt. Wat ons het meest bevredigde was wel de Alk maarsche verdediging. De doelman was weer goed op dreef, al maakte hij wel enkele fou ten, terwijl de „nieuwe" rechtsback geen onverdienstelijk werk heeft gedaan. Zijn op ruimen viel te loven, nu nog wat oordeelkun diger plaatsen en combineeren en aan is deze puzzle vrijwel opgelost. Trouwens het plaatsen en combineeren liet dezen middag over het algemeen veel te wenschen over. Er werd soms te ver achter of voor den man geplaatst, wat de taak van de tegenpartij zeer vergemakkelijkte en die van de eigen soelers zeer moeilijk maakte. De rood-witte halflinie zagen we ook wel eens beter, de nieuwe kanthalf bleek een stug verdediger te zijn en zijn plaatsen was soms niet onverdienstelijk. Hij was stellig de beste van de drie. Dat de Amsterdammers het niet verder konden brengen dan een enkel doelpunt, pleit niet alleen voor de kracht van de Alkmaar sche verdediging, maar oo kdoor het feit, dat de Zebra's niet altijd over een juist schot be schikten. Zeer goede scoorkansen werden vaak jammerlijk om zeep gebracht, doch dit vergoedde de aardige technische veldmeer- derheid, somwijlen een flink tempo en het soliede verdedigen, alsmede de pittige faire speelwijze der bezoekers. De wedstrijd. Om half drie zien we onder leiding van scheidsrechter Beaucampets die verdienste lijk leidde de volgende opstellingen: Alkm. Boys H. Keesen Brouwer Slikker Duinmayer Koster Weel Goudsblom Licht Kwadijk Boots de Grand Ouderkerk v. Deene Ferwerda v.d. Kluft Pais Kooyman Hellingman Terpstra Weerman Wiggemansen Gerrits Blauw-Wit Het begin liet enkele wederzijdsche aan vallen zien, waarbij eenmaal juist naast het BI. Wit doel werd gekopt en eenmaal uit zeer goede positie over het Alkmaarsche doe! werd geschoten Een goed opgezette Boys- aanval op links volgt, de Grand zet keurig voor, doch Gerrits weet door resoluut ingrij pen erger te voorkomen. Even later doet de Amsterdamsche opnieuw zeer goed werk, als Kwadijk een goed aangegeven bal van Duin- maijer keihard inschiet. Ook de Blauw Wit ters zullen het eens probeeren, doch de Alk maarsche defensie weet evenmin van wijken, wijken. Bijna hadden de gastheeren succes, als Weel een goeden verren vrijen trap geeft en Licht rakelings naast schiet. Dan verwacht men een doelpunt voor de bezoekers, doch Brouwer kan iuist nog erger voorkomen Dan laat BI. Wit opnieuw een kans onbenut Als een volgende maal Brouwer faelt, kan de uitloopende Keesen redding brengen Op nieuw schiet BI. Wit langs het verlaten doel. terwijl Gerrits een goed schot van Kwadijk met moeite corner kan tippen. Wat men ook probeert, de rust komt met blanken stand Reeds vijf minuten na de rust hebben de gasten eindelijk succes als de rechtsbuiten uit vrije positie kan doorbreken en met een hoog schot in den rechter bovenhoek z'n club de leiding kan geven, 0—1. Opnieuw krijgt de rechtsbuiten nog enkele kansen, doch nu is Keesen hem steeds te vlug af. Wat de Alk maarders ook probeeren, het lukt niet, op nieuw wordt óf naast óf over gekopt of ge schoten, zoodat het begeerde tegenount uit blijft. Ook de gasten kunnen het doel niet meer vinden, zoodat het einde zonder eenige verandering aanbreekt. SCHOOLVOETBAL ALKMAAR. De uitslagen van de op Zaterdag 13 April gespeelde wedstrijden voor de 2de r>nde luiden: Afd. A. I. H.Hiidelssch. I—Nijverh.avondsch I 1—6 A II. Ambachtsschool IIR H. B. S. II 51 U.L.G. Alkmaar I—Nijverh.avondsch. II 32 A III- UT O. Alkmaar II—Amb.sch. IIT 1—6 A IV. Ambachtssch. V—Centr. 7e 8e leerj. 2—1 De winnaars komen in de eindstrijden. welke gehouden worden op Dinsdag 30 April (Julianadag). Zwemmen. TWEE NEDERLANDSCHE RECORDS VERBETERD. Op de zwemwedstrijden te Rotterdam. Het zwemfeest van O.D.Z. in Rotterdam slaagde gisteren uitstekend en twee Neder- landsche records moesten er aan gelooven. De jonge v. d. Hoek haalde dat van de 100 M rugslag hecren met 0.6 sec. en bracht het op 1 min. 12.2 sec., terwijl D.J.K. het record 4 x 200 M. vrije slag met 9.2 sec. verbeterde en bracht op 10 min. 9.4 sec. Als wij thans, na de wedstrijden van gisteren, even resumeeren, wat er op de Alkmaarsche wielerbaan te zien was, dan komen wij tot een belangrijke conclusie: Jan van Hout is weer in vorm! Jan van Hout, de Eindhovenaar, was een paar jaar geleden in top vorm en had zich toen speciaal toe gelegd op de achtervolging. Het ge volg was toen, dat hij op de wieler baan te Roermond het wereld-uur record verbeterde. Veel genoegen beleefde hij daar niet van, want nog voor het record erkend werd, had een Franschman het hem al weer afgesnoept: Richard! Over deze geschiedenis zelf behoeven wij hier niet verder uit te wijden. Wij herinner den er aleen maar aan, om aan te toonen, dat Jan van Hout een renner van klasse ge weest was. En toen kwam voor hem de teleurstelling. Het vorig jaar reed van Hout maar matig, hij kon eigenlijk het geheele seizoen zijn top vorm niet bereiken en velen meenden reeas, dat zijn tijd voorbij was. Van Hout liet het er gelukkig niet bij zit ten, trainde dezen winter hard en serieus, zorgde er voor, dat zijn lichaam in conditie bleef enwachtte op het openbaan- seizoen. Toen ging hij naar Alkmaar, kwam, zag enzegevierde. En beide koersen, die hij gisteren reed, won hij niet op 't nippertje, maar met groote overmacht. Jan van Hout is terug gekomen! Zijn vorm is er weer en wij gelooven, dat vele baandi- recties dezen zomer plezier aan van Hout zullen hebben. Omdat hij er zelf weer zin in heeft gekregen. Dan was daar allereerst zijn achtervol gingsrace tegen den Duitscher Göbel, een be kend Zesdagenrenner. Het bleek al heel gauw, dat van Hout de sterkste was, want niet alleen nam hij al gauw een paar meter voorsprong, maar hij verhoogde het tempo zeer regelmatig, forceerde niets en weldra kreeg hij den rug van den Duitscher te zien. En toen volgde een spurt, zoo snel en schoon, dat de totaal-uitgereden Duitscher geen kracht meer over had, om den aanval af te slaan. Een overtuigende zege dus! Maar niet min der overtuigend was de overwinning met v. Schijndel in den koppelwedstrijd. Zeker, ze lieten zich even verrassen door van Dijk van Rossum, maar toen van Hout direct daar op wegvluchtte had van Schijndel niet veel moeite, om het verloren terrein in te halen. Beiden bleven daarna jagen, namen nog een ronde en zorgde er toen voor, dat ze zich handhaafden. Totdat in het laatste gedeelte van den strijd de groote klap viel. Opnieuw vluchtte Van Hout weg, opnieuw bleek van Schijndel een waardige partner en in een jacht van 34 ronden reden ze ook het koppel van Dijk van Rossum kapot. Dat was werkelijk schitterend werk van het tweetal, dat al heel gauw favoriet was bij het publiek. Voor de pauze. Zooals steeds, kregen wij voor de pauze verschillende wedstrijden te zien, waarvan er eenige zeer interessant waren. Na een kort, maar hartelijk welkomstspeechje van kamp rechter Visser, gaf Mien van Bree een eere rondje weg en toen kwamen al direct de amateurs en nieuwelingen in actie. Wat ze presteerden, volgt hieronder. Wij zouden ech ter hier een opmerking willen maken: de hee- ren renners lieten netjes op zich wachten. Wat bij de profs niet gebeurde, zag men bij deze jongere renners: zij waren niet op tijd aan den start. Natuurlijk gold dat niet alle renners, maar zeer velen van hen. Enfin, wij weten, dat de jury de volgende keer tot kras se maatregelen zal overgaan! En nu de wedstrijden, 't Begon met een kleine, maar sympathieke hulde van Jan Lan gendijk, onze schaatsrijder en daarna ver scheen deze met nog elf andere amateurs aan den start voor den wedstrijd over 5 K.M. 't Werd een goede wedstrijd, waarin di verse renners uitlooppogingen deden. Een daarvan had succes kunnen hebben, wan neer Groot en Braas samen hadden doorge zet, toen ze reeds een 60 M. waren uitgeloo- pen. Toen het niemand gelukte om een ronde te nemen, moest wel een eindspurt beslissen. Jan Groot zette de spurt wel iets te laat in, waardoor Braas won, zij het met miniem verschil. En Willemse was een uitstekende derde. Genoemd mag hier nog worden Stehr, die tot de laatste ronde nog bij de leidende renners zat, maar in den feilen eindspurt nog juist te laat kwam, om geplaatst te worden. 1. P. Braas, Beverwijk, in 6 min 46.4 sec.; 2. J. Groot, Alkmaar; 3. A. J. Willemse, Schagen. De twee series van de jachtrace voor nieu welingen leverden weinig strijd op. Uit de eerste serie plaatsten zich Tel, J. Zandvoort en S. Brak en uit de tweede serie: Duineveld, P. Zandvoort en Quant. De finale leverde een aardigen strijd op, waarin hard gevochten werd door het zestal. De race werd zeer verdiend gewonnen door Quant. 1. H. Quant, Warmenhuizen2 J. Zand voort, Alkmaar; 3. B. Duineveld, Beverwijk Van de zes ritten van den sprintwedstrijd voor amateurs (matches a deux) mislukten er twee door ongemotiveerd protesteeren van twee renners, die blijkbaar de kluts kwijt raakten Ie serie: 1. Willemse (laatste ronde 11.6 sec.); 2. Heijne (die protesteerde, maar terecht tevergeefs). 2e serie: 1. Stehr (laatste ronde 11.8 sec.); 2. van Beek. Stehr nam direct den kop, hield zijn tegen stander voortdurend in de gaten en toen deze wilde spurten, werd dit door Stehr direct be antwoord. Hij won zeer verdiend de mooiste sprint van den middag. 3e serie: 1. Willemse (laatste ronde 11.4 sec.); 2. Stehr. Stehr startte nu in tweede positie en hoe goed hij ook reed, Willemse liet zich niet pas seeren en sloeg eiken aanval af. Met klein verschil won de Schagenaar. 4e serie: 1. Heyne (laatste ronde 12.2 sec.); 2. van Beek. Nu protesteerde van Beek en hield in. Ook dit protest was een vergissing van den rijder, die nu geheel kansloos geworden was. 5e serie: 1. Willemse (laatste ronde 12 s 2. van Beek. Willemse had hier meer strijd te leveren, dan verwacht werd, maar hij won uit eerste positie. 6e serie: 1. Heyne (laatste ronde 11.8 sec.); 2. Stehr. Beide renners vochten onmiddellijk om de eerste plaats en Heyne kon na veel moeite dit duel winnen. Ook in de eindspurt bleek hij de meerdere. Totaal-uitslag: 1. A. J. Willemse, Schagen, 1 1 1 3 punten; 2. S. J. Heyne, Uitgeest, 2 -f 1 -j- 1 =4 punten; 3. K. Stehr, Alkmaar, 1 -f- 2 -f- 2 5 pun ten; 4. L. van Beek, Zaandam, 2 2 2 6 punten; De afvalwedstrijd voor profs en onafhan- kelijken leverde een goeden strijd op. Zoo'n wedstrijd is altijd aardig om te zien, want de renners moeten voortdurend hun positie zoe ken. Doen ze dat niet, dan zijn ze verloren. En bovendien moeten ze niet te lang den kop houden. Dat laatste zal Kuiper wel ondervonden hebben. Hij bleef veel te lang den leider van het geheele veld en toen het er op aan kwam, moest hij zich zonder strijd opgeven. Metz, die in een felle sprint een paar keer zijn kracht had laten zien, vergiste zich ten slotte ook en moest te vroeg de baan verla ten. 't Was een kwestie van een halve secon de eerder wegspurten Winnaar werd de snelle en tactische van Schijndel, die echter de handen vol had aan de Hagenaars van Dijk en Heslinga. 1. L. van Schijndel, Beek en Bosch; 2. D. van Dijk, Den Haag; 3. G. Heslinga, Den Haag. Een extra-nummertje was dat van de imita tie-Wals en Pijnenburg, die op de bekende kinderfietsjes een achtervolging reden, welke door den Pijn werd gewonnen. Met een tuil bloemen reed de knaap een eererondje na een zeer succesvolle onderneming! De achtervolging. Toen kwam de achtervolging van Hout Göbel! Zooals reeds gezegd, liep van Hout al spoedig iets uit, versnelde zeer regelmatig het tempo en was na 6 ronden al zoo ver in- geloopen, dat hij kon spurten! De Duitscher verzette zich 4 ronden lang, maar van Hout's snelheid werd steeds grooter en Göbel moest toen wel de meerdere in den Brabander zien. De strijd was na 2 min. 3.8 sec. beslist. Een mooie race en een prachtige stijl van van Hout! Na de laatste sprints voor amateurs kwa men de nieuwelingen nog eens weer in actie in een wedstrijd over 5 K.M. 't Werd een sen- sationeele race, waarin Duineveld wel wat al te gevaarlijk reed. Hij kreeg dan ook een waarschuwing. In den eindspurt dreigde hij nog te valen, kwam in botsing met Quant, maar beiden bleven op de fiets. Duineveld won. misschien iets onverdiend, omdat hij door de kleine botsing met Quant dezen als 't ware remde. 1. B. Duineveld in 7 min. 25.6 sec.; 2. H. Quant, Warmenhuizen; 3. J. Zandvoort, Alkmaar. Tenslotte volgde nog een ploegwedstrijd voor amateurs, welke race een verdiende zege opleverde voor Langendijk—Braas. 't Was jammer, dat Jan Groot een te zwakke partner had, die het tempo lang niet kon bij houden. Want Groot zelf moest voortdurend inhou den. 1. J. Langendijk—P. Braas in 3 min. 57.8 sec.; 2. J. Öfman—J. Bak. Het hoofdnummer. Na de pauze komt dan het hoofdnummer, de koppelwedstrijd over 60 K.M. voor profs en onafhankelijken. Het zou de glorieuze overwining voor van Hout—van Schijndel worden, het koppel, dat zeker als een der favorieten startte, maar dat bij den aanvang niet liet vermoeden, over welk een overmacht het beschikte. Aan den start verschijnen: Göbel—Ilse (Duitschland), van Hout—van Schijndel, Metz—Korf, Heslinga—Pootjes, van Rossum —van Dijk, Kruid—Moerkerk en Kuiper— Renaud. Het begin is heel kalm. De renners moeten er even in komen en zoo kunnen wij het eer ste gedeelte wel als een „warm loopen" be schouwen. Maar na enkele minuten wordt het tempo verhoogd, als van Schijndel de lei ding neemt. Het blijft echter slechts „trein- loopen" en de eenige serieuze uitlooppoc-ng doet Korf. die echter al heel gauw door het veld is ingehaald. Zonder, dat er iets bijzonders gebeurt,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9