De Film brand te Hilversum. I eqen"in Rechtszaken. Straffen geëischt wegens veroorzaken van dood door schuld. Critiek op veiligheidsmaatregelen. Kantongerecht te Alkmaar. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. f 19. M. C. Verhaar, z.b., R.K., van Nieu- wer-Amstel naar Emmastraat 36. S. M. Verstraten, dienstbode, G.K., van Haren- karspel naar Geesterweg 11. Wed. A. Pa ter, R.K., van Oude Niedorp naar Nassau- plein 11. M. M. Mosch, dienstbode, R.K., van Warmenhuizen naar Nieuwlandersingel 57. P. Bakker, tuinder, R.K., van Lichten voorde naar Zuiderhoutlaan 10. A. M. Schellings, winkeljuffrouw, R.K., van Velsen naar Roemer Visscherstraat 24. P. Zijde wind, venter, geen, van Amsterdam naar Laat 91. A. C. Smit, dienstbode, R.K., van Amsterdam naar Zeglis 31. P. J. Jon ker, z.b., R.K., van Beverwijk naar Oude gracht 142. VERTROKKEN PERSONEN. C. van Twuijver, koopman in galanterieën, R.K., en gezin, van 2e Kabelstraat 11 naar Bergen op Zoom. G. de Bondt, glassnij der, N.H., van Brouwerstraat 12 naar Rot- sterdam. C. Admiraal, z.b., N.H., van 2e Landdwarsstraat 8 naar Bussum. C. J. Karstel, ambt. P.T.T., R.K., en echtg., van Koorstraat 35 naar Ned.-Oost-Indië. H. J. Rozeboom, huisknecht, G.K., van Landstr. 32 naar Amsterdam. C. Hop, landbouwer, N.H., van Westdijk 10 naar Kortenboef. A. J. van Schoten, opz.-wegenaanleg, geen, van Perronstraat 9 naar Anna Paulowno. D. B. Vrijdag, insp. Kon. Shell, geen, van Westerweg 51 naar Venlo. A. C. Kloot wijk, kantoorbediende, N.H., van Stationsw. 48 naar Amsterdam. J. R. Onnekes, ver pleegster, N.H., van Emmastraat 61 naar Rotterdam. M. Komen-Bakker, z.b., N.H., van Kweerenpad 7 naar Monnikendam. A. J. Robers, auto-monteur, geen, en gezin, van Tulpstraat 8 naar Wieringerwaard. A. Frederikse-Hoekstra, z.b., D.G., van Kenne- merpark 26 naar Amersfoort. P. Hendriks, sigarenmaker, geen, van Koningsweg 45 n. Heiloo. H. P. Schober-Bina, h.i.d.h., R.K., van Oudegracht naar Bergen (N.H.) J. Visser, directeur glashandel, geen, en gezin, van Emmastraat 55a naar Heiloo. D. A. Luiting, z.b., N.H., en gezin, van Brouwer straat 3 naar Heiloo. K. Wieringa, off. L.d.H., van Limmerhcek 40a naar Wagenin- gen. W. M. Doek, off. L.d.H., van Lim- merhoek 40a naar Wageningen. G. C. Gerritsen, dienstbode, R.K., van Dijkgraaf straat 2 naar Heiloo. H. Gemink, bank werker, G.D., van v. Houtenkade 35 naar Sneek. (Vervolg.) De eisch tegen de beide paters, die, zooals we gisteren reeds uit voerig meldden, terecht hebben ge staan wegens het veroorzaken van dood door schuld nasleep van den droevigen filmtrand te Hilver sum luidde, wat pater Buys be treft, 500 boete. subs. twee maan den hechtenis, en tegen pater Duimel 100 boete of één maand hechtenis en nog tegen ieder twee maanden voorw. gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, met de be paling, dat zij in dien tijd geen film voorstellingen meer mogen geven. De agent Van Bergen Henegouwen ver klaart dat hij de vergunning voor de film voorstelling aan het Missiehuis te Soester- berg heeft gezonden. De voorzitter van de vereeniging, die eige naresse is van het gebouw, de heer J. Sik- king, deelt als getuige a décharge mede, dat hij de sleutels van voor- en achterdeur in zijn bezit had. 's Morgens voor de voorstelling zijn ze bij hem afgehaald. Getuige is 's mid dags het gebouw gaan inspecteeren. Pres.: Hoeveel menschen mochten er in? Get: Ik meen dat er 130 zitplaatsen be neden mochten zijn. Verder blijkt dat net aangegeven stond waar een nooddeur was. Ook het bestuurslid van de propaganda- club, de heer v. d. Hoek, wordt a décharge gehoord. Pres.: Hoeveel stoelen stonden er boven? Getuige: Ongeveer twintig. Zoowel boven als beneden was nog plaats over. Het toestel was vlak bij de waterkraan opgesteld. Ik vond dat dit uitstekend uitkwam. De heeren van de film vonden het ook een gunstige om standigheid. Te meer, daar de kraan niet verder dan anderhalve meter van het toestel verwijderd was Ondeugdelijk materiaal. Brandweercommandant Gordijn deelt mede, dat hij de inrichting, zooals die in het gebouw heeft dienst gedaan, zoo goed mo gelijk heeft gereconstrueerd. Aan de hand van de reconstructie is hij o.m. tot de con clusie gekomen, dat bij het opmaken van de vergunning geen voldoende rekenschap is gehouden met de inrichting van het gebouw en den aard der toestellen. Voorts heeft deze deskundige vastgesteld dat het zoowel pater Buys als broeder Duimel ontbrak aan de ele mentaire kennis van liet omgaan met het ge bruikte filmmateriaal. Het was een snel- brandende film, zooais ze anders uitsluitend in een afgesloten cabine wordt gebruikt. Pater B.: Het percentage onbrandbare film dat in den handel is, is slechts zeer ge ring. Deskundige: Ik geef toe dat de snel brand bare den hoofdschotel vormt. Doch het toe stel is bestemd voor het toch ook verkrijg bare langzaam brandende materiaal. In ieder geval moet iemand, die met een dergelijk toestel werkt, zich instellen op de mogelijk heid van brand. Het was ook een nalatigheid dat het toestel vastzat aan de draaitafel en niet onmiddellijk verwijderd kon worden. In het algemeen, vervolgde spr., kunnen we wel aannemen, dat steeds bij dergelijke appa raten met snel brambare film gewerkt wordt. Ik had het volste vertrouwen in dit ap paraat. De practijk gaf daar aanleiding toe merkte pater Buys op. Bij wijze van proef heb ik dezer dagen ruim dertig maal een deel van een film zoo danig verwarmd, dat het verbrandde. Het vuur tastte echter de rest van de film niet aan. De deskundige brengt hier tegen in dat het hem wel gelukt is de film in een derge lijk toestel te doen doorbranden. Het zegt niets dat in dertig maal geen brand volgt. Stei dat op de honder 1 maal een keer brand ontstaat, dan zou nog hei aantal filmbran- den bij het grooter totaal der voorstellingen groot zijn! Verhoor van verdachten. Pres.: Pater Buys, u hebt dus het toestel op 3 M afstand van den toegang geplaatst. En u wist niet of er nog een derde uitgang was. Verd.: Neen, meneer de president. Is het idee niet bij u opgekomen dat het gebouwtje gevaarlijk was? We achtten ons meer dan veilig opge steld, Pres.: U hebt gehoord dat de voor waarde gesteld was dat er een emmer met water en een natte dweil aanwezig moesten zijn. Verd De kraan was er immers en de doe ken die ik had om begin van brand mede te kunnen blusschen. Pres.: U geeft wel toe dat er groot gevaar was voor ontbranding in het toestel nu er intens brandbare film en een lamp van 1000 kaars werden gebruikt. Verd.: Ik kan dat moeilijk toegeven. Als ieder ander operateur heb ik aangenomen dat het brandgevaar miniem was. Pres.: Toen het toestel brandde, hebt u het weg willen brengen, doch dit kon niet omdat het vast zat aan de draaitafel. Wat hebt u wel gedaan om den brand tegen te gaan. Verd.: De doeken nat gemaakt om daar mede de vlammen te dooven. Doch er was geen redden meer aan. Ongeveer vier minu ten heb ik tusschen het vuur gestaan. Pres U hebt zware brandwonden ge kregen. Hoe lang bent u in het ziekenhuis geweest? Verd.: Een maand. Verdachte Duimel deelt mede dat hij de sleutels van de voordeur in zijn bezit had. Het was hem niet bekend, dat daarbij ook de sleutel was die op de achterdeur pastte. Requisitoir. De officier van Justitie mr. Van Dullemen, schetst nog eens ie groote ontroering die volgde op den noodlottigen brand te Hilver sum. Alle gedachten verkeeren ook nu bij de ouders. Wij betuigen hun onze deelneming en anderzijds moet een woord van hulde worden gebracht aan de redders. Vast staat thans, dat in een niet daartoe ingerichte zaal gebruik gemaakt is van snel onibrandbare films. De plaats van het toe stel was geheel verkeerd gekozen. Funest was ook het beveiligen van het toestel aan de draaitafel. Dit geschiedde in strijd met een kennisgeving waarbij zulks verboden is. Het gevaar werd verhoogd door het gebruik van de sterke lamp. Voorts komt daar nog bij de kwestie van de filmrollen, die op het buffet lagen. Dat daar twee rollen gelegen hebben, blijkt o.m. uit het feit, dat men daar twee steekvlammen gezien heeft. Vast staat ook, dat de achterdeur niet open is geweest en dat een te groot aantal kinde ren is toegelaten. Dit heeft in de hand ge werkt, dat het wegvoeren van de kinderen moeilijk werd. De aanwezigheid van een kraan discul- peert de verdachten niet. Zij hadden voor een emmer water en een dweil moeten zor gen. Onder verwijzing naar het rapport van den heer Gordijn stelt spreker vast, dat er van grove onvoorzichtigheid en schuld sprake is. Behalve pater Buys is ook de andere ver dachte aansprakelijk. Hij heeft mede gehol pen de installatie op te stellen en heeft ook geweten, dat licht brandbaar materiaal werd gebruikt. Dat ook door anderen fouten zijn gemaakt, en dat b.v. vergunning is verleend zonder toestemming van de brandweer, kan de verdachten niet disculpeeren. Moreel zijn de verdachten reeds zwaar gestraft. PI. concludeerde dat de feiten zijn bewezen en dat art. 207 W. v. S. is overtreden (dood door schuld). Eisch tegen Pater Buys 500 boete of 2 maanden hechtenis en tegen broe der Duimel 100 of één maand hechtenis en voorts tegen ieder twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar, waaraan de voorwaarde zal moeten worden verbonden, dat zij geen filmvoorstellingen meer mogen geven. Pleidooi. Verdediger, mr. Houben zette uiteen, dat de verdachten er van doordrongen waren dat de voorstelling gevaarloos zou zijn. Daardoor hebben zij minder op de plaats van het toestel gelet. Dat het toestel aan een tafel was bevestigd deed weinig ter zake daar men het brandende apparaat toch niet naar buiten had kunnen dragen tusschen al de kindereen door. Wat de andere uitgangen betreft wees spreker er op, dat de eigenaar van het gebouw betere inlichtingen hadden moeten geven. De verdachten waren immers onbekend met het gebouw. Pater Buys beschikte wel degelijk over bluschmiddelen, n.1. de kraan en een spoel bak. Daaraan is het te danken dat hij het vuur vier minuten in bedwang kon houden, zoodat de kinderen zich in veiligheid kon den stellen. Snel brandbare films worden meestal ge bruikt. Bij het koo,pen heeft men pater B. verzekerd, dat het gevaar gering was. Bo vendien heeft verdachte in de zeven jaar dat hij films gebruikt nooit brand gehad. Pater Buys is van oordeel geweest, dat aan de vergunning geen speciale voorwaar den verbonden waren. PI. kan zich voorstel len, dat de vergunning erg algemeen is be handeld. De verantwoordelijkheid lag ook bij de overheid. Deze moest immers vergunning geven voor het filmen in een zoo slecht daar toe ingerichte zaal. Op het oogenblik, aldus pl., ziet ieder heele goed hoe het niet had moeten gebeu ren. In menig opzicht echter ligt de verant woordelijkheid bij anderen dan bij de ver dachten. Wat er aan aansrakelijkheid bij de verdachten berust is niet voldoende om daar uit grove schuld te distilleeren. Pi. achtte het niet mogelijk dat op de fei ten die voor verantwoording van verd. zijn een veroordeeling kan volgen en concludeer de tot vrijspraak. Mondelinge uitspraken van de straf zitting van Vrijdag 12 April 1935. Overtredingen van de mo tor-en r ij w i e 1 w e t P. A. G. te Heemstede, P. J. S. te Spanbroek, W. P. de W. te Alkmaar, I. R. te Limmen, A. B. te Alkmaar, J. N. L. te Anna Pau- lowna. J. K. te Grootebroek, D. V. te A'kmaar, G. v. D. te Alkmaar, A. D. te Amersfoort, C. B. te Jisp, C. H. te Schoorl, J. B. te Haarlem, A. C. M te Purmerend, S. S. te Schoorl, ieder 3 b^ote of 3 dagen hechtenis, M. T. te Hoorn, R. v. d. D. te den Helder, ieder i boete of 4 dagen hechtenis; A. de B. te Winkel, C. W. de G. te den Helder, ivder 5 boete of 5 dagen hechtenis; Th. H. v. E. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis; L L. te Wijk aan Zee en Duin, J. B. te Dronrijp, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis; J. J. C. te Alkmaar, L. E. J. H. te Alkmaar, J. v. d. H. te Heeg, ieder 10 boete of 10 dagen hecn- tenis; D. A. B. te Amsterdam 12 en 8 boete of 12 en 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: A. D. te Oterleek, 5 boete of 1 week tucht school, J. K. te Alkmaar, geen straf op gelegd, H. B. L. te Hoorn, W. v. R. te Utrecht, J. A. te Bolswarü, W. v. R. te Utrecht, H. v. D. te den Helder, P. W. te Zaandam, J. Z. te Apeldoorn, P. T. te Bolsward, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het wetboek van straf recht (loopen over verboden gron d) A. D. en J. D. te Wijk aan Zee, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingvan devleesch- k e u r i n g s w e t S. D. te Uitgeest 15 boete of 15 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet: J. K. te Schagen, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de spoor wegwet: C. de G. te St. Maarten, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de veilig heidswet: J. G. V. te Leeuwarden, C. J. O. te Haarlem, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Meerv. strafkamer. Zitting 16 April. Uitspraken 8 April. Nic. B., sigarenmaker Alkmaar, hoo- ger beroep vonnis openbare dronken schap. Nic. B. als voren. Vonnissen bevestigd. Joh. Willem J., zonder beroep, Velzen, verduistering in dienstbetrekking, ge pleegd te Helder, 6 maanden gevange nisstraf voorw. met 3 proefjaren. Gerrit A., werkman Egmond aan Zee, hooger beroep vonnis strooperij. Vonnis bevestigd doch straf bepaald op 30 boete of 10 dagen hechtenis. Th. J. S., handelaar, Bergen, hooger beroep vonnis overtreding Spoorweg reglement. Vonnis bevestigd. Corn. D. en Fred. A., werkloos, Egm. a. Zee, hooger beroep vonnis stroonerij, le. 30 boete of 3 dagen; 2e 20 boete of 8 dagen. Vonnis overigens bevestigd. Andr. D., chauffeur St. Pancras, hoo ger beroep vonnis overtreding Motor en Rijwielwet. Vonnis bevestigd, doch straf bepaald op 20 boete of 8 cl .gen. Leonardus H., koopman A'dam, hoo ger beroep vonnis overtreding Politie verordening van Oterleek, betreffend het spelen om geld op den openbaren weg. Veroordeeld tot 40 boete of 20 dagen. Vonnis bevestigd. A. M. B., huisvr. BHelder, misdrijf art. 250bis, 3 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Een autodeur roekeloos openen beteekent soms te vens een ziekenhuis ontsluiten voor een fietser en de gevangenis voor u-zèlfl pen autodeur.erv vOprzichtig tBmnwland DE PRINSES OPENT NIEUWEN WEG Groot enthousiasme te Amsterdam Gistermiddag heeft H. K. H. Prinses Juliana Amsterdam's nieuwen wandelweg, die door jonge werkloozen op den Ring Spoordijk is aangelegd, geopend. Eenige jaren geleden reeds bleek, dat de Ringspoorbaan, die zich als een wijde gordel rond de stad slingert, als zoodanig vooreerst niet gebruikt zou worden. Onge veer een jaar geleden werd toen de stich ting „De Stadswallen" in het leven geroe ipen, teneinde van deze spoorbaan een wan delweg te maken. In ongeveer acht maanden hebben een zeshonderdtal jonge werkloozen den spoordijk veranderd in een wandelweg, bestaande uit klinkers, waarop sintels met kalk zijn gewalst, zoodat een hard wegdek ontstond, waarvan twee meter voor fietsers en drie meter voor wandelaars is bestemd. Met vele vlaggen was de dijk vanaf den Amstelveenschenweg tot aan de Nieuwe Meer versierd. Om drie uur arriveerde H. K. H. in gezelschap van mr. G. Koop man, waarnemend burgemeester, in de witte motorboot van het havenbeheer, geescorteerd door booten van de politie- en havendienst, aan de speciaal gelegde steiger aan de Nieuwe Meer. De Prinses was per auto uit Den Haag gekomen en via den Haarlem merweg en den Hoofdweg naar de Zeil- straat gegaan, waar de booten gemeerd la gen. Bij den aankomst speelde het „Postham- mercorps" het Wilhelmus. De Prinses werd ontvangen door de heeren dr. J. Eykman, directeur van de A. M. V. J. en H. van der Masch Spakler, voorzitter van de stichting „De Stadswal len". Het dochtertje van den heer J. W. Willemsen bood bloemen aan. Door een haag van jonge werkloozen, die in hun „over-all's" langs den opgang ston den geposteerd, schreed, Prinses Juliana den dijk op, waar zij door de verschillende comité-leden en autoriteiten werd verwel komd. Behalve een vertegenwoordiger van het stadsbestuur, de heer G. Baas Kzn., wa ren hier tevens de heeren A. van Geelen, di recteur-generaal van werkverschaffing en steunverleening aanwezig, namens den mi nister van sociale zaken, en de heer Merem de Vries, hoofdinspecteur van de werkver schaffing. De heer J. W. Willemsen, voorzitter van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jongere Werkloozen, hield vervolgens een toespraak. Het is mij een groote eer zoo zeide spreker en een hijzonder voorrecht, na mens het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jongere Werkloozen, U Koninklijke Hoogheid welkom te mogen heeten bij den overdracht van dezen wandelweg aan de stichting „De Stadswallen" en U dank te zeggen voor Uwe Koninklijke belangstel ling. Vervolgens gaf spreker een overzicht van het doel en de werkwijze van het Comité en bracht dank aan het gemeentebestuur en aan allen, die dit werk deden slagen. De stemming onder de jongens was steeds goed te noemen en de arbeidsprestatie gaf tot tevredenheid aanleiding. Een woord van hulde voor deze jongelui, die met ani mo aan het werk togen in plaats van in le digheid hun tijd te slijten, is zeker op z'n plaats. Uwe Koninklijke Hoogheid ziet hier, ein digde spreker, het resultaat van negen maanden arbeid en ik mag U verzekeren, dat dit eerste grootere werkobject in Am sterdam als geslaagd beschouwd kan wor den, waarbij ik de hoop en het vertrouwen uitspreekt, dat ook de toekomstige werkob- jecten, waarmede spoedig een aanvang zal worden gemaakt, eveneens dusdanig zullen slagen. Namens de Stichting „De Stadswallen", die den nieuwen weg in haar beheer over nam, voerde de heer Van der Masch Spakler nog het woord. Ook deze spreker bracht een woord van oprechte dank en warme hulde aan hen al len, 'die dit werk tot stand brachten, waarna hij de Prinses verzocht het lint door te knip pen. Onder groot enthousiasme voldeed H. K. H. aan dit verzoek, waarna zij in gezelschap van de autoriteiten en comité-leden een wan deling over den nieuwen weg maakte, tot aan den Amstelveenschen weg. Hier stonden behalve vele belangstellenden een groot aan tal kinderen, met oranjevlaggen in de hand, die de prinses hartelijk toejuichten. Daarna stapte H. K. H. in den gereed- staanden auto en vertrok naar Den Haag. De nieuwe weg is van nu af aan voor het publiek toegankelijk. De regeering heeft voor de uitvoering van dit werk een voorschot gegeven van een hal ve ton, dat nu zal worden afgelost door de opbrengst van wandel- of fietskaarten, voor den prijs van 0.50 per persoon en per jaar of 1.— per gezin, bestaande uit vele per sonen. Wij twijfelen er niet aan dat vele Amsterdammers, die van een ruim uitzicht over de stad en het polderland willen genie ten, van deze gelegenheid menigmaal ge bruik zullen maken. NIEUWE GEZANT TE PEKING. Benoeming te wachten van mr. G. W. baron de Vos van Steen- wijk. Naar het Hbld. verneemt, is eerstdaags de benoeming te verwachten van mr. G. w! ba ron de Vos van Steenwijk, gezantschapsraad te Berlijn, tot Nederlandsch gezant te Pe king. KONINGIN EN PRINSES NAAR BELGIE. Gasten van koning Leopold. De koningin en de prinses zullen per auto naar Brussel gaan en tot 16 Mei de gasten van koningin Astrid en koning Leopold zijn. Te vens zal dan een bezoek worden gebracht aan de wereldtentoonstel- ling, aldaar. StaatsCotecif (Niet officieel) ".de klasse, 2de HJst Trekking van Dinsdag 16 April 1935 Hoogc Prijzen 25.000.— 193B 1.500.— 5663 1.0004619 6404 8854 9976 400.— 1113 5480 m- 9464614606 15950 18266 19060 19579 Prijzen van 45— 1 39 53 57 98 115 135 136 148 184 254 391 404 405 414 451 458 474 479 488 537 541 547 563 585 610 666 695 744 751 782 865 872 904 937 941 980 1026 1063 1070 1101 1142 1302 1312 1335 1350 1414 1428 1520 1567 1583 1601 1643 1653 1659 1737 1769 1792 1813 1829 1879 1911 1914 1923 1955 1961 1969 1977 1995 2009 2018 2019 2041 2059 2096 2114 2184 2236 2253 2274 2297 2300 2319 2333 2351 2412 2428 2431 2499 2584 2647 2654 2676 2705 2715 2750 2752 2845 2865 2914 2936 2937 2997 3034 3079 3112 3125 3199 3206 3240 3271 3273 3295 3325 3438 3443 3471 3503 3524 3526 3544 3689 3685 3690 3692 3773 3774 3783 3813 3905 3945 3954 3975 4001 4099 4107 4118 4119 4121 4251 4263 4290 4295 4381 4429 4450 4464 4479 4480 4491 4518 4526 4528 4536 4556 4568 4657 4713 4865 4866 4869 4878 4887 4901 4929 4948 5018 5025 5029 5036 5068 5131 5165 5168 5170 5187 5258 5447 5452 5474 5481 5498 5506 5550 5568 5621 5647 5648 5684 5714 5720 5760 5829 5873 5874 5889 5910 5918 5947 5962 6005 6010 6018 6064 6069 6089 6158 6182 6240 6260 6276 6281 6303 6330 6405 6430 6456 6471 6485 6506 6530 6545 6556 6641 6647 6664 6681 6694 6736 6753 6763 6799 6809 6848 6895 6903 6910 9612 6930 6942 7001 7087 7106 7268 7348 7349 7364 7402 7411 7492 7505 7511 7524 7580 7606 7641 7684 7726 7741 7751 7762 7777 7871 7872 7920 7942 7952 8023 8024 8043 8061 8101 8104 8119 8130 8134 8141 8174 8177 8235 8268 8303 8323 8339 8413 8446 8458 8463 8466 8481 8517 8577 8579 8596 8704 8707 8796 8806 8811 8849 8895 8913 8961 9004 9036 9070 9079 9100 9117 9140 9149 9199 9230 9255 9283 9289 9296 9400 9470 9486 9489 9490 9521 9563 9571 9602 9608 9645 9702 9707 9743 9771 9806 9829 9831 9895 9929 9973 9984 9989 10016 10048 10055 10080 10120 10126 10130 10142 10153 10159 10209 10255 10288 10313 10357 10452 10463 10464 10482 10488 10498 10551 10556 10578 10665 10715 10779 10791 10800 10987 11067 11078 11093 11104 11117 11197 11282 11335 11351 11353 11359 11388 11406 11407 11461 11468 11496 11497 11520 11536 11556 11567 11609 11610 11668 11672 11676 11687 11784 11802 11804 11826 11876 11921 11965 11982 12043 12051 12079 12094 12109 12125 12152 12158 12160 12189 12192 12195 12209 12211 12254 12255 12297 12321 12329 12336 12343 12344 12366 12398 12425 12457 12484 12487 12504 12539 12620 12624 12633 12635 12644 12650 12699 12738 12740 12806 12941 12953 12986 12989 13007 13044 13063 13093 13100 13113 13138 13182 13192 13298 13340 13353 13367 13433 13443 13482 13503 13537 13549 13554 13585 13592 13611 13674 13684 13712 13731 13753 13757 13796 13814 13821 13839 13878 13916 13957 13960 13973 13992 14038 14043 14109 14119 14122 14162 14196 14242 14318 14337 14339 14341 14377 14379 14414 14423 14435 14483 14507 14532 14545 14625 14631 14641 14^6 14737 14795 14808 14845 14889 14898 14915 1«W7 15011 15165 15241 15330 15352 15358 15379 15396 15400 15530 15578 15596 15623 15635 15640 15644 15779 15791 15825 15869 15876 15879 15882 158915911 15915 15955 15985 16041 16081 16089 16116 16123 16163 16174 16237 16277 16308 16318 16334 16345 16352 16358 16362 16394 16396 16400 16436 16494 16519 16551 16554 16585 16609 16616 16622 16660 16665 16696 16725 16775 16788 16819 16827 16863 16868 16871 16886 16986 16998 17024 17054 17057 17077 17222 17225 17313 17316 17322 17326 17332 17374 17384 17389 17417 17532 17537 17650 17657 17664 17685 17686 17700 17750 17761 17776 17781 17787 17791 17809 17836 17871 17927 17979 18003 18016 13024 18109 18140 18169 18215 18262 18293 18320 18325 18335 18405 18426 18538 18586 18594 18597 18604 18612 18613 18627 18633 18634 18659 18686 18687 18691 18704 18734 18736 18741 18891 18900 18926 19004 19005 19023 19055 19077 19087 19102 19110 19150 19155 19177 19189 19268 19278 19280 18324 19426 19457 19485 19499 19537 19549 19596 19625 19629 19666 19688 19758 19767 19775 19787 19848 19881 19893 19911 19924 19929 19946 19996 20001 20006 20041 20123 20162 20201 20235 20267 20272 20299 20311 20312 20343 20390 20476 20484 20502 20569 20576 20642 20646 20670 20696 20716 20748 20757 20771 20787 20788 20847 20878 20901 20919 20941 20954 DE DOKTER EN ZIJN AUTO. En de passagier van de politie- zijspan. Zondagmorgen, bij een telefooncel op den Vleutenscheweg te Utrecht. Twee heeren, aldus het „U. D", ver schijnen op het tooneel, beiden ietwat haastig, naderen de cel. Onmoeiing voor de glazen deur. Wie zal voorrang heb ben? Maar Utrecht is een stad, „waar men elkaar kent", en de eene heer zegt tot den ander: „Gaat uw gang, dokter, ik heb nog wel even den tijd." Intusschen blijkt de dokter ook niet gepresseerd te zijn, want het is geen pa tiënt, die hem naar de telefoon doet rennen, doch zijn auto, die op onna speurlijke wijze verdwenen blijkt te zijn. En nu moet 15915 er aan te pas komen, om het vehikel weer op te spo ren. Terwijl beide heeren aan het praten zijn, verschijnt aan den horizont, als stip, een motorrijder der politiebrigade, en met alle middelen wordt nu getracht, de aandacht van dezen dienaar van Hermandad te trekken. Hetgeen gelukt. De motor met zijspan stopt, en de agent vraagt, wat er aan de hand is. De dokter: „Mijn auto is gestolen." De agent: „En hier zit de dader." Groote verbazing. In de zijspan zit een knaapje, nauwelijks zeventien jaar, een zakdoek voor het gezicht. Toonbeeld van diep berouw. Hij was met de onbe heerd staande auto gaan toeren, maar het dokterssbordje voorop en achterop den wagen, had hem verraden. Want jongelieden van zeventien jaar met een Schillerhemdje aan. plegen nog r-iet in doktersauto's rond te rijden. En onze actieve agent, die deze zon derlinge combinatie ontdekte, nam het ventje voor alle zekerheid maar in zijn zijspan mee, terwijl bij de auto in een stille zijstraat achter liet. De dokter verheugd af naar zijn mo torrijtuig. Het knaapje snikkend naar het hoofd bureau. Droef einde, van zijn Zondag- morgenavontuur. m

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10