Amstetdcuuscfie 35eucs VtoiHHciaat Tlieuws „BLOEMBOLLENMARSCH". TRAINER OLYMPISCHE SPELEN 1936. De heer Pesie Sr. benoemd. WAR HENHUIZEN Door de heer P. Pie en Jb. Vlam is de rekening nagezien en in orde bevonden, OUDKARSPEL Een nieuwe kies ver eer iginë. Geen politiek meer in den raad. EGHOND BINNEN Gemeenteraadsverkiezing. HEERHUGOWAARD Candidaten R. K. Staatspartij. WIERINGERWAARD TEXEL 1 Richting-Verkeer van Dinsdag 16 April 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. ?r" s* Duiveman (Alkmaar) Mol Slikker (Purmersteijn) (A. Boys) Trap Rijkers Swart (Helder) (Succes) (Purmersteijn) lndri Brouwer Schmidt Gosschalk (A. Boys) (A. Boys) (Succes) (Helder) de Grand A. Boys) En nu tot slot: Alkmaarders: komt Zon dag a.s. op het sportterrein. Gij ziet dan al lereerst een goeden rugby-wedstrijd tusschen de sterke ploegen van den Haag en Amster dam en gij ziet vervolgens en aardigen voet balwedstrijd tusschen twee ploegen1, die voet ballen kunnen! En bovendien: gij doet iets goeds, omdat het batig saldo voor het Alk- maarsch Crisis-comité is. Wij wenschen u een prettigen Eersten Paaschdag en het Alkmaarsch Crisis comité een goeden dag! Paarden. JACHTRIT DER KENNEMER RIJSOSIETEIT OP ZONDAG 14 APRIL. Toen de Kennemer Rijsocieteit op 27 Januari een jachtrit had uitgeschreven, waaraan ook kon worden deelgenomen door diverse Landelijke Rijvereenigingen, was de opkomst dien Zondag zeer groot en waren de landelijken met vrachtauto's van heinde en verre opgekomen Welk een teleurstelling dat sneeuwjacht en gladde bodem hunne ver wachtingen omtrent een sportieve trip naar onze onvolprezen Castricummer bosch- en duinterreinen, in duigen deed vallen. Vóór het eindigen van het seizoen heeft het bestuur der Rijsocieteit de landelijke rui ters echter opnieuw in de gelegenheid wil len stellen om aan een der populaire jacht- ritten deel te nemen, hetgeen dan Zondag morgen onder zeer gunstige weersomstandig heden geschiedde. Aanwezig waren echter, behalve de habi tués der Rijsocieteit, slechts eenige ruiters der Landelijke Rijvereeniging Heiloo en Om streken en der Bergerruiters. Deze geringe opkomst schijnt te moeten worden toege schreven aan drukke voorjaarswerkzaam heden op de boerderij. Zoo werd dan om half tien precies (de jagermeester als oud Kolonel houdt van a la minute) in zeer opgewekte stemming door het gezelschap, bestaande uit vijftien ruiters, van de Manege afgereden. Er werd een vlot te draf ingezet zoodat men spoedig aan het geaccidenteerde terrein arriveerde. Hier wer den de ruiters verspreid en had men gelegen heid van het natuurschoon te geniet. Echter duurde deze rustpoost niet lang, want al spoedig zette de jagermeester een fikschen run in waarbij een der ruiters met paard en al reeds een buiteling maakte met als eenig nadeelig gevolg een gebroken kinketting. Verder werd in zeer vlot tempo doorgereden, waarbij ruiters en paarden buitengewoon in actie kwamen, hoewel de fieldmaster de schare uitstekend achter zich wist te houden. Op het z.g. renbaantje had andermaals een valpartij plaats wat ook goed afliep en de flinke ruiter zijn paard (die het terstond op een loopen wilde zetten) direct bij den trens wist te vatten en zich pas daarna met zijn verloren hoed occupeerde. In het jachthuis „Johanna's Hof" werd daarna als gewoonlijk gepauzeerd en smaak te de koffie als nimmer. Dankwoorden wer den gelanceerd door den jagermeester en door een der deelnemers en na gezel ligen kout werd weder te paard gestegen om na een rustigen geanimeerden terugrit de Ma nege weer te bereiken. Iedereen was tevreden over zijn welbesteden zondag, die lichaam en geest het zijne had gegeven. Turnen. GYMNASTIEKVEREENIGING „SPARTA". Zondagavond gaf de Gymnastiekvereeni- ging „Sparta" een uitvoering in de tooneet- zaal van den heer D. A. de Bruijn. De zaal feestelijk versierd en aangekleed en het groote getal bezoekers deden denken aan iets anders en bijzonders. Er was ook iets bijzonders. Sparta had ge meend door een andere indeeling van haar programma publiek te trekken, 't was zoo, dat er ter afwisseling iets bij moest en nu zou men dat eens anders doen dan anders. Spar ta had het aangedurfd een nonstop-avond te geven en daarmede twee avonden op te treden. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn vreugde uit over een zoo groote belang stelling en naast een welkom aan al die be zoekers richtte spr. een bijzonder woord van welkom tot den burgemeester. Tijd is alles voor zoo'n avond en op tijd werd begonnen. Het eene nummer volgde op het ander, zonder onderbreking. Voor de Sparta-nummers kwam men in korte, correcte oefeningen voor met de meest getrainde le den. Er waren fraaie nummers bij en het tooneel, dat geheel gerestaureerd was, leen de zich daar bijzonder voor en de aanblik werd nog verhoogd door lichtschakeeringen, die vooral bij de verschillende dansen zeer goed deden. De rozenkrans dient wel een af zonderlijke vermelding, waar naast de dans. belichting en aankleeding, het gezongen lied aangenaam aandeed. Tusschen de bedrijven, waarvoor verande ring van tooneel eenigen tijd vorderde, trad de heer P. Blaauboer op, die als humorist het publiek aardig wist te voldoen en ook enkele Spartanen, die zich op dit terrein bewogen, hadden veel succes. Het groote aantal nummer voor gym nastiek bestemd gaf aan het geheel als uit voering van Sparta een goed beeld en zeer zker was het niet het minst bezienswaardige, het correcte werk van gespierde kerels of de rythmische beweging van slanke lenige meis jes. De nummers ter afwisseling maakten het geheel tot een succesvollen avond. Sparta is geslaagd in dezen opzet. De tweede kan zij ook vol vertrouwen tegemoet zien. Aan het einde van den avond werden door den voorzitter woorden van dank gesproken aan allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen en werden bloemen uit gereikt aan de dames mej. M. Seepers yoor het ontwerpen en instudeeren der dansen, mevr. E. LeijenKos voor de muzikale lei ding tijdens de vele repetitie's ne aan mej. M. Keetman voor het ontwerpen en vervaardi gen der costumes en dan kwam de zaal los tijdens de nonstoprevue werd niet geapplau disseerd en daverde het door de zaal van de ingehouden handen los kwamen. Sparta heeft de rij der nonstopavonden geopend en met succes. Wandelen. WANDELSPORT TE NOORD- SCHARWOUDE. Door een vijftal leden van de wandelclub van de gym.ver. „Hercules en Hygiea" werd Zondag deelgenomen aan de 30 KM. wandeltocht van de ver. „Jan Pastoors" te Haarlem. Aan allen werd de medaille uitge reikt. Bridge. WEDSTRIJD TE OTERLEEK. In café „de Boer", Alkmaar, heeft 'n dupli- catematch plaats gehad tusschen een 12-tal bridgers van Oterleek tegen 12 spelers van de arbeidersbridgeclub Alkmaar. Zooals te verwachten was, hebben de gasten een ne derlaag te slikken gekregen. Alkmaar won met een puntenvoorsprong van 2950 score- punten. Kolven. KOLFWEDSTRIJD TE NIEUWE- NIEDORP. Zondag j.1. heeft in de Prins-Maurits wederom het treffen plaats gehad tusschen 15 kolvers van Over de Helft en 15 kolvers van Koog aan de Zaan om een wisselbeker, welke in 1933 is gewonnen door Nieuwe- Niedorp en in 1934 door Koog aan de Zaan. Met de laatste serie geslagen door twee kolvers van de Koog, kon nog alles gebeuren, zoo gering was het verschil, maar N. Niedorp bleef toch in de meerder heid met een totaal aantal punten van 1587 met voor Koog a. d. Zaan 1572 pnt. De volgende personeele prijzen werden nog behaald: Afd. Gummi: Jn. Stammes te N Niedorp voor het hoogste aantal punten met 136. R. Ridder de Koog voor de hoogste Serie 58 pnt. W. Teeling de Koog voor het hoogste aantal punten in de le en 2e serie met 102. D. Schipper, de Koog, voor de meeste twaalven, na overkolven met Jb. Gelder, N. Niedorp. Afd. Sajet: H. Ero, de Koog, voor het hoogst aantal punten met 146. J. Dil, de Koog, voor de hoogste serie 51 pnt. Jn. Hart te N. Niedorp voor de meeste twaalven na overkolven met C. Brouwer en Klinkenberg. Na afloop werden door den hr. J. B. Wil- ken de behaalde personeele prijzen met voor ieder een toepasselijk woord, uitgereikt. De wedstrijd kenmerkte zich als gewoon lijk door een buitengewoon vriendschappe lijk en gezellig verloop. Wandelsport. Zondag j.1. heeft de A.W.V. „De Kaas koppen" met 22 leden deelgenomen aan de „Bloembollenmarsch", uitgeschreven door wandelsportver. „De Jan Pastoors' 'te Haar lem. De tocht ging over 35 K.M. en dwars door de bollenvelden, zoodat er door de vele deelnemers veel genoten is. Der traditie getrouw won Alkmaar een be ker, terwijl er tevens een prijs werd behaald voor de grootste groep. De tocht werd ook ditmaal zonder uitvallers afgelegd. Zwemmen. Naar wij vernemen, is aan den heer Pesie Sr. (zooals men weet de exploitant van het natuur- en familiebad „De Bergermeer") door de technische commissie van den K.N.Z.B. aangezocht om op zich te nemen de training van zwemmers en zwemsters, die hoogst waarschijnlijk naar de Olympische spelen in 1936 te Berlijn zullen worden uitgezonden. Met mevr. v. Wijckhuize en mevr. Braun heeft de heer Pesie thans zitting genomen in deze Olympische trainingscommissie. Inderdaad een eervolle benoeming. Linksche Kiesvereeniging. Deze kiesvereeniging vergaderde in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer P. J. Mink, gaf een uiteenzetting van het doel dezer bijeen komst en wel de a.s. gemeenteraadsverkie zing. De bedoeling was nu een bespreking te houden en Woensdag de groslijst onzer candidaten vast te stellen. Besproken werd het onderhoud met het bestuur Van de middenstandsvereeniging „Samenwerking", waarbij tevens waren vertegenwoordigd de besturen van de kies- vereenigingen Schoorldam en Krabbendam Het doel was om te trachten een midden stander in den raad te krijgen doch deze poging is niet gelukt. Veel is er gesproken op dien avond en niet allen zijn dan ook bevredigd naar huis gegaan. Medegedeeld werd dat het bestuur met het bestuur van de kiesvereeniging Schoort- dam heeft vergaderd en de toezegging heeft gedaan om de plaatsen 3, 5 en 7 van de groslijst te reserveeren voor Schoorldam, mits met goedkeuring van de algemeene ver gadering. Later is bericht ingekomen dat deze plaat sen zullen worden bezet door de heeren: C. Geus, H. Laurman en K. Wildeboer. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester over 1933—1934. Ontvangsten 59,85^, uitgaven f 15.85, batig saldo 44.00}$. Bestuursverkiezing wegens periodiek af treden van den heer P. Klant. Daar het be stuur uit zes leden bestaat, achtte de ver gadering het gewenscht, nog een bestuurs- Ei te kiezen. Na gehouden stemming is de heer Klant met bijna algemeene stemmen herkozen en de heer P. Dissel gekozen. Beiden namen deze benoeming aan. Hierna werd gelegenheid gegeven tot crifiek op de thans zitting hebbende raads leden. De heer M. Slot maakte eenige opmer kingen betreffende de regeling in de werk verschaffing en vond het jammer, dat oe raadsleden hier absoluut niets voor doen. Leest men raadsverslagen uit andere ge meenten, b.v. Dirkshorn en Sint Maarten dan wordt geregeld op verbetering aangedron gen. Spr. noemde zooals het hier wordt toe gepast, koelie drijven. De heer P. J. Mink (raadslid) gaf toe, dat de menschen hier hard moeten werken voor een laag loontje en sympathiseerde ook ab soluut niet met deze regeling, al wordt het niet over gemeld in de raadsverslagen. Spreker was er van overtuigd, dat bii de nabesprekingen meermalen grieven om trent dit punt naar voren worden gebracht. We weten echter allen, dat onze gemeente noodlijdend is en aan handen en voeten ge bonden. Als gevolg hiervan heeft de raad niets te vertellen, in dit opzicht heb je maar te doen, zooals de minister voorschrijft. De heer Slot (wethouder), die wegens ver hindering wat laat was, verscheen inmiddels ter vergadering en gaf een uitvoerige uiteen zetting over de werkverschaffing. Verschil lende gevallen zijn behandeld en er is terdege op verbetering aangedrongen. Zeer wenschelijk zou spreker het vinden, wanneer er werkelijk gegronde klachten zijn, deze te bespreken, waar zij thuis hooren. Deze klachten worden onherroepelijk be handeld. Ook is besproken de baggerrege- ling enz. en werd van hoogerhand beweerd, dat geen topprestatie wordt geëischt, alhoe wel spreker het hier lang niet mee eens is. Uit de vergadering kwam de opmerking dat op 't oogenblik zonder twijfel door de werkverschaffing hier al een slachtoffer is en de medicus zeide: er zijn slachtoffers, maar er komen er meer. De heer Klant merkte op dat als deze woorden waarheid be vatten hij het verschrikkelijk vindt. Dit be hoort te worden bekend gemaakt aan de auto riteiten en als raadslid zou spr. dit niet ver zwijgen. De gemeente mag noodlijdend we zen en de minister kan voorschrijven, maar het kan te ver gaan. Hierna sluiting. 'In de vergadering van de V. D. Kies vereeniging van 30 Maart besloten de leden de vereeniging op te heffen. Aan leiding tot dit besluit was de overwe ging dat de vrijzinnig democratische kiesvereeniging alleen in het geweer kwam bij het vaststel'en van de candi datenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen, terwijl juist in den gemeente raad partijpolitiek, vooral in den tegen- woordigen tijd, niet op haar plaats is. Men vond dat voor zoover heden de raad nog eenige zeggingschap heeft, deze niet beinvloed moet worden door vaak onzuivere politieke overwegingen maar alleen door het gemeentebelang, waaronder verstaan moet worden het belang van alle ingezetenen. Een voor- loopige commissie werd gevormd be staande uit de heeren A. Ootjers, Jb. Eecen, P. Kroon Jbz., P. Kostelijk (raads lid) en mr. C. P. Eecen (raadslid), met het voornemen een nieuwe kiesvereeni ging op te richten. Te dien einde werd Zaterdag 13 April in het lokaal Vis een vergadering bijeengeroepen. De belang stelling was miniem. Aanwezig was de commissie en 2 belangstellenden. De voorzitter, de heer A. Ootjers, zette het doel uiteen, zooals hierboven al ver meld. Spreker hoopte in de toekomst op meer medewerking van de inwoners van Oudkarspel en sprak den wensch uit dat wanneer de vertegenwoordigers we derom in den raad komen, zij dan ook de belangen van alle ingezetenen zullen behartigen. Mr. Eecen wees er met nadruk op dat het hier alleen gaat om de gemeente raadsverkiezingen dus niet voor de Staten- of Kamerverkiezingen. Besloten werd de kiesvereeniging op te richten onder den naam „Kiesvereeni ging Oudkarspels Belang". De statuten en huishoudelijk reglement zullen door het bestuur worden opgemaakt. In het bestuur werden gekozen de heeren P. Kostelijk, P. Kroon Jbz., Jb. Eecen, A. Ootjers, Mr. C. P. Eecen. In verband met de opkomst achtte men 't ni.t gewenscht de candidatenlijst op te maken. Hiervoor wordt nog 'n ver gadering belegd. Zondag heeft de stemming plaats ge had voor den gemeenteraad. Uitgebracht werden 195 stemmen, waar van 12 ongeldig. De uitslag was: J. Apeldoorn 436 pun ten; Th. W. Straathof 272; F. M. van de Reep 210; P. Zentveld 186; P. van der Mo len 169; C. Baltus 155; J. Liefting 119; N. Tromp 100; J. Sentveld 7; W. Dekker 26. De 3 aftredende leden zulleln dus weer bovenaan op de candidatenlijst der r. k kiesvereeniging komen. 'Zondag vonden in de drie patronaats gebouwen de verkiezingen plaats voor de vaststelling der candidatenlijst der R. K. Staatspartij voor den gemeente raad. De volgende lijst zal worden in gediend: 1. G. Krom; 2. W. Groenland; 3. A. Quant; 4. P. Tromp; 5 K. Oude man; 6. C. Poland; 7. K. v. Langen; 8. D. Wijnker; 9. C. Kok; 10. P. Groen; 11. Ger. Does; 12. Jn. v. Stralen; 13. D. Jongkind; 14. P. Peppelenbosch; 15. P. Beers K.Jz.; 16. H. Schouten. Daar de r. k. fractie met 7 leden in den raad vertegenwoordigd is valt dus practisch gesproken de heer Wijnker (thans wethouder) uit. Mede komt de heer P. Borst, die thans zitting heeft, niet op de candidatenlijst voor (thans de heer K. Oudeman). De heer Wagenaar a. r. zal ook niet meer in den raad verschijnen, zoodat we daarin minstens drie nieuwe ge zichten zullen zien. Gepromoveerd. Onze plaatsgenoot, de heer P. J. Haring huizen, promoveerde Maandag aan de Rijks- Universiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde (hoofdvak natuurkunde) op het proefschift: „Optisch onderzoek van gasontladingen en capillaire buizen" en op stellingen. Geen candidatuur meer. De heer A. D. Sleutel, die gedurende een tijdvak van 38 jaar lid is geweest van den gemeenteraad, waarvan 30 jaar als wethou der, heeft besloten wegens hooge ouderdom, voor de eerstvolgende verkiezing geen can didatuur meer te aanvaarden. Geslaagd voor het examen schipper bij de binnenvaart de heer K. Timmer alhier. VARIA UIT DE VOGELWERELD. Vogelbescherming en bestrijding van schadelijke dieren. Onder bovenstaandei. titel deelde dr. H. W. Frickhinger in den „Anzeiger für Schad- lingskunde" zijn ervaringen mede, opgedaan bij het heerschen van een ernstige bladluis- plaag in zijn tuin, die, niettegenstaande de sterke vogelbevolking ter plaatse, door de vogels in geenerlei mate beteugeld werd Deze publicatie spoorde dr. K. Mansfeld, leider^ van het Proefstation voor Vogelbe scherming Burg Seebach (Kr. Langensalza) aan in het 26e Jaarbericht dier instelling zijn eigen ervaringen aangaande het onder- werpelijk probleem bekend te maken. In het Seebacher Burgpark, dat 2 H.A. groot is, huizen ongeveer 250 broedparen, waarvan men de 60 paar Spreeuwen in dit geval wel buiten beschouwing dient te la ten, aangezien deze vogels meerendeels hun voedsel op de nabijgelegen akkers zoeken. Van de kleinere insecten-eters telt men er on geveer 15 paar Meezen, 8 paar Tuinfluiters en 5 paar Grauwe Vliegenvangers Toch, zegt ar. M„ ziet men er bijna jaarlijks veel zwarte bladluizen aan vlierstruiken, minder vaak aan kardinaalsmuts, en soms ook groe ne bladluizen aan rozen; aan meidoornstrui. ken en aan kornoelje-soorten vindt men steeds schildluizen, eveneens bladwesipJar- ven aan sneeuwbal en een verwant van de bloedluis aan kamperfoelie. Wel worden de blad en schildluizen vaak verorberd, maar toch kan men er steeds vinden, al lijden de bezette planten er niet onder. Daarentegen zoo vervolgt dr. M. en wijst hier met na druk op is het in de laatste 30 jaren nimmer tot een massale vermeerdering van rupsen en kevers gekomen, aangezien deze insecten door de vogelbevolking van het park steeds binnen de perken worden ge- houden. Dr. M. meent ae verklaring van een en ander hierin te moeten vinden, dat blad en schildluizen blijkbaar door de vogels slechts „en passant" worden weggepikt. Dat de vogels echter schild- en bladluizen niet geheel versmaden, blijkt wel hieruit, dat Meezen b.v. in een voorjaar, waarin de insecten-ontwikkeling ten gevolge van kou- de geremd is, hen met ijver opsporen. Onder de insecten zijn echter soorten, die door vo gels beslist versmaad worden, waartoe dr. M. een reeks bladwesplarven en goudhaan tjes rekent; vele nuttige insecten, zooals Lievenheersbeestjes en zandwespen, komen eveneens op de spijskaart der volgels niet voor. Het Seebacher Vogelbeschermingsstatlon nu tiacht door systematische voedselproeven met allerlei insectensoorten in dit probleem een nader inzicht te verkrijgen. Nog uit een ander oogpunt bezien, laat bovenvermeld jaarbericht licht vallen op het verband, dat tusschen vogelbescherming en bestrijding van schadelijke dieren bestaat. Een der voornaamste eischen toch, die vogel bescherming ons stelt, is de zorg voor het aanbrengen daar, waar dit ontbreekt, van zooveel mogelijk struikgewas, dat goede nestgelegenheid biedt. Hierbij komt men vaak in botsing zooals dr. M. zegt met de eischen der plantenbescherming, aange zien toch tal van heesters tusschen gas thee- ren, d. w. z. bemiddelaars voor of uitverko ren voedselplanten van zwammen en scha delijke dieren zijn. Het verdient dus alle aan beveling voor de keuze van aan te planten heesters het advies van een deskundige in te winnen. Arnhem, April 14)35. A. A. VAN PELT LECHNER. Dit roode bord mot witte streep bet eekent* gesloten voor alle ver keer in deze richting (Ontvangen per draadloaze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 5K Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpii. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Vorige koers 99%e 99VM 98% 98 23V, 27l/j 110'/, 29'/, 38»/, pl.m. 1.30 99 99 97 97»/,-V8 22'/, 26'/, pl.m. 1.45 22'/, pl.m. 2.00 pLm. 2.15 Ned. Ind. Handelsbank 68'/, Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie a v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 22% £ntM°Edac, S-73/i6 Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned, Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boe ton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon, Petr. Perlak Continental Oil Shell Union 101 30'/, «Vs 60'/, 248»/8 228% 897/8 168/is 7/s 19% 3 V, 178«/4 96'/, 13.00 156'/, 30 168'/, 30'/, 248 229'/, 90'/, 7% 167, 20 31/, 180 229-31 89,-90 20-1/16 179$-80 229 89»/, 20 89%-i 7»/u 167, 20-l/u RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber a Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot TARACteaarl Unie 1 AJdAivKLN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN.' Atchison Topeka Southern Railw, Cert. Union Pacific gNoteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. 123'/, 150716 96 10% 4% 98»/, 62»/, 87'/, 30'/, 54'/, l1/, 4Va 33% 134 127% 133 25 6*/, 54'/, 157 30 169 1521-7, 96 107/8 30'/, ll/4 338/, 135 128 134 1511-2} 1517,-f 10% 98»/i 985/8-} 128'/, 133'/,-l 53'/, PROLONGATIE Vorige koers N,w.Yo,kN'7 0FFIC,EH- Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm 4 Oslo Madrid Italië 3'/, pCt Heden 3-7, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.487, 7.19 59 65 9.78% 25.12'/, 48,02'/, 32 10 3710 36.10 20.27'/, 1.488/g 7.20'/,8 59 70 9.78'/, 25 10 48 00 32 30 37.20 36 20 20 25 12.32'/, 12.30

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12