Agenda KIJKEN is KOPEN BIJ CLOECK £aatste iscicfitea JlecfUszakett 2232 EEN RUIME SINGERTAX. WIERINGERMEER BROEK OP LANGENDIJK BEVERWIJK ZIJPE Alkmaarsche Politierechter CREMATIE VAN h. J. VONK. om te gaan stemmen Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, nalf 8, hoofdnummer „Mystery of Mr. X." (sens.); hoofdrol Ro- bert Montgomery. Toegang voor eiken leef tijd. Cinema Americain, half 8. hoofdnummer Moulin Rouge (rom.); hoofdrol Constance Bennett. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Gekooide jeugd (rom.); hoofdrollen Durkin Jr., Bette Davis, Pat O'Brien. Toegang boven 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Süss de Jood (hist.)hoofdrol Conrad Veidt. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 17 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, ontspanningsavond voor werkloozen. Donderdag 18 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Ver v. Huisvr., demonstratie gymnastiek, causerie Verkade-album. HOMGERSTAKING IN THEATER TE WARSCHAU. Veertig acteurs en zeven actrices zijn in een theater te Warschau in hongerstaking ge gaan. Na de avondvoorstelling van Zondag weigerden zij het theater te verlaten en voed sel tot zich te nemen, indien hun gages niet verhoogd zouden worden. LIEFDESDRAMA TE ALGIERS. Meisje gedood, jongeman stervend. In een der kamers van een hotel te Al giers (Fr. N.-Afrika) heeft men het lijk ge vonden van een meisje, gelegen op een bed, dat met bloemen was bestrooid, naast het zwaar verminkte lichaam van een jeugdig lid van het Vreemdelingen-legioen. Het meisje, dat nog een met bloed bevlekt zakmesje in haar hand geklemd had, was de wegens haar schoonheid bekende 20-jarige dochter van een in hoog aanzien staande Algiersche familie. De jongeman, aan het behoud van wiens leven wordt gewanhoopt, zou de zoon zijn van een Bulgaarsche gravin. Op een tafel naast het bed lagen verschil lende brieven, in één waarvan de jongeman verklaarde, dat zij beiden genoeg hadden van het leven en waarin hij verzocht hen tezamen te begraven. AARDSCHOKKEN IN IRAN. Bevolking kampeert in open lucht. Zondagnacht werden hevige aardschokken, die groote materieele schade aanrichtten, gevoeld te Sjahi en te Sari in de streek van Mazanderan (Perzië). De inwoners kam peerden door schrik bevangen in de open lucht. Het aantal slachtoffers is nog onbekend. Te Teheran werd een lichte schok waarge- nomen. yxovinciaai Ttieuws Tot Rijksveldwachter benoemd. De bewaker in den Wieringermeerpolder H. den Hartigh is bij beschikking van den minister van Justitie benoemd tot Rijksveld wachter met als standplaats Kolhorn. De ziekenvereeniging „Steunt Elkander" kwam Maandagavond in buitengewone le denvergadering bijeen ter bespreking van den noodtoestand der kas. Door het bestuur was dienaangaande een voorstel op de agenda geplaatst om: a. de contributie met een halve cent per verzekerde gulden te verhoogen; b. de uitkeeringsduur te verminderen van 2 jaar op 1 jaar en wel 15 weken volle uitkeering, 15 weken halve uitkeering en 22 weken een kwart uitkeering; c. ieder ziektegeval 3 wachtdagen door te la ten maken en d. de uitkeeringen maximaal niet hooger te doen zijn dan 15 per week. Ingaande 1 Mei 1935. Met cijfers werd aangetoond, dat de kas vanaf 1 Jan. 1931 tot i Jan, 1935 een ach teruitgang had te boeken van 2550 en de eerste drie maanden van dit jaar reeds weer plm. 600. In den breede werd uiteengezet, dat wenschte men uit dezen benarden toestand te geraken, het dringend noodzakelijk was, hoe noode ook, bovengenoemde maatregelen voor te stellen, wil het bestuur haar ver plichtingen bij ziekte kunnen blijven waar nemen tegenover de leden. Uit de gevoerde discussies bleek duidelijk, dat hoe ongaarne ook, het gevraagde offer gebracht moest worden en na een gedane op merking betreffende het hoog verzekeren van leden werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen met dien verstande, dat de maximale uitkeeringen gebracht wor den op 12 in plaats van 15. Op een daartoe gedane vraag of het voor stel in zijn geheel ook geldig is voor de thans bestaande ziekte-gevallen, werd be vestigend geantwoord, wat eveneens de goedkeuring der vergadering kon wegdragen. De nieuwe regeling van 1 jaar uitkeering in zijn geheel geldt ook voor voortgezette geval len. Van bestuurszijde werd vervolgens mede gedeeld, dat de penningmeester en secretaris hun vergoeding zelf hebben verminderd met 20, terwijl het bodeloon van 200 per jaar wordt gebracht op 175. Betreffende een vraag aangaande het door maken van wachtdagen in werkverschaffing, welke worden beschouwd als werkloosheids- dagen, werd meegedeeld, dat wanneer men meer dan 16 werkloosheidsdagen doormaakt in de laatste 2 maanden, geen uitkeering volgt uit de ziektewet. Raakt een vast-arbei- der in los dienstverband, dan gelden daar voor de eerste 4 weken na beëindiging van den diensttijd. Aan de Beverwijksche fruitmarkt zijn gis teren de eerste aardbeien verschenen. Huldiging burgemeester. In „Het wapen van de Zijpe" te Schagerbrug werd een vergadering ge houden door ongeveer 50 personen, af gevaardigden van de verschillende ver- eenigingen in de gemeente Zijpe, waarin werd besproken de wenschelijkheid om burgemeester De Moor bij zijn afscheid als burgemeester op 30 April a.s. te huldigen. Het resultaat dezer vergadering was de vorming van een comité, bestaande uit de» heeren H. Rezelman, W. L. Cor- reljé,'notaris H. J. van Veen en wethou der G. van der Sluijs, te Schagerbrug; H. S. Eriks en M. Breed te Petten: J. C. Bruin en P. S. de Nijs te Burgerbrug; A. Appel en G. Visser te St. Maartens brug; K. Paarlberg en J. Buisman te Oudesluis; Dr. E. E. Oterdoom en A. F. Meijer te 't Zand. Het comité bestaat dus uit vertegen woordigers uit alles zes dorpen van de gemeente. Binnenkort zal worden vergaderd om de plannen tot huldiging nader te be spreken. (Ongecorrigeerd IR. MUSSERT OVER WIJNKOOP'S VRAGEN. Geruchten over bewapening in de N. S. B. missen eiken grond van waarheid. Ir. A. A. Mussert, algemeen leider van de N. S. B., heeft in antwoord op een tot hem gerichte vraag van de re dactie van het „Utrechtsch Nieuwsblad" naar aanleiding van het in de vragen van den heer Wijnkoop aan den minis ter van justitie vermelde omtrent bewa pening van de N. S. B. en smokkelhan del in wapens door de N. S. B. (men leze wat wij hierover onder „Binnen land" publiceeren) meegedeeld, dat aan deze lage verwachtmakingen en poging tot ophitsing eiken grond van waarheid ontbreekt. De heer Mussert is bereid den heer Wijnkoop onmiddellijk in de gelegenheid te stellen om vergezeld door twee onpartijdige derden het hoofdkwartier der N. S. B. te betreden, aldaar elk door hem gewenscht onder zoek in te stellen naar de aanwezigheid van wapens, munitie en dergelijke en daartoe alle door den heer Wijnkoop aan te wijzen kasten te openen en vloe ren enz. open te breken. Indien bij dit onderzoek de beschuldigingen van den heer Wijnkoop ook slechts de geringste bevestiging zouden vinden, is de N. S. B. bereid alle kosten van dit onderzoek te dragen. VERBODEN AUTOBUSDIENST NAAR WIJK AAN ZEE. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den garagehouder F. F., die door de rechtbank te Haarlem is veroordeeld tot 10 boete wegens het exploi- teeren van een verboden autobusdienst van de aanlegplaats der booten van de Alkmaar Packet naar Wijk aan Zee. „TELEGRAM-CODE" TRUC. Vandaag veroordeelde het gerechtshof te Amsterdam den koopman J. S. wegens po ging tot oplichting van een lithograaf te Weesp tot twee jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. De rechtbank had den man tot twee jaar veroordeeld en de procureur-generaal had bevestiging gerequireerd. Verdachte had tegen den lithograaf ge zegd een telegramcode te hebben uitgevon den, welke hij voor 400.000 aan de Fran- sche regeering had verkocht. De lithograaf zou 60.000 krijgen voor het drukken der codes, mits hij onmiddellijk 10.000 contant kon fourneeren. De lithograaf vertrouwde de zaak niet en deed aangifte. Strafzitting van Maandag 15 April. De verhouding tusschen den aardappel- plombeerder Gerrit de Waard en den 22-ja- rigen zoon Petrus Theodorus A.. zoon van den wethouder en loco-burgemeester van Eg- mond-Binnen, is niet bepaald vriendschappe lijk te noemen, mede al door een conflict be treffende verboden vervoer van aardappelen, waarbij zelfs de rijksveldwachter moest op treden en tengevolge waarvan dit jongmensch tot 12 boete of 6 dagen met verbeurdver klaring der in beslag genomen aardappelen werd veroordeeld. Thans had volgens de Waard Theodorus op 'n moment, dat de plombeerder zich in de schuur van vader A. bevond, Theo de schuur verlaten en de deur in 't slot gegooid, zoodat de plombeerder opgesloten werd. Ter zake dit feit werd aangifte gedaan, proces-verbaal opgemaakt, een vervolging wegens vrij'heids- berooving ingesteld en nu stond Theo op 18 Maart terecht, doch alstoen werdde zaak wegens ontstentenis van den heer Minnee tot heden uitgesteld. De verdachten werd nu ook in rechten bij gestaan door mr. Smal. De heer G. Minnee, weer gelukkig hersteld, kon verklaren, dat de sleutel in het deurslot stak aan den buitenkant en de schotel was uitgeschoten. Bij gehouden proef met het ge welddadig dichtslaan van de deur, sloeg het slot niet over. Gelet op de omstandigheden, dat op het tenlaste gelegde feit een maximum is gesteld van 7 jaren, mocht het requisitoir al zeer nwlsch gesteld heeten, aangezien slechts 50 boete of 25 dagen werd gevorderd, vooral als men in aanmerking neemt, dat Theo de betrouwbaarheid van rijksveldwachter Min nee in twijfel durfde trekken, wat den officier bijzonder irriteerde. Mr. Smal achtte geenszins bewezen, zooals door hem meer in 't breede werd aangetoond, dat verdachte het hem tenlaste gelegde feit had gepleegd. Pleiter had zelf de proef met een deur, waarop een niet afgedraaid slot, genomen en het was hem éénmaal gelukt die deur in 't slot te gooien. Geconcludeerd werd ten slotte vrijspraak, omdat het bewijs niet was geleverd. Vonnis 25 boete of 10 dagen. Siad en Omqeoitm UIT HET ALGEMEEN VERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Gemeentebegrooting. Meerdere leden juichten het toe, dat men 10.000 in het reservefonds voor bijzondere doeleinden wil laten, al hebben Ged. Staten daartoe eerst een wenk moeten geven. Kan echter de verhooging van de winst uit het slachthuisbedrijf met 15000 zooveel beter genoemd worden? Dat zou alleen zoo zijn, als voor 1936 ook op 27000 aan winst kan worden gerekend. De bezwaren tegen de verhoogiffg van de winst van het electriciteitsbedrijf met 10.000 werden gehandhaafd, terwijl niet goedgekeurd werd, dat de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven niet vooraf gehoord is. Ook B. en W. zijn er verheugd over, dat 10.000 in het reservefonds voor bijzondere doeleinden blijft, wat mogelijk was, nadat Ged. Staten er op hadden aangedrongen, daarover niet te beschikken. Beschikken over de winst van het slachthuisbedrijf is toepas sing van een steeds gevolgden regel. Het is niet gebruikelijk, de commissie van bijstand over de wijzigingen der bedrijfsbe- grootingen opnieuw advies te vragen, wat voor de begrooting tot ongewenschte ver traging zou leiden. De commissie is natuur lijk niet meer gebonden door haar instem mend advies, uitgebracht over een in enkele opzichten anders luidend ontwerp. Een lid vraagt naar den invloed der regee- ringsmaatregelen van den laatsten tijd op de begrooting voor 1935. B. en W. geven aan, dat uitgetrokken is voor werkloozensteun 309000, voor loon in werkverschaffing f 39000, voor materialen f 13000, totaal 361.000. De bijdrage uit het werkloosheidssubsidie fonds zal in 1935 f 219000 bedragen. De rijksbijdrage zou naar de subsidieregeling 1934 bedragen hebben voor loon in werk verschaffing 39000, voor werkloozensteun (45 pet. van 309000) is 139000 en 27.5 pet. van beide is 49000, wat een gunstig verschil voor 1935 gedft van 18000. Af wegens verlies van belastingopbrengsten 0 pet. van de 75 pet. der hoofdsom van de grondbelasting 34200, 5 opcenten op de gemeentefondsbelasting 79000) of, aan nemende, dat de gemeente in de 3e klasse komt 9650, verder 10 opcenten op de ver mogensbelasting 3400 en 80 pet. van de hoofdsom der personeele belasting naar de eerste drie grondslagen 90000, totaal rond 137000, bovendien een verlies van uitkee ring per inwoner 14000, tesamen f 151000. Wanneer wij dit van de f 180000 aftrekken, blijft een gunstig verschil over 1935 van 29000. De burgerij betaalt meer aan per soneele belasting (verhooging van opcenten) f 90000. Bovendien heft net rijk 20 opcenten meer (10080) op de gemeentefonasbelas- ting, opbrengst vol belastingjaar rond f 58000, of over 1935 tweederde is 39000. totaal 129000. Een ander lid wilde uit bezuinigingsoog punt allerlei uitgaven inzake drukwerk, meu bilair, tuinonderhoud enz. nog eens onder de oogen zien. B. en W. achten deze opmerking reeds in den aanbiedingsbrief beantwoord. Vele leden achtten een rijwieltoelage van 35 te hoog en wezen op de hooge ver goedingen aan bedrijfs-directeuren voor ge bruik van een auto. Hoe groot is het rayon van den directeur van het slachthuis? B. en W. wijzen er op, dat de rijwiel toelage met ingang van dit jaar reeds tot 30 en voor sommige ambtenaren tot 15 verlaagd is. Bij een volgende begrooting wordt hier aan weer de aandacht gewijd. Wat de vergoeding aan de directeuren be treft, zullen B. en W. de commissies van bijstand hoeren, zoodra daartoe bij de be handeling der begrooting aanleiding bestaat. Het rayon van den directeur van het slacht huis (vleesciikeuringsdienst) omvat Alkmaar, Akersloot, Bergen, Castricum, de Egmonden, Heiloo, Limmen. Oterleek, Oudorp St. Pan- cras, Ursem en Zuid- en Noord-Schermer. Is, zoo vroegen enkele leden, het verstrek ken van afzonderlijke toelagen aan ambte naren, die reeds uit anderen hoofde worden bezoldigd (b.v. ambtenaren van den Burger lijken Stand) wel noodzakelijk? B. en W. zeggen zich hierover reeds in den aanbiedingsbrief te hebben uitgesproken. Welke toelagen het hier betreft, is hun niet duidelijk. Nu de subsidies verlaagd worden, hoopt een lid, dat 1e burgerij verschillende ver- eenigingen, vooral op het gebied van de volksgezondheid, krachtiger zal steunen. B en W. stemmen daarmede in. Wanneer de toestand niet verbetert, moet de gemeente zich door gebrek aan middelen van veierlei subsidies terugtrekken, Meerdere leden vroegen een opgave van de totale en de vlottende schuld der gemeente per 1 Januari 1934 en 1935, gesplitst in een productief en in een improductief gedeelte. B. en W. antwoorden, dat de schuld be droeg op 1 Januari 1933 6.294.60375 (pro ductief) en 4.309.260 (improductief), totaal 10.603.86375, op Januari 1934 respec tievelijk 6.165.959.77 en f 4.138.435 (totaal 10.304.394.77) en op 1 Januari 1935 res pectievelijk 6.472.791.61 en 4.248.010, totaal f 10.720 801.61. Opgemerkt wordt, dat in de productieve schuld is opgenomen de woningbouwschuld ad resp. f 4.660.660.83, 4.590.376.90 en f 4.935.351.89. Het restant wordt gevormd door de schuld van het electriciteitsbedrijf, het grondbedrijf, het slachthuis, het gasbe drijf, de Ver. tot instandhouding der am bachtsschool en die wegens het kapitaal, ge stoken in de Bank van Ned. gemeenten, de Noorderstoomtram en de exportveiling van Land- en Tuinbouwproducten De vlottende schuld bedroeg op genoemde data respec tievelijk nihil 40000C en 200000. Is het mogelijk, zoo vroegen eenige leden, de gemeentebalans bij de begrooting ter in zage te leggen? B. en W. zullen daaraan weer voldoen. Enkele leden wilden in de memorie van antwoord opnemen den brief van Ged. Staten met de nota van opmerkingen t. a. van deze begrooting en het daarop door B. en W. te geven antwoord. Bedoelde stukken zullen ter inzage worden gelegd. Wat het algemeen beleid betreft werd het groote belang van de kaasmarkt ter sprake gebracht voor het vreemdelingenverkeer. Men bepleitte een intensievere propaganda voor een bezoek aan deze gemeente op Vrij dag. B. en W. wijzen er op, dat jaarlijks 200 wordt uitgegeven voor het hebben van een diorama van de kaasmarkt in het Holland huis te Brussel. In den loop van 1933 heeft de gemeente reclame gemaakt door adver tenties in bladen in Friesland en Groningen. Dit jaar maakt de gemeente met V.V.V. te- samen reclame door een stand met het minia tuur Waaggebouw in koper van den heer Wiese op de tentoonstelling „Mooi Neder land" van 719 Mei te Amsterdam. y.V V. verspreidt steeds reclamemateriaal in binnen- en buitenland, o.a. op de bloemententoonstel ling „Flora". Op verdere propaganda blijft de aandacht gevestigd. Hoeveel ambtenaren vroeg men mogen buiten de gemeente wonen? Er mogen alleen zwaarwichtige redenen zijn om dit te bestendigen. De toestemming is aan 9 ambtenaren verleend. Worden er, zoo vroeg men, stappen ge daan om de grenzen der gemeente te wijzi gen? Ged. Staten bestudeeren na het advies van 1933 deze aangeiegenheid nóg. Eind 1933 vroegen Ged. "taten of de gemeente nog op grenswijziging prijs stelde en het be kende standpunt nog innam, waarop be vestigend werd geantwoord. Óp 4 Januari 1934 werd de zienswijze van Ged. Staten ge vraagd en op 27 Febr. antwoordden Ged Staten dat zij hun standput, dat uitbreiding van het gebied van Alkmaar met gedeelten van andere gemeenten dan Oudorp niet noodzakelyijk is te achten, moeten handha ven B. en W. bereiden thans, in verband met Art 164 der gemeentewet, een raadsvoorstel voor om aan de Kroon te verzoeken, wijzi ging der grenzen in den door den Raad en het college bedoelden zin te bevorderen. HET „GOUDEN" KALF. Gisteren is op het Waagplein een koekalf blijven staan, dat naar de schutstal aan het slachthuis is overgebracht. BRAND IN EEN SCHUURTJE. Te omstreeks 6 uur gistermiddag werd in een perceel aan de Landstraat brand ont dekt. De politie begaf zich onmiddellijk met een brandbluschapparaat derwaarts. Het bleek, dat een pan met vet, die op een bran dend petroleumstel in een houten schuurtje achter bedoeld perceel stond, in brand was geraakt. Bij de komst der politie was de brand reeds gebluscht. De schade bepaalde zich tot eenig geschroeid waschgoed. REISVEREENIGING VOORWAARTS. Men schrijft ons: Bovengenoemde vereeniging bracht Zon dag een bezoek aan de bollenvelden. Als eindpunt was Leiden aangewezen en wij kun ner. niet anders mededeelen, dan dat het een uitgezochte dag was, niet te druk, zoodat er prachtig gelegenheid was om de in bloei staande velden te berichtingen en dit waren er in en achter Lisse zeer veel. Enkele tulpen velden hadden de groei nog niet goed te pak ken, maar de hyacinthen en andere soorten stonden in vollen bloei. Het was een bont tapijt van bloemen. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 9—16 April 1935. Nieuwe zaken: Bergen: „De Bergerkring" (eig. J. Th. M. de Vries, Raadhuisstraat hoek Kerkstraat, lunchroom. E ^er'e')'s Drogisterij, Hoogzijde Winkel: G. Kamp en Zoon, Oosteinde A 55. bloembollenkweekerij en -handel. W ij z i g i n g e n: Egmond aan Zee: R. Gul en Co., Voor straat 78, brandstoffenhar.del. Vennootschap ontbonden. Overgegaan aan: R. Gul. Heerhugowaard: Vrachtautodienst Jac. Pot, Middenweg 144. Eigenaar uitgetreden Den Helder: E. N. Heijligenberg, Keizer straat 118, handel in motoren. Overgegaan aan: A. v. d. Koogh. Weededtfit41 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 745,8 m.M. te Warschau. Laagste barometerstand 744,3 m.M. te Yarmouth. Verwachting, geldig tot den avond van 17 April: Krachtige tot matige zuidwestelijke tot westelijke of noord-westelijke wind; zwaar bewolkt met opklaringen; waarschijnlijk regenbuien en later iets kouder, Weeroverzicht. De depressie in het westen blijft den weers- toestand ten onzent beheerschen. Voor het Kanaal ontwikkelde zich gisteren een diepe secundaire, waarvan werd verwacht, dat zij zich naar midden- en zuid Frankrijk zou be wegen, doch die haar koers naar de Noord zee koos. Hierdoor nam de luchtdrukgra- dient in onze omgeving flink toe, zoodat rond het Kanaal en de Noordzee krachtige westelijke tot zuidelijke en zuidoostelijke win den waaien. De depressie-invloed bracht over de Brit- sche eilanden vrij veel neerslag. (Scilty had 14, Croydon 12 m.M.) Over de Britsche eilanden loopen de temperatuursveranderin gen uiteen, over het overige gebied werd het iets zachter. De hooge druk over zuid-Frank rijk verplaatste zich naar oost-Duitschland en Polen, waar het thans nog rustig helder weer is, evenals over het grootste gedeelte van Zweden en Finland. Over Groenland houdt de hooge druk stand. Er mag voor ons land op buiïg en later vrij guur weer worden gerekend. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.18 uur licht op. J. Schol, Nieuwstraat 57, vischhandel. Thans ook: brandstoffenhandel. C. de Beurs, Breestraat 12, winkel in comestibles en gedistilleerd. Filiaal geves tigd te Den Helder, Reigerstraat 45. Texel: N.V. Handel Maatschappij Dros en Co., Weverstraat 4, grossierderij in krui deniers- en bakkerswaren. Overgegaan aan: P. Dros Albz. VRIJGEGEVEN. Op last van de justitie is heden het lijk van den koopman P. Sijm, die bij het auto ongeval onder Heiloo op Vrijdag op zoo noodlottige wijze om het leven kwam en dat in verband met het onderzoek naar de doodsoorzaak door de politie was in beslag genomen, aan de familie vrij gegeven. Gistermiddag vond te Westerveld in allen eenvoud de crematie plaats van wijlen den heer H. J. Vonk. Velen hadden zich opgemaakt om den zoo gezienen Alkmaarschen burger de laatste eer te bewijzen. Ónder de aanwezi gen merkten wij op, naast de familieleden, de heeren dr. D. Mol, C. Bosman Gz., H. W. Frese, P. A. de Lange Sr. en P. W. Groot, commissarissen der Nutsspaarbank, zoomede den directeur en het personeel de zer instelling, waaraan de heer Vonk zoove le jaren zijn beste krachten heeft gewijd. Voorts den heer Ir. D. Bosscher, Ir. S. Pot, ds. Baar, W. Stroink, A. Selletnans, direc teur der Nutsspaarbank te Amersfoort en de heer Scalé. Óp verzoek der nabestaanden werd om bijzondere persoonlijke redenen slechts een enkel kort woord gesproken, het geen geschiedde door den directeur der Nutsspaarbank, den heer J. Schoorl. Een herdenkingswoord van den heer Schoort. Nog slechts een oogenblik, aldus de heer Schoorl, staan wij hier aan de laatste rustplaats van ons aller vriend, Mijnheer Vonk, een man van beteeke- nis, een krachtige persoonlijkheid, een „mensch" in den waren zin des woords. Tallooze functies heeft hij bekleed, waaruit blijkt hoe zeer hij aller achting genoot, hoeveel waarde men hechtte aan zijn onafhankelijk oordeel. Voor zijn overtuiging kwam hij vele malen, ook in het openbaar, krachtig, ja soms hartstochtelijk op. Desondanks bleef hij de waardeering en hoogachting va._ zijn tegenstanders behouden, omdat men wist, dat een innige, goede en vol komen eerlijke overtuiging zijn drijf veer was. De naam van den overledene had im mer een goeden klank, hij wekte ge dachten aan stiptheid, groote betrouw baarheid, zin voor humor en daarnaast aan een schier niet te stuiten arbeids- lust, waarvan zijn staat van dienst meer dan voldoende getuigt. Als ik hier op verzoek der nabestaan den slechts alleen in het kort het woord voer, dan is dit allereerst namens het bestuur van de Spaarbank, dat ook in zijn huidige samenstelling zoo buiten gewoon doordrongen is van de beteeke- nis, die de heer Vonk voor de Spaar bank heeft gehad; de Spaarbank, een instelling, waarvoor hij bijna 33 jaar heeft gewerkt, de Spaarbank, waarvan hij jarenlang Directeur is geweest, doch niet uitsluitend de uitvoerder der

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2