MODE-TIPS WM VOOR- JAARS- NIEUW TJES. DE LONDENSCHE VINDT NIEUWE BEROEPEN UIT. EEN RAAD VOOR MOEDERS. OM ZELF TE MAKEN. E«n gebreid badpak. HET MENU VOOR DE HEELE WEEK. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. I r Alle groote modemagazlj- sen hebben hun shows ge houden en hebben aan de ongeduldig wachtende da mes laten zien, wat ze in de wintermaanden van koorts achtig werken vervaardigd hebben. En, als we alles eens in ons hebben laten bezinken, dan komen we tot de slotsom, dat bijna alle modellen een enkele uit zondering daargelaten van een dinstinctie en elegance iljn, zooals we de laatste jaren niet meer gezien heb ben. Allereerst de hoeden eens: alle modellen zijn gangbaar, zoowel de groote als de kleine, de modellen met opgeslagen randjes als die met breede randen. Dat is zeer prettig; want nu kan iedere vrouw zelf kiezen welke hoed het best bij haar type past en zijn we niet meer gedwongen een hoedje te dragen „omdat het mode is", terwijl het toch heele- maal niet bij ons gezicht past. Voor Jonge meisjes zijn de hoedjes al heel een voudig: ze laten zooveel mogelijk van het gelaat vrij. Iets anders, dat opviel was, dat de voorjaarsjapon netjes op zich zelf zeer eenvoudig gehouden zijn; maar dat de rijkelijk aan gebrachte garneering van kraag, manchetten en ceintuur het Jurkje de noodige fleurigheid geven. Dat heeft het voordeel, dat men door verschil lende garnituren de jurk jes voor verschillende ge legenheden kan gebrui ken. Zeer en vogue zijn nog altijd de elegante namid dagblouses, van satijn of ander glanzend materiaal vervaardigd. Dit ligt voornamelijk hieraan, dat het bezit van een of twee dergelijke blouses een be langrijke besparing op ons kleedgeld beteekent. Worden ze nJ. gedragen op een mooie donkere rok van wollen stof, dan heeft men een keurig namiddagtoiletje; terwijl op een rok van zwart satijn, die de grond raakt de blouse een theatertoilet of een diner japon vormt. Onze afbeelding toont een paar zeer elegante model len, die voor beide doelein den uitstekend geschikt zijn. De linksche blouse is van crêpe satin, aan de doffe kant gebruikt. De garnee ring bestaat uit smok werk aan mouwen en hals. De andere blouse is van crêpe satin, gegarneerd met kant. Van beide blouses hebben de mouwen drie-kwart lengte. Het troetelkind der mode ls op het oogentolik echter het complet, bestaande uit aangesloten rok, blouse en drie-kwart lange mantel. Deze mantel, die met de Engelsche naam .swagger genoemd wordt, kan zoowel ruim, getaileerd, als met een ceintuur zijn. Bij de meer sportieve compléts behoort de ruime mantel. Voor de namiddag kiest men liever de getailleerde mantel, die iets doet denken aan de costuums, die onze groot moeders in haar Jonge ja ren droegen. Als men de jabot van de blouse nu aan de hals te voorschijn laat kamen, zal men verbaasd zijn over het aardige effect, dat men aldus bereikt. Voor wandelingen „doet" de mantel met het ceintuurtje het bijzonder goed; het houdt den gulden middenweg tusschen .spor tief" en „elegant". We hebben de modellen van dit voorjaar nu in groote lijnen besproken. Alles te ver melden, zou onmogelijk zijn; maarboven dien zou er dan geen reden zijn om eens een middagje gezellig te gaan winkelen. En dat wil ik U niet onthouden, mevrouwtje!! JEANNE DE FL. OVER VROUWEN. Het komt er niet op aan, welke vleierijen men een vrouw zegt, maar wie ze haar zegt. Vele „onbegrepen" vrouwen mogen blij zijn, dat ze niet begrepen worden. Menigeen dankt zijn carrière aan een moode vrouw; maar ook menigeen dankt aan zijn carrière een mooie vrouw. Bij een vrouw, die een „groote huishou ding" voert, vindt de man vaak niet het kleinsrte „thuis". Wezen der persoonlijkheideen sterke wil en een zachte hand. Wie met de kunst trouwt heeft de critiek tot schoonmoeder. AprU 1935. Een stads Hek icijst uit, dat de werk loosheid onder de Engelsche vrouwen minder ie geworden, doordat se nieuwe beroepen bedacht hebben. In het Ritzhotel. In de voorkamer van suite nr. 17, die door de Amerikaansche tabakmagnaat Richardson bewoond wordt, wacht een knappe jonge dame. De liftboy heeft Juist haar kaartje op een zilveren blaadje gepresenteerd: Miss Diana Berwick, deskundige in alle reiszaken. Mr. Richardson ls ten hoogste verbaasd, dat Miss Berwick hem het doel van haar bezoek ln telegramstijl meedeelt; „U gaat vanmiddag naar Parijs. Om half twee moet u lunchen in Savoy; om 11 uur komt uw vertegenwoordiger hier; om 12 uur moet u een chèque Innen aan de bank; oen half een verwacht Lord Newton u in de Caty! U verwondert zich, dat ik alles zoo goed weet. Veroorloof mij alleen de vraag, of uw bagage al reisklaar is?" Voor drie pond heeft Miss Berwick de k&stkoffer en de drie suitcases van Mr. Ri chardson onberispelijk ingepakt, zoodat ze naar Croydon gebracht kunnen worden. Haar werk heeft een klein uur geduurd. Maar ze is aan haar naam verschuldigd alles zorgvuldig en nauwkeurig in te pak ken. Bovendien heeft Mr. Richardson ver schillende nieuwe dingen in Londen gekocht, waarop hij met zijn koffers niet gerekend had. Had hij zelf gepakt, dan zou hfl min stens een vijfde koffer en een paar pakken mee hebben moeten sleepen. Miss Berwick heeft prachtige getuigschriften en de directie van het hotel kent haar. In het stille reis- seizoen verdient ze ongeveer 15 pond per week; terwijl ze tijdens de ..season" drie assi stentes in dienst heeft. Dames van de hooge adel, die niets anders dan hun titel en het daarin gestelde ver trouwen bezitten, hebben een andere manier gevonden om zich een inkomen te verzekeren. Ze verdienen drie pond per dag en krijgen de onkosten vergoed, terwijl ze niets anders „Af arte, jij kunt flese, japon wel van me krijgen. Ik wil hem niet meer dragen en ik denk, dat hU jou wel passen zal." ,Oh fijn, mevrouw. Klaas vond me deze japon altijd al soo goed staan." behoeven te doen dan een kostbaar paarlen- snoer te dragen. De ervaring heeft be wezen, dat ook de duurste parels hun glans en het „leven" verlieeen, wanneer ze altijd in een etui liggen. Om de glans weer te verkrijgen moeten ze lange tijd op bet lichaam gedragen worden. Niet iedere vrouw heeft het fluïdum, dat noodig is, om dit proces snel te laten geschieden. Maar wie het wel heeft, kan het thans ten gelde maken. Of dit „fluïdum" werkelijk bestaat, ai dat het misschien bijgeloof is, kan niet bewezen warden. Een feit is, dat verschil lende dames er van kunnen leven. Op persoontijk fluïdum komt het ook aan bij het tamelijk algemeen geworden beroep van oh eerlij up ladles". Deze dames, die door een bureau „verhuurd" worden hebben de taak vreugde en levenslust in eenzame, trieste huizen te brengen. Gezelschapsdame is niet de juiste benaming voor deze vrou wen, die over oneindig veel tact en bescha ving vervoegen moeten om hun zware taak uit te oefenen. Ze houden ziekelijke vrouwen die door een of andere noocBotsslag hun levensvreugd verloren hebben, gezelschap en maken hun patiënten weer geschikt voor het leren. Ze brengen warmte en son ln een zame woningen, brengen rijke, maar slecht gehumeurde en ontevreden menschen ln de goede stemming en leeren hen hun rijk dom op de juiste waarde te schatten De verlamde bleeke zoon van een groot industrieel moet van zijn zelfmoordplannen, een oude dame van een idee fixe genezen wor den. Deze vrouwen moeten over meer dan alleen psychologische kennis beschikken; ze moeten converseeren, musiceeren, zingen, dansen, en voor alles gelukkig en stralend glimlachen. Niet opdringerig; maar behoed zaam, tactvol en meesleepend. Ze moeten echter een contract teekenen, dat ze ln geen geval van hun positie gebruik maken om een huwelijk te sluiten of geadopteerd te worden. Dit ls om misbruik van vertrouwen te voorkomen. Bij de vele „partiee" en feestjes hebben de gastvrouwen ongelooflijke hoeveelheden sandwiches noodig. Ze probeeren elkaar daarbij te overtreffen in het bedenken van iets nieuws en origineels en daartoe enga geert men dan „sandwlch-experts", die over goede ideeën en zin voor oorspronkelijks be schikken. Een typisch vrouwenberoep; men heeft niets anders te doen dan te proeven en te probeeren. Zoo ziet men, dat. wanneer men slechts over goede invallen beschikt, er nltjjd nog wel iets te vinden is om het brood te ver dienen. Vele kinderen zuigen op hun duim. Hoe komt dat? Verschillende kinderartsen zijn van meening, dat het duunzuigen een over blijfsel van het zuigen is. Maar niet alle kin deren doen het; sommige leeren het vanzelf af; terwijl er echter ook nog schoolkinderen zijn, die op hun duim zuigen. Slechts met geduld en volharding kan men het kind van deze gewoonte genezen Zijn de kinderen heel ldein, dan kan men met praten nog niets bereiken. Men kan 's avonds bij het bedje van het kind gaan zitten en het handje vasthouden tot het slaapt. Maar deze methode heeft het nadeel, dat het kind zich daaraan gewent en niet meer zonder moeder slapen wil. Een betere manier is aan het nachtponnetje een paar dikke wollen kousen te naaien, waaraan men de armen van het kind stopt. Het kind kan nu zijn duimen niet vinden en zal ten slotte inslapen. De eerste avonden ls het natuurlijk onrustig; maar het went gauw en na eenige dagen heeft het de nare gewoonte afgeleerd. DINA VAN Z. Het ls nog wel vroeg ln de tijd, om nu al aan zwemmen en zonnebaden te denken; maar willen we tijdig klaar zijn, dan moeten we nu tocb al beginnen aan het vervaardi gen van het hier-afgebeelde badpak. Dat ls per slot geen werkje van eenige uren; men kan er gerust een paar weken voor rekenen en tegen de tijd dat het klaar is, is de tem peratuur wel zoo. dat we heerlijk in de open lucht kunnen zwemmen. Voor dit badpak hebben we 200 Gram wol van een donkere kleur noodig en 50 Gram van een lichtere tint. Het is zeer aan te raden om wol te nemen, die speciaal ge prepareerd is voor zeewater; anders zou men de moeite nemen om het badcostuum te breien, om het slechts een of twee maal te kunnen dragen, daar de kleuren dan verschoten en verbleekt zijn. Het patroontje, dat gebreid wordt, ls zeer eenvoudig; een recht, een averecht. Dit vier maal boven elkaar; dan versprin gen en dit twee maal. De illustratie toont duidelijk, wat bedoeld wordt. We hebben twee stel naalden noodig; een paar van 316 m.M. doorsnee en een stel naalden van 4 m.M. middellijn. Voor den rug beginnen we 66 steken op de dikke naalden op te zetten en breien 10 4 15 toeren. Deze laten we even staan en breien een dergelijk stukje, beide stukken nemen we op een naald; maar maken er 40 steken tusschen. We breien door en maken aan het begin en aan het eind der 40 steken een mindering, net zoo lang tot deze op zijn. Dit ls voor het kruis. We hebben nu 132 steken op de naald en breien daar op een stuk van 18 c.M. hoogte. Op de fijne pennen breien we dan 3 4 4 c.M.; dit is om een mooi aansluiting om het middel te krijgen. We gaan weer door met de grove naalden en meerderen om de zes naalden aan iederen kant een steek. Ondertusschen werken we met twee kleuren; n.l. twee steken donker en twee steken licht. De draden slaan we aan den achterkant om elkaar heen, zoodat er geen gaatjes ontstaan. Na tien toeren beginnen we aan het rug- dëcolleté; hiertoe verdeelen we de steken ln tweeën. Aan den kant van de uitsnijding minderen we gedurende 31 toeren twee steken op iedere naald. Aan den anderen kant gaan we door met de meerderingen We minderen tenslotte aan de uitsnijding een steek op een naald, tot de steken op zijn. De andere kant wordt precies hetzelfde gedaan als deze. Tot aan het décolleté wordt de voorpand hetzelfde gebreid als de rug. Gedurende 30 toeren minderen we aan de zijkanten tel kens weg; een steek om twee toeren; twee steken in een toer. Dit beurt om beurt. Daarna mindert men 11 toeren lang een steek weg aan iederen kant. De reet wordt afgekant. Voor- en achterpand worden tegen elkaar genaaid. Haak de kanten om. Brei van de donkere wol de schouderbanden, die 10 ste ken breed zijn en afwisselend 1 recht, 1 averecht gebreid worden, zoodat een „ger- stekorrel" ontstaat. Van voren worden ze aan het badpak genaaid; aan den achter kant komt er een knoopsgat in en worden er knoopen op den rug genaaid. Tenslotte wordt het geheel met een vochtigen doek even opgeperst, MA RIAN B. Zondag; vermiceilisoep; spinazie met gevukle aardappelen; roompuddingi fruit. Maandag; varkens oarbonaadjea, kookte aardappelen; bitterkoekjespuddtng. ei wen, «tvoyekooL ge- Dinsdag: 1 osseJappen, spruitjes, gekookte Mri. appelen; m&izenapudding met bessensap. Woensdag: saucijsjes, bloemkool, gekookte eantiiy len; appelmoes. Donderdag; kalf slappen, worteltjes, gekookte urk appelen; chocoladepudding. Vrijdag: schelvlsch, Hollandscbe aardapelen rijst met rozijnen. saus, gekookte Zaterdag: stamppot van snijboonen (vat of bus) en aardappelen, rookworst; karnemelkpap. Nr. 538A: drie-kwart mantel van wollen «tof. De garneering bestaat uit een door gestikte pas en schuine zakken eveneens met doorgestikte kleppen. Benoodlgd ma teriaal: 2 meter stof van 130 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 0.38 ets. per stuk. Nr. 538B: de blouse, die bij dit complet hoort is van wit satijn. Benoodigd materiaal 1.75 meter satijn van 90 c.m. breedte. Prijs van het patroon: 0.38 ets per stuk. Nr. 538C: aangesloten rok, die naar on- cren toe iets klokkend uitloopt. Benoodlgd materiaal: 2 maal de hoogte, prijs van het patroon: 0.38 ets. per stuk. Bij deze prijzen worden echter nog 6 cta. extra voor portokosten gerekend. De patronen zijn tegen de aangegeven prijzen in alle maten te verkrijgen bi) de „Afdeeling Knippatronen" van de Uit geversmaatschappij: „De Mijlpaal", post box 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden voldaan per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling van een der patronen duidelijk bet verlangde nummer en tevens de ge- gewenschte maat, d.w.z. boven-, taille-, heupwijdte, enz. op te geven. Gelieve verder naam en adres zoo volledig mogelijk te vermelden; men voorkomt daar door onnoodige vertraging in de opsturing.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8