DE IN DE PIJP. mooi KIJKEN is KOPEN BUCLOECK Agenda £aatsteBetichten Maar... föucqedijke Stand Stad m Omgeving. Weecêecicfit ongelukkig /N net spel... 2.S 3 S" 3 Weeroverzicht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE BEVERWIJK. Vier gewonden. HEVIGE BINNENBRAND. Winkelhuis voor een groot deel uitgebrand. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 20 April—6 Mei, Voorjaarstentoonstel ling Nat.-hist. Museum, Laat 35. Bioscopen. Harmonie, half 8, tot en met Woensdag middag, hoofdnummer de Holl. film De vier Mullers. Toegang alle leeftijden. Woensdagmidaag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het jolige Weeuwtje (rom.); hoofdrollen Maurice Chevalier en Jeannette MacDonald. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De patrouille des Doods (sens.); hoofdrol len Victor Mc Laglen en Boris Karloff. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Het zwarte kabinet (sens.); tweede hoofdnum mer Het startschot knalt (sens.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN. Gisteravond is de 54-jarige vrouw J. de B., echtgenoote van den schipper B., die met zijn schip aan het Roode Torenplein te Zwolle lag, bij het overstappen van het eene schip op het andere misgestapt, te water geraakt en verdronken. Een kwartier, nadat de vrouw werd ver mist, vond de man het lijk van zijn vrouw drijvende op het water. COCAINE-SMOKKELAARS GESNAPT. Rechercheur verricht knap werk. In de afgeloopen week verkocht een ver dacht persoon een K.G. cocaïne aan een twee den te Heerlen, die de functie bekleedde van rechercheur bij de politie. Deze heeft den ver- kooper weten over te halen, hem een nieuwe hoeveelheid van 2 K.G. te verkoopen, hetgeen zou geschieden in het café van zekeren G. te Geleen, die niets met de zaak uitstaande had. Zaterdagavond zijn in het café tezamen gekomen zekere F. Solberg, 31 jaar oud, wo nende te Sittard en M. Gruiter, bakkers knecht, 31 jaar oud, wonende te Geleen en nog twee andere personen, waarvan één te Maastricht en de andere te Sittard woont. De rechercheur, die zich natuurlijk niet als zoodanig bekend gemaakt had, legde 700 voor de mannen neer, op welk moment zijn collega, die zich in een ander vertrek had verscholen, tezamen met hem de mannen ar resteerde en voor de marechaussee te Sit tard bracht, waar zij een volledige bekentenis aflegden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is nog een vijfde persoon gearresteerd. De po litie zet het onderzoek voort, daar men ver moedt, dat er eenige personen zijn geweest die dit zaakje hebben gefinancierd. MGR. SCHIOPPA f Pauselijk Internuntius te Den Haag. Hedenochtend om 9 uur is te Den Haag overleden mgr. Lorenzo Schioppa, Pauselijk Internuntius te Den Haag. Met mgr. Schioppa is heengegaan een diplomaat, die hooge waardee ring genoot in diplomatieke kringen. In 1925 kreeg hij zijn zending als internun tius in ons land. Mgr. Schioppa werd in Na pels geboren in 1871 en in 1894 te Rome tot priester gewijd. Hij promoveerde tot doctor in de theologie en in het kerkelijk- en burgerlijk recht. Sedert 1905 was mgr. Schioppa werkzaam aan den diplomatieken dienst van het Vati- caan. Hij was o.m. secretaris van het buiten gewoon gezantschap te Havanna, secretaris van de apostolische nunciatuur te München en auditeur aan de nunciatuur te Brussel. Daarna werd hij benoemd tot apostolisch nuntius in Boedapest en vervolgens tot inter nuntius in Den Haag. Hij was huisprelaat van den Paus en werd in 1918 gewijd tot bisschop met den titel van aartebisschop. Men zal zich herinneren, dat mgr. Schiop pa reeds enkele jaren geleden zéér ernstig ziek is geweest. Ook in den laatsten tijd liet de gezondheidstoestand van den internuntius zeer veel te wenschen over. Het einde is he denochtend toch nog plotseling omstreeks 9 uur gekomen. (Ongecorrigeerd TWEE BUITENLANDSCHE STUDENTEN VERDRONKEN. Sedert eenige dagen werden twee buiten- landsche studenten, de 20-jarige Zwitser eFlix Guillod uit Lausanne en de 24-jarige Turk Mehmet Samin Suerreyya, die een kanotocht in het watergebied van den Havel maakten, vermist, terwijl de kano ergens was aangedreven. Gisteren zijn hun beide lijken gevonden in het Woblitz-meer, dat de stu denten eenige dagen tevoren wilden overste ken, nadat zij gewaarschuwd waren, dat dit bij krachtigen wind met een kano gevaar lijk was. 2.000.— VERDUISTERD. „Lange Nel" tot één jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde vanmorgen Nel K., bijge naamd „Lange Nel", 'n bekende figuur in donker-Amsterdam, wegens verduis tering tot een gevangenisstraf van een jaar. De rechtbank had haar op andere gronden eveneens tot een jaar veroor deeld. De procureur-generaal had bevesti ging van het vonnis gerequireerd. Douwt Egbtrrs Echte friésche Heereè-8aa! «n Baai-Tabak. Melange vati rijpe tabakken. Verdachte had 2.000.— in bewaring gehad van een man, die een erfenis had gekregen. De rest van het geld had hij er met Nel en haar vrienden doorge bracht. Toen de „gelui kige" erfgenaam zijn twee biljetten van 1.000.terug kwam halen, ontkende de vrouw ze ooit te hebben ontvangen. Verdachte is onlangs wegens den dief stal bij Lissone aepleegd, door de recht bank veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf. GETROUWD: Doeko Bosscher en Geertruida Conijn. Martinus Witte en Helena Eickholt. GEBOREN: Wilhelmina Johanna Minna, drik van den Beid en Minna Trijntje, d. van Dirk Vink Knegt. Johanna Elisabeth van Johannes Oostendorp en der. Theodorus Bernardus, dorus Veer en Anna Antonioli. OVERLEDEN: Jacob de Jong 81 jaar. Haan gehuwd met Johannes jaar. d. van Hen- Grunsky. en Cornelia Clasina, d. Bertha Mul- z. van Theo- Catharina de Schouten 33 DE WALMUREN AAN VOOR- EN ZIJDAM. De werkzaamheden voor de vernieuwing van de walmuren aan den Voor- en Zijdam verloopen thans voorspoedig. De kuilen hoek Mient zijn gedicht en de nieuwe afdamming blijkt thans zoo hecht, dat gevaar voor de huizen niet gevreesd behoeft te worden. De vrijgekomen grond achter de walmuren wordt tijdelijk gestort tusschen de afdam ming voor de huizen van het Fnidsen die aan de achterzijde aan den Zijdam grenzen, zoodat daar voldoende stevigheid blijft en dit te meer omdat er aan deze zijde van de gracht weinig water staat. Vanmorgen werd onmiddellijk met het uitmalen van het water begonnen, tot ongeveer 0.60 M. beneden het gewone niveau. Een klein lek bij het Huis met den Kogel werd spoedig verholpen, zoo dat het water nagenoeg bleef staan op het gemalen niveau. Dat met het vernieuwen van de walmuren geen luxueus werk wordt verricht, blijkt wel overduidelijk, nu men een aanvang heeft ge maakt met het wegnemen van de remmen, die tevens dienden als steunpalen voor de kaas borden. Het blijkt, dat deze den hangenden muur, die ook verankerd was, hebben gehou den en dat zonder deze remmen de muren in de gracht zouden zijn gestort. Ook aan den hoek VoordamZijdam springt de slechte toestand waarin de walmu ren verkeeren sterk in het oog. De horizon tale en vertikale scheuren hebben daar zelfs een breedte van 10 c.M. Om half drie liep het afgedamde gedeelte helaas weer vol, door een lek in de west hoek bij de Shapenbrug. Nieuwe maatregelen zijn weer noodig om dit te verhelpen. Een dergelijk werk is nu eenmaal niet gemakkelijk. VAN 1STE VERDIEPING GEVALLEN. Gistermiddag bevond zich een groot aantal personen op de in aanbouw zijnde perceelen aan de Regulierslaan, dat op deze wijze de motorraces op het Sport park trachtten gade te slaan. Onder hen bevond zich een 13-jarige scholier, die op een gegeven moment van de 1ste ver dieping kwam te vallen. Degene, die be last was met de bewaking van bedoeld perceel, had de personen tegen betaling van een kleine entree toegelaten. De aanwezigen zijn na het ongeval verwij derd. De jongen, die een lichte hersen schudding had opgeloopen, is naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand was hedenmorgen redelijk wel. AANRIJDINKJE. Een 1-jarige wielrijdster wilde gister middag in de Kruislaan met haar rijwiel naar links uitwijken, doch kwam met het voorwiel in aanraking met een juist passeerende luxe auto, waardoor de vooras van haar rijwiel brak. Den auto bestuurder trof geen schuld. De wiel rijdster kwam met den schrik vrij. IN EEN PAASCH-ROES. Door de politie is vannacht procesver baal opgemaakt terzake openbare dron kenschap. De man is ter ontnuchtering aan het bureau van politie in bewaring gesteld. TAXATIE-RAPPORT GRONDBEDRIJF In bijlage no. 64 schrijven B. en W. Naar aanleiding van de besprekingen met betrekking tot het grondbedrijf in Uwe vergadering van 28 Maart j.1. vroegen wij een nader advies aan de Commissies van bij stand voor de financiën en het grondbedrijf. Deze Commissie hebben op 10 April j.1. een gecombineerde vergadering gehouden en daarna het volgende advies uitgebracht: „De Commissie van bijstand voor de fi nanciën en het grondbedrijf in haar heden gehouden gecombineerde vergadering ne- vensvermelden brief met bijgevoegden staat besproken. Als principe moet naar haar oordeel voorop staan, dat alle gronden, die niet voor bouwterrein zijn bestemd, doch bij de bedrijven in gebruik zijn of voor cultureele doeleinden zijn uitgegeven, uit het grondbe drijf zouden moeten worden genomen. Men wilde evenwel in het oog houden, dat aan de consequente toepassing van dat principe met het oog op de moeilijke tijds omstandigheden op het oogenblik bezwaren zijn verbonden. Daarom verklaarden de Commissie er zich niet tegen, dat de op den staat vermel de eigendommen, ook die onder B. vermeld, in het bedrijf worden gelaten. In dat geval zal de gemeente aan het be drijf moeten vergoeden het nadeel, dat de exploitatie van die eigendommen oplevert, zoodat de rekening van het bedrijf door dat verlies niet langer ongunstig wordt beïn vloed. Rentebijschrijving ojp die perceelen zal dan niet behooren plaats te hebben. De directeur van het bedrijf ontving op dracht U een becijfering te zenden van het bedrag, dat het bedrijf door de exploitatie van bedoelde gronden tekort komt en dat dus van de gemeente dient te worden ont vangen. De commissies geven U in overweging in overeenstemming met het bovenstaande een voorstel aan den Raad te doen. Zij waren van meening dat het bedrijf reeds over 1935 recht heeft op de vergoeding. Het zal der halve noodig zijn in de gemeentebegrooting voor dit jaar alsnog op de betaling daar van te rekenen". Naar aanleiding van dit advies merken w-ij het volgende op. Met de stelling, dat alle gronden, die aan de bedrijven in gebruik worden afgestaan, (of, gelijk wij daaraan zouden wenschen toe te voegen, voor den openbaren dienst worden bestemd), uit het grondbedrijf zou den moeten worden genomen, stemmen wij in. De verordening schrijft het trouwens voor. Sedert de oprichting van het grondbe drijf (toen verschillende bedrijfsgronden daarin reeds waren ingebracht zij het achteraf gezien, ten onrechte is steeds in overeenstemming met dien regel gehan deld. Dat ook de gronden, die voor cultureele doeleinden zijn uitgegeven, uit het grondbe drijf zouden moeten worden genomen, is niet zoo voor de hand liggend, omdat men niets steeds kan zeggen, dat die gronden reeds hun bestemming hebben bereikt. Het gaat hier gewoonlijk niet om een definitieve bestemming, maar om een uitgifte (verhuur) in afwachting van de bestemming als bouw terrein. Een typisch voorbeeld daarvan zijn de volkstuintjes aan den Friescheweg, die onlangs ten deele in bouwterrein zijn om gezet. En de verhuur van het speelterrein bij Rochdale is evenzeer een ingebruikge- ving in afwachting van de nadere bestem ming, die dat terrein zal krijgen bij aanleg van de Willem de Zwijgerlaan. Wel stemmen wij toe, gelijk wij reeds in bijlage 26, blz. 2, opmerkten, dat het grond bedrijf zou behooren te worden schadeloos gesteld voor het verlies, dat het lijdt wan neer de huur op niet-commercieele basis mocht zijn berekend. Maar dat alle andere gronden, die niet voor bouwterrein zijn bestemd uit het grond bedrijf zouden moeten worden genomen, kunnen wij niet toegeven. Ten slotte is slechts een verhoudingsgewijs kleine opper vlakte feitelijk bouwterrein en men zou het karakter en de bedoeling van het grondbe drijf miskennen wanneer het geheele overi- Se grondbezit zou moeten worden gebracht, let bedrijf zou daarmede zijn beteekenis vrijwel verliezen. Dit is trouwens ook naar het gevoelen der Commissies slechte een theoretisch vraagstuk. Immers de Commissies hebben er geen bezwaar tegen, dat de gronden die thans in het grondbedrijf zijn ingebracht, daarin blijven. De Commissies wenschen evenwel, dat de gemeente aan het grondbe drijf moest vergoeden het nadeel, dat de exploitatie van de bijgaande lijst vermelde eigendommen oplevert, zoodat de rekening van het bedrijf door dat verlies niet langer ongunstig wordt beïnvloed. Die eigendommen zijn: 1. Tienenwal: schoolwerktuin B. L. O. 2. Idem: speelterrein. 3. Huiswaarderpolder r noodwoningen. 4. Tusschen de Hoornsche Vaarten: volks tuintjes en opslagplaats gemeentewerken. 5. Afgesneden kanaalvak: opslagplaats gemeentewerken. 6. Afgesneden kanaalvak: opslagplaats gemeentereiniging. 7. Overdiepolder: speelterrein Rochdale. 8. Westerhout; stadskweekerij. 9. Sportpark. 10. Zuiderhoutlaan: terrein r.k. Verkenners 11. Zeglis: perceelen gemeentereining. 12. Zeglis: volkstuintjes. 13. De Ruiterstraat: strookje plantsoen. 14. Vondelstraat: strookje plantsoen. 15. Landstraten: speelterrein. De perceeltjes, genoemd onder 13 en 14 zullen in overeenstemming met hetgeen wij boven opmerkten, uit het grondbedrijf moe ten worden genomen. Wij zullen U daartoe het voorstel doen. Zoo ook is bij ons een vcorstel in voorbereiding om aan het grond bedrijf te onttrekken de tusschen de Zuider houtlaan en-het Sportpark gelegen percee len. inbegrepen het sub 10 bedoelde terrein. Voor het overige kan worden geconsta teerd, dat een min of meer vaste bestemming hebben behouden de terreinen, ingebracht in andere bedrijven, t. w. de plantsoenen l(nr. 8), het sportpark (nr. 9) en de reini ging (nr. 11). Van de sub 1, 2, 3, 4, 4, 6, 7, 12 en 15 bedoelde perceelen kan men zeg gen, dat zij tijdelijk een bestemming hebben, die op de aan het grondbedrijf uitgekeerde gebruiksvergoeding van invloed kan zijn ge weest. Wanneer de Commissie er de voor keur aan geven, voor deze terreinen de eco nomische huur te doen vergoeden, dan kun nen wij ons daarmde vereenigen. In hoever dit tot verhooging van inkomsten voor het grondbedrijf leidt, zal nader moeten blijken. Wij zouden n.1. omtrent de bepaling der economische huur het advies der Commissie van bijstand voor het grondbedrijf willen in- wennen. Wanneer het grondbedrijf een hoo- ger bedrag zal moeten ontvangen, zal even eens nader moeten worden uitgemaakt, of de gemeente het ontbrekende zelf zal moeten bijpassen dan wel of de huur, door vereeni- gingen verschuldigd, zal moeten worden ver hoogd. Voorzooveel betreft de terreinen van de stadskweekerij, het sportpark en de reini ging kunnen wij ons er mede vereenigen, dat maatregelen worden getroffen om te voorkomen dat het grondbedrijf wordt ge noodzaakt tot bijschrijving wegens op de drie hierbedoelde complexen geleden verlie- Deze verliezen bestaan uit het verschil tusschen rente en aflossing wegens de op die complexen rustende schulden, vermeer derd met grond- en polderlasten eenerzijds en het bedrag der vergoeding door die be drijven uitgekeerd aan het grondbedrijf an derzijds. De berekeningen leveren het volgende re sultaat op: WCflCft S-l p B 3 Ch 4i w A ^3 £s N> 888 Ci H-L -vi en V? 1-1 co 3 O. CO CJI ZO O MÖOO Ob Ob pi w A B 8 CO O 8Ï I '-O-s'-s !8 co co co 3 05 O 2 h-t os 00 cD te* co y*co O C7* sss O <§1 !So |g. s B&r CKJ *2 CD 00 te* co H-k H-k Crtte* CD CN CJ* CD ro c* CD CJT N> «"V-S 3 «J* O Q, O 3 00-< p B 00 cn s 5» a m ■-* ao g. !T Hieruit blijkt derhalve, dat voor de stads kweekerij zal moeten worden bijgepast over 1935 240.68, voor het Sportpark 2905.29, terwijl ojp de terreinen der reini ging winst wordt gemaakt en de gebruiks vergoeding voor die terreinen zou kunnen worden verlaagd met 159.52. Men zou zich kunnen afvragen, waarom ook voor deze comlexen niet de economische huur wordt gerekend. Daarvoor zou inder daad iets te zeggen zijn, tvare het niet, dat men dan niet de volstrekte zekerheid heeft, dat het grondbedrijf geen verlies zou lijden. Mocht b. v. blijken, dat de gebruiksvergoe ding voor de perceelen der gemeenteriniging aanmerkelijk hooger is dan de economische huur, dan zou het niet onmogelijk zijn, dat het grondbedrijf, werd die vergoeding tot de economische huur verlaagd, toch weer tot bijschrijving zou moeten overgaan. En voor het Sportpark, wellicht ook van de stads kweekerij, zou het bedrag der economische huur waarschijnlijk blijven beneden de som, die ook hier bijschrijving zou moeten voor komen. Wordt de regeling vastgesteld zooals wij hier hebben aangegeven, dan ondervindt het grondbedrijf geen nadeelige gevolgen van de aanwezigheid der hierbedoelde terreinen op zich zelf. Wel zou dit het geval kunnen zijn met be trekking tot de andere gronden van het grondbedrijf, in zoover men n.1. let op de uitsluiting van het sportpark enz. van de bijschrijving. Dit kan n.1. ertoe leiden, dat de bijschrijving op het andere grondbezit verhoogd wordt, althans wanneer het be drag, dat op het sportpark enz. in een be paald jaar zou moeten worden bijgeschre ven overtreft hetgeen wegens verliezen op het sportpark enz. op het geheele grondbe zit zou drukken. Vooruit is niet te zien hoe de stand van zaken zal zijn, maar eenig ri sico op dit punt is aanwezig, hoewel dit naar ons voorkomt geen beletsel tegen uit sluiting van het sportpark, de staaskweeke- en de perceelen van de gemeentereiniging behoeft te zijn. s Anders staat het met de perceelen, ge noemd sub 1, 2, 3, 4. 5, 6, 7 en 15. Dit zijn in wezen gronden, die zeer wel van bestem ming kunnen veranderen, gelijk wij hierover reeds opmerkten. Méér te vorderen dan de economische UUÊCR naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 775,7 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 755,3 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 23 April: Zwakke tot matige zuid-oostelijke tot oos telijke wind; licht tot half bewolkt; droog weer in het noorden, in het zuiden weinig of geen regen; iets warmer overdag. Sinds Zaterdag heeft zich in noordoost- Scandinavië een vrij belangrijk hoog druk- gebied ontwikkeld, dat nog toeneemt en de depressie over de Britsche eilanden is bijna opgevuld; ondiepe kernen bleven echter bij IJsland, Schotland en over Frankrijk. Over het westen van de Britsche eilanden stijgt de barometer nog vrij sterk en indien deze stijging zich met het hooge drukgebied in het noordoosten vereenigt is een droge en zonnige periode te wachten. Op de Britsche eilanden is bij normalen wind het weer nog betrokken, koel en regen achtig. Ook Frankrijk heeft betrokken lucht met lichte regen in het zuiden en onweer in Mar- seille. Op IJsland en in noord-Zweden kwam lichte vorst voor. In Zweden en Duitschk klaart de lucht op en is de temperatuur reeds boven normaal. Ete stijging der temperatuur fn de boven- lucht belooft ook hier te lande meer warmt». LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtulgm en andere voertuigen 7.3b uur licht op. huur, d. w. z. het bedrag waarvoor de ter reinen te verhuren zouden zijn wanneer de gemeente ze niet voor een bepaald doel had bestemd, achten wij niet te verdedigen. Im mers zou het grondbedrijf voor die perceelen méér ontvangen, dan gaat men niet meer naar commercieele motieven te werk. En de ze kunnen alleen buiten beschouwing blijven als daarvoor zeer bijzondere argumenten pleiten, gelijk het geval is ten opzichte van het sportpark, de stadskweekerij en de reini- gingsperceelen, die practisch in afzienbaren tijd deze bestemming wel niet zullen verlie zen. De verhooging welke voor de stadskwee kerij en het sportpark zal moeten worden ingevoerd, zal de tekorten van den plant soendienst en van het sportpark doen stijgen. Deze vermeerdering van uitgaven zal uit den ipost voor onvoorziene uitgaven kunnen worden bestreden. Voor de reiniging zou een verlaging kunnen worden ingevoerd, tenzij zou blijken, dat de gebruiksvergoeding met de economische huur ongeveer overeenstemt. Ook hieromtrent zullen wij het advies der commissie van bijstand van het grondbe drijf vragen. In den afgeloopen nacht te ongeveer half drie heeft op den Zeeweg te Bever wijk een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin zich vier personen bevonden, is met groote snelheid tegen een boom gereden. Alle vier inzitten den, mej. Hilbers uit Wijk aan Duin, mej. de Mug uit Beverwijk en de ge broeders Slok uit VelsenNoord wer den hierbij zoo zwaar gewond, dat op name in het Roode Kruis Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Hedenmorgen was de toestand van mej. Hilbers nog ernstig, de drie anderen maken het goed. Gisteravond brak brand uit In den wankel in de Boterstraat, bewoond door mej. W. Tecker, die daarin een zaak in luiermand artikelen en toebehooren uitoefende. De bewoonster wilde tegen half elf naar boven gaan en nam voor verlichting een brandende petroleumlamp mede, die op de trap uit haar handen viel en terecht kwam in licht brandbaar materiaal, dat direct vlam vatte. Mej. T., die het gevaar zag, ijlde naar de overburen, die haar in huis opnamen en de politie waarschuwden. Toen deze ter plaatse kwam, bleek, dat de brand met Total- apparaten niet te blusschen was, zoodat de intusschen reeds gealarmeerde brandweer haar taak moest komen vervullen. Weldra verscheen deze met twee autospui ten en een motorspuit en onder leiding van den heer Lutjeharms werd het brandende perceel zoowel vanuit de Boterstraat als van uit de Pagylop krachtdadig aangepakt. Waar echter de brand gretig voedsel vond in rieten wiegen en manden, was een groote vuurzee ontstaan, die slechte door een groote hoeveelheid water gedoofd kon worden. Intusschen had ook een voorraadkamer, achter den winkel gelegen, eveneens vlam gevat en ook dit vuur werd flink bestreden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2