AmstetdamscfieSieucs £ucktvaaet übveken Stad en Omgeving. DE HEER G. ELHORST. t Oud-lid van de Tweede Kamer. DEKSEL VAN STERILISEERTOE- STEL GEVLOGEN. Fabrieksarbeider gedood. DOODELIJKE AANRIJDING. ALS AMELIA EARHART VLIEGT. FINAT VERONGELUKT. Tegen de helling van deKili- mandsjaro gevlogen. UIT HET ALGEMEEN VERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Gemeente-begrooting. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH 23 April 1935. LANDBOUWCREDIET N. V. 1.30 1.45 2.00 I I S 6% In den ouderdom van 69 jaar is te Enschede overleden, de heer G. Elhor't, een zeer vooraanstaande figuur in anti- revolutionnaire kringen. De overledene was van 1909 tot 1930 lid van de Tweede Kamer voor het toen malige kiesdistrict Enschedé. Hij was voorts vele jaren wethouder van En schedé en daarna een negental jaren lid van Gedeputeerde Staten van O verijdel. Het vorig jaar trad hij als zoodanig af. De heer Elhorst, die lid was van den gemeenteraad van Enschedé, werd Dins dag j.1. herkozen als lid van de prov. staten van Overijsel. De ontslapene was ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. In de melkfabriek „De Ommelanden" aan den Friesche straatweg te Gronin gen is in den afgeloopen nacht een dek sel van een steri 1 iseertoestel, dat onder stoom stond, gevlogen. Door den geweldigen luchtdruk werd de 23-jarige fabrieksarbeider J. S., wo nende te Niebert (gem. Marum), opgeno men en weggeslingerd. Hij bekwam ern stige brandwonden en overleed kort na het ongeluk. De recherche stelt een onderzoek in. VROUWEN-VREDESGANG. Naar aanleiding van 't bericht omtrent het' organiseeren van een Vrouwen-Vre desgang op 18 Mei 1935 in Den Haag, als stil getuigenis voor den Vrede, mocht het Centraal Comité tot organisatie van den Vrouwen Vredesgang bericht ont vangen van Lady Aberdeen in Schot land, dat de vrouwen van Aberdeen op Zondag 12 Mei 1935 evenals verleden jaar, ook 'n Vrouwen Vredesgang orga niseeren en dat deze door alle kerken wordt gesteund. Wat de Nederlandsche actie voor den Vrouwen Vredesgang betreft kunnen wij mededeelen, dat deze met groote activi teit en enthousiasme wordt gevoerd. Dat blijkt o.a. uit de drukwerken, die door de plaatselijke comité'6 worden ver spreid en waarvan het aantal nu reeds het totaal van het vorig jaar ver over treft, terwijl nog dagelijks belangrijke kwanta worden opgevraagd. Bij de toenemende oorlogsdreiging geven de Nederlandsche vrouwen blijk van een sterken innerlijken drang mede te trachten dit onheil af te wenden. Maandagavond is op den weg St. Oedenrode-Schijndel ter hoogte van eerstgenoemde gemeente de op de fiets gezeten F. v. Breugel, klompenmaker te Schijndel door een auto aangereden. Van B. werd tegen den grond geslin gerd en was bijna op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 13 kinderen. In de auto, welke terug keerde van wielerwedstrijden te Hil versum, waren 6 wielrenners gezeten. De politie stelt een onderzoek in. KORTE BERICHTEN. Dr. H. Colijn heeft heden na zijn binnenlandsch verlof in verband met de door hem ondergane operatie zijn werkzaamheden aan het departement hervat. Amelia Earhart, de bekende Amerikaan- sche vliegster, heeft Zaterdag met succes een vlucht volbracht van Los Angelos naar Mexico City. Zij legde het gevaarlijke, 1700 mijl lange traject af in 13 uur 32 minuten. Tijdens den tocht was de koene aviatrice eenmaal gedwongen te dalen, n.1. nabij Na- pola in den staat Hidalgo. Zij kon zich toen niet verder oriënteeren, doordat een insect In een harer oogen was gevlogen. Zij voerde een geslaagde landing uit op een terrein met stekelige gewassen en koeien. Na de juiste route weer te hebben gevonden, steeg zij weer op om den tocht naar Mexico City voort te zetten. De bekende Fransche wedstrijdvlieger Finat die met den graaf De Forges als pas sagier een recordvlucht van Madagascar naar Frankrijk maakte, is met zijn toestel te pletter gevlogen. Finat zelf werd gedood, terwijl De Forges zwaar werd gewond. De verongelukte aviateur Finat was 19 April van Madagascar gestart om te trach ten het snelheidsrecord voor het traject Ta- nanarive-Parijs te breken. Het vliegtuig, dat in een zwaar onweder geraakte, is nabij Moshi Tanganjika te pletter gevallen. Terugkeer tot Thera door Willy Corsari. Uitgave N.V. Leopold's Uitgeversmaatschap pij te 's-Oravenhage. Er zijn nog van die strenge orthodoxe ge zinnen, waar de vader alleenneerscher is en de moeder slechts de taak der gehoorzaam heid kent. Streng worden de kinderen voor het minste vergrijp gestraft en de moeder staat dagelijks voor de keus zich aan vaders zijde te scharen of stilletjes naar boven te sluipen en het kopje te streelen van een kind, dat zich diep ellendig en van ouderliefde verstoken gevoelt. Uit een dergelijk huishouden is de bank employé Brand Elsma afkomstig en in zijn huwelijk met Thera is hij niet alleen een zorgvol echtgenoot, maar bovendien een correct man op wiens gedragingen geen enkele aanmerking valt te maken. Hij is zoo correct, dat hij uiterst verbaasd is, als hij op een avond thuis komt, een briefje te vin den, waarin Thera hem mededeelt, dat zij het kind bij een familielid gebracht heeft en weggegaan is, omdat zij een leven zonder liefde niet kan volhouden. Eerst later hoort Brand, dat zij een1 schat rijken fabrikant van middelbaren leeftijd heeft liefgekregen en met hem naar Parijs is vertrokken. Hij zoekt de schuld voor dit ver schrikkelijke, hem in opspraak brengende feit geen cogenblik bij zich zelf, maar bij zijn vrouw, die uit verlangen naar grootere luxe zich aan een ouderen man zou verkocht heb ben en hem en het kind daarvoor in den steek heeft gelaten. Dan gaat Brand, na zijn jongen in een pensionaat te hebben gebracht, naar Indië. Op de boot maakt hij al kennis met andere vrouwen. Hij komt in de Oost in een geheel ander milieu, hij leert andere verhoudingen kennen, hij leert het leven anders bekijken dan van het standpunt van den stijf correc- ten echtgenoot, maar hij gevoelt zich nog zoo gegriefd door de vernedering, die Thera hem openlijk ondergaan liet, dat hij weigert in een scheiding toe te stemmen en later alle maatregelen neemt om het kind, dat Thera wacht, door de wet te laten erkennen. Het zou allemaal van geen belang geweest zijn als Thera's beschermer, die haar werke lijk uit liefde tot zich genomen heeft, was blijven leven. Hij sterft plotseling door een spoorwegongeluk, en als Thera's kleintje ge boren wordt, heeft het kind geen vader. Zij strijdt voor de rechten van het kleine meisje, maar de familie van haar overleden bescher mer, die verzuimde intijds een testament te maken, ontneemt haar alle bezittingen en dan sterft Thera ontmoedigd, omdat zoo als Brand later zelf getuigen zou hij zelf en al haar familieleden haar met elkander vermoord hebben. Inmiddels gaat het leven van Brand in In dië snel. Hij leert Ine Kanters kennen, een jonge vrouw, die hem boeit, die hem werke lijk liefheeft, maar zich later voor zijn geluk uit zijn leven terugtrekt. Hij heeft vrienden en vriendinnen, die hem het leven van heel wat minder bekrompen standpunt laten zien en dan, heel langzaam, dringt het tot hem door, dat de mislukking van zijn eerste huwe lijk toch ook wel aan hem kan zijn te wijten. Na jaren van veel geld verdienen, gaat hij naar Holland terug en tot ieders verbazing zet hij een groot kapitaal op naam van Thera's dochtertje, dat door zijn schuld geen naam heeft en dat hij terwille van Thera, die hij vergeten waande, wil beschermen. Hij neemt zijn jongen weer tot zich en weet, dat hij nooit meer zal trouwen, omdat de gedach te aan Thera hem niet meer loslaat en de doode vrouw zich in zijn hart door geen levende meer laat verdringen. Wie het werk van Willy Corsari kent, be grijpt wel, dat zij deze zielsproblemen op schitterende wijze heeft weergegeven. Het is een onderhoudend en uiterst gevoelig ge schreven boek en de schrijfster, die uit onder vinding Indische menschen en toestanden kent, heeft vooral het tropenleven van Brand Elsma op boeiende wijze beschreven. „Terugkeer tot Thera" is een nieuw bewijs van het sterke talent van deze veelgelezen Hollandsche schrijfster. Hoe denken B. en W. vroeg een lid over werkwijze en organisatie van het M.H.? Hebben de commissie'e regelmatig vergaderd en adviezen verstrekt? Een ander lid had liever gezien, dat het college in de afgeloopen periode beter de hand aan de verordeningen had moeten hou den. Het personeel van M.H. behoort tot het bureau voor sociale zaken en staat dus on der B. en W. Het Dag. bestuur van M.H. gaf echter den toon aan en stelde zelfs een onderzoek naar de personeelsverhoudingen in. In dé afgeloopen vier jaar is te veel uit het oog verloren, dat het bestuur zich ge heel buiten de administratie en personeelsza ken heeft te houden. B. en W. antwoordde, dat de instelling voor M.H. rechtens zelfstandig is en dat de organisatie bij het reglement door den raad is geregeld. B. en W. behoeven over de werk wijze geen oordeel uit te spreken. De com missies functionneeren regelmatig. Het per soneel van sociale zaken is aan B. en W. on dergeschikt. De omstandigheid, dat de direc teur, tevens ambtshalve secretaris is voor M. H. en dat ook een deel van het overige perso neel de administratie der instelling verzorgt, maakt het verklaarbaar, dat het bestuur zich voor die administratie interesseert en zich, wanneer het daartoe aanleiding vindt onder leiding van het met het voorzitterschap be laste lid van het college, tot wier taak tevens behoort de zorg voor het bureau voor sociale zaken, van den gang van zaken op de hoogte houdt. Sommige leden vroegen in hoeverre B. en W. pogingen doen tot het verkrijgen van werkobjecten in werkverschaffing. Men wees op het boschplan, dat vele arbeiders langen tijd werk zou verschaffen. B. en W. zeggen, dat de middelen ontbre ken voor het uitvoeren van meer werken in werkverschaffing dan op de ontwerp-begroo- ting voor 1934 zijn geraamd. Het Rijk is niet bereid subsidie te verleenen voor de uitvoe ring van het boschplan in werkverschaffing. Gevraagd werd naar plannen waarvoor een subsidie uit het Werkfonds zou kunnen worden verkregen. B. en W. deelen mede, dat met de commis sie voor het Werkfonds-1934 sedert een half jaar onderhandelingen worden gevoerd voor het verkrijgen van een bijdrage voor de uit voering van werken in deze gemeente. Enkele leden vroegen naar de plannen voor jeugdige werkloozen voor wie meer moet worden gedaan. Voor 1935 zullen meer gelden worden ge vraagd voor cultureel werk voor jeugdige werkloozen dan in 1934. De plannen worden voorloopig vastgesteld in overleg met de Commissie voor Ontspanning, waarna de minister ze moet goedkeuren. Deze goedkeu ring is nog niet verkregen voor het werkplan 1935. Er worden voornamelijk ontwikkelings cursussen gegeven. Tevens volgt dit jaar te werk stelling van jeugdige werkloozen bij den verbouw van groenten enz., waarvoor een terrein ten Zuiden van den Bergerweg be schikbaar is gesteld. B. en W. leggen een Jaarverslag over van de Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning over 1934. Hoe verklaren B. en W. de stijging van ver- pleegdagen in he Centraal Ziekenhuis? Wil len B. en W. over 1932, 1933 en 1934 de cij- ers van ziekenhuizen in andere plaatsen over leggen. In het Centraal Ziekenhuis werden over 1934 382 patiënten meer verpleegd dan over 1933. Elders is eveneens een vermeerdering te constateeren. Er zal wel geregeld eenige schommeling in de getallen zijn. Men verzoekt een staat van ontvangen ver- pleeggelden over het Centraal ziekenhuis over 1932, 1933 en 1934, onder verdeeld naar de diverse klassen. De verpleeggelden waren in die jaren in de le klasse resp. 2602, 2414 en 2041, in de 2e klasse resp. 39.488, 23.358 en 28.856.50. In de 3e kl. resp. 111.872.21, 123.445 en 121.189.75. Gevraagd werd welk bedrag van het over 1934 aan dit ziekenhuis toegekende subsidie noodig zal zijn. Voor 1934 is een subsidie toegekend van 56.010. Hiervan zal vermoedelijk noodig zijn 53.543.35. Gevraagd werd of voortaan aan werkloo zen en anderen op speciale bonnen cokes kon worden verkocht en thuis gebracht door den gewonen handel tegen den gewonen prijs. Naar B. en W. mededeelen geschiedt de verkoop van cokes aan particulieren practisch uitsluitend door den plaatselijken handel. Slechts de werkloozen kunnen onder over- legging van bonnen van M.H. of tegen den normalen detailprijs geklopte en parelcokes direct van de fabriek afhalen of tegen gere- duceerden prijs een kleiner soort parelcokes betrekken, welke in geringe hoeveelheden be schikbaar komt en dus niet geschikt is voor engros-verkoop aan den handel. Het is wen- schelijk deze extra-verstrekking gedurende de wintermaanden in eigen hand te houden. Meerdere leden vroegen of het uit bezui nigingsoogpunt niet mogelijk is voor het Centraal Ziekenhuis een lagere subsidie uit te trekken. Het van de gemeente ontvangen subsidie was in 1939 60.351.71, in 1931 58.367.13, in 1932 f 55.903 22, in 1933 56.043.22, in 1934 53.543.35 (vermoedelijk) en in 1935 52000. De annuïteit voor de leening voor het nieuwe zenuwpaviljoen en de verbouwing van het zusterhuis ad 72000 vordert geen verhooging van de gemeentelijke bijdrage. Er is dus een geleidelijke daling. Enkele leden verwachten nu wel binnen korten termijn een onderzoek naar de kosten van gezinsopvoeding voor de burger weezen. Een lid was tegen gezinsverpleging. Het college kan geen betrouwbare kosten opgaaf verstrekken. Na de principieele beslis sing, die de Raad bij den aankoop van het Weeshuis heeft genomen, achten B. en W. het niet raadzaam, thans de discussie over het voor en tegen van gezinsopvoeding te her openen. Een lid verzocht opgaaf van de kosten per kind over de laatste twee jaar, met inbegrip der bouwkosten. Het totaal der uitgaven bedraagt over 1933 en 1934 resp. 16.751.61 en f 16.875.05. E>e verplegirgskosten, die ingevolge de Armenwet voor verhaal in aanmerking zouden komen, waren resp. f 413.52 en 366.85 per kind per jaar. De totale uit gaven, gedeeld door het aantal weezen, zouden resp. 761.42 en f 888.16 bedragen. De vraag naar de „bouwkosten" is niet ge makkelijk. De gemeente nam in 1924 het tegenwoordige Landbouwhuis over, dat 85000 waard was. Men kocht toen het per ceel Varnebroek no. 1 voor 28000 met 45000 verbouwingskosten, zoodat nog 12000 moest worden bijgepast. De bouw kosten zullen zijn te stellen op de tegen woordige waarde van het Weeshuisgebouw, waarvoor geen bedrag kan worden opge geven. Het is tegen brandschade verzekerd' voor 60.000. Een der leden vroeg, in hoeverre het juist is, dat de meubelfabriek „Eik en Linden" als gevolg van politiemaatregelen tegen het vervoer van materialen zou stop gezet zijn. B. en W. merken op, dat deze fabriek tof dusver niet stopgezet is. In verband met de later dan de begrooting was samengesteld ontvangen lagere raming van den Inspecteur der Directe Belastingen van de opbrengst der Personeele Belas ting werd gevraagd of eenzelfde lagere ra ming van andere daarvoor in aanmerking komende belastingen geen aanbeveling zou verdienen Aan B. en W. ontbreken de gegevens om te beoordeelen of een lagere raming onvermij delijk zou zijn en zoc ja, in hoever. Zij ver wijzen naar hun antwoord inzake de raming voor de schoolgelden. Sommige leden meenen, dat B. en W. aan de versterking der middelen in de begroo ting te weinig aandacht schonken. Hoe denkt het college over een baatbelasting ter com pensatie van de kosten der gemeenschap ten behoeve van particuliere bouwterreinen en over een assurantiebelasting t. o. de kosten van onze assurantiebelasting t. o. de kosi goed geoutilleerde brandweer? Deze onderwerpen zijn bij B. en W. in studie. Kunnen B. en W. de drukkende lasten van het café- en restaurantbedrijf wat verminde ren? Het bedrijf vervult zeer zeker een be langrijke taak bij het vreemdelingenbezoek van deze stad. Niet alleen dit bedrijf ondervindt thans den druk der tijden. B. en W. kunnen thans geen inkomst prijs geven. Welke financieele gevolgen zou het hebben als de grondslag „biljarten" voor de heffing van de Personeele belasting werd afge schaft? Het zou een verlies van pl.nr. 5300 be- teekenen. Wat zijn, zoo vroeg men, de gevolgen, welke de belastingverhoogingen t. a. v. 1934 hebben? a. Wat de gemeentefondsbelasting be treft voor inkomens (zonder kinderaftrek) van 600, 1000, f 1500, 2000, 3500 en 4000. b. Wat de Personeele belasting betreft voor perceelen met een huurwaarde van 4, 5, 6, 8, 10 en 12 per week. Voor de Gemeentefondsbelasting is dit: (le kl. -j- 80 opcenten 1934/35) voor f 600 Hvoor ÏOOO 5 4 9, voor 1500 15 12 f 21, voor f 2000, 30 -f f 24 54, voor 3500 f 75 4- 60 f 135, voor 4000 90 72 162. Voor de Personeele belasting (3e kl. -j- 100 opcenten 1935/36) voor 600 f 2 2 4, voor 1000 10 -f- f 10 f 20, voor 1500 f 24 -f 24 48, voor 2000 f 39 -j- 39 78, voor f 3500 84 84 168, voor f 4000 101 -f 101 202. De Perc. bel. naar de huurwaarde is resp. voor huur, bel. opcenten, totaal '34 en totaal, hoofdsom met opc. 1935 voor 208 huur, resp. 1.30, 1.10, 2.40 en voor 260 huur 6.50, 6.17, 12.67 en 19.50; voor 312 huur 11.70, 11.20, 22.90 en 35.10; voor 416 22.10, 21, 43.10 en 66.30; voor 520 huur 32.50, 34.12, 66.62 en 97.50 en voor 624 huur 42.90, 4933, 92.23 en 128.70. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Donderdag 25 April a.s., voort te zetten op Donderdagavond en zoo noodig op Vrij), dag 26 April d.a.v. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. ver; stul 2. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeids beurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken (bij;- lage Nr. 56). 3. Voorstel tot vaststelling van de gemeen telijke vergoeding over 1932 in de kosten van instandhouding van bijzondere scholen voor lager onderwijs en in de kosten van vakon derwijzers (bijlagen Nrs. 47 en 60). 4. Idem tot wijziging der verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van openbaren gemeentegrond of -water met be trekking tot het innemen van een vaste stand plaats met een automobiel of rijtuig voor vervoer van personen (bijlage Nr. 58). 5. Idem tot verkoop van grond aan den Helderscheweg (bijlage Nr. 59). 6. Idem tot verkoop van grond aan de Houtmanstraat (bijlage Nr. 61). 7. Idem tot afwijzing van een adres inzake uitgang van een terrein van mej. Leijen aan den Bergerweg (bijlage Nr. 62). 8. Idem betreffende het verstrekken van extra-hulp aan werkloozen (bijlage Nr. 63). 9. Idem tot het verleenen van de medewer- king der gemeente voor het aanschaffen van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de St. Josephschool (u. 1. o.) (bij lage Nr. 67). 10. Idem idem ten behoeve van de R.K. Ju- liaschool (u. 1. o.) (bijlage Nr. 68). 11. Idem met betrekking tot het grondbe- drijf, in verband met den uitslag der vijf- jaarlijksche schatting (bijlagen Nr. 61 van 1934 en Nrs. 26, 49 en 64 van 1935). 12. Vaststelling der gemeente-begrooting en der begrootingen van de takken van dienst voor het jaar 1935 (bijlage Nr. 44). Bij dit punt komen in behandeling» de begrootingen voor 1935 van: 1. het Comité Alkmaar der R.K. Vereeni- ging „Herwonnen Levenskracht"; de Alkmaarsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose; de Vereeniging voor Kinderkleeding en de Vereeniging voor Gezinsverpleging (bijlage Nr. 65); 2. het Centraal Ziekenhuis; het Burgerwees huis en de gemeentelijke instelling voor maatsschappelijk hulpbetoon (bijlage Nr. 3. het voorstel tot wijziging van de overeen komst inzake de verpachting van het Ste- delijke muziekpark (bijlage Nr. 57). van Dinsdag (Ontvangen per STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 4 draadloaze telefoon). Koers van heden te: loer? PLm* PLm' PLm' plan. 2.16 1931 1934 1934 1934 A 5'A Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Ceri v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank i Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg, Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel i Cities Service a Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. Java' CultuurI Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg, Explor. Mij. B°e|°n Kedjang Lebong a PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd, Rubber Deli Bat, Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. V., N.w.Vo,kN'ET °FF!CIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Kopenhagen Oslokh°Im Madrid 1 Kah« I I l> I I I 1 I tl I I I I t I t I I V t I t I 98i%6.J- 98 uyie-i 97i-9/i6 97Ï-9/is 22'/» 26'/, 98% 98% 97'/, 97'/, 22% 26% 111% 29 39 68'/, 100 30'/, 431/, 61% 251% 2307/g 897/s 221/, 15% 195/16 3% 179% 96% 92 19% 13.20 160 160 30 30 170'/, 170 30%-f 227-8 229J.30 229'/, 229 901/a 90% 90%- i 90% 78/i« 78/16.1 7%, 16'/, 16'/,-7/8 177/18.J \6l-Vv 20% 201/, 20J.%6 20% 180 180% 1267/g 152'/, 95 11 4% 981% 61'/» 84 30 55% 1% 4% 337/g 135% 12/7/g 133 154 98 11% 47/ls 99-% 84% 29 34% 136 127% 133 154}-% 154.% 154-% ,8l/' w' ..i* "i, 99 98J-9J 23'/, 6% 53 54'/, 'ge koers 3% pCL Heden 4% pCt WISSELKOERSEN AMSIERDAM. Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.48% 7 13% 59 67'/, 9-76»/, 25.07 47,90 32.10 37.05 36.10 20.25 12.27% 1.48% 7-17% 59 55'/J 9.76% 25 07% 47 90 32 00 37.00 36 00 20 25 12.20

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8